Autor Tema: Da li se neko razume u ovo? Potrebna mi je mala pomoc :)  (Posjeta: 1903 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline OsWARD

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Pozdrav drugari, saljem neko pismo jednom studentu na inostranom faxu, preveo sam sta sam trebao medjutim jos mi je ostalo ovaj mali text, njega sam zaboravio napisati.

Trebam da prevedem jos na SVEDSKI i ALBANSKI jezik (haha, nije kriminal :) ) Ostalo sam sve resio:

"Obzirom na ostvarene ishode s ponosom bi hteo da se osvrnem na naše radne kolege koji su u najtežim momentima bili impresivni.
Nadam se da ovo nije kraj naše veoma uspešne kooperacije, koji naravno možemo proširiti i na više polja, uz uslov da je to i vaša želja."



Vec sam postovao na nekim forumima, medjutim za svedski i albanski se niko ne javlja. Postoji li ikakva sansa da cu ovde naci nekoga ko mi moze ovo prevesti? Google translate mi ne treba, jer nepravilno prevodi a recenice su komplikovane.


Hvala unapred! :)

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Da li se neko razume u ovo? Potrebna mi je mala pomoc :)
« Odgovor #1 : 22.05.2013. 23:38:19 »
Stiže ljeto, mi u zemlji vikinga skidamo jakne i oblačimo samo džempere, a ljeti stiže i svježa vutrica.  ;D Jel to planiraš kakav posao kad ovo pitaš?  njam-njam

Citat:
"Obzirom na ostvarene ishode s ponosom bi hteo da se osvrnem na naše radne kolege koji su u najtežim momentima bili impresivni.
Nadam se da ovo nije kraj naše veoma uspešne kooperacije, koji naravno možemo proširiti i na više polja, uz uslov da je to i vaša želja."

Ehm, prevod bi ti išao ovako:

Med tanke på allt vi har åstakommit skulle jag vilja tacka våra medarbetare som gav det lilla extra så att vi kunde uppnå våra mål när det var som svårast.
Jag hoppas att det här inte är slutet på vårat lyckade sammarbete som vi såklart kan utveckla mot andra områden.



Btw, albanski mogu da ti prevedem sutra, prekosutra, kad uhvatim druga u školi, on je sa te strane kugle zemaljske.. Sad ne znam ima li razlike između kosovskog albanskog (on je taj) i albanskog iz matične im zemlje..  :)

Offline OsWARD

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Da li se neko razume u ovo? Potrebna mi je mala pomoc :)
« Odgovor #2 : 22.05.2013. 23:59:15 »
Oooo kako brz odgovor! Hvala ti mnogo! clapp clapp clapp

Hahaha, nije nikakav kriminal, vec sam se ogradio, pisem nesto za fax pa moram na vise jezika jer su ti studenti iz razlicitih sredina. :D

Albanski - iskreno ne znam da li postoji vise vrsta, onaj kome ja pisem je koliko znam sa Kosova, mislim da nece biti problema, ti napisi kad budes imao vremena. :)




Heheheh poznato je da Skandinavci razbise sa vutrom i alkoholom, ne znam iskreno razlog, uvek sam bio umeren sa porocima. :D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Da li se neko razume u ovo? Potrebna mi je mala pomoc :)
« Odgovor #3 : 23.05.2013. 00:05:37 »
Isti je albanski svuda, slušam ga stalno  ;D

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Da li se neko razume u ovo? Potrebna mi je mala pomoc :)
« Odgovor #4 : 23.05.2013. 00:23:49 »
Poslaću ti to čim dobijem prevod.  smileyNO1

Heheheh poznato je da Skandinavci razbise sa vutrom i alkoholom, ne znam iskreno razlog, uvek sam bio umeren sa porocima. :D

Da ne vidiš dnevno svjetlo kako treba po mjesec dana, a sunce ne vidiš po 3-4 mjeseca i ti bio udario po porocima.  :drugari

A tek kad pukne -30, mrkli mrak, vjetar lupa po kostima kao da te neko lopatom udara po leđima iako si obukao 4 sloja odjeće, gdje god kreneš, snijeg udara ravno u lice i ne prestaje, prste ne možeš skupiti od hladnoće... neću više mračiti, bio bi ovo dobar uvod u horor film.  drinks ;D

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Da li se neko razume u ovo? Potrebna mi je mala pomoc :)
« Odgovor #5 : 24.05.2013. 00:01:52 »
Kosovare danas nije bilo u školi, jednodnevna bolest zvana test iz matematike..   ;D

Dobićeš sutra ujutro.  drinks

Tags: