Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220957 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #540 : 06.07.2015. 20:50:28 »
Ja uzivam i dalje u seriji...Slazem se sa Mulderom za Rachel, uzasno me nervira.
Onaj lik sto je bio sa Paulom je elektricar, a onaj tip sa Vinceom je pricao o njima..Colin alal mu vera, razuverio me je za sva vremena.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #541 : 06.07.2015. 22:14:33 »
Serija niti je dosadna niti je spora. Zapravo je vrlo dinamicna i aktivna, jer dozvoljava gledaocu "aktivno" ucestvovanje u istoj.

U ovoj epizodi Vince je briljirao.
Spoiler for Hiden:
Odlican. Frank konacno pokazuje svoj pun potencijal. U nekim momentima sam u njemu video lik Tony Soprana, sto mi uopste ne smeta.
Kitsch je lik koji se najbolje razvija. Najprijatnije me iznenadio. Znao sam da je dobar glumac, ali sam u jednom trenutku sumnjao da moze da iznese svog lika koji je jako komplikovan. Veoma mi je drago sto me je razuverio i postao mi jedan od omiljenih u seriji.
Colin i Rachel.
Spoiler for Hiden:
Nacin na koji su zavrsili drugu epizodu i nacin na koji je Ray upucan je delovalo mnogo ozbiljnije. Zapravo, prilicno ozbiljno. Nisam najsrecniji sto su izveli jeftin trik sa gumenim metcima, ali i mogu da zivim sa tim. Moglo je bolje, ali proslo je.
Najvise mi se dopada kako se razvija veza izmedju Ani i Raya. Drago mi je sto to nije klise dva detektiva koji se upoznaju, zblize posle neke "nesrece", postanu ortaci drugog dana, a treceg se vec pojebu. Ne, njihova veza je postepena, puna nepoverenja ali i puna hemije. Kvalitetno razvijaju svoj odnos i polako spoznaju partnera onakvim kakav jeste. Taj odnos nose podjednako. Colin je glumcina. Rachel je glumcina. Njihovi likovi su odlicno napisani, a njih dvoje ih jos bolje preslikavaju.

Ako na seriju gledate kao na kriminalistickih 60 minuta o par policajaca koji resavaju slucaj ubistva, bolje da je batalite. Ovo je serija o likovima i njihovom razvoju, problemima i svetu u kojem zive oni koji su nesto izgubili ili oni koji su povredjeni ili osteceni. O likovima koji imaju dobro u sebi ali znaju da to nije dovoljno, ili im je to dobro donelo vise tuge nego radosti.
Ponavljam, treca epizoda je odlicna. I ne vidim kako ovo mogu da pokvare. Moze da postane samo bolje.

« Zadnja izmjena: 06.07.2015. 22:18:35 iTransformerZ »

Offline ikovacevic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 86
Odg: True Detective
« Odgovor #542 : 07.07.2015. 10:36:35 »
Pitam se gde su koreni potrebe da se vise ljudi (4) bave prevodima jedne jedine serije, a tolike druge ostaju nedostupne onima koji nisu u mogucnosti da prate sreije na engleskom. Pitanje se odnosi baš na korene te pootrebe I ne bi trebalo da izlazi iz pravila foruma.

Offline james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Odg: True Detective
« Odgovor #543 : 07.07.2015. 11:00:20 »
Kao sto znas,ovo je na dobrovoljnoj bazi i svatko bira sto zeli prevoditi.Sad,ima li smisla imati 4 prijevoda iste stvari je nesto drugo ali sto ce tko prevoditi je njegova slobodna volja....
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Offline ikovacevic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 86
Odg: True Detective
« Odgovor #544 : 07.07.2015. 11:32:37 »
Ja sam upravo mislio samo na to drugo. Dobra volja I sloboda izbora nikada nisu bili apsolutno opravdanje za učinjeno

Offline ikovacevic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 86
Odg: True Detective
« Odgovor #545 : 07.07.2015. 11:37:32 »
Izvinjavam se. Naknadno sam primetio da se radi o prevodima na 4 jezika HR SR BS i MK. Kriv sam i autobanovacu se na 7 dana.
Naravno stav da dobra volja i sloboda izbora nisu opravdanje ostaje, samo što se ne može primeniti u ovom slučaju.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: True Detective
« Odgovor #546 : 07.07.2015. 14:52:01 »
Potrebe su razne. A kad imaš mogućnost onda svoju potrebu pretvoriš u svršen čin. Što se tiče nedostupnih serija, uvijek možeš gledat dostupne (a ima ih dosta ovdje) dok ne iskoče prevodi za tu seriju. Kod prevoda ti je isto kao kod doktora. Ti zavisiš od njih, i koliko god da je dugačak red, moraš da čekaš. Naravno, postoji alternativa, al' je nećeš primijenit. Zaključak: sloboda izbora je je legitimna stvar prevodioca, jer ti zavisiš od njega i njegovog izbora. A takođe uvijek možeš da "nagovoriš" prevodioca da prevede nešto, što ti želiš, samo moraš da se udariš malo po džepu. Tako da, i ti imaš slobodan izbor. Što se tiče opravdanja, apsurdno je komentarisati, jer prevodioci ne polažu nikom račune, barem ne kad je sve free, pa i ne bivaju pitani o istome.  :om:

Offline ikovacevic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 86
Odg: True Detective
« Odgovor #547 : 10.07.2015. 22:53:03 »
Slobodan izbor je tek preduslov za pametan izbor.

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #548 : 13.07.2015. 20:13:56 »
Iskreno, ne može da se poredi sa kvalitetom prve sezone. Priča o četvoro "povezanih" ljudi je još uvek tanka, nekako i dalje nedovoljno i bledo razrađena. Ali verujem da će se tek razvijati kako treba.
Što se Farela tiče, ko je gledao "In Brugges" video je da je on dobar glumac, tako da ovde samo dokazuje svoj talenat. Kič veoma dobar, nimalo "Džon Karterovski". Ostala dva glumca su potpuno promašena u kastingu. Rejčel je potpuno neubedljiva kao "macho" detektivka, pogotovo sa onom električnom cigarom, jer se iz aviona vidi da je nepušač i da ne zna šta treba da radi sa onim čudom. Nikako joj ne "leži" takva uloga. Još gori mi je Vins Von. Kao da je progutao motku i stalno jedan te isti ukočeni (i glup) izraz lica. Možda uloga to zahteva, ali dok ovo pišem u minuti mi pada najmanje dvadeset boljih glumaca koji bi tu ulogu izneli kako treba.
Uglavnom, serija je poprilično dobra, ali sa druga dva glumca umesto Rejčel i Vinsa, bila bi daleko bolja.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #549 : 13.07.2015. 20:46:17 »
Meni je Vins odlican.  Od njega sam najmanje ocekivala, ali skroz sam razuverena.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #550 : 13.07.2015. 21:33:27 »
Uh, kako losa epizoda. Nemam problem to da priznam.
Cini se previse bespotrebnih dijaloga, iako su par njih bili odlicni i iz njih saznajemo dosta toga.
Spoiler for Hiden:
Ali npr. razgovor Raya i Paula u automobilu, nepotreban i besmislen. Njihovi prvi zajednicki kadrovi su potroseni u sceni koja je napravljena tako da izgleda kao da se znaju sto godina.
Ono sto mi se svidelo:
Spoiler for Hiden:
Scena u baru sa Rayom i Frankom, i emotivni razgovor Raya i klinca. Mislim da sam bio na ivici da pustim suzu kada ga klinac pita "Jel odlazis?"

E sad, ono sto mi je unistilo epizodu i utisak o sezoni su poslednjih 10-ak minuta. Ovo je ipak policijska serija, a ono sto je prikazano je uzasno rezirano.
Spoiler for Hiden:
Od samog grupisanja jedinice i setanja ulicom kao da su krenuli na izlet i piknik a ne u policijsku akciju je tuzno za gledati. Sve klise do klisea. Praznjenje sarzera rafalnim pucnjevima u zgradu, pokrivanja kao da su ulicna banda, jurnjava za automobilom i pucanje za njim... Moralo je puno bolje.
Mislio sam da su civili najbitnija stvar kod ovakvih akcija? Osiguravanje okoline, postavljanje perimetara i ne dozvoljavanje da se obicni ljudi nadju u unakrasnoj vatri? Sta su ocekivali u sklonistu? Posli su sa velikom jedinicom, tako da su morali da budu spremni na sve. Ali avaj, izgledalo je amaterski.
Svidela mi se scena na kraju, kada se njih troje gledaju medjusobno i shvataju sta su uradili, ali to je nedovoljno kao opravdanje necega ovakvog.
Jedina dobra stvar u toj sceni je Paul (Kitsch) koji se konacno osetio svojim i slobodnim u svoj toj pucnjavi. Ipak je on vojnik koji je preziveo svakakva sranja na koja je tesko zaboraviti.

Ono sto nam je cetvrta epizoda otkrila, bar moje zapazanje, je:
Spoiler for Hiden:
Da je ubica imao nekih licnih motiva i da ubistvo nema nikakve veze sa korupcijom ili zemljistem.
« Zadnja izmjena: 13.07.2015. 21:36:55 iTransformerZ »

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #551 : 14.07.2015. 04:49:03 »
Uh, kako losa epizoda. Nemam problem to da priznam.
Cini se previse bespotrebnih dijaloga, iako su par njih bili odlicni i iz njih saznajemo dosta toga.
Spoiler for Hiden:
Ali npr. razgovor Raya i Paula u automobilu, nepotreban i besmislen. Njihovi prvi zajednicki kadrovi su potroseni u sceni koja je napravljena tako da izgleda kao da se znaju sto godina.
Ono sto mi se svidelo:
Spoiler for Hiden:
Scena u baru sa Rayom i Frankom, i emotivni razgovor Raya i klinca. Mislim da sam bio na ivici da pustim suzu kada ga klinac pita "Jel odlazis?"

E sad, ono sto mi je unistilo epizodu i utisak o sezoni su poslednjih 10-ak minuta. Ovo je ipak policijska serija, a ono sto je prikazano je uzasno rezirano.
Spoiler for Hiden:
Od samog grupisanja jedinice i setanja ulicom kao da su krenuli na izlet i piknik a ne u policijsku akciju je tuzno za gledati. Sve klise do klisea. Praznjenje sarzera rafalnim pucnjevima u zgradu, pokrivanja kao da su ulicna banda, jurnjava za automobilom i pucanje za njim... Moralo je puno bolje.
Mislio sam da su civili najbitnija stvar kod ovakvih akcija? Osiguravanje okoline, postavljanje perimetara i ne dozvoljavanje da se obicni ljudi nadju u unakrasnoj vatri? Sta su ocekivali u sklonistu? Posli su sa velikom jedinicom, tako da su morali da budu spremni na sve. Ali avaj, izgledalo je amaterski.
Svidela mi se scena na kraju, kada se njih troje gledaju medjusobno i shvataju sta su uradili, ali to je nedovoljno kao opravdanje necega ovakvog.
Jedina dobra stvar u toj sceni je Paul (Kitsch) koji se konacno osetio svojim i slobodnim u svoj toj pucnjavi. Ipak je on vojnik koji je preziveo svakakva sranja na koja je tesko zaboraviti.

Ono sto nam je cetvrta epizoda otkrila, bar moje zapazanje, je:
Spoiler for Hiden:
Da je ubica imao nekih licnih motiva i da ubistvo nema nikakve veze sa korupcijom ili zemljistem.

Znači gledamo ti u mene mi kvalitenija polovica i ja četvrtu epizodu, onako spremni, usredotočeni i šta već ne,
Spoiler for Hiden:
Velcoro i Bisex Robocop u autu, maksimalno isforsirana i nepotrebna scena sa plitkim i nedoraslim dijalogom, Bisex Robocop i njegova Hispanjolka scena, on nju pita da se kao vjenčaju a scena izvučena kao da ju je pitao da prekosutra kahvu piju kod Spreče u Kranjčevićevoj, i onda dolazimo do "prepucavanja" na kraju, ide ti njih 7 po po' džade (ovo vam je onak turc. od ulica), svi spretni, spremni i nabrijani nakon čega "all hell breaks loose" što bi rek'o onaj džanki iz Rejdioheda, jadno i komično, nepotrebno dugo, sa pretjeranim brojem žrtava i prevelikim timegapom između prvog metka i backupa... Mnogo tužno i žalosno, čak se Banshee na momenat doimala ozbiljnom serijom.
Ja se raspisah, sorry!  drinks

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #552 : 15.07.2015. 00:37:39 »
Kako sam naveo na svom Twitteru, u 140 znakova,
Spoiler for Hiden:
True Detective S2 je sranje. Plitke, bezznačajne epizode te ridikulozna gluma nemogu se popraviti akcijskom sekvencom od 5 minuta. Još 4 epizode..
Tako da, ništa više.

Offline laxzg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: True Detective
« Odgovor #553 : 15.07.2015. 16:57:37 »
pitanje u vezi titlova. kad ubacim ove koji su na stranici, to su sva neki cudni znakovi. jel to neka greska ili je to samo kod mene?

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #554 : 15.07.2015. 17:00:23 »
pitanje u vezi titlova. kad ubacim ove koji su na stranici, to su sva neki cudni znakovi. jel to neka greska ili je to samo kod mene?

 Ako misliš na ovaj poslednji, titl je na makedonskom jeziku. Nije neka greška.

Offline laxzg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: True Detective
« Odgovor #555 : 15.07.2015. 17:05:48 »
pitanje u vezi titlova. kad ubacim ove koji su na stranici, to su sva neki cudni znakovi. jel to neka greska ili je to samo kod mene?

 Ako misliš na ovaj poslednji, titl je na makedonskom jeziku. Nije neka greška.

sad vidim, pise MK. thanx

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #556 : 15.07.2015. 17:37:59 »
Nece se ubaciti srb/hr titl zbog strajka?

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #557 : 15.07.2015. 18:15:43 »
Srpski neće, makar ne što se mene tiče.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #558 : 15.07.2015. 21:02:50 »
E jbg... bas truba sto se ovo desava. Nije mi ni padalo na pamet da postoji takva nerazumevanja izmedju tabora tj. da oni sa titlova da su takvi kakvi su. Ja reko vi svi kul drugari, malo radite tamo, malo vamo,... bezveze bas.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: True Detective
« Odgovor #559 : 15.07.2015. 22:46:49 »
Pa, baš. Niko se ne pridržava onog svetog koje kaže da se okrene i drugi obraz. ;D

Inače, konačno malo živosti; epizoda koja je, zahvaljujući kraju, ispala gledljiva.

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #560 : 16.07.2015. 19:53:55 »
O kakvom strajku je rec, totalno sam neobavestena...  :o ???

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: True Detective
« Odgovor #561 : 17.07.2015. 14:28:17 »
O kakvom strajku je rec, totalno sam neobavestena...  :o ???




Inače, tko se sjeća, epizoda 4 serije True Detective je izgleda trademark.
To je vrijeme kad "s**t goes down". Jer i u 1. sezoni je kraj bio označen onim poznatim shootoutom

tho...
« Zadnja izmjena: 17.07.2015. 14:33:35 ameo »
⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #562 : 17.07.2015. 15:33:27 »
nisam jos poceo da gledam ovu sezonu ali mislim da ce  Wayward Pines pokupiti vece ocene nego ova nova sezona TD-a...

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: True Detective
« Odgovor #563 : 17.07.2015. 16:17:35 »
Nevjerovatno da i nove epizode na IMDB imaju odlične ocjene. Nije mi jasno ko tu glasa.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #564 : 17.07.2015. 16:33:37 »
Možda neko ko gleda drugu sezonu ne razmišljajući stalno o prvoj.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: True Detective
« Odgovor #565 : 17.07.2015. 17:13:14 »
ja tako i gledam i uživam, za mene je ovo nova serija to što su oni zbog popularnosti zadržali ime je njihov problem

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #566 : 17.07.2015. 17:34:30 »
Serija je antologija, tako je zamišljeno i to se znalo pre kraja prve sezone. Nema popularnost nikakve veze, ista serija, isti kretor, samo druga priča.
Meni lično je nezanimljiva i posle tri epizode sam prestao da pratim, nastavljam se na sledeću sezonu, ako je bude bilo.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: True Detective
« Odgovor #567 : 17.07.2015. 18:32:33 »
Da se ne lažemo, druga sezona "živi" na račun prve i samo zbog nje  većina još ima strpljenja da nastavi gledanje (među njima i ja), jer se nada da će napokon napokon priča dobiti neki smisao.
Da je Nick prvo napisao ovu priču, vjerovatno True Detective ne bi bio toliko uspješan, pa bi "povukao za sobom" i sezonu sa Metjuom i Vudijem.
Uglavnom, ja ovu sezonu totalno odvajam od prve, ali blago rečeno nisam zadovoljan (za sada).

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #568 : 20.07.2015. 15:28:47 »
loš proizvod je loš proizvod, ma koliko vi brisali negativne kritike na ovaj tanašni uradak
pizz je fulao ceo fudbal.

još jedan uradak od dvije sezone
u prvoj je poletjela u drugoj se slupala

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #569 : 20.07.2015. 23:25:10 »
Peta epizoda je najlosija epizoda do sada. Opet, trudim se da uzivam u stvarima koje mi se svidjaju ove sezone, a da potisnem u stranu one lose.
Spoiler for Hiden:
Colin Farell je bio epski brilijantan u ovoj epizodi. Spektakularan nastup. Odmah za njime i ostali, njih cetvoro u glavnim ulogama su sjajni. Ipak su to vrhunski glumci koji pokazuju to sto jesu.
Ono sto ne funkcionise su skripte koje su im date. Uzasno je napisano, a glumacka postava iz toga izvlaci najvise sto moze.
Npr, odlicni Vince ne dolazi do takvog izrazaja kada sve sto njegov lik radi je monotono prepucavanje sa zenom o svom padu u zivotu i  bebi koju u jednom trenutku zele a u drugom ne. Jednostavno, ne prolazi.
Ili npr ocajno napisan Kitschov lik? Krije sav svoj novac u kamp kucici svoje dzanki majke? Pa mogao si i u solju da pobacas novcanice i na kraju da pustis vodu. Nema razlike.
O uporedjivanju sa prvom sezonom necu da govorim jer svi vidimo koliko hintova i povezanosti postoji. Prosto je nemoguce gledati na drugu sezonu kao na posebno ostvarenje.
Glavni slucaj je jos jedna slaba karika. Koliko god meni licno bio interesantan, oni se trude da ga sto vise ucine nezanimljivijim. Ne uspevaju da nas prikucaju za ekran. U nekim trenucima premotavam, vracam scene, pokusavam da pratim radnju ali opet ne uspevam da joj dam na znacaju. Deluje kao nepotreban.
Naravno, ima jos dovoljno epizoda da se to promeni. Da se kockice uklope i da dobijemo jasniju sliku.
Komplikovana je sezona i moracu na kraju, kada se sve zavrsi, da pogledam u jednom dahu i sagledam seriju iz drugacije perspektive.