Autor Tema: 13 Assassins (2010)  (Posjeta: 1424 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
13 Assassins (2010)
« : 20.08.2015. 03:15:45 »

Opis:
Japan, 1844. godine. Vrijeme samuraja polako prolazi. Sadistički raspoložen mladi gospodar Naritsugu Matsudaira koristi svoje političke veze i moć kako bi zlostavljao običan svijet. Vlada shvaća da će se stvari pogoršati ako mladi gospodar postane moćniji. Zabrinuti, oni u tajnosti angažiraju trinaest najboljih samuraja koji dobijaju zadatak da ubiju zlog Matsudairu. Ali, stići do gospodara nije nimalo lako, jer se on svuda ide okružen legijom neustrašivih tjelohranitelja. Kada vođa trinaest ubojica shvati da bi ova vojska tjelohranitelja ipak uspijela savladati njegovu četu, on smišlja zamku...

Izvor: MojTV

Originalni naziv: Jûsan-nin no shikaku
Žanr: akcija, avantura, drama
Zemlja: Japan, UK
Jezik: japanski
Trajanje: 141 min
Režija: Takashi Miike
Scenarij: Kaneo Ikegami, Daisuke Tengan
Glumci: Kôji Yakusho, Takayuki Yamada, Yûsuke Iseya, Ikki Sawamura, Arata Furuta, Sôsuke Takaoka, Seiji Rokkaku, Kazuki Namioka, Kôen Kondô, Yûma Ishigaki...

IMDb


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 13 Assassins (2010)
« Odgovor #1 : 26.10.2015. 16:14:29 »
Dobar Miike. Fotografija odlična, akcijske scene isto dobro razrađene.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: 13 Assassins (2010)
« Odgovor #2 : 31.03.2016. 13:58:23 »
Dobar film  :majstore jedino što sam morao da ga pratim uz vikipediju zato što nisam mogo da pohvatm imena  rofl

Nekako mi se čine da je nezapaženo prošo na ovim prostorima ,film pre svega za one koji vole tu tematiku  :om: ,opis filma stoji gore u prvom postu

uzgred,svidelo mi se to što samuraji nisu predstavljeni kao nabildovane,leteće veverice nego kao obični ljudi,ima i debelih,mršavih,starih,mladih

akcenat stavljen na priču,čast,moralnu poruku i šta ti ja znam
« Zadnja izmjena: 31.03.2016. 14:00:51 Sizif »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 13 Assassins (2010)
« Odgovor #3 : 31.03.2016. 14:08:22 »
Najbolji samuraju u povijesti su bili debeljuce  :)

Ako ti se sviđaju samurajski filmovi, pogledaj nešto starije od Kurosawe (sedam samuraja, throne of blood, yojinbo), Kobayashia (seppuku, joi-uchi). Seppuku je valjda najbolji za početak http://www.imdb.com/title/tt0056058/