Autor Tema: Revenge  (Posjeta: 200721 )

0 članova i 6 gostiju pregledava ovu temu.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Revenge
« Odgovor #810 : 31.03.2014. 19:02:20 »
Prevod za 17. će malo kasniti, sorry... Jbg, obaveze sustigle.

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #811 : 31.03.2014. 19:22:52 »
Ma kako se usuđuješ kasniti, a žalila bi se da plaća kasni!!

Spoiler for Hiden:
Zezam se malo :P Smajlicvece

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Revenge
« Odgovor #812 : 31.03.2014. 22:57:26 »
  ;D

Offline ib94

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #813 : 02.04.2014. 00:10:58 »
Prevedeni promo za epizodu 3x18 ,,Blood"  :o : http://www.youtube.com/watch?v=AiORkljqMMA

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Revenge
« Odgovor #814 : 05.04.2014. 14:55:19 »
Prevod za 17. će malo kasniti, sorry... Jbg, obaveze sustigle.

jel moguce scream da ti imas obaveze??  rofl rofl rofl rofl (sala naravno)

 :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:
...so say we all...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #815 : 06.04.2014. 23:54:28 »
Pogledana 17.  :)

Hehe
Spoiler for Hiden:
ova Viktorija mi sve više ide na onu stvar. Ako ne bude neki ogroman twist na kraju i neko ubojstvo važnog lika, treća sezona je propast. Mogli su sve ovo puno bolje napraviti. I Danielu neko treba dobru šamarčinu opalit. Ajde Conrad, napravi nešto. Nekakva kaso. Izvuci taj as iz rukava kad vidiš da Emms ne želi.

Offline orkica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Revenge
« Odgovor #816 : 09.04.2014. 18:24:08 »
Hvala ScreamMJ sto nam omogucava da ispratimo seriju ...
i pomalo sam nestrpljiva ...kad ce prevod za 18. epizodu..
pozdrav za sve Revenge-rse :naklon:

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Revenge
« Odgovor #817 : 09.04.2014. 20:43:32 »
Hvala ScreamMJ sto nam omogucava da ispratimo seriju ...
i pomalo sam nestrpljiva ...kad ce prevod za 18. epizodu..
pozdrav za sve Revenge-rse :naklon:

Lijepo od orkice što se zahvalila, ali ne ispitivati kad će prevod!  :no-no pravilaf

Nisam lud, majka me testirala!

Offline ib94

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #818 : 09.04.2014. 21:11:55 »
pogledana 3x18, nije tako losa, nadam se da ce Revenge povratiti stari sjaj :)
« Zadnja izmjena: 21.04.2014. 16:45:24 ib94 »

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Revenge
« Odgovor #819 : 10.04.2014. 11:28:48 »
Spoiler for Hiden:
Cijela 3. sezona je totalna katastrofa. Ne mogu da vjerujem kako su na dno dna srozali seriju. Zadnje epizode su totalna uspavanka. Sve je nešto zbrda-zdola, čak je i Emily/Amanda izgubila ulogu predvodnice i izmiče joj iz ruku povlačenje poteza protiv Graysonovih, fore da još uvijek nisu skužili da je ona prava Amanda su jeftine i ispadaju poglupi...
Previše je pederluka, a sada su ubacili i biseksualizam, jer imam osjećaj da će onaj Nolanov novi "topli brat" uvući Charlotte u krevet pa će se njih troje "pravo poprcati".
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline orkica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Revenge
« Odgovor #820 : 10.04.2014. 18:31:40 »
rekla sam da sam nestrpljiva ;D ;D ;D ;D
bez ikakvog pritiska...
samo puno postovanje za ScreamMJ i forum smileyNO1

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Revenge
« Odgovor #821 : 13.04.2014. 10:41:11 »
Evo da kažem ovde kako mi ne biste slali više pp za prevod.
Ne znam kad će biti prevod, jer nemam vremena da živim trenutno i samo mi je stalo da odmaram. Kad budem mogla prevešću, a do tada slobodno ako ne možete čekati prevedite. Ja ću svoje prevode svakako okačiti kad tad.  drinks

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #822 : 13.04.2014. 10:50:53 »
Samo prijavi takve pp-ove. Zabranjeno je žicati prijevode putem pp-a jednako kao i ovako javno. Nemoj im ni prevesti sad.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #823 : 13.04.2014. 19:17:49 »
Pogledana 18.  :)

Napokon su se pokrenuli. Izvrstan plan Nolana i Emms.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Revenge
« Odgovor #824 : 14.04.2014. 20:03:20 »
Ja sam sad odjednom odgledao 18. i 19. jer nisam stigao. Dobre su epizode, već se oseća da se bliži finale jer je serija nekako interesantnija i dosta toga se događa.

Spoiler for Hiden:
Paskal me nervira otkako se pojavio, uopšte mi se ne sviđa njegov lik. Viktorija i on su nikakav par.

Margo je počela da smara, nadam se da će Džek i ona uskoro raskinuti jer su mnooogo dosadni.

Mislim da je na kraju 19. epizode Viktorija skontala da je Emili Amanda, mada je bilo i vreme, ne znam kako dosad niko od njih to ne uspeva da skonta.

Najava za sledeću epizodu je  :o

Spoiler for Hiden:

Offline ib94

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #825 : 15.04.2014. 21:48:50 »
Prevedeni promo za Revenge 3x19 ,,Allegiance" :) :
http://www.youtube.com/watch?v=PbZZ6WtNOwY
« Zadnja izmjena: 21.04.2014. 16:45:34 ib94 »

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #826 : 15.04.2014. 23:47:41 »
Nije mi jasno zasto je odbijen titl za 3x18. Upravo sam odgledala epizodu sa tim titlom i titl je sasvim u redu, prevod je dobar, mozda ima previse linija, ali to ne smeta jer nijedan tajming nije prekratak. Ima mnogo losijih titlova pa ponosito ostaju na sajtu.


Zaista bih volela da mi neko odgovori. Mislim da se na taj nacin odbijaju ljudi koji imaju zelju, volju i vremena da prevode, sto ne ide u prilog sajtu.
Miss you Dexter!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #827 : 15.04.2014. 23:55:15 »
Nije mi jasno zasto je odbijen titl za 3x18. Upravo sam odgledala epizodu sa tim titlom i titl je sasvim u redu, prevod je dobar, mozda ima previse linija, ali to ne smeta jer nijedan tajming nije prekratak. Ima mnogo losijih titlova pa ponosito ostaju na sajtu.


Zaista bih volela da mi neko odgovori. Mislim da se na taj nacin odbijaju ljudi koji imaju zelju, volju i vremena da prevode, sto ne ide u prilog sajtu.

Možeš li navesti te prevoditelje i titlove? Hvala  navijacica

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #828 : 15.04.2014. 23:58:15 »
Potrajalo bi... Ali mogu reci da upravo gledam serijal Friends, gde pola dijaloga uopste nije prevedeno, a pola je pogresno prevedeno, pa ipak su tu. Rec je o DVDRip verziji.


A nisam dobila odgovor zasto je Revenge 3x18 odbijen.
Miss you Dexter!

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #829 : 16.04.2014. 00:44:41 »
Ali mogu reci da upravo gledam serijal Friends, gde pola dijaloga uopste nije prevedeno, a pola je pogresno prevedeno, pa ipak su tu.

Postrožila su se pravila još prije par godina, a prijevodi za Friends su zacijelo iz onih vremena kad su pravila bila znatno blaža. Neki prevoditelji dobrovoljno rade na poboljšanju tih lošijih prijevoda, svi su slobodni priključiti se.

Elem, to što je titl za Revenge prihvaćen na drugom sajtu ne znači da mora biti i ovdje.

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #830 : 16.04.2014. 00:47:11 »
Titl nigde nije prihvacen, nije ni postavljen nigde osim ovde, ja sam ga skinula odavde pre nego sto ste ga sklonili, a i dalje tvrdim da je prevod dobar, tajming dobar, tehnicki malo nesavrsen, ali sasvim sigurno prevodiocu treba dati sansu, a ne tako postupati a i ne pokusati da se odgleda epizoda sa doticnim titlom.


Mislila sam da je svaki novi prevodilac dobrodosao, a ima nas koji cemo mu pomoci da savlada tehnicki deo. Najbitnije je da nista pogresno nije prevedeno i nijedan dijalog nije izostavljen.
Miss you Dexter!

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #831 : 16.04.2014. 00:58:15 »
Ne znam o čemu se onda radi, samo sam iznio pretpostavke na temelju najčešćih prijašnjih odgovora moderatora na slična pitanja. Nisam jedan od njih, ali htio sam da dotad dobiješ kakav-takav odgovor. Nego, čudno mi je da u temi Odbijeni titlovi ništa ne piše.
Ako si voljna malo doraditi titl, a nisi ga sačuvala, pitaj šefove može li ti ga nekako poslati. A novim prevoditeljima osobno uvijek stojim na raspolaganju za pomoć i savjete.

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #832 : 16.04.2014. 01:11:56 »
Ma naravno da cu ga doraditi, sacuvala sam ga i veceras pogledala epizodu s njim, zbog toga sam i reagovala ovako. Zao mi je sto titl nece biti postavljen pod imenom prevodioca nego cu ja postaviti njen/njegov titl (potpis mi lici na zenski nick), iako u komentaru uvek napisem ciji je prevod.


Znam koliko vremena i truda je potrebno nekom novom da pravi titl, zbog toga i mislim da nije u redu skloniti ga. Nemoj me pogresno shvatiti, nikada ne branim lose prevode i titlove, i mene uzasno nerviraju, samo smatram da ovaj nije zasluzio da ide u isti kos sa takvima.
« Zadnja izmjena: 16.04.2014. 01:13:43 lydiasr »
Miss you Dexter!

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #833 : 16.04.2014. 11:43:01 »
Lepo sve piše.

Titl Revenge - 03x18 - Blood HDTV x264 HR.rar je odbijen.
Razlog: Ne postoje kvačice na nekim slovima, previše linija u odnosu na ukupno trajanje epizode, potrebna je dorada.

Pogledajte temu na forumu: Sveobuhvatne upute za izradu i obradu titlova



I najbolji titl bio bi odbijen ako nema kvačica na svim slovima.

Osim toga, ovaj titl nije poslao sam prevodilac, već ga je neko drugi samo prebacio s drugog sajta.
Nije se ni potrudio da ga malo doradi.
« Zadnja izmjena: 16.04.2014. 13:06:08 maksi »

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #834 : 16.04.2014. 19:22:19 »
Ja ga ne vidim bas ni na jednom sajtu za titlove, a prevodilac je neko ko je ovde vec odbijan, videla sam u temi odbijeni titlovi. Kvacica nema na mozda pet slova ukupno. Ma zaista  :facepalm .

Miss you Dexter!

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #835 : 17.04.2014. 08:37:02 »
Pozdrav,
ja se ponovno uključio u gledanje ove serije, nakon što sam odlučio da ju neću pratiti epizodu po epizodu, jer mi se jednostavno nije svidio smjer u kojem su išli. Sad sam na 12. epizodi i i dalje mi se ne sviđa (iako ima svjetlih trenutaka radi kojih sam je i počeo pratiti u početku), ali gledam, naravno jer me zanima kraj... Pa molim informaciju, je li ovo zadnja sezona ili će još emitirati?

Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline ib94

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #836 : 17.04.2014. 11:57:57 »
Kraj 19. epizode...  :o
« Zadnja izmjena: 26.04.2014. 13:46:04 ib94 »

Offline MINICA

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Revenge
« Odgovor #837 : 21.04.2014. 10:25:49 »
Nadam se da je ovo kako su i napisali kraj serije.malo su pretjerali sa tim osvetama i zavrzlamama.Više neznaš ko je s kim ,a ko protiv koga.Očekujem finale!!! clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Revenge
« Odgovor #838 : 23.04.2014. 00:35:05 »
Pogledana 19.  :)

Svidjela mi se ova epizoda. Napokon
Spoiler for Hiden:
Viktorija zaključila ko je točno Emms, ali stvarno se nadam da je. Iako me ne bi čudilo da nas navlače s tom zadnjom scenom.

A Nolan i onaj upad kod Daniela  ti_si_Bog

Offline ib94

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Revenge
« Odgovor #839 : 26.04.2014. 13:46:51 »
Sutraaaa!  :) : Najava za Revenge 3x20 - "Revolution" : http://www.youtube.com/watch?v=tgNTBoihFww