Autor Tema: Breaking Bad  (Posjeta: 407666 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #930 : 21.05.2012. 14:09:01 »
Pa ono, ja bi pre izabrao neku drugu seriju, pre Vampira, ali ono, to je sve stvar ukusa...nego, nisi mi odg na pitanje iz spoilera :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #931 : 21.05.2012. 15:30:33 »
Pa naravno, Breaking Bad je daleko daleko bolja serija. To nitko ne spori  smileyNO1

Što se tiče spoilera. Sve ti je to simbolično. Cijela serija je puna simbolike
Spoiler for Hiden:
to oko od tog medvjedića predstavlja Walterovu nevinost i kako ju je izgubio (kriminal). S time je oštetio obitelj, prijatelje i cijelo društvo. Znači, njegova nevinost je uništena/raznesena kao i medvjedić. Jako simbolično  :)

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #932 : 21.05.2012. 17:33:07 »
posthuman, respect...slazem se u potpunosti sto se tice izbora serije/filma...Ono sto mi se takodje svidja je da serija nije za one povrsne likove koji gledaju npr vampire diaries (necu nikog da vredjam, ali to je neko moje misljenje), tako da joj daje dodatnu draz...A stvarno, kod nas na balkanu je tesko da se uopste cuje za breaking bad, ja sam sasvim slucajno naisao na imdb-u i privukao me trailer :D
P.S.
Spoiler for Hiden:
ja na kraju nisam skontao skroz foru za ono oko...sta ono simbolizuje i zasto je toliko bitno walteru?

Pa malo je bzvze da napišeš tako nešto i onda kao nisam mislio nikog da vređam, al' dobro, ja se sigurno ne vređam, gledam šta mi se gleda i baš me briga da li će neko da me nazove površnim :)
Ja najviše volim realne serije, gde treba da razmišljaš uočavaš detalje... po mom potpisu je jasno koje su mi omiljene...
ali to naravno ne znači da ne gledam i ostalo... gledam i TVD, Secret Circle, Grimm i još gomilu takvih serija, jer volim da gledam i filmove i serije i ne možeš uvek da gledaš teške stvari, treba nekad da se opustiš, što kaže Mulder "mozak na pašu"
 
I ne bih rekao da je teško da se čuje za BB, ja znam baš dosta ljudi koji inače ne gledaju serije, ali za ovu su čuli i prate...
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #933 : 21.05.2012. 18:52:42 »
Na ovom forumu bar je jedna konstanta.
A to je da jedna nevažna rečenica/riječ odvede raspravu u krivom smjeru. :dash
Ni ova zagrada s kojom se pokuša ogradit da ne dođe do ovoga nije pomogla.
Jebi ga to je tako, možda bi i ja skočila u obranu da je naveo i neku seriju do koje je meni stalo.
P.S. I meni je VD bezveze ;D ;D ali imam svoje serije za opuštanje mozga.
Idemo dalje

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #934 : 21.05.2012. 19:06:46 »
Mislim da je nebitno o kojoj se seriji radi, već to da se po ko zna koji put ponavlja da se gledaoci neke serije nazivaju površnim, pa i mnogo gorim nazivima... ne znam čemu potreba za tim, jako me to nervira! Ako ti se nešto ne sviđa onda to zaobiđeš, eventualno daš svoje razloge zašto ti se ne sviđa, a ostaviš druge na miru da uživaju, ukusi su uvek bili i biće različiti.
Već sam napisao da meni lično ne smeta to što je mladen napisao, ali prosto mislim da je bilo nepotrebno
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #935 : 21.05.2012. 19:08:07 »
Ako ti se nešto ne sviđa onda to zaobiđeš, eventualno daš svoje razloge zašto ti se ne sviđa, a ostaviš druge na miru da uživaju, ukusi su uvek bili i biće različiti.

 smileyNO1 drinks

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #936 : 21.05.2012. 21:40:55 »
Peta sezona će se emitovati u dva dela.

Prvih 8 epizoda će se emitovati od 15. 7. 2012.  a drugi deo, takođe od 8 epizoda, emitovaće se u leto 2013. godine.

Offline Maj Moon

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #937 : 21.05.2012. 21:52:45 »
tek ljeto 2013.?! bezveze ...

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #938 : 21.05.2012. 22:49:50 »
Pa ima da poludim čekajući leto 2013  :facepalm
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #939 : 21.05.2012. 22:50:02 »
Toga sam se i bojao. Čekat ćemo skoro godinu dana za zadnjih 8 epizoda  :o pa ko će to izdržat.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #940 : 21.05.2012. 23:09:02 »
Koliko sam ja shvatio, bice jos dve sezone od po 8 epizoda. Jedna ove godine, peta, i jedna sledece godine, sesta.
Trebalo je da peta sezona bude poslednja ali posto su dobili 16 epizoda, odlucili su da ih podele u dve sezone..
Ovo sam rekao ja najavio jos pre 2 meseca ali izgleda da sam nevidljiv.  ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #941 : 21.05.2012. 23:21:56 »
The critically acclaimed drama will return July 15.

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #942 : 21.05.2012. 23:54:32 »
mozda je mene neko lose razumeo, ali ono, vecina koja prati, velika vecina su klinke koje gledaju samo da bi videli napucanog Somerhaldera i takodje ono sto me nervira je da su vampiri umesto krvozednih ubica (klasici poput www.imdb.com/title/tt0103874/) postali porodicna komedija, ali ono, takodje subjektivno misljenje...
Sto se tice vredjanja, takodje mrzim kad neko vredja moje serije (skoro je neki lik dosao da pametuje za Frindz), ali kad sam rekao povrsni, mislio sam na ljude koje ne zanima da sad kao mi razglabaju i razmisljaju sta ce i kako ce biti, nego jednostavno sednu, odgledaju epizodu i odu,opustena varijanta...Ja licno smatram VD takvom serijom, ali ok, ovde ne pricamo o VD, nego o BB...
Pa ja i ne znam dosta likova koji znaju za BB, posto vecina gleda ono sto se pusta na TV-u, ali mozda je kod vas situacija drugacija...

Spoiler for Hiden:
inace, mislim da ce se peta sezona nastaviti onom scenom kojom je zavrsila cetvrta, posto scenaristi ne bi dali Volteru mira, pa to je cudo jedno...slicno su uradili i krajem prve/pocetkom druge...videli smo vec da ga je neko posmatrao iz auta, tako da pretpostavljam da je to bio Mike, pa ce nam tu vec napraviti zaplet...pretpostavka samo

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #943 : 22.05.2012. 00:03:19 »
Ma ne trebaš se ispričavati  smileyNO1

Ja isto mislim da je TVD sranje od serije, ali je pratim. Pratim i loše i odlične serije. Većina loših serija su zarazne pa jednosavno pratiš. Mislim, Baywatch ponavljam svako ljeto  8)

Ne znam jel pratiš Supernatural? Tu seriju ti isto prati dosta klinki samo zbog Sama i Deana i onda svršavaju po njima, rade gifove i slične stvari. Ne zanima ih priča. Samo malo pošnjofaj po stranim forumima. 90% gledatelja te serije su klinkice što ne znači da je serija loša. Čisto ovako jedan primjer  :)

@rale626

Vidljiv si, vidljiv  ;D al stvarno šteta da 8 epizoda stave ove godine i iduće. I to na ljeto  >:(

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #944 : 24.05.2012. 18:42:27 »
Pa naravno, Breaking Bad je daleko daleko bolja serija. To nitko ne spori  smileyNO1

Što se tiče spoilera. Sve ti je to simbolično. Cijela serija je puna simbolike
Spoiler for Hiden:
to oko od tog medvjedića predstavlja Walterovu nevinost i kako ju je izgubio (kriminal). S time je oštetio obitelj, prijatelje i cijelo društvo. Znači, njegova nevinost je uništena/raznesena kao i medvjedić. Jako simbolično  :)

+
Spoiler for Hiden:

 Oko je palo s aviona/zrakoplova za ciji pad je indirektno i Volter pomalo krivac jer on je ubio kcerku od kontrolora koji je srusio avion. To je bio trenutak kad su za njega nestale sve moralne granice za koje je racunao da ih nikada nece preci (Prije je mislio da ako ubije nekog dzanki kriminalca to i nije tako strasno, a ovde su poginuli posteni ljudi i nevine djece i nema oprostaj, ide pravo u pakao) i od tad on vise nema moralne dileme dali neko treba da "ode" ili ne.
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #945 : 24.05.2012. 18:51:07 »
Spoiler for Hiden:
Da da, nju je ubio kad je uzela dop/zlatni šut sa Jesseom i onda ju nije okrenuo na bok pa je umrla. I sve je to povezalo iduće događaje (to a njezinim starim i nesrećom). Baš jebeno naravljena njegova tranformacija  clapp

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #946 : 24.05.2012. 19:35:45 »
Spoiler for Hiden:
Da da, nju je ubio kad je uzela dop/zlatni šut sa Jesseom i onda ju nije okrenuo na bok pa je umrla. I sve je to povezalo iduće događaje (to a njezinim starim i nesrećom). Baš jebeno naravljena njegova tranformacija  clapp

E, to. A, simbolika u ovaj deo price je
Spoiler for Hiden:

 to sto je avion pao tacno iznad njegovog naselja/krova/glavu (posledice su pale na glavu krivca).
 
Nakon toga sljedi jedna od najboljih scena kad govori u skolsku sportku salu gde zapravo trazi u sebi izgovor da nije on krivac, dok svi su se skupili da pricaju kako je to velika tragedija on mora biti prisutan kao profa. i slusati sve to.
Tu je presao govoriti (utjesivati samog sebe na neki nacin) da to nije najveca avionska nesreca i nabrajati avionske nesrece u koje su poginuli vise ljudi, i da niko nije kriv sto avione padaju  :o :neverovatno:
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #947 : 24.05.2012. 19:44:21 »
Spoiler for Hiden:
Jaka scena, koliko mi je bila šokantna, toliko mi je bila smiješna na koje sve načine pokušava uvjeriti sebe da je sve u redu. A najjezovitija scena mi je kad se počne smijati u lice Skyler. Ili kad je sina nazvao Jesse. Takva pažnja na detalje mi je super i stvarno ima puno simbolike, skoro u svakoj sceni.

Još samo malo do početka  :)

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #948 : 25.05.2012. 18:59:19 »
Evo konačno odgledao poslednju sezonu u dahu. Fenomenalna serija. Kakav Master Mind ovaj Volter. Stvarno sam uživao u ovoj sezoni, i jednostavno ne mogu da kažem koja sezona je bolja od koje. Samo sam pogrešio, jer sam očekivao da će naredna sezona početi negde krajem maja, nisam ni pratio nešto mnogo temu da ne bih pokvario uživanje u seriji.
Spoiler for Hiden:
kako je lepo smislio način da vrati Džesija na svoju stranu, ali je postao žestoki negativac sa trovanjem deteta đurđevkom

Za kraj, b0rn4 hvala za prevode. Fenomenalni su  clapp clapp drinks drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #949 : 26.05.2012. 04:31:43 »
Sad pogledaj ultimate tribute koji je stavljen par stranica prije. Malo da se nabriješ za 5. sezonu  ;D


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #950 : 27.05.2012. 03:44:01 »
Kažu da je procurio scenario za prvu epizodu nove sezone.
Pročitao sam nekoliko stranica čisto da mogu uporediti kad budem gledao premijeru.  ;D
Dalje neću čitati.

AMC je valjda izjavio da je to lažni scenario, da nema veze sa njihovim.
Znaćemo kad pogledamo prvu epizodu.  :)

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #951 : 27.05.2012. 05:37:11 »
Videcemo kad izadje prva ep. ali licno mislim da je fake jer BB je dovoljno popularna serija da produkcija se ne bi bavila takvim niskim marketingom.
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline power505

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #952 : 29.05.2012. 23:28:46 »
Sad pogledaj ultimate tribute koji je stavljen par stranica prije. Malo da se nabriješ za 5. sezonu  ;D



Odgledam ovo svako 10-ak dana i svaki put me trnci prodju, i onda neko vrijeme treba proci da dojdem ksebi :D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #953 : 04.06.2012. 17:34:17 »

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #954 : 04.06.2012. 17:41:25 »
Zakon! clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #955 : 04.06.2012. 18:48:27 »
Aaaaaa, svršavam!!!  clapp clapp

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #956 : 04.06.2012. 22:21:13 »
 :sef: 
Spoiler for Hiden:

 I poster kaze da je pobjedio!  rofl
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #957 : 06.06.2012. 00:30:10 »
Pogledana 1 epizoda...
Nije mi se nesto svidela 1. epizoda , ali eto pogledacu sezonu radi reda , mozda me iznenadi :)

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #958 : 06.06.2012. 00:34:09 »
Pogledana 1 epizoda...
Nije mi se nesto svidela 1. epizoda , ali eto pogledacu sezonu radi reda , mozda me iznenadi :)

Ma od druge sezone kreće ludilo. Nemoj se prebrzo pokajati. ;)

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Breaking Bad
« Odgovor #959 : 06.06.2012. 01:51:41 »
Ne avetaj,nego lijepo sjedi i gledaj! :)

 drinks

Tags: