Autor Tema: Istina o Grčkoj!  (Posjeta: 10966 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #30 : 02.03.2012. 18:09:59 »
Najveći problem koji je doveo do stanja u kojem jesmo jest pravosuđe. Ništa drugo. Nema odgovornosti.
Obrazuje se kadar koji neće imati nikakvog osjećaja odgovornosti. Primjera ima nebrojeno. U HR možete, ubiti (Luka Ritz, dvije mlade Makaranke pregažene od pripadnika zlatne mladeži) koji bi u Americi dobili stolicu kod nas već slobodno šetaju, silovati ( košarkašica Gospića) gdje je guranje prsta u šupak izjednačeno s rukovanjem, pijani saborski zastupnik sleti s ceste i odvali trećinu kuće, sud ga je proglasio nevinim jer se kuća našla u krivo vrijeme na krivom mjestu...

Lopova ne smijete spriječiti u njegovom naumu jer onda sprječavate slobodno poduzetništvo i najebete. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.

Nije mi jasno zašto bi Kinez bolje upravljao Badelom od nekod od naših obrazovanih ljudi. Oni koji su krali i tako se obogatili neka odgovaraju, sve dok potpisuju štetne stvari Grčka
nam je sve bliži. Bili mi profosori ili zidari.

Što se tiče brodogradnje, za vrijeme vlade od 2000-2003, Hrvatska je trebala raditi 170 patrolnih brodova za Libiju, na pritisak amera, tadašnji premijer je popusti i pristao na gradnju
čak pet kaića za tko zna koga.

Dalmacijavino, samo 34 službena osobna vozila. Vrhunski.

Solarna energija, internet preko strujnih kabela, tu za brzinu nema granica.

Banke, zašto Francuzi osnivaju novu državnu banku, a mi bi zadnju prodali strancima. Zašto je ne žele prodati hrvatskim građanima. To bi bilo opasno. Jako opasno.

Turizam, poljoprivreda, vode, šumarstvo. U šumarstvu znam kakvo je stanje jer mi je to struka i otužno je što se radi. Kako se pljačka, krade, bogati na pljački...

Porez na sve i sva. Neka uvedu i porez na državljanstvo.

Političke elite nas pokušavaju uvjeriti da su i intelektualne. U HR je bilo i ima nekoliko vrhunskih intelektualaca, ostalo su kvazi koji njima nisu zaslužili cipele čistiti.
Ivan Supek, Vladimir Primorac, Vlado Gotovac, Ivica Đikić, Miroslav Radman, don Ivan Grubišić,
Spoiler for Hiden:
(iako sam zadrti agnostik, glasao sam za popa)
, ovih sam se sjetio ovako na brzinu. Kad bi nam ovi ljudi vodili državu, Skandinavija bi nam ga mogla podanfat....

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #31 : 02.03.2012. 19:02:19 »
znaci posle Tita kita  ;D  Kako mi pricaju matori i tad su lepo ziveli samo oni koji su se snasli, oni posteni su ziveli isto kao sto zive i sada.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #32 : 02.03.2012. 19:54:14 »
Kad bi nam ovi ljudi vodili državu, Skandinavija bi nam ga mogla podanfat....

Došao Bosanac u Englesku, i sad on razgleda onaj vrt oko Bakingemske palate, vidi predivne ruže, prosto čovjek ne može vjerovati da takvo nešto postoji. Ode on u Bosnu i pokuša napraviti isto kod sebe, i nikako neće. Jednog dana kada se vratio u London, pita on vrtlara, kako vi uzgojite tako dobre ruže? Ja uzeo isto sjeme, isti postupak i nikako ne ispadnu kao vaše, u čemu je problem? Kaže mu vrtlar: sve je to u redu, ali mi naše ruže uzgajamo već 500 godina.

O tome ti pričam, da ne znam kakav narod da imaš, ne možeš doći tako brzo na nivo Skandinavije jer su oni oduvijek, od srednjeg doba, od ovih modernijih zapisa svijeta, uvijek po svemu bili iznad ostalih. Na cijelom svijetu od 7 milijardi ljudi, jedine 2 nacije koje su sposobne za takav astronomski preokret su Njemci i Japanci i to je stvarno nešto posebno, ostali nisu takvi, jednostavno nisu predodređeni za takve stvari i to je to.
Međutim ta tvoja priča velikim dijelom stoji. Da smo u pravom trenutku nakon raspada ExYu imali prave ljude koji brinu za obično stanovništvo, za puk, kojima je opšte dobro bitnije od sopstvenog, siguran sam da bi bili u rangu Italije. Stabilne zemlje, međutim to su predviđanja šta bi bilo kad bi bilo, a i nešto ne vjerujem da bi tako ispalo, jer sam polako počeo sumnjati da nam je u genetskom kodu nekako zapisano da se bar svakih 50 godina moramo pošteno poklati. Žalosno je to kakvi su ljudi došli na vlast, ja npr kad vidim vašeg Keruma, telca debelog, meni bude crno pred očima. Čovjek ostane bez komentara, što je najgore, takvih ima i kod nas.

znaci posle Tita kita  ;D  Kako mi pricaju matori i tad su lepo ziveli samo oni koji su se snasli, oni posteni su ziveli isto kao sto zive i sada.

 Ovo nije tema "Malo smijeha i.." , inače dobar vic  rofl Porediti Jugoslaviju i ovo danas jednostavno nije u redu ni po kojem osnovu. Neka logična pretpostavka je da se porede stvari koje su približno iste. Na primjer da li je bolja Tošiba ili Dell, Japan ili Kina, da li su bolji putevi u Danskoj ili u Njemačkoj. Porediti YU i ovo danas jednostavno je smiješno! U odnosu na ove banana pokušaje država, ono je bila država u punom smislu te riječi. Ono što je tada urađeno današnji nitkovi ne mogu ni da okreče. Ne znam odakle si ti, pa da te pitam kada je sagrađen fakultet u tvom mjestu ili neka slična ustanova? A bolnica? A sportska dvorana?  A put? A kino/pozorište/dom kulture? Ti i ja vrlo dobro znamo odgovor. Ne bih da idalizujem tu vrstu socijalizma kroz koju smo mi prošli, ali jednostavno je 1000 puta bolji od ovoga danas, naravno i on je imao nedostatke, ali mnogo, mnogo više vrlina, a što je najbitnije radnik, običan čovjek iz mase, je imao mnogo veća prava nego danas pod ovom kvazi demokratijom.

U odnosnu na jednog brđanina Keruma ili pak onog našeg "intelektualca" raspalog Šešelja, stari drug je bio institucija, i to će ti svako ko se iole razumije u period 1945-1980 reći. Da ne bude da je to uređenje idealno, i tamo je bilo korupcije, malo gledanja ko su ti roditelji i slično pri zaposlenju, ali je Stari znao da takve postavi na mjesta na kojima se ne radi ništa bitno za državu, a danas evo npr ovdje kod mene jedan političar svog sina progurao za glavnog zamjenika pri jednom ministarstvu. To je direktna šteta, te toga u socijalizmu nije bilo.

Što je najbtnije, tamo je svako imao iste mogućnosti za napredovanje, zemlja je bila 5 vojna sila svijeta, postoje sad špekulacije da su čak imali i svemirski program naši, dobar standard života SVJETLOSNIM MILJAMA udaljen od današnjeg stanja. Velikim igračima to nije odgovaralo, pa su na scenu poslali velike vojvode i slične plaćenike, kako kod nas, tako i preko granice kod susjeda.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #33 : 02.03.2012. 20:19:13 »
Subi, mnogo si ti mlad za tu temu, i ja sam, ta zemlja je zivela na kreditima koji se sad vracaju, drugo bili smo zemljetina od 20 miliona stanovnika tako da smo se mnogo vise pitali o svemu, i Amerika i Rusija su nas hteli uz sebe, ne mogu da se setim samo koliko milijardi dolara pomoci nam je dala Amerika za razvoj i izgradnju zemlje, i naravno '99. su dobar deo porusili i svojoj zemlji obezbedili posao za najmanje godinu dana, jer znamo da je Amerika najveci izvoznik i proizvodjac oruzja na svetu. I da, "stari" je zaposljavao one sa knjizicom (imam ih par kod kuce  ;D ) a vidi cuda to se i danas radi, a ne mnogo pametne.


  pijem-caj

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #34 : 02.03.2012. 20:56:38 »
Znaci ovaj nas je lagao?  :(


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #35 : 02.03.2012. 21:07:27 »
Mlad jesam, sasvim sigurno najmlađi u ovoj temi, rođen 30 i kusur godina nakon smrti Staroga , međutim ja ljude ne dijelim na one starije (koji bi trebali biti pametniji, šta li?) i one mlađe, crne, bijele, Albance, Abordžine, seljake, gikove i slično.. Čovjek se gleda po karakteru, i dalje nema.

Postojale su povlastice za one sa knjižicom, ali i oni bez nje su mogli voditi sasvim normalan život. Ovaj epitet normalan nije svugdje isti, u SWE je normalno da imaš kuću/stan, 1-2 auta, zimovanja, ljetovanja i slično, u Etiopiji je to normalno sasvim sigurno drugačije. Država je davala dobre kredite. Konrektno u mom gradu, bolnica, dvorana, dvorana 2, dvorana 3, tržni centar su napravljeni za doba ExYu.

Međutim, daleko najbitnija stvar od svega je što su komunjare uzimali sebi, ali davali i dio narodu da normalno, žive. Jedan prosječan život dostojan čovjeka. Da našima daš sad 20 milijardi eura, šta misliš da li bi  Kerum, naš voljeni vojvoda, Tadić, Dodik, Nikolić, Bandić uradili nešto konkretno? Ne nego bi podijelili to između sebe i zamajavali narod sa još malo nacionalističke retorike. Baš zbog toga što je prosječan čovjek potonuo, nema ga nigdje te se naravno ne buni, a pošto oni znaju da povratne reakcije nema, oni će još više ogresti u kriminal.

Najsmješniji vic koji bi direktno mogao ići na naslovnu istoimene teme na našem forumu je da je u ExYu vladao "mrak" (ovo nisi ti rekao već često čujem u medijima).  ;D rofl Mogao si mnogo toga, jedino po partiji i po sistemu nisi mogao udariti. Probali su to plaćenici jednom, šteta što ih nisu sve streljali odreda, nekako se izmigoljiše i postadoše nacionalne legende. Eto, dobili smo medijsku slobodu, mi smo sad pravo demokratsko prosperitetno društvo (gdje je svaki drugi nezaposlen, gdje je premija ako sa faksom uopšte dobiješ posao, gdje postoji 1 posto ljudi koji imaju sve i 99 posto ljudi koji to gledaju, ali ipak ne smiju ništa da urade). Uzgred, na koji sistem vas podsjeća ovaj zadnji dio? Da, da, i mene isto.  smileyNO1

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #36 : 02.03.2012. 22:02:21 »
Kad bi nam ovi ljudi vodili državu, Skandinavija bi nam ga mogla podanfat....

Došao Bosanac u Englesku, i sad on razgleda onaj vrt oko Bakingemske palate, vidi predivne ruže, prosto čovjek ne može vjerovati da takvo nešto postoji. Ode on u Bosnu i pokuša napraviti isto kod sebe, i nikako neće. Jednog dana kada se vratio u London, pita on vrtlara, kako vi uzgojite tako dobre ruže? Ja uzeo isto sjeme, isti postupak i nikako ne ispadnu kao vaše, u čemu je problem? Kaže mu vrtlar: sve je to u redu, ali mi naše ruže uzgajamo već 500 godina.

O tome ti pričam, da ne znam kakav narod da imaš, ne možeš doći tako brzo na nivo Skandinavije jer su oni oduvijek, od srednjeg doba, od ovih modernijih zapisa svijeta, uvijek po svemu bili iznad ostalih. Na cijelom svijetu od 7 milijardi ljudi, jedine 2 nacije koje su sposobne za takav astronomski preokret su Njemci i Japanci i to je stvarno nešto posebno, ostali nisu takvi, jednostavno nisu predodređeni za takve stvari i to je to.
Međutim ta tvoja priča velikim dijelom stoji. Da smo u pravom trenutku nakon raspada ExYu imali prave ljude koji brinu za obično stanovništvo, za puk, kojima je opšte dobro bitnije od sopstvenog, siguran sam da bi bili u rangu Italije. Stabilne zemlje, međutim to su predviđanja šta bi bilo kad bi bilo, a i nešto ne vjerujem da bi tako ispalo, jer sam polako počeo sumnjati da nam je u genetskom kodu nekako zapisano da se bar svakih 50 godina moramo pošteno poklati. Žalosno je to kakvi su ljudi došli na vlast, ja npr kad vidim vašeg Keruma, telca debelog, meni bude crno pred očima. Čovjek ostane bez komentara, što je najgore, takvih ima i kod nas.


Daj ne nasmijavaj me  rofl

Ako cemo tom logikom onda bi Bliski Istok, Grcka i Italija (Rim) bili ubjedljivo najrazvijeniji na svijetu. Skandinavci su do prije 500 godina zivjeli u pecinama, a to ti je 1500 kasnije nego su Rimljani gradili puteve, bolje nego ih mi danas imamo, po cijeloj Evropi.

Fazon kod Skandinavaca je sto zive u vukojebini u koju niko nje zelio zaci hiljadama godina i imali su nesmetan razvoj, dok je kod nas, na Mediteranu svako morao svoje prste umijesati.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #37 : 02.03.2012. 22:24:09 »
I nisam toliko ciljao na ekomomski prosperitet, koliko sam ciljao na samu uređenost društva kao jedne cijeline, prije svega odnosi u državi. Norvežani i Švedi imaju svu tehnologiju ovoga svijeta, resurse da vode snažan rat bar 3-4 godine, stalno su bili rivali, pa opet nikada u novijoj istoriji (1950 pa naovamo) nisu uradili, a mogli su. Zato što su ljudi napravili UMNI, civilizacijski iskorak i shvatili u svojim mozgovima da od rata nema ništa, jer će biti poražene obe nacije, na ovaj ili onaj način. Usudio bih se reći da je to veličina rivalstva nešto kao kod Srba i Hrvata, pogotovo na rukometu i fudbalu, međutim nakon utakmice oni odu i zajedno se napiju, a Balkanci jedni drugima prave sačekuše, bacaju kamenje i kolju se noževima.

Malo društava je napravilo taj iskorak i shvatilo da rat nikuda ne vodi, pa mi je sasvim normalno da čujem: "U napadu bombaša samoubice danas je u pojasu Gaze poginulo 10 a ranjeno 20 ljudi", svaki božiji dan, vjerujem da i vi to stalno čujete.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #38 : 03.03.2012. 00:23:10 »

Pa ko ratuje poslije 1950? Samo Balkan, Afrika i tamo gdje Amerikanci odluce da imaju interes.

Ali ti u prethodnom postu govoris da su Skandinavci "oduvjek, od srednjeg doba (valjda je to Srednji vijek ???)... uvijek u svemu bili iznad ostalih". A ja ti samo odgovaram da Skandinavci 90% vremena od kako se isto mjeri nisu bili ni do clanka 90% civiliziranog svijeta  ;)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #39 : 03.03.2012. 01:19:14 »

skoro ispliva u javnost da kad je bila delegacija kineske vlade u Srbiji, ministar ekonomije u vladi Srrbije tražio "reket" od kineza.. kinezi se našli u čudu, misle ljudi da čovek nudi neku egzebiciju sa Novakom Đokovićem.. dok nisu shvatili da čovek traži da se to "podmaže".. što bi se reklo po "naški".. njihov komentar je bio.. da u PRC-u ministar ekonomije traži "reket".. ne bi ga najurili.. već bi ga obesili na usred Pekinga, za primer drugima da bude, šta se dešava za takve stvari..


 rofl rofl rofl :dash :dash :dash rofl rofl rofl :dash :dash :dash

Al nije zajebancija, živa istina.. čovek izašao javno na TV to izjavio(bio je radio u privrednoj komori vlade Srbije, bio čovek "domaćin" kinezima, posle toga, dao otkaz..), viče mu novinar koji je vodio razgovor sa njime, nemoj to da pričaš, jesi normlan, hoćeš da te pojede mrak, kakav mrak, demokratski mrak..
Svake godine borba oko toga kolika će cena maline biti, seljak blokira put, traži bolju cenu, Prvi Pendrek Srbije pošalje, svoje zaposlene, oni istuku raju, pohapse.. i mir u državi, jebeš cenu maline.. i onako ide ispod cene.. 450 grama, mrtvih 45 deka, košta u francuskoj u maloprodaji 25€, zemlja porekla srbija, veliki tržni cenatar, smrznuta hrana, voće, povrće, ja gledao, svojim očima nisam mogao verovati.. ovi mučenici em dobili batina, em bili hapšeni, dobili prijave, kazne, još im nisu dali ni 1€ za kg. koliko su seljaci tražili..
A ovi zapališe Atinu zato što im ukidaju 13 i 14 platu.. pa pitaj ovog mučenika koji živi od zemlje, eto primera od te maline u Srbiji, kolika ulaganja ima i žrtvovanja, svaki dan ide u crkvu pali sveću, moli se svim svetima, da godina bude dobra, da ne ubije mraz, da ne bude kiše puno.. i kad ga priroda pogleda, onda ga dočeka na penal Prvi Pendrek Srbije i vlast u Srbiji..
Država ala Alan Ford.. ovde je raja kao Rodni i Delboy.. samo što nismo u Pekamu..
Pa ni u Alan Fordu nema da ministarka pravde, ukrade, da, ukrade.. 50k € na izborima, kao neko "jaje" u nekoj izbornoj komisiji.. niko to u javnosti nije znao.. onda su počele novine da pišu o tome kako je ministarka ukrala 50k €, dan po dan.. sve veći pritisak na nju.. ona izađe u javnost posle čitave hajke.. i prizna, jbt, prizna da je uzela novce, i daje reč, da će vratit novac ali da i dalje ostane ministarka pravde, ona postavlja uslov, zamisli, molim te.. kad sam video to, prišao sam Valentini(hanumi), okrenuo leđa, i rekao sam joj da me zakopča.. pogledala me, pogled je govorio, malo pre si bio normalan.. šta ti je sad.. ma ko u arapa, trebalo je odmah na panj, pa ti ukradi.. ali ona je dala reč da će vratit pare.. i dan danas je ministarka pravde.. ova ne plati porez, imala je "štelu", platila na budžetski račun, 1,5 milku €(pa odakle ti milka ipo, majke ti, od prevanja u Srbiji, pa nećeš se ti leba najesti od pevanja.. pa nije ovo Kolumbija, ovo je Srbija..), bila kod kuće par meseci u kućnom pritvoru, i eto je, pomalo poštena, sad slobodna, još će imati prilike da zaradi, jer plaćaju 500k€ da gostuje na TV, da bi dala ispovest.. pa jbt O. J. Simpson nije toliko zaradio na svojoj ispovesti.. pa što ameri nisu Al Kaponea poslali u kućni pritvor, mogao je čovek ispunit uplatnicu, otišao na šalter pošte, uplatio, drugi primerak odneo u tužilaštvo i u kućni pritvor.. posle kad izađe HBO mu da vreću novaca za ispovest, emisija ide ponedeljkom u 20h.. cela USA gleda, veća gledanost nego finale M*A*S*H(hvala još 1 DD za prevode).. Canada HBO ne bi emitovala to.. Call me Fitz dobijo bi taj termin..
Ovu sirotinju ovde može samo Darko Šarić da spasi.. ja bih njega postavio za premijera, predsednika, PPS(1 pendrek srbije).. čovek je sposoban, ima kontakte u celom svetu, radio sa živom lovom, čovek je prebacivao brodove, jbt, brodove(ne pričamo o čamcu) droge sa jednog na drugi kontinent.. uzimao kintu, ulagao u poljoprivredu, firme koje su imale proizvodnju(ne ko ove demokrate koje se bave uvozom i pružanjem usluga.. a proizvodnja?), znate li koliko je ljudi ostalo bez posla.. jer država sve to pozatvarala.. jer to je bilo u vezi sa Šarićem..
Na izborima ako ne bude na listi, dopisaću ga i zaokružiti..
Mislio sam Dragana Džajića Džaju, al čovek bio zatvoru, kažu Džaja ukrao, ali eto džabe je robijao, nije ukrao ništa.. a u Srbiji kažu, ljudi, pun para kao Džaja..
A da smo "divlji", jesmo.. pa u Rimskom carstvu je bila najgora kazna kad napraviš sranje u Rimu i kazne te sa tim da ideš na Balkan.. nek me jebe ceo senat, kongres, nabošću Cezara sam, samo da ne idem tamo.. a to što pišeš Šubi da skandinavci idu na pivu zajedno posle tekme.. a mi Balkanci se oštrimo odmah za šibačinu.. evo jednog primera iz iste te Evrope.. šta radi ona ostrvska stoka.. Engleska vs Vels, Vels vs Škotska, Irska vs Engleska, Vels vs Irska.. niko sa nikim ne može a moraju biti zajedno.. nemaju kud.. a to bio fudbal, ragbi, veslanje, kriket.. pa to je opsadno stanje tada.. države kao da su ušle u rat.. a sastale se dve republike iz UK na Kupu nacija u ragbiju..
iShare, noProfit


Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #40 : 03.03.2012. 02:38:07 »
kao sto rekoh, subi, mnogo si mlad i naivan, mani se politike i gledaj svoja posla. Evropa je zato jaka jer svaki covek gleda svoja posla i zabole ga za sve ostalo

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #41 : 03.03.2012. 11:10:35 »
Evropa je zato jaka jer svaki covek gleda svoja posla i zabole ga za sve ostalo

Daleko od toga. Zbog toga če sve polako otić u k......  Jer sa takvim načinom razmišljanja dozvoljava se pojedincima, da rade šta oću, jer znaju da im se ništa neče desiti.  :no-no
« Zadnja izmjena: 03.03.2012. 13:15:31 delbajsi »


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #42 : 03.03.2012. 12:53:44 »
Lazo i Šubi, original ste ova dvojica.



Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #43 : 03.03.2012. 13:40:24 »

Pa ko ratuje poslije 1950? Samo Balkan, Afrika i tamo gdje Amerikanci odluce da imaju interes.

Ali ti u prethodnom postu govoris da su Skandinavci "oduvjek, od srednjeg doba (valjda je to Srednji vijek ???)... uvijek u svemu bili iznad ostalih". A ja ti samo odgovaram da Skandinavci 90% vremena od kako se isto mjeri nisu bili ni do clanka 90% civiliziranog svijeta  ;)

Pa i prije, taj prostor je stvarno bio buran 1500-1600, ali u novijoj istoriji, oni nisu vodili nikakav sukob još od 1814 i švedsko-norveškog ljetnog rata, koji je trajao ni manje ni više nego 20 dana. A nama je najveći period mira bio 50 godina, i ne postoje indicije da rata opet neće biti jer nacionalizam buja u svakoj od bivših republika.

I kako ti očekuješ da neko sa takvim osobinama dođe na nivo Sakandinavije? Da, imate prirodne resurse, Bosna ima odlične planine za zimski turizam, Hrvati predivnu obalu, Srbija pitke vode kakve nigdje nema, Vojvodina sama može da hrani pola Evrope, a još kad dodamo Slavoniju, Lijevče, pa Crnogorci svoje promorje, ali džabe kada na vlasti nisu ljudi koji su to spremni da iskoriste.

Možeš ti biti veliki kao Rusija, imati para kao Švicarska, imati još 10 Vojvodina i još 10 primorja, sve ti džabe kada su na vlasti ljudi kojima je lično dobro preče od sveopšteg.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #44 : 03.03.2012. 15:54:00 »
a to što pišeš Šubi da skandinavci idu na pivu zajedno posle tekme.. a mi Balkanci se oštrimo odmah za šibačinu.. evo jednog primera iz iste te Evrope.. šta radi ona ostrvska stoka.. Engleska vs Vels, Vels vs Škotska, Irska vs Engleska, Vels vs Irska.. niko sa nikim ne može a moraju biti zajedno.. nemaju kud.. a to bio fudbal, ragbi, veslanje, kriket.. pa to je opsadno stanje tada.. države kao da su ušle u rat.. a sastale se dve republike iz UK na Kupu nacija u ragbiju..

Pa ti uzeo najgori primjer. To ti je Balkan u malom, najviše se ne vole IRA-u koja je usko povezana sa kriminalcima i Englezi, koji nisu ništa bolji. Sve to stoji, da se oni ne vole itd, itd.. Međutim na kraju toga svega će stati država kao GARANAT BEZBJEDNOSTI. 80-tih nisi mogao otići na engleski stadion od huligana, ako odeš kockaš se sa životom. Čelična Dama po imenu Margaret Tačer je to sve uredila, njih poslala u zatvore + doživotna zabrana prilasku na stadione u UK. Jednostavno. A zato naši ne zatvore huligane? Zato što će upravo ti huligani sutra uz pomoć političara da ruše vlast jer je to grupa ljudi ograničenih umnih kapaciteta kojima se najlakše upravlja!

Bio sam na utakmci, tačnije derbiju engleske Premijer lige (Čelzi - Man Utd) i riječima se ne može opisati euforija koju doživiš tamo. Ja bolju organizaciju u svom životu vidio nisam! Sve kao po planu, pedantno, uredno, na Bridžu je bilo +40 000 ljudi i nikome nije ni palo na pamet da baci flašicu, telefon, ne daj Bože da uleti na stadion.

A sad slijedi logičan zaključak, zašto je to tako? Ponoviću po hiljaditi put, zato što su kod njih ljudi koji malo više brinu za svoje društvo, da, oni kradu, ali isto tako i narodu daju. E sad, mi pametni imamo svoju ligu gdje gubimo od nekog tamo Šamroka, a Englezi smatraju za neuspjeh ako nemaju bar 2 kluba u polufinalu LŠ, najvećeg klupskog takmičenja. Liga najgledanija na svijetu.

Međutim, šta nas briga. Oni su nemoralna, nečasna stvorenja. Mi Balkanci smo najbolji, najjači, najpametniji (+dodaj epitet po želji).  smileyNO1

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #45 : 03.03.2012. 17:15:24 »

Subi nisam ja poredio Skandinaviju sa nama, vec sa razvijenim evropskim drzavama  ;)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #46 : 03.03.2012. 18:04:22 »
Ne razlikuješ navijača od huligana, ne razlikuješ uređenje sposrtskih društava kod nas i kod vas..
Ovde svako SD, je pod pokroviteljstvom države, političara koji su na vlasti..
Na zapadu svako SD je privatizovano, živi od sponzora, rezultata, od simpatizera kluba, navijača, huligana, od grada/sela gde se nalazi, regije..
Ja imam člansku kartu SD Vojvodina, svaki mesec plaćam članarinu, dajem donaciju, podržavam SD u svakom obliku kako mogu..
Dok kod ne bude toga u Srbiji, sport je i klinički mrtav.
Neredi na Ostrvu su stali, zašto, lupanje po džepu, pa tvorza..
Nije svejedno, i stoku naučiš kroz batine, a ovu stoku na dve noge, samo kroz džep, zatvor.. Ali oni to sve nadoknade kad izađu sa Ostrva..
A nemaju potrebe za tim, imaju jebeni standard, imaju tih mrtvih 35 funti da daju za ulaznicu + šal, dres, klopa, pab.. znači može se, radit, zaradit i priušiti tako nešto..
A ovde je refleskija društva i vremena kojem smo živeli, društvo, država.. niko ti nije pružio/ukazao put sa kojim možeš ići, na koji trebaš krenuti.. pokazali su ti roditelji, ako si imao prilike da ti to priušte.. ako nisu prsli od neimaštine, besparice, izgubili zdravlje radeći za džabe nekom "jajetu" u Srbiji.. pa ko je mogao detetu da priušti sport u nekom SD, da mu kupi patike, da ga školuje, da mu pruži osnovno osnovog.. e to je kod nas.. u ljudima se nakupilo svega.. ne mogu ništa da promene.. dovoljno je da ga neko podigne kroz par reči, gubiš glavu, masa te nosi, nemaš više svest koju treba da imaš..
Tako da pusti me tog poštenja, svesti, razuma na Ostrvu.. A kod nas kad bi bilo tako, odmah bi se pojavile koje kakve qrceve NVO koje bi na sva zvona drečala o tome kako u Srbiji traje tortura, nema demokratije, policija hapsi, država puni budžet kažnjavanjem, strani ambasadori bi odmah digli saopštenja kako u Srbiji nema tolerancije, prava građana.. a kako da to bude kad u Srbiji ministarka pravde ukrade 30k€ i ostane ministar pravde.. ti kao da ne čitaš šta pišem u mojim postovima.. nije zajebancija, ne zajebavam se sa iznošenjem činjenica u svojim postovima.. stari, ja živim 20 godina u Srbiji, ali ne živim na dnevniku 2, na TR serijama, latino američkim, nije mi život rijaliti šou, na režimskim novinama.. pa ja kad idem izvadit dokumenat, koji plaćam, moram imati vezu.. ideš registrovati auto trebaš bolovanje otvoriti, ja pasoš vadim, ova mi kaže podizanje radnim danima između 12 i 15h, a radim i putujem na posao, da se teleportujem preko kapetana Siska..
Nismo ni mi sjajni, nisu ni Grci.. šta se radi kad je derbi u Atini, Solunu? U Engleskoj je fudbal biznis, to je firma a ne štala, to je biznis, protok kapitala.. A na ovim prostorima je to "džeparenje".. možeš na fudbalu ukrasti milke i milke €/$, da ne platiš nikom ništa, onda državi nestane para, pa te onda stisne, pa ti izkeziš koju milku njima, odrapiš par meseci kućnog pritvora.. i eto te opet u poslu..
A to što se u Srbiji navijač ili simpatizer naziva "huliganom".. to je ne znanje, javnosti, ljudi..
Imaš u Srbiji vođe navijača Partizana, koji imaju firmu, zamisli, zove se "Navijač" d.o.o. imaju račun u UCB Srbija, ja bio u UCB kad su dva beogradska blejača ušli i rekli da su iz BG i da su u BG otvorili račun, tamo su VIP klijenti, i da FK Partizan njima prebacio neku cintu, ovi moraju sad nekom fizičkom licu, da prebaci desetak k€ na račun ali da se uradi u okviru UCB zbog provizije. Ja gledam ne mogu verovati, završili oni to. Nije prošlo par dana ja ih vidim na Diskaveriju u emisji o navijačima na Balkanu.
Evo, hanuma me opominje da više ne tupim..  ;D
iShare, noProfit


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #47 : 05.03.2012. 10:48:39 »
Itekako razlikujem navijača od huligana. Međutim izgleda da ti ne shvataš (ili ne želiš da shvatiš) da se danas mnogo bagre nakotilo pod tim "navijačima". Baš skoro čitam, potpuno se normalno šetao do prije par dana onaj lik iz Grobara što je ubio iz topa klinca na drugoj tribini. Pa sve i da nije kriv (a svi dokazi upućuju na to da je kriv), on nebi smio ni prismrditi nekom stadionu na Ostrvu. Pobornik sam privatizacije ali da se to odradi kvalitetno. To se može uraditi, Rumuni su to fino osmislili pa svake godine imaju bar jedan klub u LŠ. Ako mi to odradimo na svoj način, dobićeš raznorazne vlasnike klubova koji u životu nisu šutnuli loptu, glavu dajem (čitaj Kerum i slični). Takođe sam član 2 sportska društva, Borca iz Banja Luke čiju nijednu domaću utakmicu nisam propustio ima par godina, te Allmänna Idrottsklubben (ppznatiji kao AIK), takođe kada sam u SWE, obavezan ritual je odlazak na njihovu utakmicu. Nažalost po neke, opet ću se morati osvrnuti na bivšu nam državu i jaku policiju koju je ona imala. Znaš šta bi tada bilo da probaš uletiti na stadion? "Milicija" bi ubila Boga u tebi, da za sva vremena znaš da se takvo nešto strogo kažnjava, a ti razmisli da li bi to neko uradio opet. A danas one Grobare njihovi saborci proglašavaju herojima, kako ih nije sramota je***e!

Svake godine ljudi na ovim prostorima umiru upravo u tim sukobima huligana, bili oni i sami huligani ili obični navijači. Generalni naš problem je taj što se mi previše dijelimo, a iz toga proizilaze ogromne predrasude. U Hrvatskoj se dijele na Dalmatince i ovu "gradsku" raju iz Zagreba, prijatelj mi priča da ne mogu da se smisle. U Srbiji isto tako, u Bosni ne trebam ni pričati, još malo čarki i 100% će ovdje nažalost ponovo biti rata. U svakoj od država je naravno i standardna podjela na ove koji su udaljeniji od Boga, crkve itd.. oni su komunjare, nevjernici, sotone, ateisti.. A ovi drugi bliže Bogu su zaluđenici koji su totalno zaslijepljeni time. Iz krajnosti u krajnost. To je neka glavna podjela.

Pomenuo si prije Par postova i Izrael, ja bi volio da mi budemo kao oni. Podosta se razumijem u prilike i neprilike tamo jer sam i sam Jevrej.



Ovo su gore sve njihovi neprijatelji, i opet Izrael ih redovno tuče po svim na svim mogućim poljima. Neki tvrde da je to tako zato što imaju jake prijatelje, ali ja tvrdim ja te to u prvom redu isključivo odanost svojoj domovini, za šta te uče od malena, taj prostor je prije 50-60 godina bio obična pustinja, a danas svjetlosnim miljama daleko od toga. Izrael u stvari oslikava želju jednog naroda da ima svoju državu, da ima dio svog nacionalnog, etničkog indentiteta. I oni to fantastično rade, na čemu im se veoma divim.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #48 : 05.03.2012. 11:03:51 »
Šta je tebi Kerum skrivija Šubi?   u_jeeeeeeeeee

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #49 : 05.03.2012. 12:52:33 »
Konkretno meni ništa, međutim njega uzimam u usta jer je tipičan primjer Homo Balkanikusa.

@Nenad još da dodam, idealno riješenje za takve "neiživljene" ti je prinudni rad. Kada ga pošalješ da obrađuje neku njivu na par dana, smiriće se on. Znaš kako, nisam pobornik prevelikih kazni, jer se često sila reflektuje u potpuno drugom smislu. U pojedinim zemljama Bliskog istoka ti je kazna za krađu u prodavnici odsijecanje ruke ili slično, a na primjer u Skandinaviji za ubistvo dobiješ maksimalno 8 godina u zatvoru koji ima odične uslove, policija u Norveškoj uopšte ne nosi oružje, pa opet imaju manje kriminala od zemalja Bliskog istoka. U stvari u SWE uopšte nebi ni bilo većeg kriminala da nisu naši pristigli  ;D , onaj prvi val iseljenika (sredina sedamdesetih), tu spadaju i moji. No šta da se radi, danas su trenutno asocijacija na kriminal definitivno Albanci i Turci, najviše ih je u tim vodama.

Dalje, dok si u zatvoru pokušavaju od tebe napraviti bolju ličnost, pa im to u većini slučajeva i uspjeva, naravno ako si odgojen u tom svijetu, znam da ti je ovo demagogija i da ti ništa ne znači, ali eto dao sam ti primjer. Evo još jedan:

- Drugar iz komšiluka prepisivao na testu (znači to nije faks, već srednja), tata mu ima para na bacanje, ima firmu koja pravi korpe za smeće za cijeli Stockholm, a to ide kao alva. Uhvatili ga, pravac pred komisiju. "Dobar dan, ti si prekršio taj, taj i taj član škole, kazna ti je to i to. Kraj priče". Prepisao je par riječi, jedan odgovor na pitanje i dobio je kaznu, kupljenje smeća svakog vikenda na određenoj lokaciji, ukupno mora odraditi 35 sati + volontiranje u centru za nezbrinutu djecu. Nema veze ko ti je tata, on je to sve morao odraditi, pa mu je došlo iz guzice u glavu, sumnjam da bi ikada išta više prepisao.

Dalje, a znaš šta se kod nas dešava? Roditelji su PONOSNI, hej P O N O S N I zbog svog sina koji se "snašao i prepisao". I naravno taj će kako bude odrastao sve više i više kriminalnih dijela smatrati za dobre, jelte ja sam se snašao to je najbitnije, te nije ni čudo što nam je cijeli državni kadar korumpiran, kada stvaramo kadar koji je u direktnoj vezi, u direktnoj simbiozi sa kriminalom.

E sad naravno mi smo pametni, najbolji na svijetu, ali evo malo argumenata, onoga što mi nemamo: Švedska djeca ko zna koju godinu zaredom su među prvima po PISA testu školskog znanja, a Srbija 41. Ono što sam naučio u SWE u školi u svakom trenutku dana, noći, mogu da ti napamet ispričam jer znam čitav proces, jer nisam učio napamet, jer ti ne daju da učiš napamet, a ono što sam učio ovdje ne mogu ponoviti jer je dovoljno dobiti ocjenu i kasnije je sve nebitno, nestaje iz glave. Tako je postavljen sistem kod vas.

Znaš, e sad ti opet misliš da je ovo demagogija, NE NIJE, i Šveđani su (doduše nekada daaaaavno) bili obična rupetina, gladni ljudi, neplodna zemlja, duge, teške zime. Ali pravilnim raspoređivanjem stvari, stavljanjem poštenja i ljudskosti na prvo mjesto postali su ono što što su danas, broj jedan u svemu. Da li razumiješ? Oni su nekada bili gori deset milijardi puta od današnje Srbije, ali su odredili svoje prioritete, razmišljali o bitnim stvarima i došli na nivo na kom su danas. Sve se može kad se hoće.

Uzgred, nemam neko mišljenje o sebi, smatram da sam prosječan, ali eto ja imam 15 godina. Zamisli neke tinejdžere iz svog komšiluka koji imaju 15 godina (pozivam i ostale), da li bi oni meni mogli parirati u argumentima? Ja znam odgovor, a ja sam produkt jednog sistema gdje se ljudskost, znanje i poštenje cijeni.

Sad se sjetih i jednog finog melosa, sastav iz daleke Norveške..

« Zadnja izmjena: 05.03.2012. 12:54:57 Subashiana »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #50 : 05.03.2012. 15:27:59 »
 :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #51 : 06.03.2012. 16:01:43 »
A švabe lepo snimile film, i pokazale svojoj, raji, kakva nam je bliska budućnost..
Jel gledao iko ovde film Die kommenden Tage aka The Coming Days (2010)
Uzmite pogledati, ima Eng. titl, a prodavnicu birajte sami..

Radnja filma odvija se u Nemačkoj 2020. godine. Globalnom politikom dominiraju katastrofalne posledice klimatskih promena i ratovi zbog vode i nafte. Zemlje Šengenskog sporazuma zabarikadirale su se severno od Alpa. Granice su hermetički zatvorene, a onima koji jednom napuste Šengensku zonu povratak se zabranjuje za sva vremena. Bulevari i parkovi glavnog grada Evrope, Berlina,prepuni su šatora u kojima žive beskućnici. U supermarketima kupci se bore za poslednje preostale namirnice. Država je izložena napadima sve radikalnijeg gerilskog pokreta, čiji članovi naizgled vode život uzornih građana, da ih ne bi razotkrili.

iShare, noProfit


Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #52 : 06.03.2012. 16:10:49 »
to vredi pogledati...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #53 : 06.03.2012. 16:39:04 »
Kad pogledaš film.. onda kao Mujo, pakuj kofere, ženo, ja ću djecu i pravac SFR Njemačka..
iShare, noProfit


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #54 : 06.03.2012. 16:45:13 »
Obično u tim trenucima teške krize, na scenu se izmigolje raznorazni prosvetitelji koji stručno koriste napaćeni narod za ostvarivanje svojih ciljeva, a viškom decibela nadoknađuju svoje argumente, kojih u stvari i nemaju. Njemački vrh se ni dan danas nije odrekao sna o evropskoj, pa i svjetskoj dominaciji, to vam garantujem.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #55 : 06.03.2012. 16:46:42 »
nenade, daj linkove na pm ako imas

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #56 : 06.03.2012. 16:54:08 »
Citat:
   taj prostor je prije 50-60 godina bio obična pustinja, a danas svjetlosnim miljama daleko od toga. Izrael u stvari oslikava želju jednog naroda da ima svoju državu, da ima dio svog nacionalnog, etničkog indentiteta. I oni to fantastično rade, na čemu im se veoma divim.

Nemoj pogrešno da me shvatiš. Sve je to lepo, ali kad se pojaviš niotkuda i otmeš državu drugom narodu, još se hvališ time i očekuješ da te ostali iz okruženja vole. I još se diviš takvim stvarima. Strašno.

Razapnite me sad, proglasite za nacistu, fašistu, vanzemaljca. Ništa me ne bi čudilo jer pominjanje Izraela u bilo kom negativnom kontekstu vodi ka tome. Ne mrzim nikoga, samo me nervira što je to tako.
« Zadnja izmjena: 06.03.2012. 17:09:05 Aleks@ »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #57 : 06.03.2012. 18:25:16 »
Obično u tim trenucima teške krize, na scenu se izmigolje raznorazni prosvetitelji koji stručno koriste napaćeni narod za ostvarivanje svojih ciljeva, a viškom decibela nadoknađuju svoje argumente, kojih u stvari i nemaju. Njemački vrh se ni dan danas nije odrekao sna o evropskoj, pa i svjetskoj dominaciji, to vam garantujem.
I to bez i jednog ispaljenog metka, izgubljenog mladog nemačkog života, za Rajh..

@laki
Jedino da ti UL na BayFiles, on je relativno brz, za free user, ide oko 300kb/s
Jer ja sam na Usenet prešao, ne pratim p2p, jedino ovako, BRr!p, oko 1,2 giga je fajl.

@Aleks (Ferguson)
Jesu oni bili žrtve, ali brate, koliko su oni zla naneli, sahrane sa zemljom, Liban, niko reči jedne nije rekao u Svetu, sa Sirijom zajebancija stalno(i sad ova gužva ne verujem da ovi nisu ništa pogurali), Golanska visoravan (film The Syrian Bride, trebate pogledati), sa Palestinom traje borba već 60 godina, malo-malo pa čačkaju Iran, USA vlada ima projekat HAARP(High-Frequency Active Aural Research Program), uložene milke i milke $ u projekat koji radi na principu Teslinih projekata. Nalazi se na Aljascii svrha mu je istraživanje lepe i beskorisne Severne svetlosti(skoro da sam poverovao). 2002 godine USA ima veliki potres(nema žrtva, nema velike materijalne štete kod stanovništva), na Aljasci, od amera ide saopštenje da je priroda, ruje ćute, a izlazi u javnost, da je ruja testirao Teslin projekat u moru, razjebao gasovod severnim državama i Kanadi. Čavez iz Venecuele kaže da je to proba, pred stvarni udar, a cilj je Teheran. Tesla je to zvao "umetnost telegeodinamike". U teoriji, elektromagnetni talas određenih frekvencija mogu se prenositi kroz zemlju i poklopiti se sa samom frekvencijom same planete. Tesla je to napravio, ali samo u malom obliku. Projekat ugašen, zbog finansija. A kod koga je kinta u USA..
Posle rata, oni su stalno vikali da nemaju, nuklerano oružije, počeli su ameri, ruje, polako se pokazivalo u francuza, engleza, a u svi gledali u njih, a oni pa mi nemamo ništa, mi smo sirotinja.. do jednog dana kad je naučnik i profesor koji je radio na projektu, pobegao iz Izraela i javno rekao da, je to sve "jaje" što vi imate, naše je veće, jače, bolje, ispred vas idemo kao Tesla sa svojim projektima..
Došli "klompari" na Exit u NS, ja pričam sa njima, u vezi svega, dotaknemo se fudbala, ja kažem, da iza Ajaksa stoji cela država.. tad mi kažu, da iza Ajaksa, stoji grad Amsterdam i jevreji, jer grad je jako bogat, jevrejeidrže veliki lobi, trgovinu, pravi "klompari", navijaju za Fejnord, pravi "klompar" u Roterdamu kad ode u prodavnicu, kupi mleko, vrat se kući, vidi da je iz Amsterdama, u stanju je da se vrati, da zameni mleko za mleko koje je iz Roterdama, jer ne želi da bilo kako pomaže Ajaksu i jevrejima.
Ako su "klompari" mene lagali, ja i vas lažem onda ovde..
« Zadnja izmjena: 06.03.2012. 18:29:34 nenad.d »
iShare, noProfit


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21952
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #58 : 06.03.2012. 18:56:38 »
Jezivo... ali i moguće.


“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Istina o Grčkoj!
« Odgovor #59 : 06.03.2012. 19:02:11 »
ma kakvi, stvaranje panike...

nazalost taj ratni lobi je jak a i pitanje sto ima u pozadini tih zbivanja

inace, skoro svi misle da se izraelci i iranci mrze i zele pobit, a prosle (ili pretprosle) godine su izraelci iz neke izraelske organizacije bili u posjetu iranskom predsjedniku i ovaj ih je docekao ko najvece prijatelje. i jeste to negdje procitali? naravno da ne, nije to nekome u interesu... :)

Tags: