Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 161382 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #360 : 22.11.2009. 19:02:25 »

Hvala ekipa Smajlicvece

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #361 : 23.11.2009. 02:05:13 »
ep9 720p je UL


usput, stavljanje riječi "kurac" u dijalog gdje nema niti primisli istome mi je malo neobično pa sam ju odlučio prekriti puderom

 :o  :)
May the Plasma be with you!

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #362 : 23.11.2009. 10:31:22 »
ep9 720p je UL


usput, stavljanje riječi "kurac" u dijalog gdje nema niti primisli istome mi je malo neobično pa sam ju odlučio prekriti puderom

 :o  :)

Ja često napišem ''kita''. Nije uvredljivo, a i kad kažeš''idi u kitu'', vrijeđaš, a nitko te ne shvaća ozbiljno  ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #363 : 23.11.2009. 11:37:07 »

ma OK je to kada ima dijalošku/situacijsku podlogu, ali kada nema onda bode uši (barem meni)

May the Plasma be with you!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #364 : 23.11.2009. 18:57:09 »
ep9 720p je UL


usput, stavljanje riječi "kurac" u dijalog gdje nema niti primisli istome mi je malo neobično pa sam ju odlučio prekriti puderom

 :o  :)

ma nema problema, samo ti uređuj, tako je ispalo iz navike ;D općenito je ova epka loše prevedena radi manjka vremena, samo je milin dio bio zadovoljavajuć :)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #365 : 23.11.2009. 20:56:14 »

to su nijanse/okusi pa neka štovani publikum bira po navadi, ima za sve :)

May the Plasma be with you!

Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #366 : 23.11.2009. 22:20:06 »
Pogledah i ovu  9 epizodu...... i moj zakljucak na kraju svega..... ova serija je postala pushiona......veliki sam fan SG-a.....al bash veliki,.........al za SGU nemam reci......po meni totalan promasaj, za sad! SGA mi je bio naj bolji.....znalo se ko kome zapovijeda....ko je kakav cin.......bilo je akcije na pretek.......efekti su bili extra, mnogo razne opreme od pushaka, svakakvih prijemnika do racunarske opreme......ali SGU......za sada je cista nula...........ovo je moje misljenje.......:))))
Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1199
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #367 : 23.11.2009. 22:51:56 »
Pogledah i ovu  9 epizodu...... i moj zakljucak na kraju svega..... ova serija je postala pushiona......veliki sam fan SG-a.....al bash veliki,.........al za SGU nemam reci......po meni totalan promasaj, za sad! SGA mi je bio naj bolji.....znalo se ko kome zapovijeda....ko je kakav cin.......bilo je akcije na pretek.......efekti su bili extra, mnogo razne opreme od pushaka, svakakvih prijemnika do racunarske opreme......ali SGU......za sada je cista nula...........ovo je moje misljenje.......:))))

Da, posle ove epizode koja može da se prevede kao: "Dosadan život" ja definitivno prestajem više da gledam ovu seriju, kako čovek reče: "ova serija je postala pushiona"  >:(

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #368 : 24.11.2009. 00:39:57 »
Pogledah i ovu  9 epizodu...... i moj zakljucak na kraju svega..... ova serija je postala pushiona......veliki sam fan SG-a.....al bash veliki,.........al za SGU nemam reci......po meni totalan promasaj, za sad! SGA mi je bio naj bolji.....znalo se ko kome zapovijeda....ko je kakav cin.......bilo je akcije na pretek.......efekti su bili extra, mnogo razne opreme od pushaka, svakakvih prijemnika do racunarske opreme......ali SGU......za sada je cista nula...........ovo je moje misljenje.......:))))

Da, posle ove epizode koja može da se prevede kao: "Dosadan život" ja definitivno prestajem više da gledam ovu seriju, kako čovek reče: "ova serija je postala pushiona"  >:(

Jaooo odgledah ovu 9tu epizodu...pa doslo mi je da odsecem muda(ne moja, nego ko je vec pravio ovo).
Dok ne ubace neku akciju...idem ponovo da gledam SGA.

Offline gemist

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #369 : 24.11.2009. 07:20:22 »
Ja sam stao nakon 6.epizode i kad čitam vaše komentare,vidim da nisam ništa propustio  :)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #370 : 24.11.2009. 08:31:10 »
...Da vidimo, prvo šta mi se dopalo... Jung isprebijao seronju (Kojeg neću da pišem da ne bi bio spoiler), našli su onu stolicu... to su dešavanja neka... Ostalo... Šta znam Mislim da će Esmeralda progledati posle operacije, ali neizvesnost je velika.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #371 : 24.11.2009. 09:33:32 »
Umaraju, ali nastaviću sa gledanjem, a ako otkažu daljnje emitiranje... pa, onda više neću  ;D

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #372 : 24.11.2009. 10:13:37 »
Još sam da Young dozna da je sam sebi majka :-P

Ma gledati ću samo zato što je SG do kraja sezone, pa ću onda odlučit.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #373 : 24.11.2009. 11:23:04 »
ma nema problema, samo ti uređuj, tako je ispalo iz navike ;D općenito je ova epka loše prevedena radi manjka vremena, samo je milin dio bio zadovoljavajuć :)

Dečki su malo klali okolo  ;D  I falio nam Nagy
Nije ništa loše prevedeno, to su samo nijanse, ko što ste rekli.  :)


Spoiler for Hiden:
Dobre stvari u epizodi:
- otkriven stolac za upravljanje (opet povezivanje sa stvarima iz prethodnih serija smileyNO1)
- Rush opet mulja
- Telford je dobio svoje
- muzika opet odlična (Flogging Molly)
- maltretiranje civila tjelovježbom, Eli otkriva jogu

loše:
- posjeti na Zemlji
- premalo humora...

Kad se sve zbroji, nije bila loša  :)

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #374 : 24.11.2009. 12:04:04 »
Već 9. epizoda, a još nisu upoznali nikakvog ET-a, ako ne računamo onaj
Spoiler for Hiden:
pijesak šta im je popija vodu

Nadam se da će ovo upoznavanje s likovima brzo završit jer mi je ono pribacivanje na zemlju dopizdilo.
Dajte nam fazora!!!!!   
Od serije neću odustat jer san gleda i gore SF serije, ali ovo nije pravi Star Gate

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #375 : 24.11.2009. 12:10:57 »
Ma ni ja ne odistajem, ali mislim da ono nije joga već Tai Chi
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #376 : 24.11.2009. 12:23:35 »
Umaraju, ali nastaviću sa gledanjem, a ako otkažu daljnje emitiranje... pa, onda više neću  ;D

A čim ti gledaš nema im spasa, sam si tako rekao  ;D ;D

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #377 : 24.11.2009. 12:34:05 »
Umaraju, ali nastaviću sa gledanjem, a ako otkažu daljnje emitiranje... pa, onda više neću  ;D

A čim ti gledaš nema im spasa, sam si tako rekao  ;D ;D

Istina  smileyNO1  ;D

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #378 : 24.11.2009. 14:28:55 »
meni je jedina nada još 11. i 12. epka, jer se o njima ama baš ništa ne zna, a ako tu ne bude nešto vrijedno spomena, e onda i ja ne znam kako će ovo završiti. kao što je netko gore napisao, bilo je i gorih serija, ali ovo kao SG mora jednostavno biti bolje.
ali ni čuti za odustajanje gledanja, dokle ide, ide ;D

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #379 : 24.11.2009. 15:40:03 »
meni je jedina nada još 11. i 12. epka, jer se o njima ama baš ništa ne zna, a ako tu ne bude nešto vrijedno spomena, e onda i ja ne znam kako će ovo završiti. kao što je netko gore napisao, bilo je i gorih serija, ali ovo kao SG mora jednostavno biti bolje.
ali ni čuti za odustajanje gledanja, dokle ide, ide ;D

Zna se o čemu se radi u 11. i 12. epizodi, zna se barem glavni događaj u tim epizodama.

Najzad će se desiti ono što svi čekamo.

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #380 : 24.11.2009. 16:37:24 »
Spoiler for Hiden:
Dobre stvari u epizodi:
- otkriven stolac za upravljanje (opet povezivanje sa stvarima iz prethodnih serija smileyNO1)
- Rush opet mulja
- Telford je dobio svoje
- muzika opet odlična (Flogging Molly)
- maltretiranje civila tjelovježbom, Eli otkriva jogu

loše:
- posjeti na Zemlji
- premalo humora...

Kad se sve zbroji, nije bila loša  :)

Spoiler for Hiden:
Stolac nije za upravljanje već za prijenos znanja (preteča onog uređaja koji je O'Neil-a naučio previše toga)
Za muziku se slažem.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #381 : 24.11.2009. 16:41:54 »
Najzad će se desiti ono što svi čekamo.

A otkud ti znaš šta mi svi čekamo? Moj drug Rodni, naprimer, čeka scenu seksa penzinera O'Nila sa Karterovom.

Ja sam više nego dobronameran prema seriji (uopšte je ne upoređujem sa SG-1 i SGA), ali je ova epizoda, bez obzira na gore navedene (Jablan) novosti, bila nedopustivo spora. Stvarno spora.

Spoiler for Hiden:
U jednom trenutku mi je palo na pamet da će mladi poručnik da se seksa sa onom devojkom, da će u tom trenutku opet doći do smetnji na vezama i da će Telford ponovo da se omrsi i tako postane najveći intergalaktički jebač!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #382 : 24.11.2009. 16:47:33 »
Moja greška! Mislio sam na novosti koje je Mila (ne Jablan) navela u spojleru.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #383 : 25.11.2009. 16:05:47 »
eto na žalost gledanost u zadnjoj epizodi opala, sa prošlih 1.9 milja na sada 1.626 milja gledatelja :'(

evo opet mali update za geldanost, nakon jadnih 1,6 milja gledatelja za 7. epku, gledanost je u laganom usponu ;D

8. epka je imala 1.802 milja gledatelja, a
9. epka je imala 1.891 milja gledatelja

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #384 : 25.11.2009. 20:31:57 »
eto na žalost gledanost u zadnjoj epizodi opala, sa prošlih 1.9 milja na sada 1.626 milja gledatelja :'(

evo opet mali update za geldanost, nakon jadnih 1,6 milja gledatelja za 7. epku, gledanost je u laganom usponu ;D

8. epka je imala 1.802 milja gledatelja, a
9. epka je imala 1.891 milja gledatelja

A jer znas mozda kakva je bila gledanost SG1 i SGA.Pa tako cemo znati sta ameri misle...

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1199
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #385 : 25.11.2009. 21:22:46 »
Da, serija je toliko gledana da su se pojavili sajtova da se prekine ova serija i vrati SG1/SGA

http://www.sgusucks.com/

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #386 : 25.11.2009. 22:13:08 »
A jer znas mozda kakva je bila gledanost SG1 i SGA.Pa tako cemo znati sta ameri misle...

jbg, nisam mogao trenutno naći ništa osim ovog članka od 27.10.09.

"Alright all you Stargate Universe bashers (I caught up yesterday, it’s growing on me…kinda) and alienated Stargate Atlantis fans who are rooting for Stargate Universe to fail: it’s doing just as well as SGA did last year (actually better).  Though this episode was down, it was the same as the Live+SD ratings for the series finale of SGA in January."

tad je bila emitirana 5. epizoda imenom Light, i imala je 2 milje gledatelja, znači i atlantis se uvijek vrtio oko 1,7 - 2 milje gledatelja.

IZVOR: http://tvbythenumbers.com/2009/10/27/cable-ratings-syfy-top-10-stargate-universe-still-on-par-with-stargate-atlantis-ratings/31824

Da, serija je toliko gledana da su se pojavili sajtova da se prekine ova serija i vrati SG1/SGA
http://www.sgusucks.com/

i za atlantis se svojevremeno tako govorilo, pa je postala prava serija, tako da...

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1199
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #387 : 26.11.2009. 14:33:15 »

i za atlantis se svojevremeno tako govorilo, pa je postala prava serija, tako da...

Meni ne trebaju nikakva istraživanja, kao ovde nekima da bih odlučio da li ću ili neću nešto gledati ;) SGA sam gledao i nije mi se desilo da zadremam na ni jednoj epizodi, što mi se desilu na SGU i onda nakon toga dođe ova epizoda "dosadan život" koji me još dotuče, tako da .... 

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #388 : 26.11.2009. 14:39:45 »
Ma ni ja ne odistajem, ali mislim da ono nije joga već Tai Chi

Imaš pravo, više tako izgleda  :)

Po meni bi trebali malo smanjiti tu "zemaljsku" podradnju i poraditi na "svemirskoj", više se usredotočiti na nova otkrića, nove nepoznate dijelove broda, nove planete, i naravno nove aliene. Mislim da bi to donijelo drastičan porast gledanosti...
U redu je da razvijaju likove i daju im karakterne nijanse, ali to bi trebalo biti u pozadini radnje, ne u središtu. No, vidjet ćemo još, serija je "mlada"...  :D

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #389 : 26.11.2009. 16:23:05 »
Kada serija prestaje biti ''mlada'', nakon određenog broja epizoda ili sezona?  ;D