Autor Tema: Vjerujete li u Boga???  (Posjeta: 8485 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Vjerujete li u Boga???
« : 25.09.2011. 23:47:35 »
Prije neki dan svjedok sam bio jedne situacije kada je jedan moj dobar poznanik inace veliki vjernik jedno vrijeme na iznenađenje svih nas koji zivimo u njegovom okruzenju digao ruku na sebe i napustio ovaj svijet.U tom trenutku vjerovatno mu nije na um dosla ideja da je u svim religijama sirom svijeta zabranjeno da to uradi.Pa vas sad pitam : da li ste 100 % sigurni da li ce biti kaznjen.Zanima me koji su vasi razlozi zasto vjerujete u Boga.Da li istinski osjecate moc Njegovu,da li ste 100 % sigurni da On postoji i da li mislite da cemo jednom zaista biti ozivljeni.Dugo vremena vec razmisljam i posmatram oko sebe i nikakvu gresku da nađem sve je tako savrseno i sve je u skladu.Da li je zaista moguce da postoji takva inteligencija koja je uistinu stvorila sve ovo sto nas okrozuje na tako lijep i jedinstven nacin.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21932
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #1 : 26.09.2011. 00:07:16 »
Prijatelju, moj ti je savjet da uživaš u životu koliko god možeš.
Živi pošteno i umri pošteno, a ako bude neka nagrada za to, super...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #2 : 26.09.2011. 00:07:38 »
Ne

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #3 : 26.09.2011. 00:34:24 »
Ne

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #4 : 26.09.2011. 00:39:16 »
Postujem misljenje vas dvojice ali zasto ne vjerujete to me interesuje,jel mislite da je sve moglo nastati slucajno ???

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21932
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #5 : 26.09.2011. 00:44:43 »
Nije slučajno... I dalje od toga ne bih.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #6 : 26.09.2011. 00:46:50 »

Spoiler for Hiden:
Ateist je šetao šumom:
- Kako je veličanstveno drveće!
- Kako su moćne ove rijeke!
- Kako su divne životinje!
reče u sebi.
Dok je šetao pored rijeke, ugleda ogromnog grizlija kako juri prema njemu.
Potrčao je stazom koliko ga noge nose. Opet pogleda preko ramena i vidje da ga medvjed sustiže.
Pogleda opet preko ramena a medvjed je bio sve bliže i bliže. Saplete se i pade na zemlju.
Pokuša da ustane ali vidi da je medvjed iznad njega i pruža se da ga dohvati šapom.
U tom trenutku ateist uskliknu: O Bože !
- Vrijeme se zaustavi.
Čovjek bi osvijetljen nekom blistavom svijetlošću a sa neba se začu glas:
- Ti poričeš moje postojanje sve ove godine, učiš druge da ja ne postojim, čak i stvaranje svijeta pripisuješ nekom kozmičkom slučaju.
- Očekuješ li da ti sada pomognem u ovoj nevolji?
- Je li od sada treba da te računam kao vjernika?
Ateist pogleda direktno u svijetlost i reče:
- Bilo bi licemjerno s moje strane da sad iznenada zahtijevam od tebe da me tretiraš kao kršćanina, ali možda bi mogao da medvjeda učiniš kršćaninom?
- U redu! reče glas.
Svijetlo nestade. A medvjed spusti svoju desnu šapu, prinese je lijevoj, pogne glavu kao u molitvi i reče:
"Bože blagoslovi ovu hranu koju mi pružaš danas. Amen!"

Covjek vam sve objasnio, a vi opet raspravljate  rofl rofl

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #7 : 26.09.2011. 00:47:45 »
Nije slučajno... I dalje od toga ne bih.

izvini ali nisam tebe pitao  rofl nego ovu dvojicu koji su odgovorili ispod tebe,ne zamjeri


Spoiler for Hiden:
Ateist je šetao šumom:
- Kako je veličanstveno drveće!
- Kako su moćne ove rijeke!
- Kako su divne životinje!
reče u sebi.
Dok je šetao pored rijeke, ugleda ogromnog grizlija kako juri prema njemu.
Potrčao je stazom koliko ga noge nose. Opet pogleda preko ramena i vidje da ga medvjed sustiže.
Pogleda opet preko ramena a medvjed je bio sve bliže i bliže. Saplete se i pade na zemlju.
Pokuša da ustane ali vidi da je medvjed iznad njega i pruža se da ga dohvati šapom.
U tom trenutku ateist uskliknu: O Bože !
- Vrijeme se zaustavi.
Čovjek bi osvijetljen nekom blistavom svijetlošću a sa neba se začu glas:
- Ti poričeš moje postojanje sve ove godine, učiš druge da ja ne postojim, čak i stvaranje svijeta pripisuješ nekom kozmičkom slučaju.
- Očekuješ li da ti sada pomognem u ovoj nevolji?
- Je li od sada treba da te računam kao vjernika?
Ateist pogleda direktno u svijetlost i reče:
- Bilo bi licemjerno s moje strane da sad iznenada zahtijevam od tebe da me tretiraš kao kršćanina, ali možda bi mogao da medvjeda učiniš kršćaninom?
- U redu! reče glas.
Svijetlo nestade. A medvjed spusti svoju desnu šapu, prinese je lijevoj, pogne glavu kao u molitvi i reče:
"Bože blagoslovi ovu hranu koju mi pružaš danas. Amen!"

Covjek vam sve objasnio, a vi opet raspravljate  rofl rofl

molim te ne spamaj mi temu,molim ozbiljna misljenja a ne nekakve viceve  pravilaf  :facepalm
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 00:53:13 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #8 : 26.09.2011. 01:00:48 »

Pa mislim da ti taj vic najbolje govori. Sve ateisti, tvrde da ne postoji Bog, a kad zagusti i strah se uvuce u kosti, koga prvog zovu? Boga.

Znas koliko je takvih primjera bilo u proslim ratovima. Sve najveci komunisti postadose najveci vjernici  :facepalm

Eto necu ja vise da ne spamam  :P ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #9 : 26.09.2011. 01:24:39 »
Inače, izbjegavam ovakve rasprave, ali ako je sve u poz. tonu, zašto ne  smileyNO1

Uvijek ista priča već tisućama godina. Ako se ne zna uzrok nečemu zbog nedostatka znanja onda se ubaci neka nepojmljivo natprirodna sila i stvar je riješena.

Bog je ČISTA LJUBAV, nema mržnje, nema zavisti, nema zla, ljubomore ni ničega što biblija definira kao loše, a ipak u bibliji ima enormno ubojstava po naređenju samog Boga. A da ne pričam o razno raznim pravilima. Naravno, svećenici čitaju bibliju kako njima paše, a kada im nešto ne paše, kažu "Bibiliju ne treba shvaćati doslovno" osim, kada njima paše.

Pogledaj ostale religije i vidjeti ćeš da kršćanstvo dosta toga kopira. Svi temeljni elementi kršćanstva – božji sin, bezgrešno začeće, uskrsnuće, uzlazak na nebo itd., već su postojali u nekoj od ranijih religija. Između ostalog, to je olakšavalo širenje kršćanstva. Svi simboli također su preuzeti iz drugih religija. Blagdani također. Tj. datumi, ne sama imena, premda ima i toga.

Inače, više naginjem prema agnosticizmu nego ateizmu.

Kad bi sakupili sva zrna pijeska u svim pustinjama na planeti zemlji i izbrojili ih, u svemiru postoji još više galaksija a da ne spominjem planete i stvari koje se tamo daleko kriju i toliko su daleko za naša poimanja prostor vremena da to ne možemo ni pojmiti našim "mozgićima" a sve to je stvorio Bog? Hajde sad zamislite njegovu moć i usporedite sa našim prepucavanjnima tipa, križ, katoličanstvo, ovo, ono ili što već.
Malo je onih pametnih koji mogu zamislit tu moć a da ih neće biti strah.
Što god je stvorilo sve to, prema tomu treba imati respekt ma kako se zvao, a mi bi možda morali shvatit da smo toliko mali i nerazvijeni da ne zaslužujemo da nas se primjeti dok ne budemo na nekoj višoj razini svijesti ili nečeg drugog.

Pogledaj ovaj odličan video http://www.youtube.com/watch?v=Uwr8e-4eThA  smileyNO1

Zanimljiva tema za razgovor  :)

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #10 : 26.09.2011. 01:40:50 »
Jako zanimljiva tema... smileyNO1

Sutra ću napisati ponešto o ovoj temi, sada sam prepospan...

Mulder odličan video, jednostavno ostaneš  :o

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #11 : 26.09.2011. 01:46:59 »
Mislim da je ovo prekomplikovana tema, narocito za forum. Lepo Zoki rece, zivi posteno, pomozi onima kojima treba pomoc, ne nanosi nikome zlo i to sve zbog svoje satisfakcije. Ukoliko postoji nagrada za to, dobro jeste, ukoliko ne postoji, opet je dobro, jer si samim tim doprineo sreci i zadovoljstvu tokom zivota.

A uzrok smrti tvog komsije moze biti iz hiljadu drugih razloga, uprkos tome sto je veliki vernik. Ne opravdavam, ali ko zna u kakvoj je situaciji bio i sta mu je bilo na pameti...

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #12 : 26.09.2011. 02:40:44 »
"Ti u o­nome što Milostivi stvara ne vidiš nikakva nesklada, pa ponovo pogledaj vidiš li ikakav nedostatak,
zatim ponovo više puta pogledaj, pogled će ti se vratiti klonuo i umoran."

Ko god da od nas nesto napise vezano za ovu temu nece pogrijesiti,jer je ovo pitanje koje se namece kako ljudima prije 4-5 hiljada godina tako i nama danas i ama bas nista se nije promjenilo.Sto se tice evolucije to mislim da nema nikakve osnove,iskren da budem cudno bi mi opet bilo da je sve nastalo slucajno jer mislim kako je moguce da je se toliko slucajnosti potrefilo kako od najmanjih musica pa na koncu do covjeka da sve funkcionise savrseno i tako vec dugi niz godina nista se ne remeti.U odnosu na svemir mislim da pojava covjeka i zivotinja i nije nesto veliko koliko je svemir mada se i ovo dvoje pojavljuje u milijardama vrijanti,jednostavno previse je razlicitosti da bi covjek pomislio da je nastalo slucajno.Kako onda objasniti da jedan covjek ozivljava mrtve,pticu napravljenu od gline ozivljava,na pomjeranje ruke rascepljuje mjesec,izviranje vode između ruku,rascepljenje mora na dva dijela,topljenje zeljeza rukom,pretvaranje vatre u led itd sve je to dodijeljeno ljudima koji su upozoravali na Stvoritelja,kako objasniti savrsenstvo Biblije ili Kurana koji nas upozoravaju na ozivljenje.Da li je to stvoreno da bi se uspostavio red na zemlji ili jednostavno da nas upozori da ne sumljamo i da vjerujemo u ono sto pise u tim svetim Knjigama.Vise ne mogu da pisem pocinje me boliti glava od razmisljanja,i kao sto sam naveo citat na pocetku mog posta inace jedan stih iz Kurana  mislim da se upravo desava sa ljudima da postanu nemocni kada razmisljaju o Bogu. :facepalm

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #13 : 26.09.2011. 02:48:33 »
"Ti u o­nome što Milostivi stvara ne vidiš nikakva nesklada, pa ponovo pogledaj vidiš li ikakav nedostatak,
zatim ponovo više puta pogledaj, pogled će ti se vratiti klonuo i umoran."

Ko god da od nas nesto napise vezano za ovu temu nece pogrijesiti,jer je ovo pitanje koje se namece kako ljudima prije 4-5 hiljada godina tako i nama danas i ama bas nista se nije promjenilo.Sto se tice evolucije to mislim da nema nikakve osnove,iskren da budem cudno bi mi opet bilo da je sve nastalo slucajno jer mislim kako je moguce da je se toliko slucajnosti potrefilo kako od najmanjih musica pa na koncu do covjeka da sve funkcionise savrseno i tako vec dugi niz godina nista se ne remeti.U odnosu na svemir mislim da pojava covjeka i zivotinja i nije nesto veliko koliko je svemir mada se i ovo dvoje pojavljuje u milijardama vrijanti,jednostavno previse je razlicitosti da bi covjek pomislio da je nastalo slucajno.Kako onda objasniti da jedan covjek ozivljava mrtve,pticu napravljenu od gline ozivljava,na pomjeranje ruke rascepljuje mjesec,izviranje vode između ruku,rascepljenje mora na dva dijela,topljenje zeljeza rukom,pretvaranje vatre u led itd sve je to dodijeljeno ljudima koji su upozoravali na Stvoritelja,kako objasniti savrsenstvo Biblije ili Kurana koji nas upozoravaju na ozivljenje.Da li je to stvoreno da bi se uspostavio red na zemlji ili jednostavno da nas upozori da ne sumljamo i da vjerujemo u ono sto pise u tim svetim Knjigama.Vise ne mogu da pisem pocinje me boliti glava od razmisljanja,i kao sto sam naveo citat na pocetku mog posta inace jedan stih iz Kurana  mislim da se upravo desava sa ljudima da postanu nemocni kada razmisljaju o Bogu. :facepalm
:o

Opusti se, previše ozbiljno ovo shvaćaš  smileyNO1

Uglavnom, najbolje ići po starom... "Ako netko tvdi da Bog postoji, na njemu je da dokaže"

A Biblija je da ne kažem što  ;D ne želim uvrijediti vjernike pa ću zadržat za sebe i gledat Carlina kako na logičan način razmišlja

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #14 : 26.09.2011. 02:52:29 »
Prvo napises ovo...
Prije neki dan svjedok sam bio jedne situacije kada je jedan moj dobar poznanik inace veliki vjernik jedno vrijeme na iznenađenje svih nas koji zivimo u njegovom okruzenju digao ruku na sebe i napustio ovaj svijet

Pa ovo...
Dugo vremena vec razmisljam i posmatram oko sebe i nikakvu gresku da nađem sve je tako savrseno i sve je u skladu.Da li je zaista moguce da postoji takva inteligencija koja je uistinu stvorila sve ovo sto nas okrozuje na tako lijep i jedinstven nacin.
??? ???


Kakav je tu sklad? Sta je tu lepo? Gde je tu bog? 
Sta je sa gomilom dobrih  ljudi kojima su se grozne stvari desile...
Sta je sa onima koji su u ime boga toliko losih stvari ucinili...
Zbog takvih stvariu i jos mnogo drugih nikad necu poverovati da bog postoji...

Inače, izbjegavam ovakve rasprave, ali ako je sve u poz. tonu, zašto ne  smileyNO1

Uvijek ista priča već tisućama godina. Ako se ne zna uzrok nečemu zbog nedostatka znanja onda se ubaci neka nepojmljivo natprirodna sila i stvar je riješena.

Bog je ČISTA LJUBAV, nema mržnje, nema zavisti, nema zla, ljubomore ni ničega što biblija definira kao loše, a ipak u bibliji ima enormno ubojstava po naređenju samog Boga. A da ne pričam o razno raznim pravilima. Naravno, svećenici čitaju bibliju kako njima paše, a kada im nešto ne paše, kažu "Bibiliju ne treba shvaćati doslovno" osim, kada njima paše.

Pogledaj ostale religije i vidjeti ćeš da kršćanstvo dosta toga kopira. Svi temeljni elementi kršćanstva – božji sin, bezgrešno začeće, uskrsnuće, uzlazak na nebo itd., već su postojali u nekoj od ranijih religija. Između ostalog, to je olakšavalo širenje kršćanstva. Svi simboli također su preuzeti iz drugih religija. Blagdani također. Tj. datumi, ne sama imena, premda ima i toga.

Inače, više naginjem prema agnosticizmu nego ateizmu.

Kad bi sakupili sva zrna pijeska u svim pustinjama na planeti zemlji i izbrojili ih, u svemiru postoji još više galaksija a da ne spominjem planete i stvari koje se tamo daleko kriju i toliko su daleko za naša poimanja prostor vremena da to ne možemo ni pojmiti našim "mozgićima" a sve to je stvorio Bog? Hajde sad zamislite njegovu moć i usporedite sa našim prepucavanjnima tipa, križ, katoličanstvo, ovo, ono ili što već.
Malo je onih pametnih koji mogu zamislit tu moć a da ih neće biti strah.
Što god je stvorilo sve to, prema tomu treba imati respekt ma kako se zvao, a mi bi možda morali shvatit da smo toliko mali i nerazvijeni da ne zaslužujemo da nas se primjeti dok ne budemo na nekoj višoj razini svijesti ili nečeg drugog.

Pogledaj ovaj odličan video http://www.youtube.com/watch?v=Uwr8e-4eThA  smileyNO1

Zanimljiva tema za razgovor  :)

U mnogo cemu se slazem s tobom  smileyNO1

A video je stvarno  :o
zapitas se sta sve postoji tamo negde  ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #15 : 26.09.2011. 02:54:06 »
"Ti u o­nome što Milostivi stvara ne vidiš nikakva nesklada, pa ponovo pogledaj vidiš li ikakav nedostatak,
zatim ponovo više puta pogledaj, pogled će ti se vratiti klonuo i umoran."

Ko god da od nas nesto napise vezano za ovu temu nece pogrijesiti,jer je ovo pitanje koje se namece kako ljudima prije 4-5 hiljada godina tako i nama danas i ama bas nista se nije promjenilo.Sto se tice evolucije to mislim da nema nikakve osnove,iskren da budem cudno bi mi opet bilo da je sve nastalo slucajno jer mislim kako je moguce da je se toliko slucajnosti potrefilo kako od najmanjih musica pa na koncu do covjeka da sve funkcionise savrseno i tako vec dugi niz godina nista se ne remeti.U odnosu na svemir mislim da pojava covjeka i zivotinja i nije nesto veliko koliko je svemir mada se i ovo dvoje pojavljuje u milijardama vrijanti,jednostavno previse je razlicitosti da bi covjek pomislio da je nastalo slucajno.Kako onda objasniti da jedan covjek ozivljava mrtve,pticu napravljenu od gline ozivljava,na pomjeranje ruke rascepljuje mjesec,izviranje vode između ruku,rascepljenje mora na dva dijela,topljenje zeljeza rukom,pretvaranje vatre u led itd sve je to dodijeljeno ljudima koji su upozoravali na Stvoritelja,kako objasniti savrsenstvo Biblije ili Kurana koji nas upozoravaju na ozivljenje.Da li je to stvoreno da bi se uspostavio red na zemlji ili jednostavno da nas upozori da ne sumljamo i da vjerujemo u ono sto pise u tim svetim Knjigama.Vise ne mogu da pisem pocinje me boliti glava od razmisljanja,i kao sto sam naveo citat na pocetku mog posta inace jedan stih iz Kurana  mislim da se upravo desava sa ljudima da postanu nemocni kada razmisljaju o Bogu. :facepalm
:o

Opusti se, previše ozbiljno ovo shvaćaš  smileyNO1

Uglavnom, najbolje ići po starom... "Ako netko tvdi da Bog postoji, na njemu je da dokaže"

A Biblija je da ne kažem što  ;D ne želim uvrijediti vjernike pa ću zadržat za sebe i gledat Carlina kako na logičan način razmišlja

 rofl upravu si,ja se pravo prihvatio ove teme,ne bi me iznenadilo da zavrsim na apaurinima koliko mozgam,izgleda meni veceras nema spavanja  :no-no :zzz

i da odgovorim samo Omaru_litlle-u : ovo sto si ti naveo tice se ljudskih odnosa tu nam niko nije kriv nego mi sami,da li je Bog kriv sto jedna vrsta ljudi voza chromirana auta dok njihovi susjedi umiru od gladi,mislim na bogate Arape iz Dubaia i djecu iz Somalije,da li je Bog kriv zato sto je Hitler ubio milione ljudi a da prije toga niko ga nije ubio,ili je li Bog kriv na masovna ubistva sirom svijeta,glad,silovanja.Mislim da su za to odgovorni ljudi a ne Bog.Znas li za podatak da trenutno sad dok ja tebi ovo pisem da hrane u svijetu ima za jednog covjeka da svaki obrok jede za 9 ljudi,shvacas li sta hocu reci,red nije uspostavljen jer jedni se prezderavaju i bacaju hranu dok drugi istu tu hranu sanjaju.

“Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!" Svašta! Uistinu, oni nered siju, ali to ne osjećaju.”
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 03:09:41 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Shieldmaiden

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #16 : 26.09.2011. 03:24:15 »
Ja kad zagusti ne zovem boga, nego mamu. Šta ću, navika.
Ne trošim toliko vremena ni da oformim mišljenje o (ne)postojanju boga.

Teri Pračet će to bolje objasniti od mene, kroz jednog lika iz Feet of Clay:
"A true atheist thinks of the gods constantly, albeit in terms of denial. Therefore atheism is a form of belief. If the atheist truly did not believe, he or she would not bother to deny."

I još jedna divna Pračetova krilatica:

"I would rather be a rising ape, than a falling angel".

I nije istina da je u svim religijama samoubistvo zabranjeno. U mnogim kulturama ono se smatra za častan i hrabar čin. Smatram da ima slučajeva kada je samoubistvo opravdano i jedini pravi izbor a, naravno, ima i slučajeva kada je rezultat psihičke bolesti, recimo depresije, ili pritiska okoline, što ga u najmanju ruku čini glupim.
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 03:34:16 Shieldmaiden »

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #17 : 26.09.2011. 07:15:09 »
Slažem se sa zkarlovom.  :) Svaka čast!
Jednostavno se trudi da budeš
dobar čovek i ne možeš da pogrešiš.

Tema nije za ovaj forum, tako da predlažem jedan  katanaz.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5320
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #18 : 26.09.2011. 07:28:43 »
Pitanje nije najpreciznije pošto nije navedeno na kog boga se odnosi pitanje, a postoje hiljade božanstava za koja se tvrdi da su stvorila život, univerzum i sve ostalo.
Jeste da su mnoga od tih božanstava prava, kao Moloh, Odin ili Svarog, ali veliku dodatnu zbrku unose brojni izmišljeni bogovi kao što je recimo Velika Zelena Šmrkotina.

Evo ilustracije o koliko se obimnoj materiji radi – skraćena lista bogova:



;D
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 07:33:26 petko »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #19 : 26.09.2011. 09:59:50 »
Ako je Božja volja da ja nevirujen u njega, na tome mu hvala.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #20 : 26.09.2011. 11:08:20 »
Ne znam zašto se ljudi toliko boje ove teme?

Treba prihvatiti svačije mišljenje, samo ponekad mi nije jasno npr. ateisti toliko žele pobiti mišljenje da postoji Bog, da praktički više razmišljaju o tome nego neki vjernik.... Također ne volim ismijavanje...Ako ti ne vjeruješ/ne vjeruješ to ti ne daje razlog da ismijavaš tuđe vjerovanje/ne vjerovanje....Treba biti dobar čovjek, to je bit....

Sveci koji su cijeli život posvetili Isusu, je l' je to bilo uzaludno, ili dobivaju nagradu negdje tamo gore?

I totalna suprotnost, ubojice, silovatelji, pedofili,  je li dobivaju pravednu kaznu negdje tamo gore?

Mislim da nismo nastali pukom slučajnosti, mora postojati neki smisao....

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #21 : 26.09.2011. 11:24:58 »
Vjerujem da nešto gore postoji, crkva me ne zanima.

Jbg, rođen sam u Švedskoj, zemlji koja poslije Japana ima najviše ateista, kad živiš u takvom okruženju počinješ shvatati te ljude i način njihovog razmišljanja.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #22 : 26.09.2011. 11:26:05 »


 ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #23 : 26.09.2011. 11:36:03 »
Ne znam zašto se ljudi toliko boje ove teme?

Treba prihvatiti svačije mišljenje, samo ponekad mi nije jasno npr. ateisti toliko žele pobiti mišljenje da postoji Bog, da praktički više razmišljaju o tome nego neki vjernik...
Ovo je točno, i po nekim istraživanjima znaju više od samih vjernika jer gledaju dvije strane. Iskusili su vjeru, odgajani su tako no tijekom svog života proispataju sebe i istraživaju više o tome što je sasvim logično

A ovo o pobijanju mišljenja, tu ipak na prvo mjesto stavljam vjernike. Nitko me ne može uvjeriti u suprotno. Naišsao sam i sam na one fanatike s kojima ne možeš normalno razgovarati jer ne prihvaćaju drugo mišljenje, a tebi uporno nameću. Uglavnom, uvjeren sam da, a i vidim kako sam čitao po netu da su vjernici ti koji će prije ići nametati svoje mišljenje nego ateisti, ali opet, to je logično jer oni se boje gledat na dvije strane.
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 12:34:20 Mulder »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #24 : 26.09.2011. 12:19:51 »
Ma najgori su oni koji su vernici na odredjene datume i u odredjenim trenucima, veruju u boga a bibliju nisu ni videli (a takvih mnogo) :dash...one prave vernike i ako se neslazem s njima postujem ih, postujem njihovo misljenje ali one sto cas jesu a cas nisu, ne mogu da podnesem.
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #25 : 26.09.2011. 14:46:35 »
Ne, jer nemam razloga vjerovat.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #26 : 26.09.2011. 14:56:32 »
Ma najgori su oni koji su vernici na odredjene datume i u odredjenim trenucima

potpisujem i dodajem one (u hrvatskoj) koji su postali vjernici iza '90e facepalm za njih

meni vjera ne treba kao vjera u neko vise bice, nego samo vjera u bolje sutra
ne kazem da nikad necu pocet vjerovat u boga, krisnu il alaha, nikad se ne zna... :)

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #27 : 26.09.2011. 15:23:49 »
Što više o ovoj temi razmišljam sve je više razloga za ateizam. Neko nas jeste stvorio, ali da li baš Bog... Ljudi su od pamtiveka za ono što nisu znali da opišu i za šta nisu imali objašnjenje pripisavali Bogu, nekad se za munju smatralo da je gnev Boga, a onda je ta pojava objašnjena i od jednom više nema veze sa Bogom. Crkva ja čista smejurija o njoj ne treba trošiti reči, pogledajte samo šta rade i sve će biti jasno. Ako vernik traži Boga, treba ga tražiti u sebi i prirodi. Biblija sama sebi sebi skače u stomak na svakom koraku, i krši ono što pripoveda ??? Kao što reče moj profesor, Bibliju posmatrajte kao umetničko delo, ne kao versku knjigu. Za neke druge religije neću ni da komentarišem kad pripovedaju nešto kao što je džihad i slično.
Što se mene tiče, još uvek nisam potpuno odbacio postojanje Boga, jer se neki stvari, koje sam doživeo, ne mogu drugačije objasniti.

Koliki post  :zzz

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #28 : 26.09.2011. 17:21:29 »
brisem 2 posta iznat jer ne spadaju u temu, jos koji idiotan post pa cu lijepo zakljucat

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #29 : 26.09.2011. 17:21:42 »
Što više o ovoj temi razmišljam sve je više razloga za ateizam. Neko nas jeste stvorio, ali da li baš Bog... Ljudi su od pamtiveka za ono što nisu znali da opišu i za šta nisu imali objašnjenje pripisavali Bogu, nekad se za munju smatralo da je gnev Boga, a onda je ta pojava objašnjena i od jednom više nema veze sa Bogom. Crkva ja čista smejurija o njoj ne treba trošiti reči, pogledajte samo šta rade i sve će biti jasno. Ako vernik traži Boga, treba ga tražiti u sebi i prirodi. Biblija sama sebi sebi skače u stomak na svakom koraku, i krši ono što pripoveda ??? Kao što reče moj profesor, Bibliju posmatrajte kao umetničko delo, ne kao versku knjigu. Za neke druge religije neću ni da komentarišem kad pripovedaju nešto kao što je džihad i slično.
Što se mene tiče, još uvek nisam potpuno odbacio postojanje Boga, jer se neki stvari, koje sam doživeo, ne mogu drugačije objasniti.

Koliki post  :zzz

vrlo lijepo objasnjeno,sto se tice krscanstva i ja sam nekad bio njihov pristalica dok prije 2 godine nisam presao na islam,i smeta mi pomalo kad ljudi pripisuju nasilje i terorizam ovoj vjeri koja zahtjeva mir,vec 2 godine krecem se u drustvu ljudi koji su isto muslimani i ni rijec nikad nisam cuo da je neko spomenuo da nekom treba nanijeti bol ili kakvo nasilje,sto se tice svjetske scene mislim da nije to cudno,jer je i sam poslanik Muhammed a.s nagovijestio u 6 vijeku da ce doci vrijeme kada ce se islam podijeliti na mnoge grupe tako da mislim da je sad to vrijeme ali u globalu islam je miroljubiva vjera,i samo oni koji se krecu u krugu ljudi koji islam prihvataju kao putokaz zivota znaju o cemu pricam

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Tags: