Autor Tema: Breaking Bad  (Posjeta: 407688 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1590 : 18.08.2013. 15:10:27 »
Spoiler for Hiden:
citat Walter ovaj Heisenberg:
Ako je to istina, ako ne znaš tko sam, tada bi ti možda najbolje bilo ići oprezno...
 ;D


Spoiler for Hiden:
Jedan savet prevodiocu ili prevodiocima... Apropo ovog citata gore i slicnih, vezano za Hajzenberg/Walter dijaloge. Tu bi trebalo malo vise obracati paznju na njegovo stanje uma dok izgovara odredjene stvari. On je prisao Hanku kao Walter znajuci da ovaj zna da je on ustvari Hajzenberg, i na kraju se on prebacuje u taj njegov Hajzenberg mod i govori: "...then maybe your best course would be to tread lightly..."  Prevedeno ovako kako jeste, nije pogresno, ali jednostavno to vise zvuci kao nesto sto bi rekao Walter a ne Hajzenberg, koliko god ludo to zvucalo... Mislim da bi takve stvari trebalo prevoditi mnogo vise pa ajde da kazem pretece, upravo sto tako i treba da zvuce...  "najbolje bi ti bilo da se ne zaleces" ili nesto slicno, iako mozda i tako zvuci premekano...
Ne znam koliko ljudi obracaju na to paznju, ali mislim da ona njegova pojava sa pocetka sa kosom i sadasnjost kada je obrijana glava imaju po meni vazno znacenje za kraj serije... Kada je pocela da mu opada kosa od hemoterapije, Walter preuzima kontrolu tj. postaje Hajzenberg i brije glavu.... i posle kad zavrsava sa hemoterapijom u jednoj epizodi govori Skajler kako mu se svidja taj fazon i kako ce da fura od sad tako... I sad u ovoj sadasnjosti on je i dalje Hajzenberg, iako je izasao iz te price sa kuvanjem meta, on i dalje ima kontrolu... Ono snihoshodljivo obracanje Skajler vezano za one osvezivace i kako treba da kupe jos jednu perionicu, on ima kontrolu, on je to odlucio, to sto ona kaze, razmislicu, i on joj kaze to be continued je samo formalna demokratija koju je odlucio da joj ponudi.
Tako da pocetak serije, i on sa kosom je ustvari Walter, onaj pravi, i to oruzje koje je kupio, kao da krece u rat, i onda odlazak u kucu po onaj otrov, vise se cine kao da je odlucio da se zrtvuje, sto bi Walter stvarno i uradio... pitanje je samo za sta, i za koga. Oruzje je tu ako nesto podje po zlu. A otrov je valjda primarno oruzje... Ko ce ga znati... :)

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1591 : 18.08.2013. 18:32:56 »
Breaking Bad kao romanticna komedija  rofl :no-no :dash

Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1592 : 19.08.2013. 15:18:03 »
Drazene ti si kralj smileyNO1

 clapp clapp clapp

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1593 : 19.08.2013. 16:27:24 »
Hvala.  smileyNO1

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1594 : 19.08.2013. 19:28:26 »
Solidna epizoda, dosta spora, ali vrlo bitna za nastavak radnje. Nekoliko važnih stvari se dogodilo

Spoiler for Hiden:
Skyler je izabrala stranu i izgleda da ostaje uz Walta.
Jesse je puk'o, bilo je pitanje vremena.
Todd postaje kuhar, ne znam zašto nam i dalje pokazuju taj dio, vjerojatno će imati značajan utjecaj na radnju.
Sve u svemu, još 6 epizoda... Tko će to dočekati?
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline zverkan

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1595 : 19.08.2013. 20:17:17 »
Hvala na prevodu!

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1596 : 19.08.2013. 22:38:13 »
Trnci su me prolazili kroz cijelu epku.Fenomenalno,radnja ide svojim tempom koji je dobar.

Spoiler for Hiden:
Drago mi je sto je Skylar izabrala Waltovu stranu.Jesseja mi zao . Ne znam zasto,ali nekako ne bi zasluzio da zavrsi u ludari ili nesto tako.
I svidja mi se sto je doslo do obracuna sestri.Samar,i kada je htjela bebu odnijet.aaaa u_jeeeeeeeeee
Mislim da je Skylar sada ključna uloga u ovim zadnjim epizodama i cekajmo sta ce se dalje desit.
Jedva cekam sljedecu epku.

Promo za sljedecu epizodu
« Zadnja izmjena: 20.08.2013. 08:22:53 Ammar__ »
I want to belive

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1597 : 19.08.2013. 22:41:29 »
 rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl

Spoiler for Hiden:

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1598 : 19.08.2013. 23:14:00 »
Review epizode

- Strasno dosadna
- Jako bitna, mozda i najbitnija do sada sto se tice nastavka radnje

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1599 : 19.08.2013. 23:31:49 »
Spoiler for Hiden:
Koja proseravanja

Kad ce vise neko onom celavom debelom glupom policajcu neko da natrlja na nos da je bio lecen od prljavih para.Nezahvalnik.I ladno covek zeli da unisti Vajta ne misleci na buducnost njegove porodice isto glupost na kub.

Pucanje Pinkmana isto glupost, izasao iz posla i sad baca pare, glupost teska.

Cuj ovaj se obrusio na njega koji mu je porodica, ali Henk kaze ne na porodicu se ne ide :ceska: :-[

Sve u svemu zanimljivo ali bez neke velike logike.

I da sta mislite dal su ga zajebala ona 2 za pare, video se samo vrh kanistera ko zna sta je ispod.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1600 : 20.08.2013. 09:15:03 »
Spoiler for Hiden:
Koja proseravanja

Kad ce vise neko onom celavom debelom glupom policajcu neko da natrlja na nos da je bio lecen od prljavih para.Nezahvalnik.I ladno covek zeli da unisti Vajta ne misleci na buducnost njegove porodice isto glupost na kub.

Pucanje Pinkmana isto glupost, izasao iz posla i sad baca pare, glupost teska.

Cuj ovaj se obrusio na njega koji mu je porodica, ali Henk kaze ne na porodicu se ne ide :ceska: :-[

Sve u svemu zanimljivo ali bez neke velike logike.

I da sta mislite dal su ga zajebala ona 2 za pare, video se samo vrh kanistera ko zna sta je ispod.
Spoiler for Hiden:
Nisu suigurno zamračili ni centa. Onaj mršavi je to i prokomentirao kad je rekao "Sjećaš se da je sredio 10 njih u zatvoru unutar 5 minuta?
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline drazen68

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Uravnotežena ličnost je nenormalna.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1601 : 20.08.2013. 11:52:00 »
Znam da puno ljudi čeka dok se pojave WEB-DL verzije u boljoj rezoluciji, ali najprije mi se na američkom trackeru s kojeg skidam epizodu pojave ovi drugi formati, ASAP i slično,  pa zato po njima i radim prijevode. Treba par sati dok se prevede, a ako ću čekati poštenu skriptu za WEB-DL onda će se produžiti za cijeli dan, hvala bogu ima majstora za sinkronizaciju i za druge verzije pa to oni brzo obave, evo Gordon Freeman to radi za 5 :)
Drago mi je da ste zadovoljni s mojim prijevodima:)
Nemojte mi zamjeriti na greškama koje mi se dogode, jer stvarno to radim na brzinu kako bi ljudi mogli što prije pogledati s prijevodom. Desi se da previdim manjak interpunkcije, veliko ili malo slovo (tipkam s dva prsta pa lovim slova po tipkovnici ;D ), ali se nadam da nemam grešaka u samom smislu i točnosti prijevoda.

A što se tiče same serije, moram priznati da mi se ove dvije epizode sviđaju.

Čini mi se da su scenaristi dobro razmislili kak će to sad dalje ići i da će se sve to polako zahuktavati do vrhunca. Bilo bi bez veze da su odmah sad napravili krš i lom, a onda dalje samo neka objašnjenja,
Ak smo već uspjeli dočekati te zadnje epizode, nek  onda i napetost bude na visini sve do kraja.
Ne bi bilo fora da sad to sve skupa ide predvidljivo.
Samo se nadam da ne će na kraju svega skupa biti neki "Happy-end" kak to ti hollywoodski glupani znaju napraviti, to bi stvarno pokvarilo sve......


pozz svima :)
« Zadnja izmjena: 20.08.2013. 12:57:36 drazen68 »
Pokušao sam biti razuman, i nije mi se svidjelo.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1602 : 20.08.2013. 12:41:48 »
Uradio sam ja i sinoc WEB-DL i taman sto sam hteo da postavim kolega dome je uradio... Odlicno nastavljaju, hvala na prevodima Drazene.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1603 : 20.08.2013. 13:22:42 »
Spoiler for Hiden:
Koja proseravanja

Kad ce vise neko onom celavom debelom glupom policajcu neko da natrlja na nos da je bio lecen od prljavih para.Nezahvalnik.I ladno covek zeli da unisti Vajta ne misleci na buducnost njegove porodice isto glupost na kub.

Pucanje Pinkmana isto glupost, izasao iz posla i sad baca pare, glupost teska.

Cuj ovaj se obrusio na njega koji mu je porodica, ali Henk kaze ne na porodicu se ne ide :ceska: :-[

Sve u svemu zanimljivo ali bez neke velike logike.

I da sta mislite dal su ga zajebala ona 2 za pare, video se samo vrh kanistera ko zna sta je ispod.
Spoiler for Hiden:
Nisu suigurno zamračili ni centa. Onaj mršavi je to i prokomentirao kad je rekao "Sjećaš se da je sredio 10 njih u zatvoru unutar 5 minuta?

Unutar 2 minuta :)

I dalje mi nekako sporo sve ide  :)
Cycling 4 life

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1604 : 20.08.2013. 13:34:28 »
dražene hvala na prijevodu!

Offline drazen68

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Uravnotežena ličnost je nenormalna.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1605 : 20.08.2013. 14:09:20 »
Da i odgovorim Lazacar na njegovim  savjetima u vezi prijevoda

"Jedan savet prevodiocu ili prevodiocima... Apropo ovog citata gore i slicnih, vezano za Hajzenberg/Walter dijaloge. Tu bi trebalo malo vise obracati paznju na njegovo stanje uma dok izgovara odredjene stvari. On je prisao Hanku kao Walter znajuci da ovaj zna da je on ustvari Hajzenberg, i na kraju se on prebacuje u taj njegov Hajzenberg mod i govori: "...then maybe your best course would be to tread lightly..."  Prevedeno ovako kako jeste, nije pogresno, ali jednostavno to vise zvuci kao nesto sto bi rekao Walter a ne Hajzenberg, koliko god ludo to zvucalo... Mislim da bi takve stvari trebalo prevoditi mnogo vise pa ajde da kazem pretece, upravo sto tako i treba da zvuce...  "najbolje bi ti bilo da se ne zaleces" ili nesto slicno, iako mozda i tako zvuci premekano..."

Što se tiče te rečenice s kraja 9. epizode "then maybe your best course would be to tread lightly" , razmišljao sam kako ju prevesti da ispadne kao opasna prijetnja jer je u tom trenu bio u Heisenberg modu, ali ipak i ne previše sirovo jer Walt nikad nije bio galamđija a la neki diler s ceste, ni kao Walt ni kao Heisenberg.
Nikad oni koji su stvarno moćni i opasni ne galame i ne viču.
Heisenberg i kad prijeti, prijeti  na "fin" način,  a i Hank je familija a ne neki tam seronja. Eto zato sam na kraju bio ostavio "oprezno" a ne nešto tvrđe :)

Doslovni bi prijevod bio mekano, polako, tako da je "oprezno" čista prijetnja.
« Zadnja izmjena: 20.08.2013. 14:23:19 drazen68 »
Pokušao sam biti razuman, i nije mi se svidjelo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1606 : 20.08.2013. 15:39:43 »
Još jedna prosječna epizoda. Odavno se nije dogodilo da im se zaredaju bezvezne epizode koje jesu bitne, ali samo to. Prije su sporu radnju odlično znali smjestiti kroz cijelu epizodu, a sad su u problemima. Jer ima dvije vrste spore radnje. Ona koja odlično paše uz samu seriju i ona koja ne paše, ali ih izvlači ta bitnost za samu radnju. Ustvari je vrlo jednostavno. Sad su upali u zonu sumraka i nadam se da će se izvući do kraja.

Spoiler for Hiden:
Jesse će očito biti glavni u idućoj epizodi. Bit će sigurno neki njegov pamtljiv govor poput onog u bolnici. Skyler stala uz Walta, ali je stala zato što ga se boji. Mogu čak prihvatiti i da je zbunjena i šokirana jer iako je cijelo vrijeme znala što Walt radi, sad je svjesna kako je Hank saznao i samim time sve joj se pomješalo u glavi. U istom jee šoku kao što je bila kad je saznala za Walta. No, sad je nešto iskusnija i samtram da na kraju neće stati za Walta i nadam se da će tako odlučiti. Hank je isto shvatio da ne može samo uskočiti i odmah ga uhapsiti već ići polako. Upravo mu je Jesse dobro došao. Nadam se da će ostati smiren i racionalan jer je ovo čekao godinama i sad mu je glavni cilj ostati smiren. Isto je prošao strašne stvari, ali vjerujem da je spreman.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1607 : 20.08.2013. 15:58:29 »
Uradio sam ja i sinoc WEB-DL i taman sto sam hteo da postavim kolega dome je uradio... Odlicno nastavljaju, hvala na prevodima Drazene.

domeu nestalo piva pa je tražio čime ruke zabaviti...

 :P :P


inače potpuno je besmisleno išta zamjeriti ikome tko toliki trud ulaže, samo guraj!

May the Plasma be with you!

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1608 : 20.08.2013. 17:26:35 »
Spoiler for Hiden:
I da sta mislite dal su ga zajebala ona 2 za pare, video se samo vrh kanistera ko zna sta je ispod.

Ovo je i meni sumnjivo.

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1609 : 22.08.2013. 13:58:28 »

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1610 : 22.08.2013. 15:34:46 »
Bolja 2.epizoda i ako spora radnja.
« Zadnja izmjena: 22.08.2013. 15:38:22 Dr.Cal »

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1611 : 23.08.2013. 18:49:35 »
Glasajte za Breaking Bad... Sramota je da izgubi od Supernatural-a..

http://www.spoilertv.com/2013/08/the-spoilertv-favourite-tv-series_23.html
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1612 : 23.08.2013. 19:03:36 »
Zašto se opeterećuješ s takvim glupostima? To je poznata stranica za većinu klinaca koja visi po takvim stranicama i onda glasa. Nema to veze s objektivnošću već čiji je čiji fan. A vjeruj mi kad ti kažem da niti jedan ozbiljan fan neke serije i koji je u nekom fandomu neće glasati tamo.

To su poznati internet ratovi između glumaca, serija i što ti je ljepša serija to jest što više serija ima ljepše glumce, ta će pobijedit. Ozbiljan sam. Ljudi valjda još nisu ni svjesni da vam je u SN fandomu većina napaljenih curica. Sigurno niste znali to. Oni su poznati po tome i onda rade razno razne tribute gdje svršavaju na glavne glumce ili ih pazite sad šoka, spajaju u vezu jedan s drugim.

Takve vam serije tamo pobjeđuju. Zato, pusti takve sramotne stranice i uživaj u BrBa  smileyNO1

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1613 : 23.08.2013. 19:18:59 »
Evo ja glasa za Supernatural, šta ćeš, napaljen sam...  :-[

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1614 : 23.08.2013. 19:22:39 »
Tebe ni ne smatram fanom te serije već simpatizerom. Imaš neozibljne i ozbiljne fandome. Neozbiljni fandomi se opterećuju s ovakvim anketama na netu. SN fandom je prepun klinki i njihov fandom je u rangu Twilight fandoma.

Jedini baš ženski fandom koji je uspio i danas pomažu je Buffy fandom.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1615 : 23.08.2013. 19:26:54 »
Ali... moja wireless mreža se zove Supernatural...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1616 : 23.08.2013. 19:31:15 »
Da joj promeniš ime u "Fandomac sam, tim se dičim. Smrt demonima, život za Bobbyja!"   ;D ;D ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1617 : 23.08.2013. 19:32:59 »
"Fandomac sam i tim se dičim, za Bobbyja i u pakao pičim!"  ;D


“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1618 : 23.08.2013. 20:07:24 »
Zoka, uključi se u njihov fandom. Povezat ću te ja s njima. Bit ćeš najstariji među njima  bleh

Vatrogasac Sam  navijacica

Previše offtopica, malo na BrBa.

Jel pratite Talking Bad? Lijepo je poslušat.



Zasad izašlo dvije epizode. Ima tu lijepih hintova za narednu radnju. A i kratko traje. http://www.imdb.com/title/tt3115468/

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #1619 : 24.08.2013. 06:30:11 »
Nema sta , i 2.e. mi je odlicna. I moram ovo priznati. Poslije toliko pljuvanja Skyler sa moje strane , samo zbog ovog jednog postupka u ovoj 10.e. , da mi je naci zensko koje bi isto tako uradilo - odmah bi je zenio  :o ;D
I samo da odgovorim Gavriju na njegov post
Spoiler for Hiden:
Pa Hank je i ranjen zbog Waltera. Kakvo crno lijecenje i pare.
Walter , a ne Hank je rekao da se ne ide na porodicu i to je normalno razmisljanje , jer Walter je sa one strane zakona , a Hank samo radi svoj posao
« Zadnja izmjena: 24.08.2013. 06:34:20 dark horse »

Tags: