Autor Tema: SOPA - Mogući kraj slobode interneta [Pročitajte obavezno!]  (Posjeta: 21787 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Bice zanimljivo 28.og...
Nego izgleda da je piratebay odlucio da igra do kraja... Mozda je  ovo novi lider koji ce popuniti upražnjeno mesto . Hrabar potez,  e sada ne znam koliko pametan
http://bayfiles.com/
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
ziveo nama piratebay, skinuo sam 200 GB ovog meseca kod njih  smileyNO1

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
ACTA-a, kopija SOPA-e, stiže u Europu: Vlasnici autorskih prava traže STALNI NADZOR korisnika!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i-europska-unija-pokusava-cenzurirati-internet-pocela-borba-protiv-actae/595305.aspx
« Zadnja izmjena: 23.01.2012. 22:36:55 skalice.united »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Fajl hosting je legalan posao. Reče potparol RapidShare.

"We're not concerned or scared about the raid," Daniel Raimer, a spokesperson for RapidShare, told Ars in a phone interview. "File hosting itself is a legitimate business."
Ceo text
http://arstechnica.com/tech-policy/news/2012/01/rapidshare-not-concerned-about-megaupload-takedown.ars
iShare, noProfit


Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Ispitivanje terena je ovo, daljni potezi su predvidivi ali ima toliko mogućnosti ali čini mi se da u ovakom obliku kao do sad neće moći i uvek je to tako čim uslede poplave normalno je da mora doći do povlačenja.

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
ziveo nama piratebay, skinuo sam 200 GB ovog meseca kod njih  smileyNO1
+1   :majstore Kod njih sam k'o kod kuće.   pijem-caj
Jedino ako slučajno ne nađem kod njih što trebam, ondak kopam dalje,
a to je vrlooo rijetko...
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Znači koliko mi je krivo zbog megauploada.. Oduvek sam voleo taj sajt.. Ali baš baš mi je krivo.


rapidshare sam isto voleo, ali pre mi je preko onih programa za skidanje skidao punom brzinom, sada mi skida 9kb/s msm prosto ne verujem.. Dok mi sve ostalo što direktno skidam skida punom brzinom.. Ne vidim logiku, da li je to nešto i protiv rs-a ili?


Što se tiče ostalih sajtova.. Pha za gugl, jutjub i to sve ne brinem, jer su njihove dionice u Americi i njih neće dirati..


Btw, jel zna neko dali postoji i 1% da će se megaupload vratiti?


Inače baš bih voleo kada bi "Anonimni" srušili sve američke sajtove, i pobrisali one baze podataka njihove.. Takođe pobrisali naše informacije koje je facebook prodao američkoj vladi..

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Btw, jel zna neko dali postoji i 1% da će se megaupload vratiti?

Ne. Gazde su u zatvoru..

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Pa ne zavisi prvenstveno od njih da li će se vratiti...
De gustibus non est disputandum.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
@milan95
Ne znam kako ti sad RS ne radi u punoj brzini.. ja ga pržim, jako, samo lepim linkove u jDown i peglaj, puna brzina, na free.

MU i RS su mi uvek bili prvi izbor i uvek najbolji, nemci guraju RS a azijati su imali MU uvek dostupan, tako da nisam nikad morao ići tražit nešto preko torrenta, eMule, Ares i ostale p2p ekipe. Šteta za MU, zaista šteta.
iShare, noProfit


Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Rapidshare je sada odličan. Ne treba da se čeka ni sekunda, ne treba rekonekcija, plus radi punom brzinom u jDownloaderu.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
rs.com razvaljuje full brzina! Konstatno vec par dana skidam, sve je isto sem sto se ponekad javi wait time od minut, dva a uglavnom ne. Ja ne znam za vas ali ja sam odlucio da se  visegodinsnje obezbedim  rofl

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Eksterni hard od 2 TB pa navali ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Uf, ja skidam preko MiPony, i tu mi je baš baš maksimalno bilo.. Aj skinuću jDownloader :D lool


Moram skidati neke nove serije, već nedelju dana ništa onako lepo nisam gledao..

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Bilo bi super kad bi ovo sa RS potrajalo..

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
jDown.. hvala, skida mi punom brzinom.. :)


Još samo da mi vrate megaupload, voleo sam taj sajt :D


Pih... Mada ne brinem za vlasnike, platiće oni extra advokate :DD

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Stvar je u tome što nisu platili onog "čiku" (imali smo ih u Alan Fordu, oni debeli krmci u crnim odelima) u senatu/kongresu.. Kroz masu materijala koje nam se nudi za gledanje imali smo prilike da vidimo kako to funkcioniše kod njih. $ je pokretač svega, niko nije imun na to i svako ima cenu.. videli smo to u Rome, The Wire, Brotherhood, Boardwalk Empire
Spoiler for Hiden:
izjava lika kad su bili kod Komodora, kad je čuo da je Komodorov sin, bio u ratu, sa Kajzerima, lik mu odgovara da je lepo profitirao na tom ratu/poslu, proizvodio je konzerve, za hranu, koja je išla američkoj vojsci
da ne pišem dalje.. Sve možeš ali mora ići preko vlasti, preko nekog koje u senatu/kongresu, moraš igrati tako i imaš ulaznicu za veliki poslovni maraton koji si započeo.
iShare, noProfit


Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Upravo tako, naivni su ljudi koji misle da je npr mega ili neko drugi zatvoren zato sto je nelegalan ili sta ti ja znam. Rapid igra po pravilima koja su mu postavljena ili cak oni koji odlucuju imaju akcije i to je to. Pa da se oni drze zakona  sve bi ih pozatvarali i gotovo. šta kao na rapidu razmenjujemo free programe i wallpapere, ma dajte molim vas. Ja jedini izlaz vidim u tome da neka država koja može da odjebe amere, npr Rusija ulozi kes i osnuje 3-4 jaka, ali na globalnom nivou servera i nastravi zapoceti posao..
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Ovo je već dugo bilo na vidiku. 11.9.2001 je bio prvi korak. Posle toga niz anti terorističkih zakona, koji su bili paravan za ukidanje svakog oblika privatnosti i tako dalje.
S jedne strane, ovo je odlična vest. Ona znači da će i manji gradovi dobiti bioskope (Šabac je nekada imao 3 bioskopa, a sada ima pola (jedan bioskop koji radi u podrumu)). Verovatno sa raznim specijalnim efektima i slično. BR Filmova će biti u svakom boljem marketu, cene će pasti na prihvatljiv nivo za široke mase (nećemo baš kupovati svaki film ali 2-3 mesečno...). Elektronske biblioteke će postati stvarnost i u svetu, a ne samo eksperiment u Americi, čitaocu će uvek biti ponuđena knjiga poput onih koje je već uzimao, kriminal svih vrsta će, pojedinačno gledano, pasti u velikom procentu i tako dalje.
Međutim sa druge strane, raznovrsnost kriminalizovanih radnji će porasti, a i procenat kriminalaca zajedno sa njima.
Ovo je i bio razlog što sam pokrenuo forum eknjige.forumer.com
On, naravno, ne služi za razmenu knjiga. To nije dozvoljeno. Tamo, u skladu sa zakonom, komentarišemo knjige. Učimo prijatelje kako da sačuvaju svoje papirne knjige, skenirajući ih i preporučujemo jedni drugima dobru knjigu.
Na žalost, ne živimo u idealnom svetu, pa će se sigurno desiti, da će neko od članova, bez saglasnosti administracije, nekome pozajmiti ili ustupiti digitalnu kopiju svoje knjige, ali  ako se za to dozna, član će biti najstrože kažnjen (u skladu sa mogućnostima administracije).
Zahvaljujući ovoj politici, nadam se, sajt će opstati kada drugi sajtovi, okarakterisani kao warez sajtovi, budu nasilno ugašeni od strane svetskog policajca.

Nadam se da će se po ovom modelu pojaviti kvalitetni sajtovi za komentarisanje filmova, programa i igara kao što je ovaj za komentarisanje serija jer će od tih komentara mnogo toga zavisiti budući da neće više svako moći da isproba najnoviji Ofis, ili najnoviju igru pre kupovine.

Obzirom da će ova politika uveliko povećati korišćenje poštanskih sandučića (PM), bilo bi dobro da svoje poštanske sandučiće redovno praznite. Ne zato što su oni, eventualno, podložni kontroli svetskog policajca, već zato što to opterećuje server na kojem se hostuje forum.

I za kraj, savet.
Svoje kolekcije e-knjiga, filmova, serija i igara ne čuvajte na online skladišnim prostorima. Može se desiti da ih Svetska policija ugasi zato jer je neko zloupotrebio prostor za potrebe piraterije.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Slažem se ja za to da imam/o sve legalno, da ja i hanuma odemo u bioskop, kad god nam se ukaže prilika, da kad idemo iz bioskopa da stanem da rentiram foreign film za sebe, da knjigu mogu kupiti kad god sam u prilici, a ne da čekam sajam knjiga pa da i tad odem (ako odem) u grču nekom koliko mogu kupiti... da ne dužim, stari moj, živimo gde živimo, radimo ako i radimo, za koje novce, cena života je toliko visoka da smo u rangu zemalja beneluxa.. dok god ja ne budem imao prilike da u životu imam prostora da odem u bioskop, kupim dvd/BR, kupim knjigu.. moj glas ide pirateriji.. a on line skladišta će se vratiti i nikad ih neće ugasiti, jer to je veliki biznis, sve je biznis, sve je $ u USA.. samo treba igrati po pravilima Ujka Sema, i sve će biti OK.. MU/RS su uvek bili ti koji nisu bili napadni sa piraterijom, pogledajte tek ove indijance koji su isplivali odjednom, a to nema u krstu sveta.. da ako neki fajl koji ja UL na neki server, skine ne znam koliko puta, meni će biti plaćeno.. pa il to nije poziv na pirateriju.. ja koristim on line skladište, platio nalog, podigao brdo slika, snimaka svojih (ne pirateriju, ne kućni video sex, itd.) nošen idejom da šta ako mi hdd pukne, ukradu mi lap-top, dvd nema trajnost koliku, ošteti se ne mogu ništa sa njime, nije više u funkciji, ljudi imaju prijatelje, rodbinu na drugim kontinentima, hoće da podele snimke, slike sa godišnjeg, sa mora, skijanja, provoda.. a žele da zadrže privatnost, neće na FB/YT i sva ostala "socijalana" sranja.. opredele se za online skladište.. nije sve piraterija, ljudi su to korisitili i na drugi način..
iShare, noProfit


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Ispadne da je samo u arapskom svetu zakon dobro regulisan. Jeste da je cesto brutalan i nehuman ali se tamo tacno zna za kakvo delo te kakva kazna ceka pa se sada igraj sa svojim zivotom a kamoli tudjim. Ovo je samo jos jedan u moru dokaza kolko se sve vrti oko para. Sto vise neku korporaciju ostetis novcana vise ces platiti celokupnu kaznu. Ubijes, silujes i tome slicno, za neke nije strasno jer je 'samo' jedna porodica sa familijom zavijena u crno i to po prilicno gnusno. Jesu izgubljene neke pare? Nisu. Daj mu malo zatvora pa posle kada izadje i dalje da plasi normalan svet jer se manijak i ubica vratio slobodan na ulice.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Čist dokaz da je korporacijama važniji novac od ljudi!  >:(

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Čist dokaz da je korporacijama važniji novac od ljudi!  >:(
Da si ti predsednik neke korporacije, ultra kapitalista, šta bi ti bilo važno? :P
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Sad reci da ti ne bi bio novac  :P
De gustibus non est disputandum.


Offline djelle

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 54
živimo gde živimo, radimo ako i radimo, za koje novce, cena života je toliko visoka da smo u rangu zemalja beneluxa.. dok god ja ne budem imao prilike da u životu imam prostora da odem u bioskop, kupim dvd/BR, kupim knjigu.. moj glas ide pirateriji..

U potpunosti se slažem sa ovom izjavom.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
živimo gde živimo, radimo ako i radimo, za koje novce, cena života je toliko visoka da smo u rangu zemalja beneluxa.. dok god ja ne budem imao prilike da u životu imam prostora da odem u bioskop, kupim dvd/BR, kupim knjigu.. moj glas ide pirateriji..

U potpunosti se slažem sa ovom izjavom.

Ma ne samo to, nego je ista stvar i po cijelom svijetu, čak i tamo gdje ljudi imaju love za kupit sve legalno (Šveđani i nova religija: downloadizam ili tako nekako... :facepalm ) jer je svima nama zapravo dosta da nas uglavnom deru ko majmune kad nešto želiš kupit legalno.

Pa zakaj je onda iTunes tako popularan, pa zbog mjuze za 1$ po pjesmi kaj je prihvatljivo svakome pa i ne pita kad treba strest toliko. Ali kad ti hoće ćapit 25$ za cijeli album? A jok, nedam!

Slično je i s knjigama i filmovima.

Sad, druga je priča kaj se zna dogoditi da radi piraterije ljudima filmovi flopnu na BoxOfficeu, pa odu kvragu...
No zato svi vidimo kaj se uglavnom snima - pucačine, efekti i tako to...

A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
iShare, noProfit


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...

Tags: