Autor Tema: Cuerpo de élite: Misión Palomares (2016)  (Posjeta: 2571 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Cuerpo de élite: Misión Palomares (2016)
« : 05.05.2016. 22:59:21 »

Opis:
Ova akciona komedija nam predstavlja Cuerpo de Élite (iliti Elitni odred), fiktivnu špansku tajnu službu, koja je toliko tajna, da niko i ne zna da uopšte postoji i koja je "ekvivalent američkoj CIA ili britanskoj MI6". Nakon tragične smrti svojih članova, Odred regrutuje novu grupu agenata koju čine po jedan pripadnik civilne garde iz Andaluzije, Madrida, Baskije i Katalonije i jedan legionar. Oni moraju da prevaziđu svoje razlike da bi spasili zemlju od ludog teroriste koji je "reparirao" staru termonuklearnu bombu koja je potonula nakon incidenta kraj plaže u Palomaresu. Moto filma: "Pre nisi znao u čijim rukama se nalazi tvoja bezbednost. Sada bi najradije da to nisi ni saznao."

Međunarodni naziv: Heroes Wanted
Žanr: komedija, akcija
Zemlja: Španija
Jezik: španski
Trajanje: trenutno nepoznato
Režija: Joaquín Mazón
Scenarij: Adolfo Valor, Cristóbal Garrido
Glumci: María León, Miki Esparbé, Jordi Sánchez, Andoni Agirregomezkorta, Juan Carlos Aduviri, Joaquín Reyes, Carlos Areces, Silvia Abril, Pepa Aniorte, Roberto Bodegas...

IMDb

« Zadnja izmjena: 05.05.2016. 23:04:01 Lepi Dzoni »
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Cuerpo de élite: Misión Palomares (2016)
« Odgovor #1 : 06.05.2016. 00:08:45 »
Hahaha, još jedna komedija. Stvarno ne znam što im se događa. Ovo mi sve više izgleda kao ćeški novi val tamo 60-ih kad su redali komedije Menzel, Forman, Passer i ostali. Samo što su svi ti filmovi postali klasici svjetskog filma, a za ove sumnjam.

Ne znam, više bih volio da se drže triler žanra i light drama u kojima su zbilja dobri.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Cuerpo de élite: Misión Palomares (2016)
« Odgovor #2 : 06.05.2016. 06:39:47 »
Ovo je više parodija... A i sačekao bih da prvo pogledam film pre ocene.
Što se tiče španske komedije, to su bile zlatne osamdesete, kao i svuda i u svemu.
Od skorašnjih, pogledaj Paka Leona, on je prilično drugačiji od drugih, mada nekome neka vrsta humora leži ili ne leži, zato se komedije najsubjektivnije i ocenjuju.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd