Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318854 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: The X-Files
« Odgovor #1290 : 06.03.2016. 21:22:20 »

Da li se varam ili me secanje ne drzi ali mi se cini da je i receno da je ovo jedina sezona koja ce biti snimljena i da je tu svakako tacka, velika tacka? Ja licno bih u tome video nekakvu svrhu ove sezone, sve ostalo je po meni besmisleno.

Nije ti još sto posto, ali vjerojatno će biti obnovljena za drugu sezonu.

Ako sam dobro vidio, na špici je umjesto standardnog "THE TRUTH IS OUT THERE" u zadnjoj epizodi stajalo
Spoiler for Hiden:
THIS IS THE END
Ne znam znači li to nešto.
Btw nije mi se svidjela zadnja epizoda nikako. Druga, treća i četvrta nisu loše, ostalo onako.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1291 : 06.03.2016. 21:25:03 »
Nisam primijetio taj detalj, ali Fox još ništa službeno nije rekao.

Citat:
Current Status: FOX has yet to cancel or renew The X-Files for Season 11. Check back to find out whether the revived sci-fi series is cancelled or renewed for an 11th season.

Originally posted: http://seriable.com/the-x-files-cancelled-or-renewed-for-season-11/#ixzz429kgPnjc
Mrzim lopatare i limune

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1292 : 06.03.2016. 21:43:53 »
Ako sam dobro vidio, na špici je umjesto standardnog "THE TRUTH IS OUT THERE" u zadnjoj epizodi stajalo
Spoiler for Hiden:
THIS IS THE END
Ne znam znači li to nešto.
Btw nije mi se svidjela zadnja epizoda nikako. Druga, treća i četvrta nisu loše, ostalo onako.

Nisam primijetio taj detalj, ali to ti je masu puta tako bilo do sada da u nekim epizodama drugačije piše, a ovo je logično s obzirom na to što se dogodilo u zadnjoj epizodi pa da tako nešto i piše.

Spoiler for Hiden:
Znači kolonizacija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1293 : 06.03.2016. 21:49:38 »
To u specijalnim epizodama koje poručuju nešto.

Trust No One - "The Erlenmeyer Flask"
Deny Everything - "Ascension"
Éí 'AaníígÓÓ 'Áhoot'é - "Anasazi" ("The truth is far from here" in Navajo)
Apology is Policy - "731"
Everything Dies - "Herrenvolk"
Deceive Inveigle Obfuscate - "Teliko"
E pur si muove - "Terma" ("And still it moves" in Italian)
Believe the Lie - "Gethsemane"
All Lies Lead to the Truth - "Redux"
Resist or Serve - "The Red and the Black"
The End - "The End"
Die Wahrheit ist irgendwo da draußen - "Triangle" ("The truth is out there somewhere" in German)
In the Big Inning - "The Unnatural"
Amor Fati - "Sixth Extinction II: Amor Fati" ("Love of fate" in Latin)
Believe to Understand - "Closure"
Nothing Important Happened Today - "Nothing Important Happened Today II"
erehT tuO si hturT ehT - "4D" ("The Truth Is Out There" backwards)
They're Watching - "Trust No One"
Dio ti ama - "Improbable" ("God loves you" in Italian)
This Is The End - "My Struggle II"


Što se tiče obnove, sve je do glumaca. Duchovny je rekao da želi, samo se sad čeka Gilly koja je rekla da isto želi, samo treba naći mjesta.
« Zadnja izmjena: 06.03.2016. 21:52:07 Mulder »

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1294 : 06.03.2016. 21:51:13 »
Tako je. Najbolje se sjećam uz Trust No One i ono iz Anasazija ovoga: The End - "The End"

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1295 : 06.03.2016. 22:03:51 »

Offline Biondić Dragan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1296 : 07.03.2016. 13:04:39 »
Oprostite, da li neko možda zna popis svih epozoda koje se bave vanzemaljcima, Pušaćem, otmicama u ovim do sada snimljenim sezonama? Hteo bih da ih odvojim u jednu celinu i uzmem gomilu smokija, piva i čipsa i odgledam u cugu. Naravno, ne tražim niti očekujem da neko sad to pretražuje zbog mene. Samo ako neko već zna!

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1297 : 07.03.2016. 13:35:20 »

Evo, na ovom linku dole (ista tema) u drugoj poruci po redu ima spisak tih epizoda koje se bave vanzemaljcima, zaverama i slično. Odvojeno je po sezonama. Ja sam isto u fazi gledanja pa neko drugi može da ti kaže da li sve to da gledaš ili može još da se suzi izbor. Jer nije mali broj epizoda  :)

http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=371.540

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The X-Files
« Odgovor #1298 : 07.03.2016. 16:40:57 »
mislim da bi 8-10 epizoda po možebitnoj novoj sezoni bilo sasvim dovoljno

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The X-Files
« Odgovor #1299 : 10.03.2016. 16:08:59 »
Eto i oni priznaju da su loši agenti.  rofl

https://goo.gl/5Ma1IY

Nisam lud, majka me testirala!

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1300 : 13.03.2016. 22:34:38 »
Završila se 7 sezona ovoga. Serija jebe majke...Smoking Man je sve
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1301 : 13.03.2016. 22:37:03 »
Hahahhha da, odličan je bio kraj sedme i za mene barem veliki šok.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1302 : 13.03.2016. 22:41:31 »
Da...
Spoiler for Hiden:
jadnog Muldera uzeli vanzemaljci. Očekivao sam da nešto bude s Mulderom jer sam pročitao da je ošo bavit se drugim projektima, al vratit će se nekad haha
zanima me samo s kim je Scully trudna, da neće rodit zmije ko kćer od onog svećenika il vanzemaljca
« Zadnja izmjena: 13.03.2016. 22:58:19 MilanRS »
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1303 : 13.03.2016. 22:44:44 »
Da, slično sam i ja razmišljao

Spoiler for Hiden:
Za Duchovnyja sam znao da će otići u zadnje dvije sezone, da će se manje pojavljivati, ali kako sam gledao sedmu sezonu to sam skroz smetnuo s uma i potpuno me iznenadilo to što su ga oteli.

Za dijete od Scully isto sam se pitao, nije mi bilo jasno tko je roditelj pa mi je Mulderko (ovaj naš s foruma) rekao da je Mulderko iz serije otac. Mislio sam si da bi mogao biti, ali nisam znao kako, kada, gdje joj je on napravio dijete ;D

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1304 : 13.03.2016. 22:49:09 »
Ne smijem otvorit, sad ću ja završit i 8 i 9 sezonu za 2, 3 dana pa pgoledam  ;D drinks
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1305 : 13.03.2016. 22:53:01 »
Može, da, makar nije ti nekakav spojler to što sam napisao, mislim da to nikada ne kaže direktno već se jednostavno od nekog trenutka zna. A mogao bi ovo iz prethodnog posta staviti u spojler baš je veliki s obzirom da si napisao što se dogodi na kraju sezone :)

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1306 : 13.03.2016. 22:56:38 »
sjetio sam se da nisam stavio u spoiler, al jbg...nmg editirat sad  :murija:
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1307 : 13.03.2016. 22:58:59 »
Evo Mile riješio  pionir :P

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1308 : 13.03.2016. 23:09:09 »
 drinks
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline BlackIce

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1309 : 19.03.2016. 00:02:24 »
evo je tako lijepa https://www.youtube.com/watch?v=gWLonCInb9o lmao Skali, niti lijepa niti glumački obdarena, samo za Moldera :P,,, dragi Molder treba je loša glumica i (haj koga briga što nije lijepa i nije uradila botox, al je glumica 0 bodova, ne može joj botox pomoć:P.) uživaj 

Offline BlackIce

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1310 : 19.03.2016. 00:09:09 »
btw gledam babilon, gledam, karter je kul, zbilja se lik dotiče stvari koje mnogi izbjegavaju, kapa mu dole. Tolike godine i još je živ a toliko toga nam je pokazao. Svaka čast Karter  :naklon: nadam se daće buduće gen shvatiti tvoju poruku;)

Offline BlackIce

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1311 : 19.03.2016. 00:16:14 »

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1312 : 27.03.2016. 13:46:35 »
Evo završila se 9. sezona...najjača serija ikad  8)
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: The X-Files
« Odgovor #1313 : 08.04.2016. 13:46:20 »
Evo i ja cu da se upisem
U ponedeljak sam poceo od pocetka da pratim seriju, usput citam komentare (Mulderovi-smernice za pracanje serije )
Pogledao sam prvu sezonu, i slazem se, ona je kao uvod za dalje desavanje, naravno odmah sam nastavio sa drugom, trenutno sam na e05.
Mnogo mi se svidja pocetak, i ako sam vec pratio nekoliko epizoda kada su prikazivali na tv.
Nasao sam super snimak tako da je sada ugodjaj pun pogodak.
Zahvalio bih ljudima koji su ulozili trud i vreme kako bi preveli seriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1314 : 09.04.2016. 00:55:21 »
Da se malo prisjetimo najbolje epizode zadnje sezone


Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: The X-Files
« Odgovor #1315 : 16.04.2016. 10:09:17 »
Uff, kako je ovo dobro..
Zavrsio sa drugom sezonom, juce poceo trecu.. Zaista sve to fino nareduje, prica se lepo razradjuje, meni sve to nekako leze.
Skontao, da sam nekad daaaaavno zapravo i gledao dosta epizoda, ali ovo ovako je mnogo bolje kad se na miru gleda, i polako hvataju konci.
Ova pozadinska prica je.. Vrh!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1316 : 17.04.2016. 16:09:06 »
Dakle.
Završio sam u 13:34 10. sezonu i tako završio jedan veliki pothvat koji je počeo prije nešto manje od pet mjeseci.
I, oh boy, kako se jebeno isplatilo.

Spoiler for Hiden:
Obožavam seriju, uhvatila se za mene. Od prve epizode, koja je započela nešto zaista jedinstveno, uživao sam. Zaboraviti ću na one glupe epizode kojih je zapravo bilo malo (Teso dos Bitchos i one glupave mačke... :facepalm ) i evo krenuti svojom pričom. Htio sam pogledati The X Files-e već neko duže vrijeme, htio sam stići taman da prestignem 10. sezonu, ali toga ima puno te sam kasno i počeo... No nije bilo veze, nastavio sam gledati, i gledati, i gledati...
Obožavam MotW epizode, naravno, posebno one humoristične (Darin Morgaaaan) koje su za mene mali dragulji ove serije. Ali, mitologija jednostavno caruje, po meni. Od Deep Throata i CGB-ja, preko otmica, preko kolonizacije, preko masovnih paljenja, do Super-Soldiera i napokon opet kolonizacije... To su epizode (i ta priča, uostalom) koje su bile napete, emocionalne, jake do kraja (no priznajem da je bilo nekih par MotW epizoda koje su bez pitanja ispunjavale sve te kriterije).
Začudilo me još u ranim sezonama (čak od prve te smrti Scullyjeva oca) kako im likove povezane s glavnim likovima nije bilo teško ubijati, ovdje prvobitno mislim na meni šokantno ubojstvo Billa Muldera, Scullyjeve sestre, kasnije Teene te otkrivenja da je Samantha ipak mrtva. Naravno, neke im nije bilo teško ni vraćati (Krycek i CGB par puta...) tako da je tu uspostavljen nekakav balans.
Jedna vrlo bitna osobina ove cijele serije jest ta Carterova provokativnost. Na nekim je mjestima išao toliko daleko, toliko duboko, da sumnjam da je takvo nešto bilo na televiziji danas da bi seriju jednostavno maknuli. U 10. sezoni to je opet pokazao, specifično u 10x5, "Babylon". I sam sam, doduše, moram priznati, počeo vjerovati da Vlada stvarno skriva puno više no što možemo zamisliti, te je serija, koliko god to nekima smiješno zvučalo ili štogod, meni dodatno produbila vjeru u izvanzemaljski život te inteligenciju dosada još uvijek nepoznatu javnosti.
Emocionalno gledajući, ova serija pokriva toliko toga... U samim MotW epizodama imamo toliko različitih situacija što se tiče odnosa u različitim pričama s različitim likovima. A da ni ne pričam o vrlo osobnim stvarima vezane za glavnu priču (smrti obiteljskih članova, William, William, William,...). Moram reći kako sam plakao na dvije epizode, 7x11 "Closure" kada se Mulder napokon oprašta od Samanthe te 9x16 "William" na samom kraju kad Scully ima emotional break-down te ona završna pjesma... uff... ne može te ostaviti ravnodušnim, pogotovo nakon toliko desetaka epizoda i odnosa kojeg virtualno stvaramo s Foxom i Danom.
Kad smo već kod njih, tu bih još dodao i Mitcha i Williama (CGB) te apsolutno pohvalio njihovu glumu. Izvedbe su im zaista bile vrhunske. Nisu ni Doggett ni Reyes bili loši, ali mislim da je ova četvorka imala daleko zahtjevniji, ne samo duži posao... Duchovny, Anderson, Pileggi i Davis su totalno lomili seriju što se tiče toga.
        (Kad sam razmišljao o Gillian u Hannibalu i TXF-u, a puno prije sam gledao Hannibala, bilo mi je tako čudno prihvatiti da će ta ista,
         mlada osoba biti tako odrasla, odnosno da već je. Tu tranziciju mi je donekle ublažio film iz dvije i osme. Teško je prihvatiti toliku
         promjenu, nekoga koga sam dugo gledao u raznim serijama kao odraslu, snažnu ženu, a koga još duže gledam u ovoj seriji kao
         puno mlađu osobu. Ne kažem da tu nije bila odrasla, o da bila je, ali... Ne znam... teško mi je objasniti taj osjećaj, neki će ga
         shvatiti a neki jednostavno ne, ali nema veze.)
Psihološka karakterizacija gotovo svakog lika je pogođena. Ovom prilikom hvalim sve pisce serije i sve njene redatelje, zato jer su jednostavno fantastični. Najbolje su bile karakterizacije u mythology epizodama, te onih jako malo u sedmoj sezoni, ona što se doticala Scully, vjerujem kako ju je Anderson sama pisala i režirala. I Mulderova, isto ja mislim u sedmoj sezoni, što ju je on pisao i režirao... Ili haluciniram, ne znam. 4x7 "Musings of a Cigarette Smoking Man", back-story CGB-ja... e, ta epizoda je neopisivo dobra. Ali stvarno neopisiva, nemam riječi. Kad smo već kod CGBja, malo mi je smiješno kako je preživio ono izgaranje lica koje je tako grafički dobro opisano u legendarnoj 9x19 "The Truth - Parts 1 & 2". ALI, stvarno mi ne smeta što se vratio, zapravo sam čak i malčice sretan.
Sad, što mislim o filmovima? Zapravo su mi čisto OK. "Fight the Future" mi je 9/10, a "I Want To Believe" 7/10. Jako sam blag što se tiče toga, ali meni su bili ok. Zbog svoje kinematografije, veće pokretljivosti nego serija, osjećaj inače specifičan za film, bilo je nešto unikatno Filesima i malo promjene mi nimalo nije smetalo.
Ovdje ću se referirati na post kojeg sam napravio na početku trećeg mjeseca, kojeg će se Mulder (ne, ne Fox, nego naš Mulder s POa) najviše sjećati, gdje sam izrazio svoju brigu za loš (8,5/10) rating finala 9. sezone. Iako sam još uvijek jako ovisan o IMDb-u, te mi je to u genima kao što je alien DNA u Scully, sa Filesima sam to uspio smanjiti. Totalno mi se svidio finale, te cijela 9. sezona koja je na IMDb-u uglavnom u sedmicama. Mislim da je deveta sezona definitivno under-rateana te po meni najmanje dobiva 9/10 ukupno.
A sada idemo na 10. sezonu. Meni je odlična. Premalo epizoda. Branim Cartera svugdje gdje ga napadaju, ja u seriji mogu samo uživati. Zahvalan sam na povratku Darina i njegove epizode 10x3 "Mulder and Scully Meet the Were-Monster", kao što sam zahvalan svim drugim epizodama. 10x5 "Babylon" je loše kritike dobio vjerojatno zbog sadržaja te nekima nepotrebne scene Mushroomlderove halucinacije, a meni je bila jako dobro izvedena epizoda. Finale sezone mi se isto jako svidio, povratak kolonizacije u mitologiju, globalna razina nekih stvari koja je zbog puno većeg budžeta stvarno epski izvedena. (Čudan mi je bio samo teaser, onaj WTF moment gdje se Scully metamorfozira u izvanzemaljca, ali ću to zaboraviti misleći da je to bilo nešto kao ona žena koja pluta u mlijeku, u 2. sezoni True Detective-a.) Cliffhanger, oh cliffhanger. Zanima me što će se dogoditi, trebam još, te stvarno želim da FOX renewa te potvrdi tu 11. sezonu što prije. Ne želim ju dugo čekati i teško mi je prihvatiti činjenicu da ću je najvjerojatnije dugo čekati, a ako ne renewaju, što se realno neće dogoditi, nagađam da će na Twitteru trendati #NetfliXFiles rofl .
Napokon sam up-to-date s ovom serijom, koja je nakon 207 epizoda te dva filma, premašila Doctor Who što se tiče odgledanog sadržaja te postala moja najgledanija serija, a i upala u mojih Top 10 najdražih.
Puno toga još uvijek nisam rekao te vjerujem da budem kako će se diskusija o seriji ovdje nastaviti, samo ovaj puta i ja ću se moći uključiti ;)

-Kruno

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1317 : 23.04.2016. 19:24:36 »
Ova treća (Were-Monster) iz nove sezone mi je fantatična. Jedna od omiljenih, mada nisam gledao sve stare epizode, one koje važe za bolje bi trebalo da jesam. Sve ukupno broj jedan mi je The Post-Modern Prometheus, pravo malo remek delo.


Posle prve dve epizode mi se činilo da će mi se više svideti te povezane sa vanzemaljcima i raznim zaverama, međutim, uz par izuzetaka kao što su Duane Barry, Anasazi i još neke, nisu me zainteresovale previše. Serija izgleda fantastično, ne samo da se nosi sa nekim novijim nego je i bolja od većina. To mislim na vizuelni utisak. Sadržajem takođe, za ovakav tip serije ostaje sami vrh. Muzika, zvuk ili kako se već to definiše je predobra, nema bolje.


E sad, nisam ljubitelj pa ne bih mogao da istrajem svih 200 i nešto epizode, krenuo redom i previše je variralo, od meni nezanimljivih do odličnih epizoda. Svega tu ima, jako raznovrsno. Lepo je prisetiti se i nije bilo toliko strašno kao nekad  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1318 : 27.04.2016. 23:30:45 »
Dakle.
Završio sam u 13:34 10. sezonu i tako završio jedan veliki pothvat koji je počeo prije nešto manje od pet mjeseci.
I, oh boy, kako se jebeno isplatilo.

Spoiler for Hiden:
Obožavam seriju, uhvatila se za mene. Od prve epizode, koja je započela nešto zaista jedinstveno, uživao sam. Zaboraviti ću na one glupe epizode kojih je zapravo bilo malo (Teso dos Bitchos i one glupave mačke... :facepalm ) i evo krenuti svojom pričom. Htio sam pogledati The X Files-e već neko duže vrijeme, htio sam stići taman da prestignem 10. sezonu, ali toga ima puno te sam kasno i počeo... No nije bilo veze, nastavio sam gledati, i gledati, i gledati...
Obožavam MotW epizode, naravno, posebno one humoristične (Darin Morgaaaan) koje su za mene mali dragulji ove serije. Ali, mitologija jednostavno caruje, po meni. Od Deep Throata i CGB-ja, preko otmica, preko kolonizacije, preko masovnih paljenja, do Super-Soldiera i napokon opet kolonizacije... To su epizode (i ta priča, uostalom) koje su bile napete, emocionalne, jake do kraja (no priznajem da je bilo nekih par MotW epizoda koje su bez pitanja ispunjavale sve te kriterije).
Začudilo me još u ranim sezonama (čak od prve te smrti Scullyjeva oca) kako im likove povezane s glavnim likovima nije bilo teško ubijati, ovdje prvobitno mislim na meni šokantno ubojstvo Billa Muldera, Scullyjeve sestre, kasnije Teene te otkrivenja da je Samantha ipak mrtva. Naravno, neke im nije bilo teško ni vraćati (Krycek i CGB par puta...) tako da je tu uspostavljen nekakav balans.
Jedna vrlo bitna osobina ove cijele serije jest ta Carterova provokativnost. Na nekim je mjestima išao toliko daleko, toliko duboko, da sumnjam da je takvo nešto bilo na televiziji danas da bi seriju jednostavno maknuli. U 10. sezoni to je opet pokazao, specifično u 10x5, "Babylon". I sam sam, doduše, moram priznati, počeo vjerovati da Vlada stvarno skriva puno više no što možemo zamisliti, te je serija, koliko god to nekima smiješno zvučalo ili štogod, meni dodatno produbila vjeru u izvanzemaljski život te inteligenciju dosada još uvijek nepoznatu javnosti.
Emocionalno gledajući, ova serija pokriva toliko toga... U samim MotW epizodama imamo toliko različitih situacija što se tiče odnosa u različitim pričama s različitim likovima. A da ni ne pričam o vrlo osobnim stvarima vezane za glavnu priču (smrti obiteljskih članova, William, William, William,...). Moram reći kako sam plakao na dvije epizode, 7x11 "Closure" kada se Mulder napokon oprašta od Samanthe te 9x16 "William" na samom kraju kad Scully ima emotional break-down te ona završna pjesma... uff... ne može te ostaviti ravnodušnim, pogotovo nakon toliko desetaka epizoda i odnosa kojeg virtualno stvaramo s Foxom i Danom.
Kad smo već kod njih, tu bih još dodao i Mitcha i Williama (CGB) te apsolutno pohvalio njihovu glumu. Izvedbe su im zaista bile vrhunske. Nisu ni Doggett ni Reyes bili loši, ali mislim da je ova četvorka imala daleko zahtjevniji, ne samo duži posao... Duchovny, Anderson, Pileggi i Davis su totalno lomili seriju što se tiče toga.
        (Kad sam razmišljao o Gillian u Hannibalu i TXF-u, a puno prije sam gledao Hannibala, bilo mi je tako čudno prihvatiti da će ta ista,
         mlada osoba biti tako odrasla, odnosno da već je. Tu tranziciju mi je donekle ublažio film iz dvije i osme. Teško je prihvatiti toliku
         promjenu, nekoga koga sam dugo gledao u raznim serijama kao odraslu, snažnu ženu, a koga još duže gledam u ovoj seriji kao
         puno mlađu osobu. Ne kažem da tu nije bila odrasla, o da bila je, ali... Ne znam... teško mi je objasniti taj osjećaj, neki će ga
         shvatiti a neki jednostavno ne, ali nema veze.)
Psihološka karakterizacija gotovo svakog lika je pogođena. Ovom prilikom hvalim sve pisce serije i sve njene redatelje, zato jer su jednostavno fantastični. Najbolje su bile karakterizacije u mythology epizodama, te onih jako malo u sedmoj sezoni, ona što se doticala Scully, vjerujem kako ju je Anderson sama pisala i režirala. I Mulderova, isto ja mislim u sedmoj sezoni, što ju je on pisao i režirao... Ili haluciniram, ne znam. 4x7 "Musings of a Cigarette Smoking Man", back-story CGB-ja... e, ta epizoda je neopisivo dobra. Ali stvarno neopisiva, nemam riječi. Kad smo već kod CGBja, malo mi je smiješno kako je preživio ono izgaranje lica koje je tako grafički dobro opisano u legendarnoj 9x19 "The Truth - Parts 1 & 2". ALI, stvarno mi ne smeta što se vratio, zapravo sam čak i malčice sretan.
Sad, što mislim o filmovima? Zapravo su mi čisto OK. "Fight the Future" mi je 9/10, a "I Want To Believe" 7/10. Jako sam blag što se tiče toga, ali meni su bili ok. Zbog svoje kinematografije, veće pokretljivosti nego serija, osjećaj inače specifičan za film, bilo je nešto unikatno Filesima i malo promjene mi nimalo nije smetalo.
Ovdje ću se referirati na post kojeg sam napravio na početku trećeg mjeseca, kojeg će se Mulder (ne, ne Fox, nego naš Mulder s POa) najviše sjećati, gdje sam izrazio svoju brigu za loš (8,5/10) rating finala 9. sezone. Iako sam još uvijek jako ovisan o IMDb-u, te mi je to u genima kao što je alien DNA u Scully, sa Filesima sam to uspio smanjiti. Totalno mi se svidio finale, te cijela 9. sezona koja je na IMDb-u uglavnom u sedmicama. Mislim da je deveta sezona definitivno under-rateana te po meni najmanje dobiva 9/10 ukupno.
A sada idemo na 10. sezonu. Meni je odlična. Premalo epizoda. Branim Cartera svugdje gdje ga napadaju, ja u seriji mogu samo uživati. Zahvalan sam na povratku Darina i njegove epizode 10x3 "Mulder and Scully Meet the Were-Monster", kao što sam zahvalan svim drugim epizodama. 10x5 "Babylon" je loše kritike dobio vjerojatno zbog sadržaja te nekima nepotrebne scene Mushroomlderove halucinacije, a meni je bila jako dobro izvedena epizoda. Finale sezone mi se isto jako svidio, povratak kolonizacije u mitologiju, globalna razina nekih stvari koja je zbog puno većeg budžeta stvarno epski izvedena. (Čudan mi je bio samo teaser, onaj WTF moment gdje se Scully metamorfozira u izvanzemaljca, ali ću to zaboraviti misleći da je to bilo nešto kao ona žena koja pluta u mlijeku, u 2. sezoni True Detective-a.) Cliffhanger, oh cliffhanger. Zanima me što će se dogoditi, trebam još, te stvarno želim da FOX renewa te potvrdi tu 11. sezonu što prije. Ne želim ju dugo čekati i teško mi je prihvatiti činjenicu da ću je najvjerojatnije dugo čekati, a ako ne renewaju, što se realno neće dogoditi, nagađam da će na Twitteru trendati #NetfliXFiles rofl .
Napokon sam up-to-date s ovom serijom, koja je nakon 207 epizoda te dva filma, premašila Doctor Who što se tiče odgledanog sadržaja te postala moja najgledanija serija, a i upala u mojih Top 10 najdražih.
Puno toga još uvijek nisam rekao te vjerujem da budem kako će se diskusija o seriji ovdje nastaviti, samo ovaj puta i ja ću se moći uključiti ;)

-Kruno
Jako lijepo napisano. Jedan od pametnije napisanih dojmova. Nemam što dodati  smileyNO1

Ova treća (Were-Monster) iz nove sezone mi je fantatična. Jedna od omiljenih, mada nisam gledao sve stare epizode, one koje važe za bolje bi trebalo da jesam. Sve ukupno broj jedan mi je The Post-Modern Prometheus, pravo malo remek delo.

Već se izgubilo pa evo meni 54 najbolje X-Files epizode http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,371.msg422747.html#msg422747 The Post-Modern Prometheus sam stavio na visoko 5. mjesto.

Muzika od Snowa je jednostavno fantastična. Jedan od njegovih najboljih radova. Kao da si upao u cirkus kad počne eksperimentirat od 0:36



Inače, rolingstone magazin je napravio svoju listu 50 najbolji televizijskih dua. Očekivano Mulder i Scully se našli na prvom mjestu.

Njihov top 10

10. Troy Barnes and Abed Nadir, 'Community'
9. Norm and Cliff, 'Cheers'
8. Walter White and Jesse Pinkman, 'Breaking Bad'
7. Benson and Stabler, 'Law & Order: SVU'
6. Felix Unger and Oscar Madison, 'The Odd Couple'
5. Captain James T. Kirk and Mr. Spock, 'Star Trek'
4. Bert and Ernie, 'Sesame Street'
3. Tina Fey and Amy Poehler, 'Saturday Night Live'
2. Lucy and Ethel, 'I Love Lucy'

1. Mulder and Scully, 'The X-Files'
Citat:
Can professional ethics, intellectual antagonism, unyielding loyalty, platonic friendship, and raw sexual tension all get along? I want to believe. Put simply, Dana Scully and Fox "Spooky" Mulder were, and are, the most complex and compelling male-female partnership ever to be put on the small screen. Mulder's fanaticism and Scully's skepticism, her cool and his heat, David Duchovny's irresistible sex appeal and, uh, Gillian Anderson's irresistible sex appeal — X-Files creator Chris Carter could not have created a better pair of FBI agents to embody his series' pre-millennium paranoia, nor cast two better actors to play them. Friends, rivals, partners, lovers — they're every great TV duo all at once, which makes them the greatest of all.


Kompletna lista http://www.rollingstone.com/tv/pictures/50-best-tv-duos-of-all-time-20160426

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: The X-Files
« Odgovor #1319 : 29.04.2016. 20:29:53 »
Moze li mala pomoc? Kad se gledaju filmovi?


Sent from my iPhone using Tapatalk