Autor Tema: The Pillars of the Earth  (Posjeta: 32050 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AriuS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #90 : 01.01.2011. 16:33:01 »
također i na ntv hayat ili na mrezi plus,sutra u 20.00 sati prva epizoda


Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #91 : 01.01.2011. 16:53:15 »
ljudi nemojte se zamajavati gledanjem ovako dobre serije na tv-u. ja sam je skinuo u hd-u 720p jer prvo je pocela tako da izlazi pa tek su onda poceli da izbacuju obicne hdtv ripove. ali koji god rip skinete necete pogresiti jer je serija toliko odlicna da kada pocnete da je gledate hteti jos i jos i jos dok nedodjete do kraja, tako sam je ja pogledao i nisam pozalio ni jednog sekunda sto sam toliko vremena odvoji da uzivam u seriji.

tako da ako mozete pre je skinite sa neta, namestite prevode i uzivajte u seriji kako treba a ne da vas na tv-u drndaju te danas jedna epizoda a tu istu epizodu ce prekinuti tri puta sa reklamama a sledecu epizodu mozete da ocekujete sigurno sledece nedelje jer serija ima malo epizoda i onda ce je razvlaciti u sitna creva a ovako ako je skinete pogledace te je za dan ili dva koliko je dobra.

Offline AriuS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #92 : 01.01.2011. 22:49:50 »
ljudi nemojte se zamajavati gledanjem ovako dobre serije na tv-u. ja sam je skinuo u hd-u 720p jer prvo je pocela tako da izlazi pa tek su onda poceli da izbacuju obicne hdtv r*pove. ali koji god r*p skinete necete pogresiti jer je serija toliko odlicna da kada pocnete da je gledate hteti jos i jos i jos dok nedodjete do kraja, tako sam je ja pogledao i nisam pozalio ni jednog sekunda sto sam toliko vremena odvoji da uzivam u seriji.

tako da ako mozete pre je skinite sa neta, namestite prevode i uzivajte u seriji kako treba a ne da vas na tv-u drndaju te danas jedna epizoda a tu istu epizodu ce prekinuti tri puta sa reklamama a sledecu epizodu mozete da ocekujete sigurno sledece nedelje jer serija ima malo epizoda i onda ce je razvlaciti u sitna creva a ovako ako je skinete pogledace te je za dan ili dva koliko je dobra.

poslusao sam tvoj drug savjet i poceo sam je evo skidati sa neta,ne isplati se cekati svake nedelje da se pregleda po jedna epizoda,drago mi je da je serija odlicna  clapp


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #93 : 02.01.2011. 01:32:58 »
ljudi nemojte se zamajavati gledanjem ovako dobre serije na tv-u. ja sam je skinuo u hd-u 720p jer prvo je pocela tako da izlazi pa tek su onda poceli da izbacuju obicne hdtv r*pove. ali koji god r*p skinete necete pogresiti jer je serija toliko odlicna da kada pocnete da je gledate hteti jos i jos i jos dok nedodjete do kraja, tako sam je ja pogledao i nisam pozalio ni jednog sekunda sto sam toliko vremena odvoji da uzivam u seriji.

tako da ako mozete pre je skinite sa neta, namestite prevode i uzivajte u seriji kako treba a ne da vas na tv-u drndaju te danas jedna epizoda a tu istu epizodu ce prekinuti tri puta sa reklamama a sledecu epizodu mozete da ocekujete sigurno sledece nedelje jer serija ima malo epizoda i onda ce je razvlaciti u sitna creva a ovako ako je skinete pogledace te je za dan ili dva koliko je dobra.

poslusao sam tvoj drug savjet i poceo sam je evo skidati sa neta,ne isplati se cekati svake nedelje da se pregleda po jedna epizoda,drago mi je da je serija odlicna  clapp
pa majstore, nema sta da cekas nedelju dana, serija je zavrsena, mozes odmah celu da skines

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #94 : 02.01.2011. 02:47:24 »
Pa on to i kaze :)

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #95 : 02.01.2011. 16:52:56 »
ljudi nemojte se zamajavati gledanjem ovako dobre serije na tv-u. ja sam je skinuo u hd-u 720p jer prvo je pocela tako da izlazi pa tek su onda poceli da izbacuju obicne hdtv r*pove. ali koji god r*p skinete necete pogresiti jer je serija toliko odlicna da kada pocnete da je gledate hteti jos i jos i jos dok nedodjete do kraja, tako sam je ja pogledao i nisam pozalio ni jednog sekunda sto sam toliko vremena odvoji da uzivam u seriji.

tako da ako mozete pre je skinite sa neta, namestite prevode i uzivajte u seriji kako treba a ne da vas na tv-u drndaju te danas jedna epizoda a tu istu epizodu ce prekinuti tri puta sa reklamama a sledecu epizodu mozete da ocekujete sigurno sledece nedelje jer serija ima malo epizoda i onda ce je razvlaciti u sitna creva a ovako ako je skinete pogledace te je za dan ili dva koliko je dobra.

poslusao sam tvoj drug savjet i poceo sam je evo skidati sa neta,ne isplati se cekati svake nedelje da se pregleda po jedna epizoda,drago mi je da je serija odlicna  clapp
pa majstore, nema sta da cekas nedelju dana, serija je zavrsena, mozes odmah celu da skines

ja nisam reko da serija nije zavrsena. nego je on koliko sam skontao hteo da gleda seriju na tv-u a ja sam mu predlozio da je skine sa neta, jer ako bude gledao na tv-u bice danas jedna epizoda pa sledece nedelje druga i tako ce da je razvlace u nedogled jer serija ima samo 8 epizoda. a ovako ce seriju skine za dan ili dva ili mozda za sat vremena sve jer ne znam koju brzinu neta ima i onda kada skine sve ce moci da uziva u seriji onako kako je i predvidjena. jer uzmi sada neku seriju koja te bas zainteresuje i gledas je na tv-u i kada je najzanimljivije oni ti prekinu i kazu nista do sledece nedelje a da negovorim koliko ce puta da ubace jebene reklame u seriju. zato je po meni ovo najbolje, skines i gledas kako ti zelis.

Offline AriuS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #96 : 02.01.2011. 18:37:09 »
ljudi nemojte se zamajavati gledanjem ovako dobre serije na tv-u. ja sam je skinuo u hd-u 720p jer prvo je pocela tako da izlazi pa tek su onda poceli da izbacuju obicne hdtv r*pove. ali koji god r*p skinete necete pogresiti jer je serija toliko odlicna da kada pocnete da je gledate hteti jos i jos i jos dok nedodjete do kraja, tako sam je ja pogledao i nisam pozalio ni jednog sekunda sto sam toliko vremena odvoji da uzivam u seriji.

tako da ako mozete pre je skinite sa neta, namestite prevode i uzivajte u seriji kako treba a ne da vas na tv-u drndaju te danas jedna epizoda a tu istu epizodu ce prekinuti tri puta sa reklamama a sledecu epizodu mozete da ocekujete sigurno sledece nedelje jer serija ima malo epizoda i onda ce je razvlaciti u sitna creva a ovako ako je skinete pogledace te je za dan ili dva koliko je dobra.

poslusao sam tvoj drug savjet i poceo sam je evo skidati sa neta,ne isplati se cekati svake nedelje da se pregleda po jedna epizoda,drago mi je da je serija odlicna  clapp
pa majstore, nema sta da cekas nedelju dana, serija je zavrsena, mozes odmah celu da skines

ja nisam reko da serija nije zavrsena. nego je on koliko sam skontao hteo da gleda seriju na tv-u a ja sam mu predlozio da je skine sa neta, jer ako bude gledao na tv-u bice danas jedna epizoda pa sledece nedelje druga i tako ce da je razvlace u nedogled jer serija ima samo 8 epizoda. a ovako ce seriju skine za dan ili dva ili mozda za sat vremena sve jer ne znam koju brzinu neta ima i onda kada skine sve ce moci da uziva u seriji onako kako je i predvidjena. jer uzmi sada neku seriju koja te bas zainteresuje i gledas je na tv-u i kada je najzanimljivije oni ti prekinu i kazu nista do sledece nedelje a da negovorim koliko ce puta da ubace jebene reklame u seriju. zato je po meni ovo najbolje, skines i gledas kako ti zelis.

upravo tako kao sto si rekao,imao sam namjeru da je gledam svake nedelje na tv-u ali ne isplati se cekati sedam dana da bi se pregledala jedna epizoda pa onda za 7 dana ne znam ni sta sam gledao u prosloj epizodi bilo kako bilo ja sam sinoc skinuo seriju i predobra je  clapp


Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #97 : 02.01.2011. 19:00:53 »
Dan mrmota :)

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #98 : 13.07.2011. 18:38:19 »
Naletih na kiosku na džapna izdanja knjige "Stupovi zemlje" u izdanju Algoritma. Sveukupno će biti pet knjiga, prve dvije su već u prodaji, prva košta 3 kn, druga 9,90 kn. I preostale 3 će biti isto po 9,90. Treća knjiga će se moći kupiti od 15.7., četvrta od 19.07., a peta od 22.07. Tko želi pročitati i knjigu eto prilike da se dobije za 40 i kusur kuna :)
A to je 5 džepnih izdanja prve knjige, valjda će i druga izići tako, uskoro nadam se :)
« Zadnja izmjena: 13.07.2011. 18:43:09 Diesel986 »
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline Doggy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #99 : 09.12.2011. 11:24:36 »
bas sam pocel gledati ovu seriju na rtl-u... svidja mi se serija, ko mini GoT mi je, lol

ne kuzim kakvo je ono bilo cudo u kamenolomu? nisam skuzil kaj se tocno dogodilo?

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #100 : 09.12.2011. 12:28:51 »
Pa fratri us izračunali kad treba izaći sunce da može iskoristiti izlazak sunca s tom forom s križem, a kak su svi ovi ostali ignoramusi (kao što su stvarno i bili ljudi u to vrijeme) ovi su mislili da je ovaj naveo sunce da izađe po narudžbi.  ;D
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Doggy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #101 : 09.12.2011. 12:51:25 »
tak sam i mislil, al nisam bil siguran... svidja mi se serija... al neznam dal mi se svidja ili ne to kaj ima samo 8 epizoda...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #102 : 19.12.2011. 01:22:58 »
RTL me natjerao da ovo konačno pogledam, blu-ray ripovi skinuti i pogledano

odlična serija, odlični glumci, malo scenografija 1150AD ne štima (previše čisto i krasni zubi)

prijevodi: 5+ za nebojšu!

a za poklon imate ispravan sync za blu-ray verziju

za preporuku.


May the Plasma be with you!

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #103 : 19.12.2011. 09:20:02 »
RTL me natjerao da ovo konačno pogledam...

Nisi jedini, muž radio te dane, a ionako ništa drugo nije bilo na TV.
I meni se prilično svidjela. Nimalo dosadna, što sam iskreno očekivala da će biti.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #104 : 19.12.2011. 09:51:04 »
A kad sam ja tu vrištao po forumu da je serija fenomenalna, kao i knjiga, meni nitko nije vjerovao!  :P :P

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #105 : 20.12.2011. 14:48:12 »
Trenutno čitam knjigu, a serija će se odgledati kasnije :)
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #106 : 20.12.2011. 16:36:16 »
A kad sam ja tu vrištao po forumu da je serija fenomenalna, kao i knjiga, meni nitko nije vjerovao!  :P :P

e ja sam znao da je odlična i prije nego si je preveo no nisam stigao nikako pogledati.

eto ti ga na pa se grizi !   ;D ;D


zezam se, ima mana no iznad prosjeka je (englezi, englezi) i stvarno nisam stigao pogledati.

Ti si se stvarno potrudio oko prijevoda, odlično!



May the Plasma be with you!

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #107 : 20.12.2011. 16:53:35 »
Ma znam da nije savršena i da može biti bolja s obzirom na kvalitet knjige, ali meni je baš sjela odlično.

 
eto ti ga na pa se grizi !   ;D ;D

 bleh bleh bleh

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #108 : 20.12.2011. 21:07:51 »
Ma znam da nije savršena i da može biti bolja s obzirom na kvalitet knjige, ali meni je baš sjela odlično.

 
eto ti ga na pa se grizi !   ;D ;D

 bleh bleh bleh

Šta ti je bre leglo?


ili



Ja sam te najviše hvalio za seriju, to moraš da priznaš  rofl

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #109 : 20.12.2011. 22:44:33 »
Usput,

Da li je netko nešto načuo o planovima za snimanje serije po 2 knjizi iliti nastavku priće?
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #110 : 21.12.2011. 00:28:47 »
Macondo, zna se..  :andjelak :andjelak :andjelak

Commando, zasad ja još ništa nisam načuo o drugom dijelu...  :) Ne znam znaju li ovi info boxevi zvani mijau, Goran i Silvio nešto više o tome.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #111 : 21.12.2011. 01:55:41 »
Roman je napisan prema istinitim događajima iz 12. stoljeća. Anarchy je jedan od najzanimljivijih perioda engleske povijesti, atraktivan za ekranizaciju, čudno da se niko prije nije bavio time (a recimo ima 1000 filmova o Richardu Lavljeg Srca i Robinu Hoodu ili o mitskima Arthuru i Merlinu).
Serija je rađena po romanu, dakle isto se bazira na stvarnoj povijesti. Naravno što se tiče vladara i plemića, to su stvarne povijesne ličnosti - građevinci i svećenici su fikcionalni, ali realistični. Možda baš nisu gradili katedrale u to doba, ali recimo velebni samostan Cluny u Francuskoj je sagrađen baš negdje u to doba. I znamenita katedrala u Canterburyju je bila isprva samostan (manastir). Mi danas riječ katedrala doživljavamo drugačije, isprva je to značilo samo mjesto gdje stoluje biskup ili nadbiskup (za razliku od "običnih" svećenika). Daklem, ko je unutra, a ne kako arhitektonski izgleda izvana. Sigurno da ne bi lijepo izgledalo da takva crkva bude "lošija" od neke obične, ali nisu to bile velebne građevine kao u novijoj povijesti i kao u ovoj seriji. Ali bit je da nisu to izgradili svemirci koji su došli kroz Stargate portal, nego je u 12. stoljeću već bilo vrlo vještih građevinaca i bogatog svećenstva koje je bilo spremno financirati gradnju.

U tom smislu (da je riječ o ekranizaciji povijesnog razdoblja od par desetljeća) ne znam kako bi napravili nastavak. Šta sad, da ožive ove koji su umrli? Pa nije to Sanctuary (mislim na SyFY seriju).
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #112 : 21.12.2011. 01:59:39 »
Pa vjerojatno će drugi dio raditi po drugom dijelu knjige. Nažalost, još je nisam stigao pročitati, ali ne sumnjam da je odlična.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #113 : 21.12.2011. 09:59:03 »
Pa vjerojatno će drugi dio raditi po drugom dijelu knjige. Nažalost, još je nisam stigao pročitati, ali ne sumnjam da je odlična.  :)

Ni ja ne sumnjam. Follet je dobar pisac.

Pa zato i pitam da li netko zna nešto o planovima...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #114 : 21.12.2011. 12:06:12 »
O nastavku knjige:
 
Citat:
World Without End takes place in the same town of Kingsbridge, two centuries after the townspeople finished building the exquisite Gothic cathedral that was at the heart of The Pillars of the Earth. The cathedral and the priory are again at the center of a web of love and hate, greed and pride, ambition and revenge, but this sequel stands on its own. This time the men and women of an extraordinary cast of characters find themselves at a crossroad of new ideas--about medicine, commerce, architecture, and justice. In a world where proponents of the old ways fiercely battle those with progressive minds, the intrigue and tension quickly reach a boiling point against the devastating backdrop of the greatest natural disaster ever to strike the human race--the Black Death.

Three years in the writing, and nearly eighteen years since its predecessor, World Without End breathes new life into the epic historical novel and once again shows that Ken Follett is a masterful author writing at the top of his craft.

Svijet bez kraja (Beskrajni svijet) odigrava se u istom mjestu - Kingsbridgeu dva stoljeća nakon izgradnje monumentalne katedrale.
Katedrala i opatija su iznova u središtu mreže ljubavi i mržnje, pohlepe i ponosa, ambicija i osvete no ovaj roman se samostalno ističe.
Zanimljiva skupina likova nalazi se na raskrižju novih ideja - medicina, trgovina, arhitektura i pravosuđe.
Konzervativci se nemilosrdno bore protiv progresivaca, intrige i napetost raste do klimaksa kod uništavajuće kolizije sa najvećom prirodnom katastrofom ljudskog roda ikada - Crnom smrti (kugom)
 
Tri godine pisan, 18 godina nakon prethodnika.
 
 
Ima tu zanimljivog materijala i za čitanje i za gledanje.
May the Plasma be with you!

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #115 : 21.12.2011. 20:18:46 »



Kako je ovo krasno čeljade.

Offline moivre

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • MEN SANA IN CORPORE SANAT!
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #116 : 22.12.2011. 09:09:41 »

Kako je ovo krasno čeljade.

 clapp clapp clapp +1

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #117 : 22.12.2011. 11:05:11 »

Kako je ovo krasno čeljade.

 clapp clapp clapp +1

I to ne samo u licu nego u cijelom komadu. Jako zgodna teta.
Mogli su joj zato naći nekog zgodnijeg partnera.  :)

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #118 : 19.02.2012. 14:36:40 »
Skinuo 720p REWARD verziju, pogledao sve u jednom danu juče. Odlična serija, topla preporuka svima. Još jedno hvala i prevoditeljima, te Nebojši za sync  drinks :)

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: The Pillars of the Earth
« Odgovor #119 : 31.07.2014. 02:14:19 »
Odlična serijica.  Odgledao sa ženicom za 2 dana smileyNO1 

Veliko hvala Nebojši na prevodu i Krbi na syncu, ide svakom po piva  drinks
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Tags: