Autor Tema: Una pura formalità (1994)  (Posjeta: 1441 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Una pura formalità (1994)
« : 05.09.2015. 21:13:12 »

Opis:
Onof (Gerard Depardieu) je poznati pisac koji nije objavio ništa već jedan izvestan period, i sada živi usamljeničkim životom. Jedne olujne noći Onofa zaustavljaju policajci dok je besciljno trčao, a kako nije imao dokumenta i nije se sećao nedavnih događaja, inspektor (Roman Polanski) biva sumnjičav. U usamljenoj, izolovanoj, poluruiniranoj policijskoj stanici, inspektor, kroz ispitivački dijalog, pokušava da ustanovi šta se desilo te noći, i da reši misteriozno ubistvo...

Izvor: kritikefilmova.blogspot.ba

Međunarodni naziv: A Pure Formality
Žanr: kriminalistički, triler
Zemlja: Italija, Francuska
Jezik: francuski
Trajanje: 108 min
Režija: Giuseppe Tornatore
Scenarij: Giuseppe Tornatore, Pascal Quignard
Glumci: Gérard Depardieu, Roman Polanski, Sergio Rubini, Nicola Di Pinto, Tano Cimarosa, Paolo Lombardi, Maria Rosa Spagnolo, Alberto Sironi, Giovanni Morricone, Mahdi Kraiem...

IMDb

« Zadnja izmjena: 07.09.2015. 12:05:17 zkarlov »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Una pura formalità (1994)
« Odgovor #1 : 24.09.2015. 21:31:40 »
Plairam ovo gledati sutra-prekosutra. Je li netko gledao možda francusku verziju s engleskim titlom? Na netu postoji en. titl samo za talijansku sinkronizaciju koja nema sve iste dijaloge pa je beskoristan. Radije bih gledao u originalu.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Una pura formalità (1994)
« Odgovor #2 : 25.09.2015. 11:02:11 »
Ja sam gledao na francuskom, ima opcija u plejeru da se izabere između dva jezika, pa samo treba da se prebaci. Tu je bio i odgovarajući titl na engleskom. Poslaću ti pa proveri.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Una pura formalità (1994)
« Odgovor #3 : 25.09.2015. 11:13:50 »
Uspoređivao sam taj titl i vidi se da nije 100 posto dobar za francusku verziju. Neke rečenice se ne slažu.
Čini mi se da i nema dobrog titla za fr, jer je i ovaj što je prevodio na naš jezik to radio za talijanski dub.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Una pura formalità (1994)
« Odgovor #4 : 25.09.2015. 11:26:04 »
Nemam pojma, računao sam da su obe verzije iste, isti dijalozi samo sinhronizovani na drugi jezik, pa da se ne gubi toliko na prevodu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Una pura formalità (1994)
« Odgovor #5 : 25.09.2015. 11:36:36 »
U sinkronizacijama se često mijenjaju dijalozi, ponekad i cijele rečenice. Imao sam priliku uspoređivati giallo Torso. Engleska verzija je kraća za 20 min i skoro svaka rečenica je promijenjena, negdje pričaju o posve drugim stvarima. Također sam gledao par animea na japanskom, a titl je bio za englesku verziju. Vidi se da to nije isto. Tip melje 12 sekundi, a u titlu piše jedna riječ.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Una pura formalità (1994)
« Odgovor #6 : 26.09.2015. 17:30:38 »
Ipak razlika između talijanske i francuske verzije nije strašna. Talijani su promijenili dva imena i ubacili neke nebitne rečenice na nekom mjestu. Može se gledati s francuskim zvukom.
Onoff je uhićen i ne sjeća se ničega od prošle večeri pa polako kroz ispitivanje dolazi do detalja. Ennio Morricone je opet izvrsno napravio svoj posao tako da glazba stvara dobru atmosferu, uz pomoć lokacije zabačene policijske postaje i kiše koja rominja cijelu noć. Roman Polanski mi je bio najbolji od glumačke postave i dobro je odglumio inspektora. Gledao sam neke filmove gdje je glumio, ali ne sjećam ga se od tamo, jer je te filmove i režirao, pa je vjerojatno igrao neke manje uloge.
Mrzim lopatare i limune