Autor Tema: Rectify  (Posjeta: 39063 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Rectify
« Odgovor #90 : 21.07.2015. 18:36:22 »
Pustila drugu sezonu, zbunjeno odgledala pola epizode, ugasila i reciklirala seriju.
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #91 : 21.07.2015. 20:33:47 »
Pustila drugu sezonu, zbunjeno odgledala pola epizode, ugasila i reciklirala seriju.

Ajoj, bas mi je zao sto ti serija ne odgovara.. Dobro, nije nista strasno. :)

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #92 : 22.07.2015. 02:18:46 »
Pustila drugu sezonu, zbunjeno odgledala pola epizode, ugasila i reciklirala seriju.

Ne smiš tako pisat.Mene su popljuvali kad sam rekao tako nešto.Ipak je to ''najbolja serija trenutno na tv-u''!!!!

Da, napisao sam da je VEROVATNO najbolja serija na tv-u, sto nije daleko od istine. Voleo bih da cujem ovde ili na PM koja je po tvom ukusu najbolja serija danasnjice. Eto, cisto si me zaintrigirao sada, bez neke lose namere. :)
I nisam te popljuvao, a nema ni razloga za to, samo sam reagovao na tvoje "Nista se ne desava u epizodi", sto je malo problematicno reci za ovakvu vrstu serije. :)

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #93 : 22.07.2015. 10:24:13 »
Ma za dobre serije može da se piše šta hoćeš, nisam video da se neko puno buni. Problematično je sa ovim prosečnim i lošim, takve se brane svakakvim "argumentima", i to ne samo na ovom forumu  :)


Inače, za Rectify ću da sačekam da se završi cela serija, ovako je mučenje i dosta mi kvari utisak čekanje od godinu dana posle svake sezone.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #94 : 22.07.2015. 11:32:20 »
Sve je to od osobe do osobe. A u sustini mozes da napises bilo sta, to nikome nije zabranjeno.
Neko gleda neke serije sa podsmehom pa onda voli drugim ljudima da namece svoje misljenje. Ima i takvih.
A ljudi se naravno vezuju i za "trash" serije kao i za svake druge. Neko voli akciju bez nekog smisla, neko voli jake drame, neko dobar humor, a neko npr. gleda Modern Family samo zbog Vergare. Eto poznajem i takve osobe. :) I sve je to ok, svako gleda ono sto voli.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Rectify
« Odgovor #95 : 22.07.2015. 13:20:10 »
 
Voleo bih da cujem ovde ili na PM koja je po tvom ukusu najbolja serija danasnjice. Eto, cisto si me zaintrigirao sada, bez neke lose namere. :)

The Americans

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #96 : 22.07.2015. 13:54:04 »
Voleo bih da cujem ovde ili na PM koja je po tvom ukusu najbolja serija danasnjice. Eto, cisto si me zaintrigirao sada, bez neke lose namere. :)

The Americans

Ok, mogu da se slozim sa tobom. Odlicni su Amerikanci.

Nisam imao nikakvu losu nameru, samo sam malo burnije odreagovao, a i bio mi je prvi upis na forumu. Nije opravdanje, ali te ni u kojem slucaju nisam popljuvao. Poz :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #97 : 22.07.2015. 14:09:44 »
Ma za dobre serije može da se piše šta hoćeš, nisam video da se neko puno buni. Problematično je sa ovim prosečnim i lošim, takve se brane svakakvim "argumentima", i to ne samo na ovom forumu  :)


Inače, za Rectify ću da sačekam da se završi cela serija, ovako je mučenje i dosta mi kvari utisak čekanje od godinu dana posle svake sezone.
Da, nažalost ima svakakvih osoba. Evo, nedavno je bio tu jedan forumaš imenom Ryo, a saznalo se tko je on. Zna i on jer sad ovo čita  ;D lik je bio klon i imao je sa strane još klonova i išao od teme do teme te pljuvao sve.

Treba se znati prilagoditi svemu. Ja mogu danas pogledat neku tešku dramu, a odmah poslije neki zabavni trash. Naviknem se i uvijek tražim nešto u čemu mogu uživati. Dobra ti ideja da pričekap za Rectify, ali ja ne mogu  ;D

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #98 : 22.07.2015. 20:50:33 »
Da, nažalost ima svakakvih osoba. Evo, nedavno je bio tu jedan forumaš imenom Ryo, a saznalo se tko je on. Zna i on jer sad ovo čita  ;D lik je bio klon i imao je sa strane još klonova i išao od teme do teme te pljuvao sve.

Matori, zašto me uhodiš po temama i govoriš da imam više naloga? Čak i da imam, ne vidim kako je to tvoj problem? :)
Ukoliko sam ja problem, prestaću da pišem ovde. Nema svrhe, i nije kul sa tvoje strane.
Nadam se da si uspešno rešio još jednu misteriju i razotkrio zaverenike. Sve najbolje ti želim.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #99 : 22.07.2015. 20:56:14 »
Ti si stalker. Otkrili su ti istu IP adresu prvo tvojeg klona Ryo koji je banirani i onda si me došao napadati na chat sa još 3, 4 klona. Ne brini se, dosta je ljudi bilo na chatu. Ježim se od takvih ljudi kao što si ti.

Sad glumiš žrtvu i govoriš da te uhodim po temama što nema nikakve logike jer pišem ovdje dosta dugo po najviše tema. A sad te molim da me više ne stalkaš.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #100 : 22.07.2015. 21:01:05 »
Vratite se na temu serije, ovakvim postovima ovde nije mesto.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #101 : 31.07.2015. 14:13:10 »
Pogledana treća  :)

Još jedna sjajna epizoda. Izgleda da je ove sezone svaka epizoda posvećena drugom liku, a Danielu je samo tu u prolazu što je odlično jer i ovako Daniel dobije veliku minutažu. Ova epizoda je bila više za Amanthu, njezina najbolja izvedba u ove tri sezone. Sve je izbacila iz sebe, samo da Daniel zna. Zna on duboko u sebi, i boji se da mu direktno ne kaže.

Sad je George glavna misterija. Nadam se da bi se to moglo riješiti do kraja sezone.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #102 : 02.08.2015. 15:44:48 »
odgledah 3x2,danas 3x3 ep.

Odlicna prica sa Tedijem na kraju,u kolima sa mladjim burazerom...
Spoiler for Hiden:
Saznajemo kako je spopao tu devojku iz teen dana,kao "nisam je silovao,ali ono,otprilike je tako bilo""...i sve to utrenutku dok spijunira zenu...Po meni,jako bitno za razvoj njegovog lika,jer vidimo da je on u sustini onaj lik za koga optuzuje Daniela...da je silovatelj...i uvek su mi zanimljive one njegove kosulje :D
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #103 : 14.08.2015. 05:05:58 »
Pogledana četvrta  :)

Jebeno uznemirujuća epizoda iako na prvi pogled nije tako. Daniel propada, ono sa bojanjem bazena tijekom epizode pa na kraju sam shvatio kao metaforu
Spoiler for Hiden:
za cijeli njegov život kojeg nema. Dubina, bezdan, ništavilo. Apsolutno ništa.
sad samo treba pričekat hoće li puknut u ovoj sezoni. Ni kriv ni dužan

Odlične scene Teddija i Tawney kod savjetnice. Koliko tu ima odličnih interakcija između njih. Scenaristi rade odličan posao jer prikažu svaku sitnicu. Kad Tawney samo pogleda prema lijevo kao da se sramim Teddy reagira i dogodi se eksplozija između njih.

Volio bih i da ova sezona ima deset epizoda umjesto šest.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #104 : 15.08.2015. 01:46:29 »
Ostalo je pogledati samo finale sezone. Nego zasto samo 6 epizoda. Bila sam se iznenadila kada sam videla da je to finalna epizoda. Ocekivala sam i ja 10.

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: Rectify
« Odgovor #105 : 15.08.2015. 21:19:09 »
Showrunner je tako odlučio:
I look at it like making three movies in a year. To me that’s a lot. But when you think six episodes versus 13 or 21 it’s not a lot.
But I approach (the episodes) as mini-movies and that requires a lot of attention. I have more than enough to do with six.


On zapravo ne želi razvlačiti priču, a i pročitao sam da je 2. sezona bila pomalo razvučena.
Želi zapravo završiti što prije. I tako da će 4. sezona skoro pa sigurno biti posljednja, pošto je po njemu i ova mogla biti posljednja.

A i posljednju epizodu 3. je napisao vrhunski. Stvarno se ne sjećam kada
sam zadnji put tako dobru epizodu pogledao, iako su mi sve jako dobre.

⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #106 : 15.08.2015. 23:37:44 »
Završila je 3. sezona, preveo sam sve epizode. I sinkronizirao titlove za one verzije gdje sam vidio da moji ne paše.
Nagodinu ću prevesti i 4. sezonu. Žaba me gromom spalila ako lažem.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #107 : 15.08.2015. 23:39:13 »
Ostalo je pogledati samo finale sezone. Nego zasto samo 6 epizoda. Bila sam se iznenadila kada sam videla da je to finalna epizoda. Ocekivala sam i ja 10.

Autor serije Ray McKinnon je rekao da je to po njegovoj želji - da što manje epizoda sezona ima, to on više ima sve pod  kontrolom. A što je više epizoda, to mora više delegirati stvari na druge. I dodao je da on vjerojatno uopće ne bi bio u stanju raditi one serije od 22 epizode.
« Zadnja izmjena: 15.08.2015. 23:41:08 Silvio »
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: Rectify
« Odgovor #108 : 16.08.2015. 10:56:18 »
Završila je 3. sezona, preveo sam sve epizode. I sinkronizirao titlove za one verzije gdje sam vidio da moji ne paše.
Nagodinu ću prevesti i 4. sezonu. Žaba me gromom spalila ako lažem.



Legenda si Silvio!  clapp  smileyNO1
⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #109 : 17.08.2015. 15:38:07 »
Pogledano. Kratko ali slatko. Hvala Silvio. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #110 : 25.08.2015. 03:29:12 »
Pogledane zadnje dvije  :)

Na stranu Daniel, Ted i ostali, ali šerif i scene sa Treyom su mi uzele finale. Želio sam samo mirno sjediti i gledati što Trey ima za reći. Toliko su me uvukli. Ostalo sa Danielom prošlo jako lijepo i mirno. Prekratka sezona. Druga je bila taman sa 10 epizoda.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Rectify
« Odgovor #111 : 08.01.2016. 13:06:23 »
Da li se nastavlja?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #112 : 08.01.2016. 14:06:58 »
Da li se nastavlja?


Da, serija je obnovljena za četvrtu sezonu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #113 : 09.01.2016. 00:14:27 »
Četvrta sezona biće finalna sezona.

Emitovaće se na jesen 2016. godine.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #114 : 31.07.2016. 22:38:49 »
Finalna četvrta sezona počinje 26. 10. 2016.



« Zadnja izmjena: 31.07.2016. 23:02:43 Goran88 »

Offline PedjaCh

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 115
Odg: Rectify
« Odgovor #115 : 27.10.2016. 10:51:18 »
 liz-liz Počelo sinoć!
Jedino mi nije jasno što toga nema u "Kalendaru serija"?

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #116 : 29.10.2016. 00:32:23 »
Počeo prevoditi S04E01. Biće za par dana jer sporo ja to.
U verziji eSc imam problema s audiom. Idem skinuti FLEET, možda bude više sreće.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Rectify
« Odgovor #117 : 29.10.2016. 13:32:57 »
Počeo prevoditi S04E01. Biće za par dana jer sporo ja to.
U verziji eSc imam problema s audiom. Idem skinuti FLEET, možda bude više sreće.
Nemaš pojma kako si me sad obradovao!  clapp clapp clapp
Ovome se od početka jeseni radujem.  :aha:
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #118 : 28.11.2016. 21:55:54 »
Uf...ne znam sta da kazem..Sezona(4-ta) je jos "sporija" nego prethodne...Prakticno se nista bitno ne desava vezano za slucaj ubistva...evo sve do cetvrte epizode...kada vdimo dobar razgovor izmedju Danielovog advokata i Trey-a.


Spoiler for Hiden:
Do tog trenutka..i dalje upoznajemo likove..cini mi se konacan rasplet odnosa izmedju Tawney i Tedda..Najjaci utisak do sada mi je ostavila njegova recenica upucena njoj:"Tebi treba svetac,a ne muskarac!" A koliko smo samo puta svi pozeleli da joj to kazemo :D

Dublje ulazimo u odnose u porodici...svaki kadar,svaki pogled...svaki izraz necijeg lica nam govori sta sve ne stima u porodici...jednostavno,odlican scenario,i odlicna gluma...Amantha ima zanimljivu pricu...cini se da se polako prepusta "mentalitetu sredine" koji je tako izbegavala...radi u lokalnom marketu,sada vec kao rukovodilac...posle posla koristi marihuanu sa radnicom..u njen zivot ulazi poznanik iz skole..ne toliko pametan izgleda..ali opet,svaki razgovor Amante sa njim je osvezavajuc..iznenadjujuc..i cini se,kao da su savrsena kombinacija..videcemo rasplet..

Kao sto rekoh...Daniel do sada(s4,e4) kao da je sporedan lik...skoro svi ostali su mi zanimljiviji nego on...imao je par dobrih monologa...kao npr :"Mogu da zamislim da sam je ubio,ali ne mogu da se setim toga" ...Odlicna recenica koja nam je docarala njegovu pogubljenost..

I dalje ne znamo sta je tacno bilo...Osecam da ce konacan ishod :
1.da nas sve shokira,Daniel je ubio
2.neko od ostalih momaka koji su bili to vece prisutni(u tom slucaju,nece biti tolikog iznenadjenja)

"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Rectify
« Odgovor #119 : 28.11.2016. 22:46:04 »
Uf...ne znam sta da kazem..Sezona(4-ta) je jos "sporija" nego prethodne...Prakticno se nista bitno ne desava vezano za slucaj ubistva...evo sve do cetvrte epizode...kada vdimo dobar razgovor izmedju Danielovog advokata i Trey-a.


Spoiler for Hiden:
Do tog trenutka..i dalje upoznajemo likove..cini mi se konacan rasplet odnosa izmedju Tawney i Tedda..Najjaci utisak do sada mi je ostavila njegova recenica upucena njoj:"Tebi treba svetac,a ne muskarac!" A koliko smo samo puta svi pozeleli da joj to kazemo :D

Dublje ulazimo u odnose u porodici...svaki kadar,svaki pogled...svaki izraz necijeg lica nam govori sta sve ne stima u porodici...jednostavno,odlican scenario,i odlicna gluma...Amantha ima zanimljivu pricu...cini se da se polako prepusta "mentalitetu sredine" koji je tako izbegavala...radi u lokalnom marketu,sada vec kao rukovodilac...posle posla koristi marihuanu sa radnicom..u njen zivot ulazi poznanik iz skole..ne toliko pametan izgleda..ali opet,svaki razgovor Amante sa njim je osvezavajuc..iznenadjujuc..i cini se,kao da su savrsena kombinacija..videcemo rasplet..

Kao sto rekoh...Daniel do sada(s4,e4) kao da je sporedan lik...skoro svi ostali su mi zanimljiviji nego on...imao je par dobrih monologa...kao npr :"Mogu da zamislim da sam je ubio,ali ne mogu da se setim toga" ...Odlicna recenica koja nam je docarala njegovu pogubljenost..

I dalje ne znamo sta je tacno bilo...Osecam da ce konacan ishod :
1.da nas sve shokira,Daniel je ubio
2.neko od ostalih momaka koji su bili to vece prisutni(u tom slucaju,nece biti tolikog iznenadjenja)


Lepo receno. Nista ne bih dodao sem da mi se ozbiljno dopada i ova sezona.
Spoiler for Hiden:
Sto se tice ishoda, oba mi deluju realno. Ne znam, voleo bih da nikada i ne saznamo. Uopste vise i nije bitno da li je ucinio ili nije, bar za nas gledaoce.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.