Autor Tema: Rectify  (Posjeta: 38792 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Rectify
« : 03.05.2013. 00:29:51 »

Opis:
Posle 19 godina odležanih u zatvoru zbog silovanja i ubistva svoje maloletne devojke, Danijel Holden, pušten je na slobodu. Njegova kazna je prekinuta posle novih dokaza koji ga oslobađaju. Sad se vraća u svet koji ne poznaje i možda mu taj svet neće oprostiti kao što je zatvor to učinio. Danijel je gonjen od prošlosti, traje u sadašnjosti, i budućnost je neizvesna za njega. Bori se sa privikavanjem na novi život, kao što njegov povratak donosi strahove u mali gradić, kao i što ruši mir u porodici. Danijelov navodni zločin podelio je zajednicu. Da li će ih njegova sloboda podeliti?

Žanr: triler, drama
Kanal: SundanceTV
Godina: 2013.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage

Titlovi


« Zadnja izmjena: 09.05.2015. 13:02:00 maksi »
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #1 : 03.05.2013. 00:32:13 »
Obnovljena je za drugu sezonu. Ja verujem da će biti dobra serija. Čim napravim nekog mesta ovo moram srušiti i pogledati. Treba mi ovakva materija. Za sve ostalo nemam živaca.
iShare, noProfit


Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #2 : 03.05.2013. 10:37:38 »
Ja sam ovo pogledao i odlično mi je. Možda sam subjektivan jer mi baš leži ovako nešto, ali sigurno je barem "vrlo dobro".

Prevest ću svih 6 epizoda prve sezone, ali tek kad se riješim nekih drugih serija. Znači, ne odmah, ali skoro sigurno već ovaj mjesec (te druge serije su pri kraju sezone).

Samo dvije napomene za potencijalne gledatelje.
1. Tko ne voli serije gdje se "ništa ne događa", neka preskoči ovo jer u seriji radnje skoro da i nema, sve se vrti oko likova.

2. Ova prva sezona izgleda kao da je polusezona. Mislim, kraj je nekako "odsječen", izgledalo mi je kao da su napisali 12 epizoda, a snimili ih samo 6. Pobojao sam se da je to zbog financija ... ali srećom nije, eto dobili su drugu sezonu od 10 epizoda. Uglavnom, tko može / želi čekati do nagodinu, vjerojatno mu je bolje pogledati svih 16 epizoda u nizu.

idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #3 : 03.05.2013. 11:19:14 »
Hvala Silvio na info.
Ja ipak neću odustati, volim to kad se "ništa ne događa"  ;D
Pogledaću je, ako stigneš raditi prevode, verujem da ću je okrenuti još jednom sa mojom sa hanumom.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #4 : 05.05.2013. 23:34:09 »
Pogledan pilot  :)

Iznenadio sam se kad sam vidio da je kreator serije Ray McKinnon. Meni jako drag glumac. Vidim da je i napisao scenarij dok je pilot epizodu režirao Keith Gordon koji ima uvijek kvalitetne epizode različith serija.

Dakle, radi se o tipu koji se nakon 19 godina vraća u svoj rodni grad gdje ga dočekuju obitelj i cijela ta zajednica. Serija odmah pokazuje u kojem će smjeru ići. Glavno pitanje koje oni i mi gledatelji ne znamo je li kriv?

Radnja je jako spora što ovdje odlično paše pošto je ovo više psihološka drama koja se bavi posljedicama tog zločina. Scena kad večeraju
Spoiler for Hiden:
mi je bila malo neugodna. Al kako je to majstorski režirano. Jako realan prikaz koliko te zatvor promijeni i koliko se teško natrag uklopiti u zajednicu.

Gluma jako dobro funkcionira. Pogotovo Aden Young koji "jezivo" dobro glumi. Jedva čekam da vidim što će dalje biti i koliko je McKinnon hrabar u nekim odlukama.

8/10

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Rectify
« Odgovor #5 : 06.05.2013. 00:35:41 »
Ovo mi izgleda fenomenalno, bacam se na gledanje čim se završi regularna sezona!  smileyNO1

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #6 : 06.05.2013. 14:04:36 »
Izašla je cela sezona u WEB izdanju.
iShare, noProfit


Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Rectify
« Odgovor #7 : 06.05.2013. 15:44:41 »
budući da je serija navodno slična top of the lake (obje su sa sundance chanel-a), a kako su potonju većina popljuvala nisam preveliki optimist oko ovoga, ali pogledat ću pilot pa ćemo vidjeti za dalje....

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #8 : 06.05.2013. 17:57:48 »
@clearcut
Slične su to što dolaze sa iste TV koja ih emituje. A to što ljudi pljuju nešto ne mora da znači da ti se neće svideti. Il imaš svoj stav, ukus, mišljenje, ili ti drugi to formiraju? Ja kad bi se obazirao na to ne bi ništa gledao i sve bi gledao.  ;D
iShare, noProfit


Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #9 : 07.05.2013. 00:04:02 »
budući da je serija navodno slična top of the lake (obje su sa sundance chanel-a), a kako su potonju većina popljuvala nisam preveliki optimist oko ovoga, ali pogledat ću pilot pa ćemo vidjeti za dalje....

To se samo tako poklopilo da su s istog kanala. Od Top of the Lake se očekivalo puno ... pa je ispala pompozna svaštarija, nekoherentno ispričana, bespotrebno razvučena (a opet neke stvari nisu objašnjene, kao da su cijeli dijelovi nestali u montaži, ako ne već u scenariju).

Od "autsajdera" Rectify se nije skoro ništa očekivalo, a ispalo je dobro.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #10 : 12.05.2013. 03:24:10 »
Pogledana druga  :)

Kakav kraj epizode. Čisti neugodnjak  rofl rofl
Spoiler for Hiden:
ovaj ga navlači, a sestra sluša  angeldemon bilo je kroz epizodu par neugodnih scena. Al mene zabrinjava Ted. Ok, ne vjeruje mu, ali lik je teži egocentrik. Uvijek je on sam sebi na prvom mjestu i još se tako glupo ponaša. Baš odvratan lik. Još kad je gledao svoju ženu kako se skida, a njoj čak neugodno.

Najbolja scena mi je priča oko grmljavine i kiše
Spoiler for Hiden:
kad Daniel priča Tedovoj ženi kako nije čuo ni osjetio grmljavinu to jest kišu. Snažna scena. Čovjek ne zna što je realnost, što je stvarni svijet i to zasad odlične prikazuju.

Vrlo dobro zasad.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Rectify
« Odgovor #11 : 12.05.2013. 23:32:34 »
Odgledao prve 4 epizode. Odlična serija, pravo uživanje, još sjutra da spičim zadnje 2. Preporuka  smileyNO1

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Rectify
« Odgovor #12 : 14.05.2013. 22:03:40 »
Pala je i peta. Brutala epizoda!
Spoiler for Hiden:
Cijela epizoda tema boga. Zanimljivo, početak pogotovo. Nit' se zna kako je dospio sa onim "čovjekom" nit kako se čovjek zove. Veoma je primjetan njegov strah slobode. Jednostavno ne zna kako da se ponaša. I kraj epizode odličan. Ali mislim da ga nije silovao, nego da ga je ostavio u nedoumici zbog onog njihovog razgovara da nije sve tako crno i bijelo. Mada bih volio da mu ga je gurnuo, Ted, veoma iritantan lik.
Uskoro gledam i 6.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #13 : 20.05.2013. 22:56:22 »
Pogledana treća i četvrta  :)

Znači,
Spoiler for Hiden:
ovisan o igricama  ;D hm, ona frizerka mu se ponudila, a on prihvatio. Valjda su prije bili zajedno.

Možda danas peta padne ako bude mjesta.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #14 : 26.05.2013. 22:26:13 »
Konačno sam završio titl za prvu epizodu
Rectify.S01E01.HDTV.x264-2HD.srt

Sad me čekaju još
Rectify.S01E02.HDTV.x264-2HD.srt
Rectify.S01E03.HDTV.x264-2HD.srt
Rectify.S01E04.HDTV.x264-EVOLVE.srt
Rectify.S01E05.HDTV.x264-2HD.srt
Rectify.S01E06.HDTV.x264-2HD.srt

Sorry, nisam se stigao baviti ovime. Sad će to ići brže.

Napomena oko prijevoda:
Daniel čudno govori, jer je s 18 godina otišao u zatvor i sve je učio iz knjiga koje mu je mama slala, nije imao normalnu ljudsku komunikaciju u samici. Zato ponekad govori kao knjiški moljac. Ako se negdje u titlu njegove riječi učine neobičnim, to je samo zato što u originalu govori dosta uštogljeno, a što sam ja pokušao prenijeti u prijevodu. Naglasak je na pokušao. Druga stvar je koliko sam uspio, nisam ja sad Nenad Brixy.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #15 : 28.05.2013. 21:27:20 »
Evo i 2. epizoda je gotova. Dugo ništa, pa 2 epizode u 3 dana ... krenulo me. Volio bih reći da ću sada u 6 dana prostale 4 ... ali neće ići toliko brzo, ali neće ni puno više od toga.

Opet ću daviti sa sitnicom oko prijevoda. Ovaj puta u naslovu epizode, a koji ionako nitko ni ne primijeti.
Naslov 2. epizode je Sexual Peeling, gdje je "peel" oljuštiti, oguliti (kao recimo jabuku). A piling može biti i ono nešto kozmetički što rade ženske i metroseksualci, pa ja ne znam što je to točno. Ali prilično sam siguran da su autori napravili igru riječi i aludirali na legendarnu pjesmu Marvina Gayea "Sexual Healing", to jest "Seksualno iscijeljenje" ili "Seksualno izliječenje". Onda je u mom prijevodu naslov epizode "Seksualno izgnječenje" .
Uvijek je teško s tim igrama riječi, a gdje još naći riječ koja bi se uopće rimovala s izliječenje ili iscijeljenje, te imala makar i blage veze s "peeling". Skrpao samo ovako kako jesam. Eto, ako nekoga bude bolo u oči to gnječenje, da se zna da nisam to samo bubnuo.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #16 : 29.05.2013. 12:33:51 »
Hvala stari. Prevodi pašu i za 720p.WEB-DL.AAC2.0.H.264-BS pa kad neko bude u prilici, nek dopiše. Hvala.
iShare, noProfit


Offline Lazaxxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • prijevodi
Odg: Rectify
« Odgovor #17 : 29.05.2013. 12:54:03 »
Odgledao sam prvu epizodu ... svidja mi se.
Spoiler for Hiden:
Onaj sto se ubio na samom kraju epizode, on sigurno nije pravi ubica, jer je jos rano

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Rectify
« Odgovor #18 : 30.05.2013. 22:39:47 »
Ovo ce da bude popularnije od BB-a, garantujem , serija je vrh , gledao sam bez prevoda , maestralno nema sta , dosta slican koncept kao BB , jedna od retkih serija koja je dosta realna i poredi se sa desavanjima iz pravog zivota , na mene ostavila bolji utisak nego prva sezona BB-a

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Rectify
« Odgovor #19 : 31.05.2013. 09:49:12 »
Mene je posebno oduševio Aden Young koji glumi Daniela.

Ako ovo uspije doživjeti 3 sezonu kao što bi trebalo (držimo fige, ali kad se radi o Amerima svašta je moguće pa i da sjebu ovakvo nešto) ne bi me začudilo da Young pokupi Zlatni Globus ili Emmy za ovo...
« Zadnja izmjena: 31.05.2013. 14:30:53 Commandoguru »
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #20 : 31.05.2013. 13:43:18 »
Stavio sam prijevod 3. epizode.

Netko je uploadao "titlove" 4 do 6 epizode. To nisu moji titlovi, a navodnici su zato što sam pogledao, pa vidim da su to samo transkripti (vjerojatno urađeni u Notepadu) bez ikakve obrade. Što bi se još podnijelo da je prijevod dobar ... ali čovjek se muči sa srpskim, a gdje tek s engleskim. Nejasno je zašto se početnici laćaju ovakve ozbiljne drame, bolje je početi s nekom akcijskom ili sapunicom. Šta je, tu je, a i inače ne reagiram na takve stvari ... ali nije ovo neki True Blood (gdje su važne guzice i sise, a ne što oni zapravo kažu), ovdje se lošim prijevodom gledatelju sakati užitak gledanja odlične drame.

Tko ne može pratiti na engleskom, bolje nega pričeka moje prijevode. Imam još samo 3 epizode prve sezone, dovršit ću to u idućih desetak dana.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #21 : 31.05.2013. 20:14:05 »
Hvala Silvio.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #22 : 01.06.2013. 04:07:49 »
Pogledana peta. Epizoda koja je za koplje bolja od prve četiri. Sad sam skužio na koga me Daniel podsjeća. Na Karla Childersa kojeg je sjajno odglumio Billy Bob u Slingu Bladeu.

Glavni razlog zašto je serija ovako duboka i ima odličnu karakterizaciju
Spoiler for Hiden:
je to što ne odgovaraju na glavno pitanje jel on ubojica. Možda je silovao, ali nije ubio. Možda je oboje. Ovo pitanje ma koliko god bilo važno je samo ovkir za cijelu ovu priču. Da je na ovo pitanje odgovoreno, gledali bi nešto sasvim drugo. Nadam se da u finalu neće biti odgovoreno.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #23 : 05.06.2013. 16:21:01 »
Preveo sam sve epizode prve sezone.

Hvala na podršci mom najvećem (i jedinom) obožavatelju Nenadu D.

Novih 10 epizoda nam dolaze u 2014. godini. Unaprijed se radujem.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Rectify
« Odgovor #24 : 05.06.2013. 18:24:44 »
Jbg, ne možeš ti prevodit brzinom kojom sa ja odgledao seriju.  :P
Vjerujem da je to bilo u 3 dana...
anyhow, svaka čast na radu i trudu.  clapp

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Rectify
« Odgovor #25 : 05.06.2013. 19:31:40 »
Hvala Silvio za cijelu sezonu clapp clapp clapp

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #26 : 05.06.2013. 20:02:22 »
Zatrpao sam se opet, sa koje kakvom robom, i sad nisam ovo ni primirisao, nisam ni pogledao prevode za WEB dal trebaju sync, probao samo prve dve epizode. Ovo je na hdd, ja imam vreme ovog sveta, frau je sad na godišnjem, samo da sad poklopimo termin i zavrteće se ovo kod nas. Imam stvarno velika očekivanja od ovoga. Silvio, ako nekad bude prilike, popićemo kavu, rakiju, slatko.. sve po redu :)

Hvala stari za ovo  :naklon:
iShare, noProfit


Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #27 : 06.06.2013. 08:39:17 »
Pridružujem se zahvalama  8)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #28 : 06.06.2013. 19:56:08 »
Pogledano finale.

Spoiler for Hiden:
Lijepi kraj. Najbolja scena mi je između njega i njegovog zatvorskog prijatelja. Jedini koji je znao kako se osjeća. Dobio je batine, i to očekivano. Dobro je da su ostavili za kraj kao nekakav novi temelj za iduću sezonu. Ted naučio lekciju, valjda  ;D

Jedna jako dobra sezona. 7.6/10

Offline DreamOn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 79
Odg: Rectify
« Odgovor #29 : 11.08.2013. 21:38:39 »
Yoy što ja volim ovakve serije... Sporo, temeljno, baš dobro snimljeno, vizuelno prelepo. Aden Young briljira, mada i ostala glumačka postava ne zaostaje puno. Jednostavno, ja ovoj seriji ne mogu naći manu, barem za sad. Kad samo uporedim sa "under the dome"  :facepalm ta dva gledao paralelno  :facepalm U svakom slučaju preporuka za onog ko nije gledao a voli ovakvu tematiku  8)

Spoiler for Hiden:
Voleo bih da priča ode u pravcu gde bi Danijel bio krivac, ali mislim da su male šanse, ipak su to Ameri.

Silvio, hvala na prevodima, odlični su  smileyNO1