Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 161218 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #960 : 09.12.2011. 08:45:23 »
Aj sta lazes coveka. Reci coveku u oci da me nisi zvao juce i pustao Sinana Sakica preko telefona!

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #961 : 15.12.2012. 00:24:36 »
Izgleda da se isplatilo pracene twitter-a.
David Hewlett je danas objavio da ce snimanje SGU filma poceti u Februaru 2013.
Po njegovim recima, nisu svi setovi unisteni i scenarijo je spreman.

I ovo da docekam!  ;D





Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #962 : 15.12.2012. 07:11:16 »
Ajde da i to dočekamo.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #963 : 15.12.2012. 12:20:53 »
Navuk'o sam se na seriju na HRT-u, ovo je dobra vijest.  :)

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #964 : 16.12.2012. 00:25:18 »
Mrzim Twitter  pravilaf Preškrte informacije! Ispada da to nije SGU film:

http://twitter.com/GateWorld/statuses/279601088246714369

 :(

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #965 : 16.12.2012. 01:41:05 »
Kada bolje procitam njegove twitter postove, pa onda ovaj novi, ima logike.
Steta. Samo to mogu da kazem.  :-\

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #966 : 19.01.2013. 21:41:05 »
Posle Galaktike gubitak SGU mi je najteže pao. Iako je bila uglavnom dosadna serija imala je neverovatan potencijal a oni su sve usrali. Debilčine!
Sad kad gledam stare filmove prosto se čudim kako su ljudi pisali dobre scenarije. Ovima današnjim piscima da daš dobar stari scenario i njega bi usrali!

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #967 : 14.05.2013. 22:06:42 »
Odgledao 10. epizoda prve sezone. I mogu reći da je dobra, u smislu zlatna sredina. Sviđa mi se kako su odstupili od rutine (Kapija/drugi svijet/nove vrste/spašavaju dan), već su se više posvetili likovima i njihovoj borbi jedni između drugih. Dr. Raš, imam osjećaj da čova krije puno toga. Valjda ću bit u pravu. Za sada mi je on omiljeni lik u seriji.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #968 : 14.05.2013. 23:19:30 »
nove vrste

Koje?

Zmaju, druže, pobogu... To mi je bilo jedno od većih razočarenja u seriji; obećavali su ih, al' ja vidjeh samo jednu i to na par minuta.  >:(


Dr. Raš, imam osjećaj da čova krije puno toga. Valjda ću bit u pravu. Za sada mi je on omiljeni lik u seriji.

 smileyNO1

Ako mene pitaš, on i Ilaj su sve što vrijedi u toj seriji.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #969 : 14.05.2013. 23:46:44 »
Ma govorim o SG-1 i SGA, svako malo neka nova vrsta. Ne znam, meni odgovara više taj zaplet između njih nego da idu od planete do planete i upoznaju kulture (čitaj kradu tehnologiju). Ipak se ovdje radi o njihovom opstanku i pokušaju da se vrate kući (barem neki od njih). Kažem, za sada mi odgovara ovako.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #970 : 15.05.2013. 00:05:40 »
Ma govorim o SG-1 i SGA, svako malo neka nova vrsta. Ne znam, meni odgovara više taj zaplet između njih nego da idu od planete do planete i upoznaju kulture (čitaj kradu tehnologiju). Ipak se ovdje radi o njihovom opstanku i pokušaju da se vrate kući (barem neki od njih). Kažem, za sada mi odgovara ovako.

Hvala bogu da je neko shvatio poentu cele serije.  ;D

Istina, nema mnogo vanzemaljskih rasa u seriji, ali kod mene je to plus. Bolje je da nam daju 1-2-3 rase koje ce biti relativno misteriozne, pricati sasvim razlicitim jezikom od naseg...

Uvek mi je bilo dobro ono kada u SG-1, SG-A prodju kroz kapiju, i svaki put zavrse u Kanadskom selu u kom svi pricaju tecnim engleskim jezikom. Bitch, please!
Nemojte me shvatiti pogresno, gledao sam obe serije i uzivao u njima, ali ipak se mora priznati da ovaj detalj koji sam naveo, nije realan.

Ja imam taj obicaj da se maksimalno povezujem sa likovima.
U SGU mi je to poslo za rukom bez veceg truda. Prica je "realna" koliko to moze biti za jedan sci-fi.
Svakom epizodom se osecam kao da sam tamo, sa posadom Sudbine. Anyway...


Cekaj samo epizode:
S01E11 - Space, ("...first real space battle over here...")
S02E06 - Trial And Error (ova epizoda se koncentrise na Young-a, i na to kakav je za njega teret biti vodja ekspedicije, good stuff)
S02E07 - The Greater Good (mitologija se znatno prosiruje, menja se kompletan pravac price),
S02E10/11 - Resurgence/Deliverance,
S02E12 - Twin Destinies (meni omiljena epizoda, time-travel)
Naravno, S02E17/18 - The Common Descent/Epilogue (jedna od boljih SG time-travel prica, vrlo emotivna)

U principu, u drugoj sezoni serija je polako presla u moderni "Star Trek: Enterprise", i samim tim, jedan deo fanova se smirio i bio zadovoljan sa serijom...medjutim, premalo, prekasno...

P.S.: Kada pogledam ovaj post, osecam se kao Mulder na X-Files temi.  ;D
« Zadnja izmjena: 15.05.2013. 00:15:33 rale626 »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #971 : 15.05.2013. 04:38:39 »
jedan deo fanova se smirio i bio zadovoljan sa serijom...medjutim, premalo, prekasno...

Jeste, sjećam se da sam i ja baš to rekao prije jedno dvije godine, kad sam završio sa serijom (da ne tražim sad citat, ima ranije na ovoj temi).
Ovo je zapravo počelo ličiti na seriju tek kad joj više nije bilo spasa.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #972 : 15.05.2013. 09:23:46 »
Ma kakav se sve s*it prikazuje SGU je mogla ladno da ide i dalje.
Summer Is Coming...

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #973 : 15.05.2013. 10:54:47 »
Ma kakav se sve s*it prikazuje SGU je mogla ladno da ide i dalje.

Subjektivno misljenje.
Mada, razumem sta hoces da kazes. Svi su pljuvali seriju i jedva cekali da joj vide ledja.
Sada, kada je nema i kada se prikazuju biseri nalik na Defiance, shvataju da SGU i nije bio toliko los kao sto su oni mislili.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #974 : 16.05.2013. 21:20:20 »
Svi su pljuvali seriju i jedva cekali da joj vide ledja.
Daleko od toga da su svi pljuvali seriju. Ja sam uz nju bio od prve do zadnje epizode,
iako neke epizode zaslužuju da budu navedene uz definiciju dosade u Galaktičkoj enciklopediji.
Eh, kad se setim krvavih bitaka na ovom forumu i kolege Rodni Mek Keja...
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #975 : 16.05.2013. 21:35:14 »
Svi su pljuvali seriju i jedva cekali da joj vide ledja.
Daleko od toga da su svi pljuvali seriju. Ja sam uz nju bio od prve do zadnje epizode,
iako neke epizode zaslužuju da budu navedene uz definiciju dosade u Galaktičkoj enciklopediji.
Eh, kad se setim krvavih bitaka na ovom forumu i kolege Rodni Mek Keja...

Ti i ja smo izgleda izuzetak. No dobro, sta je tu je. Serija je otisla.
Barem se prica zavrsila na takav nacin, da mogu bilo kada da je nastave. Za 3-5-10-20 godina.
Ovakvo nesto je moguce samo u sci-fi seriji, i srecan sam zbog toga sto nismo dobili neki masan cliffhanger, nego opusten kraj.  :)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #976 : 16.05.2013. 21:45:55 »
Malo slušam muzikice i listam forum, i aj reko da vidim šta narod piše u ovoj temi. Prelistah par strana, i iznenadih se kad viđoh koliko prepucavanja i upoređivanja sa ostalim djelovima (što je u jednu ruku i normlano). Ali, koliko sam vidio većina je odstupala od teme, nije da nije ispravno, nego je neispravno.  ;D :om:
Elem, da se vratim seriji, odgledah i 10. epizodu. Ponovo Raš u akciji.
Spoiler for Hiden:
Znači znao sam da je on podmetnuo pištolj, i razlog je bio sasvim jasan. Čim sam vidio da je onaj izvršio samoubistvo jednostavno sam znao, jer već su dali uvid koliko je spreman sranja da napravi da bi ostao na brodu i istraživao. E već Jangov potez nisam očekivao, pomislio sam da će ga umlatit i vratit na brod, kad ono, baš zanimljivo. Predviđam da će Raš da osposobi onaj brod i doleti do Sudbine.  ;D

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #977 : 16.05.2013. 22:30:43 »
Spoiler for Hiden:
Znači znao sam da je on podmetnuo pištolj, i razlog je bio sasvim jasan. Čim sam vidio da je onaj izvršio samoubistvo jednostavno sam znao, jer već su dali uvid koliko je spreman sranja da napravi da bi ostao na brodu i istraživao. E već Jangov potez nisam očekivao, pomislio sam da će ga umlatit i vratit na brod, kad ono, baš zanimljivo. Predviđam da će Raš da osposobi onaj brod i doleti do Sudbine.  ;D
Ja sam se tada aktivno svađao na SGU forumu SyFy-a. Da vidiš samo kakve su tamo bile rasprave!

Očito je da je jaz između priličnih ambicija SGU i fanovske baze SG-1 koja je htela uhodane priče i likove, bio nepremostiv. Zamisli, od ljudskog roda u galaksiji Pegaz koji govori engleski (a raseljen je u drevno doba prvih civilizacija  :facepalm) do tuđinaca kojima engleski ide prilično slabo...  :sef:

U jednom trenutku posada na jednoj planeti otkrije građevinu nepoznatog porekla. To je izazvalo eksploziju besa i lavinu prigovora, "Zašto nije objašnjeno šta je ta građevina i ko su graditelji?!"
Fanovi SG-1 su hteli da se pod hitno otkrije ko je to izgradio, da iste graditelje O Nil podrugljivo prokomentariše, da Tilk podigne obrvu (indeed), da Karterova uradi reverzni inženjering i u zadnjih pet minuta uradi istu takvu, samo deset puta bolju građevinu i da tim graditeljima Danijel Džekson održi nekoliko ponižavajućih pridika i predavanja o neispravnosti njihove kulture i organizuje im izbore, tako poništivši desetine hiljada godina njihove civilizacije.
Takve želje nemaju veze sa naučnom fantastikom.  :nema:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #978 : 16.05.2013. 22:53:20 »
@Khevenhiler
Apsolutno se slazem. Znam o cemu pricas. Na temu te "gradjevine" su se kasnije i vratili, dobili smo novi deo slagalice, i ko zna koliko bi ta prica bila dobra.
Neka se naljuti i sam bog otac, ali takvi gledaoci su cisti debili. Ako je jedan "indeed" dovoljan da obozavaju seriju, umesto da postuju pricu isplaniranu tako da se razvija sve dok traje serija.
Pa sta ako nije sve reseno u jednoj epizodi? To samo znaci da je prica malo dublja od prosecne "planet-of-the-week" formule.

Sama premisa kompletne Stargate Universe serije mene odusevljava.
Red Dragon jos uvek nije stigao dotle, ali Sudbinina misija je toliko originalna i zanimljiva, da bi bilo pravu uzivanje videti kako se to putovanje razvija/zavrsava.
Kako je to Rush jednom prilikom nazvao: "...the destiny of all things..."


@Red Dragon

Zavidim ti sto seriju gledas po prvi put. Javi nam utiske kada pogledas 11. epizodu, Space. :)
Barem cemo malo oziveti temu dobrom diskusijom.
« Zadnja izmjena: 17.05.2013. 10:28:57 rale626 »

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #979 : 17.05.2013. 10:10:25 »
Hoću SGU  :'( cry1 :'(
Summer Is Coming...

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #980 : 20.05.2013. 23:37:34 »
Well, prva sezona down sec to go  ;D
Što se tiče
Spoiler for Hiden:
vanzemaljaca, totalno bespotrebni, čak i one epizode sa njima su trebale biti izbačene. Na trenutak sam mislio da gledam SG-1, spasavanje u poslednjem sekundu, onda ostale gluposti koje su usledile, znači totalno nepotrebno. Ali da se razumijemo, ja obožavam SG-1, O'Nila pogotovo, sa onim njegovim sarkastičnim komentarima. Ali ipak od ove serije očekujem nešto drugo. Mnogo, mnogo bolja epizoda sledi kada civili pokušavaju da zauzmu brod, e ono je prava epizoda što očekujem od ove serije - međusobni sukobi.
Epizoda sa krpeljima dosadnjikava, ali kasnije je zanimljivo. Lucijanski savez, odlično su ga ubacili i baš su bile napete ove zadnje epizode. Očekujem zanimljiv obrt u drugoj sezoni.
Prva sezona 8/10.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #981 : 20.05.2013. 23:53:14 »
Ako prvoj sezoni dajes 8/10, onda se spremi da nakon druge sezone postavis SGU avatar i signature kao ja.  ;D
Inace, da se dotaknem alien-a, po meni, Nakai (plavi alien-i), su ekstra odradjeni. Ovako alien-i i treba da izgledaju u jednoj sci-fi seriji.
Dozirani su na slamku. Taman toliko da nam zagolicaju mastu. Kada bi se pojavljivali cesce, utisak bi bio mnogo slabiji.


Sada dolazi na red mnogo, mnogo bolja druga sezona. Vrlo rano u sezoni stvari ce se drasticno promeniti i dobijamo prvi hint od Rush-a da nije sve kao sto smo mislili;
This ship...was named Destiny...for a reason.

Javljaj nam kako napredujes sa serijom, ja licno mrzim spojlere, tako da ti necu nista upropastiti, barem ne namerno.
I da. Obavezno...ali obavezno se javi kada odgledas The Greater Good, sedmu epizodu u sezoni! Hocu da cujem tvoje misljenje jer vidim da sa ozbiljnoscu dajes svoje utiske. ;D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #982 : 21.05.2013. 00:00:06 »
Javljam, naravno.  :)
Koliko vidim oni nisu čak ni rekli kako se zovi ti vanzemaljci, barem ne u ovoj prvoj sezoni.
Spoiler for Hiden:
Samo da očajnički pokušavaju da se domognu Sudbine.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #983 : 21.05.2013. 00:12:12 »
Nece nikada ni reci. To su kreatori serije objavili, da bi fanovi znali kako da ih oslovljavaju.  :)
« Zadnja izmjena: 21.05.2013. 00:13:44 rale626 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #984 : 21.05.2013. 00:14:39 »
Ček, Dragonite, jesi gledao SG-1?

Inače, meni je ovo uvjerljivo najgori Stargate.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #985 : 21.05.2013. 00:26:40 »
Ček, Dragonite, jesi gledao SG-1?

Inače, meni je ovo uvjerljivo najgori Stargate.

Pa znas kako, ni meni X-Files nije nesto legao, ali eto, to se zove misljenje, i svako ima svoje.  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #986 : 21.05.2013. 00:30:45 »
Čemu spominjanje filesa na ovoj temi? Kaj, zato što sam rekao da mi je ovo najlošiji u serijalu, a tebi to omiljena serija i zato spominješ filese i što točno misliš postići s time ???  ne koristi na meni te psihološke igrice.

I još nešto da se zna. Filesi nisu niti blizu čistog sf-a. Možda je 50% sf-a, ako i toliko. Cijela serija je prvenstveno drama, a tek onda horor i sf. I komedija kasnije pošto imaju dosta humorističnih epizoda. No, to nije tema. Tema je SGU.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #987 : 21.05.2013. 00:41:25 »
A nisi primetio sliku koju sam zakacio ispod prozivke?  ;D
Eto vidis kako je meni, vidim da si defanzivan kada je u pitanju tvoj mezimac.
Isto je i sa mnom. Razlika je u tome sto je tvoj doziveo svoj pun potencijal a moj je skresan na 2/5 svog putovanja. (Planirano 5 sezona)

No dobro, nema ljutnje?   drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #988 : 21.05.2013. 00:52:57 »
Nisam defenzivan već ne vidim smisla u spominjanju filesa na ovoj temi. I ostaje jedini razlog, a to je da si spomenuo samo zato što sam ja rekao kako mi je ovo najlošiji SG u serijalu. I onda misliš da ćeš postići nešto s tim. Čisto podbadanje, ali ne uspijeva ti to na meni jer odmah sasječem u startu. Pa nek ti filesi budu najgora serija, najgora serija na ovom forumu, meni se jebe, iskreno. A zašto? Zato što sam svoj i ne dopuštam te psihološke igrice kojima se znaju ljudi koristiti. I onda se sve to lijepo zamota u celofan. Nije to baš tako.

Dakle, ne smeta mi niti malo ako su ti filesi loša serija, tebi ili malom perici. I reci to jasno i glasno, nitko ti neće ništa reći, ali na pravoj temi.

Ovdje sam samo izrazio moje mišljenje kako mi je SGU najlošiji u serijalu. Ako si i već odgovarao, onda bi bilo  u redu da pitaš što mi se nije svidjelo ili slična pitanja, a ne ove igrice za koje ćeš sad reći da to nisu, al dobro  ;D

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #989 : 21.05.2013. 10:17:35 »
Realno priča je mogla da bude bolja(mada je kretala u dobrom smeru i ko zna šta bi bilo),ali ono što je za 10 i ono što cenim u serijama je sveukupna atmosfera.
Summer Is Coming...