Autor Tema: Breaking Bad  (Posjeta: 407734 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1830 : 16.09.2013. 18:20:15 »

Najbolja epizoda ove sezone + top 5 epizoda cijele serije. Sam naziv opravdava što smo i vidjeli [

„Ozimandijas ja sam, svi klanjaju se meni.
 Gledajte dela moja i strepite pred njima!“
 To ostalo je samo, a gde kip beše slavan
 sad ruševine leže sve smrskane na tlima;
 oko njih na sve strane pust pesak leži ravan.“

Persi Biš Šeli- Ozimandijas

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1831 : 16.09.2013. 18:41:16 »
„Ozimandijas ja sam, svi klanjaju se meni.
 Gledajte dela moja i strepite pred njima!“
 To ostalo je samo, a gde kip beše slavan
 sad ruševine leže sve smrskane na tlima;
 oko njih na sve strane pust pesak leži ravan.“

Persi Biš Šeli- Ozimandijas

"Karaću te dok ti ne dođe tetka iz Bosanske Krupe!"

Bata Životinja
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline moviedude92

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1832 : 16.09.2013. 21:45:04 »
Da li zna neko kada izlazi prevod za WEB-DL  ???

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1833 : 16.09.2013. 21:46:56 »
Odlicna gledanost! 6.4 miliona/ share 3.2

9. epizoda je imala "samo" 2.9 share

http://tvbythenumbers.zap2it.com/2013/09/16/breaking-bad-delivers-a-record-6-4-million-viewers/203074/
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1834 : 16.09.2013. 21:56:45 »
Spoiler for Hiden:
Henk je otišao kao čovek, dostojanstveno.
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 05:41:39 faks86 »

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1835 : 16.09.2013. 22:17:56 »
Spoiler for Hiden:
Henk je otišao kao čovek, dostojanstveno.

To i ja razmisljam,covek je imao stav, i sve je radio kako se ocekivalo od njega  :)
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 05:42:09 faks86 »

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1836 : 16.09.2013. 23:03:00 »
Gluposti.


Spoiler for Hiden:
Od nacina kako je reagovala Skajler, do toga da ponudi bacve za Henkov zivot.Posrali su se po celoj seriji u jednoj epizodi.Cuj jel mislio da ce lako da se izvuci sa lazima junoru?Pa covek je poceo da kuva samo da mi njegova guzica bila obezbedjena.Napravila se vestacka histerija jao sta si uraio, to sto ce da rasturimo porodicu nije bitno.I da kraj se zna, jedan od glumaca je rekao da ce da bude tragedija sto znaci da ce Henk sigurno biti ubijen

« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 23:13:52 Gavri »

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1837 : 16.09.2013. 23:49:47 »
Da li zna neko kada izlazi prevod za WEB-DL  ???
ako ne bude prije, ja cu sutra postavit, tek sam novi windows stavio pa ne zelim syncat dok SW nije postavljen kako treba jer samo uneredi prijevod

edit: obavio na brzinu i postavio
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 00:14:18 lijencina »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1838 : 16.09.2013. 23:55:59 »
Zadnje dvije epizode su poprilicno upropastene , jer vecina nije spojlala   :facepalm

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1839 : 17.09.2013. 01:03:06 »
Ocena na IMDb za "Ozymandias" je 9.9 Zasluzeno. Ovo je bila jedna od najboljih, ako ne i najbolja epizoda u seriji.

http://www.imdb.com/title/tt2301451/
Bogami sad je 10 :)
I want to belive

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1840 : 17.09.2013. 01:21:39 »
jao kakva epizoda  clapp clapp clapp ostao sam spičles

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1841 : 17.09.2013. 01:55:24 »
Spoiler for Hiden:
Detalji su ono što čini ovu seriju neverovatnom...
Na kraju epizode, kad Volt odlazi, iza automobila prolazi pas lutalica. Simbolično. :)
Spoiler for Hiden:
Hajzenberg nenadjebivi kralj. Prvo , Henk nije nikakva porodica. Tetak-strina nije nikakav rod cim to mozes opaliti  ;D Hajzenberg je i postao taj pas lutalica. Sam i napusten od svih.

Spoiler for Hiden:
"Distanciranje od Walta..."
Ne od Walta. Ono je sa njim uvek. Vec od tog zivota.... Zene. Dece. Porodice uopste. Komsija.
Walt je Walt. I on ne bezi od Hajzenberga. Ne moze od sebe. Ali moze da skloni to 'lose' od pogleda. Da ga ne vide. Pesnik kaze: Borim li se umirem. Ne borim li se, umirem. Koja je smrt lepsa?
Walt nema dilemu. Zna koja je lepsa, zato i pravi Hajzenberga.
Spoiler for Hiden:
Sad vi mozete pricati sta god hocete. Nadam se da je vas malo i da vi koji nikad niste , necete to ni dozivjeti. Dzaba ti familija , brat , sestra , otac , zena , sin ... itd. Postoje trenutci (po meni najgori u zivotu) kad tresnes od zemlju na samo dno, i shvatis da si sam. Potpuno jebeno sam. (Sad pricam o normalnim zivotnim situacijama. Kad padnes iz razloga koji nisu suprotni ni sa zakonom ni moralom ni drustvenim normama , a ne kao u seriji. Samo posljedice su iste.) Nije on veci od zene i djece , nego ga nisu podrzali kad je najpotrebnije. Roknuo je tetka , pa sta. Zivot ide dalje. Kao Skajler nije znala sta radi i sta se moze desiti. Pa oboje su su Henka ucijenjivali. Ima ona narodna . Ebala bi se a da ne udje. Dobro je to stari Toni S. rekao u jednoj od najboljih scena tv-a uopste. Kad je kuci dovezao dzip od cerkinog momka i kad se ona rasplakala. Pa kad je usao u sobu i pitao je. Odakle joj cd-ovi , kuca garderoba i sta ja znam sta sve ne. A ona cuti. Kad stizu pare niko ne pita odakle , a svi znaju. A kad treba moralisati i drzati predavnja , svi su tu. Sve zavisi od potrebe do potrebe. I Henk je sam sebe ubio. Znao je da ide na jednog od najvecih ubica u okrugu , koji su ikad postojali. (Pa lik je roknuo ne znam ni koliko zatvorenika za 20 s.) Sam je govorio Henku da je super inteligentan i on sam sa partnerom krece na njega. Eeeeeeeeee...ne ide to tako. Slava samo za njega. Da , slava , ali ona vjecna. I ovo je potpuni slom Hajzenberga. Da je ostao sam , kao onaj pas na pocetku citata. sve je radio za njih i sve je upropastio uz obilatu pomoc Skajler

Offline spouk11

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1842 : 17.09.2013. 02:38:02 »
Spoiler for Hiden:
ne znam sto je ovoliko naklapanja i teorije zavjere.Evo se napokon registrovah pa da kazem nesto.Prvo Walt ili H su jedno te isto i ostavite se tih glupih prica.Ne znam koliko vas ovdje ima familiju,racunajuci i djecu ali znam da oni koji imaju bi sve uradili za njih pod uslovom da su Normalni.Ovdje je ocigledno da njega porodica ne razumije,Skyler ka Skyler kako duva vjetra a sin nije imao dovoljno vremena da ukapira sve ovu novonastalu situaciju.Odjednom  smo mi svi postali pravnici i sudije i to sto radi cika Walt je protivno zakonu i treba ga streljati.Ne,evo upravo se ide ka tome da se droga u sirem sve vise legalizuje.Jedna dama mi je u sali rekla jednu veliku istinu, a to je ne treba ubijati nikoga a drogu nek uzima ko hoce.Na kraju zar nije tako,ako stetis..stetis sebi i nikome drugome.
Jos nesto ,prosto ne mogu da vjerujem da ljudi ne umiju da gledaju seriju.Pa se pocinje sa raznim moralisanjima...pa evo za one koje procaju o Pinkmanu,samo se sjetite ko je Waltu prvi ponudio pistoljj da ubije one likove u prvom serijalu,gdje ovaj nije to mogao nikako da prihvati.
I na kraju Waltu je bila tragicna Henkova smrt.Bio je spreman i u zatvor da ide samo da se nesto ne desi familiji.  :naklon:
Svo vrijeme dok gledam ovu seriju mi se cini kao da povlace paralelu sa Kumom(sto je naravno nemoguce) na trenutke,sa mjesavinom neobicnog humora i svega ostalog sto cini seriju VRHUNSKOM!
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 08:44:41 spouk11 »

Offline spouk11

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1843 : 17.09.2013. 02:40:15 »
Spoiler for Hiden:
izvinjavam se sto nisam stavio u spojler.Neka mi neko kaze kako i rado cu to uraditi.
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 08:43:38 spouk11 »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1844 : 17.09.2013. 03:17:55 »
izvinjavam se sto nisam stavio u spojler.Neka mi neko kaze kako i rado cu to uraditi.

Napisao sam ti u poruci. Procitaj.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1845 : 17.09.2013. 03:38:41 »
odlična epizoda, jedvačekam završnicu i Heisenberga. Potpisujem Mulderove postove

Offline spouk11

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1846 : 17.09.2013. 08:46:37 »
ne znam,za mene je ovo najgora epizoda od pocetka.Valjda moraju zavrsiti,pa sad na brzaka i nekakva ludila koja lica na Americka.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1847 : 17.09.2013. 10:19:20 »
ne znam,za mene je ovo najgora epizoda od pocetka.Valjda moraju zavrsiti,pa sad na brzaka i nekakva ludila koja lica na Americka.

najgora  :P , zajebi ga, nemoj da gledas onda... :)

Offline spouk11

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1848 : 17.09.2013. 11:53:06 »
 :P najgora.Ako je tebi najbolja onda u redu

Offline zverkan

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1849 : 17.09.2013. 12:48:51 »
Pa nije samo njemu. Na imdbu je jedina stvar koja ima ocenu deset i preko 10k glasova.

Offline gamacin

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • kupus u kacu, dete u kolevku
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1850 : 17.09.2013. 13:10:07 »
Evo mog predviđanja kraja...
Spoiler for Hiden:
Jesse se oslobađa naci ekipe i verovatno ih sve skenjava, zatim ubija Skyler i Juniora, pali Waltovu kuću, otima Holly i negde sa npr. zabarikadira, a Walt kreće (kao na početku sezone) u konačni obračun.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1851 : 17.09.2013. 13:11:00 »
:P najgora.Ako je tebi najbolja onda u redu

Nisam nigde rekao da je najbolja,slazem se sa gospodinom Mudlerom da je-"Najbolja epizoda ove sezone + top 5 epizoda cijele serije",najgora :P nije 100%...

 drinks drinks drinks

Evo mog predviđanja kraja...
Spoiler for Hiden:
Jesse se oslobađa naci ekipe i verovatno ih sve skenjava, zatim ubija Skyler i Juniora, pali Waltovu kuću, otima Holly i negde sa npr. zabarikadira, a Walt kreće (kao na početku sezone) u konačni obračun.

Spoiler for Hiden:
Jessi je previse "stabilan" da to odradi :P...
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 13:14:27 Cvija01 »

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1852 : 17.09.2013. 13:31:02 »
Tako je, to nije nešto što bi Pinkman bio u stanju napraviti.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1853 : 17.09.2013. 13:45:35 »
Ponovo ću da pitam u kojem od likova vidite motivaciju i interes za nekakvim i kakvim obračunom?

Spoiler for Hiden:
Snage reda jure Volta, što znači da će da se kloni Albukerkija kako zbog sebe, tako i zbog svoje porodice.

To što smo videli da se vraća u Albukerki, ne znači da je došao da se obračunava bilo s kim.
A i s kim bi se obračunavao? Njegova moć je bila u inteligenciji, znanju i veštini da kuva vanredno kvalitetan met, a time se više ne bavi. Ne mislim da bi u fizičkom obračunu imao šanse čak ni protiv Sola (Beter Kola).

Jedini koji želi obračun/osvetu je Džesi, a njega nismo videli s puškom i najverovatnije je mrtav, jer kad te Tod uzme pod svoje... 
:sef:
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 14:51:36 nebojsa66 »
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1854 : 17.09.2013. 13:58:38 »
Spoiler for Hiden:
A sta ce mu puska?Molim te koristi spoiler da bi drugima bila bolja serija...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1855 : 17.09.2013. 14:49:31 »
Spoiler for Hiden:
A sta ce mu puska?Molim te koristi spoiler da bi drugima bila bolja serija...
Gde si, Cvijo01, nesuđeni moderatoru na PO.

Kome to? Muktarošima kao meni i tebi, koji bi da gledaju najnovije serije, a da autorima ne plate ni dinara, odnosno dolara? Ko ih šiša!

Puška će mu zato da se brani. Nije ovo A.P. Čehov, već V. Giligan - veliki poštovalac Dostojevskog, Čehovljevog prethodnika.

 :mafija
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1856 : 17.09.2013. 14:51:59 »
Cvija možda nije moderator, ali ima nas koji jesmo.  ;)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1857 : 17.09.2013. 15:55:16 »
Spoiler for Hiden:
Wolt za milione unajmljuje ekipu, kupuje periku, priprema se za obracun u tom trenutku ga zove doktor i kaze da nikada i nije imao rak, nego problem sa imunitetom ali njegova dvostruka licnost Hajzenberg se odjednom obraca Walteru i kaze mu:"Say my name", Walter pokunjen odlazi na poslednji dorucak,... Posle 1000+ ispucanih metkova svi leze mrtvi, jedini preziveli je Pinkman ali on ostaje vezan za lanac i da bi preziveo kuva met besprekidno i sa njime se hrani  ;D

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1858 : 17.09.2013. 15:59:56 »
Spoiler for Hiden:
A sta ce mu puska?Molim te koristi spoiler da bi drugima bila bolja serija...
Gde si, Cvijo01, nesuđeni moderatoru na PO.

Kome to? Muktarošima kao meni i tebi, koji bi da gledaju najnovije serije, a da autorima ne plate ni dinara, odnosno dolara? Ko ih šiša!

Puška će mu zato da se brani. Nije ovo A.P. Čehov, već V. Giligan - veliki poštovalac Dostojevskog, Čehovljevog prethodnika.

 :mafija

 :)

Nisam muktaros...izvini sto sam rekao nesto sto Tebi ne odgovara, cutacu, sry ,sve najbolje :)
« Zadnja izmjena: 17.09.2013. 16:07:27 Cvija01 »

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1859 : 17.09.2013. 16:08:22 »
 :ban! :pevusi: :volim

Nisam lud, majka me testirala!

Tags: