Autor Tema: Forbrydelsens element (1984)  (Posjeta: 898 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Forbrydelsens element (1984)
« : 12.09.2015. 12:11:44 »

Opis:
Engleski detektiv Fisher živi u Kairu. Podvrgava se hipnozi kako bi se prisjetio svojeg posljednjeg slučaja. Europa iz njegovih sjećanja nalik je distopiji, mračnoj i propadajućoj. Fisher se sjeća da je progonio neuhvatljivog ubojicu kojeg zovu Loto-ubojica, a koji bi davio i zatim sakatio mlade djevojke koje su prodavale lutrijske srećke. Pokušava pronaći ubojicu služeći se kontroverznim metodama iz knjige Element zločina, koju je napisao njegov osramoćeni mentor Osborne. U potrazi mu se pridružuje prostitutka koja, kako se ispostavlja, ima dijete sa zločincem kojeg on progoni. Fisherova potraga temelji se na izvještaju koji je napisao Osborne kada je pokušavao uhvatiti ubojicu koji je ubijao na isti način kao i Loto-ubojica, a koji je navodno poginuo u automobilskoj nesreći. Osborneova metoda zahtijeva da se detektiv pokuša identificirati s ubojičinim umom. On to i čini, ali se s vremenom i sam sve više počinje ponašati poput serijskog ubojice.
Prvi dugometražni igrani film redatelja Larsa von Triera.

Izvor: zagrebfilmfestival.com

Međunarodni naziv: The Element of Crime
Žanr: kriminalistički, drama, triler
Zemlja: Danska
Jezik: engleski, arapski
Trajanje: 104 min
Režija: Lars von Trier
Scenarij: Niels Vørsel, William Quarshie, Stephen Wakelam, Lars von Trier
Glumci: Michael Elphick, Esmond Knight, Me Me Lai, Jerold Wells, Ahmed El Shenawi, Astrid Henning-Jensen, János Herskó, Stig Larsson, Harry Harper, Roman Moszkowicz...

IMDb

« Zadnja izmjena: 12.09.2015. 21:38:47 zkarlov »
Mrzim lopatare i limune