Autor Tema: Prijedlog za Media Centar  (Posjeta: 1838 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ffroms

  • VIP
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 0
Prijedlog za Media Centar
« : 29.03.2011. 11:18:51 »
Pozdrav svima!

Dakle, nedavno mi se moj kučni DVDplayer počeo jako čudno ponašati i samo je pitanje kada će crknuti do kraja. U iščekivanju tog događaja počeo sam tražiti neki novi uređaj koji će zamijeniti ovaj i dakako izbor je pao na neki Media Centar.

Malo sam lutao po bespučima interneta i nekako mi je za sada izbor pao na WESTERN DIGITAL WDTV Live HUB.

Ako netko ima neki bolji izbor ili prijedlog neka slobodno napiše. Dakako, player mora podržavati sve postoječe standarde (MKV, ISO, AVI, WMV, JPG...) i bilo bi dobro da ima DVD drive (ladica za staviti DVD) ili da se može spojiti vanjski/prijenosni USB DVD.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Prijedlog za Media Centar
« Odgovor #1 : 29.03.2011. 11:27:40 »
biseru, offtopic :P

i promijeni si mail, ne stizu ti obavijesti sa foruma, dobijem povratni mail nakon 3-4 dana

edit: stavio sam te u vip clanove, imas neke nove opcije po sajtu sad, nemoj samo brisati nest :P

Offline ffroms

  • VIP
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 0
Odg: Prijedlog za Media Centar
« Odgovor #2 : 29.03.2011. 12:58:08 »
Mail sam promijenio prije par dana na gmail tako da bi trebali dolaziti mailovi.

Za brisanje se ne moraš brinuti. Nije mi prvi put :)

Ne znam zašto je ovo off topic kad sam ga poslao baš u forum Offtopic (ili možda nisam?).
U svakom slučaju, prijedlozi bi mi dobro došli jer me ovaj moj DVD player toliko naljutio sinoć da je za malo završio kroz prozor.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Prijedlog za Media Centar
« Odgovor #3 : 29.03.2011. 13:07:29 »
stavio si u opcenito :P

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Prijedlog za Media Centar
« Odgovor #4 : 29.03.2011. 15:15:59 »
Ako netko ima neki bolji izbor ili prijedlog neka slobodno napiše. Dakako, player mora podržavati sve postoječe standarde (MKV, ISO, AVI, WMV, JPG...) i bilo bi dobro da ima DVD drive (ladica za staviti DVD) ili da se može spojiti vanjski/prijenosni USB DVD.

uz takve zahtjeve, a znajući probleme s media playerima jedino pravo rješenje ti je HTPC, od finih malih ITX do klasičnih većih. Ima i gotovih na bazi Nvidia ION chipseta, a sad se i neka novija miniITX rješenja pojavljuju.

Okvirno krećeš od 2200kn i jako dugo ćeš gledati sve ponuđeno na video tržištu.

S WD ćeš imati zadovoljstvo svaki tren otkrivati koji sad vrag ne radi u novom FW no novčanik će biti puno sretniji.

May the Plasma be with you!

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Prijedlog za Media Centar
« Odgovor #5 : 29.03.2011. 15:31:26 »
Popcorn je najbolje resenje sto se tice media pleyera, ja imam c200 i prezadovoljan sam.

Offline ffroms

  • VIP
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 0
Odg: Prijedlog za Media Centar
« Odgovor #6 : 30.03.2011. 13:05:05 »
Hvala svima na odgovoru.
Već sam razmišljao napraviti HTPC i još uvijek mi je to kao zadnja opcija jer nemam vremena sastavljati ga i sve podešavati i uvijek se dogodi da nešto ne radi baš onako kako bi trebalo.
Za sada gledam već gotova riješenja kao WD i Popcorn.
Na žalost, toliko novaca nemam za dati za Popcorn pa gledam neko jefitinije riješenje a tu se nekako našao WD Live HUB za 1600Kn sa diskom od 1TB i čita sve formate. Dakako nije baš savršen kao i drugi ali mi to nekako izgleda kao najočiglednije riješenje za sada ali tražim i dalje.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Prijedlog za Media Centar
« Odgovor #7 : 30.03.2011. 14:42:54 »
evo samo za primjer gotova ION konfa:

http://makromedia.hr/katalog/asrock-ion-330ht-nettop-black

košta više od WD i disk je manji no meni je dovoljno vidjeti čupavo-dlakave titlove media playera da se zgrozim :)

svašta i ja probah kroz godine, od jeftikaner do elitnih DVD playera, media playera i jedino pravo rješenje je HTPC
čak mi ne treba niti ikakav media centar za PC, čisti Win7 + MPCHC + ac3filter i melje sve živo i mrtvo.

da košta, košta no i vrijedi.

May the Plasma be with you!

Tags: