Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 162946 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #810 : 17.12.2010. 17:07:28 »

Tu je potrebna redefinicija, nakon jedne eksplozije dobro primljenog SF tijekom niza godina izgleda kako je došlo do zasićenja jedine važne, američke, publike.

Kako mi trenutno izgleda ništa živo od SF neće proći, nikakvi nastavci bivših gledanih serija. Ne prolaze ni nove stvari (Event) , neće ni stare.

Vjerojatno to sve skupa ima veze sa ekonomskom krizom, ljudi za opuštanje trebaju sve bezumnije i bezumnije stvari, nikakve BSG, Stargate, Rubicone i Caprice. Sve što traži više od 2-3 vijuge je napor.

Zašto da ponirem u Rusheve probleme i krivicu zbog zapostavljene umrle žene kad se mogu ukočiti blejeći u kreveljeće budaletine s preuskim trikoima. (dok rata kredita za kuću neumoljivo stiže...)

Intelektualno zahtjevniji se moraju malkice strpiti.
May the Plasma be with you!

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #811 : 17.12.2010. 17:56:39 »
Zateklo me ovo, baš šteta. Nakon 1. sezone, koja je bila lošija, dobili su relativno lako 2. sezonu, a sad, kad su se glumci uhodali i radnja počela razvijati u zanimljivim pravcima, otkazuju. Žalosno je što se samo gleda na brojke gledanosti, a ne na kvalitetu serije.
Još 10 epizoda u novoj godini i to je to...  :-\

Nisam tako pesimistična kao krbo, da više neće biti novog, pametnog sf-a, ali trenutno jedino što je vrijedno pažnje jest Fringe, koji i nije strogo sf. Čitala sam da će krenuti na Syfyu nešto slično Herojima (Alphas) i pilot Blood & Chromea (nove Galactice), pa eto, sf ne zamire baš skroz.

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #812 : 17.12.2010. 18:34:12 »
Mislio sam da su za nijansu veće šanse da serija dobije 3. sezonu, nego da bude ukinuta
ali ne mogu da kažem da mi je žao. Jedino mi je žao što serija neće imate kakav-takav završetak
(čak ni onako užasan kao SGA), s obzirom da je snimanje 2. sezone završeno.

Svaka čast SyFy-u, dve serije su im ukinute u kratkom vremenskom periodu
i to posle samo 1 odnosno 2 sezone, ne može to svako :)

Offline Kosava

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #813 : 17.12.2010. 19:29:55 »
Pa nije baš tako crno za naučno fantastiku, tu je još i serija V meni se baš dopala zna neko kada počinje nova sezona ?

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #814 : 17.12.2010. 19:31:57 »
Pa nije baš tako crno za naučno fantastiku, tu je još i serija V meni se baš dopala zna neko kada počinje nova sezona ?
U krivu seriju polažeš nade. Drugu sezonu su smanjili s 13 na 10 epizoda (loš znak), tako da je lako moguće vrlo vjerojatno da će do petog mjeseca i nju otkazati. Inače, počinje 4. 1. 2011. Dosta offtopičarenja s moje strane.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5320
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #815 : 18.12.2010. 01:11:22 »
Ostaće ljubiteljima SF-a da se okrenu prošlosti i obnove gradivo iz serijala Star Trek, Space 1999, Twilight Zone...
...ili da lepo "kao sav normalan svet" počnemo da gledamo turske španske serije  u_jeeeeeeeeee




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #816 : 18.12.2010. 15:40:47 »
...ili da lepo "kao sav normalan svet" počnemo da gledamo turske španske serije  u_jeeeeeeeeee

Pre bih ceo dan buljio u zid nego da gledam taj tumor  ;)

Inače što se ovoga tiče, to se videlo od samog početka da neće ova serija daleko da dogura, kao što su većina ovde i prognozirala.

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #817 : 18.12.2010. 20:25:10 »
Sva sreća u nesreći pa još nisam odgledao Babylon 5 i tek sam na 2. sezoni pa ću nekako zadržati potrebnu dozu sf-a... dakle, dovršimo prevođenje SGU i to bi bilo to od mene, možda eventualno BSG Blode & Chrome...
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Magnum P.I.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #818 : 19.12.2010. 12:04:38 »
stara stargate je sigurno bolja ali i ova je mozda dobra

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #819 : 20.12.2010. 15:30:55 »
Sva sreća u nesreći pa još nisam odgledao Babylon 5 i tek sam na 2. sezoni
Tek sad ti počinje prava radnja, razvili su likove i počinje radnja, zavidim ti- :)

A komentar ukidanja je: Iako je SGU dosad najgori SG opet mi nije drago.
SyFy serije koje vrijede kao Caprica i ajmo reć SGU ukida, a lutkarske gluposti kao Sanctuary dobivaju tri sezone možda i više.
Jebeš United States of America i tipičnog američkog gleatelja

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #820 : 20.12.2010. 15:54:54 »
Sva sreća u nesreći pa još nisam odgledao Babylon 5 i tek sam na 2. sezoni
Tek sad ti počinje prava radnja, razvili su likove i počinje radnja, zavidim ti- :)
Nakon što dođe Šeridan, više nema zezanja!  ;D

Što se tiče SGU, mislim da su autori namerno odabrali teži put u izradi serije. Čak i naša lepooka Mila, ovde je primetila kako u SGU nema likova za koje mari, ali ja kažem da zato ima nečeg drugog. Autori su svesno krenuli da grade likove koji će se tokom serije bitno i iz osnova menjati. (Za razliku od, na primer, O Nila, koji je na kraju zadnje sezone isti kao i u pilot epizodi. Nemojte da zakerate, njegove promene su kozmetičke prirode.) Promene koje su se desile Rašu i pogotovo pukovniku, su temeljne promene i za njih je potrebno vreme. Ja nisam mogao da smislim pukovnika tokom cele prve sezone, ali mi je sada mnogo prijatniji i simpatičniji.
Da li je to moglo brže i drugačije, verovatno jeste, ali svi treba da imaju na umu da je iza SGU isti autorski tim kao i iza SG-1 i SGA. Ljudi su hteli nešto drugačije i to su uradili kako su najbolje znali.

Pored toga, meni se sviđa i to je što je američki militarizam u seriji smanjen na minimum i nemogućnost posade da bez ikakvih problema komunicira s nezemaljskim bićima.
Eto, toliko.  8)

It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #821 : 20.12.2010. 17:06:10 »
Što se tiče SGU, mislim da su autori namerno odabrali teži put u izradi serije.
Možda si u pravu, ali nas mući to što su odustali od izrade. :)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #822 : 20.12.2010. 17:12:40 »
Što se tiče SGU, mislim da su autori namerno odabrali teži put u izradi serije.
Možda si u pravu, ali nas mući to što su odustali od izrade. :)
Ne bih baš rekel da su autori odustali. To su ovi globalistički menadžeri. Sunce im menadžersko!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
« Zadnja izmjena: 24.12.2010. 16:08:50 Diesel986 »

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #825 : 27.12.2010. 22:14:49 »
Ima nade, nije jos gotovo.  ;D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #826 : 28.12.2010. 17:39:09 »
Ipak ko zna mozda i bude nesto od 3.sezone

http://www.chicagonow.com/blogs/show-patrol/2010/12/brad-wright-on-stargate-universe-we-havent-given-up.html

Prerano mi da se veselim  :-X  To kad "istražuju moguće opcije za nastavak serije" obično znači ili novi nastavci u stripu ili, ako budemo jako optimistični, web-epizode. Farscape ih je čekao i nikad dočekao  :(

Preostaje nam čekati neke konkretnije vijesti.

Offline goldengaidin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
    • forumfilmovi.com
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #827 : 31.12.2010. 17:18:05 »
Vezano za SGU nisam bio optimista jos od trenutka kada sam video trejler.
Mesavina teen serija i voyagera se na kraju pokazala kao drama sa nizom nepotrebnih skretanja sa , i ovako dovoljno siromasne, glavne teme.
Jako bezobrazan kraj prve sezona i nikakav epilog su me dodatno iznervirali. Posle toga mi je svaka epizoda bila mucenje.

Pored svega mi je zao sto se SGU zavrsava (nema nista od nastavka, ako ih SciFi nije mogao prodati publici niko nece) jer je ovo i kraj jednog SF giganta.
Ispada da je bolje bilo da su redizajnirali Atlantis i nastavili to da guraju.

Offline mrspock9066

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • live long and prosper
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #828 : 11.01.2011. 19:03:16 »
Narode, ja se izvinjavam ali pregledavao sam postove unazad i nisam video bilu kakvu informaciju dali se serija nastavlja ili je ovo kraj sa 10 epizodom druge sezone

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #829 : 11.01.2011. 19:58:50 »
Nije kraj, biće cela druga sezona koja ima 20 epizoda. Posle toga velika verovatnoća, skoro izvesno da će se serija ukinuti.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #830 : 11.01.2011. 20:38:18 »
Nastavlja se 11. epizodom negdje u proljeće, ako se dobro sjećam.
A ovo da još nije sigurno hoće li biti ukinuta mi se čini kao uzaludna utjeha fanovima...

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #831 : 19.01.2011. 10:43:49 »
Kao sto rekoh, ima nade:

http://www.atvtoday.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=584:stargate-universe-to-be-revived&catid=2:cult-sci-fi&Itemid=5

Ko zna, nesto sam procitao da zele da se vrate na stanicu gde je SG-1 i poceo, ShowTime.

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #832 : 19.01.2011. 14:55:54 »
Kao sto rekoh, ima nade:

http://www.atvtoday.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=584:stargate-universe-to-be-revived&catid=2:cult-sci-fi&Itemid=5

Ko zna, nesto sam procitao da zele da se vrate na stanicu gde je SG-1 i poceo, ShowTime.
Ima nade.  ;D

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #833 : 19.01.2011. 15:05:05 »
Kao sto rekoh, ima nade:

http://www.atvtoday.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=584:stargate-universe-to-be-revived&catid=2:cult-sci-fi&Itemid=5

Ko zna, nesto sam procitao da zele da se vrate na stanicu gde je SG-1 i poceo, ShowTime.
Svaka čast za budnost, Rale.   ;D
Šta da kažemo, nego  - GO, MALOZZI!

Pitanje za koje mijau zna odgovor i bez gledanja. Emituje li ShowTime u HD?
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #834 : 19.01.2011. 18:15:18 »
Tko zna...mozda opet pokrenu SG-1

:)

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #835 : 19.01.2011. 18:35:26 »
Pitanje za koje mijau zna odgovor i bez gledanja. Emituje li ShowTime u HD?

Da.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #836 : 19.01.2011. 19:30:23 »
Tko zna...mozda opet pokrenu SG-1

:)

pa pravo da ti kazem i mogli bi. jer mene je serija podpuno ocarala, doduse jeste da prve sezone malo dave ali kasnije kada krene ne mozes se zaustaviti sa gledanjem. jedino sto me je nerviralo je to sto su se sa gouldima borili skoro 5-6 sezona a kada su dosli oraji koji su bili mnogo jaci od goulda njih su za sezonu ipo kao pobedili a sa ovima su se toliko mucili. malo mi je to zbrzano bilo na kraju a ima tu za mesta da se jos sto sta isprica. naravno i atlantis bi mogli komotno da nastave jer ni tu nije sve ispricano do kraja. tako da obe serije imaju mesta za dobru pricu da nastave i da im serija ima jos po par sezona.

dok ovaj novi universe, koliko sam mogo da vidim ovako malo na preskoke sve vreme se desava u svemiru. iskreno dok nebudem pogledao nemogu da kazem nista konkretno za ovo sto se snima ali za sada mi je ono nit smrdi nit mirise.

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #837 : 20.01.2011. 15:17:04 »
Tko zna...mozda opet pokrenu SG-1

:)
pa pravo da ti kazem i mogli bi. jer mene je serija podpuno ocarala, doduse jeste da prve sezone malo dave ali kasnije kada krene ne mozes se zaustaviti sa gledanjem. jedino sto me je nerviralo je to sto su se sa gouldima borili skoro 5-6 sezona a kada su dosli oraji koji su bili mnogo jaci od goulda njih su za sezonu ipo kao pobedili a sa ovima su se toliko mucili. malo mi je to zbrzano bilo na kraju a ima tu za mesta da se jos sto sta isprica. naravno i atlantis bi mogli komotno da nastave jer ni tu nije sve ispricano do kraja. tako da obe serije imaju mesta za dobru pricu da nastave i da im serija ima jos po par sezona.
Meni su Goa'uld-i bili zanimljiviji od Ori-a.  :)
A slazem se da bi mogli da nastave neku od prethodnih serija. To bi mozda bilo najbolje resenje.  ;D

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5320
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #838 : 20.01.2011. 19:00:01 »
Stargate SG-1: The 2nd Generation
Stargate Atlantis: Atlantis Rises Again

;D


Sa novim likovima bi to moglo da bude sasvim ok.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #839 : 20.01.2011. 20:25:39 »
Stargate SG-1: The 2nd Generation
Stargate Atlantis: Atlantis Rises Again

;D


Sa novim likovima bi to moglo da bude sasvim ok.

ne ne, samo ekipa koja je igrala u originalu dolazi u obzir. jer jednostavno to nebi bilo to. jedva sam se privikao na likove u atlantisu a ove u universe te cu tek pokusati da svarim. jer ono koliko sam do sada video ni jedno od njih mi na prvi pogled nije interesantno cak sta vise pojedini likovi me vec nerviraju a da nisam ni poceo da gledam.