Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 162907 )

0 članova i 10 gostiju pregledava ovu temu.

Offline marylou

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #600 : 23.05.2010. 20:05:43 »
SGUTT hvala vam

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #601 : 23.05.2010. 21:58:18 »
Na uploadu ispravljen prijevod SGUTT, pa molim admine da zamijene postojeći... Upravo pogledah epizodu s kompletnim prijevodom pa ispravih neke sitnice...
smileyNO1

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #602 : 05.06.2010. 15:55:22 »
Ovo je pravi Stargate. Konačno su ga pošteno zakuhali. :)
Spoiler for Hiden:
Ali najbolji dio epizode je kad O'Neill kaže: I'm not there, but I'm starting to wonder if maybe I should be.
Može! ;D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #603 : 07.06.2010. 20:58:01 »
I naš prijevod za 1x19 je tu.  :)

Ovo je pravi Stargate. Konačno su ga pošteno zakuhali. :)
Spoiler for Hiden:
Ali najbolji dio epizode je kad O'Neill kaže: I'm not there, but I'm starting to wonder if maybe I should be.
Može! ;D

Spoiler for Hiden:
Slažem se, O'Neill je pokazao da još nije za staro željezo! 8)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #604 : 07.06.2010. 22:00:27 »
I naš prijevod za 1x19 je tu.  :)

super, 720p WEB DL ide negdje između ponoći i 02h

EDIT: odrađeno, čeka zainteresirane
« Zadnja izmjena: 08.06.2010. 00:23:41 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #605 : 13.06.2010. 16:03:06 »
Odrađen i 1x20, dakle sezona je završena.

Hvala kolegama Nagyju i Jablanu, te krbi za syncove  ;)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #606 : 13.06.2010. 16:47:43 »
Veliko hvala svima vama. clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #607 : 13.06.2010. 17:18:02 »
Hvala svima koji su sudjelovali u prevođenju, hvala Mili i Jablanu što su rezuckali titlove i čekali ponekad na moje dijelove. :D

Moram priznati da nisam očekivao ovakav kraj, mislio sam da će doći do nekog mirnijeg rješenja, ali... kako se kraj približavao, tako mi se radnja nekako i ubrzavala i bila malo neočekivanija i mislim da... da jedva čekam iduću sezonu... :D
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #608 : 13.06.2010. 18:43:47 »

Moram priznati da nisam očekivao ovakav kraj, mislio sam da će doći do nekog mirnijeg rješenja, ali... kako se kraj približavao, tako mi se radnja nekako i ubrzavala i bila malo neočekivanija i mislim da... da jedva čekam iduću sezonu... :D
Da... i ja isto. Veliki sam obožavatelj SG serijala općenito i neznam šta bi mislio o SGU. Na momente mi je super a na momente mi dođe da bacim CD u "škovace".  :(
Al svejedno jedva čekam 2. sezonu... Jel zna neko kad je u planu početak nove sezone?  :P
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #609 : 13.06.2010. 20:00:48 »
Ja nisam ni znao da je ovo zadnja epizoda, mislio sam da ima 22 ili 24 epizode. Ne valja im nikako kraj mislio sam da će kraj prve sezone biti nešto kao u Atlantisu. Stvarno im je falilo novi neprijatelj nisu morali pozajmljivati neprijatelje iz Atlantisa i trebali su završiti sa malo više SG šarma, a ne ko u nekoj limunadici
Spoiler for Hiden:
ko ne zna se hoće li kapetana ubiti jel poginula doktorica i jel djete preživjelo i sl.
. Nažalost previše su uozbiljili priču fali tu malo SG humora. Raspisah se ja izvinjavam se.

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #610 : 13.06.2010. 21:30:16 »

Što se mene tiče, prva sezona je bila zadovoljavajuća (po pitanju pristupa seriji) ali može ovo mnogo bolje, ipak je ovo Zvezdana kapija, u drugoj polovini sezone ako se ne računa 15. epizoda, posetili su samo dve planete a tokom cele sezone samo jednu rasu vanzemaljaca su sreli. Nadam se da će druga sezona da popravi ovo.

Druga sezona počinje u oktobru, mislim da će se serija emitovati utorkom.
Evo i trejlera za prvu epizodu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #611 : 13.06.2010. 21:54:03 »
SGUTT i svi ostali koji su uložili trud i svoje vreme u ovoj sezoni, veliko vam hvala..
iShare, noProfit


Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #612 : 13.06.2010. 23:14:34 »
I ja želim zahvaliti Mili i Nagyju na odličnoj suradnji smileyNO1

a u vezi serije, mislim da su postavili dobre temelje za drugu seriju koja bi napokon trebala biti u duhu SG serijala ;D

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #613 : 14.06.2010. 01:34:42 »
Je li se to meni čini ili će u idućoj sezoni
Spoiler for Hiden:
doći do "spajanja posada" poput onog iz Star Trek Voyagera. Pripadnici Lucienskog Saveza
su zapeli na Destinyju i ne mogu otići, a nekako sumnjam da će ih Young sve pobiti.
Ima li još netko takav osjećaj, da serija "vuče" u tom smjeru?

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #614 : 14.06.2010. 10:48:29 »
Je li se to meni čini ili će u idućoj sezoni
Spoiler for Hiden:
doći do "spajanja posada" poput onog iz Star Trek Voyagera. Pripadnici Lucienskog Saveza
su zapeli na Destinyju i ne mogu otići, a nekako sumnjam da će ih Young sve pobiti.
Ima li još netko takav osjećaj, da serija "vuče" u tom smjeru?
hahaa izgleda baš tako :)
Spoiler for Hiden:
bilo bi najbolje da sretnu Borga i da 7 od 9 popravlja brod nekih 14 epizoda u toplesu  >:dj
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #615 : 14.06.2010. 18:00:31 »
Odrađen i 1x20, dakle sezona je završena.

Hvala kolegama Nagyju i Jablanu, te krbi za syncove  ;)

Citat: krbo
finale sezone će biti syncano za WEB DL čim stignem, na godišnjem sam pa se onda, normalno, nema vremena  :\)

ako netko slučajno nije primijetio sync za WEB DL je odrađen i postavljen

« Zadnja izmjena: 15.06.2010. 13:24:40 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #616 : 30.06.2010. 21:29:27 »
Po informacijama koje su se pojavile izgleda da će druga sezona biti daleko bolja od prve.
Svima onima koji jedva čekaju da počne druga sezona ne preporučujem da čitaju spoilere
jer će im onda ova pauza između sezona još teže pasti.
Da ne bih prevodio ceo tekst u prvom spoileru ću navesti samo najvažnije stvari
a u drugom možete da pročitate kompletan tekst na engleskom.
Spoiler for Hiden:
- Sudbina nije poslata samo radi istraživanja svemira, već ima i svoje "odredište od kosmičkog značaja",
  koje je daleko bitnije od povratka ljudi na Zemlju, zapravo ispunjenje te misije ih može vratiti kući.
- Videćemo i ogromnu svemirsku bitku sa armadom brodova.
- Gostovaće likovi i iz SG-1 i iz SGA.
Kompletan tekst na engleskom
Spoiler for Hiden:
The upcoming second season of Stargate Universe will expand upon the show’s mythology, giving viewers new insights on just why the Ancients set the Destiny on a pre-programmed course millions of years ago.

Among those insights is the fact that the ship isn’t just allowing its reluctant crew from Earth to explore the unknown, but that it is also going somewhere in particular.

SCI FI PI reports that “the Destiny has a destination of cosmic importance,” according to an upcoming interview with executive producer Brad Wright — “so important that it overshadows the desire for the crew to get home, and that by fulfilling this new mission, it may in fact allow them to get home.”

Editors from the Australian broadcaster’s official Web site recently visited the set of the show in Vancouver, B.C., and also got a peek at a casting sheet for “Resurgence,” with hints of what fans are in store for when the mid-season finale arrives at the end of 2010.

According to the site, the info indicated “a gigantic battle in space featuring an armada of alien spaceships, and possibly a planet-based battle, are coming to Stargate Universe. Great news for Stargate action junkies!”

According to the site,the tenth episode of the season might include such thing as “a holographic image of a battlefield,” and “a sea of wrecked ships.”

Showing off the vast fabric of the Stargate universe, cast members from both Stargate SG-1 and Stargate Atlantis will make appearances in the second season of SGU.
No word yet on just who will appear on the show, and how big the guest roles will be.

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #617 : 01.07.2010. 14:05:17 »
Po informacijama koje su se pojavile izgleda da će druga sezona biti daleko bolja od prve.
Svima onima koji jedva čekaju da počne druga sezona ne preporučujem da čitaju spoilere
jer će im onda ova pauza između sezona još teže pasti.
Da ne bih prevodio ceo tekst u prvom spoileru ću navesti samo najvažnije stvari
a u drugom možete da pročitate kompletan tekst na engleskom.
Spoiler for Hiden:
- Sudbina nije poslata samo radi istraživanja svemira, već ima i svoje "odredište od kosmičkog značaja",
  koje je daleko bitnije od povratka ljudi na Zemlju, zapravo ispunjenje te misije ih može vratiti kući.
- Videćemo i ogromnu svemirsku bitku sa armadom brodova.
- Gostovaće likovi i iz SG-1 i iz SGA.
Kompletan tekst na engleskom
Spoiler for Hiden:
The upcoming second season of Stargate Universe will expand upon the show’s mythology, giving viewers new insights on just why the Ancients set the Destiny on a pre-programmed course millions of years ago.

Among those insights is the fact that the ship isn’t just allowing its reluctant crew from Earth to explore the unknown, but that it is also going somewhere in particular.

SCI FI PI reports that “the Destiny has a destination of cosmic importance,” according to an upcoming interview with executive producer Brad Wright — “so important that it overshadows the desire for the crew to get home, and that by fulfilling this new mission, it may in fact allow them to get home.”

Editors from the Australian broadcaster’s official Web site recently visited the set of the show in Vancouver, B.C., and also got a peek at a casting sheet for “Resurgence,” with hints of what fans are in store for when the mid-season finale arrives at the end of 2010.

According to the site, the info indicated “a gigantic battle in space featuring an armada of alien spaceships, and possibly a planet-based battle, are coming to Stargate Universe. Great news for Stargate action junkies!”

According to the site,the tenth episode of the season might include such thing as “a holographic image of a battlefield,” and “a sea of wrecked ships.”

Showing off the vast fabric of the Stargate universe, cast members from both Stargate SG-1 and Stargate Atlantis will make appearances in the second season of SGU.
No word yet on just who will appear on the show, and how big the guest roles will be.

 hiphop navijacica :D
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline mrspock9066

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • live long and prosper
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #618 : 05.07.2010. 14:51:08 »
I ja se zahvaljujem kompletnoj ekipi koja je radila na prevodima ove serije   clapp   clapp    clapp   clapp

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #619 : 26.07.2010. 10:37:19 »
Par novosti veaznih za SGU.
Druga sezona počinje u utorak 28. septembra.

U drugoj polovini sezone u seriji će se pojaviti
Spoiler for Hiden:
Rodni MekKej i Ričard Vulzi, valjda će i da spomenu nešto vezano za Atlantis

A tu je i najnoviji trejler.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #620 : 28.07.2010. 13:39:27 »
Par novosti veaznih za SGU.
Druga sezona počinje u utorak 28. septembra.

U drugoj polovini sezone u seriji će se pojaviti
Spoiler for Hiden:
Rodni MekKej i Ričard Vulzi, valjda će i da spomenu nešto vezano za Atlantis

 navijacica

Citat:
A tu je i najnoviji trejler.

Izgleda zanimljivo, puno dobrih scena. Nisu nikakve aliene prikazali, ali nadam se da će bit i njih  :)
Spoiler for Hiden:
Rush kontrolira brod  :o  Tu će bit svašta...

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #621 : 28.07.2010. 18:39:08 »
Stigla sam do 5-6. epizode i bas mi se svidja serija. :)
Sve pohvale za sad. clapp I hvala na preporuci. smileyNO1

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #622 : 05.08.2010. 00:34:34 »
Odgledano. :)
Jedva cekam nastavak. smileyNO1

Offline FixXxer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #623 : 05.08.2010. 16:18:50 »
Au jedva cekam 2 sezonu.

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #624 : 05.08.2010. 19:00:10 »
Zavrsih sinoc sa gledanjem serije, prevodiocima svaka cast. Malo o seriji: tamo negde kada je izasao onaj trodelni pilot nisam nesto bio oduzevljen sa serijom a  kolko sam mogao tada da vidim i vecina ljudi koji su pisali u ovom delu foruma o seriji zato sam odlucio da je ne gledam ep po ep nego da sacekam da se zavrsi sezona i napravim maraton. Posle odgledanog pilota citao sam komentare u ovoj temi i nisu nesto bili ohrabrujuci pa sam se obratio drugu koji mi je preporucio SG1 i Atlantis i on nije bio odusevljen pa je cak pominjao i odustajanje od skidanja i gledanja serije. Tako sam i ja nastavio sa skidanjem epizoda ali nisam gledao i normalno zaboravio na seriju. Kada sam poceo da gleda nastavak u nedelju isla je epizoda za epizodom i serija uopste nije losa neki su pisali ne svidja im se serija nije to taj Stargate ali ja sam zadovoljan i koliko sam video najave sledeca sezona bice jos bolja

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #625 : 05.08.2010. 19:10:29 »
I ja sam odustao posle 4. epizode al' sam redovno skidao nove epizode, verovatno cu odgledati sezonu.

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #626 : 06.08.2010. 04:23:29 »
moram povuc neke crte sa SG.1 i ovom universe ista dosada prvih 10-etak epki mozda je universe jos vise otisao sa kursa od SG-1 a nakon toga krecu prave stvari ja se nadam. btw uvjeren sam da ce druga sezona biti puno bolja. Samo me malo strah da se serija ne ukine, a moze da bude odlicna!!

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #627 : 06.08.2010. 18:10:53 »
Imam dojam da smo svi kritičniji kad gledamo epizodu po epizodu. Nekako nisi zadovoljan, moglo se to i bolje, čemu sad ovo i ono... A kad gledaš s dvd-a više epizoda zaredom, ne hvataš se toliko na detalje, jedna epizoda završi, stavljaš drugu i ne mozgaš toliko o prethodnoj. I onda na kraju imaš potpuniji dojam o seriji kad sve odgledaš... To je samo moja teorija  :D

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #628 : 06.08.2010. 19:29:29 »
Odlicna je serija...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #629 : 06.08.2010. 21:41:38 »
meni ne pada na pamet uspoređivati, svaka serija je svijet za sebe, Universe ima sa SG-1 zajedničko samo par pojmova i termina. Lijepo se naslonim, podesim svjetlo i uživam.

A dobro je i znati da se SG-1 neće više snimati pa ne treba u svemu očekivati O'Neilla
(koji bi morao skinuti jedno 25kg da nastavi snimanje :) )

Ako mi se baš gleda SG-1 , onda ubacim koju epizodu pa gledam...



btw 25.09. je bio daleko, a sada je pred vratima 2. sezona
May the Plasma be with you!