Autor Tema: Најавете го вашиот следен превод  (Posjeta: 1031827 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fantom990

 • Novi član
 • *
 • Postova: 2
 • Spol: Muški
Pocnav so prevod na NCIS S08. KLadov prevod za NCIS - 08x24 - Pyramid, sleden e prevodot za NCIS - 08x23 - Swan Song ;D. Ako ima nekoj zaeinteresiran za zaedno da ja prevedime cela sezona neka kazi  :)Prevodot S08 NCIS - 08x24 - Pyramid ne ti e odobren, citaj PP.
« Zadnja izmjena: 20.05.2011. 17:11:57 OKI OKI »

Offline Veleno

 • Ex prevoditelj
 • Heroj član
 • ***
 • Postova: 4750
Fantom, ako ti može pomoći hrvatski titl za NCIS, slobodno se posluži.  smileyNO1

Offline Fantom990

 • Novi član
 • *
 • Postova: 2
 • Spol: Muški
fala veleno mozi i ke upotrebam koga ke zaglavam negde  rofl

Offline nest

 • Novi član
 • *
 • Postova: 4
GAME OF THRONES (2011) HDTV.XviD-FQM, Sezona1 Epizoda 5

Offline Dzoole

 • Prevoditelj
 • Mlađi član
 • ****
 • Postova: 215
 • Spol: Muški
Game of Thrones S01xE03

Offline Dzoole

 • Prevoditelj
 • Mlađi član
 • ****
 • Postova: 215
 • Spol: Muški
V S01xE05

Offline OKI OKI

 • Old staff
 • Novi član
 • *****
 • Postova: 42
 • Spol: Muški
Здраво!
Сакам да најавам превод,се разбира на Македонски јазик за ’’Friends s01e01’’.
Поточно,јас веќе ги имам преведено првите 14 епизоди од првата сезона,но
ќе ги објавувам по една или две во денот,ако не е проблем.

Друже не мораш да ги најавуваш, постави ги сите, ќе ти ги одобрам.

Offline Dzoole

 • Prevoditelj
 • Mlađi član
 • ****
 • Postova: 215
 • Spol: Muški
Game of Thrones S01E07

Offline varm

 • Novi član
 • *
 • Postova: 19
Браво Македонци, само напред со преводиве clapp

Offline prijatel-MKD

 • Mlađi član
 • **
 • Postova: 291
 • Spol: Muški
Breaking Bad se4 ep1 - Скалпел
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline ljubica

 • Novi član
 • *
 • Postova: 1
Ставив превод за
The Vampire Diaries - 03x01 - The Birthday на македонски
уште се проверува
 и продолжувам со превод на сите епизоди од трета сезона што ги има излезено

Offline prijatel-MKD

 • Mlađi član
 • **
 • Postova: 291
 • Spol: Muški
Ставив превод за
The Vampire Diaries - 03x01 - The Birthday на македонски
уште се проверува
 и продолжувам со превод на сите епизоди од трета сезона што ги има излезено
clapp
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Dzoole

 • Prevoditelj
 • Mlađi član
 • ****
 • Postova: 215
 • Spol: Muški
Ќе ги преведам Breaking Bad minisodes.

Offline ZoranZ

 • Novi član
 • *
 • Postova: 4
Ја преведов третaта епизода од Anger Management.
Благодарам за каков било коментар.

Offline ZoranZ

 • Novi član
 • *
 • Postova: 4
Во моментов започнувам да ја преведувам првата сезона од серијата Franklin & Bash.
Го најавувам ова за да не се поклопуваме со преведување.

Offline OKI OKI

 • Old staff
 • Novi član
 • *****
 • Postova: 42
 • Spol: Muški
По подолго време решив и јас нешто да преведам.

Пред некој ден се нафатив да ја преведам целата мини серија Chosen (Избран). Серијата има 6 епизоди и е прекрасна драма Снимена 2013-та.
Сите 6 епизоди се преведени и поставени. Диколку имате забелешки на преводот слободно пишете, ќе поправиме.

Па, уживајте.

Offline Dzoole

 • Prevoditelj
 • Mlađi član
 • ****
 • Postova: 215
 • Spol: Muški
Интересна серија. Ми се допаѓаат филмови и серии со таква тематика, игри на живот или смрт. Инаку најавено е дека ќе има и втора сезона.
Фала на преводите.  drinks

Offline eufonium

 • Novi član
 • *
 • Postova: 24
 • Spol: Muški
Najavuvam prevod na Makedonski za Friends s02e01

Offline eufonium

 • Novi član
 • *
 • Postova: 24
 • Spol: Muški
Postaven "Friends s02e02", sledna e treta epizoda.

Offline eufonium

 • Novi član
 • *
 • Postova: 24
 • Spol: Muški
Postaven prevod na makedonski za Friends s02e03, sledna e s02e04.

Tags: