Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 162919 )

0 članova i 6 gostiju pregledava ovu temu.

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #120 : 07.10.2009. 14:46:10 »
ako biste mogli samo da mi objasnite nesto oko ove serije...da li je ovo neki nastavak nekog stargate od ranije ili je ovo totalno novo ili pre nego sto pocnem ovo da gledam da li treba da gledam jos nesto ranije i slicno ili mogu samo da krenem od ovog filma stargate universe da gledam i to je to?...hvala
...so say we all...

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #121 : 07.10.2009. 14:51:09 »
Ne moraš gledati ove prije. Jedino zajedničko svim serijama su ta Zvjezdana vrata koja služe da bi se došlo do drugih planeta i svjetova. Možda bi bilo najbolje da pogledaš prvo film http://www.imdb.com/title/tt0111282/ kao uvod, pa će ti biti sve jasnije.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #122 : 07.10.2009. 14:54:41 »
Usput, SGUTT, di je zapelo? Ja još čekam vaš prijevod.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #123 : 07.10.2009. 15:50:13 »
taj film sam gledao tako da onda samo krenem da gledam..ok..hvala..:)
...so say we all...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #124 : 07.10.2009. 16:06:58 »
Ja ti preporucujem da krenes sve da gledas. Jeste da nema veze sa prethodne dve serije, ali najbolje je da pogledas sve. I taman kada pogledas i SG-1 i Atlantis stici ces na kraj prve sezone SGU, a mozda cak i na kraj druge. Zavisno od tvog ritma gledanja...

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #125 : 07.10.2009. 21:55:53 »
Usput, SGUTT, di je zapelo? Ja još čekam vaš prijevod.

yep, zapelo je, i to debelo, imamo tehničkih poteškoća. nagy ostao bez kompa, pa tako i bez prvog dijela prijevoda. eto, srećom pa je spectre preveo pa se ima čime gledati, pa će naš prijevod doći čim prevedem prvi dio, sutra vjerojatno.

3. epka će sigurno biti brže gotova

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #126 : 07.10.2009. 22:13:15 »
Glavno da ste vi meni živi i zdravi, đava odnija i kompjuter.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline L

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Ventilator Fan :)
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #127 : 08.10.2009. 00:04:58 »
ako biste mogli samo da mi objasnite nesto oko ove serije...da li je ovo neki nastavak nekog stargate od ranije ili je ovo totalno novo ili pre nego sto pocnem ovo da gledam da li treba da gledam jos nesto ranije i slicno ili mogu samo da krenem od ovog filma stargate universe da gledam i to je to?...hvala
Samo da postavim jedno podpitanje:
Da li ima onih fazona kao i u Star Treku da se likovi iz ST TNG pojavljuju u i ST DS9 i ST VOY?

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #128 : 08.10.2009. 00:10:45 »
ovako pogledao pilot kako je neko rekao serija ima potencijala makar ja mislim da serija ima takvog potencijala da bi mogla nadmasit star trek samo da super naprave bas kako je neko napisao vrata su tu brod je ludnica :) slicno mi djeluje kao voyager  heheh


Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #129 : 08.10.2009. 00:27:44 »
Meni je isto malo mlak pilot, ali tješim se isto kao i vi sa lošim počecima SG-1 :D
Meni doduše i nije bio toliko loš SG-1, koliko je izgledao zastarjelo i jeftino. Ali brzo sam se navukla :)

Carlyle je očekivano dobar, priča je solidna (osim onih Lucian alliance brodova, ispada da je Zemlja u nekakvom ratu s njima?) malo mi je previše teen likova, ali sve u svemu, ok... Vjerujem da će se poboljšati u idućim epizodama smileyNO1

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #130 : 08.10.2009. 12:18:02 »
SGU Katastrofa...
onako za one mlađe od 20 godina....
teen sapunica u svemiru...
nema tu lika poput O Neila i MacKaya....
furaju se na BSG...no cisti su  fake..neka masinskog ulja, krvi i znoja...
prevec plagiranja...
prica losa...sve vec viđeno....
vremenske poveznice (koje us u BSG bile super) su lose..
brod bez veze....kopija kopijene kopije
letec kugle iz Star Warsa...
jedino sto je dobro za sad jest ime
hahhahahha
Star gate...
Preporuka svima onima koji pocinju gledati SG serije
pogledajte prvo...
film
potom SG-1
pa SG Atlantis...
jer ako ovo pocnu gledati puno ce ih odustati..a nece skuziti zasto je SG-1 bio toliko popularan...

Ako sam Fan ne znaci da sam malo maknut...i da moram sve hvaliti...budimo realni...
ukinuli su SGA koji nije ispricao pricu do kraja...a
pokrenuli nesto sot nema veze sa SG-om...
moze i klada tko ce sve poginuti u 1 misiji...
toliko prozirno...

no tko zna....
mozda bude bolje ;)


Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #131 : 08.10.2009. 14:42:28 »
Au bre Rodni, prosto ne mogu da verujem, pa ti si kao pravi Mekej, Moraš biti u kontri pa to ti je. Evo imamo već 3 mišljenja da pilot nije loš, ali ti i dalje ponavljaš kako si nezadovoljan :)
Ako ti se čini da je serija pre teen, možda si ti prestario serije ;) U svakom slučaju evo predloga za administraciju. Nije to bog zna kakva ideja ali mogla bi biti interesantna...

U serijama je većinom sve već viđeno. Hajde da se igramo omiljene serije. U slobodnoj zoni da se otvori tema kreativna radionica, a u njoj ime serije, te na kraju tri teme u svakoj. Moja Epizoda, u kojoj bi neko mogao da da kostur (svoje izmišljene) nove epizode i ostali da je razrađuju (svojevrsni Brainstorming). Moj Spin Off (isti fazon) i Ja bi ovo bolje (komentari na postojeće epizode - serije i šta nam se tu ne sviđa)

Slične teme postoje na drugim forumima, a možda vam je poznato, neke epizode su i pravljene prema sugestijama fanova.

Pozdrav i uživajte
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #132 : 08.10.2009. 14:49:17 »
Da im nakon toliko godina prikazivanja SF-a nije jasno da to nije žanr za široke mase ili teen publiku ili neznam što.
Da ljudi koji to gledaju hoće malo izazova, hoće da razmišljaju o onome što gledaju.
Kad sve ide u PM pa nek ide i SF
Recesija.
P.S. Stvarno mi nije jasno zašto je prekinut nezavršeni (ustvari prebrzo sprtljani kraj) Atlantis i pokrenuto nešto novo što po ovome ne drži vodu


Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #133 : 08.10.2009. 18:33:57 »
Dajte ljudi, nije uopće tako loše. Kod SG-1 i SGA su u pilotu bili već iskusna vojna lica kojima je sama situacija bila nova, ali ništa što bi trebalo stvoriti probleme vojnicima tog kalibra. Timovi su odmah bili definirani, znalo se tko je tko, tko ima kakve privilegije i slično. U SGU se u pilotu tek pred kraj spizode profilira zapovjedni lanac, likovi su velikim djelom došli potpuno nespremni i treba će im vremena da se isprofiliraju, kao što se čovjek koji se nađe u toliko različitoj situaciji od svakodnevnice neće odmah opustiti. Pilot nije nešto dobar, ali za takvu priču je primjeren i obečava.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #134 : 08.10.2009. 19:19:03 »
Ja još nisam gledao pilot, vidim ima različitih mišljenja. Ja sam "hardkor stargejter" :) i budem li namirisao i najmanji fuš u pilotu, zapaliću ih :)

Inače, mislim da mogu da "gejtuju" još 20 godina, nikad neće prevazići SG-1, posebno kad krene da se razvija situacija negde od 2-ge sezone. Puna serija svežih ideja, dobrih akcija, efekata, još kad se doda O'Nilov blesavi humor... ludilo. Kad pogledam pilot za Universe, javljam.

Ma do k...., idem da otvorim temu za SG-1  ;D

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #135 : 08.10.2009. 19:23:35 »
Slažem se SG1 je i meni bolji od Atlantisa,
iako u Atlantisu je to sve puno bolje izvedeno, modernije s više efekata, ali SG1 ima dušu.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #136 : 08.10.2009. 19:27:05 »
Citat:
Inače, mislim da mogu da "gejtuju" još 20 godina, nikad neće prevazići SG-1

Citat:
SG1 ima dušu

Što reći...jedan i jedini...mislim da je maksi to napisala nešto postova prije  :)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #137 : 08.10.2009. 20:10:08 »
Evo jedne moguće ideje (mada obzirom na praksu malo verovatne). SGA se završio samo zbog istrošenog ZPM-a. Nije isključeno da će SGU taj problem (proizvodnje ZPUova) napokon rešiti (a očekivao sam to i od SG1 i SGA) i biti onaj komadić koji nedostaje da bi se nastavila SGA. Naime, da bi koristili SG u SGU trebala im je planeta koja je igrom slučaja explodirala, ali možda bi ZPM to mogao rešiti. SGA nije toliko davno završila, a ostavila je too many loose ends. Dakle, mogućnosti su otvorene.

***
ispravljeno ZPU u ZPM
« Zadnja izmjena: 09.10.2009. 11:04:26 vladimirmarkoviccovenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #138 : 08.10.2009. 20:21:01 »
Zamislite netko tko nezna o čemu se priča misli kad čita ovo SG, SG1, ZPM, SGA, ZPU

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #139 : 08.10.2009. 20:25:15 »
UPS, ne postoji ZPU... dakle i tamo je ZPM ;)
Pa, ko ne zna šta su SGA SG1 SGU ZPM, verovatno bi logično zaključio da je neki TSS* koji služi da zbuni protivnika






____________
* TSS - Troslovna skraćenica, osnovni alat svakog pravog blefera (vidi Bleferski vodič za... ili Blefiskon)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #140 : 08.10.2009. 22:56:05 »
Sve skracenice sam razumeo osim ZPM  ???

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #141 : 08.10.2009. 23:06:06 »
« Zadnja izmjena: 08.10.2009. 23:07:44 -=QuadDamage=- »

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #142 : 09.10.2009. 07:56:30 »
Sve skracenice sam razumeo osim ZPM  ???

CCC Magla, pod hitno na terapiju:

RP:
 4x 3 SG1, a kod sedme sezone promeniti na
 4x1 SG1 + 4x1 SGA
__________________________________
 Nakon potrošenih SG1 uzeti dva blokatora da bi se smanjii efekti zavisnosti i to ovim redom
 SG1: Stargate: The Ark of Truth (2008)
 SG1: Stargate: Continuum (2008)

 Nakon potrošenih SGA ukoliko se do tada pojavi primeniti blokator zavisnosti
 SGA: Stargate: Extinction (2009)

**********************************
Ukoliko se na vreme ne pojavi poslednji blokator, primenjivati alternativno:

 1 nedeljno SGU
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #143 : 09.10.2009. 08:05:21 »
Cccc, doktore, gdje vam je potpis i pečat?
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #144 : 09.10.2009. 08:22:34 »
Sve skracenice sam razumeo osim ZPM  ???

Možda ga znaš pod alternativnom skraćenicom ZedPM
Spoiler for Hiden:
ako si Kanađanin :-P

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #145 : 09.10.2009. 20:07:02 »
Sve skracenice sam razumeo osim ZPM  ???

CCC Magla, pod hitno na terapiju:

RP:
 4x 3 SG1, a kod sedme sezone promeniti na
 4x1 SG1 + 4x1 SGA
__________________________________
 Nakon potrošenih SG1 uzeti dva blokatora da bi se smanjii efekti zavisnosti i to ovim redom
 SG1: Stargate: The Ark of Truth (2008)
 SG1: Stargate: Continuum (2008)

 Nakon potrošenih SGA ukoliko se do tada pojavi primeniti blokator zavisnosti
 SGA: Stargate: Extinction (2009)

**********************************
Ukoliko se na vreme ne pojavi poslednji blokator, primenjivati alternativno:

 1 nedeljno SGU

Odoh da uzmem ovaj lek  ;D

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #146 : 10.10.2009. 01:14:24 »
Evo jos jednog fana SG-1 i SG-A, pilot jos nisam pogledao novog serijala i neverujem da cu u skorije vreme i pogledati jer neki moj trip koji sam ja sebi zacrtao je da seriju gledam tek kada je kraj iste, ali sto me je nerviralo u sg-1 je to da su se sa gouldima borili skoro 9 sezona a oraji koji su tri puta mocniji bili od goulda su pali kroz sezonu ipo da se kaze. e pa sada bi voleo da cujem vase misljenje o celoj toj temi, kako je moguce da su gouldi toliko dugo opstali a slabiji su u pogledu od oraja a oraji koji su toliko bili mocni da su tako brzo pukli?

sto se tice atlantisa tu i nemam nesto bas preterano ni utisaka a ni odusevljenja ali svakao sam odgledao sve epizode i jednog i drugog serijala u vrlo kratkom periodu!

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #147 : 10.10.2009. 10:17:09 »
BUS na ZPM pogon  ;D

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #148 : 10.10.2009. 11:37:54 »
Au bre Rodni, prosto ne mogu da verujem, pa ti si kao pravi Mekej, Moraš biti u kontri pa to ti je. Evo imamo već 3 mišljenja da pilot nije loš, ali ti i dalje ponavljaš kako si nezadovoljan :)
Ako ti se čini da je serija pre teen, možda si ti prestario serije ;) U svakom slučaju evo predloga za administraciju. Nije to bog zna kakva ideja ali mogla bi biti interesantna...

U serijama je većinom sve već viđeno. Hajde da se igramo omiljene serije. U slobodnoj zoni da se otvori tema kreativna radionica, a u njoj ime serije, te na kraju tri teme u svakoj. Moja Epizoda, u kojoj bi neko mogao da da kostur (svoje izmišljene) nove epizode i ostali da je razrađuju (svojevrsni Brainstorming). Moj Spin Off (isti fazon) i Ja bi ovo bolje (komentari na postojeće epizode - serije i šta nam se tu ne sviđa)

Slične teme postoje na drugim forumima, a možda vam je poznato, neke epizode su i pravljene prema sugestijama fanova.

Pozdrav i uživajte

Ja sam za...ionako vec pisem scenarije...a i radio sam nesto malo na nekim serijama u US.
Sda trenutno radim na jednoj o nekom piscu, koji zivi sa kcerkom...a zena mu NY
;)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #149 : 10.10.2009. 13:18:21 »
Evo jos jednog fana SG-1 i SG-A, pilot jos nisam pogledao novog serijala i neverujem da cu u skorije vreme i pogledati jer neki moj trip koji sam ja sebi zacrtao je da seriju gledam tek kada je kraj iste, ali sto me je nerviralo u sg-1 je to da su se sa gouldima borili skoro 9 sezona a oraji koji su tri puta mocniji bili od goulda su pali kroz sezonu ipo da se kaze. e pa sada bi voleo da cujem vase misljenje o celoj toj temi, kako je moguce da su gouldi toliko dugo opstali a slabiji su u pogledu od oraja a oraji koji su toliko bili mocni da su tako brzo pukli?

sto se tice atlantisa tu i nemam nesto bas preterano ni utisaka a ni odusevljenja ali svakao sam odgledao sve epizode i jednog i drugog serijala u vrlo kratkom periodu!

Znaš kako, meni je to u stvari logično. Goauldi su po svojoj prirodi bili heterogeni o oraji (Oj oraje orajeeeee..) homogeni. Da su svi goauldi bili na jednom mestu, lako bi ih pobedili... jedna Naquada nuklearka i gotovo. Oraje je samo odjedared trebalo omlatiti... i to je to
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali