Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748528 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21913
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3870 : 17.11.2010. 14:37:23 »
Ti si sličio na radijskog komentatora.... kad se Locke pretvori u dim ti dotrčiš i javiš to na forumu.  rofl

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3871 : 17.11.2010. 15:06:15 »
Ti si sličio na radijskog komentatora.... kad se Locke pretvori u dim ti dotrčiš i javiš to na forumu.  rofl

 ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Lost
« Odgovor #3872 : 17.11.2010. 15:11:21 »
Ti si sličio na radijskog komentatora.... kad se Locke pretvori u dim ti dotrčiš i javiš to na forumu.  rofl

 ;D

 rofl rofl True, true

Offline Arya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 127
  • Spol: Ženski
Re: Lost
« Odgovor #3873 : 19.11.2010. 10:24:57 »
Jedno pitanje: je li itko vidio Lost enciklopediju? Kakva je?

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3874 : 19.11.2010. 12:18:10 »
jesam ja,odlicna je ;) eo ti odje:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline LOSTFanForeverAndEver

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3875 : 30.11.2010. 04:16:40 »
LOST

,,Ma ajde bre, ko će da gleda LOST, to je bre tako glupa serija ništa zanimljivo se ne dešava, oni su tu na ostrvu i sami su izgubljeni pa neznaju po kom svetu idu....''

Moje reči pre gledanja LOST-a.

Pre jedno godinu i više dana, došao je moj brat iz Beograda, a bilo je leto i u razgovoru samnom diskutovali smo o serijama i filmovima. Tokom razgovora, rekao je da svi njegovi prijatelji gledaju LOST ali da to njega nezanima kao ,,ma ajde bre oni su tamo na ostrvu..." Sad, ne sećam se da li sam odmah skinuo LOST ili sam imao već na diskovima 1-vu sezonu ili da li sam kada je otišao odgledao prvu epizodu ili sam je pre toga gledao (a sećam se da jesam samo neznam kada) odlučio sam da u kanti za đubre bacim diskove prve sezone.

Kraj.

Posle baš dugog vremena, u maju, ove 2010 godine, dvoumio sam se da li da skinem film Shutter Island, posto je tada izašao BDRip na 2 CD-a a film me je smorio još kada sam ga gledao na R5 (prestao sam da ga gledam još tu negde na početku). Ipak, moja odluka je bila NE. I onda me je uhvatilo sutradan da počnem da gledam neku seriju i vrteo sam se na onom glupom retardiranom IMDb-u na LOST stranici čitao i negativne i pozitivne komentare, čak sam pročitao šta se dešava na kraju zadnje epizode ali sam srećom pročitao na IMDb-u šta je bilo u odjavnoj špici, tj. da su prikazivali slike raspalog aviona. Sreća moja, nisam se spojlovao. I tako sam odlučio da počnem da gledam Izgubljene.

I, Bogami, nije bilo bacanje vremena! :D

I tako, moja zavisnost o LOST-u se iz epizode u epizodu povećavala. Kada sam stigao do početka 5-e sezone a prethodno sam čini mi se gledao celu noć seriju jer uvek sam govorio ‚‚ajde još ovu epizodu pa ću da legnem da spavam, pa se desi nešto zanimljivo u toj epizodi na kraju, pa ajde još ovu, pa ovu" i tako sve do svitanja‚ bio sam umoran i spavalo mi se a i nekako sam početak 5-te sezone je počeo da me smara pa sam napravio pauzu da se odmorim. I tako, na jednom glupom forumu, koga neću da spomenem, pročitao sam da ima lostpedia. I ajde ja iz znatiželje da vidim čisto samo kako je napravljena lostpedia a pod tim mislim kako su napravili deo sa likovima. I kliknem ja na deo ‚‚Main Characters" i odmah vidim one prazne okvire (crveni, zeleni i plavi).Sve ove tri boje označavaju sudbinu likova, crvena je da su mrtvi, zelena da su ostali na ostrvu a plava da su van ostrva. I tako, znači, ja ne mogu da opišem, tako me neka unutrašnja jaka tj. prejaka znatiželja natera da povučem scroll na mišu i kada odmah vidim da je Džek umro, pa mislim da me je preplavilo jedno veliko ali ogromno razočarenje. A još kada sam video da je Džina I San sustigla ista sudbina... :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Inače, ja neopisivo mrzim da saznam unapred radnju za filmove i serije ali ovo, neznam, nemogu da opišem nekako iako je moj mozak hteo da to ne uradi jednostavno eto, desilo se šta se desilo.
Napravio sam jednu malu pauzu od 2-3 dana sa gledanjem serije jer sam se razočarao i nije mi bilo zanimljivo da gledam, pa se dvoumim da li da pročitam na lostpedii šta se sve do kraja dešava pa me nekako grize savest jer mi je jednostavno bilo neopisivo uzbudljivo dok sam gledao LOST i sad znam šta se dešava pa nije to to tj. pročitao sam ono najglavnije, ko umire ali sam se ipak pitao kako se to sve desilo, da li je možda nešto eksplodiralo na ostrvu pa je ubilo Džina i San kao možda se to desilo u finalnoj epizodi jer je bila neka teška bitka itd... Ipak, posle nekog vremena, tokom ovih 2-3 dana pročitao sam skoro sve i to je bilo to. Nakon ovih dana, mlađi rođeni brat mi je ipak rekao ‚‚ma ajde bre završi seriju kada si već pri kraju, glupo je da prestaneš i sledeći put kada kreneš da gledaš neku dobru seriju, mani se tih sajtova". Iako sam pročitao šta se sve dešava, meni i dalje nije bilo baš jasno kako su se stvari baš odvijale i odlučio sam da nastavim sa gledanjem i odgledao sam celu seriju.

Zadnje, ali baš zadnje scene u finalu su nešto tako božanstveno, lepo i nežno da je ono stvarno divota, ma divota je bre minijaturna reč za sve to!!!

...I dok Džek Šepard polako ali vrlo polako zatvara svoje oči i gleda kako njegova voljena ljubav Kejt odlazi zauvek sa ostrva, ujedno se prikazuje scena sa Džekom i svim njegovim prijateljima, uključujući Kejt i Džekovog oca, Kristijana Šeparda u crkvi, koja se nalazi u mestu u kome ne ide vreme, mesto koje su oni tj. njihovi umovi kreirali da se nađu posle smrti jer ta veza između svih njih je postajala toliko jaka, iz dana u dan, od samog dana kada je Oceanic 815 pao na ostrvu a i kao što je Kristijan rekao ‚‚Niko nemože sam Džek, oni su trebali tebe kao što si i ti njih. Tu ste da jedni drugima oprostite i zaboravite. Da krenete dalje". Oči su mi bile prepune suzama znači zamalo da jedna pođe.

Za mene nije bitno to što je ostalo dosta misterija, ma zašto da neko brine za to. Kao što su i sami kreatori LOST-a rekli ‚‚Ovo je serija o ljudima". Pa na neki način serija i opravdava svoj naziv, jer sva ta pitanja koja čekaju svoje odgovore nemaju ih jer su ti odgovori izgubljeni. Od tog dana, kada sam odgledao epizodu ‚‚The End", LOST mi iz dana u dan nedostaje. Nijedan film, nijedna serija mi nije ostavila ovako PREJAKI EMOCIONALNI UTISAK kao LOST. LOST će za mene zauvek ostati u srcu kao jedna od NAJBOLJIH serija u istoriji televizije. Nadam se, da će oni koji su na čelu u ABC-u održati svoju reč i napraviti od LOST ono što je nastalo od samo jednog Star Trek-a, koga da napomenem, nevolim. Hvala Bogu što sam bacio još tada diskove u kantu, jer, stvarno bi mi bilo glupo da čekam epizodu za epizodom jer mrzim da gledam serije koje nisu završene, nego volim da ih odgledam u jednom dahu.

Serija je bre zlato, remek delo!!!

Zauvek Izgubljeni.
« Zadnja izmjena: 30.11.2010. 04:35:59 LOSTFanForeverAndEver »

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Re: Lost
« Odgovor #3876 : 30.11.2010. 05:50:26 »
Well said, my friend.  ;)


(Covece al' si se raspisao XD)

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3877 : 30.11.2010. 12:43:22 »
Sve to stoji i stvarno serija nema premca, zato ima i toliko funova, toliko ljudi koji su pisali ovdje, najaktivnija tema, ma sve sam vrh.

Serija iako ima rupe i prerano je završila je serija koju mogu gledati 100ine puta da mi ne dosadi jer se radi o remekdjelu koji je nažalost zbog bahatosti tv kuća postala žrtva. Nažalost ne vjerujem da će abc priznati pogrešku i vratiti ovo na male ekrane, jer i do sada su ukidali stvarno odlične meni serije i ne bi me iznenadilo da taj trend "nemamo love za takve projekte" ne prestane u skorije vrijeme.

Offline Coach Taylor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3878 : 30.11.2010. 16:02:29 »
Sve to stoji i stvarno serija nema premca, zato ima i toliko funova, toliko ljudi koji su pisali ovdje, najaktivnija tema, ma sve sam vrh.

Serija iako ima rupe i prerano je završila je serija koju mogu gledati 100ine puta da mi ne dosadi jer se radi o remekdjelu koji je nažalost zbog bahatosti tv kuća postala žrtva. Nažalost ne vjerujem da će abc priznati pogrešku i vratiti ovo na male ekrane, jer i do sada su ukidali stvarno odlične meni serije i ne bi me iznenadilo da taj trend "nemamo love za takve projekte" ne prestane u skorije vrijeme.

O čemu pričaš? Još početkom 2007. se znalo kada serija završava.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Re: Lost
« Odgovor #3879 : 01.12.2010. 01:26:25 »
Sve to stoji i stvarno serija nema premca, zato ima i toliko funova, toliko ljudi koji su pisali ovdje, najaktivnija tema, ma sve sam vrh.

Serija iako ima rupe i prerano je završila je serija koju mogu gledati 100ine puta da mi ne dosadi jer se radi o remekdjelu koji je nažalost zbog bahatosti tv kuća postala žrtva. Nažalost ne vjerujem da će abc priznati pogrešku i vratiti ovo na male ekrane, jer i do sada su ukidali stvarno odlične meni serije i ne bi me iznenadilo da taj trend "nemamo love za takve projekte" ne prestane u skorije vrijeme.

To nema nikakve veze s kvalitetom. Hoću reći, ne mora isključivo imati.

Da se razumijemo, Lost je meni osobno kao fanu x-filesu odlična serija u smislu misterije, ali sve ostalo mi je dobro. Da zaključim, jako dobra serija :)

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3880 : 13.12.2010. 15:55:15 »
Ljudi a sta znaci ono sezona 99??Vidim da postoje prevodi za to.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Lost
« Odgovor #3881 : 13.12.2010. 16:34:51 »
Pod sezonu 99 smještaju se raznorazni specijali vezani za dotičnu seriju.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3882 : 13.12.2010. 17:31:11 »
@Mjau to vazi za sve serije gde postoji ta "99" sezona?

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Lost
« Odgovor #3883 : 13.12.2010. 17:32:54 »
Aha.  :)
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3884 : 01.01.2011. 17:30:03 »
Imam jedno pitanje. Nisam znao gde da ga postavim, pa reko ajde ovde.
Da li neko moze da mi predlozi neku seriju, koja je zanimljiva i uzbudljiva, kao prison break i lost?

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3886 : 01.01.2011. 17:45:39 »
^hvala.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3887 : 01.01.2011. 19:48:41 »
Jel' zna neko kad izlazi ona Lost enciklopedija koja navodno treba da da još neke odgovore? Znam da se pisalo nešto o tome...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3888 : 01.01.2011. 21:19:24 »
Jel' zna neko kad izlazi ona Lost enciklopedija koja navodno treba da da još neke odgovore? Znam da se pisalo nešto o tome...

Već mesecima je u prodaji na Amazonu i ko zna gde još. Lepo izgleda, kupiću je jednom.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3889 : 01.01.2011. 21:58:02 »
Dobro, ako ima da se kupi još negde šalji na PM. ;D

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Lost
« Odgovor #3890 : 01.01.2011. 22:21:29 »
Zna li neko gdje bih mogao skinuti lost enciklopediju ?

Pregledao sam sve ali nigdje nema.  :o

Offline Arya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 127
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #3891 : 03.01.2011. 16:57:45 »
i ja sam u potrazi...

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3892 : 10.01.2011. 20:01:19 »
„Wikileaks“: Amerikanci koristili nepoznate metode mučenja  rofl rofl rofl

http://www.njuz.net/wikileaks-amerikanci-koristili-nepoznate-metode-mucenja/

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3893 : 10.01.2011. 22:52:30 »
„Wikileaks“: Amerikanci koristili nepoznate metode mučenja  rofl rofl rofl

http://www.njuz.net/wikileaks-amerikanci-koristili-nepoznate-metode-mucenja/

Jedino bitno na linku:

Citat:
Prvi deo procedure zahtevao je linearno gledanje prve, druge i treće sezone.

Začuđujuće, tokom ovog perioda subjekti su, čini se, uživali u iskustvu. Potom bi gledali četvrtu sezonu, ali bi vojni operativci izbacivali prvih i poslednjih pet minuta svake epizode. Namera ispitivača bila je da proizvedu iritaciju kod subjekata, kao i da stvore neizdrživu želju da saznaju šta se stvarno dešava.

Poslednje dve sezone bile bi puštane van hronološkog redosleda, stvarajući potpunu konfuziju i dezorjentisanost. Većina subjekata bi u trećoj, poslednjoj fazi, prelazila u stanje potpunog očaja i bila spremna da prizna bilo šta ukoliko bi im neko objasnio šta se uopšte dešavalo u seriji.

 ;D

Offline Mileta Savicevic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • I'm always gonna love you!
    • Pounds to kg
Odg: Lost
« Odgovor #3894 : 11.01.2011. 11:51:16 »
Dobri su sa njihovim izvrtanjem vesti :)

Naravno kada neki projekat uradi Dragan Varagić, to mora da uspe! :)

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Lost
« Odgovor #3895 : 11.01.2011. 17:34:53 »
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3896 : 01.02.2011. 19:30:48 »
Ljudi krenuo sam da gledam lost o5, nebi li dovrsio seriju.
Pa me zanima samo, onaj dodatni materijal "99 sezona", kad njega da gledam?
Kad zavrsim celu seriju ili izmedju nekih sezona, tako nesto?

Offline Mileta Savicevic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • I'm always gonna love you!
    • Pounds to kg
Odg: Lost
« Odgovor #3897 : 01.02.2011. 21:11:40 »
Ljudi krenuo sam da gledam lost o5, nebi li dovrsio seriju.
Pa me zanima samo, onaj dodatni materijal "99 sezona", kad njega da gledam?
Kad zavrsim celu seriju ili izmedju nekih sezona, tako nesto?

 Možeš kad završiš seriju, a možeš između sezona. Poenta je da vidiš kada je koji izlazio i da gledaš hronološki! Nemoj tipa da gledaš neki specijal, a da pre toga nisi odgledao epizode za njega. Dakle pogledaj kako je šta izlazilo.

Evo ti, ovde  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Lost_episodes

pogledaj kada je šta izlazilo. Najbolje da gledaš hronološki, ne na kraju.
« Zadnja izmjena: 01.02.2011. 21:15:03 Mileta Savicevic »

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Lost
« Odgovor #3898 : 01.02.2011. 21:13:39 »
nema potrebe gledat te specijale

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3899 : 02.02.2011. 15:32:13 »
Znaci speciali ne otkirivaju nista sto serija samo posebi nije?

Tags: