Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220939 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #570 : 21.07.2015. 07:45:57 »
inače priča je copy/paste ( do sada djeluje kao remake ) crnog petka za gangstere ( bob hoskins, helen mirren, pierce brosnan... )

lokalni mafijaš, veliki posao, pametna žena, strani ulagač, neshvatljiva ubojstva, ma pogledajte film i sve će vam biti jasno

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #571 : 21.07.2015. 07:48:09 »
Peta epizoda je najlosija epizoda do sada. Opet, trudim se da uzivam u stvarima koje mi se svidjaju ove sezone, a da potisnem u stranu one lose.
Spoiler for Hiden:
Colin Farell je bio epski brilijantan u ovoj epizodi. Spektakularan nastup. Odmah za njime i ostali, njih cetvoro u glavnim ulogama su sjajni. Ipak su to vrhunski glumci koji pokazuju to sto jesu.
Ono sto ne funkcionise su skripte koje su im date. Uzasno je napisano, a glumacka postava iz toga izvlaci najvise sto moze.
Npr, odlicni Vince ne dolazi do takvog izrazaja kada sve sto njegov lik radi je monotono prepucavanje sa zenom o svom padu u zivotu i  bebi koju u jednom trenutku zele a u drugom ne. Jednostavno, ne prolazi.
Ili npr ocajno napisan Kitschov lik? Krije sav svoj novac u kamp kucici svoje dzanki majke? Pa mogao si i u solju da pobacas novcanice i na kraju da pustis vodu. Nema razlike.
O uporedjivanju sa prvom sezonom necu da govorim jer svi vidimo koliko hintova i povezanosti postoji. Prosto je nemoguce gledati na drugu sezonu kao na posebno ostvarenje.
Glavni slucaj je jos jedna slaba karika. Koliko god meni licno bio interesantan, oni se trude da ga sto vise ucine nezanimljivijim. Ne uspevaju da nas prikucaju za ekran. U nekim trenucima premotavam, vracam scene, pokusavam da pratim radnju ali opet ne uspevam da joj dam na znacaju. Deluje kao nepotreban.
Naravno, ima jos dovoljno epizoda da se to promeni. Da se kockice uklope i da dobijemo jasniju sliku.
Komplikovana je sezona i moracu na kraju, kada se sve zavrsi, da pogledam u jednom dahu i sagledam seriju iz drugacije perspektive.

pa jel može gore

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: True Detective
« Odgovor #572 : 21.07.2015. 12:45:28 »
nadam se da će na kraju svega izać neka shema, neki grafikon pa da i ja prokužim tko tu koga...
jer sva ta imena koja oni spominju rijetko mi kad što znače.


Detektivi nisu tako magnetični kao Rust Cohle (nema ni možda, jer je istina)
al opet, nisu ni za bacit.

⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #573 : 21.07.2015. 14:45:27 »
Pogledana četvrta  :)

Još jedna vrlo dobra epizoda. Prošle sezone je četvrta epizoda imala jedan od najboljih kadrova u povijesti televizije pa mi je bilo zanimljivo kako su se i u ovoj sezoni, isto četvrta epizoda odlučili na jednu dugu scenu iako nije ni izbliza kvalitetna kao iz prve sezone, napravljena je dobro. Svidjela mi se pucnjava.

Ono što mi se najviše sviđa ove sezone, a kod nekih likova to rade jako dobro je ta karakterizacija likova na ne baš tipičan način.
Spoiler for Hiden:
U toj pucnjavi na kraju pogotovo se vidi kako likove okarakterizirati i kroz pucnjavu pa na kraju kada završi, Colin i Rachel drhte od tog događaja, ubojstva s jedne i s druge strane dok Paul mirno stoji jer je navikao. Volim kad vidim u seriji da su vjerni likovima iz epizode u epizodu. Da je Paul drhtao, to ne bi bilo vjerno njemu pošto znamo da je radio svakakve stvari koje iako ga proganjaju može se nositi s njima kad dođe do ovakvih događaja kao što je pucnjava.

Ipak se trude  ;D wu-hu.

Vince i dalje pokušava saznati tko stoji iza svega ovoga, a najviše se radujem kad se sve spoji zbog čega mislim da će druga polovica sezona biti bolja. Peta je izašla, koktelčići spremni ooo

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #574 : 21.07.2015. 19:31:01 »


Pogledana četvrta  :)

Još jedna vrlo dobra epizoda. Prošle sezone je četvrta epizoda imala jedan od najboljih kadrova u povijesti televizije pa mi je bilo zanimljivo kako su se i u ovoj sezoni, isto četvrta epizoda odlučili na jednu dugu scenu iako nije ni izbliza kvalitetna kao iz prve sezone, napravljena je dobro. Svidjela mi se pucnjava.

Ono što mi se najviše sviđa ove sezone, a kod nekih likova to rade jako dobro je ta karakterizacija likova na ne baš tipičan način.
Spoiler for Hiden:
U toj pucnjavi na kraju pogotovo se vidi kako likove okarakterizirati i kroz pucnjavu pa na kraju kada završi, Colin i Rachel drhte od tog događaja, ubojstva s jedne i s druge strane dok Paul mirno stoji jer je navikao. Volim kad vidim u seriji da su vjerni likovima iz epizode u epizodu. Da je Paul drhtao, to ne bi bilo vjerno njemu pošto znamo da je radio svakakve stvari koje iako ga proganjaju može se nositi s njima kad dođe do ovakvih događaja kao što je pucnjava.

Ipak se trude  ;D wu-hu.

Vince i dalje pokušava saznati tko stoji iza svega ovoga, a najviše se radujem kad se sve spoji zbog čega mislim da će druga polovica sezona biti bolja. Peta je izašla, koktelčići spremni ooo

Peta je odlicna...Rachel konacno presla na prave cigare :D

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: True Detective
« Odgovor #575 : 21.07.2015. 19:40:05 »


Pogledana četvrta  :)

Još jedna vrlo dobra epizoda. Prošle sezone je četvrta epizoda imala jedan od najboljih kadrova u povijesti televizije pa mi je bilo zanimljivo kako su se i u ovoj sezoni, isto četvrta epizoda odlučili na jednu dugu scenu iako nije ni izbliza kvalitetna kao iz prve sezone, napravljena je dobro. Svidjela mi se pucnjava.

Ono što mi se najviše sviđa ove sezone, a kod nekih likova to rade jako dobro je ta karakterizacija likova na ne baš tipičan način.
Spoiler for Hiden:
U toj pucnjavi na kraju pogotovo se vidi kako likove okarakterizirati i kroz pucnjavu pa na kraju kada završi, Colin i Rachel drhte od tog događaja, ubojstva s jedne i s druge strane dok Paul mirno stoji jer je navikao. Volim kad vidim u seriji da su vjerni likovima iz epizode u epizodu. Da je Paul drhtao, to ne bi bilo vjerno njemu pošto znamo da je radio svakakve stvari koje iako ga proganjaju može se nositi s njima kad dođe do ovakvih događaja kao što je pucnjava.

Ipak se trude  ;D wu-hu.

Vince i dalje pokušava saznati tko stoji iza svega ovoga, a najviše se radujem kad se sve spoji zbog čega mislim da će druga polovica sezona biti bolja. Peta je izašla, koktelčići spremni ooo

Peta je odlicna...Rachel konacno presla na prave cigare :D
To si trebao u spoiler staviti, ipak se radi o preokretu sezone.

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #576 : 21.07.2015. 21:41:43 »
Ne znam, meni je na trenutke malo konfuzno sve. Cas su mi dobri, cas ni sam ne znam o cemu se radi, ali videcemo. Kao sto Mulder rece, dobro razvijaju karaktere ovih likova. Ima jos 3 epizode do kraja, pa ce nadam da ce sve imati vise smisla. :)

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #577 : 22.07.2015. 10:47:32 »
S obzirom da štrajk može da potraje, a korisnici su nedužni, reših da podelim titlove. Ovog puta su u slikovnom formatu. S obzirom da su veliki skladištim ih na mom dropboxu.

Uklonjeni linkovi.

Za nesmetano gledanje koristite jedan od ova dva plejera: Pot Player https://potplayer.daum.net/
                                                                                           MPC-HC https://mpc-hc.org/downloads/


Ako titlove vidim na nekom drugom sajtu, u bilo kom obliku, neću juriti krivca nego zavrćem slavinu za sve.
Uživajte.  :volim
« Zadnja izmjena: 30.07.2015. 10:48:40 faks86 »

Offline Mythrit

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: True Detective
« Odgovor #578 : 22.07.2015. 11:01:14 »
S obzirom da štrajk može da potraje, a korisnici su nedužni, reših da podelim titlove. Ovog puta su u slikovnom formatu. S obzirom da su veliki skladištim ih na mom dropboxu.

Titl za četvrtu epizodu: https://www.dropbox.com/s/08euyq70dnxg9q4/True.Detective.S02E04.720p.HDTV.x264-0SEC.rar?dl=0
Titl za petu epizodu: https://www.dropbox.com/s/q8fng0hssdyp10h/True.Detective.S02E05.720p.HDTV.x264-0SEC.rar?dl=0

Za nesmetano gledanje koristite jedan od ova dva plejera: Pot Player https://potplayer.daum.net/
                                                                                           MPC-HC https://mpc-hc.org/downloads/


Ako titlove vidim na nekom drugom sajtu, u bilo kom obliku, neću juriti krivca nego zavrćem slavinu za sve.
Uživajte.  :volim

Hvala  smileyNO1

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #579 : 22.07.2015. 14:33:16 »
hvala faks86, dako se snadjem :) sve najbolje.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #580 : 22.07.2015. 14:39:11 »
S obzirom da štrajk može da potraje, a korisnici su nedužni, reših da podelim titlove. Ovog puta su u slikovnom formatu. S obzirom da su veliki skladištim ih na mom dropboxu.

Titl za četvrtu epizodu: https://www.dropbox.com/s/08euyq70dnxg9q4/True.Detective.S02E04.720p.HDTV.x264-0SEC.rar?dl=0
Titl za petu epizodu: https://www.dropbox.com/s/q8fng0hssdyp10h/True.Detective.S02E05.720p.HDTV.x264-0SEC.rar?dl=0

Za nesmetano gledanje koristite jedan od ova dva plejera: Pot Player https://potplayer.daum.net/
                                                                                           MPC-HC https://mpc-hc.org/downloads/


Ako titlove vidim na nekom drugom sajtu, u bilo kom obliku, neću juriti krivca nego zavrćem slavinu za sve.
Uživajte.  :volim

Šta da radi korisnik Mac-a koji ne može da koristi ta dva plejera, a ne zna kako da pokrene ovaj format?  ;D


Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #581 : 22.07.2015. 15:08:44 »
Imaš četiri opcije: 1. Čekaš kraj štrajka.
                                   2. Kupiš PC
                                   3. Konvertuješ ga u SUB/IDX uz pomoć BDsup2sub. Gubi kvalitet i transparentnost ali može da se gleda.
                                   4. Kupiš gajbu piva i dođeš kod mene da pogledamo.

;D ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #582 : 22.07.2015. 15:17:35 »
Najgore je kad čovjek ima mnogo dobrih opcija, pa ne zna koju da odabere.  ;D 

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #583 : 22.07.2015. 16:24:32 »
S obzirom da štrajk može da potraje, a korisnici su nedužni, reših da podelim titlove. Ovog puta su u slikovnom formatu. S obzirom da su veliki skladištim ih na mom dropboxu.

Titl za četvrtu epizodu: https://www.dropbox.com/s/08euyq70dnxg9q4/True.Detective.S02E04.720p.HDTV.x264-0SEC.rar?dl=0
Titl za petu epizodu: https://www.dropbox.com/s/q8fng0hssdyp10h/True.Detective.S02E05.720p.HDTV.x264-0SEC.rar?dl=0

Za nesmetano gledanje koristite jedan od ova dva plejera: Pot Player https://potplayer.daum.net/
                                                                                           MPC-HC https://mpc-hc.org/downloads/


Ako titlove vidim na nekom drugom sajtu, u bilo kom obliku, neću juriti krivca nego zavrćem slavinu za sve.
Uživajte.  :volim

Šta da radi korisnik Mac-a koji ne može da koristi ta dva plejera, a ne zna kako da pokrene ovaj format?  ;D


Pitaš Stiva Džobsa što neće.  :P

Da imam MAC, izabrao bih pivo, al da ga faks kupi.  ;) ;D

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #584 : 22.07.2015. 17:10:54 »
Inace
Spoiler for Hiden:
Voleo bih da Ray ne upuca Franka jer bi mu to unistilo zivot i bilo kakvu borbu za sina. Nadam se da ce ostati hladne glave koliko god je to moguce.
Prema promo-u za narednu epizodu, moglo bi jos prilicno da se zakomplikuje, narocito za Ani.

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #585 : 22.07.2015. 22:34:14 »
Serija je po radnji i likovima suvi prosek, naprimer, serija "The Unusuals" (Jeremy Renner, Amber Tamblyn) ima 10 puta zanimljivije likove i radnju. Sve u svemu, ipak je zanimljivije od sačuvajmeBožedosadne 4 sezone "Game of Thrones". A što se tiče glumaca, ne slažem se sa mnogima, a evo i zašto? Naprimer...
Spoiler for Hiden:
...scena kada Farel čuje da su pronašli silovatelja njegove bivše. U tridesetak sekundi krupnog kadra vidiš 20 emocija na njegovom licu. Briljantno.
Scena pre toga, žena Vinsa Vona otkriva da ne može da ima dece, tihim i umornim, gotovo molećivim glasom se obraća Vinsu Vonu i tu, gde bi svaki priučeni glumac mogao da se razmahne glumom, Von blene kao da je progutao motku i jednoličnim tonom priča, kao da čita sa telepromptera reda radi. Ni trunke osećaja ili kreativnosti. APSOLUTNO SVAKA scena Vona on ima isti (tupav) izraz lica, a glas mu je jednoličan i dosadan, kao stvoren za uspavljivanje. Jednostavno, katastrofalan potez kastinga da za ovakvu seriju uzme tako netalentovanog glumca (i Adam Sendler bi bio bolji, garantovano), dok se Rejčel MekAdams još nekako i drži, ali ni ona nije nešto preterano bolja od Vona-
Ni prva sezona nije imala ne znam koliko dobru priču (bolju od ove, svakako, ali kraj mi je ubio u pojam sve dobro što se scenarija tiče), ali su zato likovi i maestralna gluma Vudija i Metjua podigli glumački nivo u serijama do neočekivanih visina. Jednostavno, bili su toliko dobri, zanimljivi za gledanje i uverljivi, pa da su pričali o tome kako se u Srbiji zaista lepo živi, mogao bih da im poverujem.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: True Detective
« Odgovor #586 : 23.07.2015. 10:54:29 »
Neću komentarisat ove postove o drugoj sezoni, i ovo konstantno upoređivanje sa prvom, iako je  ovo, da naglasim, ponovo, antologijska serija. E sad, pitanje za Nasty, eto ti zadnji komentarisao. Šta si ti očekivao na kraju prve sezone? Da će nebo da se otvori, da dođu neke spodobe iz druge dimenzije? Cijela sezona je išla svojim tokom, i kao kod slagalice, kad se svi djelovi sastave, na kraju izgleda jednostavno. Stvar kod ubica, kriminalaca itd, svi oni prave greške, samo ih treba uočit.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #587 : 23.07.2015. 13:56:50 »
Mislim da je malo glupo ocekivati da je druga sezona slicna prvoj i sto se tice tematike i likova...Meni je zanimljiva i dalje, ne znam, svi su ocekivali novog Metjua a to nije realno. Npr ova poslednja epizoda druge sezone mi je bila sjajna - bas sam uzivala. Vince odmeren, Taylor sjajan ( i lik njegov i glumac) , Racheal ok kao glumica ali uopste nema losu pozadinsku pricu. Drago mi je sto nisu isli u smeru prve sezone ali su ipak zadrzali smek. Muzika je odlicna, scene su sjajne...Al eto opet brdo ne negativnih komentara nego ne znam, buvalno ste napisali kao da je serija spala na nivo nekog loseg americkog sitcoma.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #588 : 23.07.2015. 14:51:26 »
@co2
jes, pratim par foruma, nedje sam i clan, citam neke recenzije... da ne preceram, 99% negativnih komentara... uglavnom je problem sa gledanjem druge sezone nastao sa ovim sto si navela-svi oce novog rasta, zutog kralja, karkozu, rastovo monologe/dijaloge, simbolizam, reference na knjige... ne znam.
razumijem ljude kojima se nesto ne svidja i to je ok. ali vala da je toliko losa sezona... nije. ja sam zadovoljan. meni konkretno smeta gomila dosadnih frenk/zena razgovora. ok, ukapirali smo, znamo o cemu se radi, nema potrebe radit to 2,3 po epizdodi.
na vona se, da izvinete, posrao cio internet.
ja ga ne volim i bjezim od njegovih filmova (jedino swingers mi je dobar) jer je bukvalno u svakom isti, prica 100 na sat i dosadan je. ali odje mi je ok, i vidljiva je promjena, dobio je tesku ulogu ali eto, nosi se sa njom, ne maestralno, ali Boze moj, sto cemo sad.
rejcel... ne znam. nemam neko misljenje sto ne znaci da je losa. a rigins  ;D odlican je, mislim da se bas uzvio u ulogu i po meni je prijatno iznenadjenje i dobar glumac (pogledajte the grand seduction sa brendanom glisonom).
u farela nikad nijesam ni sumnja plus je jos bolji.
e sad, ta prica. pa, ocekujem vecu sliku a dobijamo i neke naznake toga. mozda neku varijantu bohemijan gruva, vrti se ta prica oko elite sto smo najbolje vidjeli u zadnju ep.
Spoiler for Hiden:
seks/droga partijanje senatora i bogatasa.
mada, moram priznat da se cesto gubim sa svom tom spikom sa zemljistem (u ep. 4 onaj lik je zaokruzio 3 mjesta na mapi  ??? ) ne znam, priznajem. a i vazda mi guzva kuci kad gledam, jer gledam na tv, i onda premotaj, pauziraj, koncentracija vidimo se... nebitno.
uglavnom, da je moglo bolje jes, priznajem. ali prva sezona je definitivno stvorila prevelika ocekivanja i ocekivalo se nesto, pa, mozda jednako, jer realno tesko je nadmasit prvu. ali opet su svi znali da ce druga sezona bit prica za sebe, antologisjki je format, pa racunam da su svi bili upozoreni  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #589 : 23.07.2015. 22:20:42 »
Zavrćem slavinu s obrzirom da se smrad sa titlova potrudio da uradi OCR. Nemojte mi slati poruke, neću odgovarati.  drinks

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #590 : 23.07.2015. 22:30:24 »
A kao mislio si da do toga neće doći? This is a world where nothing is solved.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: True Detective
« Odgovor #591 : 23.07.2015. 23:29:35 »
Meni ova 5. epizoda najbolja do sada. Napokon se nešto počelo pomicati s mrtve tačke. Sve ono što se dešavalo  prethodne 4. epizode su mogli komotno zgurati u jednu i krenuti sa ovom u "novu saradnju".

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #592 : 23.07.2015. 23:39:16 »
E sad, pitanje za Nasty, eto ti zadnji komentarisao. Šta si ti očekivao na kraju prve sezone? Da će nebo da se otvori, da dođu neke spodobe iz druge dimenzije? Cijela sezona je išla svojim tokom, i kao kod slagalice, kad se svi djelovi sastave, na kraju izgleda jednostavno. Stvar kod ubica, kriminalaca itd, svi oni prave greške, samo ih treba uočit.

Ma, kraj u prvoj sezoni me apsolutno podsetio na "The Mentalist". U čitavoj seriji se provlačio "Red John" kao manijakalni, ali krajnje metodičan, pedantan i neverovatno pametan serijski ubica. I dok očekuješ da to bude neka faca, neki jako mračan i zanimljiv lik, na kraju ispade (oni koji još nisu gledali seriju neka ne otvaraju)
Spoiler for Hiden:
da je "Red John" obična lokalna pandurčina koji nije dogurao dalje od narednika-prašinara, koji, pri tom, ne deluje ni nalik onome što očekuješ (svaka čast Ksanderu Berkliju na glumi, ali, jednostavno, nema facu za to). Nešto gluplje teško da bi svako ko je odgledao dve serije u životu mogao da smisli.
E isti taj osećaj razočaranja sam osetio i na kraju prve sezone. Naprimer, očekuješ da je ubica neka faca kao DeNiro, Paćino, Hopkins ili Stetam ( ;.)), a ono bude Adam Sandler ili Vins Von. Hladan tuš.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #593 : 23.07.2015. 23:49:53 »
Spoiler for Hiden:
Pa taj ubojica je ubijao za elitu. Oni su samo uhvatili ubojicu, ali hobotnicu (elita) nisu uhvatili jer nikad ni neće biti uhvaćena. Makneš jedan krak, narastu dva nova. Tako je i u stvarnosti. Neće djedica u odijelu ubijati već upravo takav ubojica kakav je prikazan.

Mnogi izgleda nisu shvatili mitologiju prve sezone. Mnogo sam pisao o njoj ovdje, ima sve na prošlim stranicama. To je najbolja televizijska mitologija još od Carnivalea. Scenarij je tu bio najvažniji i upravo su zbog scenarija glumci tako dobro odglumili. U niti jednom drugom svijetu oni ne bi mogli funkcionirati, ali Nic je napisao posebno za likove takav svijet. I kraj sasvim logičan i savršen.

A možemo i u stvarnosti malo pogledati najveće ubojice. Recimo Ted Bundy i Gacy. Pa Gacy je bio debel zemljanin koji se oblačio u klauna i zajednica ga je voljela, a godinama je ubijao djecu i spaljivao im tijela u svojem dvorištu. Ali da, mora biti faca kao De Niro. Maknite se mitova iz filmova, čitajte malo o serijskim ubojicama recimo iz 20. stoljeća. Ljepotan
Spoiler for Hiden:

EDIT: i da još samo nešto dodam. Nic je u prvoj sezoni samo zagrebao po površini. Zamislite sve one hintove, onu simboliku, cijelu tu kompleksnu i duboku priču. Sva ta filozofija koja nam je predstavljena. I sve je to samo na površini. Sad zamislite da se išao baviti sa samom srži i da je zagrebao ispod površine. Kao ovaj površinski web, tako postoji deep web koji je puno veći. Pa priča iz prve sezone se komotno mogla nastaviti na još nekoliko sezona. U svakoj sezoni bi kopao sve dublje i dublje. Samo što se to nije moglo dogoditi jer bi ukinuli seriju. Nažalost, malo serija pričaju o pedofilskom biznisu na kojemu se okreće najviše para. U stvarnosti, to je počelo sa Goschom https://en.wikipedia.org/wiki/Johnny_Gosch eksperiment pedofila (političari uglavnom) gdje su htjeli uzeti klinca iz dobre obitelji umjesto klince s ulice kako su ih prije stalno uzimali. Ako netko želi više znati o tome, Gosch je dobar početak gdje će vas svaka nova informacija voditi sve dbulje i dublje. A na svu sreću dokaza pregršt samo je to conspiracy od silence kako je njegova majka zvala https://www.youtube.com/watch?v=SJpCT7bRY7s

Ali to nije priča za ovaj forum.
« Zadnja izmjena: 24.07.2015. 00:04:28 Mulder »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #594 : 23.07.2015. 23:59:01 »
Dobra peta epizoda. Možda i najbolja.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: True Detective
« Odgovor #595 : 24.07.2015. 04:21:37 »
Ali to nije priča za ovaj forum.

Nažalost.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1149
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #596 : 24.07.2015. 06:06:39 »
Zavrćem slavinu s obrzirom da se smrad sa titlova potrudio da uradi OCR. Nemojte mi slati poruke, neću odgovarati.  drinks

Hvala Faks ja mislim da ću se snaći ,probaću danas kad dođem s posla ,ako ne čeka se kraj štrajka. :volim

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline kuky90

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: True Detective
« Odgovor #597 : 24.07.2015. 11:33:53 »
Dobra peta epizoda. Možda i najbolja.
Na početku je serija bila malo dosadna, možda previše likova prati od jednom pa je malo presporo to sve išlo, ali sada je odlična. Slično mi je bilo sa Game of thronesom milijardu likova i svaki ima neku svoju priču.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #598 : 24.07.2015. 23:08:11 »
Prva sezona def.postavila prevelika ocekivanja...
Pucnjava na kraju cetvrte,manje vise bzvz...na kraju onaj Meksikanac pominje onaj kult mrtvih,smrti...sta li vec,sto je u Meksiku popularno...ne znam da li ste pisali ovde o tome,mozda ima neke poveznice sa sirom pricom.
Sada je vec proslo pet epizoda,a ljudi i dalje nesto cekaju..osim par dobrih scena,ovo je jos uvek sve mlako za moj ukus..Osim Farela,ovi dvoje,pa i Frenk ne mogu da iznesu ulogu,i to je jasno kao dan..Muce se sve vise..naporno je gledati kako im ne pristaje uloga.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: True Detective
« Odgovor #599 : 27.07.2015. 11:44:33 »
Posle maestralne prve sezone teško je bilo očekivati da će ponoviti uspeh, ali da ovoliko podbace - to nisam očekivao. Svaku epizodu sam gledao iz dva puta, jer sam na svakoj zaspao :)