Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318867 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #300 : 29.12.2011. 16:31:45 »
Jel zna mozda neko koja se sezona trenutno prikazuje na kanalu Sci Fi?dobio sam tek skoro taj kanal pa sam danas evo video da se prikazuje dosije x i to cini mi se da idu po 2 epizode,voleo sam tu seriju kao klinac mada i ako sam je gledao par puta nikad nisam odgledao kraj,pa sam kontao da je konacno odgledam od pocetka do kraja.
Rađe gledaj od prve jer imaš one mitološke epizode koje su povezane tako da ako ne pratiš od prve sezone, bit će ti čudno gledati mitologiju u jednoj od najboljih sezona ikada napravljenih (možda i najbolja) trećoj. Jedino možeš gledat monster of the week epizode koje nisu spojene. I nemoj se iznenaditi kada budeš naišao na humoristične epizode  ;D kompleksna je serija tako da rađe počni od prve  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #301 : 11.01.2012. 16:38:42 »
Za dva dana mu je rođendan  drinks drinks pa mali podsjetnik na najvećeg villaina






Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #302 : 11.01.2012. 17:21:17 »
Za dva dana mu je rođendan  drinks drinks pa mali podsjetnik na najvećeg villaina

Hteo je on da bude nevaljalac i u Kaprici, ali sredio ga jedan od Adama već u pilotu.  :(
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #303 : 12.01.2012. 14:32:31 »
nek mu je sretno
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #304 : 13.01.2012. 20:07:02 »
Za dva dana mu je rođendan  drinks drinks pa mali podsjetnik na najvećeg villaina

Hteo je on da bude nevaljalac i u Kaprici, ali sredio ga jedan od Adama već u pilotu.  :(
Vidio sam, odustao sam nakon 5 epizoda serije. BG uvijek rađe pogledam  :)


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #305 : 17.01.2012. 19:49:33 »
Uh, danas opet pogledao genijalnu REDUX trilogiju  ti_si_Bog ti_si_Bog zadnji nastavak 4. sezone i prva dva nastavka 5. sezone. Jedna od najboljih scena u jednoj od najboljih epizoda u povijesti televizije. Cijela scena je u tom uredu, ali šteta što nema do kraja kada vidimo
Spoiler for Hiden:
kako bude upucan CSM i ostalal elita


« Zadnja izmjena: 17.01.2012. 19:51:11 Mulder »

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #306 : 20.01.2012. 10:32:13 »
Uh, danas opet pogledao genijalnu REDUX trilogiju  ti_si_Bog ti_si_Bog zadnji nastavak 4. sezone i prva dva nastavka 5. sezone. Jedna od najboljih scena u jednoj od najboljih epizoda u povijesti televizije. Cijela scena je u tom uredu, ali šteta što nema do kraja kada vidimo
Spoiler for Hiden:
kako bude upucan CSM i ostalal elita



BIG BIG BIG BIG Lajk (Y)

Sjecam se kad sam pogledo,ovako  sam gledao  :o :o :o :o

^^
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #307 : 29.02.2012. 13:26:57 »
Uskoro će nakon par mjeseci stanke biti projekcijska večer  navijacica navijacica prva na redu je X-Files Scary Night sad u trećem mjesecu, a onda X-Files Humor Night. Što se tiče horor noći, ove epizode su zasad u planu.

Squeeze/Tooms, Irresistible/Orison, Darkness Falls, The Host, Die hand die verletzt, Home, Signs and Wonders, Grotesque, Folie a Deux, Chinga, Elegy. Kao i svaki put dosad, bit će odabrano 5 epizoda i vjerojatno stari termin oko 19 ili 20  :) naravno  kokicekoladrinks prošči put nas je bilo puno, nadam se još većem odazivu. Dodatne informacije na pm. Naravno, to neće biti jedine noći, ali ove su zasad u planu.

U planu je i organizacija većine gradova u hrvatskoj na jednom mjestu. I to vjerojatno na otvorenom, a brojke bi bile ogromne  ;D

I evo nešto odlično, ovo se nikad neće zaboraviti  ti_si_Bog ti_si_Bog




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #308 : 13.03.2012. 23:33:47 »
Završena horor večer u prošlu subotu  drinks drinks bilo je i par ljudi s foruma. Bilo puno ljudi, odlično kao i uvijek. Opet par scena za pamćenje  rofl rofl

Ove subote vjerojatno ide humor night. Mislili smo one iduće subote, ali tada je Istrakon tako da će biti ove.




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #309 : 13.04.2012. 07:29:20 »
Hihihihi http://www.tportal.hr/showtime/film/186953/Planira-se-treci-filmski-nastavak-Dosjea-X.html

Sve bi to bilo super da nema ovoga "rekao je za Sciencefiction.com Frank Spotnitz, autor serije" - Frank Spotnitz, autor serije. Eh, novinari, novinari.

No, nema veze, dugo se čekalo, a i znalo se da je samo pitanje vremena. Pritisci fanova su bili ogromni i nije moglo drugačije  talasi

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #310 : 13.04.2012. 12:02:16 »
Samo da više sliči prvom, a ne drugom filmu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #311 : 13.04.2012. 12:08:14 »
I bude kao prvi jer moraju završiti tu invaziju izvanzemaljaca. Znači, vraćaju se mitologiji  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #312 : 04.05.2012. 04:44:43 »
Našao sam napokon cijelu, CIJELU scenu  talasi ti_si_Bog ti_si_Bog

I to sasvim slučajno, a kad sam baš htio pronaći na netu, nema šanse i sad naletim  ;D najjača scena  clapp



« Zadnja izmjena: 04.05.2012. 04:52:43 Mulder »

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #313 : 04.05.2012. 08:37:52 »
Ovaj deo je zakon.  smileyNO1

"Life is like a box of chocolates. A cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for. Unreturnable because all you get back is another box of chocolates. So you're stuck with this undefinable whipped mint crap that you mindlessly wolf down when there's nothing else left to eat. Sure, once in a while there's a peanut butter cup or an English toffee. But they're gone too fast and the taste is... fleeting. So, you end up with nothing but broken bits filled with hardened jelly and teeth-shattering nuts. And if you're desperate enough to eat those, all you got left is an empty box filled with useless brown paper wrappers."  ;D

“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #314 : 04.05.2012. 12:54:49 »
Aha, super je taj dio  smileyNO1 ali meni ova scena od 0:14 do 4:11 na prvom videu je najjača. Još da nađem isto jednu iz te epizode kad CSM
Spoiler for Hiden:
ubija Luthera Kinga.

EDIT:

Deep Throat: "You'll never believe what we got for Christmas."
Smoking Man: "Occupant?"
Deep Throat: "Critical."
Smoking Man: "Timing couldn't be worse. The Roswell story we concocted was gathering momentum. Had them all looking in the wrong direction. With luck we'll get away with it."
Deep Throat: "No luck tonight."
Smoking Man: "How many historic events have only the two of us witnessed, Ronal? How often did we make or change history? And our names can never grace any pages of record. No monument will ever bear our image. And yet once again, the course of human history will be set by two unknown men standing in the shadows." [deep Throat offers the Smoking Man his gun] "A living EBE could advance Bill Mulder's project by decades.
Deep Throat: "Security council resolution 10.13 states; any country capturing such an entity is responsible for its immediate extermination. I'm the liar, you're the killer."
Smoking Man: "Your lies have killed more men in a day than I have in a lifetime. I've never killed anybody."
Deep Throat: "Maybe I'm not the liar."
Deep Throat: "Tonight we have a new enemy."






« Zadnja izmjena: 04.05.2012. 13:04:27 Mulder »

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #315 : 04.05.2012. 13:34:45 »
U osmoj i devetoj sezoni je dosta opao kvalitet i nekako je serija izgubila smek odsustvom Duhovnija ali su mi prvih sedam sezona bile predobre.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #316 : 04.05.2012. 15:58:33 »
Da, to je istina... Ja sam devetu radi reda pogledala, pošto mi Dosije X bez Moldera jednostavno nije bila ista serija. No bilo je i tu dobrih epizoda. Sve sam im to oprostila jer je serija kad se sve sabere jedna od najboljih koje sam ikada gledala, i koju mogu u svako doba ponovo pogledati.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #317 : 04.05.2012. 16:17:31 »
Kad se sjetim kad sam prvi put čuo da Duchovny odlazi, a dolazi robot. Nisam volio zadnje dvije sezone, pogotovo devetu, ali nakon što sam nekolio puta repizirao, shvatio sam da se radi o dobrim sezonama. Tako da im ne mogu nešto previše zamjeriti jer trajati 9 sezona za seriju koja traje po 45 minuta je  ti_si_Bog ti_si_Bog

Na kraju ispale zadnje dvije dobre sezone i bio sam zadovoljan  :)

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: The X-Files
« Odgovor #318 : 05.05.2012. 20:25:45 »
Meni se 7. sezona nije svidela. Osma mi je bila ok, iako nije bilo Moldera.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #319 : 10.05.2012. 22:00:45 »
Pogledajte video. Ispred svih. Za naježit se   ti_si_Bog ti_si_Bog

Uoči njihove velike godišnjice. TRUST NO ONE. http://www.imdb.com/title/tt2343495/

« Zadnja izmjena: 10.05.2012. 22:10:18 Mulder »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: The X-Files
« Odgovor #320 : 11.05.2012. 03:24:19 »
 :o
Ne mogu vjerovati kako mi je ovo promaklo.
Znači, novi film? Poslije koliko, 4-5 godina?
Mulderu, hvala za info.  smileyNO1 Jedva čekam.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #321 : 11.05.2012. 03:44:01 »
Drugi dio je snimljen 2008. godine, a računaju da će se treći dio snimati ove godine. Dakle, 4 godine  :)

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: The X-Files
« Odgovor #322 : 11.05.2012. 04:24:59 »
X files sam ranije gledao nekako uvijek na preskoke, ko kad nije bilo redovno ni na televizijama, pa me zanima sljedeca stvar, prvo oko ovo serija i filmova, znaci imamo 9 sezona x-filesa, a sta su filmovi jesu neovisno u serijalu dakle snimljeni cisto onako, jesu li na kraju 9 sezona pa kao nastavak u vidu filma ili kako?


I ako moze jedan spojler da mi neko odgovori, s obzirom da sam davno gledao seriju, neredovno, a znam da se oko ovoga pricalo, pa :

Spoiler for Hiden:
sta mu se desi na kraju sa sestrom, da li je nadje, da li su je oteli vanzemljaci ili sta, postoji li uopste objasnjenje?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #323 : 11.05.2012. 05:19:45 »
Prvi film ti se gleda nakon što završiš 5. sezonu i onda kreneš s ostatkom serije. kad odgledaš seriju, pogledaš drugi dio filma koji nije toliko bitan za radnju jer se radi više o MOTW epizodi.

Šteta što nisi gledao sve jer ovako nećeš skužiti skoro pa ništa.

Znači, imamo MOTW (monster of the week) i mitološke epizode. MOTW su ti razna čudovišta, nadnaravne pojave, a mitologija ti je centralna radnja (vanzemaljci, sindikat, zavjera).

Ima i onih MOTW epizoda koje su povezane sa mitologijom serije tipa epizodaHOST. Stvarno se isplati pogledat, a ne postoji ništa uzbudljivije i šokantnije kao x-files finala  ti_si_Bog ti_si_Bog

Ili njihove trilogy epizode  :)

Za sve ti postoji objašnjenje i sve ti se lijepo objasnilo, zato se i treba pratiti od samoga početka  smileyNO1

Što se tiče Samanthe.
Spoiler for Hiden:
Nju su oteli vanzemaljci u dogovoru sa sindikatom, a taj sindikat ti je grupica ljudi koja kontrolira sve. Unutra ti je Smoking Man (glavni villain). Uglavnom, svaki čovjek sindikata je morao dati dijete vanzemaljcima kao "žrtvu". I na kraju su roditelji Foxa Muldera dali Samanthu. Imaš dosta objašnjenja u epizodama sa flashbackovima. U nekima se pojavljuje i kao klon kad Smoking Man odluči pokazati Mulderu njegovu sestru, a ona se pojavi kao klon. Ili kada ju lovi Bounty Hunter (alien koji može mijenjati lica) pa se kasnije ispostavi da je ona klon. A bounty hunteri i klonovi nisu isti,  nego su klonovi jedna od faza u nastojanjima da se napravi hibrid aliena i čovjeka. Mulderova "sestra" koja se pojavi je ranija faza tog projekta, Emily je naprednija verzija, a Cassandra Spender najuspješnija. U 7. sezoni imaš nastavak koji se zove CLOSURE. U tom nastavku Samantha je umrla i postala nekakav entitet koji živi u boljem svijetu. Pokazuje se Mulderu i opraštaju se. U toj epizodi se dosta toga razjasnilo. Oteli su je vanzemaljci i kada su je vratili, ona je živila sa Smoking Manom i njegovim sinom Jeffreyom koji se kasnije pojavljuje. Napravili su od nje klona i preveslali Muldera cijelo vrijeme. Umrla je 1987. godine

I za kraj Well-Manicured Man (sindikatov čovjek) govori Mulderu
Spoiler for Hiden:
"The only true survivors of the viral holocaust will be those immune to it: those vaccinated against it and human/alien hybrids. Your father arranged for your sister's abduction. He allowed her to be taken to an alien hybrid program, so that she would survive. As a clone."

Ma ima toliko toga. Baš se mora detaljno pratiti. Black oil, kolonizacija, Bounty hunteri, Faceless alieni, Max, Duane Berry i ostatak misterije, mitologije.  :)

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #324 : 11.05.2012. 13:21:47 »
Naleteh slučajno na ovo:






Zna li neko o čemu se radi i gde može da se nabavi?  ;D
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #325 : 11.05.2012. 14:09:45 »
Ne znam  :( a već je izašlo no nigdje ne mogu naći.

Al kak su slatki  ;D nevjerojatna kemija i sad nakon svih ovih godina. Nije tajna da su imali više od prijateljstva kad su snimali. Dobri prijatelji  ;D

Znaš da je u jednom blooperu Scully rekla Mulderu "i'm gonna suck your cock"  8)

Ili ovaj video koji je još do dan danas misterija. Duchovny joj je šapnuo na uho (1:17) i otad je samo mucala 20-25 minuta  ;D



Ne znam jesi li vidjela jedan video koji su napravili fanovi i pjesma o Duchovnyu   rofl rofl



Pogledaj u tom videu koliko samo ima fanova koji se bave glumom, popularne ličnosti od Brada Pitta, Buffy, onaj debeli iz njujorških plavaca, Whoopi  ;D
« Zadnja izmjena: 11.05.2012. 14:20:10 Mulder »

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: The X-Files
« Odgovor #326 : 12.05.2012. 02:48:40 »
mulderu hvala na objasnjenju  clapp

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: The X-Files
« Odgovor #327 : 12.05.2012. 10:47:24 »
Mene vise zanima , zasto nikako ne izbacuju bluray svih 9 sezona, pa da gledam kao covek od pocetka i uzivam
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #328 : 12.05.2012. 12:38:04 »
To bi bio posao pa da po 3. put ponovo gledam :).

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #329 : 12.05.2012. 14:00:33 »
Bit će  :) kako je FOX slavio 25 godina otkad su počeli s prikazivanjem serija, rekli su da će filese uskoro staviti na blu-ray. Također jedva čekam  :)

Evo malo moje kolekcije tijekom svih ovih godina skupljanja, a još i dalje skupljam razno razne stvarčice pa da se pohvalim  ;D

bnzz, imaš preko amazona sjajne dve kolekcije filesa.

SLIKE
Spoiler for Hiden:

ALBUMI
Spoiler for Hiden:

MAJICE
Spoiler for Hiden:

35mm - ovo su mi jako drage stvarčice, ali nemam sve.
Spoiler for Hiden:

MAGAZINI, KNJIGE
Spoiler for Hiden:

S ovime sam možda i najviše ponosan. PILOT SCRIPT potpisan od strane Duchovny i Anderson. Bila je ludnica, ali to mogu najviše zahvaliti jednom starijem fanu iz amerike koji mi je to poslao.
Spoiler for Hiden:

POSTER SLIKA
Spoiler for Hiden:

Evo ti likovi ako si želiš nabaviti prije blu-raya http://www.amazon.co.uk/The-Files-Complete-Collection-DVD/dp/B000AAF9Q0 - http://www.amazon.co.uk/The-Files-Complete-Collectors-Edition/dp/B000X41AY8/ref=pd_cp_d_h__0

Također, imaš za kupiti MOTW i Mythology epizode. Mythology ti se recimo dijeli u 4 volumena.

1 – Abduction - 15 epizoda kroz prve dvije sezone i prve dvije epizode treće sezone.

2 – Black Oil - 15 epizoda kroz treću i četvrtu sezonu i prve dvije epizode pete sezone.

3 – Colonization - 16 epizoda kroz petu, šestu, sedmu sezonu i prve dvije epizode osme sezone.

4 – Super Soldiers - 14 epizoda kroz osmu i devetu sezonu.

Ovo su 60 GLAVNIH mitloških epizoda, ima ih još, ali one su uglavnom miješane sa MOTW epizodama.

Ovo mi je najveća kolekcija uz The Twilight Zone seriju. Imam još razne šalice, postere, magazine. Ostale su nešto manje. Ali ovo nije ništa. Znam jednog starijeg fana sa neta (taj koji mi je poslao skriptu) koji je od poečtka prikazivanja filesa i taj ima pa apsolutno sve. Na svim konvencijama je, sudjelovao je u kasnijim sezonama pomagajući Carteru jer je Carter slušao fanove. Legenda  clapp uglavnom, nevjerojatno je sve što ima. Tad je imao 24, 25 godina, sad ima blizu 50 i to mu je najveća strast. I rekao je da nikad nije vidio sličnu euforiju kao što je to bilo sa Peaksom i Filesima.

Nedavno si naručio Flukeman masku pa jedva čekam da dođe.

Spoiler for Hiden: