Autor Tema: Defiance  (Posjeta: 64151 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #150 : 03.05.2013. 00:11:29 »
Eh, da, ovo sam zaboravio:

ali bez jedija i svjetlosnih mačeva (ok, ovdje imamo svjetlosne noževe)  rofl rofl

A mene je podsjetilo na kvantno sječivo iz Mekdonaldovog Brazila;D

Treću epizodu još nisam pogledao (planiram sutra), ali, Mulderu, zbog tvojih opisa se možda još i zaljubim u seriju:

Datak je glumio jedi viteza u prvoj polovici epizode,

Znaš koliko volim džedaje.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #151 : 03.05.2013. 09:08:56 »
Mislim da Sunčani nije bio zlonamjeran, možda se malo naljutio na tebe (ako jeste neka me ispravi :)).
Stvar koja me malo smeta je su neki članovi kojim smeta što netko kritizira neki serijal koji njima valja. Ja kad sebi ne želim pokvariti dojam prije gledanja, uopće ne otvaram taj dio foruma, to je vrlo jednostavan glagol: ne otvarati. Uostalom, svatko ima pravo gledati što hoće. Ako me volja, gledat ću i Krv nije voda.
Naravno da nisam htio biti zlonamjeran, ni blizu toga, nisam htio ni nikoga lično da napadam i sugerišem šta moraju da pričaju (iako je tako ispalo po njemu) i jesam se iznervirao samo zbog toga što je mene optužio i napao  da namećem mišljenje da bi on isto to uradio u svom postu direktno napadajući mene. Ako pročitaš moj prvi post u vezi serije ni ja je baš nisam nahvalio, ali kao što rekoh trenutno nema bolje (za mene) i gledaću je.  Ni jednom riječju ne vidim kako to ja namećem mišljenje drugima da sada ne bi tebali da pljuju po seriji. Ako neko hoće da kaže da ništa ne valja, neka kaže, ali valjda i ja imam pravo da kažem -nisi u pravu, meni se sviđa i ja ću je gledati bez obzira šta ti kažeš (generalno govoreći :)). Kao što si i ti rekao, kada nešto gledam ne interesuje me tuđe negativno mišljenje o seriji ako se meni sviđa i isto tako koliko god neko hvalio neku seriju neću je gledati ako mi se nije svidjela.

PS.
Iako sam rekao da neću direktno polemisati sa njim, pogaziću to :), i osvrnuti se na ono što je rekao.... 3.000 postova je li to znači da je sad zbog toga svaka njegova božja? Da ne može pogriještiti? Ili to zači da on misli sada da je neka veličina i da se ne smije ništa protiv njega komentarisati? Meni je stvarno žao ako je mislio da svojim komentarima mislim na njega, jer nisam čak ni čitao njegove prijašnje komentare, jer je očigledno njegova "visost" povrijeđena i jer sam rekao nešto što bi samo moglo biti protiv njegovog mišljenja ili mu se nije svidjelo.
:murija:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #152 : 03.05.2013. 16:14:24 »

A mene je podsjetilo na kvantno sječivo iz Mekdonaldovog Brazila;D
Može i to. Sjetit ćemo se još nečega  ;D

Treću epizodu još nisam pogledao (planiram sutra), ali, Mulderu, zbog tvojih opisa se možda još i zaljubim u seriju:


Al pripazi malo, ne smijemo toliko kritizirati. Ljudi se naljute zato što netko ima drugačije mišljenje. Moramo se potruditi da nam se sviđa. Ovo me podsjeća kad je George Carlin u jednom svom legendarnom stand up nastupu govorio kako se trudio i trudio vjerovati u boga i onda kad je počeo nabrajati razloga zašto ne vjeruje  rofl rofl

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Defiance
« Odgovor #153 : 04.05.2013. 14:34:30 »
Razvodnjava mi se to malo. Voljela bih kad bi više vremena posvetili prošlosti, dolasku vanzemaljaca, (slučajnom?) teraformiranju...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #154 : 04.05.2013. 23:18:58 »
Oni bijeli vanzemaljci mi uopšte nisu toliko loše urađeni, ali mi je onaj krupni što ih prati, onaj s majmunskom glavom, presmiješan.



Ovo mi je palo na pamet u prvom trenu kad ga videh, ali nisam hteo da teram sprdnju. Sada je kriv Annorax.  :mjuza
I taj film bi mogao da uđe u slavnu plejadu SyFy originalnih kreacija.  :pevusi:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #155 : 05.05.2013. 00:18:23 »
Pogledao sam i ja treću.

Tja... Poboljšanja nema, ali još uvijek i nije toliko loše.

Ja sam se najviše prepao da će početi da prave špansku seriju od ovoga,
Spoiler for Hiden:
(brak između Alaka i one crnokose male)
ali ubacili su i nekoliko stvarnih događaja mimo toga. Nadam se na neće pretjerivati s tim (pa da ne postane kao TN, o kojoj mi je više i mučno da pričam).

Nastavljam. Ako me ne daj bože smori, lako je uraditi Shift+Delete.

@Mulder:
U pravu si, ono sve više postaje lightsaber;D

Ali nemoj zezati, jesi vidio Irisu?
Spoiler for Hiden:
Kako cica fino izvodi onu katu s nožem. Jedino mi nije jasno što ga onda ostavi kod onog pijačara na tezgi?  ???
;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #156 : 05.05.2013. 00:20:52 »
Ovo mi je palo na pamet u prvom trenu kad ga videh,

Pa tako nekako.

Sada je kriv Annorax.  :mjuza

Hm.  >:(
 ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Defiance
« Odgovor #157 : 10.05.2013. 12:38:01 »
bezveze treća, sve ste rekli

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Defiance
« Odgovor #158 : 10.05.2013. 18:50:45 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #159 : 10.05.2013. 18:56:13 »
Mislim da će druga sezona da razvali koliko će da bude dobra. Prva sezona je samo zagrejavanje  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #160 : 10.05.2013. 19:54:25 »
Pogledana četvrta  :)

Spoiler for Hiden:
Prosječna epizoda i kao takva je najbolja dosad. Nadam se da će Datak postati gradonačelnik. Da bude zanimljvije. Sad kao produbljuju priču između dvije sestre. Jedna glumi da nije kruva, a je dok druga to ne krije i samim time je bolja. Hihihihi. Bioman  angeldemon

Ipak je dobila drugu sezonu. (nazalost?)

http://tvbythenumbers.zap2it.com/2013/05/10/defiance-renewed-for-second-season-by-syfy/181987
Odlična vijest. Kako i ne bi bila kad znamo da samo može gore. U prvoj sezoni ne može postati epic shit, ali u drugoj to svakako može. Treba ipak vremena i zato jedva čekam.

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Defiance
« Odgovor #161 : 10.05.2013. 22:25:15 »
gospode boze..jel moguce da je ovo govno od serije dobilo drugu sezonu a da touch el barco i jericho ne mogu da dobiju vise sezona...boze kako treba spaliti tu ameriku... thumb-down thumb-down thumb-down thumb-down
...so say we all...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #162 : 11.05.2013. 00:11:28 »
Znači, gore spomenuti Jericho nije imao svoju publiku? Još bolji primjer, Firefly:)

Tu ima toliko faktora koji odlučuju hoće li neka serija dobiti novu sezonu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #163 : 11.05.2013. 00:25:19 »
Pa pitao sam te normalno. Ti si generalizirao i napisao da to znači kako imaju svoju publiku. A ja znam da oni još nemaju svoju publiku (fanovi).

Firefly je imao od samog početka ogroman broj fanova i obične publike pa nije dobio. Jericho se jedva spasio, ali samo na kratko. Dakle, to ti uopće ne stoji. Publika je svakako jedan od faktora, ali definitivno nije prvi ili drugi.

Al si spomenuo interes. Oni imaju interes i to je jedan od glavnih razloga. Imaju svoj interes nešto promovirati kroz serije/filmove. Mnogi to koriste.

@heller

Ne kužim zašto si sad izbrisao svoje postove  ???

EDIT:

Dobar je print screen  ;D


« Zadnja izmjena: 11.05.2013. 01:15:26 Mulder »

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #164 : 11.05.2013. 07:24:10 »

@heller
Ne kužim zašto si sad izbrisao svoje postove  ???

Mulderu, svađaš li se ti to sa samim sobom?!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #165 : 11.05.2013. 21:43:38 »
Firefly je imao od samog početka ogroman broj fanova i obične publike pa nije dobio.

Fajerflaj je imao i jako kvalitetnu publiku. Prije par godina sam čitao da su njega jako obožavali stariji (preko 40 god.), dakle oni koji recimo TOS smatraju jedinim pravim Star Trekom.

OT:
Zadnju epizodu još nisam pogledao. Možda večeras; ako ne, onda sutra. Da vidim je l' se toliko pokvarila do predzadnje.  :P  angeldemon
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #166 : 12.05.2013. 04:27:17 »
Hm.
Ništa ljepše nego kad vidim vanzemaljce u zemaljskom autu a u pozadini francuska melodija.  :neverovatno:
Podsjetilo me na Fajerflaj i šatl između dva konjanika.  ;D

Ova serija ne prestaje da me iznenađuje.
Spoiler for Hiden:
Na početku sam, nakon one scene sa švercom oružja, mislio da će biti „šerif ide sam protiv svih i pobjeđuje, ali samo na platnu kina 1. maj“, ali ništa od toga - počeše sarađivati međusobno.
Pa ti, Mulderu, reci da je serija klišeizirana.  :ne-zna

Ljudi, je l' vama počinje ići na živce ona „znanje je moć“? Meni se više smučila.  >:(

Nastavljam. Nije baš da jedva čekam petu, ali rado ću je pogledati.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #167 : 16.05.2013. 02:18:14 »
Tek sam sad odgledala sve ep. koje su izasle i mislim da preterujete sa negativnim komentarima. Serija uopste nije losa, a umalo me odgovoriste od gledanja sa vasim stavovima.  :P
Nije nesto posebno, daleko od toga, ali naveli ste me da pomislim da je nevidjeno sranje. Svakako cu je i dalje pratiti, kao i raspravu ovde na forumu.  kokicekola ;D
« Zadnja izmjena: 16.05.2013. 02:20:00 Dark_Princess »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #168 : 16.05.2013. 02:29:52 »
Pogledana peta  :)

Op op, ovo je bilo katastrofalno kopiranje. Evo, ne mogu progutat slinu, gljuc gljuc. Dakle
Spoiler for Hiden:
radnja između Irise i onog zatvorenika koji ju je mučio je čista kopija ovog filma, ali doslovno http://www.imdb.com/title/tt0109579/?ref_=fn_al_tt_1 Irisa je kao Sigourney Weaver dok je taj zatvorenik Ben Kingsley. Ta dva lika su nam predstavljeni kao da nisu krivi da bi na kraju priznali dok Irisa/Weaver luduju oko njih i psihički/fizički zlostavljaju. Čak su i neke iste rečenice kopirali. Pa dajte me nemojte jebat  rofl rofl baš su besramni. Obožavam tu riječ. I kako ih onda ne voljeti. Ma volim ovu seriju jer se ne kriju. Zaboli ih za sve i zato su tako loši.

Idemo dalje. Op op. Nadam se da će iduća biti još lošija jer drugačije ne mogu uživati, a da je vezano za ovu seriju.

I one pjesme na početku/kraju. Ma daaajte  ti_si_Bog

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #169 : 16.05.2013. 11:06:19 »
Molder je najveći fan serije, samo neće da prizna samom sebi  :aha:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Defiance
« Odgovor #170 : 16.05.2013. 13:48:55 »
pogledao sam sinoć petu, nije bila loša (nikad nisam čuo za film koji Mulder spominje). ali sad vidim po komentarima da nisam uopće odgledao četvrtu. mislim da ni neću  :)

a glazba je potpuni promašaj, osim one melodije iz uvodne špice

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #171 : 22.05.2013. 02:34:50 »
Molder je najveći fan serije, samo neće da prizna samom sebi  :aha:
Al draga mi je serija. Ja šaljem pozitivne kritike. Samo pozitiva  ;D

A ova 6. epizoda je bila sasvim ok
Spoiler for Hiden:
iako mi zadnjih 10 minuta nije leglo. Love negativca koji je iznimno pametan i onda napravi tako glupu grešku. Rekao je što ga čeka tamo, a to su morali tako napraviti samo da dobiju napetu scenu između Nolana i Eddiea. Pa onda Eddie odluči oteti Nolana i na kraju žrtvuje sebe. Malo neće, malo hoće, al ok. Nek im bude  ;D i da, ono hladnokrvno ubojstvo mi je došlo malo iznenadno. Nisam to očekivao od Nolana. Ako su mislili šokirati, uspjeli su, ali na loš način jer Nolana su nam predstavili kao čvrstog, ali simpatičnog čovjeka koji traži samo pravdu, a ne da on hladnokrvno ubije lady gagu vrstu. Nije bila ni samoobrana.

Eddie me podsjetio na Han Sola iako Eddie ima malo više zloće u sebi.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #172 : 22.05.2013. 18:01:38 »
Pogledao petu.

Tja... Sve u svemu, i nije bila bogzna šta. Ostatak epizode i može proći, ali ono
Spoiler for Hiden:
sa onom predstavnicom Republike Zemlje i prevarom oko novca mi je bilo toliko providno i klišeizirano da sam napravio rolleyes do potiljka, jbt.  ;D
Viđeno već milion puta, mislim da je i dijete od pet godina moglo skontati da će se ispostaviti da je ona organizator svega.  :\)

Vidim da je izašla i šesta. Pristaviću, pa možda večeras.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Defiance
« Odgovor #173 : 23.05.2013. 20:37:47 »
šesta mi je bila bolja od prethodne, ali polako gubim zanimanje za ovu seriju. zadnje 2 epizode sam nekoliko puta odlutao mislima pa premotavao natrag.
drago mi je da je dobila drugu sezonu.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #174 : 27.05.2013. 01:18:29 »
Pogledao i šestu.

U svakoj epizodi se može vidjeti bar jedna scena klišeizirana do bola.

Spoiler for Hiden:
Šerif kaže predaj oružje i baja mu preda pištolj. Onda, pošto je šerif mudar i nikad ga ne možemo prevariti, on kaže I sve ostalo i onda mu baja preda još 500 pištolja, 1.000 noževa i jedno deset atomskih bombi.  u_jeeeeeeeeee
Ne znam samo kako im više ne dosadi da po stomilijarditi put snimaju iste scene.  :cupam-kosu

Serija nije postala katastrofalna, ali meni najviše smeta što još uvijek nije dobila neko konkretno usmjerenje (ili ga bar ja ne vidim). Sve je ovo još uvijek poprilično u stilu imamo jedan grad, e sad, šta je bilo u njemu danas, šta će biti dalje...

Ima sitnica koje se počinju povezivati, ali još je to daleko od značajnog. Vidim da je serija dobila i drugu sezonu, pa se nadam nekom bombastičnom cliffhangeru:)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #175 : 11.06.2013. 13:49:27 »
Pogledana sedma  :)

Izgleda da im je ova stanka dobro došla
Spoiler for Hiden:
Sukar je svakako zanimljiv lik, barem u ovoj epizodi. Sama ideja epizode je ok i ovo je nekakva nadogradnja na mitologiju serije za koju se nadam da će produbiti što više do kraja prve sezone.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #176 : 19.06.2013. 01:16:27 »
Pogledana osma  :)

Čekao sam kad će doći trenutak
Spoiler for Hiden:
za epic patetiku i došao je. Mislim, kako da se brinem za lika koji dođe u jednu epizodu (ustvani onaj vanzemaljac) i pogine te se nađe sa svojom bivšom ljubavi (sjećanje). Griješim, bilo je serija koje su to uspjele, ali ovi nisu. I nadam se da će uskoro prestati s coverima razliith pjesama.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #177 : 24.06.2013. 07:03:17 »
Pogledana deveta  :)

Spoiler for Hiden:
Datulja nije normalan. Nisam očekivao da će upucati Connora. I doktorica surađuje s onom glavnom iako to još nije sto posto sigurno. Neodlučna je.

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Defiance
« Odgovor #178 : 24.06.2013. 11:38:29 »
Najbolje kod ove serije je što ima potencijala  :D
Summer Is Coming...

Offline Phoebe

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Defiance
« Odgovor #179 : 25.06.2013. 13:23:29 »
Serija je extra! :D