Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 162891 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #90 : 03.10.2009. 11:51:22 »
Ja uvijek prvo pogledam na TVsubtitles.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #91 : 03.10.2009. 12:01:45 »
E tako i ja, al čini mi se da ima stranica gdje prije izlaze...

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #92 : 03.10.2009. 12:03:38 »
također i ja prvo preko TVsubtitles, ali mi je i draga ova: www. all4divx. com
ovo je više kao neka tražilica, jer pokazuje prijevoda sa svih stranica, pa čak i PO-a ;D
« Zadnja izmjena: 03.10.2009. 12:05:00 Veleno »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #93 : 03.10.2009. 12:06:16 »
E tako i ja, al čini mi se da ima stranica gdje prije izlaze...
Ma ima ona kineska shooter, ali sam primijetio u zadnje vrijeme da nisu baš brzi kao prije.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #94 : 03.10.2009. 12:20:36 »
opensubtitles je u poslednje vreme najbrži.

Offline pepa.prascic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #95 : 03.10.2009. 13:48:01 »
Nevezano uz stargate, ali probajte i bierdopje.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #96 : 03.10.2009. 14:13:48 »
evo, stojimo ko napeta puška, samo što nema još eng titla, zasad samo finski, mađarski i češki, ali znači da se radi ;D

a kakav je početak serije, jesi pogledao epizodu?
May the Plasma be with you!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #97 : 03.10.2009. 18:14:16 »
odgledao sam do pola, jer ću jednom kad izađe eng prijevod prevoditi zadnju polovicu pa da znam o čemu se radi. od početka baš i nisam oduševljen, ali ima materijala za kraj pa ću se, nadam se bar, još ugodno iznenaditi

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #98 : 03.10.2009. 22:52:56 »
Oh, ljudi, ovo što radimo je totalno neregularno. Protiv pravilnika i neophodno. (Mislim prvenstveno na linkove i ovo što ću napisati)
Na Podnapisima se pojavio italijanski titl (pod nazivom rumunski). google translate ga je više nego korektno preveo na engleski (trebalo je samo odraditi zamenu -> u --> i sve radi ko satić) Ja sam sa tim 86% engleskim titlom odgledao epizodu i dopala mi se. Ima naravno grešaka ali neverovatno malo. ako nekog interesuje taj prevod, nek mi piše PM ili nek uradi isto to sam.

Izvinjavam se administraciji još jednom zbog ovog grubog kršenja pravilnika ali nisam prvi pa obzirom na situaciju (čitaj isčekivanje) želeo sam da ponudim bar ovakvo rešenje

*********************
** Poslao Rodniju Mekeju **
*********************
« Zadnja izmjena: 04.10.2009. 00:42:26 vladimirmarkoviccovenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #99 : 04.10.2009. 11:35:18 »

Pogledah pilotku SGU
i bojim se da ovaj SG vise nije SG....
prevec je tu BSG-a...
likovi su prebalavi....
nakon SG-1 i SG Atlantisa...bojim se da je SGU ostsao u teen vode....
za moj ukus (starog SF fana) to je malo..malo....
sve je vec viđeno...piltoka SG-1 je ufurala sve likove, protivnike, vrata...sve...
atlantis je vec bio slabiji sa uvodom, ni ipak dobar (McKay je jedna od najboljih uloga znanstvenika u svi sf-serijalima)
..no ovo, ovo je vec sve videno....sve pršti od plagiranja...od letecih kugli kamera, BSG kadriranja..crnih uniformi...;)
neki mix između ovih teen spaunica B.H. i mladih Toma i Jerrya....



Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #100 : 04.10.2009. 11:54:47 »
Bas sam razocaran sa SGU..... nije to to............:)))) Al ko zna.... mozda se poboljsa....:)))
Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #101 : 04.10.2009. 12:28:14 »
Kod svake serije početak i kraj su najteži. Nemojte još otpisivati SGU, još uvek nismo upoznali glavnog neprijatelja. Glavni problem serije doduše jako liči na Lost ili ST Voyager ali to nije zato učinilo ni jednu od tih serija lošim. Razvojni tim je dobar i ja se radujem novom SGu
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #102 : 04.10.2009. 14:33:18 »
Koleginice jakaka, tvoje mišljenje oko SGU cenim  :) zato bih te zamolio da baciš neki komentar kad pogledaš pilot, jer neko vreme neću moći da pogledam epku. Unapred zahvaljujem  Smajlicvece

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #103 : 04.10.2009. 17:08:18 »
Novi Star Trek bi trebao biti obrazac kako napraviti "Mlade Toma & Jerrya" na SF nacin!!!!

U radnju je stavlejno sve..tko? što? zašto? kako? i k tome dodana doza humora..

SG-1 i SG A su imale to...i humor i pricu...ali i likove O Neill i McKay su definitivno ponajbolji sf likovi
svih vremena....

SGU je totalno fulao...no kako kaze jedan od kolega ovdje na forumu dajmo im sansu...

no ...ja se tesko mogu ufurati u teen seriju..jer..sam prvi Star Trek gledao kad mi je bio 10-tak godina......

sto znaci da mi junaci ne mogu biti klinci od 18 ili 19 godina....

kako god....od BSG-a,  FireFly-a, SG-1, SGA pa do svih ST serijala...ma cemu uopce prica....
dajmo im sansu...


Offline clarky

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #104 : 04.10.2009. 20:12:21 »
Izasao je Engleski prijevod za SG-U  1x01-02 na:
(uskladio vrijeme za HDTV-r*p i pretvorio u srt format)
Edit: Zabranjeno, šalji na PM ako koga zanima
« Zadnja izmjena: 04.10.2009. 20:18:59 zkarlov »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #105 : 04.10.2009. 21:35:43 »
Trebale su cijele dvije sezone da se SG-1 zahukta. Početak mi je bio nekako bljak nakon filma.

Blebetavi tupavi vojnik, neka turbo pametna ženska, vojni gazda ukočen kao da je vješalicu progutao, neki sa crvom koji glumi Vulkanca, jadan, prejadan egiptolog....

kasnije je to sve jako lijepo sjelo jer im nisam previše zamjerao nego gledao i gledao (a bilo je dostupno nekoliko sezona nakon što sam skoro cijelu prvu pogledao na VHS iz videoteke)

Neću se opterećivati filozofijom ni s SGU, neka rade, a za zaključke je rano...

(uostalom i ekipa osluškuje reakcije pa mijenja - snima se obično samo po nekoliko epizoda)

a nisam još  ni ovo pogledao dok ne bude neki decent eng titl...
May the Plasma be with you!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #106 : 04.10.2009. 22:39:43 »
Kao ni Krbi, ni meni SG-1 iz početka nije bio baš nešto, pogledao sam jednu, dvije VHS kasete i bio sam razočaran nakon filma koji mi je bio izvrstan. Nakon nekog vremena odlučio sam pogledati i skroz su mi se uvukli pod kožu. Dakle, treba dati šansu i Universu.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #107 : 04.10.2009. 23:02:57 »
SG-1 prva sezona je odvratna. U drugoj je kao krenulo da bude bolje i onda je do sedme sezone bila fenomenalna serija.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #108 : 05.10.2009. 00:32:51 »
Slažem se što se tiče SG-1, ja sam se jedva prislila gledati nakon pilota, skinula sam cijelu sezonu i nakon pilota ju izbrisala, onda sam opet skidala i rekla ma idem joj dati još šansu par nastavaka i tek tada je počelo moje oduševljenje serijom. I sada, naravno, to mi je najbolja i najdraža serija, a ja sam je zamalo otpisala. Sram me bilo  :-[

Vidim da je izašao prijevod i hvala, sutra ću pogledati pa javim utiske...prvo tebi QuadDamage  Smajlicvece

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #109 : 05.10.2009. 07:44:07 »
Full sam zbunjen postovima, morati ću pogledati i
stvoriti vlastiti sud. Inače, ako je istina ono što je
netko spomenuo, da su prilagodili radnju teen publici  grrrr

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #110 : 05.10.2009. 19:20:54 »
Pa moje skromno misljenje je da su dosta uozbiljili projekat Stargate, e sad kako ce to izgledati videcemo ali ja ipak verujem da ce to biti ono pravo u sledecim nastavcima.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #111 : 05.10.2009. 22:34:47 »
Evo pogledala i ne znam što bih rekla, neću je osuditi prije vremena ali nije mi sjela nakon ovog pilota. Od same biti SG ovo mi je nekako bljutavo i imam osjećaj da će serija prvenstveno imati dramski štih, treba se još radnja dosta razviti ali sumnjivo mi je to...sad čekam još koju da mi se slože kockice.

QuadDamage pozdrav  Smajlicvece

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #112 : 05.10.2009. 22:40:07 »
Hvala koleginice!  Smajlicvece

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #113 : 06.10.2009. 07:08:05 »
Sinoć, pogledah i ja. Dobro je. Moglo je biti i gore.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #114 : 06.10.2009. 14:38:46 »
Kako god bilo, u stvari je sama ideja pravljenja spin offa na uspešnu seriju svojevrsna hrabrost (ili ludost). nakon 15 sezona (SG1+SGA) franšize trebalo je privući publiku na novu seriju. Enterprajz nije u tome uspeo. Iako većina nas ovu seriju ne gleda na onaj način na koji je produkcija očekivala, ne zaboravite da je svaka serija keš mašina i to je i produkcija imala u vidu. Loš pilot (mada ovaj pilot i nije toliko loš koliko smo mi puno očekivali od nekoga ko je napravio SG1 i A) u svakom slučaju nije dobar. Uvlačenje Teen populaciji, ne mogu reći da vidim, mladić koji treba biti novi Rodni nije klinac, ako sam dobro shvatio on je student ili tek svršeni student, bez posla, genije, koji igra MMO igre. Ja igram WoW a imam 35 godina, teško da mogu da se svrstam u tinejdžere (mada bi voleo ponekad). Meni se pilot svideo, mada me nije oduševio. Mene ni SG1 ni SGA nije oduševio u startu. SG1 sam odgledao 3 sezone pod gripom i u početku sam se pitao što to gledam, a posle se zarazio. SGA mi je bio glupav jer je Šepard bio bleda senka Džeka, ali Rodni mi je "legao" a Wraith-i su mi izgledali mnogo lošije od Goaulda (koje su do tada potrošili do maksimuma). Dok se SG1 bavio Bogovima, šarlatanima, SGA se bavio superbićima koje su pobedile vrstu koja je uspela da postane najbliže moguće pravim Bogovima (Drevni), a što je u to vreme bila tema koju su i u SG1 počeli da pobeđuju.
Moje je skromno mišljenje da dok cne upoznamo prave neprijatelje, ne treba da donosimo sud, a i kad ih upoznamo, treba videti ekipu (koja se još nije iskristalisala). Imamo jednog problematičnog vojnika, ludog naučnika, nedokazanog genija, pa šta vi ljudi još želite od serije ;) jedva čekam treću epizodu.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #115 : 06.10.2009. 15:14:44 »
Slazem se s covenantom i Tonnyjem. Ocekivala sam da cu se razocarati serijom i zacudo nisam. Svidja mi se, iako je pomalo mracna i vise me podseca na Galaktiku. Ali vrata su tu. Treba sacekati kako ce se radnja dalje odvijati i ne ocekivati previse. SG-1 se ne moze ponoviti, on je jedini i neponovljivi. Seriji treba dati sansu, za sada sam zadovoljna.

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #116 : 06.10.2009. 19:50:27 »
Ja cu posle ovog (mlakog) pilota ipak nastaviti samo da citam vase postove. Cak ni pilot nisam mogao da odgledam do kraja koliko me je smorio.

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #117 : 06.10.2009. 20:11:28 »
samo da kazem makar jos nisam pogledao danas cu nadam se :) SG-1 je imao radnju odvratnu prve 2 sezone a nakon toga je bilo preee preee dobro tako da ako se radi i SGU na tu foru trebamo pricekat sezonu :)

bit ce to zanimljivo :)

Offline Hokving

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #118 : 06.10.2009. 20:52:29 »
Mislim da je rano za neka misljenja po meni najbolje sto se moze reci za ovaj pilot je idemo dalje.....

Offline Vladika

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 37
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #119 : 06.10.2009. 23:56:49 »
Sta reci... nije bas neko "ludilo" od pilot epizode, ali potencijal je definitivno tu. Mislim da ce biti sve bolje i bolje!