Autor Tema: Čudne stvari koje su vam se dogodile  (Posjeta: 4278 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Čudne stvari koje su vam se dogodile
« : 20.06.2009. 11:54:40 »
Imao sam nekoliko jako neobičnih iskustava, možda bi i vama bila zanimljiva.

1. Imao sam oko 5 godina. Bio sam jako vezan za majku koja je tada već nekoliko dana bila odsutna. Bio sam tužan, a pogotovo mi je teško padala činjenica da će biti odsutna još tri dana. Te večeri sam sa tatom bio u dugoj šetnji. Sve vreme sam ćutao i u svojim mislima molio boga (kako sam jedino znao i umeo) da kad stignem, mama bude tamo. Smislio sam čitav scenario kako da se to dogodi: od upaljenog svetla koje će mi nagovestiti radostan događaj, preko njenog izlaska na terasu, do iznenađenja koje bi mi priredila dovođenjem sestre od ujaka. Kad smo bili blizu kuće, video sam upaljeno svetlo. To je bio uvod u događaj koji se odigrao UPRAVO onako kako sam ga zamislio. I, naravno, sestra je bila tu...

2. Imao sam oko 11 godina. Bio sam u autobusu. Gledao sam kroz prozor dok smo prolazili pored niza kuća. Ne znam zašto, pogled mi se zadržao na nekoj posudi koja je stajala na nekakvoj polici. Odjednom sam dobio predosećaj da će ta posuda pasti. Tek što mi je to prošlo kroz glavu, posuda koja je do tada stabilno stajala, bez razloga je poletela i razbila se u hiljadu delića.

3. Imao sam oko 13 godina i grao sam fudbal u školskom dvorištu. Sećam se da je golman bacio loptu ka meni i tada se dogodila stvar koju ću pamtiti dok sam živ: sledio sam se, bio potpuno paralizovan, a potpuno svestan svega oko sebe. Gledao sam loptu koja skakuće ka meni, prolazi mi kroz noge, a zatim video njenu senku kako se udaljava. Pri tome, moj sluh je bio bar deset puta pojačan. Sve zvuke oko sebe sam čuo kao da je odjednom neko odvrnuo radio do kraja. To je trajalo 20-ak sekundi, a onda prestalo. Trgnuo sam se i potrčao za loptom... Sve je bilo kao i pre...

« Zadnja izmjena: 20.06.2009. 12:36:24 igniss »
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #1 : 20.06.2009. 11:56:23 »
Mnogo ti gledaš Fringe. ;D

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #2 : 20.06.2009. 11:57:47 »
Ma nisam ga gledao uopšte. A ovo mi se zaista dogodilo... :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Jole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • tko prizna pola mu se doda :D
    • Spalionica.com Portal
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #3 : 20.06.2009. 12:01:51 »
weird  :-\

Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #4 : 20.06.2009. 12:10:11 »
Ovo pod 3 je valjda prva erekcija  ;D

Malo čudno mjesto i vrijeme al jeboga  clapp

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #5 : 20.06.2009. 12:18:12 »
Hmmm, prema opisu, verovatno si mislio na orgazam... ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #6 : 20.06.2009. 14:37:32 »
Hmmm, prema opisu, verovatno si mislio na orgazam... ;D

Ne znam, možda prva na nogometaše  ;D

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #7 : 20.06.2009. 16:02:54 »
Neee, nisam pripadnik seksualnih manjina (da ih tako, politički korektno, nazovem) ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #8 : 20.06.2009. 16:03:14 »
Igniss,
ako ti se jave neki brojevi za loto, objavi ih ovde :D

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #9 : 20.06.2009. 16:16:08 »
Nema frke! Zašto da ne podelim to sa 3861 članom foruma + gostima! Imali bismo za po jedno pivo... ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #10 : 21.06.2009. 17:45:02 »
26.11.2002. godine.
Sjećam se kao da se jučer dogodilo. Društvo s faksa, ista klasa u vojsci, odslužili
smo svojih šest mjeseci uvjetno i dogovor je bio da ćemo se nakon vojske naći, proslaviti, pričati o
dojmovima i pizdarijama koje smo radili.
Odluka je pala da ćemo se naći u Gorskom kotaru, malo obilaziti brda, izletišta. šumarske kuće, puteve, potoke...
Peko se roštilj, pilo se pivo, svjetlilo se pomoću baklji, bilo je dosta hladno.
Bilo nas je desetak plus još pokoji domaći padobranac od kompića. Dobro smo se prežderali, pili nismo
previše, jer ono što se dogodilo pripisuju alkoholu, ali to nikako ne može biti istina.
To smo ponovili nekoliko puta, niti dan danas nam nitko ne vjeruje.
Izvlačili smo grane i tko prvi ne prepozna o kojoj drvenastoj vrsti se radi sprema oganj i stvari
koje smo donijeli. Ja izvukao grančicu i zaista nisam znao o kojoj se vrsti radi.
Dan danas me zajebavaju zbog lijeske, mada u obranu moram reći da je bio mrak.
No da se ne udaljavam od glavnog, moja ekipa je meni pomogla to pospremiti, počistiti i ugasiti
(čitati: zapišati) vatru koja je još lagano tinjala. Pospremili sve u u bunker zastavine skale i nas
trojica krenemo s brda kaldrmom.
Nakon jedno pola kilometra ja kažem ima nekoga u šumi. Ovi me gledaju i kažu da ne bulaznim.
Nakon još nekih dvjesto metara stoji čovjek s putnom torbom. Mi se zaustavimo, tko zna što mu se dogodilo.
Pita ona nas kuda idemo, kolega koji je vozio kaže idemo dolje prema selu.
Gleda on ovoga što vozi i kaže: - Mali, pa je tebe poznajem. Ti si od Joze sin.
- Jesam, kako znate. - Išao sam s tvojim starim u školu. Kaže mu tko je i reče: Bio sam ovdje prije tri godine.
- Što radite ovdje u šumi s putnom torbom? - Ma ništa, malo šetnja..
Meni to sve nekako čudno i pitam kolegu hoćemo li ga povesti, kaže on nema problema.
Lik sjeda iza pored mene, i kad smo ulazili ja mu s lijeve strane na vratu ugledam grozan ožiljak, kao
da ga je netko s nečim porezao. Kaže on meni - Mali, jelda je gadan. - Moram priznati da je.
Vozimo se i priča on koga sve zna u selu...
Taman kad smo izašli iz šume na glavnu cestu, kaže on da će ovdje izaći. Kolega kaže odvezemo vas mi doma.
- Ne treba hvala tu ću ja izaći i lagano prošetati i kaže mu neka pozdravi starog.
Dođemo mi kod kolege doma, kaže on,  - Stari znaš tko te pozdravio? Ovaj mu kaže a on njemu šamarčinu i
da se više nisi tako zajebavo, dođe njegova stara pita što je bilo, mi stojimo kraj auta nitko se ne
miče, Kaže sin starog je pozdravio njegov školski kolega, a njegova stara na njega, zlo jedno kako te nije
sram. što to pričaš?
Uto se ubacim ja i kažem, čovjek je sjedio pored mene u autu i kad je izlazio rekao je Mariju da vas pozdravi.
Stari uzme neku letvu i krene na mene, jebote kažem ja, Mario ovi tvoji popizdili, znam da smo mi malo puknuti
ali ovo je previše. Stari njegov stane, i pita me - Čega te strah? - Pa da me mlatnete po glavi.
- Što vam je rekao? -Rekao je da je bio ovdje prije tri godine i da vas pozdravimo.
Majka od kolege sjedi na stepenicama i plače. Nama ništa nije jasno.
Marš u kuću svi na spavanje da se otrijeznite. Kad je ovaj drugi kolega rekao da nismo pijani, stari ga je
pogledao kao da mu je smrtni neprijatelj.

Drugo jutro u kuhinji sjedi žena i pita da joj opišemo čovjeka kojeg smo povezli.
Opišemo ožiljak, prsten, kako je došao do njega, opišemo i torbu, kako je bio ovdje prije tri godine.

Žena kroz suze kaže, momci, to vam je bio moj Stipan, prije tri godine je bio ovdje.
Tada sam ga pokopala. U Njemačkoj na gradilištu mu se pila odbacila i prerezala vrat i na mjestu je iskrvario.
Torba je bila torba s kojom je prvi put otišao u Njemačku...

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #11 : 21.06.2009. 18:01:44 »
Brrrrrrrr! :-X Prava horor priča  >:dj. Da parafraziram SS:"Mnogo gledaš serije" :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #12 : 22.06.2009. 19:09:53 »
uhh kakva prica  :(

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #13 : 22.06.2009. 21:41:26 »
Zona sumraka >:dj
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline zizu1109

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #14 : 22.06.2009. 23:26:56 »
DD, najezih se... jebala te prica...ljudi, dajte neku pricu sa hepiendom!

Offline Vladimir

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
    • • It's just a ride! •
Odg: Čudne stvari koje su vam se dogodile
« Odgovor #15 : 25.06.2009. 21:55:04 »
26.11.2002. godine.

ma daaaaj ... spooky ... 

Tags: