Općenito > Pomoć

Zapeo sam kod prevođenja! Trebam pomoć! (2)

<< < (10/1594) > >>

petko:

--- Citat: BlackQ - 07.01.2012. 03:30:45 --- >>Gđa. Bowman je vlasnica kluba Sherwood, koji je netko opljačkao. Inspektor dolazi istražit stvar, i kaže "recite gđi. Bowman da je stigao šerif od     
     Nottinghama", zasmijulji se i nastavlja:
 Bowman,
 Archer,
 Sherwood Forest,
 Sheriff...
 forget it.

--- Kraj citata ---

Možda ovo kad se zasmijulji i nastavi može ovako:

Bowman je strelac,
Meta,
Sherwoodska šuma
Šerif...
ma daj.

;D

mijau:

--- Citat: Macondo - 07.01.2012. 11:37:45 ---Ja izraz vodoriga nikad nisam čuo, ali zato za gargojla znam još iz srednje škole. Ne razumem zašto bi to prevodio?

--- Kraj citata ---

Zato što se to u hrvatskom na koji Master prevodi zove vodoriga i nikako drukčije. Gargojle ne postoje.  :P

Spoiler for Hiden: ;D

master:
Nije upučeno kao uvreda već detektiv priča šefu kako je gargoyle (kip neke zvijeri) oživio, ubio mu partnera, zatim pokušao i njega, a potom pobjegao iz antikvarijata. Hvala svima.

Macondo:

--- Citat: mijau - 07.01.2012. 12:48:01 ---
--- Citat: Macondo - 07.01.2012. 11:37:45 ---Ja izraz vodoriga nikad nisam čuo, ali zato za gargojla znam još iz srednje škole. Ne razumem zašto bi to prevodio?

--- Kraj citata ---

Zato što se to u hrvatskom na koji Master prevodi zove vodoriga i nikako drukčije. Gargojle ne postoje.  :P

Spoiler for Hiden: ;D
--- Kraj citata ---

Neću da se mešam, ali vodoriga mi zvuči kao nešto što odvlači vodu (ok, moguće je da su kipovi i tome služili na zgradama, ne mogu sada da googlam) ali evo i master navodi da je kip oživeo, a to su oduvek bila bića gargojli.
Jednostavno, to mi je na naki način zvučnije, jer se ne radi o tome šta je funkcija kipa, već da je to kip koji oživljava.

Mila:

--- Citat: Macondo - 07.01.2012. 13:31:07 ---vodoriga mi zvuči kao nešto što odvlači vodu
--- Kraj citata ---

Upravo suprotno, "riga" podrazumijeva izbacivanje nečega  ;D


The president of biz?  Našla sam da je to president of business operations. Kako prevesti?
Vođa/ Upravitelj/ Direktor/ Voditelj poslovanja? Poslovnih operacija?  :-\

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju