Autor Tema: Gledanost, vijesti i statusi - by_Ivica  (Posjeta: 104398 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #270 : 23.01.2010. 16:34:14 »
Ne mogu da verujem šta si uradio od onako dobrog i preglednog kalendara...
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #271 : 23.01.2010. 17:06:36 »
Mislim da si ti ušao u drugu temu ovaj put.
Imaju dvije teme, dva različita kalendara.

Kalendar serija
Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]


Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #272 : 24.01.2010. 17:13:01 »
Ne nisam... Onaj od Mijau-a mi se nije nikad sviđao, ali sada ću morati njega da pratim.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #273 : 24.01.2010. 17:50:51 »
Ne znam, sada si me totalno zbunio. Ova verzija kalendara je vec ohoho vremena ovdje i sad odjednom ti je nepregledno. Nesto mi tu ne stima.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #274 : 24.01.2010. 19:51:20 »
Hmm... sad je sve u redu. Kad sam pisao predzadnju poruku nije ga bilo... (bilo je sve ostalo). Izvini i Hvala na odličnom kalendaru.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #275 : 24.01.2010. 22:18:12 »
A da, toga sam se i bojao i vec su se neki zalili na to - ponekad se ne ucitaju sve slike nego samo neke. Tamo ima ukupno 5 slika - kalendar, gledanost, status, vijesti te datum emitiranja. Obično refreshanje pomaze kada se ne ucitaju sve, uglavnom, eto da znas da mora 5 slika, ako koje nema onda nije sve ucitao.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #276 : 24.01.2010. 22:33:21 »
Ubaci ih u spoiler

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #277 : 25.01.2010. 07:19:25 »
Sad smo razjasnili misteriju. Nije se učitala slika. :)

Kad budeš postavljao slike poslije, napiši u obliku:
[img alt="Kalendar TV-serija"]http://tinypic...[/img]Tako i za ostale sa njihovim imenom i linkom,
pa ako se neka slika ne učita, pisaće njeno ime (alt-alternativni tekst, tekst koji se pojavljuje ako se slika nije učitala).
Nadam se da će ovo da radi.

Primjer:
"Slika sa neispravnim url-om"

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #278 : 25.01.2010. 13:10:08 »
Stavio sam to, za tekst sam stavio - "Ako vidiš ovaj tekst onda se slika nije dobro učitala". :)

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #279 : 25.01.2010. 21:43:46 »
Ponedjeljak je, a to znači dan za novi kalendar za serije i sve što ide uz njega. Ponedjeljak je i dalje najnatrpaniji serijama a ostali dani uglavnom siromašni (dobro, nedjelja izgleda bogato, ali zahvaljujuci FOX-ovim animiranim serijama), dosta serija pauzira ovaj tjedan, ne znam povodom čega, a tu je i datum emitiranja serija gdje točno možete vidjeti stanje pojedine serije za ovaj tjedan.

Što se gledanosti tiče čini mi se da je ovo prvi puta da je serija Two and a Half Men najgledanija u tjednu otkako pravim ovu verziju gledanosti. CSI ima već drugi tjedan zaredom nešto slabiju gledanost. Dakako, ta je gledanost mnogim serijama nedostižna ali za jedan CSI ovo je ipak malo jer uglavnom kada nema NCIS i NCIS:LA, CSI zauzima prvo mjesto, no otkako je zavrsila zimska stanka sve epizode koje su izasle ove godine nemaju onu veliku gledanost, sto se dogada ne bih znao posto ne pratim seriju. A tu se naslo i mjesta za seriju 24, dok seriji Heroes i dalje opada gledanost.

Sto se vijesti tice posebno sam se osvrnuo na nove TNT-ove serije medu kojima se najvise istice projekt Stevena Spielberga. Invazija izvanzemaljaca zvuci kao dobra tema za seriju, no nacekat cemo se jos najmanje godinu dana dok ista ne ugleda svjetlo dana

I jos za kraj treba napomenuti kako serija Human Target ima dosta solidnu gledanost, sjetimo li se FlashForwarda kojemu pada gledanost iz epizode u epizodu ili primjerice serije V kod koje je premijeru gledalo oko 14 milijuna gledatelja, a epizodu poslije oko 10 milijuna gledatelja, dosta je dobro sto je gledanost druge epizode neznatno manja od gledanosti prve ali ipak jos uvijek rano za neke prognoze. Takoder je pohvalno sto je reprizu gledalo dosta ljudi. U 90% serija reprizu gleda 50% manje ljudi, dok je reprizu 1. epizode HT-a gledalo oko 8-9 milijuna ljudi. Da napomenem još da je premijeru serije gledalo 10.56 milijuna ljudi, a drugu epku 10.42 milijuna ljudi.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #280 : 25.01.2010. 21:55:33 »
Stavio sam to, za tekst sam stavio - "Ako vidiš ovaj tekst onda se slika nije dobro učitala". :)

Da to sad funkcioniše. Blaga sugestija... tekst bi možda bolje bilo da je: "pričekajte da se slika učita, ako i posle 30 sekundi nema promene osvežite stranicu" (ili slično na Hrvatskom), a možda je i dovoljno iz tvoje poruke izbaciti reč dobro. I hvala još jednom na odličnom kalendaru
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #281 : 26.01.2010. 22:37:43 »
Opet dobre vijesti za Traumu. Kako je krenilo svako malo po par epki dodaju bit će i 2. sezone ;D
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline scratysha

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #282 : 30.01.2010. 21:24:25 »
12 ep scrubsa nije izasla? bila je najavljena za sredu

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #283 : 31.01.2010. 01:57:08 »
Da, nije je bilo, gledao sam na ABC sajtu.
A sljedeći utorak je Lost tako da je nepoznato kad će biti prikazane posljednje dvije epizode Scrubsa.
Možda i ne budu nikad zvanično prikazane u prime timeu, ako otkažu seriju ubrzo.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #284 : 31.01.2010. 02:13:58 »
Ažuriran je i status za serije, mada treba imati na umu da je ovo od 28.1., u ovih par dana je još nekoliko serija potvrdilo da će imati još sezona, ali ipak ću ja ostaviti ovako kako je, pa kad se službeno opet promijeni, promijenit ću i ja. Tek je nekoliko serija promijenilo boju, a dodane su tri serije, po jedna na kraju svakog stupca.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #285 : 01.02.2010. 16:39:17 »
Dodaj i seriju Burn Notice u Status TV-Serija. Njoj je potvrđena i 4 sezona.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #286 : 01.02.2010. 23:03:43 »
Evo i kalendara za serije za ovaj tjedan. Ponedjeljak i dalje iznimno bogat, nedjelja iznimno siromasna, o suboti da i ne govorim, a ostali dani solidno popunjeni. Sto se gledanosti tice ima nekih serija koje su po prvi puta ovdje, otkako radim ovu noviju verziju, posto je dosta serija prosli tjedan pauziralo. Vijesti su tu, zanimljivo je kako Greg Grunberg (Matt Parkman iz Heroja) misli da bi Heroji bili bolje gledani da se vise reklamiraju i da se prikazuju u nekom drugom terminu. Takoder, iz NBC-a stize nova serija o herojima, pa prvo sto padne na pamet je - da li to NBC priprema zamjenu za Heroje? Je li trenutna sezona stvarno zadnja? Puno pitanja, a odgovore cemo sigurno uskoro dobiti sluzbeno od NBC-a.

Offline moon84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Ženski
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #287 : 02.02.2010. 03:08:58 »
zna li se mozda kada ce Hung?

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #288 : 02.02.2010. 18:48:44 »
Najavljena je za "leto", nista preciznije nije receno...
Pretpostavljam da ce krajem juna, isto kao i prva sezona...

Offline moon84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Ženski
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #289 : 03.02.2010. 18:15:51 »
Najavljena je za "leto", nista preciznije nije receno...
Pretpostavljam da ce krajem juna, isto kao i prva sezona...
hvala na odgovoru

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #290 : 08.02.2010. 22:51:33 »
Kalendar za ovaj tjedan je postavljen kao i sve ostalo sto ide uz njega. Malo sam u guzvi trenutno pa nemam puno vremena da nesto opsirnije napisem, uglavnom, to je to.

Offline Politikolog

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #291 : 13.02.2010. 10:18:11 »
Cini mi se da Bones nije izasla nova epka bar na imdb-u nema podataka pozz
Barney Stinson RULES!

Offline matjaz1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 307
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #292 : 14.02.2010. 15:01:02 »
Našao :) 2010-04-01 izlazi, očito duga pauza :'(

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #293 : 15.02.2010. 18:59:19 »
jel se zna kolika je gledanost serije Legend of the Seeker, posto nije ni medju najgledanijama niti ovim drugim

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #294 : 15.02.2010. 21:33:29 »
Bilo je potrebno malo vise kopanja po informacijama ali evo iskopao sam gledanost:

Legend of the Seeker:
S02E01: 2.580.000 gledatelja
S02E02: 2.240.000 gledatelja
S02E03: 2.504.000 gledatelja
S02E04: 2.408.000 gledatelja
S02E05: 2.300.000 gledatelja
S02E06: 2.671.000 gledatelja
S02E07: 2.278.000 gledatelja
S02E08: 2.343.000 gledatelja
S02E09: 2.447.000 gledatelja
S02E10: 2.581.000 gledatelja

Ukosio sam najmanje gledanu epizodu i najvise gledanu epizodu trenutno ove sezone, ako ti ista znaci.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #295 : 15.02.2010. 22:02:32 »
I mene je ovo zanimalo, hvala  Smajlicvece

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #296 : 15.02.2010. 22:59:28 »
Kako su pocele ZOI tako dosta serija s emitiranjem nastavlja sljedeci mjesec. No i bez njih ovaj tjedan je poprilicno raznovrstan sto se serija tice. Oko gledanosti nema nesto posebnoga za reci a ovaj puta je azuriran i status serija, doduse, tek sa jednom-dvije promjene.

Ima dana u godini kada nema pretjeranih vijesti a tome moze posvjedociti prosli tjedan u kojemu nije bilo nesto puno vijesti, tako je i slika s vijestima dosta manjih dimenzija nego inace. I na koncu, kao i svakoga tjedna, tu je i datum emitiranja serija.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #297 : 19.02.2010. 15:05:15 »
Ažuriran je status serija i to poprilično velika nadogradnja.
Dodano je mnoštvo serija, uglavnom potvrde novih sezona.

Primjetit ćete da je Lost u boji u kojoj niti jedna druga serija nije, a u desnom stupcu nema objasnjenja posto mislim da ne treba, znamo da je ovo zadnja sezona bez obzira na gledanost tako da ne mogu staviti crveno jer se serija nije otkazala, a niti jedna druga boja ne moze, tako da je ovako. Doduse, mislim da ce svi razumijeti i bez da ovo procitaju.

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #298 : 19.02.2010. 15:52:43 »
a niti jedna druga boja ne moze, tako da je ovako.
Možda bi mogao pod emitirat će se sve planirane epizode. ;)

BTW., jedan prijedlog: možda da promijeniš boje jer su ti hladne boje za to da se serija nastavlja - recimo crnom označavaš da je serija uspješna i da se nastavlja, a po meni bi crna trebala biti nekak da je nešto neuspješno/nepopularno...
Ma, zapravo, možda bolje da ništa ne mijejnaš sad - ovo kažem onako, ako želiš uzeti u obzir za ubuduće ako ćeš raditi neke preinake...

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #299 : 19.02.2010. 22:38:17 »
mislio sam da je ovo poslednja sezona Supernatural. Sad tek vidim da je potvrdjena nova sezona sto me raduje  ;D

Tags: