Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220866 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #420 : 21.06.2015. 21:44:42 »
Naravno. Napisao sam vec, sacekajmo, i to ne samo premijeru vec celokupnu sliku druge sezone.
Ako postujem necije misljenje ne znaci da mi on kreira misljenje. Postovanje je nesto sasvim drugo.
Sad, nema to veze da li je nesto sapunica ili nije. I sapunica moze da bude kvalitet, a i nesto sto nije sapunica moze da bude smece. Nije relevantno.
Nije relevantna ni paralela sa GoT-om. Jako je glupa. To su dva sveta razlicita, svako za sebe.

Offline Drifter

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #421 : 22.06.2015. 01:30:49 »
Vjerujem da ce i druga sezona kidat kao i prva,jedva čekam da vidim ..

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #422 : 22.06.2015. 01:53:39 »
Ovo je za određenu ciljanu grupu gledalaca(kao što je napisala ona kritičarka što nema više žena i njihovih prava u prvoj sezoni).. dok GoT gleda kurta i murta, žene, strine, tetke, klinci, klinke, ko nije čitao knjigu ni u školi, lakše gledati ekranizaciju nego čitati.. a sa GoT HBO pravi sapunicu, u redu je, razumem, krava muzara, izvor profita, sve to poštujem. Nije glupa paralela, danas je ljudima najbitnije da im se sve sažvaće, da ne misle, da neko drugi umesto njih misli.. Jeste dva različita Sveta kao i u životu, ja kažem, da ne gledam GoT u Svetu i ljudima svi me gledaju, i čude se, ja kažem knjige sam čitao, odg. Sveta i ljudi je pa što čitati kad je ekranizovano. Lakše je sat gledati nego čitati.
Nisam ja tebi ništa rekao za kritičare, to danas u Svetu i životu može biti svako "jaje", kao danas, svako je selektor i svako je majstor, jedan je majstor.. Tito.
Čekam sad sat i kusur pa da otvorimo sezonu sa gledanjem..hanuma na spavanju, ja i TV, mirna i tiha noć, mrak, piva se ladi..
iShare, noProfit


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #423 : 22.06.2015. 02:03:13 »
Danas mi kaže burazer: "El si gledo zadnju epizodu GoT?. Kolko dobro...!"
-Ne geldam GoT.
-Jeli, a što hejtuješ tu seriju?

Znači, hejter sam ako ne gledam.  u_jeeeeeeeeee

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #424 : 22.06.2015. 02:15:18 »
Zemljani ti jedino i znaju etiketirat jer etikete djeluju psihološki i dijele vas zemljane. Zato samo mirno, ne odustaj i borite se za istinu.

Sad dok ne počne TD, u pravu je nenad. Pa GoT je završio sa 5. sezonom, a nisu promijenili ništa naročito. Nisu dosegli niti izbliza utjecaj Sopranosa niti su promijenili kao što su Sopranosi mijenjali i postavili nove standarde. Najjače mi je od svega gledati kako scenaristi u GoT vrte oko malog prsta sve te fanove. Bude ti 7 loših epizoda i onda ti u zadnjim epizodama daju sve od sebe jer ne znaju rasporediti, ali zato znaju kako dobiti jači efekt i onda se sve ono loše zaboravi radi tih zadnjih epizoda.

Jednostavno GoT ni izblizu nije mijenjao televiziju kao ostale HBO serije.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #425 : 22.06.2015. 02:35:39 »
Zato i kažem sapunica i krava muzara HBO. TD je sasvim druga priča, fenomen jeste, osveženje na tržištu jeste, uradili su nešto i izbacili što dugo nisu imali a to im je baš trebalo. Još pola sata..  ;D
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #426 : 22.06.2015. 04:06:30 »
Pogledah.. i predrkano dobro.. razjebaće ova sezona.. likovi su jaki, polupani, muzika, kamera ubija, pejzaži bogate Kalifornije, Kolin je lud jako sa svojim likom, Vins nosi ulogu i lika, imaće više mesta verovatno u nastavku..
iShare, noProfit


Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #427 : 22.06.2015. 09:48:52 »
Ja prezirem paralele, uporedjivanja, nadmetanja... Ceo zivot nas tome uce, jos od skole gde pocinje sa onim banalnim "Kako je Marko mogao da dobije ovu ocenu, a ti nisi" pa onda nadalje... Sve se gleda kroz prizmu nadmetanja i takmicenja.
Iz tog razloga ne gledam top liste, ne volim emije niti oskare niti ostale gluposti koje ti govore da je nesto bolje od necega.
GoT nema veze sa TD-om, sa ovom temom uopste. Ponavljam, dva su sveta i ne treba ih uporedjivati.
Ja sam ranije pisao da je GoT od pocetka takav, ne bih ga nazvao "sapunjara" ali isto tako nije za ono sto se predstavlja. Medjutim, jedno se mora priznati a to je da je taktonski poremetio svet televizije. Niko pre njega nije uradio nesto ovakvo.

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: True Detective
« Odgovor #428 : 22.06.2015. 14:56:10 »
Colin je Colin.

Nikad ga ni u jednom filmu, ni u ovoj seriji nisam vidio da ne glumi samog sebe.
Neki tamo 'bad guy' lik koji se opija, najvjerojatnije to radi i za pravo jer ne može funkcionirati bez alkohola.

ili je typecastan kao takav

Najveće iznenađenje je staložen ozbiljan i uvjerljiv Vince Vaughn, koji pokazuje
što znači izaći iz karaktera i uvjerljivo odglumiti ulogu kako spada.

Rachel McAdams isto glumi samu sebe.

Sporo je počelo i za sad nije to to, što ne znači da neće biti.
Već se vide naznake da će tu bit svega.


⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #429 : 22.06.2015. 15:28:40 »
sto se mene tice, dobar izbor. mada mu vec vidim ulogu: dirty cop sa droga/alkohol/sex zavisnostima  ;D grejt!
@ameo
da citiram samog sebe...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #430 : 22.06.2015. 17:16:09 »
Pogledana prva  :)

PLUS
+ rad kamere, odlični zračni kadrovi i prikaz Kalifornije.
+ neo-noir atmosfera. Na to sam slab jer volim noir žanr, a moderne verzije uvijek imaju tu posebnost atmosfere.
+ INTRO koji nije tako zarazan kao iz prve sezone, ali mi je odlično sjeo. Leonard Cohen, ne može biti loše kad pjeva jedan od najvećih.
+ dobra paralelna radnja. Uvijek zeznuto za napraviti, ali drago mi je da su ih već spojili nakon prve epizode. Tu je i novi zanimljiv slučaj koji će ih voditi sve dublje i dublje, a svaki lik se bori sa svojim unutarnjim demonima.

MINUS
- neki likovi se previše trude to jest glumci. Doći ću do njih.
- gubitak Adama Arkapowa koji je sjajan kinematograf i prva sezona tako odlično izgleda radi njega. Kinematografija u ovoj sezoni nije minus jer se vidi kvaliteta, ali nije mi na razini prve sezone.
- svaki lik već viđeni klišej što ne znači da to ne može postati dobro ako je ostatak dobro napisan.

To je to uglavnom, a sad na glavne stvari. Prvo glumci.

GLUMCI

+ Colin Farrell (Ray Velcoro) - trenutno mi se najviše svidio. Pisao sam prije da Farrell najbolje funkcionira kada nije toliko glavni ili kad pokraj sebe ima nekog kvalitetngo glumca. Glumi tipičnog klišeja od policajca i nije mi skroz dirty cop. On to je jer je kao što smo vidjeli već prešao granicu, ali nije onaj klasični primjer. Uloga mu leži jer jedino i to može odglumit, a da odradi kvalitetno tako da se nisam iznenadio. Jako sam zadovoljan s njim.

+ David Morse (glavni vođa onog kulta) - prvo sam se iznenadio što sam ga vidio. Nisam znao da će i on glumiti. A kad sam ga vidio s onom kosom  rofl rofl ma glumac koji će uvijek zadovoljiti i baš mi je drago da je ovdje.

Vince Vaughn (Frank) - on mi je između plusa i minusa. Njegov lik je isto jedan od klišej likova. Moćnik koji surađuje s ostalim moćnicima. Vidjeli smo onog Mayora s kojim je pričao. Nisu otkrili previše, ali je jasno o čemu se tu radi. Sad je samo pitanje zašto se toliko brine o Rayu. Mislim da nije tako jednostavno. Nije samo da želi imati nekog korumpiranog policajca kraj sebe. Njegova briga govori da ima još nešto iza toga.

- Rachel McAdams (Ani) - mali slatkiš. Nije mi sjela. Čak je i kosu skratila, i bez šminke da izgleda što uvjerljivije, ali nije me uvjerila da može nositi ovako kompleksan lik. To što sam stavio minus ne znači da je loša jer nije, ali definitivno mi nije za plus.

- Taylor Kitsch (Paul) - on me najviše zanima zato što mi je njegov lik u FNL-u odličan i ta uloga mu je sjela. Tipični highschool dečko koji ne jebe živu silu. Ali se mijenjao. Ovdje mu je lik koji žudi za adrenalinom, pije viagru i nosi kožnu jaknu kakvu je nosio Marlon Brando u 50-ima  ;D solidno je to odradio i ima težak posao pred sobom.

Sad, što se tiče Nica Pizzolattoa. On je rekao da ova sezona neće imati nikakvu simboliku, okultizam i tu meta filozofiju. Za filozofiju se slažem. Ali za ovo prvo dvoje ne. Ne bih bio ja da ne gledam svaku sitnicu. Osim što je otac od Ani vođa jednog kulta. Vjerojatno tipičan mirni kult. Ali David Morse  ;D tu još ima referenci na kult Santa Muerte koji je dosta negativno prikazan u medijima. Stvaran kult. Vidio sam u onom stanu kostur figuricu koja je znak tog kulta. Sami naziv prve epizode je povezan sa Egipatskom mitologijom. Otac od Ani joj govori o grčkim imenima. Opet mitologija. Na temelju toga sigurno će simbolično povezati cijelu tu mitologiju i kult pa će se na kraju spojit. Bilo bi prejednostavno napraviti samo još jednu u nizu običnih policijskih serija. Treba to sve zašećeriti sa simbolikom.

Sad ćemo vidjeti hoće li napraviti grčku tragediju jer je Nic rekao u intervjujima Oedipus Rex, a pogledamo li Caspera, sve je jasno.

8/10 za prvu epizodu.

Pogledah.. i predrkano dobro.. razjebaće ova sezona.. likovi su jaki, polupani, muzika, kamera ubija, pejzaži bogate Kalifornije, Kolin je lud jako sa svojim likom, Vins nosi ulogu i lika, imaće više mesta verovatno u nastavku..

To mi je možda i najveći plus.

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: True Detective
« Odgovor #431 : 22.06.2015. 18:15:19 »
Ovaj Pizzolatto je na kraju prve sezone u jednom svom intervjuu rekao
kako ga baš čudi i iznenađuje koliko se ljudima sviđa sve što je čudno i neobično i bolesno.
Parafraziram, jer se ne sjećam točno, no smisao je bio u tome.
I onda na kraju izgleda da je izbacio sve takvo i pošao nekim drugim putem???

No da, svakako, ove sezone se pali na mitološki mix, očito.
I to je in danas.

Ah, neka ga.

Sve ima svoje čari, meni je tako prva odmah legla, dok ova baš i nije.
Možda će nekom bit suprotno.
⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #432 : 22.06.2015. 18:25:52 »
+ Colin Farrell (Ray Velcoro) - trenutno mi se najviše svidio. Pisao sam prije da Farrell najbolje funkcionira kada nije toliko glavni ili kad pokraj sebe ima nekog kvalitetngo glumca. Glumi tipičnog klišeja od policajca i nije mi skroz dirty cop. On to je jer je kao što smo vidjeli već prešao granicu, ali nije onaj klasični primjer. Uloga mu leži jer jedino i to može odglumit, a da odradi kvalitetno tako da se nisam iznenadio. Jako sam zadovoljan s njim.

Ovo me bas raduje. Meni je Colin verovatno i najomiljeniji glumac danasnjice.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: True Detective
« Odgovor #433 : 22.06.2015. 22:30:52 »
Pogledao sam prvu epizodu, i za sada je veoma stidljivo. Ali tek je pocetak, i videcemo kako ce se dalje razvijati.
Muzika je odlicna, mada mi main theme ne ide uz celokupnu sliku epizode, ostalo je bas bas mocno.
Noir kontrast je seriji dao lep smek. I sto se noira tice, kao i lika Ani Bezzerides, Pizzolatto je veliki fan A.I. Bezzerides koji je jedan od najboljih noir/crime pisaca svih vremena. Tako da je uzeo njegovo prezime i tako nazvao lika u seriji.
Sama Rachel McAdams mi je odlicna u ovoj epizodi. Odlicno dozirana, i lepo je videti u jednom za nju sasvim novom liku. Nema sumnje da ce razbiti sezonu.
Sa druge strane, Vince Vaughn mi je dosta neuverljiv. Najpre njegova prica koja je za sada razbacana. Jedina dobra stvar je prvi susret Raya i Semyona. Odlicna scena.
Colin Farrell, hmm... Sjajno se snalazi u Ray Velcoro ulozi. E sad Velcoro je za moj ukus previse ostecen. Sacekacu da vidim pozadinu ovog lika pa onda prosuditi. Deluje kao dobar covek koji je morao da radi lose stvari. Svidjao mi se njegov portret, i bio mi je omiljeni lik u epizodi do trenutka kada izvodi ono sranje na travnjaku pred klincem i tuce njegovog oca. Uzasna i bespotrebna scena. Previse podseca na The Big Lebowski scenu, i to mi se nimalo nije dopalo.
Kitsch je bio dobar, ali potrebno je vise njegovih scena, mnogo vise od portreta besnog policajca tj besne verzije Raya.

Najslabiji momenti epizode su pisanje i linije likova. Kao da su u pokusaju da nadmase prvu sezonu uradili sasvim suprotno. Previse losih linija, pa je TD u jednom trenutku delovao kao neki CW show.
Na primer:
"Don't wanna look hungry. Never do anything out of hunger, not even eating."
Ili:
"This place is built on a codependency of interest. Worries me you talking so stupid."
Ili:
"I used to want to be an astronaut. But astronauts don’t even go to the moon anymore."
To mi je bas pokvarilo utisak ove prve epizode.

Jos jedna stvar koju sam primetio je previse Davida Lyncha. Znam da on ima veliki uticaj na Pizzolattoa, ali kao da svaka druga scena ima njegovu boju.
Nadam se mnogo ubedljivijem nastavku.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #434 : 22.06.2015. 23:16:09 »
Ovaj Pizzolatto je na kraju prve sezone u jednom svom intervjuu rekao
kako ga baš čudi i iznenađuje koliko se ljudima sviđa sve što je čudno i neobično i bolesno.
Parafraziram, jer se ne sjećam točno, no smisao je bio u tome.
I onda na kraju izgleda da je izbacio sve takvo i pošao nekim drugim putem???

No da, svakako, ove sezone se pali na mitološki mix, očito.
I to je in danas.

Ah, neka ga.

Sve ima svoje čari, meni je tako prva odmah legla, dok ova baš i nije.
Možda će nekom bit suprotno.
Ma pokušao se izvući kako je slučajno stavljao simboliku nekim scenama, a točno se vidi kako je sve namjerno stavljeno.

U ljudskoj prirodi je da ih privlači nešto nepoznato. Okultizam pogotovo koji je postao populariziran kroz klasični hollywood i pogotovo u 60-ima kad je r'n'r postao globalno popularan. Za sve je to zaslužan okultist i mason Aleister Crowley koji je među najutjecajnijim ljudima 20. stoljeća. On je sve promijenio. Većina današnjih glumaca, pjevača, općenito zvijezda ti njega štuju i citiraju. Samo se to treba pratit da bi se sve to spojilo nekome u cijelu sliku. Sve je na njegovim metodama i knjigama napravljeno. On je sve promijenio, i zato su ameri i britanci kao dvije medijske sile ovisni o okultizmu i simbolici koju stalno viđamo kroz te medije. Jer oni vjeruju u te stvari. Njima ti simboli znače i sve im je u brojevima. Tako da tu imaš ljude koji su unutra i šire okultizam kroz filmove i serije. Pa u nekim američkim školama se predaje wicca recimo. Ili Anton LaVey i Church of Satan. Isto sve izgradio na Crowleyovim metodama. Pogledaj Supernatural. Zašto misliš da je glavni vrag u paklu nazvan Crowley  ;D i evo, već je s njima 10 godina te ga pretvorili u simpatičnog lika. Pokušavaju ga pretvoriti. Kako je i sam Ozzy Osbourne rekao  You fooled all those people with magic. You waited on Satan's call.

Samo što se ljudima ne da o tome istraživati. Treba se tome posvetiti. Godine i godine istraživanja, slažeš puzle da shvatiš ono što se događa. Jebiga, ljudi imaju posao, a oni koji nemaju muče se i ovaj sustav ih guši. Ja sam te sreće da se mogu posvetiti bilo čemu i istražujem aposlutno sve što mi je zanimljivo, a to je uglavnom sve  ;D

A tek pedofilski lanac. Joj, da samo ljudi znaju kako se tu tek pare okreću. Evo, ono što se dogodilo sa Johnny Goschom koji je vrlo važna karika za početno istraživanje o pedofilskom lancu. Njegova majka koja je svih ovih godina nevjerojatne stvari otkrila kao čitavi niz albuma djece koji su tek trebali biti oteti. Spasila toliko djece, ali ne možeš protiv medija koji rade za cijelu tu elitu. Ljudi to vide, ali opet se vrate svojem životu.

Pogledaj si trilogiju Paradise Lost - ovo ti je prvi dio. To si pogledaj i poslije tih propagandnih dokumentaraca ćeš misliti da nisu krivi. E onda ako ćeš pogledati, onda ću ti dati pravu istinu o onome što se tu dogodilo. Sve same činjenice koje su skrivene, a imam sve spremljeno. Hehe, zanimljivo da je sad taj osuđeni ubojica oslobođen pomoću svih zvjezdica od Johnnya Deepa koji ga je stalno podržavao, takav je bio pritisak javnosti. Danas mu pogledaš twiter, vidjet ćeš kako stavlja citate od poznatih okultista, a među njima je i Crowley. Sve oni to rade nama pred nosom, samo nitko ne obraća pozornost na to osim nas koji to istražuju i djele si informacije.

A kakve to sve ima veze s ovom serijom? Ima itekako veze. Još nisam siguran sa Pizzolatta je li insider ili ne. Uvijek sam skeptičan kad dođe tako neki novi jer sam se već dosta puta opekao na lažnjake, ali jedno je sigurno. True Detective je serija koja je pogotovo u prvoj sezoni prikazala kako jedan dio ogromne hobotnice funkcionira. Sad nam ostaje da vidimo što je napravio sa drugom sezonom.

Od modernih serija koje koriste odličnu mitologiju, Carnivale je savršen odabir. Twin Peaks i originalni The Prisoner isto. Te tri serije osim fantastične mitologije, prepune su simbolike. Pogotovo Twin Peaks. X-Filesi iako mi imaju najbolju tv mitologiju, nema tako puno simbolike. Samo puzle koje se povezuju.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: True Detective
« Odgovor #435 : 23.06.2015. 02:11:31 »
Pogledao prvu epizodu,epizoda skroz na mestu,par zanimljivih scena...

Spoiler for Hiden:
Ono sa onim klincem najjaca scena,kakav majstor... :naklon:

Jos uvek mi je pomalo nejasno,nekoliko likova...nekoliko prica,pa mi nije jasno sta oni u stvari istrazuju...ako neko to moze da mi objasni,neka napise spojler...ali odlicno,sve u svemu,zeljno cekam nastavak...:)

Jedna stvar me je veoma odusevila,pesma pred kraj epizode,kad ona devojka peva u onom kafeu...nikako ne mogu da nadjem ime pesme,ako neko zna,neka napise...opasno prijatna pesma..:) kao i celokupni soundtrack u seriji.

 :volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #436 : 23.06.2015. 02:47:23 »
Spoiler for Hiden:
Zadnja scena ih je spojila i sad će zajedno istraživati ubojstvo tog gradskog upravitelja Caspera. On je ubijen i sad će tek krenuti istraga. S time da je taj upravitelj očito bio korumpiran pa će se klupko polako odmotavati.

Evo ti pjesme


Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: True Detective
« Odgovor #437 : 23.06.2015. 02:52:02 »
Hvala za odgovor u spojleru,sad kapiram....

Sto se tice pesme,nije ta...ova je na kraju,ona devojka sa gitarom sto peva...ovu sto si postavio je ona sa pocetka epizode...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #438 : 23.06.2015. 02:57:31 »
Ista pjevačica, a pjesma se zove This Is My Least Favorite Life. Na youtubeu ima samo ta scena sa pjesmom, ali odvojeno nema. Evo joj twitera https://twitter.com/leralynn sad stalkaj  ;D

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: True Detective
« Odgovor #439 : 23.06.2015. 03:45:18 »
Odlicna prva,ovo sam i ocekivao i mislim da ce biti sve bolje... Ova serija defintivno nije za svakoga i ako ja  bukvalno pogledam sve bar pilot od serija mogu da kazem da ovo ne prate sire narodne mase,sto nekad ne znaci ni da je dobro ni da nije. Pratim i GoT ali tu nemam neka ogromna ocekivanja,pratim onako kao i jos par drugih serija. Ipak ova se po mom ukus izdvaja od drugih kao par onih koji su kod mene u top 10. Sve u svemu dobar start,bio sam malo skeptican za glumacku postavu ali po ovoj prvoj epizodi mislim da su bile samo predrasude oko toga...

Offline MM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: True Detective
« Odgovor #440 : 23.06.2015. 13:34:58 »
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, iako vec dugo koristim prijevodi-online, i za neke serije citam topice. Obicno kad hocu neku novu seriju da pogledam, prvo procitam sta ste ovde ispisali.  ;D


TD pratim od premijere prve epizode, i bas sam se bio navukao na nju.
Premijera druge sezone nije mi bas legla, ali da ne pljujem previse, mozda me demantuju i u nastavku razbiju.


Takodje, zamolio bih forumasa Mulder, kada bude imao vremena, ako moze, da ispise to za Paradise lost, posto sam odgledao trilogiju, i bas me zanima prava istina. Moze i na PM, ako smatrate da se gusi tema. Hvala u napred!


Jos jednom, pozdrav svima!  drinks

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: True Detective
« Odgovor #441 : 23.06.2015. 14:16:15 »
S obzirom da je ovo antologijska serija, smiješno je upoređivat sezone. Meni je početak druge sezone dosta dobar. I drago mi je vidjet Riginsa, ponovo u jednoj kompleksnoj ulozi.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #442 : 23.06.2015. 14:29:22 »
Upravo tako.. Zadržali su ono što su trebali i nastavili su gde su stali i to je najbitnije..
iShare, noProfit


Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: True Detective
« Odgovor #443 : 23.06.2015. 14:43:32 »
super prva
ah, opet sam ovisan o "True Detective"

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #444 : 23.06.2015. 15:06:54 »
Pogledah.. i predrkano dobro.. razjebaće ova sezona.. likovi su jaki, polupani, muzika, kamera ubija, pejzaži bogate Kalifornije, Kolin je lud jako sa svojim likom, Vins nosi ulogu i lika, imaće više mesta verovatno u nastavku..

Nisam odgledao, mislim kako ću čekati kraj sezone i onda sve u komadu odgledati, jer se ne volim mučiti sa iščekivanjem nove epizode.  Ovo mi je drago čuti, Vince baš volim, ne znam zašto, nikad nije imao neke posebne uloge, ali mi je uvijek bio drag glumac. Znam da su ovdje bili dosta negativni komentari po pitanju njegovog odabira za ulogu, tako da mi je drago da je izgleda razuvjerio kritičare.  :)
« Zadnja izmjena: 23.06.2015. 15:26:43 Muflon25 »

Offline Skribo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: True Detective
« Odgovor #445 : 23.06.2015. 16:17:33 »
odlicna 1. epizoda,hvala za prijevode :)

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: True Detective
« Odgovor #446 : 23.06.2015. 16:38:26 »
Ista pjevačica, a pjesma se zove This Is My Least Favorite Life. Na youtubeu ima samo ta scena sa pjesmom, ali odvojeno nema. Evo joj twitera https://twitter.com/leralynn sad stalkaj  ;D

E,ta...samo jos da nadjem negde celu pesmu,i bice odlicno...hvala drug. :)

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #447 : 23.06.2015. 17:37:33 »
Ista pjevačica, a pjesma se zove This Is My Least Favorite Life. Na youtubeu ima samo ta scena sa pjesmom, ali odvojeno nema. Evo joj twitera https://twitter.com/leralynn sad stalkaj  ;D

E,ta...samo jos da nadjem negde celu pesmu,i bice odlicno...hvala drug. :)


 ;)


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #448 : 23.06.2015. 18:03:10 »
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, iako vec dugo koristim prijevodi-online, i za neke serije citam topice. Obicno kad hocu neku novu seriju da pogledam, prvo procitam sta ste ovde ispisali.  ;D


TD pratim od premijere prve epizode, i bas sam se bio navukao na nju.
Premijera druge sezone nije mi bas legla, ali da ne pljujem previse, mozda me demantuju i u nastavku razbiju.


Takodje, zamolio bih forumasa Mulder, kada bude imao vremena, ako moze, da ispise to za Paradise lost, posto sam odgledao trilogiju, i bas me zanima prava istina. Moze i na PM, ako smatrate da se gusi tema. Hvala u napred!


Jos jednom, pozdrav svima!  drinks
Poslao ti  drinks

Imaš sigurno dobrih mjesec dana svakodnevnog čitanja  ;D


Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #449 : 23.06.2015. 23:13:19 »
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, iako vec dugo koristim prijevodi-online, i za neke serije citam topice. Obicno kad hocu neku novu seriju da pogledam, prvo procitam sta ste ovde ispisali.  ;D


TD pratim od premijere prve epizode, i bas sam se bio navukao na nju.
Premijera druge sezone nije mi bas legla, ali da ne pljujem previse, mozda me demantuju i u nastavku razbiju.


Takodje, zamolio bih forumasa Mulder, kada bude imao vremena, ako moze, da ispise to za Paradise lost, posto sam odgledao trilogiju, i bas me zanima prava istina. Moze i na PM, ako smatrate da se gusi tema. Hvala u napred!


Jos jednom, pozdrav svima!  drinks
Poslao ti  drinks

Imaš sigurno dobrih mjesec dana svakodnevnog čitanja  ;D



Mulder, bi li bio ljubazan pa i meni poslao?
 :)