Autor Tema: Na čemu čuvate serije?  (Posjeta: 15177 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Na čemu čuvate serije?
« : 03.09.2009. 20:43:44 »
Na cemu cuvate serije? Da li ih narezujete na DVD-e ili ih snimate na HDD i sta mi preporucujete. Znam za par ljudi kojima su posle 2-3 godine fajlovi sa DVD-a jednostavno nestali pa se bojim da se meni nedesi isto.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #1 : 03.09.2009. 20:59:19 »
Na HDD do gledanja. Onda narezujem na DVD ali ne sve. Većinu toga neću ponovo gledati, a i ako se ipak odlučim da pogledam, ubijeđen sam da će do tada internet biti mnogo jači i da neće biti problem ponovo skinuti (u boljem kvalitetu, čak).

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #2 : 03.09.2009. 21:25:52 »
ajmo rec da mi je to hobi, sve sto skinem kad se slozi ide na dvd, neki imaju vec pet i vise godina i svi su u funkciji, sa nijednog nista nije nestalo. uvijek snimam brzinom 4x i cuvam ih u kutijama ili onim papirnatim vrecicama, preko zime su na toplom u suhom, i pazim kako ih hvatam da ne ostaju otisci. ako mi se do sada nije ni jedan izbrisao onda vjerujem da ima nesto i u nacinu spremanja i cuvanja dvda
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #3 : 03.09.2009. 21:36:53 »
Ja ih snimima na HDD do gledanja, kad odgledam obrisem. Jedine serije koje imam nasnimljene na DVD su Lost i Burn Notice.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #4 : 04.09.2009. 02:16:48 »
ajmo rec da mi je to hobi, sve sto skinem kad se slozi ide na dvd, neki imaju vec pet i vise godina i svi su u funkciji, sa nijednog nista nije nestalo. uvijek snimam brzinom 4x i cuvam ih u kutijama ili onim papirnatim vrecicama, preko zime su na toplom u suhom, i pazim kako ih hvatam da ne ostaju otisci. ako mi se do sada nije ni jedan izbrisao onda vjerujem da ima nesto i u nacinu spremanja i cuvanja dvda
+1
Svaku seriju koju pogledam i svidja mi se, izrezem ili na 4x ili na 8x, i sve to ubacim u torbicu za 250 diskova. Imam oko 30 serija, i svi diskovi su OK. ;D

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #5 : 04.09.2009. 02:37:09 »
Cuvam ih na externom HDD-u, da bih imao laksi pristup...
Kad mi se gleda nesto sto mi je negde na nekom disku obicno me mrzi da trazim.
Ovako samo otvorim folder i imam listu svih serija, samo kliknem...

A takodje je sve narezano i na diskove, i ti diskovi sluze za ne daj boze, ako crkne HDD...
Lepo su slozeni u torbice, rezani na 4x, i gotovo da ih ni ne koristim...

Plan je da, ako crkne HDD, koji je pod garancijom, zamenim za novi HDD i na njega prekopiram sve sa diskova

Samo sto sve vise shvatam koliko ima dobrih serija koje jos nisam pogledao, i da najverovatnije
nikad necu ni gledati ponovo vec odgledane serije... Tako da pocinjem da se pitam zasto ih uopste cuvam

 ???

I sto rece Milan, ako mi se nesto bas bude gledalo, nece mi biti problem da opet skinem...
« Zadnja izmjena: 04.09.2009. 02:40:37 Wennen »

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #6 : 04.09.2009. 03:08:29 »
Jos uvek ne postoji disk koji moze da izdrzi duze od 10-15 godina u idealnim uslovima, ali ionako sve to ima na netu....  :P

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #7 : 04.09.2009. 04:03:39 »
ajmo rec da mi je to hobi, sve sto skinem kad se slozi ide na dvd

i ja skoro,sve mi je dok ne pogleam na hdd-u,kupio sam externi od 1tb (pa ih ima dosta)
a onda manje vise skoro sve przim,osim bas ono glupih serija ali nema ih bas puno jer ovdje vidim koja valja a koja ne

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #8 : 04.09.2009. 09:51:38 »
Znam za par ljudi kojima su posle 2-3 godine fajlovi sa DVD-a jednostavno nestali pa se bojim da se meni nedesi isto.

U suštini, ne postoji dovoljno siguran nosač podataka koji će ti garantovati da ćeš te podatke imati i nakon mnogo godina. Nekada (pre 6 godina) sam snimao na CD-ove. Ono što sam snimio na verbatimu, u 90% slučajeva je još uvek tu. Ono što je bilo na princo, u 70% slučajeva više nije tu. Još se nije desilo da je nešto nestalo sa DVD, ali i to očekujem u budućnosti. Ono što sam držao na HDD, nestalo je kad mi je pre 4 godine crk'o taj isti HDD. Eto, koliko god ti razbijao glavu, nećeš biti miran ako s vremena na vreme ne praviš bekap podataka. Ako želiš da ti narezani podaci stoje što duže, zna se, biraj što kvalitetnije DVD i snimaj na 4x. Kada blurej postane standard, videćemo kakva će tu biti dugotrajnost.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Online petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5320
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #9 : 04.09.2009. 11:04:29 »
Koliko dugo će snimljeni materijal preživeti na nekim diskovima izuzetno zavisi od pažnje koju posvetite čuvanju samih diskova. Ne očekujte trajnost podataka na diskovima koji stoje razbacani po stolu, bez nekog omota, izloženi sunčevoj svetlosti, dečjim prstima i zubima...
Meni su otkazivali jedino no-name diskovi i razno "brand" smeće tipa princo, smart buy i sl. Sve što imam snimljeno na bilo kojim kvalitetnijim diskovima funkcioniše bez ikakvih problema a najstariji diskovi su mi iz 1997 (ili '96 ako grešim za godinu).
Dakle: platite nekih 20-30% više za brand name diskove. Sa diskovima rukujte pažljivo a skladištite ih u jewel ili slim case kutijama, zatvorenim kesicama ili torbicama za diskove. Vodite računa kome ih pozajmljujete. Držite ih van dohvata dece. Ništa ne gledajte direktno sa CD/DVD medija već prvo kopirajte na hard pa reprodukciju obavite odatle.

Ako se budete pridržavali navedenog, vaši snimci će bez problema doživeti sledeću generaciju medija.
:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #10 : 04.09.2009. 11:09:38 »
Meni je crko externi HDD i pojeo sam se od muke, sad planiram da kupim jos jedan istog kapaciteta
pa da sve cuvam duplo... Posle kad jedan crkne, kupim novi i opet napravim duplikat

 :) koji pesimizam

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #11 : 04.09.2009. 12:46:21 »
istina u cuvanju je sve ali ima i do kvalitete cd/dvd-a

recimo ja ne koristim nikakve druge cd/dvd-e osim Traxdata i Verbatima,to su jel dvije najkvalitetnije marke

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #12 : 04.09.2009. 12:50:46 »
Koliko dugo će snimljeni materijal preživeti na nekim diskovima izuzetno zavisi od pažnje koju posvetite čuvanju samih diskova. Ne očekujte trajnost podataka na diskovima koji stoje razbacani po stolu, bez nekog omota, izloženi sunčevoj svetlosti, dečjim prstima i zubima...

Sumnjam da se neko kome je stalo do onoga što snima odnosi prema tome na gore opisani način. Dakle, pravilno skladištenje se podrazumeva, ali ponekad nije dovoljno imati dobar medij i pravilno čuvati. Imam osam polica na kojima su mi kutije, pa opet propadnu.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Online petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5320
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #13 : 04.09.2009. 13:08:16 »
Dešavalo mi se da mi pozajmljene diskove vrate umazane euro kremom pa čaki i mestimično nagorele žarom cigarete tako da me ništa ne bi iznenadilo.

Dakle, pravilno skladištenje se podrazumeva, ali ponekad nije dovoljno imati dobar medij i pravilno čuvati. Imam osam polica na kojima su mi kutije, pa opet propadnu.

Ima i toga ali ako se diskovi dobro čuvaju, njihovo propadanje je slučajnost a ne pravilo.
 :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #14 : 04.09.2009. 14:14:05 »
Meni je 70% filmova i serija na PRINCO diskovima i ništa ne fali nijednom, ali to je pre svega moja zasluga, jer kod mene važi pravilo ko u pivarama na zapadu... Možeš ući, našljemati se kol'ko si težak, ali ne možeš izneti niti jednu jedinu flašu! E tako isto kod mene, možeš doći, doneti prazne diskove, narezaću ti i 100 ako treba, ali nijedan moj disk nikad ne napušta bazu!  ;)

Offline Loki

  • VERONICA MARS GURU
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 995
  • Spol: Ženski
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #15 : 04.09.2009. 14:26:09 »
Dakle: platite nekih 20-30% više za brand name diskove. Sa diskovima rukujte pažljivo a skladištite ih u jewel ili slim case kutijama, zatvorenim kesicama ili torbicama za diskove. Vodite računa kome ih pozajmljujete. Držite ih van dohvata dece. Ništa ne gledajte direktno sa CD/DVD medija već prvo kopirajte na hard pa reprodukciju obavite odatle.

Čoveče!  ;D ;D

Ja serije čuvam u srcu, i rado ih se sećam. :P

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #16 : 04.09.2009. 14:27:16 »
Čoveče!  ;D ;D

Ja serije čuvam u srcu, i rado ih se sećam. :P

Jao, kako lepo...   Smajlicvece
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #17 : 04.09.2009. 14:31:10 »
Ja većinu serija koje mi se svidi pržim na verbaćimove diskove i onda u torbicu, a pošto niko od mojih poznanika ne voli Sci-fi retko kome i dajem diskove.
A ono što mi je neki prosek samo čuvam na HDD-u dok je ne odgledam a onda GREEN GUERILLA pa šift+delete :D
« Zadnja izmjena: 04.09.2009. 14:37:22 Unicorn »
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #18 : 04.09.2009. 14:33:44 »
Brz internet, news, nema potrebe za cuvanjem. Cuvam samo Lost blue-ray na hddu i to je to.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #19 : 04.09.2009. 14:51:52 »
A šta mislite, da li ćemo doveka moći da skidamo šta god hoćemo ne plaćajući nikome ništa?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #20 : 04.09.2009. 14:56:31 »
Moci ce.

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21945
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #21 : 04.09.2009. 15:08:25 »
Pirati žive vječno!!!

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #22 : 04.09.2009. 15:45:07 »
Ja sve snimam na dvd-ove jer mi je na laptopu full slabi hard tako da ništa ne stane, s tim koliko toga skidam...uglavnom dvd-ove koje koristim su verbatim i stvarno su mi zakon, snimam na brzini od 4, nikad preko, i naravno čuvam sve u torbicama. Odavno sam prestala posuđivati ikome jer sam imala nekoliko loših iskustava s tim, sve je lijepo sačuvano i nadam se da će dugo trajati  :)

Offline Packy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #23 : 04.09.2009. 17:46:29 »
A ko još posuđuje cd/dvd? Ja postavljam ultimatum, ako neko traži neki cd. Nek lepo kupi prazan pa mu ja narežem, a on posle nek jede slaninu ili burek na njemu. To je već njegov problem

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #24 : 04.09.2009. 18:01:44 »
Cuvam ih u frizideru na +4 stepena  :P

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #25 : 04.09.2009. 18:21:17 »
Brz internet, news, nema potrebe za cuvanjem. Cuvam samo Lost blue-ray na hddu i to je to.
+1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Homer Simpson

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Do'h
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #26 : 04.09.2009. 18:32:27 »
Čuvam na disku.Ako mi se sviđaju, stavim ih na DVD-e, a ako mi se ne sviđaju, brišem ih.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #27 : 04.09.2009. 21:45:44 »
Onda mi je izgleda najbolje resenje da kupim externi HDD od 1 TB i na njemu da cuvam serije a kao rezervu da cuvam na DVD-ima...

Najbolje bi bilo da kod nas izlaze orginal DVD-i sa svim mogucim serijama i da su pristupacnije cene pa ko voli i sta voli nek izvoli...Em ne bi bilo pirata em se ne bi mucili sa prevodima... ;D

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #28 : 04.09.2009. 21:59:38 »
Onda mi je izgleda najbolje resenje da kupim externi HDD od 1 TB i na njemu da cuvam serije a kao rezervu da cuvam na DVD-ima...

Najbolje bi bilo da kod nas izlaze orginal DVD-i sa svim mogucim serijama i da su pristupacnije cene pa ko voli i sta voli nek izvoli...Em ne bi bilo pirata em se ne bi mucili sa prevodima... ;D
Ako ja cekam da nesto u Makedoniju izadje na original DVD, bolje da prespavam tih par godina dok to stigne kod nas rofl rofl rofl ili da se ponovo rodim za nekoliko godina... Dok je internet i download, imacu sta da gledam i to sve najnovije serije, a ne da ih cekam 10 godina da izadju na TV-u ili DVD orginal ;D ;D ;D To se odnosi i za filmove.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #29 : 04.09.2009. 22:08:35 »
Najbolje bi bilo da kod nas izlaze orginal DVD-i sa svim mogucim serijama i da su pristupacnije cene pa ko voli i sta voli nek izvoli...
Slažem se 100%, ali ipak mislim da je to daleka utopija.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Tags: