Autor Tema: Breaking Bad  (Posjeta: 407698 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1800 : 15.09.2013. 13:17:42 »
Nešto imam osećaj da će da pomru svi
Spoiler for Hiden:
osim Jesseja, Marie i dece.
I naravno Saula, on je neuništiv. rofl
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 14:41:56 Sarabi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1801 : 16.09.2013. 05:42:00 »
Upravo pogledana 14.  :)

Ipak je
Spoiler for Hiden:
ono volim te bilo posljednje zbogom Marie od Hanka. Gomez je odmah bio na mjestu mrtav, a Hanka su ubili nakon što ga je Walt htio nagovoriti da samo otiđe. A što je očekivao Walt nakon svega što mu je učinio. I nedavno sam napisao kako će se otkriti ono za Jane i kako ju je Walt pustio da umre pa je netko napisao da neće. I eto, ipak se otkrilo. I našli su odličan način. Walt je u jednom trenutku Walt, a u većini slučaja Heisenberg. E pa neće tako ići ma koliko god on sebe uvjeravao da čini pravu stvar. I opet je pokušao manipulirati sa Skyler i Juniorom. On je stvarno mislio da će sve lako proći. Razgovor na telefonu sjajan. I nekako mi je izgledalo da ju je Walt s tim razgovorom htio spasiti. Ovaj zadnji posao koji ima a obaviti je napad na one koji su ubili Hanka. Zato smo ga i vidjeli na početku sezone kako vadi oružje iz auta te ima kosu.

Evo jedna slika koja je odličan hint. Ne mora biti, ali je svakako zanimljivo...

Spoiler for Hiden:
Primijetit ćete sjenu od Walta na autu i metak usred čela.




Spoiler for Hiden:
Jessea su uzeli i vjerojatno će sad kuhati za njih. No, dvije epizode su ostale i znamo da će to morati ubrzati pa ćemo vijdeti svašta  ;D

Najbolja epizoda ove sezone + top 5 epizoda cijele serije. Sam naziv opravdava što smo i vidjeli
Spoiler for Hiden:
kad su Hanka ubili, a Walt pada. Naravno, tu je bilo puno više od pada.
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 05:47:00 Mulder »

Offline micike789

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1802 : 16.09.2013. 06:52:26 »
Okej, odgledao sam 14. epizodu i ne mogu da dočekam sledeću.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1803 : 16.09.2013. 09:32:32 »
Upravo pogledana 14.  :)

Ipak je
Spoiler for Hiden:
ono volim te bilo posljednje zbogom Marie od Hanka. Gomez je odmah bio na mjestu mrtav, a Hanka su ubili nakon što ga je Walt htio nagovoriti da samo otiđe. A što je očekivao Walt nakon svega što mu je učinio. I nedavno sam napisao kako će se otkriti ono za Jane i kako ju je Walt pustio da umre pa je netko napisao da neće. I eto, ipak se otkrilo. I našli su odličan način. Walt je u jednom trenutku Walt, a u većini slučaja Heisenberg. E pa neće tako ići ma koliko god on sebe uvjeravao da čini pravu stvar. I opet je pokušao manipulirati sa Skyler i Juniorom. On je stvarno mislio da će sve lako proći. Razgovor na telefonu sjajan. I nekako mi je izgledalo da ju je Walt s tim razgovorom htio spasiti. Ovaj zadnji posao koji ima a obaviti je napad na one koji su ubili Hanka. Zato smo ga i vidjeli na početku sezone kako vadi oružje iz auta te ima kosu.

Evo jedna slika koja je odličan hint. Ne mora biti, ali je svakako zanimljivo...

Spoiler for Hiden:
Primijetit ćete sjenu od Walta na autu i metak usred čela.




Spoiler for Hiden:
Jessea su uzeli i vjerojatno će sad kuhati za njih. No, dvije epizode su ostale i znamo da će to morati ubrzati pa ćemo vijdeti svašta  ;D

Najbolja epizoda ove sezone + top 5 epizoda cijele serije. Sam naziv opravdava što smo i vidjeli
Spoiler for Hiden:
kad su Hanka ubili, a Walt pada. Naravno, tu je bilo puno više od pada.
Spoiler for Hiden:
Ti decko izgleda nisi shvatio sustinu Waltera White-a i njegove prirode.
Poziv kuci i pitanje da li je policija prisutna. Hankovo obracanje Waltu kada mu kaze da je najpametniji tip kojeg poznaje...
Walter je ipak pobedio Haisenberga. Svaki njegov daljnji korak je samo da zastiti porodicu. Jer zbog cega je sve ovo uopste i pocelo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1804 : 16.09.2013. 11:43:31 »
Spoiler for Hiden:
Potpuno si kriv shvatio Walta i cijelu seriju. Jebiga, ipak treba malo koncentracije. Haisenberg je još uvijek ovdje i prevladava. On sam sebe uvjerava da je dobro. To što će ići braniti obitelj je glavni dokaz da je tu Haisenberg jer bez njega ne bi mogao to učiniti, nikako. Kao ni ono za Jane kad je Jesseu rekao samo da ga još više razljuti i da umre u očaju. To što se sad brine za obitelj, ne znači da nema Haisenberga jer je on kroz cijelu seriju za obitelj. Po tvojoj logici on je uvijek bio Walt. A naravno da nije zbog svih onih stvari koje je učinio. On je tek sad shvatio koje je čudovište postao. Ti ne svaćaš da će on sad uvijek imati dio Haisenberga. Ne može sam po sebi kad god želi izbaciti. To bi samo po sebi bilo kontradiktorno. On je na kraju htio biti zadovoljan, izvući se iz svega toga, otići s obitelji, ali dio će mu uvijek ostati. To je tako inače i u stvarnom životu. Ako zbilja netko misli da ovdje nam ni trunčice Haisenberga i da ga je tako lako izbacio, onda taj ima puno problema sa shvaćanjem samomg lika.

Walt/Haisenberg je tu i to dvoje će uvijek biti zajedno.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1805 : 16.09.2013. 11:53:59 »
Spoiler for Hiden:
Potpuno si kriv shvatio Walta i cijelu seriju. Jebiga, ipak treba malo koncentracije. Haisenberg je još uvijek ovdje i prevladava. On sam sebe uvjerava da je dobro. To što će ići braniti obitelj je glavni dokaz da je tu Haisenberg jer bez njega ne bi mogao to učiniti, nikako. Kao ni ono za Jane kad je Jesseu rekao samo da ga još više razljuti i da umre u očaju. To što se sad brine za obitelj, ne znači da nema Haisenberga jer je on kroz cijelu seriju za obitelj. Po tvojoj logici on je uvijek bio Walt. A naravno da nije zbog svih onih stvari koje je učinio. On je tek sad shvatio koje je čudovište postao. Ti ne svaćaš da će on sad uvijek imati dio Haisenberga. Ne može sam po sebi kad god želi izbaciti. To bi samo po sebi bilo kontradiktorno. On je na kraju htio biti zadovoljan, izvući se iz svega toga, otići s obitelji, ali dio će mu uvijek ostati. To je tako inače i u stvarnom životu. Ako zbilja netko misli da ovdje nam ni trunčice Haisenberga i da ga je tako lako izbacio, onda taj ima puno problema sa shvaćanjem samomg lika.

Walt/Haisenberg je tu i to dvoje će uvijek biti zajedno.

Spoiler for Hiden:
Procitaj malo bolje sta sam napisao. Walt je pobedio Hajzenberga prema svojoj porodici. Normalno da je to jedna ista osba s'obzirom da nije podvojena licnost, i da je svestan stvari koje radi. Napisao si da mislis da je Walt onim pozivom pokusao da spase Skyler. A sta bi drugo radio? Pojeo je svoje govno. Shvatio je da je umro. Ne od kancera vec od lavine koja se urusila na njega koju je morao da pokrene da pobedi taj isti kancer. To sto je rekao Dzesiju za Dzejn je bio cist bes zbog Henka, jer istog trenutka kada je Henk umro, umrla je svaka nada da ce porodica ostati na okupu. Zavrsni obracun ce se odigrati verovatno izmedju Walta i Toda, mozda i zbog tog istog Dzesija, mozda i ne... ali definitivna prica u najavi. Nije sramota ako neko nesto ne shvata, i ne smatram da sam uvek u pravu, ali ti poprilicno gresis sto se ovoga tica...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1806 : 16.09.2013. 12:04:10 »
Spoiler for Hiden:
Potpuno si kriv shvatio Walta i cijelu seriju. Jebiga, ipak treba malo koncentracije. Haisenberg je još uvijek ovdje i prevladava. On sam sebe uvjerava da je dobro. To što će ići braniti obitelj je glavni dokaz da je tu Haisenberg jer bez njega ne bi mogao to učiniti, nikako. Kao ni ono za Jane kad je Jesseu rekao samo da ga još više razljuti i da umre u očaju. To što se sad brine za obitelj, ne znači da nema Haisenberga jer je on kroz cijelu seriju za obitelj. Po tvojoj logici on je uvijek bio Walt. A naravno da nije zbog svih onih stvari koje je učinio. On je tek sad shvatio koje je čudovište postao. Ti ne svaćaš da će on sad uvijek imati dio Haisenberga. Ne može sam po sebi kad god želi izbaciti. To bi samo po sebi bilo kontradiktorno. On je na kraju htio biti zadovoljan, izvući se iz svega toga, otići s obitelji, ali dio će mu uvijek ostati. To je tako inače i u stvarnom životu. Ako zbilja netko misli da ovdje nam ni trunčice Haisenberga i da ga je tako lako izbacio, onda taj ima puno problema sa shvaćanjem samomg lika.

Walt/Haisenberg je tu i to dvoje će uvijek biti zajedno.

Spoiler for Hiden:
Procitaj malo bolje sta sam napisao. Walt je pobedio Hajzenberga prema svojoj porodici. Normalno da je to jedna ista osba s'obzirom da nije podvojena licnost, i da je svestan stvari koje radi. Napisao si da mislis da je Walt onim pozivom pokusao da spase Skyler. A sta bi drugo radio? Pojeo je svoje govno. Shvatio je da je umro. Ne od kancera vec od lavine koja se urusila na njega koju je morao da pokrene da pobedi taj isti kancer. To sto je rekao Dzesiju za Dzejn je bio cist bes zbog Henka, jer istog trenutka kada je Henk umro, umrla je svaka nada da ce porodica ostati na okupu. Zavrsni obracun ce se odigrati verovatno izmedju Walta i Toda, mozda i zbog tog istog Dzesija, mozda i ne... ali definitivna prica u najavi. Nije sramota ako neko nesto ne shvata, i ne smatram da sam uvek u pravu, ali ti poprilicno gresis sto se ovoga tica...
Spoiler for Hiden:
I opet, ne shvaćaš ti mnogo toga. To što ćeš ti sad pokušati mene diskredirati sa nekim frazama, ne mijenja činjenicu da ti logika ne valja. Haisenberg je tu. Ti si jasno rekao da ga je pobijedio. Nije ga pobijedio kad je ovdje i to se vidi kroz neke scene  u toj epizodi. Ili smo svi mi glupi i svi ti ljudi koji rade na seriji. I upravo ona zadnja borba zbog obitelji će biti Haisenbergova borba jer je on jedini u mogućnosti da to učini. Kao Walt je tek sad shvatio kakvo je čudovište postao, ali Haisenberg je taj koji će imati završnu riječ za obitelj. I tu ne bi trebalo biti ništa čudno. Sasvim je jasno postavljena cijela stvar.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1807 : 16.09.2013. 12:15:01 »
Spoiler for Hiden:
Potpuno si kriv shvatio Walta i cijelu seriju. Jebiga, ipak treba malo koncentracije. Haisenberg je još uvijek ovdje i prevladava. On sam sebe uvjerava da je dobro. To što će ići braniti obitelj je glavni dokaz da je tu Haisenberg jer bez njega ne bi mogao to učiniti, nikako. Kao ni ono za Jane kad je Jesseu rekao samo da ga još više razljuti i da umre u očaju. To što se sad brine za obitelj, ne znači da nema Haisenberga jer je on kroz cijelu seriju za obitelj. Po tvojoj logici on je uvijek bio Walt. A naravno da nije zbog svih onih stvari koje je učinio. On je tek sad shvatio koje je čudovište postao. Ti ne svaćaš da će on sad uvijek imati dio Haisenberga. Ne može sam po sebi kad god želi izbaciti. To bi samo po sebi bilo kontradiktorno. On je na kraju htio biti zadovoljan, izvući se iz svega toga, otići s obitelji, ali dio će mu uvijek ostati. To je tako inače i u stvarnom životu. Ako zbilja netko misli da ovdje nam ni trunčice Haisenberga i da ga je tako lako izbacio, onda taj ima puno problema sa shvaćanjem samomg lika.

Walt/Haisenberg je tu i to dvoje će uvijek biti zajedno.

Spoiler for Hiden:
Procitaj malo bolje sta sam napisao. Walt je pobedio Hajzenberga prema svojoj porodici. Normalno da je to jedna ista osba s'obzirom da nije podvojena licnost, i da je svestan stvari koje radi. Napisao si da mislis da je Walt onim pozivom pokusao da spase Skyler. A sta bi drugo radio? Pojeo je svoje govno. Shvatio je da je umro. Ne od kancera vec od lavine koja se urusila na njega koju je morao da pokrene da pobedi taj isti kancer. To sto je rekao Dzesiju za Dzejn je bio cist bes zbog Henka, jer istog trenutka kada je Henk umro, umrla je svaka nada da ce porodica ostati na okupu. Zavrsni obracun ce se odigrati verovatno izmedju Walta i Toda, mozda i zbog tog istog Dzesija, mozda i ne... ali definitivna prica u najavi. Nije sramota ako neko nesto ne shvata, i ne smatram da sam uvek u pravu, ali ti poprilicno gresis sto se ovoga tica...
Spoiler for Hiden:
I opet, ne shvaćaš ti mnogo toga. To što ćeš ti sad pokušati mene diskredirati sa nekim frazama, ne mijenja činjenicu da ti logika ne valja. Haisenberg je tu. Ti si jasno rekao da ga je pobijedio. Nije ga pobijedio kad je ovdje i to se vidi kroz neke scene  u toj epizodi. Ili smo svi mi glupi i svi ti ljudi koji rade na seriji. I upravo ona zadnja borba zbog obitelji će biti Haisenbergova borba jer je on jedini u mogućnosti da to učini. Kao Walt je tek sad shvatio kakvo je čudovište postao, ali Haisenberg je taj koji će imati završnu riječ za obitelj. I tu ne bi trebalo biti ništa čudno. Sasvim je jasno postavljena cijela stvar.
Spoiler for Hiden:
Ne razumem zasto mislis da pokusavam da te diskreditujem? Ne znam ni ko si. Nit' me interesuje iskreno da ti kazem. Mogao je ovo napisati bilo ko drugi isto bi mu napisao/odgovorio. Znaci nije nista licno.
I ne rauzmem koje sam ja to fraze pokusao da iskoristim. Walt je uvek bio Hajzenberg. I ako mislis drugacije tvoja logika ne valja. Walt je sociopata koji je samoga sebe napravio takvim kakvim jeste od samoga svog pocetka. To je jednostavno on. Ali kao sociopata on je izgradio zivot sa Skyler. Napravio decu. I ziveo 'normalnim' zivotom. Kada je poceo da kuva met izgradio je tu osobu Hajznberga kao pokusaj ograde od tog svog 'normalnog' zivota. Ali kao sto rekoh on je itekako svestan stvari koje je ucinio. Inteligencija mu dozvoljava da moze i sa tim istim stvarima i da zivi. To sto sam napisao da ga je 'pobedio'. Nisam mislio bukvalno pobedio (nisam znao da ovde mora eksplicitno da se naglasavaju metafore i epiteti koje god oces vrste). Jednostavno je odlucio. Hajzenberg nece imati zavrsnu rec. Jer je Hajzenberg Walt. I samo Walt moze imati zavrsnu rec. Opet naglasavam nije odvojena licnost. Mislim da to treba da skapiras. I ne kontam sta ti daje za pravo da se pozivas na ljude koji prave ovu seriju? Da li mozda i ti licno ucestvujes u tome?
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 12:17:54 lazacar »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1808 : 16.09.2013. 12:33:46 »
Spoiler for Hiden:
Pa onda stavi navodnike na "pobijedio" i sve će biti jasnije. Jer kad kažeš da je pobijedio, to zvuči kao da zbilja misliš da je maknuo iz svog života, a vrlo je jasno da Walt bez Haisenberga ne može funkcionirati. On kad je oslobodio Haisenberga više nije bilo povratka. On nikad neće moći postati onaj stari Walt ma koliko god se trudio. I zato, on ne može zaštiti obitelj bez Haisenberga. Taj rat koji će voditi se valjda slažeš da čisti Walt ne može. Mislim, to je prilično jasno. On će tada biti Haisenberg i zato jedva čekam taj završni obračun. Haisenberga se može vidjeti u onom padu, u obraćanju Jesseu te onoj borbi protiv Skyler, ali nakon što se digao, odmah je još jednom shvatio što je postao. Pogledaj samo scenu kad se digne i kad kamera prikaže Juniora i Sklyer te njihove reakcije. Oni ga upravo vide kao Haisenberga. Junior po prvi puta.

Bavim se psihologijom dosta dugo pa valjda nekog vraga znam. Govoriti da on nije podvojena ličnost je samo po sebi kontradiktorno. Svatko od nas ima podvojenu linčost, ali netko je oslobodi, a netko ne. Dakle, ti možeš živjeti čitavi život kao jedna osoba, ali neke ne mogu. Walt i Haisenberg su dvije osobe. Potpuna transformacija riječi, tona, pogleda, dok se drugi dan očekuje da se sve zaboravi jer se o tome ne mora pričati. Pa upravo su ga takvog prikazali. On nije vidio koliko škodi drugim oko sebe. Vidio je, ali nije mislio da toliko puno. Završni obračun će biti između Haisenberga i tih ljudi. Nemoj zaboraviti da je on živio normalan život do 40. i neke godine. I onda se počeo mijenjati i oslobađati Haisenberga. Prvo ga je stvorio na papiru da bi na kraju on postao. I sad Haisenberg nikad neće nestati. On kad je Haisenberg, to je potpuno druga osoba.

A što se tiče ljudi koji rade na seriji. Pa oni su rekli da Haisenberg nikad neće nestati.

Evo, nakon što sam ti objasnio oko podvojene ličnosti, evo jedan članak prije nešto više od mjesec dana http://www.uproxx.com/tv/2013/07/bryan-cranston-on-walter-white-heisenberg-was-always-there/

“People ask, ‘Was Heisenberg always there — the darkness — or did he have to completely adopt a new personality to survive?’ And my answer is the former — he was always there

I s ovim podebljanim su odgovorili da se radi o podvojenoj ličnosti jer kako sam ti napisao, svatko od nas ima podvojenu ličnost, ali rijetko ju tko oslobodi. Walt je prvo na papiru bio Heisenberg da bi ga onda stvarno oslobodio. Ali glavni razlog je što je živio normalan život cijelo vrijeme i naravno da takva promjena je mogla to izazvati.

Dakle, mi se ustvari slažemo da je ov uvijek tu. Samo ti misliš da će Walt imati završnu riječ dok ja mislim da će Heisenberg
Spoiler for Hiden:
zbog tog zadnjeg obračuna u kojem on mora biti Heisenberg
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 12:44:23 Mulder »

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1809 : 16.09.2013. 13:01:39 »
Spoiler for Hiden:
Pa onda stavi navodnike na "pobijedio" i sve će biti jasnije. Jer kad kažeš da je pobijedio, to zvuči kao da zbilja misliš da je maknuo iz svog života, a vrlo je jasno da Walt bez Haisenberga ne može funkcionirati. On kad je oslobodio Haisenberga više nije bilo povratka. On nikad neće moći postati onaj stari Walt ma koliko god se trudio. I zato, on ne može zaštiti obitelj bez Haisenberga. Taj rat koji će voditi se valjda slažeš da čisti Walt ne može. Mislim, to je prilično jasno. On će tada biti Haisenberg i zato jedva čekam taj završni obračun. Haisenberga se može vidjeti u onom padu, u obraćanju Jesseu te onoj borbi protiv Skyler, ali nakon što se digao, odmah je još jednom shvatio što je postao. Pogledaj samo scenu kad se digne i kad kamera prikaže Juniora i Sklyer te njihove reakcije. Oni ga upravo vide kao Haisenberga. Junior po prvi puta.

Bavim se psihologijom dosta dugo pa valjda nekog vraga znam. Govoriti da on nije podvojena ličnost je samo po sebi kontradiktorno. Svatko od nas ima podvojenu linčost, ali netko je oslobodi, a netko ne. Dakle, ti možeš živjeti čitavi život kao jedna osoba, ali neke ne mogu. Walt i Haisenberg su dvije osobe. Potpuna transformacija riječi, tona, pogleda, dok se drugi dan očekuje da se sve zaboravi jer se o tome ne mora pričati. Pa upravo su ga takvog prikazali. On nije vidio koliko škodi drugim oko sebe. Vidio je, ali nije mislio da toliko puno. Završni obračun će biti između Haisenberga i tih ljudi. Nemoj zaboraviti da je on živio normalan život do 40. i neke godine. I onda se počeo mijenjati i oslobađati Haisenberga. Prvo ga je stvorio na papiru da bi na kraju on postao. I sad Haisenberg nikad neće nestati. On kad je Haisenberg, to je potpuno druga osoba.

A što se tiče ljudi koji rade na seriji. Pa oni su rekli da Haisenberg nikad neće nestati.
Spoiler for Hiden:
Walt/Hajzenberg je jedna ista licnost. Napisacu jos jednom, Walt kao stari Walt je oduvek bio Hajzenberg. To nije nesto sto mozes da kontrolises. Ako si sociopata onda si sociopata. Napisao sam na nekim prethodnim stranicama da je steta sto ta tema (zivot pre te 'normale') nije dovoljno dobro obradjena. Ta ideja o porodici je isto vrlo interesantna prica koja se provlaci od samoga pocetka. Walt je u stanju da pogine za porodicu. Da uradi najgora zlodela. Da zrtvuje sebe. Ali problem je sto je ucinio mozda i previse toga. Sto si je dozvolio da ode predaleko. Ali ako se bolje pogleda, on se tu nista nije ni pitao. Lavina je krenula, on je mogao samo da izbegava njene posledice do nekog trenutka ali koje su neizbezne. I tu se dolazi do njegove porodice. U toj sceni on im nekoliko puta govori kako su familija, i to eksplicitno naglasava. Da ce biti sve u redu ako se budu drzali zajedno. Medjutim oni mu svi okrecu ledja. Junior se baca na njega. Gleda ga kao najgoreg olosa i sljama. A to je u stvari onaj isti Walt od samog pocetka. I sada je pitanje koja ideja porodice je smislenija da tako kazem. Da li njegova. Ili 'njihova'. Kada kazem njihova mislim na te neke opste prihvacene norme kojih se navodno svi drzimo. Polazim tu od sebe samog. Da mi je neko rekao da mi je rodjeni otac ucinio sva ta zlodela koja su nacinjena, nikada, ali nikada mu ne bih okrenuo ledja. I tu podvlacim nikada. Walt je ostao sam. Izgubio je sve. Kancer ga nije pojeo, ali je mrtav. I jedino sto jos moze da uradi je da pogine za njih. I to ne da bi mu oni oprostili. S obzirom da nece. Svestan je on dobro toga, vec iz razloga sto se nema sta drugo uraditi. Ziveo je za porodicu. Umrece za porodicu. Mozda nema osecanja ali ima ideju, a za ideju vredi umreti. Walter, jos jednom podvlacim Walter je taj koji je uradio sve to sto je uradio. I sto ce uraditi to sto ce uraditi. Inteligencija mu je dovoljno jasna i bistra da on nema nikakvih sumnji u sebe. Sto se tice Hajznberga.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1810 : 16.09.2013. 13:24:57 »
Kolega, ali sociopati spadaju u podvojenu ličnost  ;D ispadaš kontradiktoran po tome. Pa ne bih ti lagao o tim stvarima. Uostalom, sam si sebi sad odgovorio s ovim "Walt kao stari Walt je oduvek bio Hajzenberg" i ja o tome cijelo vrijeme govorim  smileyNO1

Svi mi imamo mračni dio sebe to jest imamo Heisenberga kad smo već na ovoj temi  ;D samo rijetko od nas to oslobodi u smislu da se svako malo promijenimo u tu osobu.

Sve si ti dobro opisao, ali ono što ti želim pokazati je
Spoiler for Hiden:
da se sjetiš samo svih scena kad je Heisenberg. Ne kad je glumio njega na papiru već kad je zbilja postao. Sjeti se samo one scene kad mu drže pištolj na glavi i onaj njegov pogled/izraz lica. To je Heisenberg. To nije Walt niti ne može biti. To je sasvim druga osoba koja se bori unutar sebe. Ili se sjeti one scene kad kaže da je ovo njegov teritorij i da se makne odavde. Kad izlazi iz dućana i hoda prema onom liku. Tu se već vidjelo da se Heisenberg polako oslobađa. Trovanje djeteta sigurno nije Walt napravio već Heisenberg. I ponavljam da je glavni razlog to što je živio normalno čitavi život i naravno da će sve ove nagle promjene promijeniti. Walt koliko god bio pametan, toliko je i kriv jer je on prvo na papiru stvorio Heisenberga. Tu je bitnu ulogu igrala sama njegova podsvijest. Ma tu toliko toga ima što je sjajno i do detalja napravljeno.

Često je slučaj da ljudi s poremećajem ličnosti nisu uopće svijesni način na koji se ponašaju nije ispravan, već upravo suprotno, oni vjeruju da su njihovi postupci ispravni. Zbog toga njihovo ponašanje često uzrokuje drugima poteškoće.

Slažem se za temu o životu prije toga. To bi stvarno bilo odlično. Evo, prije bi volio gledati taj spin-off nego onaj o Saulu koji ću naravno gledati jer je Saul prezabavan lik, ali to o obitelji bi po meni bilo puno bolje.

Nadam se da smo s ovom odličnom raspravom zagolicali maštu onima koji kasne, jel  :P

Nego, što misliš kakav će biti kraj?
Spoiler for Hiden:
Osim što sad znamo da će biti vrhunski obračun. Posljedice?
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 13:27:10 Mulder »

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1811 : 16.09.2013. 13:49:00 »
Kolega, ali sociopati spadaju u podvojenu ličnost  ;D ispadaš kontradiktoran po tome. Pa ne bih ti lagao o tim stvarima. Uostalom, sam si sebi sad odgovorio s ovim "Walt kao stari Walt je oduvek bio Hajzenberg" i ja o tome cijelo vrijeme govorim  smileyNO1

Svi mi imamo mračni dio sebe to jest imamo Heisenberga kad smo već na ovoj temi  ;D samo rijetko od nas to oslobodi u smislu da se svako malo promijenimo u tu osobu.

Sve si ti dobro opisao, ali ono što ti želim pokazati je
Spoiler for Hiden:
da se sjetiš samo svih scena kad je Heisenberg. Ne kad je glumio njega na papiru već kad je zbilja postao. Sjeti se samo one scene kad mu drže pištolj na glavi i onaj njegov pogled/izraz lica. To je Heisenberg. To nije Walt niti ne može biti. To je sasvim druga osoba koja se bori unutar sebe. Ili se sjeti one scene kad kaže da je ovo njegov teritorij i da se makne odavde. Kad izlazi iz dućana i hoda prema onom liku. Tu se već vidjelo da se Heisenberg polako oslobađa. Trovanje djeteta sigurno nije Walt napravio već Heisenberg. I ponavljam da je glavni razlog to što je živio normalno čitavi život i naravno da će sve ove nagle promjene promijeniti. Walt koliko god bio pametan, toliko je i kriv jer je on prvo na papiru stvorio Heisenberga. Tu je bitnu ulogu igrala sama njegova podsvijest. Ma tu toliko toga ima što je sjajno i do detalja napravljeno.

Često je slučaj da ljudi s poremećajem ličnosti nisu uopće svijesni način na koji se ponašaju nije ispravan, već upravo suprotno, oni vjeruju da su njihovi postupci ispravni. Zbog toga njihovo ponašanje često uzrokuje drugima poteškoće.

Slažem se za temu o životu prije toga. To bi stvarno bilo odlično. Evo, prije bi volio gledati taj spin-off nego onaj o Saulu koji ću naravno gledati jer je Saul prezabavan lik, ali to o obitelji bi po meni bilo puno bolje.

Nadam se da smo s ovom odličnom raspravom zagolicali maštu onima koji kasne, jel  :P

Nego, što misliš kakav će biti kraj?
Spoiler for Hiden:
Osim što sad znamo da će biti vrhunski obračun. Posljedice?
Ne bavim se psihologijom, ali ja koliko znam, tipova i oblika sociopata i tog poremecaja ima jako puno. Od manijakalnih do sizofrenih itd. Preko sadistickih psihopata do inteligentinih sociopata svesnih onoga sto jesu. Kao sto rekoh to nije tema koju dovoljno dobro poznajem i u izrazima bih verovatno napravio puno lapsusa itd. Mozda sam i napravio gresku kada sam ga nazvao sociopatom, ali recimo da sam mislio na ono sto sam mislio. Covek bez osecanja, sa jasnom idejom da ne kazem vizijom, svestan sebe i sveta oko sebe.
Spoiler for Hiden:
E sad, ako se vracamo na sve one scene u kojima je Walter postajao Hajzenberg i radio to sto je radio. Jednostavno i to mi daje jos vecu potporu za ovo sto pricam. On je itekako bio svestan toga. I svestan da ako u tom svetu nastupi sa idejom iz ovog njegovog 'normalnog' sveta da se to nece dobro zavrsiti. Ako krenemo od pocetka mislim da je prvo to prebacivanje u taj njegov bezosecajni(Hajzenberg) mod bilo sa onim lokalnim dilerom, da li se zvao Tuco ili kako vec i bacanje one bombe. Mozda je bilo i ranije ali ne mogu sad hronolsoki da se setim svega, jer nije previse ni bitno. Trovanje ovog klinca je isto delo Hajzenberga (u njegovoj glavi, kao pokusaj bega od tog svega) ali Walta zapravo, on sam je toga itekako svestan. Uostalom u prosloj epizodi i govori Dzesiju zasto je to morao da uradi. I to nije da bi opravdao sebe, vec da bi kontrolisao situaciju. Walt je itekako svestan tog postupka, i jako dobro zna da je to neoprostivo, ali kao sto rekoh njegova 'osecanja' su iskljucivo vezana za porodicu. Inteligentniji je od njih. Ponasa se i prepotentno. Arogantno. U nekim slucajevim snihosdljivost mu viri iz usiju. Ali Walt, po meni licno, nikada nije bio nesvestan sebe samog. I nikada nije uradio nesto sto nije prethodno dobro promislio. Dakle to je on. Nije psihopata. Hanibal Lektor. Ali cak i kada bi hteo, mogao bi to da bude. E sad da se vratim na zavrsni obracun i Toda. Iako je ovaj nejgov ujak ubio Henka, mislim da ce Tod biti daleko ozbiljniji zalogaj za Walta. Sadista psihopata. Ovo sa Dzesijem je ocekivano. Mislim, zasto ga je uzeo pod svoje da tako kazem (pored toga da kuva met). Od onda kada je ubio onog klinca i Dzesijevog divljanja. Mozda je malo i steta sto nije prikazano mucenje Dzesija. Ali i psiholosko deranje nije lose :D
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 13:56:44 lazacar »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1812 : 16.09.2013. 14:12:08 »
Previše je tu kategorija. Walt spada u emocionalni vampire za koje si sigurno čuo. Tipičan primjer Jeckylla i Hydea gdje je Walt (Jeckyll) više svjestan Heisenberg (Hyde) nego Heisenberg Walta.

Spoiler for Hiden:
Kad je bio Heisenberg u onoj gore spomenutoj sceni sa pištoljem n glavi, on je bio svjestan Walta. Podvojene ličnosti su svjesni samih sebe i tih osoba u sebi, ali oni se ne mogu kontrolirati. Ne mogu kontrolirati taj prelazak s osobe na osobu. Kad je Heisenberg, on onda sebe kontrolira kao takvog i njegove postupke. Hladnokrvan je i proračunat. Doći će do vlasti nad svime jer će nači neki način (manipulacija, nasilje). I onda se natrah promijeni u Walta. Odličan ti je bio primjer sad u zadnjoj epizodi kad ubiju Hanka. On je tad Walt i sve je to emocionalno proživljavao. Htio je spasiti Hanka, ali su ga ubili, Walt pada (Ozymandias) i kad se nakon nekog vremena digne, on je Heisenberg. To je stvarno vrhunski primjer onog o čemu pričam. Podvojene ličnosti jesu svjesni te osobe ili ima i onih s višestrukim osobama u sebi, ali oni taj prelazak ne mogu kontrolirati. Zato je po meni glavni razlog to što je živio čitavi život kao obiteljski čovjek. Miran i lgodan život, a opet i tad nije imao autoritet, a upravo je Heisenberg pravi primjer njegovog autoriteta.

A ovo drugo. Još bolje da nismo vidjeli mučenje Jessea jer sad sami možemo vizualizirati to njegovo mučenje  ;D prepušteni smo mašti, a vidimo da su ga baš unakazaili. Rekao je Vince da je Todd u seriji prikazan kao likeable psihopat, lol.

Evo jedan intervju s Vinceom o zadnje tri epizode i likovima. http://www.tvfanatic.com/2013/09/breaking-bad-exclusive-vince-gilligan-teases-heart-attack-conclu/#ixzz2f1cZrF35


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1813 : 16.09.2013. 14:19:14 »
Spoiler for Hiden:
Walt/Hajzenberg je jedna ista licnost. Napisacu jos jednom, Walt kao stari Walt je oduvek bio Hajzenberg. To nije nesto sto mozes da kontrolises. Ako si sociopata onda si sociopata. Napisao sam na nekim prethodnim stranicama da je steta sto ta tema (zivot pre te 'normale') nije dovoljno dobro obradjena. Ta ideja o porodici je isto vrlo interesantna prica koja se provlaci od samoga pocetka. Walt je u stanju da pogine za porodicu. Da uradi najgora zlodela. Da zrtvuje sebe. Ali problem je sto je ucinio mozda i previse toga. Sto si je dozvolio da ode predaleko. Ali ako se bolje pogleda, on se tu nista nije ni pitao. Lavina je krenula, on je mogao samo da izbegava njene posledice do nekog trenutka ali koje su neizbezne. I tu se dolazi do njegove porodice. U toj sceni on im nekoliko puta govori kako su familija, i to eksplicitno naglasava. Da ce biti sve u redu ako se budu drzali zajedno. Medjutim oni mu svi okrecu ledja. Junior se baca na njega. Gleda ga kao najgoreg olosa i sljama. A to je u stvari onaj isti Walt od samog pocetka. I sada je pitanje koja ideja porodice je smislenija da tako kazem. Da li njegova. Ili 'njihova'. Kada kazem njihova mislim na te neke opste prihvacene norme kojih se navodno svi drzimo. Polazim tu od sebe samog. Da mi je neko rekao da mi je rodjeni otac ucinio sva ta zlodela koja su nacinjena, nikada, ali nikada mu ne bih okrenuo ledja. I tu podvlacim nikada. Walt je ostao sam. Izgubio je sve. Kancer ga nije pojeo, ali je mrtav. I jedino sto jos moze da uradi je da pogine za njih. I to ne da bi mu oni oprostili. S obzirom da nece. Svestan je on dobro toga, vec iz razloga sto se nema sta drugo uraditi. Ziveo je za porodicu. Umrece za porodicu. Mozda nema osecanja ali ima ideju, a za ideju vredi umreti. Walter, jos jednom podvlacim Walter je taj koji je uradio sve to sto je uradio. I sto ce uraditi to sto ce uraditi. Inteligencija mu je dovoljno jasna i bistra da on nema nikakvih sumnji u sebe. Sto se tice Hajznberga.

Konačno da se ovde može pročitati nešto pametno!

Ja ću bez upozorenja za spojlere.
Sećate li se scene u školskoj sportskoj hali u kojoj neka učenica u priči o nekom svom iskustvu pomene Boga, a mlada direktorka je poklopi sa - "Let's try to keep it secular!" - odnosno "Ne pričaj o Bogu u školi, barabo!" To je sigurno bio jedan od snažnijih momenata koji je V-Volta gurnuo prema snaženju H-Volta.

Mislim da je snaženje H-Volta u ličnosti V-Volta prikazano sasvim dovoljno i ubedljivo. Počev od ranog poslovnog neuspeha, preko papučarskog statusa u porodici, prezira od strane učenika, super-mačo pašenoga federalnog agenta, najglupljih kola u SAD i na kraju - možda i početku - bolesnog sina koji će da zahteva celoživotnu pažnju i nadgledanje svojih roditelja. Nimalo nalik na Američki san.
Poslušajte ponovo telefonski razgovor iz ove epizode. Koja je njegova prva zamerka Skajler? To što mu je odsekla muda. A njen odgovor na to? "I'm sorry."

Takođe je u H-Voltovom istresanju istine o Džejn u Džesijevo lice, jasno vidljiva njegova mržnja i gađenje prema džankozama.

Mislim da nauka ne klasifikuje sociopate u podeljene ličnosti iako podeljena ličnost (ako tako nešto uopšte postoji i ako sve to nije samo zamlaćivanje javnosti) može da kao jednu od pod-ličnosti ima - sociopata.

Ne vidim kakav velik obračun vi očekujete? Neće biti nikakvog obračuna. Ja vam kažem, a da nisam ni pitao Giligana.

Ovde se previše insisitira na podvojenosti H-Volta i V-Volta. MIslim da to nije toliko bitno u celoj priči.

 :sef:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1814 : 16.09.2013. 14:33:57 »
Previše je tu kategorija. Walt spada u emocionalni vampire za koje si sigurno čuo. Tipičan primjer Jeckylla i Hydea gdje je Walt (Jeckyll) više svjestan Heisenberg (Hyde) nego Heisenberg Walta.

Spoiler for Hiden:
Kad je bio Heisenberg u onoj gore spomenutoj sceni sa pištoljem n glavi, on je bio svjestan Walta. Podvojene ličnosti su svjesni samih sebe i tih osoba u sebi, ali oni se ne mogu kontrolirati. Ne mogu kontrolirati taj prelazak s osobe na osobu. Kad je Heisenberg, on onda sebe kontrolira kao takvog i njegove postupke. Hladnokrvan je i proračunat. Doći će do vlasti nad svime jer će nači neki način (manipulacija, nasilje). I onda se natrah promijeni u Walta. Odličan ti je bio primjer sad u zadnjoj epizodi kad ubiju Hanka. On je tad Walt i sve je to emocionalno proživljavao. Htio je spasiti Hanka, ali su ga ubili, Walt pada (Ozymandias) i kad se nakon nekog vremena digne, on je Heisenberg. To je stvarno vrhunski primjer onog o čemu pričam. Podvojene ličnosti jesu svjesni te osobe ili ima i onih s višestrukim osobama u sebi, ali oni taj prelazak ne mogu kontrolirati. Zato je po meni glavni razlog to što je živio čitavi život kao obiteljski čovjek. Miran i lgodan život, a opet i tad nije imao autoritet, a upravo je Heisenberg pravi primjer njegovog autoriteta.

A ovo drugo. Još bolje da nismo vidjeli mučenje Jessea jer sad sami možemo vizualizirati to njegovo mučenje  ;D prepušteni smo mašti, a vidimo da su ga baš unakazaili. Rekao je Vince da je Todd u seriji prikazan kao likeable psihopat, lol.

Evo jedan intervju s Vinceom o zadnje tri epizode i likovima. http://www.tvfanatic.com/2013/09/breaking-bad-exclusive-vince-gilligan-teases-heart-attack-conclu/#ixzz2f1cZrF35
Spoiler for Hiden:
Licno ne volim da citam ove stvari sto pricaju producenti, scenaristi, reziseri pa i sami glumci iz prostog razloga sto su i ta njihova vidjenja cele price da ne kazem fabule subjektivna. Mozda je pisac svoje delo napisao, ali on sa time vise nema nista. Ono zivi svoj zivot. Bori se za sebe. Prica svoju pricu. Mogao ju je napisati bilo ko. Taj bilo ko je nebitan. Po meni licno :D
Sto se tice Waltera, tu jednostavno imam neko svoje misljenje. Kao sto rekoh. On nije psihopata. Hladnokrvni ubica. Niti je podvojena licnost. Vise ga vidim kao bezosecajnog pragmatika koji zna sta radi u svakom trenutku. Taj Hajzenberg je samo pokusaj distanciranja jednog dela zivota od onog drugog. Cistijeg. Moralno ispravnijeg. Drustveno prihvacenijeg ili kako god.
Opet naglasavam ta prica o njegovom postajanju beznacajnim profesorom hemije nije uopste obradjena. I tu je jako puno nepoznanica. Navodno je bio sa onom zenskom sto mu je kao fiktivno placala lecenje. Pa je kao tu nesto puklo. On se razocarao. Bla bla bla. Tako kako je, onda i njegova genijalnost bi izgubila svaku smisao. Bez obizra sto je to sto je postao. Walt je genijalno inteligentan. Jedna od meni licno najdrazis epizoda je kada u pustinji on i Dzesi prave akumulator. Dakle, odbijam da poverujem u tu pricu ljubav, kurac-palac. I jos jedna stvar koja nece biti zaokruzena a koja je mogla da dobije (negde potajno sam se i nadao da hoce) paznju, jeste to sa tom firmom koju su mu navodno 'preoteli' za sitnu lovu ti njegovi partneri. U jednoj epizodi on govori Dzesiju kako se svako jutro budi i gleda na internetu cene akcija te firme. Da vredi neku basnoslovnu cifru. Steta za taj silni novac koji je zaradio, mogao je bolje da se investira. :D

Offline zverkan

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1815 : 16.09.2013. 14:35:14 »
Vec se pojavio prevod? Da budem iskren i slutio sam da ce se pojaviti mega rano. FALA!!!

Offline drazen68

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Uravnotežena ličnost je nenormalna.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1816 : 16.09.2013. 14:37:36 »
pozz svima
 prijevod za 14. epizodu Breaking Bad za HDTV x264-ASAP / 720p HDTV x264 IMMERSE / HDTV XviD AFG / 480p HDTV x264 mSD  je uploadan na site:)
Pokušao sam biti razuman, i nije mi se svidjelo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1817 : 16.09.2013. 14:41:39 »
Mislim da je snaženje H-Volta u ličnosti V-Volta prikazano sasvim dovoljno i ubedljivo. Počev od ranog poslovnog neuspeha, preko papučarskog statusa u porodici, prezira od strane učenika, super-mačo pašenoga federalnog agenta, najglupljih kola u SAD i na kraju - možda i početku - bolesnog sina koji će da zahteva celoživotnu pažnju i nadgledanje svojih roditelja. Nimalo nalik na Američki san.
Poslušajte ponovo telefonski razgovor iz ove epizode. Koja je njegova prva zamerka Skajler? To što mu je odsekla muda. A njen odgovor na to? "I'm sorry."
O tome i cijelo vrijeme govorim. On je vodio normalan život, ali bez nekog autoriteta nad drugima. Ne onaj autoritet koji ima kao Heisenberg već svoj stav koji bi trebao imati svaki normalan čovjek.

Takođe je u H-Voltovom istresanju istine o Džejn u Džesijevo lice, jasno vidljiva njegova mržnja i gađenje prema džankozama.
Ne, već
Spoiler for Hiden:
to što ga je izdao i surađivao sa Hankom. Zato mu je to rekao da ga što više naljuti i da umre tako da bude još više bespomoćan.

Mislim da nauka ne klasifikuje sociopate u podeljene ličnosti iako podeljena ličnost (ako tako nešto uopšte postoji i ako sve to nije samo zamlaćivanje javnosti) može da kao jednu od pod-ličnosti ima - sociopata.
Postoji i klasificira se u te kategorije kao i svaki poremećaj. John Wayne Gacy ti je jedan od najboljih primjera podvojene ličnosti i njega su različiti stručnjaci na tom polju istraživali i nisu mogli vjerovati da je netko tako mogao živjeti godinama. Ne trebam govoriti da su susjedi bili u čudu kad je uhićen i kad su otkrili što je činio. Ubio reko 30 djece pretvarajući se da je klaun i sam je rekao da je tada bio sasvim druga osoba. Ima još dosta primjera.


Ne vidim kakav velik obračun vi očekujete? Neće biti nikakvog obračuna. Ja vam kažem, a da nisam ni pitao Giligana.

Gledao si početak pete sezone?
Spoiler for Hiden:
Sjeti se one scene kad Walt/Heisenberg vadi oružje iz gepeka. Prvo je u restoranu, slavi mislim 52. rođendan, ima kosu. Vadi oružje. Očito će biti obračun na kraju. Blo bi glupo da ne bude. Ubili su mu Hanka, odvojen je od obitelji.

Ovde se previše insisitira na podvojenosti H-Volta i V-Volta. MIslim da to nije toliko bitno u celoj priči.

 :sef:
Jedna od bitnijih stvari za samog lika i sve stvari koje se dešavaju oko njega.

Previše je tu kategorija. Walt spada u emocionalni vampire za koje si sigurno čuo. Tipičan primjer Jeckylla i Hydea gdje je Walt (Jeckyll) više svjestan Heisenberg (Hyde) nego Heisenberg Walta.

Spoiler for Hiden:
Kad je bio Heisenberg u onoj gore spomenutoj sceni sa pištoljem n glavi, on je bio svjestan Walta. Podvojene ličnosti su svjesni samih sebe i tih osoba u sebi, ali oni se ne mogu kontrolirati. Ne mogu kontrolirati taj prelazak s osobe na osobu. Kad je Heisenberg, on onda sebe kontrolira kao takvog i njegove postupke. Hladnokrvan je i proračunat. Doći će do vlasti nad svime jer će nači neki način (manipulacija, nasilje). I onda se natrah promijeni u Walta. Odličan ti je bio primjer sad u zadnjoj epizodi kad ubiju Hanka. On je tad Walt i sve je to emocionalno proživljavao. Htio je spasiti Hanka, ali su ga ubili, Walt pada (Ozymandias) i kad se nakon nekog vremena digne, on je Heisenberg. To je stvarno vrhunski primjer onog o čemu pričam. Podvojene ličnosti jesu svjesni te osobe ili ima i onih s višestrukim osobama u sebi, ali oni taj prelazak ne mogu kontrolirati. Zato je po meni glavni razlog to što je živio čitavi život kao obiteljski čovjek. Miran i lgodan život, a opet i tad nije imao autoritet, a upravo je Heisenberg pravi primjer njegovog autoriteta.

A ovo drugo. Još bolje da nismo vidjeli mučenje Jessea jer sad sami možemo vizualizirati to njegovo mučenje  ;D prepušteni smo mašti, a vidimo da su ga baš unakazaili. Rekao je Vince da je Todd u seriji prikazan kao likeable psihopat, lol.

Evo jedan intervju s Vinceom o zadnje tri epizode i likovima. http://www.tvfanatic.com/2013/09/breaking-bad-exclusive-vince-gilligan-teases-heart-attack-conclu/#ixzz2f1cZrF35
Spoiler for Hiden:
Licno ne volim da citam ove stvari sto pricaju producenti, scenaristi, reziseri pa i sami glumci iz prostog razloga sto su i ta njihova vidjenja cele price da ne kazem fabule subjektivna. Mozda je pisac svoje delo napisao, ali on sa time vise nema nista. Ono zivi svoj zivot. Bori se za sebe. Prica svoju pricu. Mogao ju je napisati bilo ko. Taj bilo ko je nebitan. Po meni licno :D
Sto se tice Waltera, tu jednostavno imam neko svoje misljenje. Kao sto rekoh. On nije psihopata. Hladnokrvni ubica. Niti je podvojena licnost. Vise ga vidim kao bezosecajnog pragmatika koji zna sta radi u svakom trenutku. Taj Hajzenberg je samo pokusaj distanciranja jednog dela zivota od onog drugog. Cistijeg. Moralno ispravnijeg. Drustveno prihvacenijeg ili kako god.
Opet naglasavam ta prica o njegovom postajanju beznacajnim profesorom hemije nije uopste obradjena. I tu je jako puno nepoznanica. Navodno je bio sa onom zenskom sto mu je kao fiktivno placala lecenje. Pa je kao tu nesto puklo. On se razocarao. Bla bla bla. Tako kako je, onda i njegova genijalnost bi izgubila svaku smisao. Bez obizra sto je to sto je postao. Walt je genijalno inteligentan. Jedna od meni licno najdrazis epizoda je kada u pustinji on i Dzesi prave akumulator. Dakle, odbijam da poverujem u tu pricu ljubav, kurac-palac. I jos jedna stvar koja nece biti zaokruzena a koja je mogla da dobije (negde potajno sam se i nadao da hoce) paznju, jeste to sa tom firmom koju su mu navodno 'preoteli' za sitnu lovu ti njegovi partneri. U jednoj epizodi on govori Dzesiju kako se svako jutro budi i gleda na internetu cene akcija te firme. Da vredi neku basnoslovnu cifru. Steta za taj silni novac koji je zaradio, mogao je bolje da se investira. :D
Spoiler for Hiden:
"Taj Hajzenberg je samo pokusaj distanciranja jednog dela zivota od onog drugog. Cistijeg. Moralno ispravnijeg. Drustveno prihvacenijeg ili kako god."

I to je to. Distanciranje od Walta. Kao što sam rekao, svi mi imamo u sebi podvojenu ličnost, ali ju rijetko ko oslobađa i živi s stim. Walt se jednostavno više ne može riješiti Heisenberga i toga je svejstan kao što je Heisenberg svjestan svojih postupaka.

U onom gore intervju ti Vince ništa ne spoila. Samo kaže da su zadnje tri epizode ludilo  ;D a gle, ipak su scenaristi tako zamislili likove. Oni imaju nevjerojatan posao. Od detalja do karakterizacije likove. Moraju nam predočiti svoje zamisli, a ako ne uspiju, onda su jebali ježa.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1818 : 16.09.2013. 14:41:55 »
Spoiler for Hiden:
Detalji su ono što čini ovu seriju neverovatnom...
Na kraju epizode, kad Volt odlazi, iza automobila prolazi pas lutalica. Simbolično. :)

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1819 : 16.09.2013. 14:46:00 »
Što se tiče konačnog obračuna,
Spoiler for Hiden:
samo ću citirati Dubiozu kolektiv: Vratiće se Walter, *ebaće vam mater! ;D

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1820 : 16.09.2013. 14:54:37 »
Spoiler for Hiden:
"Distanciranje od Walta..."
Ne od Walta. Ono je sa njim uvek. Vec od tog zivota.... Zene. Dece. Porodice uopste. Komsija.
Walt je Walt. I on ne bezi od Hajzenberga. Ne moze od sebe. Ali moze da skloni to 'lose' od pogleda. Da ga ne vide. Pesnik kaze: Borim li se umirem. Ne borim li se, umirem. Koja je smrt lepsa?
Walt nema dilemu. Zna koja je lepsa, zato i pravi Hajzenberga.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1821 : 16.09.2013. 14:59:33 »
Jeste vidjeli kako se 15. epizoda zove. Granite State, a
Spoiler for Hiden:
to je drugi naziv za New Hampshire gdje smo vidjeli Walta u prvom nastavku 5. sezone. To je ono kad gleda oružje, "slavi" rođendan u restoranu. Dakle, sad ćemo vidjeti što se sve tamo događalo.


Offline drazen68

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Uravnotežena ličnost je nenormalna.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1822 : 16.09.2013. 15:04:45 »
Dobra je epizoda :)
Opet se onaj seronja Pinkman izvukao.... bar za sad... je da je pošteno dobio po tintari, ali treba njega još, ne bih ja rekao da će mu Todd oprostiti koliko god Jesse dobro kuhao...

Što se Hanka tiče, ma daj..... ma tko bi to kad ti netko drži cijev uperenu u glavu, glumio nekog  tak principijelnog....on je kao već prije 10 minuta  prokužio Jacka da će ga maznut...
Kad je tak dobar poznavatelj ljudske psihe, kak to da su mu se sva ta sranja događala pod nosom, žena kleptomanka i psihijatrijski slučaj, šogor narko boss...
To mi i inače ide na jetra kod američkih filmova i serija, ta gluma heroja, patetika, kao oni su sve naj, BAŠ...
Da mi netko drži pištolj na čelu ma potvrdio bi mu što god ovaj htio. Šuti, kenjaj i čekaj priliku da ga sačekaš iza ćoška i mazneš s željeznom štangom po kičmi.
Novi dan, nove mogućnosti  ;D
Ovak samo izgubiš glavu....

Sad se fino zahuktalo  ;D
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 15:08:30 drazen68 »
Pokušao sam biti razuman, i nije mi se svidjelo.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1823 : 16.09.2013. 15:30:36 »
Spoiler for Hiden:
Bio sam u pravu,Hanke je mrtav i jedini volim te je i bilo posljednje.A Walter je pojeo govno .Šta je očekivao ???Da će oni zajedno sa njim pobjeć,nakon sto je Flynn saznao da mu je dajdžu,pa hajmo reći,ubio otac rođeni ?
Fenomenlano je odrađeno nema sta.BRAVO ! Svađa u kući,razgovor telefona...trnci po cijelom tijelu....i btw jel neko primjetio Waltove hlače iz prve epizode kod 21:32 ???

Jedva cekam nastavke :3
I want to belive

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1824 : 16.09.2013. 15:59:23 »
pozz svima
 prijevod za 14. epizodu Breaking Bad za HDTV x264-ASAP / 720p HDTV x264 IMMERSE / HDTV XviD AFG / 480p HDTV x264 mSD  je uploadan na site:)

Hvala puno clapp clapp clapp

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1825 : 16.09.2013. 16:04:35 »
epizoda  ti_si_Bog , fantasticna, odradjena bez greske, odlicno, kapa dole
Mislio sam da nece u nijednoj seriji stvoriti lika koji je toliko fantastican posle Tonija Sporana i Vika Mekija...
Jeste da me je strasno nervirao u ovoj sezoni ali je lik Voltera Vajta perfektno odradjen, kao i gluma Brajana
Jedva cekam sledecu epizodu  ;D

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1826 : 16.09.2013. 17:10:53 »
Sta se sve izdesavalo,nisam ocekivao sve ovo u jednoj epizodi :neverovatno: Jedva cekam sledecu :)



p.s. zao mi WW,bio je osoba koja obecava :P

Spoiler for Hiden:
Izgleda da ce narkic preziveti ;D
« Zadnja izmjena: 16.09.2013. 17:17:33 Cvija01 »

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1827 : 16.09.2013. 17:49:31 »
Previše je tu kategorija. Walt spada u emocionalni vampire za koje si sigurno čuo. Tipičan primjer Jeckylla i Hydea gdje je Walt (Jeckyll) više svjestan Heisenberg (Hyde) nego Heisenberg Walta.
Mulderu, ovaj tekst o podvojenosti Waltove ličnosti kao da si ti napisao. :)
Spoiler for Hiden:
You could almost divide the episode’s scenes or moments into two neatly labeled columns: “Property of Walter” and “Property of Heisenberg.”
That’s how pronounced the character’s schizoid breakdown was — or appeared to be.

http://www.vulture.com/2013/09/breaking-bad-recap-season-5-hank-dies-ozymandias.html

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1828 : 16.09.2013. 17:56:22 »
Ocena na IMDb za "Ozymandias" je 9.9 Zasluzeno. Ovo je bila jedna od najboljih, ako ne i najbolja epizoda u seriji.

http://www.imdb.com/title/tt2301451/
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1829 : 16.09.2013. 18:13:42 »
Hvala na prijevodu | toliko obrata su udarali u toj seriji da je prešla granicu realnosti, znam da ljudi žive za obrate, ali to se ne radi tako, 15 obrata po epizodi, nažalost radnja mi ostavlja dojam kao da autori još ne znaju kako će serija završiti  :o
Spoiler for Hiden:
I kako je samo Holly napunila 18 mjeseci u malo više od godinu dana radnje thumb-down , a drugo Walter ima 150 života, kao i Jesse, a s onim kadrom iz budućnosti(ne u ovoj epizodi) su nam otkrili da Walt neće umrijeti u "sadašnjosti"

Tags: