Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 319223 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #390 : 13.08.2012. 01:56:44 »
Humoristične epizode su ti oduvijek bile jedan od glavnih trademark filesa. U drugoj sezoni su već bili tako veliki da su takve riskantne epizode mogli dopustiti. Iako je Mulder uvijek sarkastičan i dovoljno se zabaviš uz njegove rečenice, ali hum. epizode imaju svoju draž. Humbug je prva i pravi cirkus - cirkus od epizode  ;D

Onda kasnije počinju i parodirati sami sebe. Recimo, Jose Chung's 'From Outer Space' je genijalna parodija na vanzemaljce i ljude u crnom. Clyde Bruckman's Final Repose je jedna od najpoznatijih i najboljih files epizoda. Peter Boyle ostvario ulogu života. Ta epizoda je mješala humor, horor, tugu. Savršeno.

Pa onda Bad Blood i Small Potatoes. Te dvije epizode su ženskim fanovima uvijek bila među omiljenim epizodama. Al isto tako, sve te humoristične epizode su povezane sa motw, a većina sa mitologijom. Dreamland 1 i 2 su među najboljim epizodama iz 6. sezone. Area 51, zataškavanje i sve napravjeno kroz odličan humor.

X-Cops je briljantna epizoda. Sam naziv ti govori da se sprdaju sa onim realitiem o drotovima. No, dosta je strašna.

Vjerujem da ćeš se uz te epizode zabaviti jer su toliko inovativne i originalne. Neke su smiješne, ali i dalje jako jako ozbiljne poput Clyde Bruckmana, a neke samo parodija na sami žanr poput Josea Chunga  smileyNO1

Moj favorit među takvim epizodama su Bruckman, Jose Chung i The Post-Modern Prometheus. Ova zadnja je napravljena u bajkovito artističkom stilu. Nevjerojatno za to vrijeme.

« Zadnja izmjena: 13.08.2012. 01:58:57 Mulder »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #391 : 13.08.2012. 01:59:19 »
 :naklon: Uz tebe je puno lakse i ljepse gledati seriju.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #392 : 13.08.2012. 02:03:07 »
Sjecam se humoristične epizode o vampirima...pogotovo kada
Spoiler for Hiden:
Scully i Mulder različito opisuju susret sa šerifom grada rofl rofl

Ne znam koja je sezona to ,ali siguran sam da drug Mulder zna clapp

A sto mi se svidilo kada C.B Spender pušio cigaru kroz grlo xD
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #393 : 13.08.2012. 02:14:46 »
To ti je sezona 5, epizoda Bad Blood, a šerifa koji ima konjske zube kako kaže Mulder glumi Luke Wilson  ;D

Nema ne čemu, dark horse  smileyNO1


Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #394 : 13.08.2012. 02:33:02 »
To ti je sezona 5, epizoda Bad Blood, a šerifa koji ima konjske zube kako kaže Mulder glumi Luke Wilson  ;D



 rofl rofl rofl rofl ehh too xD

Svaka cast covjece
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #395 : 13.08.2012. 02:59:16 »
A pogledajte ovo  rofl rofl

Za one koji su gledali. Odličan rad.




Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #396 : 13.08.2012. 11:21:10 »
 rofl
Predobro su napravljena ova dva klipa. smileyNO1
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #397 : 13.08.2012. 17:18:08 »
Stvarno ima odličnih fan videa. Evo jedan za shippere  ;D shipping je počeo sa filesima. Oni su bili prvi u tome  :)



A i volim ove XF3 Army uratke koji se rade iskuljučivo za film.


Offline nikost87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #398 : 16.08.2012. 16:49:15 »
Jel zna neko u kojoj epizodi Molder pominje srbe i o cemu se ukratko radi u toj epizodi. Voleo bih da vidim tu epizodu preko reda
10011

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #399 : 16.08.2012. 17:54:44 »
tO ti je ona humoristična epizoda Bad Blood iz pete sezone. Znaš da zemlje poput Srbije, Rumunjske imaju tradiciju vjerovanja u vampire pa Mulder kaže "To the Serbs, a prime indicator of vampirism is red hair."  smileyNO1

Sezonu ranije u epizodi Musings of a Cigarette Smoking Man gdje pratimo Smoking Mana kako je postao najmoćniji kaže "boli me briga za Jugoslaviju" za vrijeme rata.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #400 : 17.08.2012. 03:18:41 »
Sta ti je ludost....upravo gledam s02e09 i vidim da mi je poznata glumica , kad ono bivsa zena od Charlie-a iz Anger Management...

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #401 : 05.09.2012. 17:25:34 »
upravo odgledao 6x11 Two fathers i 6x12 One son...znaci ja nemam reci da opisem ovo savrsenstvo ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #402 : 05.09.2012. 17:38:14 »
Vrhunske epizode, CSM u svom punom sjaju  8) smileyNO1




Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #403 : 05.09.2012. 17:56:30 »
tacno sam tvoj odgovor cekao, stvarno je odlicno odradjeno...ceo dan gledam, nisam prestao, oci mi otekle  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #404 : 05.09.2012. 18:07:11 »
 ;D

Sad idu epizode Agua Mala/Monday/Arcadia.

Agua Mala je dosta dobra horor epizoda i tamo se pojavljuje Darren McGavin  ti_si_Bog on je glumi Kolchaka u Kolchak: The Night Stalker, serija koja je najviše utjecala na filese (Cartera).

Monday je legendarna epizoda u stilu beskrajnog dana  ;D

Arcadia je rofl rofl puno shipper momenata upakirano u komediju.

« Zadnja izmjena: 05.09.2012. 18:10:26 Mulder »

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #405 : 05.09.2012. 18:24:13 »
Ja završila celu seriju pre jedno nedelju dana. ;D Ovaj put mi se mnogo više dopala poslednja epizoda nego prošli put, ne znam zašto, valjda sam je drugačije shvatila. Mada još uvek ne volim devetu sezonu. :) Rejesova mi je išla na živce čim bi se pojavila na ekranu. Doget i nije tako loš kad se navikneš na njega, mada je uvek bio u senci Moldera. Ali ima i tu dobrih epizoda, npr. Scary Monsters mi je jedna od boljih motw epizoda. Ipak, priča o onim supervojnicima mi je uvek bila nekako suvišna, konfuzna...
Spoiler for Hiden:
Da ne pominjem celu priču oko Vilijamovog začeća, koja po meni nikad nije ni potpuno razjašnjena.
Sve u svemu, ostale sezone su mi čisto savršenstvo. Jeste da u osmoj nema dovoljno Moldera, ali mi je druga polovina sezone odlična, možda čak bolja i od sedme.
Eh, sad opet treba sačekati jedno godinu-dve da zaboravim malo radnju, pa opet gledati. :aha:
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #406 : 05.09.2012. 18:28:07 »
niste svesni koliko sam happy  ;D sto nisam odgledao ni jednom celu seriju i sto ne znam nista sta ce se desiti...jedva cekam sve da odgledam  ;D

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #407 : 05.09.2012. 18:30:00 »
Uf, koliko ti zavidim. ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #408 : 05.09.2012. 18:36:09 »
Ja završila celu seriju pre jedno nedelju dana. ;D Ovaj put mi se mnogo više dopala poslednja epizoda nego prošli put, ne znam zašto, valjda sam je drugačije shvatila. Mada još uvek ne volim devetu sezonu. :) Rejesova mi je išla na živce čim bi se pojavila na ekranu. Doget i nije tako loš kad se navikneš na njega, mada je uvek bio u senci Moldera. Ali ima i tu dobrih epizoda, npr. Scary Monsters mi je jedna od boljih motw epizoda. Ipak, priča o onim supervojnicima mi je uvek bila nekako suvišna, konfuzna...
Spoiler for Hiden:
Da ne pominjem celu priču oko Vilijamovog začeća, koja po meni nikad nije ni potpuno razjašnjena.
Sve u svemu, ostale sezone su mi čisto savršenstvo. Jeste da u osmoj nema dovoljno Moldera, ali mi je druga polovina sezone odlična, možda čak bolja i od sedme.
Eh, sad opet treba sačekati jedno godinu-dve da zaboravim malo radnju, pa opet gledati. :aha:
Ni meni nije baš sjela ta priča o supervojnicima. Nije loše, ali nije ni odlična iako u tim epizodama ima par odličnih twistova.

Spoiler for Hiden:
Što se tiče Williama, namjerno su to tako ostavili da se razvijaju razno razne teorije o njemu  ;D nadam se da će biti u trećem filmu.

Da, ne sjećam se niti jedne serije gdje su prvih 6 sezona odlične, savršene. Meni je 7. sezona nekako najslabija pa sam joj i dao takvu ocjenu 7/10, a osma sezona mi je već bolja dok deveta malčice bolja od sedme sezone.

I drago mi je da ne postoji loša sezona jer tako nešto treba napraviti. To su 202 epizode po 45 minuta, to je nenormalno puno  ;D

A ja ih stalno gledam. Jednostavno moram, to mi je valjda najveća navika. Ili biram najbolje motw epizode ili najbolje mitološke epizode. Pa nekad spojim maraton oror epizoda, maraton humorističnih epizoda i tako  ;D

Sad će u 10. mjesecu x-files konvencija tu kod nas  :)

@alexis

Kad si počeo gledati?  :)

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #409 : 05.09.2012. 18:41:33 »
pa nisam ono neki zavisnik, ali mi je serija fantasticna, kad imam vremena odgledam vise epizoda, a ovako odgledam jednu ili dve uvece
mada sam prvo odgledao prve dve sezone pa je bila neka pauza od nekoliko meseci pa sam nastavio

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #410 : 05.09.2012. 18:49:37 »
Lijepo, lijepo  smileyNO1

Kako mi je ovo odličan razgovor između njih  ;D


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #411 : 05.09.2012. 18:54:21 »
pa to su epizode iz ove sezone 6x04 i 6x05 ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #412 : 05.09.2012. 18:56:59 »
Da, Dreamland 1 i 2  ;D

Meni među najboljim epizodama u 6. sezoni. Najbolje kad počne plesati pred ogledalom  rofl rofl


Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #413 : 05.09.2012. 18:58:56 »
Spoiler for Hiden:
I ja mislim da su Vilijamovu priču namerno ostavili nerazjšnjenu, ali bih više volela da su dali neko konačno rešenje te zagonetke. Ipak je to velika stvar u celoj priči, pogotovo i zbog načina na koji su je završili, kada ga se Skali morala odreći. Kako god, možda stvarno bude o tome reči u idućem filmu (daj bože da ga stvarno bude).
Ja devetu smatram najslabijom upravo zbog tih čuvenih supervojnika koji se iz mnogo razloga ne uklapaju baš najbolje u celu mitologiju serije, a i sama ideja mi nije bila nešto preterano zanimljiva. Sedma ima dosta slabih epizoda, ali sadrži i neke od meni omiljenih epizoda kao  što su Sein und Zeit i Closure
Spoiler for Hiden:
(iako bih takođe bila srećnija da su dali neki manje mističan odgovor na to šta se dogodilo Samanti)
koje su mi jedne od najdirljivijih epizoda koje sam ikad pogledala, pa X-COPS, Chimera, All Things, Brand X i Requiem (mogli su ovom epizodom i završiti seriju, ne bih se bunila)...

P.S. Dreamland 1 i 2 su urnebes, pomalo su me uvek podsećale na Small Patatoes. ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #414 : 05.09.2012. 18:59:23 »
e covece koliko li si ti puta odgledao ovo pa sve napamet znas, svaku scenu  :P

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #415 : 05.09.2012. 19:00:46 »
Srećom da je ovo nešto što se može više puta gledati, a da ne dosadi. ;D Al' nije to više to kao prvi put.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #416 : 05.09.2012. 19:04:37 »
Srećom da je ovo nešto što se može više puta gledati, a da ne dosadi. ;D Al' nije to više to kao prvi put.
naravno naravno  ;D...sve sam ja ovo ubacio na diskove, napravio covere, sve sve, fanatik sam ti ja, volim da imam ono sto valjda, bilo serije ili filmovi

a jos uz ovu seriju trenutno gledam True Blood s05 i Breaking Bad s04 ;D

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #417 : 05.09.2012. 19:06:51 »
Ja polako režem na diskove ovih dana, malo sređujem titlove, pa potraje. Čuvam samo što je dobro, i što nameravam gledati više puta. Još i Breaking Bad kad odgledaš do kraja... uživancija. :D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The X-Files
« Odgovor #418 : 05.09.2012. 19:10:31 »
ja od 5 sezone pa nadalje nasao neke extra prevode...

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #419 : 05.09.2012. 19:14:06 »
Ima dobrih prevoda za sve sezone, samo sam ja cepidlaka. Skraćujem linije, ne volim kad ima dve crtice za dijalog u jednoj liniji i slično... Neki bi rekli, gluposti.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull