Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 319214 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #960 : 21.01.2016. 23:08:35 »
To je Madrid koliko vidim. Jeben marketing i samo dokaz koliko su Filesi veliki i utjecajni. Evo i time square  :)

http://i.imgur.com/Bqs9VJz.jpg


Evo da bude na ovoj stranici
Ok, zemljani. Vrijeme je za najteži zadatak ikad. U fandomu se trenutno održava glasanje za najbolje epizode u čitavoj seriji. Ne top 10, ne top 20 već top 30 najbojlih epizoda. Da kopiram samo bitne odlomke s ovog linka http://them0vieblog.com/2016/01/17/massive-x-files-fandom-poll/

Massive X-Files Fandom Poll!

Citat:
So, for the past two years or so, I’ve been delving into the cultural history of The X-Files, doing long-form reviews of everything from the show itself to spin-offs to comic books to crossovers to pop singles. It’s been great fun, and a pleasure from beginning to end. However, that end is fast approaching, and I was thinking of a nice way to mark the occasion. So I thought it might be fun to do a poll of the show’s run, and just get a sense of the broad consensus of fandom’s opinion on the best of the show’s nine-plus year run.

Citat:
The poll is open to anybody who wants to vote. It will be open until Babylon airs on the 15th February 2016. I’ll then take a little while to tabulate results, and offer a glimpse of fandom’s favourite episode before My Struggle II airs 22nd February 2016. Submission is simple; just compile a list of up to thirty of your favourite episodes (in order) and mail them directly to email address xfilespoll@gmail.com. (Or, if you don’t want to share your email with a stranger, fill out the form here.) Please include the word “Poll” in your subject to weed out the spam, but I’ll be checking the address fairly regularly.

Citat:
    the poll will be weighted, so it is important you rank your choices; your first choice will get 30 points, your second will get 29, your third will get 28 and so on;
    you can send up to thirty episodes; this is simply to see whether there is a strong consensus on the top ten or twenty, and because I suspect that expanding the field will lead to some intriguing results; you do not have to list thirty choices, if you have a top ten (or twelve or fifteen or twenty-two) just list those;
    two-/three-parters count as one episode for the poll; however, episodes like The Pilot, Deep Throat, Squeeze, Tooms, The Erlenmeyer Flask, Little Green Men, One Breath, Requiem and Three Words are considered separate stand-alone stories; here’s a handy list of two-/three-parters:
        Duane Barry/Ascension
        Colony/End Game
        Anasazi/The Blessing Way/Paper Clip
        Nisei/731
        Piper Maru/Apocrypha
        Talitha Cumi/Herrenvolk
        Tunguska/Terma
        Tempus Fugit/Max
        Gethsemane/Redux I/Redux II
        Christmas Carol/Emily
        Patient X/The Red and the Black
        The End/The Beginning
        Dreamland I/Dreamland II
        Two Fathers/One Son
        Biogenesis/The Sixth Extinction/The Sixth Extinction II: Amor Fati
        Sein und Zeit/Closure
        Within/Without
        This is Not Happening/DeadAlive
        Essence/Existence
        Nothing Important Happened Today I/Nothing Important Happened Today II
        Provenance/Providence
        The Truth I/The Truth II
    The X-Files: Fight the Future and The X-Files: I Want to Believe are included in the poll; all other material – including comic books, video games, crossovers, etc – is excluded.
        Yes, somehow The End and The Beginning are a two-parter, even with Fight the Future sitting in the middle of them.
    The new episodes that will have aired by the time the poll completes (My Struggle I, Founder’s Mutation, Mulder and Scully Meet the Were-Monster and Home Again) are not eligible in the poll for the sake of fairness.
    Spelling/typos are left to the judge’s discretion.
    I will not be casting a vote in the poll; it’s all you guys.
    Poll closes 15th February 2016.
    Results (hopefully) announced 22nd February 2016.
    Send your list to xfilespoll@gmail.com with the word “Poll” in the subject; I’ll try my best to find unmarked entries, but no promises.

Dakle, kao što vidite napravili su sjajnu stvar i two partere poput Duane Barry/Ascension ili three partere poput Gethsemane/Redux I/Redux II računaju pod jednu epizodu. Dakle, bit će više od 30 epizoda zbog two i three partera.

Gore imate email na koji možete slat ako želite tako, ali ima jedan jednostavniji način. Evo linka http://them0vieblog.com/reviews-hub/the-x-files/x-files-fandom-poll-form/
Citat:
Understandably, some fans might not want to email a random gmail address or provide their email to a stranger. So this form exists to allow users to enter their choices without having to provide an email.

Napišete ime/nick i točan naziv epizode ili epizoda (two i three parter) ispod imate SUBMIT.

Ako vam je teško sjetit se nekih epizoda, koristite wiki ili imdb za informacije, o čemu se radi epizoda pa ćete se odmah sjetit. Ja ću definitivno razmislit par dana i objavljujem u nedjelju top 30 epizoda.
« Zadnja izmjena: 21.01.2016. 23:10:52 Mulder »

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: The X-Files
« Odgovor #961 : 22.01.2016. 05:54:39 »
samo se nadam da ce konacno Mulder iznjeti istinu na vidjelo, pa zar nije poanta cijele serije razotkriti urotu? i nakon 202 epizode i dva filma ništa.
the truth is out there, da znam. :D I want to believe, no i want to know. :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #962 : 22.01.2016. 12:58:53 »
Pa mnogo puta je dokazao, ali mnogo puta je i zataškano. Tako je i u stvarnosti. Pogledaš li najčešće urote koje se događaju u svijetu, a to su političke. Vidiš sve te afere, svako malo izađu na vidjelo i budu na vijestima tjedan dana i onda sve pod tepih. Ne mogu pojedinci protiv medija, elite. Ili budu sami eliminirani kao mnogi dosad (William Cooper, Phil Schneider, Dean Warwick) kao i dosta znanstvenika koji su dosad ubijeni brojka je ogromna samo treba malo istraživanja. Tako je i u seriji. Zato jedva čekam vidjeti koliko će čvrstih zavjera uzeti iz stvarnosti i ubaciti u seriju.

Čitam da će se serija i otvoreno baviti s jednom od najpopularnijih zavjera, New World Order (NWO), zavjera koja više nije teorija već čvrsta činjenica. Heh, čak je i stariji Bush govorio o tome kad je bio predsjednik, a da ne pričam o svima ostalima.

Ili o poznatim tajnim društvima kao skull and bones. Dva suparnika, maska za javnost, a surađuju.





Inče, voditelj je ubijen kako se kasnije saznalo. A i sam voditelj je imao skandal sa CIA-om. Ovo su samo malo stvare. Bolje da ne govorim o onim velikim stvarima.
« Zadnja izmjena: 22.01.2016. 13:05:55 Mulder »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #963 : 22.01.2016. 23:55:48 »
Sa jobloa su napravili cool tribute za Filese http://www.joblo.com/movie-news/exclusive-cool-video-the-x-files-tribute-313

What were you watching on Friday nights in the '90's? Good chance it was Mulder and Scully if you were part of the worldwide phenomenon that The X-Files became. We take a look back at the beginning of the show, the characters, the storylines, and the cultural impact Chris Carter's series had and prep you for the premiere of it's return this Sunday!

The Truth is Here. Enjoy!


 :majstore

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #964 : 23.01.2016. 18:36:45 »
Citat:
One person who was sadly unable to re-join the fold, however, is Vince Gilligan, the lauded creator of Breaking Bad who got his big break in television when joined The X-Files writing staff during the show’s sophomore year in 1994. “I wouldn’t be here now if it weren’t for The X-Files,” Gilligan tells YahooTV. “It was a wonderful job that really made my career.”

In fact, it was his busy career that prevented him from joining the X-Files reunion when Carter originally invited him a year and a half ago. Gilligan says that his commitment to the Breaking Bad spin-off Better Call Saul made participating in the revival as a writer or director impossible. “I was crushed to have to say no,” he admits. But there are no hard feelings — Gilligan recently joined his X-Files colleagues at the show’s premiere at the California Science Center on Jan. 12. “It’s a lot of fun,” he says of the show’s first episode. “It was wonderful seeing Mulder and Scully back together, and I couldn’t be more excited about seeing the next five episodes. I asked Chris if there will be any more [after that] — I really hope there will be!”

Should Fox order another round of fresh X-Files after this six-episode run wraps up, Gilligan doesn’t rule out the possibility of writing a new case for Mulder and Scully, schedule permitting.


Vince Gilligan on the new season of The X-Files, adding that he wouldn’t rule out writing for season 11 if his schedule permitted

Nadam se da se vraća za 11. sezonu. Barem jedna epizoda.

Evo što kaže za njegovu genijalnu epizodu Bad Blood.

Citat:
When you sat down to write “Bad Blood,” what came to you first: the structure or the story?

It was probably the structure. The idea of a vampire story in and of itself was not particular interesting to me. But the thought of doing a Rashomon-type story where it’s a “he said, she said” kind of arrangement, that did excite me. And if we were going to do an X-Files episode with a very different structure, I decided the central supernatural element of it should be readily understandable. Everyone knows what a vampire is — there’s no need to have it explained to them. So I was able to spend my time as a writer figuring out the structure, and let the monster be a little less unique.

That structure allows you to do something that’s rare in television, to really get inside the heads of the characters and present how they see the world. A lot of “Bad Blood” sprung out of my love for the characters of Mulder and Scully. I started off as a fan of The X-Files before I had anything to do with the show as a writer. And the most enjoyment I ever got out of writing the show was coming up with more illumination about Mulder and Scully and what their relationship is to one another. That stuff always interested me more than the monster of the week, although I enjoyed coming up with those as well.

Scully’s version of events — her frustration with Mulder, her boredom with routine — could be interpreted as a larger piece of social commentary about being a professional woman in the workplace. Was that something you talked about with Gillian?   

Usually, everyone was working so hard and fast that there wasn’t a lot of time to discuss things with the actors. I was always thinking — as all the writers were — what are the frictions between Mulder and Scully? He’s the believer, she’s the skeptic. He wants to be gung ho and attack the case, and she wants to hang back and apply Occam’s razor to the situation. And there was always the romantic dynamic between them, the “Will they or won’t they?” There’s also the fact that she’s in a historically male line of work, and is she going to be treated the same? All those elements add interesting dynamics and friction.

https://www.yahoo.com/tv/39-the-x-files-39-vince-gilligan-1348686132052022.html

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #965 : 23.01.2016. 19:13:06 »


Ohhh yes !
I want to belive

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #966 : 23.01.2016. 19:52:44 »
izlazi prva ili svih 6 odmah? posto ja cekam da se sve pojavi pa odjednom da pogledam sve...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #967 : 23.01.2016. 19:53:45 »
Jedna po jedne idu. Imaš ovdje datume: http://www.prijevodi-online.org/serije/view/80/the-x-files
Mrzim lopatare i limune

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: The X-Files
« Odgovor #968 : 23.01.2016. 21:06:19 »
Postoji li mogućnost nastavka serije i posle ovih šest eizoda, ili je ovde definitivni kraj?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #969 : 23.01.2016. 21:10:51 »
Zasad se spominje i druga sezona koja bi imala više epizoda nego prva. Ali prvo treba sačekati kakve će biti reakcije i hoće li prva dobro proći.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #970 : 23.01.2016. 21:15:56 »
Postoji li mogućnost nastavka serije i posle ovih šest eizoda, ili je ovde definitivni kraj?
Prvo što moraš znati ovo NIJE prva sezona. Ovo je 10. sezona i 11. je vrlo moguća. Glavni na Fox-u su nedavno rekli da i bez obzira kakva bila gledanost, da su oni otvoreni za novu sezonu. Carter je rekao da već ima napisane neke nove epizode i da zadnja epizoda 10. sezone ima ogroman cliffhanger tako da neće biti kraja. Glumci su isto rekli da bi se vratili.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: The X-Files
« Odgovor #971 : 23.01.2016. 21:33:33 »
E, moj Moldere, pa nisam ja baš mali da ne znam šta je ovo. Gledao sam je od prve epizode koja je kod nas davana u leto 1994. godine i sećam se svog oduševljenja što se konačno emituje serija sa tematikom koju sam priželjkivao.  ;)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #972 : 23.01.2016. 21:35:11 »
Znam, kao što i znam da ti je ovo najbolja serija  ;D samo kažem da je ovo 10. sezona i nastavak na originalnu sagu. Dakle, nije ni reboot. Reboot/remake su nešto sasvim drugo.


Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: The X-Files
« Odgovor #973 : 23.01.2016. 21:44:37 »
E, pa dobro, onda se razumemo. :) A znam za ovo da je nastavak, samo nisam pratio sve ono što je pisano ovde. Samo me čudi što ja na Imdb- u vode kao novu seriju.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #974 : 23.01.2016. 22:27:44 »
Evo mojih Top 30 X-Files epizoda :)

Spoiler for Hiden:
1. This is Not Happening/DeadAlive
2. Bad Blood
3. Triangle
4. Gethsemane/Redux I/Redux II
5. Two Fathers/One Son
6. Sein und Zeit/Closure
7. One Breath
8. Release
9. Arcadia
10. Beyond the Sea
11. Dreamland I / Dreamland II
12. Requiem
13. Monday
14. Memento Mori
15. Musings of a Cigarette Smoking Man
16. The End/The Beginning
17. Redrum
18. Paper Hearts
19. Je Souhaite
20. Without
21. Chinga
22. Pilot
23. Anasazi
24. The Post-Modern Prometheus
25. Invocation
26. Jose Chung's From Outer Space
27. Soft Light
28. The Truth I/The Truth II
29. I Want to Believe
30. The Field where i died
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #975 : 23.01.2016. 22:30:27 »
Anasazi ti spada u trilogiju. Imaš gore kako trebaš slati pa napiši Anasazi/The Blessing Way/Paper Clip  ;) tek toliko da ti priznaju.

Ja baš upravo radim uz sitne komentare, ali 54 epizode od kojih ću 30 poslat  ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #976 : 23.01.2016. 23:07:31 »
Bravo Ammaru, sad se čeka Muldera ;D

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #977 : 24.01.2016. 00:01:48 »


Evo mojih Top 30 X-Files epizoda :)

Spoiler for Hiden:
1. This is Not Happening/DeadAlive
2. Bad Blood
3. Triangle
4. Gethsemane/Redux I/Redux II
5. Two Fathers/One Son
6. Sein und Zeit/Closure
7. One Breath
8. Release
9. Arcadia
10. Beyond the Sea
11. Dreamland I / Dreamland II
12. Requiem
13. Monday
14. Memento Mori
15. Musings of a Cigarette Smoking Man
16. The End/The Beginning
17. Redrum
18. Paper Hearts
19. Je Souhaite
20. Without
21. Chinga
22. Pilot
23. Anasazi
24. The Post-Modern Prometheus
25. Invocation
26. Jose Chung's From Outer Space
27. Soft Light
28. The Truth I/The Truth II
29. I Want to Believe
30. The Field where i died

Hvala :)
Da pokusam obrazložit svoj redosljed(barem do br.15)...
Spoiler for Hiden:
1.  Bas sam sinoc razmisljao sta da stavim kao svoj licni broj 1 . Dok sam razmisljao stalno su mi padali na pamet te neke scene iz te 2 epizode. Ima i par licnih razloga zasto je br 1 . Neka sluzbeno bude : zbog glume i muzike ( uz pricu naravno ).Vanserijska izvedba GA uz kombinaciji sa muzikom od Snowa... Carobno. I drugi su bili dobri , ali ona se izdvaja oddrugih . Ona je liga za sebe. Uz to , kod re-watcha je izazvalo iste , cak i jace emocije kao kod prvog gledanja.
2. Jako jako draga epizoda koju mogu gledat a da me nasmije kao prvi put.
3. Poprilicno isti razlog kao kod broja 2 , s tim da mi je Bad Blood tik bolji od ove .
4.Ovo 3 epizode su toliki sok za mene bile. Toliko su drzale paznju da nisam htio disat , da slucajno ne bi sta propustio.
5.Napokon se dobijaju neki odgovori koji se dugo cekaju . CSM u vrhunskom izdanju.
6. Prelijepa epizoda ( Closure) . Toliko mi je drago za Muldera bilo... Nakon toliko godina da sazna  sta mu se sa sestrom desilo. Oci tesko ostaju suhe na kraju epizode. Im free
7. Pored mitoloskih epizoda , X Files posebno volim zbog emocionalnih dramskih epizoda , kao sto je ova . Najdraza epizoda 2. sezone
8. Po meni , jedna od underrated epizoda 9. sezone , mozda i cijele serije .  Prejaka epizoda i  Patrick u najboljem izdanju .
9. Sigurno najpopularnija epizoda medju fabovima . I to sa razlogom . Evo i sad se  , dok pisem , smijem onoj sceni kad Mulder vidi Scullyjevu sa maskom . ;D
https://youtu.be/9Wjn9cUzg6ghahaha
10. Dourif je ovdje RAZVALIO!
11.Zanimljive , ali i veoma komicne epizode .
12.Veoma snaza i emocionalna epizoda.
13. Sta bi bilo , da sam ... ;D Jos jedna u nizu komi nih epizoda. Uvijek joj se rado vratim ;D
14. Ahh , ona scena izmedju Scully i Muldera. "Zagrli je vec jednom " . Svaki put na tu scenu taj komentar dadnem ;D
15. Najmocniji covjek na planeti ne moze da izsa knjigu ;D Veoma zanimljiva epizoda!



Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk

I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #978 : 24.01.2016. 01:17:12 »
Uh, uspio sam nekako. Jedva  ;D upravo sam poslao top 30 epizoda na glasanje. Gore vam je link pa tko nije, neka pošalje. Nije bilo lako, ali pravilo da se two i three parteri računaju kao jedna epizoda mi je na neki način olakšalo. Da nije bilo toga, onda bi redoslijed bio nešto sitno drugačiji. Naravno, kad sam počeo zapisivati nisam mogao stati pa sam stao na brojci od 54 epizoda  ;D 54 odličnih epizoda, a mogao sam još ići dalje, ali nisam htio. Uglavnom, tih 24 ću spomenuti kao honorable mention prije nego što dođem do top 30 epizoda. Neću pisati recenzije za svaku jer bi bio valjda najveći tekst ovdje napisan na cijelom forumu, ali napisat ću par rečenica. I oni koji će radit, preporučujem da si još ovako olakšate: prvo izaberete najbolje mitološke epizode i onda najbolje monster of the week epizode pa sve smiksate u 30 najboljih. Kao bonus da si olakšam sam si uzeo utjecaj i važnost epizode, ali samo kao bonus. Pa krenimo...

Citat:
54. This Is Not Happening/Deadalive (sezona 8, epizode 14-15) mitologija
Gillian je ovdje odglumila jednu od svojih najboljih scena sa legendarnom rečenicom. Mark Snow je isto pružio nezaboravan soundtrack za tu epizodu. Emotivni rollecaster i jedna od najboljih epizoda 8. sezone.

Citat:
53. Irresistible (sezona 2, epizoda 13) monster of the week
Odlična i jeziva epizoda jer se drži realizma. Monster je pamtljiv, ljudski moster Donanld Pfaster kojeg je odlino odglumio Nick Chinlund. Serijski ubojica koji ubija crvenokose žene i ima fetiš na njih. Naravno, odmah se da zaključiti kako će se Scully naći u problemima. Na kraju imamo i jedan od prvih i najboljih MSR (Mulder - Scully romance) momenata.


Citat:
52. Roadrunners (sezona 8, epizoda 4) monster of the week
Jedna od najljigavijih epizoda serije i najbolja motw epizoda 8. sezone. Napisao ju je Vince Gilligan koji će kasnije stvoriti Breaking Bad i Better Call Saul. Ono što je jedna od najvećih snaga Filesa je i kad nema mračne atmosfere, ima atmosfere. Sunce prži, radnja negdje u pripizdini i kult koji želi ubijati na jedan pomalo drugačiji način. Onaj crv je slastan koliko je gadljiv  ;D

Citat:
51. Requiem (sezona 7, epizoda 22) mitologija
Finale 7. sezone otišlo je na najbolji mogući način. Prema mnogima ovo je trebalo biti finale serije i onda bi i drugi film bio drugačiji. Ovo je Mulderov story arc i prikazuje njegovu finalnu potragu za istinom. Na kraju svi znamo što se dogodilo.

Citat:
50.  The End/The Beginning (sezona 5-6, epizode 20-1) mitologija
Finale 5. sezone i početak 6. sezone. Između je došao i prvi film. Prvo pojavljivanje Gibsona Praisea, klinca koji ima aliensku DNA i koji postaje vrlo važan kotačić u cijeloj toj zavjeri. No, nije samo zbog toga bitno finale. Bitno je ovo završava Vancouver eru, zato i je naziv finala The End. Dok The Beginning označava novi početak (Los Angeles). Osim toga, upoznajemo novog i puno strašnijeg vanzemaljca kojeg smo prvi put vidjeli u filmu.


Citat:
49. Tooms (sezona 1, epizoda 21) monster of the week
Ovo je drugo pojavljivanje legendarnog Toomsa koji je prvi monster u Filesima. Odličan nastavak i onaj kraj kad lovi Muldera je jezivo strašan i neugodan za gledati. Osim toga, u epizodi se po prvi puta pojavljuje treći glavni lik, Walter Skinner.


Citat:
48. Field Trip (sezona 6, epizoda 21) monster of the week
Jedna od najčudnijih epizoda u čitavoj seriji. Vjerujem da bi mnogi fanovi ovu epizodu stavili u svojih top 20 i siguran sam da će se epizoda naći u top 30 epizoda. Odlično trip iskustvo i jedan od najrealnijih prikaza halucinacija koje sam vidio.

Citat:
47. Tithonus (sezona 6, epizoda 10) monster of the week
Epizoda se bavi jednom od najpopularnijih teorija u seriji, a to je da je Scully besmrtna. Prvi znaci njezine besmrtnosti se pojavljuju u jednoj ranijoj epizodi koja će doći kasnije. Epizodu je napisao Vince Gilligan, a on je uvijek volio slušati fanove pa je epizodu posvetio fanovima. Radi se o fotografu koji zna kad će tko umrijeti i onda uvijek žrtvu slika taman na samrti. Odlična epizoda odlične fotografije i Gillian još jednom pokazuje koliko je velika.


Citat:
46. Drive (sezona 6, epizoda 2) monster of the week
Još jedna izvrsna epizoda od Vincea. Ali ovo je nešto drugačije jer u epizodi glumi Bryan Cranston kad još nije postao poznat (Malcolm će ga prvi proslavit). Ovo je njihova prva suradnja i kad su čelnici AMC-a čuli da Vince želi Cranstona za Waltera Whitea rekli su da ne žele jer su ga znali po Malcolmu. Zato im je Vince poslao ovu epizodu i ostalo je povijest. Epizoda je spoj filma Speed i malo sf stvari.

Citat:
45. Wetwired (sezona 3, epizoda 23) mitologija/moster of the week
Ova epizoda je spoj mitlogije i monster of the week. Mnogo je takvih epizoda i još jedan razlog zašto se Filesi moraju gledati po redu. Ionako na kraju se ne nastavlja na mitologiju, ali zbog frekvencije Scully počne luditi i zamišljati si neke stvari. Odličan spoj paranoje i trilera.


Citat:
44. One Breath (sezona 2, epizoda 8) mitologija
Vjerujem da će se i ova epizoda naći među 30 najboljih. Ova epizoda nekad spada u three parter, a nekad se gleda odvojeno. Pošto su je odvojili i ne mogu je spojiti sa dvima epizodama, onda je zasebno. Ovo je Scully arc i pokazuje njezino vjerovanje u nešto više. Jedna od najspiritualnijih epizoda. Emocije su zagarantirane.


Citat:
43. Pilot (sezona 1, epizoda 1) mitologija
"Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted." Ovdje je sve počelo. Upoznavanje najboljeg dua, i potraga za istinom.


Citat:
42. Arcadia (sezona 6, eizoda 15) monster of the week
Mulder i Scully idu na zadatak kao muž i žena. Jedna od onih super humorističnih epizoda sa puno legendarnih scena i čudovištem os smeća  rofl rofl za ovu epizodu isto mislim da će se naći među 30 najboljih.

Citat:
41. Unusual Suspects (sezona 5, epizoda 3) mitologija
Vince Gilligan je kasnije postao glavni za serij The Lone Gunman, a najbolja epizoda o TLG-u je ova tu. Bavi se sa njima te kako su upoznali Muldera i jednu žensku koja će biti važna u tom trenutku. Pojavljuje se u Mr. X, ali isto tako se pojavljuje i John Munch iz Homicidea. Richard Blezer je bio fan Filesa pa su ga pozvali za ovu epizodu i samim time Filesi su u istom svijetu kao Homicide: life on the street  ;D


Citat:
40. How the Ghosts Stole Christmas (sezona 6, epizoda 6) monster of the week
Jedna od najboljih božićnih epizoda ikada sa sjajnim sporednim glumcima koji glume duhova to jest stari par u toj ogormnoj kući. Atmosfera za prste polizati. Puno cimalica i smiješnih scena te odličnih twistova.



Citat:
39. E.B.E. (sezona 1, epizoda 17) mitologija
Prvo pojavljivanje The Lone Gunmana i sjajna posveta nekim Spielbergovim filmovima. Epizoda napisaoa od strane veterana, Glena Morgana i Jamesa Wonga koji će kasnije napraviti neke najpoznatije i najvoljenije epizode.


Citat:
38. Darkness Falls (sezona 1, epizoda 20) monster of the week
Ovo je mislim druga epizoda sa bubama na ovoj listi. Ovaj put nije crv u pitanju već zelene bube. Radnja smještena u šumi Mulder i Scully otkrivaju bube stare tisućama godina kojima smeta svijetlo, a kad svijetla ne budu, bube počnu napadati. Odličan rani primjer horor epizode.


Citat:
37. Essence/Existence (sezona 8, epizoda 20-21) mitologija
Najbolje epizode 8. sezone. Izvrstan two parter i izvrsno finale koje odlično upotpunjuje priču sa supersoldierima koje inače ne volim, ali ovdje sam uživao. Billy Miles je bio posebno jeziv. Carter napisao epizodu i pokazao da još ima magije u sebi.


Citat:
36. Tunguska/Terma (sezona 4, epizode 8-9) mitologija
Ovdje prvi put upoznajemo ruse koji se s amerima bore za cjepivo protiv zloglasnog black oila. Mulder i Krycek odlaze u Rusiju i postanu žrtve eksperimenta. I to su epizode u kojima
Spoiler for Hiden:
Krycek gubi ruku.

Citat:
35. Quagmire (sezona 3, epizoda 22) monster of the week
Slab sam na ovu epizodu. Vjerojatno sam mogao neke epizode ispred ove staviti, ali ova je tako jebeno dobor napisana i simpatična epizoda, a tek super preokret na kraju i naravno Scullyin pas. I jedan od njihovih najdražih razgovora + istraživanje Loch Nessa. Ah, kako su lijepa vremena to bila kad su misterije bile tako primamljive.


Citat:
34. Monday (sezona 6, epizoda 14) monster of the week
Još jedna izvrsna epizoda Vincea. I još jedna epizoda koja se povezuje na teoriju da je Scully besmrtna jer epizoda se bavi sa time da Mulder proživljava jedno te isti dan nešto ala Beskrajni Dan
Spoiler for Hiden:
a teorije je ta da Scully pogine pa se zato dan ponavlja. Jako simpatično.


Citat:
33. Tempus Fugit/Max (sezona 4, epizode 17-18)
Max se vratio kući. Epizode imaju najbolji prikaz avionske nesreće koji sam vidio. Mogu si samo zamisliti kako su to napravili, ima u dokumentarcu istina o 4. sezoni o tome. A tek otmica iz aviona ajme kakva scena. Epizode sadrže puno legendarni scena poput Scullyinog rođendana i Mulderovog poklona i
Spoiler for Hiden:
ubojstvo agenta Pendrella.
i jedan od najdražih govora od Scully.


Citat:
32. Memento Mori (sezona 4, epizoda 14) mitologija
Ne mogu vjerovat da sam ovu epizodu izostavio iz top 30, ali eto što se može. Epizodu su napisali Carter, Vince, Shiban i Spotnitz (koji je uvijek bio Carterova desna ruka za mitologiju i danas ima svoju tv seriju The Man in the High Castle). Zbog ove epizode je Gilly dobila Emmya, Globusa, Saturn nagradu i Screen Actors Guild nagradu. U istoj godini. Dovoljno govori činjenica da niti jedna glumica u povijesti nije dobila najbitnije nagrade u istoj godini. Ovo je njezin prime u seriji iako je i prije i kasnije bila odlična, ali ova gluma koju je pružila u ovoj epizodi je njezin vrh. I tako će ostat. Također, jedan od najdražih  MSR momenata


Citat:
31. Beyond the Sea (sezona 1, epizoda 13) monster of the week
A kad smo kod njezinog ranijeg vrha, ovo je epizoda koja se mora pogledati. Kao i emento Mori jedna od najemotinijih epizoda, a Brad Dourif je fantastičan i jedan od najboljih gostujućih glumaca.

I to je to od tih 24, a sada na X-Files prime i najboljih 30 epizoda po mojem skromnom mišljenju. Držite se čvrsto.

Citat:
30. Dreamland/Dreamland II (sezona 6, epizode 4-5) mitologija
Nakon punih 5 sezona Filesi po prvi puta obrađuju Area 51 temu. Samo na smiješan način. Oh da, i zamjenom tijela. Odličan i zabavan two parter vrlo kreativan sa puno legendarnih scena.

Citat:
29. Leonard Betts (sezona 4, epizoda 12) monster of the week
Najgledanija epizoda u povijesti serije. Radi se čovjeku - monsteru koji se hrani sa rakom i može prepoznati tko ima rak. Odlične maske, odlična transformacija i jedan od najvećih šokova/preokreta u seriji
Spoiler for Hiden:
kad se sazna da Scully ima rak.

Citat:
28. Patient X/The Red and the Black (sezona 5, epizode 13-14) mitologija
Prvo pojavljivanje novih vanzemaljaca tkz. pobunjenika koji su bez očiju i usta tako da ih black oil ne može zaraziti, a pobunjenici su zato što ne žele služiti kolonistima. Kako se kasnije sazna,
Spoiler for Hiden:
oni su ustvari ista vrsta kao alien bounty hunteri)
i ovdje se pojavljuje Cassandra Spender, žena od Smoking Mana
Spoiler for Hiden:
a ustvari je hibrid
epizode sadrže jedne od najboljih scena u seriji kao scena na mostu kad dolazi ogroman leteći tanjur i mnogo ljudi svjedoče tome. Vizualna poslastica ili kad se Scully odluči za hipnozu da bi se sjetila što je doživjela.


Citat:
27. Talitha Cumi/Herrenvolk (sezona 3-4, epizode 24-1) mitologija
Finale 3. sezone i početka četvrte sezone donosi puno napetosti i povratak alien bounty huntera. Tu je i Jeremiah Smith koji postane važan kotačić u cijeloj mitologiji. Ali tu su i mnogo drugih poznatih lica koje dugo nismo vidjeli. Jedne od najboljih scena sa Smoking Manom također i naravno, Mr. X i
Spoiler for Hiden:
njegova smrt.
naravno, Smoking man objašnjava zašto ljudi imaju vladu  ;D


Citat:
26. Paper Hearts (sezona 4, epizoda 10) monster of the week/mitologija
Vjerojatno najpodcjenjenija Vinceova epizoda od svih koje je napravio. Tom Noonan je odličan kao Roche. Njega je Mulder smjestio u zatvor još dok nije radio na Filesima i on tvrdi da je ubio njegovu sestru, a ne da su je oteli vanzemaljci. Odlična, napeta sa šokantnim twistom na kraju. Mulder na kušnji, postane depresivan i pokušava saznati što se točno dogodilo. Mark Snow je dao jedan od pamtljivijih soundtracka u seriji.


Citat:
25. Die Hand die verletzt (sezona, epizoda 14) monster of the week
Paper Hearts, Leonard Betts, Memento Mori su definitivno jače i bitnije epizode od ove, ali kako sam fan horora ovo je epizoda must see za svakog ko voli biti preplašen. Druga sezona po atmosferi je najmračnija, a ova epizoda to odlično pokazuje. Radi se o vještici koja predaje u jednoj školi. Puno izvrsni scena, jezivih momenata sa malom dozom humora. Atmosfera za pste polizati, a Mrs. Paddock će zauvijek ostati jedna od najboljih ženskih villaina. Mogu samo još dodatno nazdraviti što se Glen Morgan i James Wong vraćaju za novu sezonu. Oni su u originalnoj seriji pisali zajedno i postali poznati kao Morgan - Wong tandem. Uglavnom zaslužni za najbolje horor epizode, a na novoj sezoni rade odvojeno. Svatko svoju epizodu.

Citat:
24. X-Cops (sezona 7, epizoda 12) monster of the week
Opet Vince, ovaj put humoristična epizoda. Ismijavanje one reality emisije Cops. Epizoda snimljena u dokumentarističkom stilu prati Muldera i Scully kako u jednom kvartu Los Angelesa nešto počne napadati ljude. Čudovište je odlično iako ga ne vidimo  ;D ali svatko ga doživljava drugačije. Divovska pčela, Freddy Kruger, vukodlak.

Citat:
23. The Erlenmeyer Flask (sezona 1, epizoda 24) mitologija
Finale prve sezone sa najšokantijim događajem u seriji.
Spoiler for Hiden:
ubojstvo Deep Throata
ovdje se po prvi puta izjavljuju Trust No One i The Truth is out There, slogani koji su postali dio pop kulture. Scully isto sama saznaje za neke stvari. Ima akcije, ima drame i puno šokova. Bitna, bitna epizoda.

Citat:
22. Folie a Deux (sezona 5, epizoda 19) monster of the week
Vinceova najstrašnija epizoda. Vince je pisao baš kakva je i serija, multižanrovski. Imao je odlične humoristične epizode, odlične triler epizode i odlične horor epizode. Među njegovim horor epizodama, ova je najbolja. Odličan spoj Mulderove paranoje. Radi se o ogromnom kukcu koji napada ljude i isisava im život. Kukac je napravljen fantastično. Spoj najbolje maske i malo CGI-a. I jedan od najdražih MSR momenata  :-[ "You're my one in five billion"


Citat:
21. Piper Maru/Apocrypha (sezona 3, epizode 15-16) mitologija
Jedna od najvažnijih mitoloških epizoda. Ovdje se po prvi puta pojavljuje black oil. Po meni najbolja mitologija bilo koje serije. Tu odmah i upoznajemo što black oil može učiniti ljudima i koliko radioaktivan, a tek povratak u 50-e sa mladim Smoking Manom. Povratak Krycek,odlične scene Smoking Mana sa sindikatom i Scullyina potraga
Spoiler for Hiden:
za ubojicom njezine sestre. Oh da, i Skinner bude upucan.


Citat:
20. War of the Coprophages (sezona 3, epizoda 12) monster of the week
I to je to, došli smo do meni najdražeg pisca na Filesima. Riječ o Darinu Morganu. On za razliku od svojeg brata koji piše horor priče, Darin piše humoristične epizode, ali to su najdublje epizode u seriji. Epizode koje se mogu najviše analizirati i uglavnom su to meta epizode, satire, parodije i bavi se sa cijelim čovječanstvom. U ovoj priči su žohari i doktorica Bambi  ;D toliko sjajnih scena, a tek kako Mulder stalno zove Scully da dođe i onda Scully kaže što bi moglo biti pa Mulder a nema potrebe onda dolaziti. Odličan prikaz paranoje među ljudima. Psihologija mase je jaka stvar. Da krenem analizirati čitavu epizodu potrajalo bi pa nema potrebe. Darin je sveukupno napisao četiri epizode, ali je glumio i Flukemana nešto najgore što je doživio kaže jer je morao biti u tom odijelu i još jednog lika u 4. sezoni. Bio je i producent, story editor na seriji. Napisao je i dvije epizode za još jednu Carterovu seriju, Millennium. Naravno da su te dvije epizode ispale najbolje u toj seriji. I što je najbolje, vraća se za novu epizodu Mulder and Scully meet Were-Monster za koju kritike kažu da je novo remek djelo i instant klasik. Najtalentiraniji pisac kojeg sam ikad upoznao. Preko tv-a naravno  ;D

Citat:
19. Small Potatoes (sezona 4, epizoda 20) monster of the week
Još jedna Vinceova epizoda na listi. E u ovoj epizodi glumi Darin Morgan. On glumi Eddie Van Blundhta koji je shapeshifter i koji spava sa drugim ženama pretvarajući se da je njihov muž ili kad mu se pruži prilika, jednoj se prpbratio kao Luke Skywalker  rofl rofl

Citat:
18. Colony/End Game (sezona 2, epizode 16-17) mitologija
Remek djelo od two partera. Povratak Mulderove "sestre", ali puno bitnije prvo pojavljivanje alien bounty huntera također, ona scena u motelu kad Scully razgovara
Spoiler for Hiden:
sa Mulderom preko telefona, a Mulder je s njom u tom motelu. U tom trenutku shvati da to nije Mulder kao i mi gledatelji i samo se pred njom pretvori u Bounty Huntera. Jeza.
End Game ima sjajnu lokaciju. Mulder protiv Bounty Huntera koji kako serija odmiče shvatimo
Spoiler for Hiden:
da nije on tako loš  ;D ubija klonove, ne ljude. Imao je priliku ubiti Muldera puno puta, ali nikad nije. Samo ne želi klonove na zemlji.

Citat:
17. The Host (sezona 2, epizoda 2) monster of the week
Pojava jednog od najlegendarnijih čudovišta, Flukemana ali isto tako prva pojava Mr. X-a koji se javi Mulderu tako da je epizoda i malo povezana sa mitologijom. Uglavnom, vrlo pamtljiva epizoda da odličnim čudovištom i puno gadljivih trenutaka.

Citat:
16. Ice (sezona 1, epizoda 8) monster of the week
Glen Morgan i James Wong suradnja te stvaraju Ice, epizoda koja je direktno posvećena Carpenterovom The Thingu. Odlična atmosfera, vjerojatno i najbolja u Filesima i paranoja kad uđe u Muldera i Scully = neprocjenjivo.

Citat:
15. Humbug (sezona 2, epizoda 20) monster of the week
Druga Darinova epizoda na listi i njegova prva koju je napisao sa seriju. Dotad Filesi nisu imali humoristične epizode i ovo je prva prava humoristična epizoda. Epizoda koja je promijenila ne samo Filese već i televiziju te dokazala kako ozbiljne tv serije mogu biti i smiješne. Samo naravno nije to lako. Odlična epizoda o cirkusu gdje se dogodilo ubojstvo te Mulder i Scully idu istražiti. Hahahaha

Citat:
14. Gethsemane/Redux/Redux II (sezone 4-5, epizode 24-1-2) mitologija
Slavna trilogija Redux. Epizode koje totalno promijene Muldera i postane skeptik oko nekih stvari. Pojava novog lika koji napuni Mulderovu glavu svačime. Obožavam onaj njihov razgovor kad ulaze u zgradu i priča o razno raznim UFO projektima koji su se događali od 50-ih do danas. I naravno, jedna od najboljih scena u seriji

Citat:
13. Nisei/731 (sezona 3, epizode 9-10) mitologija
Ako se traži najbolje akcijske epizode sa puno dramatičnih scena, ovo su te epizode. Odličan two parter koji razotkriva eksperimente nad ljudima i vanzemaljcima tako stvarajući hibride. 731 je prepuna akcije. Mulder ide spasiti vlad u kojem je bomba i hibrid. Kasnije se uključi Mr. X  8) faca.

Citat:
12. Pusher (sezona 3, epizoda 17) monster of the week
Druga najbolja Vinceova epizoda. Triler u pravom smislu te riječi. Robert Patrick Modell, jedan od najboljih ljudskih monstera koji s umom može nagovoriti svakoga da učini što god on želi. Ovo je test i za Muldera i Scully te njihovo prijateljstvo. Završna scena sa ruskim ruletom je vjerojatno nešto najnapetije što su Filesi isporučili. I jedan od likova koji su se opet vratili kao Tooms i Pfaster.

Citat:
11. Squeeze (sezona 1, epizoda 3) monster of the week
A kad smo kod Toomsa. Prva i najvažnija monster of the week epizoda. Tooms je tad bio toliko popularan da je odmah u prvoj sezoni dobio nastavak. Čovjek mutant koji se pojavljuje svakih 30-ak godina i jede jetru iz čovjeka da bi ostao u hibernaciji. Jedna od najvažnijih epizoda u seriji koja je postavila kamen temeljac za buduće motw epizode, a Toomsa digla na Olimp svih televizijskih čudovišta.

Citat:
10. Bad Blood (sezona 5, epizoda 12) monster of the week
Najbolja epizoda koju je Vince Gilligan napravio. Ja ovu epizodu očekujem među prve tri kad završi glasanje o dođu rezultati. Najsmješnija epizoda u seriji u kojoj nije važan taj vampir već to što Mulder i Scully pričaju. Svako svoju verziju događaju u Rashomon stilu. Ji-haaa

Citat:
9. Two Fathers/One Son /sezona 6, epizode 11-12)
Zadnje dvije velike mitološke epizode. Ne kažem da poslije ovih epizoda nije bilo odličnih mitoloških epizoda jer je bilo, ali s ovim epizodama je završena glavna i najbolja mitologija. Sindikat, alien bounty hunter, pčele, rusi, black oil i mnogo toga iako je bilo toga i u kasnijim mitološkim epizodama, ali ovo je pravi kraj. A za Smoking Mana nemam riječi  ;D

Citat:
8. Triangle (sezona 6, epizoda 3) monster of the week
Carter je napisao i režirao ovu epizodu. Najbolje režirana epizoda uglavnom u jednom kadru kao Hitchov Rope. Radnja: bermudski trokut na izgubljenom brodu na kojem se Mulder nađe tako da se vrati u prošlost. Scully ga ne poznaje, a Smoking Man je nacist. Puno odličnih momenata, možda i najdraži kad Scully saznaje da je Mulder nestao pa pokušava na sve moguće načine doći do informacije. Tu je i prvi poljubac od Muldera i Scully, samo ostao u jednom vremenu  ;D i fantastičan kraj

Citat:
7. Duane Barry/Ascension (sezona 2, epizode 5-6) mitologija
Mitologija je rođena! Gilliy je u to vrijeme bila trudna pa su pisci morali nešto smisliti i smislili su ovo remek djelo. Trudna Gilly je rodila mitologiju, kako ironično  ;D
Spoiler for Hiden:
tako što su je na kraju Ascensiona oteli, stavili joj čip i eksperimentirali nad njom
i ne treba zaboraviti na Duanea Barrya, jedan od najboljih sporednih likova u seriji. On je ono što je Mulder mogao postati da nema Scully pokraj sebe. I tu Krycek ima ogromnu ulogu.


Citat:
6. Musings of a Cigarette Smoking Man (sezona 4, epizoda 7) mitologija
Cijela epizoda posvećena najvećem televizijskom negativcu, Smoking Manu. Kako je postao to što je. Ali u ovoj epizodi želi otići, želi postati pisac i kad ga odbiju, shvati iako je najmočniji čovjek neke stvari ne može. Cijela epizoda se može shvatiti kao i čista fikcija. Pitanje je jel je on zbilja ubio Luthera Kinga, JFK-a, jer u OVOJ sceni sa Deep Throatom kaže da nikoga nikad nije ubio. Naravno da mu nisam povjerovao ali pošto je pisao cijelu knjigu, lako moguće da je dosta toga izmišljeno. Oko toga će uvijek biti teorije. Life is like a Box of Chocolates


Citat:
5. The Post-Modern Prometheus (sezona 5, epizoda 5) monster of the week
Epizoda u crno bijeloj tehnici. Carter napisao. Želio je napraviti Frankenstein priču. Great Mutato je odlično čudovište, obožava Cher  ;D kasnije i pjesma te najdraža MSR scena i njihov ples pa kad se sve pretvori u strip. Briljantno. Duchovny je rekao da mu je ovo najbolja epizoda.

Citat:
4. Home (sezona 4, epizoda 2) monster of the week
Zar uopće trebam nešto pisati o ovome. Epizoda koja je bila zabranjena i danas se smatra najbolesnijom televizijskom epizodom.
Spoiler for Hiden:
zakopavanje žive bebe na početku. Incest, majka bez ruke i nogu ispod kreveta. Braća mutanti. Nasilno ubojstvo šerifa i njegove žene
radnje smještena u samu zabit kad se još tad mislilo kako se takve stvari mogu dogoditi, a i mogu. Peacock braća će uvijek ostati urezani svakome tko pogleda epizodu. Ajme već je kasno.

Citat:
3. Anasazi/The Blessing Way/Paper Clip (sezone 2-3, epizode 25-1-2) mitologija
Najbolje mitološke epizode. Anasazi će zauvijek ostati najbolja mitološka epizoda. The Blessing Way je najbolja spiritualna mitološka epizoda, a Paper Clip je jako blizu Anasaziu, u nekim stvarima i bolja. Stvarna operacija Paperclip, nacisti, vanzemaljci, pregršt misterije, Mulder-Scully-Skinner odnos na rubu živaca. Nitko ne vjeruje nikome. Kraj Anasazia je tad ostavio gledatelje da čekaju mjesecima što se točno dogodilo. Navajo indijanci i njihove predaje. Dosta saznajemo i o samome sindikatu te Mulderovom ocu
Spoiler for Hiden:
koji bude ubijen kao i Scullyina sestra.
ma joj, neponovljive epizode. I jedna od najdražih scena

Citat:
2. Clyde Bruckman's Final Repose (sezona 3, epizoda 4) monster of the week
Druga najbolja epizoda svih vremena. Ovo je prema kritičarima najbolja epizoda Filesa. Tv Guide je već 1997. godine ovu epizodu stavio na 10. mjesto najboljih epizoda svih vremena. Epizoda je osvojila Emmy za najbolju epizodu godine i fenomenalni Peter Boyle je osvojio Emmya. Druga epizoda koju je Darin Morgan napisao. Peter Boyle glumi čovjeka koji vidi kako će tko umrijeti. Epizoda je postigla sve. Biti smiješna, biti napeta, biti tužna i jednostavno ovo je primjer savršenih 45 minuta. U ovoj epizodi se po prvi put pojavi teorija da je Scully besmrtna kad Scully pita Bruckmana kako umire, a on joj sa zagonentim smiješkom odgovori da ne umire. A tek što je rekao Mulderu kako umire  rofl rofl i kraj
Spoiler for Hiden:
kad predvidi svoju smrt, umre, Scully dolazi u sobu i primi ga za ruku, a rekao joj je prije da će plakati. Emocijeeeeeeeee.

Citat:
1. Jose Chung's 'From Outer Space' (sezona 3, epizoda 20) monster of the week.
Najbolja epizoda ikad! Epizoda koju sam najviše puta pogledao i svaki put otkrijem nešto novo. Naravno, Darin Morgan opet napisao. O čemu se radi? Radi se o najčišćoj parodiji/satiri na cijele Filese od vanzemaljaca do ljudi u crnom. Rashomon stil, epizoda je cijela meta i ne može se ova genijalnost shvatiti na prvu. Ovo je ultimativna epizoda što je istina, a što ne i kako tko istinu precipira. Ima izvrsnih analiza po netu pa izdvajam najbolje. Prva i najbolja analiza na koju sam naišao. Kumail je imao intervju sa Darinom pa se dosta saznaje o epizodi i njezinoj dubini http://www.feralaudio.com/38-interview-with-jose-chungs-from-outer-space-writer-darin-morgan/

To je to. Gotovo. Ajd da sam i to riješio. Nikad nisam slagao top liste najboljih epizod Filesa. Dobro, znao sam da su mi ove prve dvije najbolje, ali nikad nisam htio razmišljati kako bi lista izgledala tako da je ovo za mene bilo nešto novo iako top liste stalno radim  ;D




Počeli su i X stavljat na prozore. Kao u seriji kad je Mulder stavio da pozove Mr.X-a. Ja sutra stavim.



https://pbs.twimg.com/media/CZcalw2XEAATrNs.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CZcghDuUAAAD7zK.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CZcmv0LWcAAy1In.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CZcZ-EaWYAAxsR0.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CZcfYAIUUAAb-Y1.jpg

« Zadnja izmjena: 24.01.2016. 03:18:52 Mulder »

Offline alfred

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • series rules
Odg: The X-Files
« Odgovor #979 : 24.01.2016. 09:42:46 »
Što reći na ovo... Genijalni osvrt

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk


Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #980 : 24.01.2016. 12:13:12 »
Uh, uspio sam nekako. Jedva

 clapp clapp clapp
I want to belive


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #982 : 24.01.2016. 17:09:33 »
Dean Haglund koji je glumio Langlya (The Lone Gunman) on je danas stvari istraživač zavjera i rekao je u zadnjim intervjujima da ih je osim FBI-a i CIA podsjetila te govorili im što mogu. U nekim stvarima ih nisu poslušali.

Evo kako izgleda lista kad se glasa  :)



Evo novih pohvala za drugu i treću epizodu.

Druga epizoda
Citat:
Written and directed by X-Files vet James Wong, episode 2 is an excellent, suspenseful outing that manages to unite both kinds of traditional X-Files installments, the mythology and the monster-of-the-week entries. Wong’s “Founder’s Mutation” finds Mulder and Scully investigating a mysterious, Department of Defense-funded doctor who is experimenting on children with various degrees of genetic abnormalities. The subject brings to the surface painful memories of the child Mulder and Scully had and gave up for adoption in the final, 2002 season of the original X-Files. The episode manages to be gravely moving and intermittently quite funny — yes, Wong manages to make a bleeding-from-the-eyes line amusing.

Treća epizoda
Citat:
Even better — I’d go so far as to say an episode that can stand among the X-Files’ best “monster” episodes — is the third entry, “Mulder and Scully Meet The Were-Monster,” airing Feb. 1, written and directed by Darin Morgan. It’s startling, constantly surprising, and extremely funny without devolving into ridiculousness — exactly the hallmarks of other Darin Morgan X-Files eps such as 1996’s classic “Jose Chung’s From Outer Space.” I don’t want to spoil a minute of this one, but I’ll say a couple of things about it. First, there really is a were-monster in it (in other words, the title isn’t a joke, and the show pays off on its promise). Second, Duchovny and Anderson play the laughs and the scares with pitch-perfect performances, never milking a joke or being too deadpan-solemn. Third, a key character dresses exactly like Carl Kolchak. Who’s he? He’s the title hero of Kolchak: The Night Stalker, the terrific 1974-75 show that Chris Carter has often cited as one of the inspirations for The X-Files.

I’ll also — what the heck — quote a line. Scully says at one point, “This is how I like my Mulder: You’re bat-crap crazy.” Amen, sister!

Ajme, kad sam pročitao ovo od Kolchaka. Ne jedna od već glavna inspiracija sa Filese. To sam uvijek volio kod njih što ima dosta posveta starim serijama/likovima. Stvarno ne pamtim seriju koja stalno se obraća starim serijama i zahvaljuje na svemu što su učinili. Čak su i Darrena McGavina koji je glumio Kolchaka u originalnim filmovima i seriji pozvali dvaput u Filese da glumi. Ili Roy Thinnes iz serije The Invaders http://www.imdb.com/title/tt0061265/ njegov lik iz te serije je bio jedna od glavnih inspiracija za Muldera, a u Filesima je glumio poznatog Jeremiaha Smitha.
« Zadnja izmjena: 24.01.2016. 17:11:43 Mulder »

Offline IV Sa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #983 : 24.01.2016. 18:14:08 »
Moze li me neko podsjetiti kako se uopce zavrsila serija?

Spoiler for Hiden:
Sta je sa onim likom sto pusi cigaru (jel ono on bio Mulderov otac)?

Ne mogu fakat da se sjetim, davno sam to gledao. Sjecam se samo da su imali bolji kraj da su zavrsili sezonu ranije i da nisam bio pretjerano zadovoljan krajem i filmovima.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #984 : 24.01.2016. 21:21:57 »
Moze li me neko podsjetiti kako se uopce zavrsila serija?

Spoiler for Hiden:
Sta je sa onim likom sto pusi cigaru (jel ono on bio Mulderov otac)?

Ne mogu fakat da se sjetim, davno sam to gledao. Sjecam se samo da su imali bolji kraj da su zavrsili sezonu ranije i da nisam bio pretjerano zadovoljan krajem i filmovima.
Za mitologiju imaš ovu izvrsnu sliku i redoslijed http://www.outerplaces.com/img/infographics/infographic-xfiles-timeline-2016-w1200.jpg

A što se tiče spoilera
Spoiler for Hiden:
da, Smoking Man je njegov otac. Prvo to saznajemo u izvrsnom two parteru Two Father/One Son i onda u 9. sezoni jer ima i drugog sina, Jeffreya Spendera. U jednoj od tih epizoda Mulderov i Spenderov DNA su preslični. Polubraća. Ono što je ovdje Carter napravio je Star Wars i Darth Vader i Luke Skywalker

Inače, na vrhu popularnosti pojavila se jedna pjesma o Duchovnyu. Pjevačica je Bree Sharp koja je fan i napravila je tu pjesmu i video u kojem su bili fanovi, glumci iz drugih serija, filmova. Pa su se pojavili  Brad Pitt, George Clooney, Pamela Anderson, Whoopi Goldberg, Rosie O'Donnell, Jenna Elfman, Sarah Michelle Gellar, Jane Leeves, Alex Trebek, KISS, Jerry Springer i mnogi drugi. Evo tog videa. Koja grupa ljudi hahahaha. Pamela  srcesmajli



Sad je Bree opet napravila video, ali samo ona i njezin kolega u čast povratku serije.



I jedna fascinantna zanimljivost.


Citat:
In honor of today, you may notice I changed my name to “Be Mulder to My Scully”.  And here’s the story why.

The X-Files change my life, literally.  The personal ad above (yes, in the actual newspaper!) is how I met my husband.  I had just moved to a new town, and knew nobody.  So, despite my extremely reserved nature, I placed a personal ad to try and meet the love of my life.  I had just begun watching the X-Files, and had fallen hard for our dynamic duo.  So, of course, I obviously had to put it into my ad in some way.

My husband responded, and we have been together now for almost 18 years.  I’m going to Streetcar in May, and without realizing it, I got tickets on literally the exact date that my husband and I met.  I will be bringing this personal ad, and hope to have Gillian sign it, exactly 18 years after Mulder and Scully brought me together with my husband.

Thank you, X-Files.  Thank you Chris Carter (as hard as it is to say it sometimes), thank you Gillian Anderson, and thank you David Duchovny.  You guys changed my life.

 clapp

Najmlađi fan dolazi iz Italije  ;D
« Zadnja izmjena: 24.01.2016. 22:16:20 Mulder »

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #985 : 24.01.2016. 21:37:36 »

Inače, na vrhu popularnosti pojavila se jedna pjesma o Duchovnyu. Pjevačica je Bree Sharp koja je fan i napravila je tu pjesmu i video u kojem su bili fanovi, glumci iz drugih serija, filmova. Pa su se pojavili  Brad Pitt, George Clooney, Pamela Anderson, Whoopi Goldberg, Rosie O'Donnell, Jenna Elfman, Sarah Michelle Gellar, Jane Leeves, Alex Trebek, KISS, Jerry Springer i mnogi drugi. Evo tog videa. Koja grupa ljudi hahahaha. Pamela  srcesmajli




hahahaha, i ovi iz njujorških plavaca su tu ;D

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: The X-Files
« Odgovor #986 : 25.01.2016. 00:33:16 »
koliko ja znam deseta sezona je strip od 25 brojeva, koji je izasao 2013.
a sta je ovih 6. epizoda? dokaz da su ameri ostali bez ideja, serija je razvucena do krajnosti.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #987 : 25.01.2016. 00:55:57 »
Sezona 10 stripa nije canon. Nema to veze sa idejama već su Filesi kao i Zona Sumraka, multižanrovska serija. Pokriva svaki žanr i zato će uvijek biti ideja.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #988 : 25.01.2016. 03:31:44 »
Mulder, jel sve spremno?  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #989 : 25.01.2016. 03:54:16 »
Sve je spremno. Upravo malo raspravljam sa fanovima iz drugih krajeva svijeta. Svi se pripremamo.

It's been 22 years, 4 months, & 15 days since @TheXFiles first aired. Tonight, Mulder and Scully open a new chapter.


Još nisam ni svjestan što se događa. Upuštamo se u još jednu pustolovinu...