Autor Tema: Northern Exposure  (Posjeta: 38367 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #120 : 01.10.2011. 07:32:08 »
Svaka čast svima koji su sudjelovali u prijevodu ove legendarne serije  clapp

Offline Nenad

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #121 : 01.10.2011. 09:26:54 »
Ja bih se posebno zahvalio Dirty Harry - u koji je uveliko doprineo da serija bude kompletirana.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #122 : 01.10.2011. 09:52:21 »
Bravo, ljudovi!!!!!!!  clapp clapp clapp clapp clapp clapp clapp clapp

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #123 : 01.10.2011. 10:14:45 »
Hvala vam puno na prijevodu,  :-* smileyNO1 Smajlicvece prije neki dan se skinuo cijeli serijal, ima da se uživa preko zime.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Indoctrinator

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #124 : 01.10.2011. 10:28:28 »
Svaka cast ljudi za prevod, po meni,  najbolje serije ikada.
Malo je tuzno sto nema vise, a ovih nekoliko zadnjih epizoda
cuvam za posebne prilike. A uskoro sledi i samorepriziranje.
 clapp clapp clapp  drinks

Offline Dirty Harry

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #125 : 01.10.2011. 11:11:47 »
Košarkaškim rječnikom, ja sam uletio s klupe u zadnjih pet minuta i dao par koševa za potvrdu velike pobjede ekipe  ;D

Serija je stvarno zaslužila pozornost, uživajte u gledanju!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #126 : 01.10.2011. 14:44:50 »
Evo ono mišljenje pa ko želi, neka čita. Stavljam u spoiler pošto je dugačko  :)

Spoiler for Hiden:
TOLERANCIJA JE STANJE UMA

Kada je 1915. David Griffith, tzv. “otac filma”, snimio svoje rasističko djelo “Rađanje nacije” osjetio je što znači osuda javnosti. Ali kako svi imamo priliku za ispriku (bila ona iskrena ili ne), 1916. snimio je odgovor na svoje iznapadano “umjetničko djelo” kako bi svijetu pokazao da je upravo netolerancija krivac za sve ljudske nedaće. Film se zvao “Netrpeljivost” ili “Netolerancija”. Ali Griffith je krenuo stražnjim putem pa je zapravo svijet pokazao kao netrpeljivo mjesto gdje dobri i pošteni, misleći ovdje, naravno, na sebe, bivaju proganjani samo zato što žele reći ono što misle. Sve je to u redu i ne mislim sada napadati slobodu izražavanja, ali poanta priče koju je Griffith uspješno podvalio svijetu nije bila tolerancija kao nešto što je nužno da bi svijet opstao u svojoj ljepšoj verziji, već upravo upiranje prstom u neke veće grijehe prošlosti kako bi sprao celuloidnu krv sa svog imena. Na žalost to mu je i uspjelo. Ako želimo pričati o ugroženim vrlinama pričajmo o njihovim ljepotama. One ne postoje kao nusproizvod moralnih mana već upravo obratno.

Na sreću postoje neki ljudi koji su pravac lijepih namjera shvatili ispravno. Joshua Brand (inače tvorac planetarno popularnih “Soprana”) i John Falsey davne su devedesete otjerali mladog i perspektivnog doktora Joela Fleischmana u samu zabit Aljaske kako bi se u četiri godine odužio za stipendiju koju mu je država Aljaska tako dobrovoljno dala (125.000$ za studij medicine na Columbia University). Ali što je sve mladi Židov iz New Yorka naučio u malom mjestu Cicely nitko nije mogao pretpostaviti. Iako mu je to iskustvo ispočetka izgledalo nametnuto, kasnije je, kao i svaki čovjek koji želi biti bolji nego što jest, shvatio da je Cicely stanje uma, mjesto gdje živi posljednje utočište najljepših i najčudnijih ljudi na ovom svijetu. Tamo možda prozori nisu od čokolade, ali je svako kucajuće srce priča za oplemenjivanje duše i ovog začuđujućeg svijeta.

Oni koji nisu imali privilegiju uživati u jednoj od najboljih televizijskih serija ikada snimljenih još uvijek mogu nadoknaditi sve izgubljeno. Ako ste mislili da ste sve naučili o samima sebi i okolini koja vas svakim danom sve više i više iznenađuje zavirite u živote običnih ljudi koji žive na dovoljno neobičnom mjestu da i sami budu neobični. Ovdje je riječ o svakodnevnim ljudskim nedaćama stavljenim u nesvakidašnji kontekst, ali nema tu zabijanja noža u leđa, nema tu nasilja, lažnih junaka, patetike i ostalog smeća koje ćete naći u drugim TV serijama. Ovdje ljudi lijepo žive. I to nije zbog toga što ovo izmišljotina genijalnih scenarista već zato što bi svi mogli tako živjeti. Priča je to o našoj boljoj i dostižnoj viziji.
Pored svih ljudskih i nadljudskih emocija kojima možete biti svjedoci ako zaronite u sasvim drugačije stanje uma, jedan jedina vrišti iz svake pore svakog lika i svake situacije – a to je Tolerancija izgrađena na najvišem kozmičkog osjećaju – Empatiji.

Obratite pažnju na razvoj svake situacije, na suptilne poruke u svakom razgovoru (zamislite se nad svakim Chrisovim radijskim prologom i epilogom) i zapitajte se zašto mi tako ne živimo? Uživajte u razumijevanju koje postoji među likovima i kako oni rješavaju svoje nesuglasice i životne probleme. Nitko od njih nije savršen, nitko nije bez mane, nisu ovi likovi dovršene slike humanosti, ali način na koji ovi ljudi kroče kroz život zaista je predivan. Zašto moramo u svemu tražiti odgovor i odobravanje? Ako čovjek nešto želi, a time nikome drugome ne čini zlo, tko smo mi da tražimo objašnjenje, tko smo mi da to ne toleriramo i pričamo o "čudnim" željama kao o nečemu nepotrebnom s osudom u glasu. Zašto nam je toliko teško, taj beskrajan svijet sa svim tim divnim stvorenjima, prihvaćati i tolerirati. Nemojte sada predaleko otići, ima tu mnogo toga za ispraviti, ali iskrena tolerancija je najbolji put.

Pitanje koje se sada nameće jest zašto je u priči o sjevernom životu nužan netko poput dr. Joela Fleischmana? Svako umjetničko djelo treba referencu od koje kreće. Život u Cicelyu ne bi bio toliko stran da nema nekoga tko tamo nije kod kuće. Cicely je trebao “stranca” da bi ga oživio. Joel je odrastao u netolerantnom svijetu, svijetu laktarenja, osuđivanja, svijetu prepunom loših namjera i neiskrenih pobuda. Svako njegovo pitanje, nerazumijevanje, emocija, svaka njegova začudnost upućena je upravo nama. Joel Fleischman je prisutan u svima nama. On je ovdje da postavlja naša pitanja, da se ljuti i čudi zajedno s našim manama. Mi učimo zajedno s njim i kroz njega. On je naš Sokrat, on je naša podignuta obrva – on je naša buduća tolerantnija verzija. On je Pitanje na Odgovor Lijepog Svijeta.

Prepričavanje 80 sati ljudske prirode snimljene u ovoj seriji bilo bi mnogo više od besmislenog. Jednako besmisleno bilo bi i skretanje pažnje na neke od epizoda ili situacija. Zaplivajte sami – nitko vas neće gurati. Živite život na sjeveru i svako jutro razmišljajte o svijetu oko sebe. Možda nećete izazvati padanje snijega ili dolazak Indijanaca, ali ćete izgraditi planine dobrih emocija, lijepe poput onih koje okružuju najljepši grad na svijetu – Cicely. Možda vremenom svaki grad postane stanje uma.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #127 : 01.10.2011. 17:40:00 »
Nenade & Dirty Harry, hvala puno obojici. Sjajno ste uradili ovo. Svaka čast!  clapp clapp clapp
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #128 : 01.10.2011. 19:48:09 »
Hvala vam ljudi, svaka čast.  clapp
Čestitike Nenadu koji je sve ovo pokrenuo i imao hrabrosti prihvatiti se ogromnog posla. clapp clapp

Offline ciccone2205

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #129 : 02.10.2011. 09:35:36 »
Strasni ste! Do neba vam hvala na neizmernom trudu! Serija je penal! Omiljena i neprevazidjena! Hvala svima, a ponajvise Nenadu i Dirty Harry-ju! Ave! Ave!  :-*

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #130 : 02.10.2011. 09:45:18 »
ima da se uživa preko zime.

I ja imam isti plan. Hvala na prijevodima. smileyNO1

Offline bule

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 80
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #131 : 02.10.2011. 12:17:33 »
Puno hvala za prevode Nenade & Dirty Harry.  clapp clapp clapp clapp clapp

Offline Nenad

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #132 : 02.10.2011. 12:44:56 »
Malo je falilo da ne uživamo preko zime u ovoj sjajnoj seriji, imao sam gomilu obaveza no...
Ja sam pripremio sve sezone i čim padnu prve pahulje krećem u avanturu zvanu Northern Exposure.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #133 : 02.10.2011. 18:39:25 »
Svaka čast svima koji su sudjelovali u prijevodu ove legendarne serije  clapp

Apsolutno bezuslovno potpisujem.  ;D

 clapp clapp clapp smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Offline jaguar31

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #134 : 02.10.2011. 20:32:03 »
Joel Fleischman bi vam se vjerovatno onako hladno, bez emocija zahvalio, usput hvala i od mene!
"I've often said: the only thing standing between me and greatness... is me."

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #135 : 02.10.2011. 21:30:55 »
Joel Fleischman bi vam se vjerovatno onako hladno, bez emocija zahvalio, usput hvala i od mene!

Možda bi, ali bi se ipak na K-Bear pustila koja pjesma koja bi to ispravila.

Sad kad su prevodi privedeni kraju, mislim da bi bilo prikladno



Cicely IS a state of mind

Offline James-Lucas-Scott

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • Budi svoj sledi svoje instinkte!
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #136 : 19.12.2011. 22:38:37 »
Hvala na prevodima, svaka cast!  clapp

Ljudi trebali bi mi linkovi za sestu sezonu ako neko ima molim ga da posalje u PM hvala vam unapred  :)
 

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #137 : 26.01.2012. 18:53:53 »
prvo,veliko hvala za titlove,svaka cast za trud i izdvojeno vrijeme,jer je veliki poduhvat preves ovoliko ep.neke serije.  clapp
zanima me za koje ripove su radjeni titlovi?ne treba mi info za S1,nasao sam,skinuo i sinoc odgledao 2ep.ali zajebancija nastupa za ostale sezone.par torenata koje sam nashao se ne poklapaju sa postojecim titlovima,a nemam ni mrvu vremena da krecem sa syncom titlova sa SW.ako postoji neki torent,molim vas da mi posaljete na pp,nije mi problem nac linkove,ali zbog posla ne mogu stic da skinem preko 2-3 ep dnevno,nekad i u 2 dana.pa bi mi odgovarao samo torent.hvala unaprijed.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #138 : 23.11.2012. 21:55:22 »
Ovih dana sam si izabrao najbolje epizode pa ih polagano gledam. Danas je bila na redu epizoda First Snow. Jedna od najboljih iz pete sezone s vrhunskim završetkom.



Oh! the snow, the beautiful snow,
Filling the sky and earth below,
Over the housetops, over the street,
Over the heads of people you meet;
Dancing - Flirting - Skimming along!
Oh, the snow, the beautiful snow,
How the flakes gather and laugh as they go,
Whirling about in their maddening fun;
It plays in its glee with everyone.
Chasing - Laughing - Hurrying by,
It lights on the face and it sparkles the eye;
And even the dogs with a bark and a bound
Snap at the crystals that eddy around;
The town is alive and its heart in a glow,
To welcome the coming of beautiful snow!

Offline nikost87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #139 : 01.02.2013. 00:19:44 »
Hvala za prevode. Nakon sto sam ovo odgledao i dalje sam u bedaku jer nema vise. Da sam znao da ce tako biti, malo bih razvukao. Kraj serije je neocekivan ali dobar, a osecaj prilikom zadnja 3 minuta poslednje epizode mislim da necu doziveti vise nikad u zivotu i ona lepa pesma na kraju i sve to...  :)
10011

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #140 : 01.04.2013. 05:57:56 »
Gledam malo po serijama i zaželio se nešto starijeg i nešto što je dobro za rano jutro. Izaberem jednu od najboljih epizoda ikad napisanih, Northern Lights. Svkim novim gledanjem epizoda raste i raste.

Goethe’s final words: “More light.” Ever since we crawled out of that primordial slime, that’s been our unifying cry, “More light.” Sunlight. Torchlight. Candlelight. Neon, incandescent lights to banish the darkness from our caves to illuminate our roads, the insides of our refrigerators. Big floods for the night games at Soldier’s field. Little tiny flashlights for those books we read under the covers when we’re supposed to be asleep. Light is more than watts and footcandles. Light is metaphor. “Thy word is a lamp unto my feet.” “Rage, rage against the dying of the light.” “Lead kindly, light amid the encircling gloom, lead thou me on, the night is dark and I am far from home, lead thou me on.” “Arise, shine, for thy light has come.” Light is knowledge, light is life, light is light.

Cijela filozofija života je u ovoj seriji i kao sa ovom epizodom, tako je i sa samom serijom. Nevjerojatno je koliko se svaki put otkrije neko novo značenje. Sama studija karaktera je dovedena do savršenstva.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #141 : 20.02.2014. 01:56:30 »
Fleischman i gubljenje nevinosti  rofl rofl inače, Fleischman mi je stvarno poseban u prve tri sezone kad se tek privikava na te čudake i svemu se čudi. Sve prkosi zdravom razumu, pokušava si logički zaključiti, ali nejde, a najljepše od svega je što njega gledaju kao čudaka. Ipak, najbolji mi je u 6. sezoni kad otiđe živjeti u divljinu pa mu svi dolaze u posjet svaku epizodu. Tad je našao svoj mir i onda je došla jedna od najboljih epizoda, The Quest i onaj poseban razgovor između njega i Maggie (kad još nije bila plastika, mislim na Janine Turner).



I nakon dugog razmišljanja, moram nešto reći u čemu leži velika prednost ove serije. Kraj svake epizode. Razmišljao sam i jednostavno sam došao do zaključka da niti jedna serija koju sam gledao nema toliko izvrsnih završetaka kao Život na Sjeveru. Praktički skoro svaka epizoda me nekako dotakne. Najbolji krajevi su oni kad Chris (najveći filozof u seriji) završava svaku epizodu sa riječima drugih mislioca i to sve spoji sa svojim mislima. Zato je svaka epizoda uistinu posebna.




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #142 : 31.03.2014. 04:27:55 »
WOW! Nova knjiga, novi dvd, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Želim sve. Kako Darren (Ed) objašnjava  rofl rofl



Northern Exposed (the book)
Cicely, Alaska

"... A place. A radiant, many-layered, slightly magical place, as achingly real and yet just out-of-reach as a dream you start to forget as soon as you wake up. A place set off in glorious isolation from the rest of the world, but urgently alive with its own rules. its own memories, its own secrets. "

These words by Pulitzer Prize-winning TV Critic Ron Powers sum up the joy that fans feel when watching Northern Exposure.  I had the privilege of playing Ed Chigliak for six seasons, and many fans have asked me to tell the behind the scenes stories of who, what and where...and what were we thinking as we worked to create one of television's most popular shows.  This campaign is designed to raise the money, through pre-sale perks, to publish the book Northern Exposed and create a DVD Return to Cicely (Region-Free!) to revisit many of the people and locations that made this show great.

Be aware up front; the word "Exposed" in the title refers not to infighting or unhappiness among the cast.   This cast was a loving family to the end; bound together by a work location far from Hollywood and a mandate to produce a one-hour show on hundreds of thousands of dollars less than a normal network budget. “Exposed” refers to a pattern of executive behavior that was destined to force a network into canceling a popular show because it could not be profitable.

Northern Exposed tells those stories.

Kakva vijest. Sad moram pogledat barem jednu epizodu. Ne mogu bez ove serije ni tjedan dana da ne pogledam neku divnu epizodu. Sad još ova divna vijest.

http://www.indiegogo.com/projects/northern-exposed-by-darren-burrows--2

Offline Nenad

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #143 : 31.03.2014. 23:21:19 »
E još kad bi se našao ovde kod nas izdavač kako bi bilo divno, ah ti pusti snovi...

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #144 : 06.04.2014. 19:19:53 »
Jel on to izdao?
Volio bih si ovo kupiti.
---
Ok, proguglah, nađoh i kupih. Meki uvez i dvd, 360 kuna. Jedva čekam da dođe.

« Zadnja izmjena: 06.04.2014. 19:38:59 vrd »

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #145 : 07.04.2014. 14:09:07 »
Za koju verziju je radjen prvod prve sezone?Skinuo sam sa TPB neku celu sezonu sa najvise seedera medjutim taj ne odg.

Offline spherro

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #146 : 30.01.2015. 20:17:35 »
pogledao četiri sezone i sad ne mogu naci torente koji odgovaraju titlovima za petu i šestu sezonu pa ako netko zna molim vas javite na pm...
hvala prevoditeljima za sav trud...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #147 : 19.02.2016. 02:11:54 »




I ovo vrhunska scena. Ajme kako mi nedostaje tako nešto danas.

Offline Natty

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #148 : 19.02.2016. 08:06:32 »
Ja sam baš prije par dana počela ponovno gledat Život na sjeveru i dalje mi je serija među najboljima.
Trenutno završavam 3. i započinjem 4. Sezonu.

I ovoj seriji je nevjerojatno koliko su dobri likovi.  Redom svi i svi su zanimljivi i nitko nije iritantan. Svi imaju neku priču. A epizode. .... svaka je po nečem zanimljiva,a i još uvijek pamzim događaje iz velikog broja epizoda... :)


Offline DžaBuaner

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Northern Exposure
« Odgovor #149 : 21.02.2016. 23:52:01 »
Nakon 20-ak godina ponovo odgledah kompletnu seriju, Život na severu je nešto posebno. smileyNO1

Tags: