Autor Tema: Hannibal  (Posjeta: 60963 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #120 : 20.12.2013. 19:28:30 »

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Hannibal
« Odgovor #121 : 22.12.2013. 15:23:46 »
Sezona krece mnogo ranije nego sto sam ocekivao, can't wait!  ;D

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #122 : 20.01.2014. 11:47:27 »

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Hannibal
« Odgovor #123 : 20.01.2014. 21:47:11 »
Auu odlicno izgleda! Jedva cekam!!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #124 : 20.01.2014. 22:25:14 »
A pesma... :o Naježih se.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Hannibal
« Odgovor #125 : 21.01.2014. 02:01:13 »
"Crveni Zmaj" bi trebalo da bude aktuelan tek u cetvrtoj sezoni, jer je navodno cela prica serije manje-vise isplanirana unapred.
Samo se nadam da ce je obnoviti, prosle godine je bilo povuci-potegni...

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #126 : 01.03.2014. 14:19:06 »
Dobar pocetak.. Vil mi je odlican..
Spoiler for Hiden:
po meni nisu trebali odmah da ubace novog ubicu, hocu da vidim vise pricu izmedju Hanibala i Vila..
promo za drugu


Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #127 : 18.03.2014. 14:02:17 »
Odlične ove 3 nove epizode. Vidim u najavi za sledeću da ona kineskinja počinje da veruje Will-u ko je zapravo ubica.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Hannibal
« Odgovor #128 : 20.03.2014. 14:51:05 »
Ova serija nije dobra koliko ima dobrih morbidnih scena, pojedine su jako jezive. Za ljubitelje horora koji nisu gadljivi, ova druga sezona je glavno jelo.  8)

Offline bojanc

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 57
Odg: Hannibal
« Odgovor #129 : 06.04.2014. 17:39:22 »
Odlicna druga sezona, kako odmice epizode su sve bolje i brutalnije :)

Hala puno autoru prevoda! :naklon:

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #130 : 08.04.2014. 03:56:31 »
Ova serija mi je prijatno otkrice jer odavno nisam odgledala nesto ovako dobro osmisljeno. Sve mi se dopada - i prica, odnosi izmedju likova, morbidnost... I obe sezone su mi odlicne za sad, ne mogu da odlucim koja mi se vise svidja. smileyNO1
Hvala puno na prevodima. srcesmajli

Offline Spartacus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #131 : 08.04.2014. 22:13:55 »
Mnogo bolja druga sezona .

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #132 : 08.04.2014. 23:07:19 »
Jeste, zaista. Prva mi je bila psiholoski mnogo teska, morala sam de se nateram da je odgledam do kraja. Ova sezona vise lici na serije o serijskom ubici, sa odlicnim psiholoskim zapletom
Miss you Dexter!

Offline ana87rnb

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #133 : 10.04.2014. 00:07:47 »
Druga sezona-UBEDLJIVO bolja :D

Offline HANNIBALgirl

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #134 : 10.04.2014. 19:11:44 »
Mene je ova serija jednostavno oduševila!!!! ❤ Prvu sezonu sam odgledala u jednome dahu....i sad brojim dane do sljedeće epke.....pohvaljujem sve glumce!! Svi rade odličan posao!!!  smileyNO1 Svaka epizoda je posebna i genijalna na svoj način!! Ja se nadam i 3. sezoni...  :)

"The mind is everything; what you think, you become."

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #135 : 10.04.2014. 20:52:11 »
^lol, groupie

čekam da završi sezona pa gledam, drago mi je da su dobri komentari

Offline HANNIBALgirl

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #136 : 14.04.2014. 20:47:41 »
upravo sam pogledala i 7. epku!!! :D GO HANNIBAL GO!!!  smileyNO1
Spoiler for Hiden:
kako ih je sve lijepo izigrao!!!  :aha: a baš mi je žao Chiltona...nadam se da je ipak preživio ono!!  :o jedino mi nije jasno što Will opet radi na terapijama kod Hannibala!!  ???

^lol, groupie

čekam da završi sezona pa gledam, drago mi je da su dobri komentari
mene ova serija nije razočarala,nadam se da ne bude ni tebe!! svakako javi svoje dojmove kad počneš s gledanjem!!  :)
« Zadnja izmjena: 21.04.2014. 15:51:36 Ziledin »
"The mind is everything; what you think, you become."

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #137 : 15.05.2014. 11:28:47 »
Čekao sam da se nakupi 10-ak epizoda pa počeo sa gledanjem druge sezone, zanimljivije je počela nego prva. I dalje je uživancija, najviše zbog Madsa i onih maštovitih mesta zločina; ima mana, dijalozi su isforsirani ali mi se i to uklapa u stil serije i ne smeta mi.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #138 : 25.05.2014. 16:00:56 »
Je li moguće da je ovakav kraj  ;D

Hannibal mi definitivno spada u jednu od najdražih serija  :)
« Zadnja izmjena: 25.05.2014. 16:02:39 Hajzenberg »

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #139 : 25.05.2014. 22:42:34 »
Ja i dalje ne mogu da definišem koliko mi se sviđa serija, zbog nekih sitnica mi leži a inače mi nikako ne spada među sam vrh. Nije me briga za većinu likova (Will mi je dosta bolji sada nego u prvoj sezoni), sviđa mi se ta prefinjenost i neki vizuelni detalji.

Sada u finalu
Spoiler for Hiden:
Hannibala sam posmatrao baš kao nemilosrdnog ubicu, prvi put sam osetio neku emociju i sažaljenje prema njegovim žrtvama. U jednom trenutku je smiren, sprema klopu a nakon 30 sekundi sa dva noža u rukama naskače na vrata, kao divlja zver  ;D

Offline ana87rnb

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #140 : 26.05.2014. 01:16:07 »
Ja sam idalje u soku...kakva sezona,uf...! Ova serija je zaista vrh,posebno druga sezona,i da Will je mnogo bolji u ovoj sezoni :) radujem se sledecooooj :)  njam-njam  :)

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Hannibal
« Odgovor #141 : 29.05.2014. 14:54:19 »
Wow koji kraj sezone, ma tko će sad dočekati 3???

Spoiler for Hiden:
I tko bude preživio, vjerujem Will i Jack

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #142 : 29.05.2014. 16:10:21 »
Da kopiram moje utiske što sam napisao na drugom forumu:


Spoiler for Hiden:

Prvo. U jednom trenutku čovjek bi rekao da su Jack i Will loše isplanirali, tj da ih je Hannibal "nadmudrio" u ovoj igri, ali po mom mišljenju ipak nije. Jednostavno ova dvojica nisu imali sreće. Ako ćemo realno, stvar je uprskao FBI, zbog koga je Jack onako krenuo u samoubilačku misiju, jer da nije, bio bi uhapšen. Nije dobio podršku FBI-a, i nastradao je. (Da, mislim da njega više nećemo gledati)

Drugo. Nije mi toliko bilo iznenađenje što je Abigail živa, koliko me iznenadio Hannibal time što je nju htio pokloniti Willu. Ono kad Hannibal kaže "Htio sam te iznenaditi (Abigail), i ti si htio iznenaditi mene (zatvor). U tome me malo zbunjuje Willovo odmahivanje glavom, da nije htio da ga zatvori (zbunjuju me i neki njegovi potezi, zbog čega uopšte ne možemo biti sigurni u njegove namjere), a onda mu Hannibal kaže "Mislio si da me možeš promijeniti?", i ovaj mu kaže "Već jesam." To "Već jesam" je uistinu tačno, jer sama činjenica da je sačuvao Abigail je ogromna, i to da je htio da njih troje odu.

Treće. Sve one scene u zadnjim minutama se ne mogu opisati riječima. Ono je dostojno Breaking Bad-ovih scena. "Dopustio sam ti da me upoznaš. Vidiš me. Dao sam ti rijedak poklon. Ali ti ga nisi htio." nevjerovatna scena! "Klanje" Willovog trbuha, zagrljaj, polako spuštanje na zemlju... nevjerovatno. (Malo sam razmišljao o tome da Will nikako nije reagovao, nego je jednostavno pustio da ga raspori, i to me nikako ne čudi. Prvo što nije očekivao da će vidjeti Abigail, to je za njega veliki šok bio, i tu su mu se jako pomiješale emocije, a drugo, on nikad nije ni htio ubiti Hannibala, htio ga je otkriti i privesti (valjda). Zbunio me i Willov poziv "Oni znaju", jer je identičan Hannibalovom kad zovne Hobbsa.) Na kraju je zaista izgledalo kao da je i Will gotov, ali za njegov povratak se nekako ne brinem.

I na kraju, čitao sam kasnije intervjue. U prvoj epizodi sljedeće sezone nećemo saznati ko je preživio, jer će čitava epizoda biti fokus na Hannibala i dr Bedeliu. U drugoj epizodi saznajemo ko je preživio. S obzirom da sam negdje pročitao da su nekad rekli da dvoje iz main casta ginu, pretpostavljam da su to Jack i Alana. Neki su govorili Alana i Abigail, ali ja Abigail nisam računao u main cast, meni ona nije ništa više važna koliko i novinarka. U intervjuu još rekoše da je početak treće sezone zapravo kao pilot potpuno nove serije, tako da nas očekuju velike promjene. Nadam se da Will neće ispasti iz glavne role, a izvjesno je da će dr. Bedelia imati veliku ulogu u nastavku.

Nevjerovatno je kako su učinili da u ovoj epizodi Hannibal izgleda kao povrijeđena osoba, izdata. I prikazali su koliko je zaista volio Willa. A Will ispade kukavica i izdajnik.

Skidam im kapu na svemu.


Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Hannibal
« Odgovor #143 : 09.07.2014. 01:22:10 »
Au kakav kraj sezone! Nevjerovatno bas!


Sporo je pocela, cak mi nije ni dopadala do nedje 4-5 epizode, a onda svaka bolja od prethodne.

Kraj me je potpuno iznenadio, ja sam mislio da ce se radnja razvijati kao u filmovima, ali ovo je potpuno nesto drugo i sjajno!!  smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #144 : 27.07.2014. 22:25:25 »
pogledao drugu sezonu. prva mi je bila bolja, sporija, s boljom (dubljom) razradom likova hanibala i willa. u drugu su puno toga natrpali. pozaboravljao sam skoro sve likove iz prve sezone, a još su svako malo ubacili nekog novog, tako da mi zapravo i nije jasno šta se uopće dogodilo u drugoj sezoni.

ali gluma, glazba, ugođaj i 'vizualni identitet' su savršeni. savršeni. svako ubojstvo je remek-djelo.

kraj (vidi se da su se pripremili za slučaj da serija dobije otkaz)
Spoiler for Hiden:
odličan kraj. pojma nemam odakle se sad stvorila Abigail ???

članak o 3. sezoni
ukratko
Spoiler for Hiden:
will je preživio, ostali izgleda nisu. sezona će biti podijeljena u dvije, kao D Wokin Ded - valjda 8+8 epizoda, s tim da će prvih 8. ep. biti priča za treću sezonu, a u drugih za 4. sezonu. Ovo mi se nimalo ne sviđa, jer će opet uvesti hrpu novih likova samo da ih Hanči može zaklat.

i dalje jedna od najboljih serija koja se prikazuje

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Hannibal
« Odgovor #145 : 16.08.2014. 18:05:26 »
Ne dopadaju se ni meni te ideje, bas glupo zvuci ali ko zna kako ce na kraju da izgleda.


Slazem se da je prva sezona bila bolja, ali je i druga super, od polovine.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #146 : 11.09.2014. 22:46:26 »
Gillian Anderson je series regular u trecoj sezoni..

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: Hannibal
« Odgovor #147 : 11.09.2014. 23:34:50 »
Odlicna serija,Mads Mikkelsen kao stvoren za ovo,covek oduvao kako glumi... Jeste bila bolja prva sezona ali ni druga ne zaostaje puno kvalitetom,sve u svemu gledace se...

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #148 : 15.09.2014. 00:07:14 »
Mislio sam da nikada niko nece moci da nadmasi Anthony Hopkinsa u ulozi Hanibala, al ovo sto radi Mads Mikkelsen je GENIJALNO!  :naklon:

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #149 : 22.01.2015. 20:04:55 »
Promo za treću sezonu.