Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748603 )

0 članova i 7 gostiju pregledava ovu temu.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #810 : 19.02.2009. 14:23:18 »
Prevod na uploadu.
Uzivajte ;)

Hvala puno.
A da li je neko naleteo na 720p release?
Nigde ne mogu da nadjem linkove.

Nije ti to jos izaslo to obicno izlazi kasnije trebalo bi sad jos malo da izadje....

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Lost
« Odgovor #811 : 19.02.2009. 14:27:37 »
Prevod na uploadu.
Uzivajte ;)

Čovek, hvala ti!

Offline aca_coa

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 169
Odg: Lost
« Odgovor #812 : 19.02.2009. 15:08:16 »
Prevod na uploadu.
Uzivajte ;)

Hvala puno.
A da li je neko naleteo na 720p release?
Nigde ne mogu da nadjem linkove.

Nije ti to jos izaslo to obicno izlazi kasnije trebalo bi sad jos malo da izadje....
Pa, tu nema pravila. Obicno 720p izadje ubrzo nakon obicne verzije.
Recimo ovo:
 2009-01-21 05:25:07     TV    Fringe.S01E11.720p.HDTV.x264-CTU
 2009-01-21 04:58:43     TV    Fringe.S01E11.HDTV.XviD-NoTV

Nekad je razmak par sati, nekad par minuta, ali generalno kod Losta je ova sezona skroz zeznuta.
Recimo S05E05, obicna verzija nikako da izadje, ali je tu bila 720p.
2009-02-12 06:17:36     TV    Lost.S05E05.720p.HDTV.x264-CTU

Offline Lowrence

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Lost
« Odgovor #813 : 19.02.2009. 18:37:15 »
Ovih dana pakujem sebi na diskove DVDriiiiiipove Losta, da li bi neki ultimativni fan Losta mogao da mi kaze gde, odnosno posle kojih epizoda u serijalima da stavim specijale koji su isli da bi tako moglo da se gleda sve komplet po redosledu, kao i gde je najbolje spakovati one missing piecese...

Hvala unapred

Znam da je Almin vec dao linkove ali evo ovo sam ja sebi svojevremeno poceo da zapisujem, kako bi isto jednog dana lepo sve skupio na diskovima, mozda pomogne.

Spoiler for Hiden:
-------------------------

Season 1

1-20
Lost: The Journey
21-24

-------------------------

Season 2

Destination Lost
1-9
Lost: Revelation
10-19
Lost: Reckoning
20-23

-------------------------

Season 3

Lost: A Tale of Survival
1-6
The Lost Survivor Guide
7-21
Lost: The Answers
22

-------------------------

Lost: Missing Pieces (Mobisodes)

1-13

-------------------------

Season 4

Lost: Past, Present & Future
1-14

-------------------------

Season 5

Lost: Destiny Calls
1-??

-------------------------

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #814 : 19.02.2009. 19:20:15 »
I moj titl je na uploadu. Ovo je pravi haos sa tajminzima, izgleda da su nas ovi iz ABC dobro zeznuli, jer je očigledno da se izripani titl sa originalnog snimka ne podudara sa encodiranim avijem.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #815 : 20.02.2009. 00:30:10 »
I hrvatski prijevod na uploadu, potrudio sam se popraviti tajming koliko sam mogao...
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: Lost
« Odgovor #816 : 20.02.2009. 09:44:12 »
Ovih dana pakujem sebi na diskove DVDriiiiiipove Losta, da li bi neki ultimativni fan Losta mogao da mi kaze gde, odnosno posle kojih epizoda u serijalima da stavim specijale koji su isli da bi tako moglo da se gleda sve komplet po redosledu, kao i gde je najbolje spakovati one missing piecese...

Hvala unapred

Znam da je Almin vec dao linkove ali evo ovo sam ja sebi svojevremeno poceo da zapisujem, kako bi isto jednog dana lepo sve skupio na diskovima, mozda pomogne.

Spoiler for Hiden:
-------------------------


Season 1

1-20
Lost: The Journey
21-24

-------------------------

Season 2

Destination Lost
1-9
Lost: Revelation
10-19
Lost: Reckoning
20-23

-------------------------

Season 3

Lost: A Tale of Survival
1-6
The Lost Survivor Guide
7-21
Lost: The Answers
22

-------------------------

Lost: Missing Pieces (Mobisodes)

1-13

-------------------------

Season 4

Lost: Past, Present & Future
1-14

-------------------------

Season 5

Lost: Destiny Calls
1-??

-------------------------

Hvala svima na iscrpnim informacijama
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #817 : 21.02.2009. 00:02:57 »
Almine, mislim da nisi u potpunosti u pravu! Slazem se da ti je jedna recenica dobra, a to je:

Da ostrvo osciluje jer ga nije Locke pomerio, vec Ben!

Ostalo mi je...Ono sa Lukom, to je glupost, Dharma je zapravo samo otkrila kako nesto moze da iskoristi, a pravu moc ima ajde da kazemo Jacob ili Ostrvo...ko god..To je kao sto Sunce sija, i mi mozemo zagrejati vodu na taj nacin, ali ustvari moc lezi u Suncu! To sto onaj Edgar kaze da ne smeju biti uneti metalni predmeti, pokazuje samo da oni nisu sigurni sta su otkrili, pa posto vide da ima neku moc, ne bi bas da se igraju...cak mislim da u jednom delu kaze "Pretpostavljamo da..."

Smatram da je Ben tacno radio sto je i zeleo i trebao, i da njegovo znanje prevazilazi znanje Edgara! Hocu reci da Ben zna gde je tocak, i da nema ni jedan pristup, osim da probije najtanji deo, to je deo gde je Luk, i znao je da ce to da se dogodi ako stavi metalne predmete...tako da ne vidim nikakvu gresku u tome, jer da postoji greska, najverovatnije bi im Kristijan ukazao na neki drugi nacin da pridju tocku! Sto u onom vremenu nije bilo moguce, jer koliko sam video nema nekih tunela i sl, ranije je postojao taj bunar, kako je sada Locke sisao. A i bilo bi glupo malo da zbog nekog metala tamo vreme se sjebe, vise se slazem sa onim sto je i Anniani rekla, a i ti, da se to dogadja jer Locke nije okrenuo tocak! Ali se ne slazem da je Ostrvo "odbacilo" Bena u Saharu, kao sto rece Anniani, to je verovatno skoro i nebitno, tj i Lockea je odbacilo sigurno negde, mozda u Sibir :) Ne verujem da ga je bacilo na Menhetn u djakuzi sa 23 ili 42 playboy devojke : )))) E sad odakle je Kristijan dosao to je pitanje, cak ne mora da znaci da njega materija "ometa" da se krece,  hocu reci da moze da se stvori u "rupi" do koje i nema nekog prolaza!

Jos nesto u vezi metala, zasto mislim da Ben nije nista pogresio...Govore da postoji negativna materija, ako to negativna procitamo kao 'anti' i smatramo da su to anticestice, onda se to sve dalje uklapa u pricu, anticestice, jesu jako nestabilne, kako se kaze njihov 'zivotni vek' je jako kratak...Sta su zapravo anticestice? To su cestice koje imaju iste osobine kao neka cestica, ali su im neke osobine (svojstva) suprotne od cestice..Tako se npr anticestica elektrona zove pozitron, ima sve iste osobine, samo je pozitivno naelektrisana (to NIJE proton!). Kada se cestica i anticestica spoje, one se pretvore u energiju, tj NE ispare, nego jednostavno 'nestanu' i za to pretvaranje vazi cuvena Einstenova jednacina E=mc2 ! Tako je mozda ta negativna materija, anticestica metala, i onda je nastalo oslobadjanje te energije, i probijen onaj deo kod Luka..da se tako nesto dogodilo mozda potvrdjuje i to da vise nema onog leda tamo!

JJ nema sta da dokazuje Teoriju relativiteta, kada je dokazana pre 1 vek, i od tada postoji milion primera koji pokazuju da je ona u potpunosti ispravna! JJ definitivno seriju zasniva na Religiji, kao i sve njegove serije, samo za malo 'neobice' stvari koristi Ajnstajna, sto je u potpunosti moguce u stvarnosti (pod odredjenim uslovima)! Inace mnogi naucnici su bili protivnici Alberta, ja bih rekao i da su bili zavidnici, jer njima to nije palo na pamet, vec Njemu! :P Tako su npr njih 100 napisali knjigu "Sto autora protiv Alberta Einsteina" , u toj knjizi oni su izneli 'jake' tvrdnje da je on pogresio i to na broj strana reda stotina! :) Na tipa tih 500 strana Ajnstajn je odgovorio samo jednom recenicom: "Da nisam bio u pravu bio bi dovoljan samo jedan!"

Ne bih rekao, da je Einstein mogao da kontrolise prostor, on je samo znao, kako su neke stvari moguce, tj kako moze da se putuje kroz vreme, i ne da je bio blizu tog otkrica, nego je i otkrio! To se radi veoma prosto, samo je potrebno da se kreces brzinom koja nije zanemarljiva u odnosu na brzinu svetlosti ! Npr uzmes dva blizanca, jednog stavis u svemirski brod, koji se krece pola brzine svetlosti, i tako prodje npr 80 godina, ovaj na zemlji ce biti pravi deda, a ovaj iz broda ce biti mnooogo mladji, tipa, kao da ima 30 godina! :)

Poz

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #818 : 21.02.2009. 00:59:53 »
Evo religija ponovo i u poslednjoj epizodi - neverni Toma i cela religijska prica o tome. MIslim to je kod JJ-a neizbezno definitivno, ali ... ono sto se meni svidja je sprega Bog-nauka. To je ono sto odredjuje sve sto nas okruzuje. Nista ne moze biti do kraja objasnjeno formulom, a formula nije nista ako ne postoji vera u razresenje do formule.
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #819 : 21.02.2009. 01:03:42 »
Bravo Anniani ! A i na kraju krajeva ako se pogleda kroz istoriju, svi veliki naucnici, fizicari matematicari, su bili neki veliki vernici, cak da nisu, mislim da ne bi nista ni postigli ! Kad kazem vernici, ne smatram samo klasicna verovanja u neke stvari, vec verovanje u bilo sta...npr ja kazem za sebe da sam nevernik, jer ne verujem u price Adam Eva...ali kao sto kaze John Locke Verujem u mnogo sto sta (drugo) :)

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #820 : 21.02.2009. 02:25:12 »
Bravo Anniani ! A i na kraju krajeva ako se pogleda kroz istoriju, svi veliki naucnici, fizicari matematicari, su bili neki veliki vernici, cak da nisu, mislim da ne bi nista ni postigli ! Kad kazem vernici, ne smatram samo klasicna verovanja u neke stvari, vec verovanje u bilo sta...npr ja kazem za sebe da sam nevernik, jer ne verujem u price Adam Eva...ali kao sto kaze John Locke Verujem u mnogo sto sta (drugo) :)
ako ne veruješ u adam i eva u šta veruješ... adam i steva?  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #821 : 21.02.2009. 04:17:37 »
U      Adam i Seva


rofl rofl rofl rofl

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Lost
« Odgovor #822 : 21.02.2009. 07:04:33 »
Eva: Adame jel' me voliš?
Adam: A, koga ću!

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #823 : 21.02.2009. 09:17:22 »
dovoljno  offtopic

back to the lost   ;)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Lost
« Odgovor #824 : 21.02.2009. 11:21:45 »
Mod power na delu! :)

Još uvek nisam pogledao ovu novu epizodu, nikako da stignem.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #825 : 21.02.2009. 12:04:15 »
back to the lost   ;)

"We Have to go Back, Kate...
We Have to go Back!"

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Lost
« Odgovor #826 : 21.02.2009. 12:32:38 »
Sad sam odgledao i mogu reći da mi se sve manje i manje sviđa serija. Previše komplikuju, smaraju. Ne znam pojma, serija prelazi u red prosečnih.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #827 : 21.02.2009. 12:37:03 »
Mislim da seriju treba pogledati odjednom. Znaci celu sezonu...

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #828 : 21.02.2009. 12:42:47 »
Sram ne priznati, ali ja još nikako da počnem ovu novu sezonu...

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #829 : 21.02.2009. 13:28:07 »
Sad sam odgledao i mogu reći da mi se sve manje i manje sviđa serija. Previše komplikuju, smaraju. Ne znam pojma, serija prelazi u red prosečnih.

Pa kako komplikuju, zar ne razresavaju? Video si kako su se vratili, kako su i prvi put dosli, saznao si dosta stvari o ostrvu, i sve si blize kraju serije...


"We Have to go Back, Kate...
 We Have to go Back!"

Who do you think you are? 

rofl rofl rofl
« Zadnja izmjena: 21.02.2009. 13:40:21 blackholemix »

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #830 : 22.02.2009. 23:44:06 »
A sta je ovo, LOST na Vrhuncu, a tema nesto mrtva! Hocu neke diskusije, pise mi se o LooooooOOOoooSTU !!! :)


Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #831 : 23.02.2009. 13:17:35 »
Najjaca recenica u sestoj epizodi:

We're not going to Guam, aren't we?

LOL LOL LOL

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #832 : 23.02.2009. 19:34:54 »
jeste serija je na vrhuncu,i to otkad su roknuli miru furlan samo biva bolja  ;D
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #833 : 23.02.2009. 22:16:38 »
jeste serija je na vrhuncu,i to otkad su roknuli miru furlan samo biva bolja  ;D

Jel ovo ironicno, ili? ;) Mira je odradila bolje nego pola glumaca, jedino bih rekao da je Ben neprikosnoven, ovi ostali mogu da joj dodju na casove! :)

Offline Igor1987

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Lost
« Odgovor #834 : 24.02.2009. 06:19:33 »
evo i ja malo da se upustim u pricu o meni omiljenoj seriji, iskreno meni najbolji serijal do sada, peti... samo se nadam da ce oziveti lock do kraja serijala  ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #835 : 24.02.2009. 12:44:10 »
s05e06.720p.hdtv.x264-2hd po Alminu je na UL
May the Plasma be with you!

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #836 : 24.02.2009. 13:47:56 »
ej al pazi koliko ću da se smejem kad se serija završi time da je sve to neko sanjao dok je leteo avionom i probudi se i vidi sve likove u avionu oko sebe, totalno nepovazane međusobno...  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #837 : 24.02.2009. 13:49:20 »
pa ja bi se propucao ;D
to bi mi bio horor kraj...

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #838 : 24.02.2009. 14:13:06 »
ej al pazi koliko ću da se smejem kad se serija završi time da je sve to neko sanjao dok je leteo avionom i probudi se i vidi sve likove u avionu oko sebe, totalno nepovazane međusobno...  ;D

Onaj ko plati najvise, on ce da bude taj koji se budi, a kako Jack jedini od glumaca zna kako se zavrsava, onda ce ipak on biti taj koji ce OTVORITI OKO i The End : )))))))

rofl rofl rofl

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: Lost
« Odgovor #839 : 24.02.2009. 23:37:18 »
Ovako.
Za nesto malo vise od 7 dana, pogledao sam ceo Lost. Malopre i poslednju prikazanu epizodu u ovoj sezoni. Meni je vrhunac serije bio kraj trece sezone, ove poslednje epizode u petoj su mi malo zbrckane. Malo mi je glupo da je trebala onolika nepotrebna scena kad Dzek ide kod dede da bi dobio cipele od svog oca, isto tako i Kejt se odjednom, nicim izazvana, pojavljuje kod Dzeka u stanu. Mozda ce kasnije nekim flesevima objasnjavati taj deo, ali za sada mi je poprilicno fuzzy. Imam par pitanja, ako je neko nesto drugacije ukapirao, ili ako sam ja propustio. U 23. epizodi 3. sezone, kad se Dzek sa bradom (znaci posle povratka, kad je poceo da se naliva i kljuka tabletama) raspravlja sa onim crncem sto glumi u "Las Vegasu" u bolnici i kaze :

225
00:22:13,120 --> 00:22:15,793
How much have you had
to drink today, Jack?

onda Dzek kaze:

226
00:22:16,680 --> 00:22:18,910
OK, I'll tell you what. You do this.

227
00:22:19,000 --> 00:22:22,629
You get my father down here.
Get him down here right now.

228
00:22:22,720 --> 00:22:25,553
And if I'm drunker than he is,
you can fire me.

Kako sad ovo? Odakle odozgo da dovede njegovog oca (rasprava je u hodniku bolnice), ili ja nisam ukapirao da se i on vratio i da nije umro??????

I koja je fora sa padobranom hrane koji je pao u dzunglu kad je Lok prvi put aktivirao one zastitne pregrade u stanici Labud (kad je pronasao mapu stanica)? I potpuno mi je nedorecena ona noga sa cetiri prsta od polomljenog kipa sto je vide Sajid i Korejanci na kraju mislim druge sezone. Ima li ko kakvu ideju ili sam ja tu nesto prevideo. I jos onaj Rus Mikail. Sanse nema da prezivi lik kome onako strca krv iz uveta, pa ne znam koliko da nije bilo postavljeno na maksimum.

To su neke stvarcice koje nisam pokupio ili mi se nisu svidele, sto se tice ostalog, fantasticna je serija, dugo sam izbegavao da je gledam i onda kad sam napravio vremena, stvarno sam se odusevio. Svaka cast Alminu na prevodima odlicno uradjen posao, sredio sam cetvrtu sezonu sa njegovim titlovima za DeVeDDriiip, pa cu uploadovati ako nekome bude trebalo
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Tags: