Autor Tema: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...  (Posjeta: 191371 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #541 : 02.06.2012. 15:56:51 »

da da, to je to - čak je i link živ  :D
May the Plasma be with you!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #542 : 02.06.2012. 21:06:12 »
prijatelj je kupio samsung led ue32eh5000w
u opcijama je zaključan PIP (slika u slici) koja je otključana na TV-u skupljem 85Eura
znam da je bila neka stranica sa koje se mogao skinuti software i hackati FW televizora te tako i otključati dodatne opcije već ugrađenog hardwarea u njemu, ali nikako da se sjetim imena te stranice
ako netko zna za takvu stranicu, please, pošaljite mi PM

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #543 : 08.07.2012. 14:18:00 »


Prije 2 dana kupio sam svoj prvi lcd televizor tacnije Philips Led 32 inca tv 3500 serije.Nakon 2 dana dobro sam se ispraksirao na njemu,prikopcao sam na njega kucno kino,digitalnu tv i skinuo sam se sebi Transformers Dark of the Moon od 6 gb da vidim i ja to cudo hd televizije  ;D Sto se tice filma prepabacio sam ga na usb stik od 8 gb i film je odmah pokrenulo ali titla ni za lijeka,preimenovao sam naziv filma isto kao i titl ali bez obzira na to nece da ga ocita sad ne znam u cemu je problem,planirao sam uzeti sebi media player pa da preko njega gledam serije i filmova ali ne znam da li mi se to isplati uzeti ako ni on nece ocitavat titlove i do cega bi mi to moglo biti,također me zanima koja je prosjecna kvaliteta nekog hd filma vidim da ih ima od 1 gb pa preko 20 gb,skontao sam da su serije otprilike oko 1.5 gb pa cu se te kvalitete i drzat
« Zadnja izmjena: 08.07.2012. 14:21:48 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #544 : 08.07.2012. 22:29:38 »
ne postoji media player koji ne prikazuje titlove, toga se ne trebaš bojati ako kupuješ poznate, raširene playere.
i kojekakve egzotike podržavaju titl samo je upitno šđčž i podrška..

postoje gomile TV sa internim playerom koji ne prikazuju titlove, posebice "veliki" igrači: Panasonic, Sony, Philips...
(oni za raju - Samsung, LG nemaju nikakvih problema s titlovima).
Tu imaš lošu sreću, a svakako je dobro provjeriti karakteristike uređaja prije kupnje.

(maloprije sam čitao manual jednog modela 3500 serije pa tamo spominje neki izbor titla tijekom gledanja s USB pod OPTIONS tipkom)







« Zadnja izmjena: 09.07.2012. 13:13:33 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #545 : 09.07.2012. 16:57:09 »
ne postoji media player koji ne prikazuje titlove, toga se ne trebaš bojati ako kupuješ poznate, raširene playere.
i kojekakve egzotike podržavaju titl samo je upitno šđčž i podrška..

postoje gomile TV sa internim playerom koji ne prikazuju titlove, posebice "veliki" igrači: Panasonic, Sony, Philips...
(oni za raju - Samsung, LG nemaju nikakvih problema s titlovima).
Tu imaš lošu sreću, a svakako je dobro provjeriti karakteristike uređaja prije kupnje.

(maloprije sam čitao manual jednog modela 3500 serije pa tamo spominje neki izbor titla tijekom gledanja s USB pod OPTIONS tipkom)

Hvala puno na odgovoru sad cu probati titl sa options tipkom da vidim da li ce upaliti a sto se tice media playera mislio sam neki prosjecni western digital uzeti pa na njega spojiti neki externi hard disk i tako gledati filmove i serije,naravno samo u HD kvaliteti jer je bas pravi ugođaj gledati,jucer sam naime spojio i dvd player i kad sam pokrenuo spartaka ocitao mi se i titl zajedno sa filmom ali nisam mogao gledati duze od 2 minute jer su me oci zabolile od nekvalitete snimka ali eto bar je uspjelo titl pokrenuti,da li je bolje uzeti blu ray player sa nekim usb prikljuckom ili media player mislim na kvalitetu slike i zvuka

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Tamara101

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 644
  • Spol: Ženski
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #546 : 09.07.2012. 18:16:33 »
@ aux
Ja imam Philips LCD 3506H i najnormalnije očitava titlove.
Kad spojiš USB stick i pokreneš video, ne učita titl automatski,
nego stisneš tipku subtitles (u donjem lijevog uglu, valjda imaš
sličan daljinski  :D), označiš opciju uključeno i on nađe titl.

 drinks

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #547 : 09.07.2012. 19:52:27 »
@ aux
Ja imam Philips LCD 3506H i najnormalnije očitava titlove.
Kad spojiš USB stick i pokreneš video, ne učita titl automatski,
nego stisneš tipku subtitles (u donjem lijevog uglu, valjda imaš
sličan daljinski  :D), označiš opciju uključeno i on nađe titl.

 drinks

vidi stvarno tek sam ga sad vidio i kod mene je isto u donjem lijevom uglu i uradio sam sve ovako i ocita normalno,hvala puno sad slijedi uzivancija :=)
« Zadnja izmjena: 09.07.2012. 20:12:58 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #548 : 10.07.2012. 00:19:51 »

 clapp clapp clapp

baš mi je drago, posebno hvala Tamari na potvrdi.

aux, dobrodošao u HD lovers klub!
May the Plasma be with you!

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #549 : 10.07.2012. 12:38:30 »

 clapp clapp clapp

baš mi je drago, posebno hvala Tamari na potvrdi.

aux, dobrodošao u HD lovers klub!

Nije mi trebalo puno da postanem fan nakon samo jednog filma postao sam ovisnik  :)Sad su jos 4 filma na preuzimanju,sve sam ih vec gledao ali sad zelim da ih ponovo dozivim u nesto drugacijem svjetlu

HD rules  clapp


P.S Da li je moguce na mjesto usb stika staviti externi hard disk od 500 gb i preko njega gledati filmove i serije ima li ko sa tim iskustva
« Zadnja izmjena: 10.07.2012. 12:43:06 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #550 : 10.07.2012. 14:27:24 »

 clapp clapp clapp

baš mi je drago, posebno hvala Tamari na potvrdi.

aux, dobrodošao u HD lovers klub!

Nije mi trebalo puno da postanem fan nakon samo jednog filma postao sam ovisnik  :)Sad su jos 4 filma na preuzimanju,sve sam ih vec gledao ali sad zelim da ih ponovo dozivim u nesto drugacijem svjetlu

HD rules  clapp


P.S Da li je moguce na mjesto usb stika staviti externi hard disk od 500 gb i preko njega gledati filmove i serije ima li ko sa tim iskustva
Mozes, mislim da prihvata i ntfs i fat32 hard diskove bez problema svaki tv koji ima usb. ;D
Nego imate li neke preporuke za 3d plazme, pod obavezno je da ima potrebnu opremu za gledanje 3d-a(mislim da tu ide 3d transmiter, naocare i sl..), dvb c tjuner, usb naravno, po mogucnost podrska dts i opticki izlaz. Mozda cu uskoro imati potrebu da kupim neku 3d plazmu(da vidim i to cudo tehnologije), svoju 42" cu dati starima da gledaju ;D
E sad jbga ako ispada preskupo onda nece biti 3d rofl

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #551 : 10.07.2012. 16:19:50 »
Spremi 1000 evrosa i prosetaj se u Samsungov dragstor  ;D

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #552 : 10.07.2012. 17:41:48 »
Spremi 1000 evrosa i prosetaj se u Samsungov dragstor  ;D
Bila je u tehnomarket kod nas u Kumanovu jedna panasonic premium 3d plazma 50" oko 90.000den (1500eu). To je mnogo, bar 42" ali da je full 3d. ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #553 : 10.07.2012. 23:32:12 »

P.S Da li je moguce na mjesto usb stika staviti externi hard disk od 500 gb i preko njega gledati filmove i serije ima li ko sa tim iskustva

obično je moguće one koji troše manje od 500mA, veći traže vanjsko napajanje.

uz to je pitanje podržava li ti TV NTFS ili samo FAT32


May the Plasma be with you!

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #554 : 11.07.2012. 17:23:41 »
Kada trebate da skinete neki film koje specifikacije gledate da biste znali da li je sve uredu sa filmom,sinoc sam preuzeo Avatar mislim da zauzima negdje oko 7gb rezolucija slike od 1920x1080 i sto se tice slike za pozelit je ali me onda zvuk zezao pa sam nekako jedva pregledao jer nije usklađen sa slikom,danas sam preuzeo Hitman zvuk je fantastican dok slika i nije nesto nekako mi je ispala previsa tamna  a on je zauzimao oko 4.5gb,nikako ne mogu da podesim da su mi i slika i zvuk na nivou,nije mi mrsko cekat da skine film jer skida negdje oko 2-2.5mb po sekundi ali me nervira sto ne mogu da skinem usklađen film,serije skidam od 1.5 gb rezolucije od 1280x720 i nemam nikakvih problema kako sa slikom tako ni sa zvukom

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #555 : 12.07.2012. 13:44:02 »

gledaš da je release od neke poznate scene grupe jer tu vlada "borba" i ismijavanje drugih - ako se slučajno nešto krivo dogodi s materijalom odmah ide "atomski s desna" - NUKED - i  netko drugi postavlja ispravno.

ti bi prvo trebao pregledati moje postove u ovoj temi te temeljem pročitanog prestati nepotrebno skidati fullHD materijal i ako se držiš provjerenih izvora nećeš imati problema.

99% sync greška je nastala u tvom TV (osim ako je indie release, onda može biti svega pa i diranja u sliku)

May the Plasma be with you!

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #556 : 12.07.2012. 15:30:45 »
Dok sam bio na starom dobrom axxu nisam nikad imao problema ni sa slikom ni sa zvukom,sto se tice hd materijala primijetio sam najvise publicHd pa sam njih najcesce i skidao i kako kad nekad super odrade a nekad i uprskaju,dosta je jednostavnije bilo skidati divix format i tad sam rijetko kad mogao skinuti losu kvalitetu,na hd-u je to izgleda malo drugacije ali polako skontat cu ja vec ko mi lezi,tebi hvala jos jednom na odgovoru

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #557 : 21.08.2012. 17:49:52 »
Primijetio sam da mi fajlove koji su u avi formatu tv ne ocitaje sa usb-a dok mp4 ili mkv bez problema ocita,vecina filmova mi je u avi formatu pa me zanima da cega je to tako,zanimljivo da zvuk sa filma i titl ocita dok video ne podrzaje

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #558 : 22.08.2012. 00:48:47 »
Ulazim ja danas u supermarket kad ono direktno u oci me gleda LCD od 42 inca a ispod pise 399 evra  :o Pridjem ja kad ono na tv-u pise TELEFUNKEN, sve dzidza bidze, garancija 2 godine! E sad odem ja na sajt Telefunkena tamo ni traga ni glasa o sekciji sa televizorima  :nindza Ima li neko iskustva sa ovim televizorima, sa markom?

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #559 : 22.08.2012. 01:41:32 »

To je nekada bila kvalitetna marka (evropska), al' prije 10-ak godina (mozda i vise) propala i kupili ih neki Kinezi. I sad oni prave i sastavljaju, a prodaju pod tim imenom  :dash

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #560 : 25.08.2012. 19:01:21 »
Evo sam pročitao zanimljiv članak o tome kako nas marketingaši varaju sa specifikacijama kod prodaje TV-a, pa ću ga podijelit s vama...

Napisao: Saša

Milijunski kontrast, inflacija herca, savršeni vidljivi kut – istina, ili bezočna laž? Što se krije iza inflatornih brojki nove generacije LCD i plazma televizora,
te kako se u sve to uklapa LED tehnologija…

Donedavno smo se divili LCD televizorima s kontrastom od 1000 : 1. Današnji rekorderi po tom pitanju deklariraju 15.000.000 : 1.

Ima li zaista 15.000 puta bolji kontrast? Može li se LCD televizor gledati iz kuta od 178 stupnjeva? Što se krije iza 100 Hz, 200 Hz te Panasonicovih 600 Hz?
Je li plazma zastarjela tehnologija? Pitanja ima bezbroj, a brojke su tu da – zbunjuju. Ali sve to pada u vodu kada se maretinških šarenih laži dohvate stručnjaci
s Preporucamo.com portala i rasture mitove s ambalaža i oglasa.

Naravno, nismo tako naivni da specifikacije shvaćamo doslovno, oduvijek smo ih čitali s oprezom.
No, sada su zaista prevršili svaku mjeru. Kratko i jasno: čak bi i naši političari mogli štošta naučiti o lažima iz svijeta marketinga TV proizvođača.

Kontrast

Kontrast – omiljeno igralište markentigaša. Definira se kao omjer svjetline bijele i crne boje na televizoru.
Ukoliko TV svijetli s 300 cd/m2 za bijelu boju, te 0,5 cd/m2 za crnu boju, njegov je kontrast 300/0,5. tj. 600 : 1. Naravno, veća brojka je bolja,
no LCD paneli imaju nativni kontrast oko 5000 : 1 i to za najbolje PVA matrice mjereno po ANSI metodi, s crno bijelom šahovskom pločom na ekranu.


Do inflacije brojki došlo je uvođenjem pametnog upravljanja pozadinskim osvjetljenjem ekrana – tzv. dinamički kontrast,
te mjerenjem on/off metodom (mjeri se prvo cijeli svijetli ekran, pa cijeli crni – a to u praksi gotovo ništa ne vrijedi…). Kad je većina slike tamna,
zatamnjuje se i pozadinsko svjetlo, i obrnuto. To ima za posljedicu svjetliju bijelu, i tamniju crnu, no zapravo samo kvari sliku – promjena svjetline se vidi,

iritira i slika stalno varira od tamne do supersvijetle, zavisno od kadra.

Relevantan podatak o kontrastu daje jedino ANSI mjerenje nakon kalibracije, a te brojke se kreću od 1000 : 1 do 6000 : 1.
Istina je da je tek uz pomoću direct LED dioda s lokalnim zatamnjenjem moguće  dobiti beskonačan ANSI kontrast kod LCD televizora.

Gle čuda, u silnim marketinškim brojkama nitko nigdje ne spominje nekakav ANSI kontrast.

Dakle, milijunske brojke ne znače baš ništa, posebice kod jeftinijih brandova. Deklarirani kontrast može poslužiti tek da usporedite televizore iste tvrtke,
po načelu više je bolje. No, i to je nešto, zar ne…

Vidljivi kut

LCD tehnologija ima uzak vidljivi kut, što znači da se kvaliteta slike mijenja (na lošije, naravno) ukoliko TV gledate iskosa,
umjesto da sjedite točno ispred njega. Najlošiji vidljivi kut imaju TN matrice (ne koriste se kod televizora, ali prevladavaju u svijetu PC monitora),
slijede MVA matrice, dok su najbolje PVA i posebice IPS LCD matrice i njihove podvrste.



Problem je što proizvođači taj podatak u pravilu ne deklariraju, no zato se hvale vidljivim kutom od 176 stupnjeva (MVA), ili čak 178 stupnjeva (PVA, IPS).
Sjajno, zar ne? Kut od 180 stupnjeva znači da niti teoretski ne možete ništa vidjeti, jer gledate sliku točno s boka televizora.
No, u praksi, vidimo da je dovoljno pomaknuti se jedno ili dva mjesta na trosjedu ispred televizora, pa da se slika vidljivo pokvari.
Kad je više ljudi na trosjedu oni na krajevima gledat će bitno bljeđu sliku, a crna boja postat će sivkasta.

178 stupnjeva? Govorimo o otklonu od 30-40 stupnjeva…

A što je s obećanih 178 stupnjeva vidljivog kuta?

Pogađate, radi se o načinu mjerenja. A on definira vidljivi kut, pod kojim je kontrast 10 : 1. Vratite se sad malo na dio o kontrastu,
pa se prisjetimo da današnji TV-i bez problema ostvaruju realnih 2000 : 1 ili više, pa nije teško zaključiti što znači podatak o vidljivom kutu uz kontrast od 10 : 1.

Ništa. Bilo bi bolje da se definira vidljivi kut pod kojim još ne dolazi do vidljive degradacije slike, no to se – naravno – ne dopada proizvođačima.
Tko želi deklarirati vidljivi kut od 30 – 40 stupnjeva?

Za usporedbu, plazme taj problem uopće nemaju – kod njih se slika ne mijenja s kutom gledanja, dakle vidljivi kut im je savršen.
Kod LCD-a, tek IPS tehnologija omogućava nesmetano gledanje s 30-ak stupnjeva, bez vidljivih anomalija u slici.

Vrijeme odziva

Slično vrijedi i za vrijeme odziva, no poštedjet ćemo vas tehnikalija i objašnjavanja. Spomenimo samo da vrijeme u milisekundama prosječnom korisniku
ne znači baš ništa, osim da je manje, bolje – tj. da je ekran tada brži, pa manje zamućuje sliku u brzim kadrovima. Stoga se i ovdje mnogo bolje osloniti
na rezultate priznatih testova, poput recimo HQV benchmarka, i motion resolution testa.

Ideja je jednostavna, i svima razumljiva: FullHD televizori, bez obzira na tehnologiju, mogu bez problema prikazivati statičnu sliku s 1080 linija.
No, kod kretanja dolazi do zamućenja zbog tromosti matrice, pa tako kod LCD-a bez 100 Hz u tom slučaju vidimo samo 300-ak linija, uz 100 Hz oko 600 – 700 linija, 200 Hz do 900.

Plazme postižu od 900 linija do 1080 linija pokretne rezolucije.

Drugim riječima, oštrina LCD televizora, i kod prikazivanja najfinijeg Blu-ray signala, u brzim scenama (skroliranje slike, recimo)
pada na oštrinu usporedivu s DivX ili čak starih VHS filmova, ako nema 100 Hz procesor!

Ogledalce, ogledalce…

Primjera muljanja ima još, pa čak i tamo gdje nema brojki. Teško je ne osvrnuti se na reflektivne ekrane.

Naime, LCD matrica je mat površine, pa gotovo da i ne reflektira okolišnju svjetlost (plazme i CRT televizori imaju staklo, koje uvijek više ili manje „špiglira“).
No, većina proizvođača stavljaju dodatan reflektivni premaz, koji poboljšava dojam boja i kontrasta, ali uz cijenu jake refleksije okoline, što živcira.
Tu praksu poznamo s računalnih LCD monitora, te posebice s prijenosnih računala. Danas je sve češća pojava i stavljanje stakla ispred LCD matrice, i to u top modelima tvrtke…

I dok je njihov učinak stvar ukusa, i smještaja televizora (izbjegavajte prostorije s mnogo direktnog svjetla) svi redom, manje ili više,
drastično pojačavaju refleksiju okoline. Paradoksalno je da te premaze zovu – antireflektivni . Možda su ih trebali nazvati superreflektivni…

Novi trik su takozvani LED televizori. U to je Samsung uložio ogromne novce 2009., na račun marketinga i dizajna osvojio 90% tržišta i
postao svjetski proizvođač broj jedan. Čestitamo – i to s proizvodima koji donose lijepu maržu…

No, Samsung je dobio po nosu od britanskog Advertising Services Authority, koji im je zabranio reklamiranje LED televizora. :murija:
Nimalo neobično, jer LED televizori ne postoje, niti će ikada postojati – radi se zapravo o klasičnim LCD televizorima s LED diodama
za pozadinsko osvjetljenje, umjesto uobičajenih CCFL lampi (fluorescentne žarulje).

Ekvivalentno toj logici mogao bi primjerice Quadro započeti marketinšku kampanju s revolucionarnim CCFL televizorima…

No, nisu proizvođači uvijek jedini krivci. Ponekad je dovoljan neinformiran novinar, pa da krenu glasine koje je, unatoč evidentnoj gluposti,
nemoguće zaustaviti. Recimo, da plazma televizorima može iscuriti plin pa se moraju puniti nakon nekog vremena
(naravno, oboje je nemoguće i apsolutno netočno) ili da plazme kraće traju (traju jednako ili dulje od LCD televizora, od 60.000 do 100.000 radnih sati).

Kratko i jasno: specifikacije televizora su gotovo potpuno beskorisne. No čini se da polako i proizvođačima stiže iz pozadine u glavu činjenica da im
nitko ništa ne vjeruje. Pa su napravili malen, ali lijepo pomak: sve češće kontrast navode opisno – mega, giga, infinite. Bolje i to nego brojka ispred hrpe nula,
koje je pravo umijeće prebrojati…

Izvor: Preporucamo.com
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #561 : 25.08.2012. 22:32:35 »
i ja baš maloprije

vrlo dobar članak


no sve sam vam to već ranije napisao u nastavcima, a i opširnije  ;D


PO - tehnološki lider, od prijevoda do tehnike - sve na jednom mjestu

May the Plasma be with you!

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #562 : 26.08.2012. 10:06:07 »
Plazma rules  :naklon:

Neki dan u butigi kod naših soseda gledao Bolta na ovoj telki


LG 60PA5500 i mogu reći da sam ostao fasciniran...
imaju na zalogi i LG 60PA6500 ma da ja ne vidim neku razliku a i cijene su im iste. 999,99 €

Samo još da nekako ženu "fasciniram" :rose: i to je to  ;D


P.S. Gledam potrošnja mu je 175W dok ova moja stara 50" kanta cucla 550W :o


 
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #563 : 27.08.2012. 02:20:14 »

kod nas je nekih 9890kn, baš sam i ja slinio (a žena  :bokser)

taman na mojih 2,8m
May the Plasma be with you!

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #564 : 14.10.2012. 14:32:31 »
Evo sad da se ispravim, nažalost u zadnje vrijeme mi ne čita neke x264 fajlove. Tačnije samo fajlove od ASAP-a. Nevjerojatno ali lol, 2hd i druge grupe za x264 ( na koji sam u zadnje vrijeme prešao prije svega zbog veličine ) mi idu odlično ali ASAP ni naopako. Zadnji primjer mi je Eureka.S05E06.HDTV.x264-ASAP, evo u spojleru karakteristike fajla pa ako može neko stručniji da mi kaže u čemu je problem.
Hvala.
A meni neće na TV-u otvoriti Red Dwarf 10x02 Fathers And Suns HDTV x264-FoV. :cupam-kosu

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #565 : 14.10.2012. 16:13:24 »
Evo sad da se ispravim, nažalost u zadnje vrijeme mi ne čita neke x264 fajlove. Tačnije samo fajlove od ASAP-a. Nevjerojatno ali lol, 2hd i druge grupe za x264 ( na koji sam u zadnje vrijeme prešao prije svega zbog veličine ) mi idu odlično ali ASAP ni naopako. Zadnji primjer mi je Eureka.S05E06.HDTV.x264-ASAP, evo u spojleru karakteristike fajla pa ako može neko stručniji da mi kaže u čemu je problem.
Hvala.
A meni neće na TV-u otvoriti Red Dwarf 10x02 Fathers And Suns HDTV x264-FoV. :cupam-kosu
Ja sam sa LG stranice skinuo novi update i sad mi sve otvara, osim naravno DTS zvuka.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #566 : 09.11.2012. 18:14:00 »
Do cega bi moglo biti da mi titl koji se nalazi na stiku i ubacen u lcd tv ne ocitaje,neke hoce ali neke nece pa zbog cega bi to moglo biti.Pokusao sam da stavim ime filma i titla jednakim ali ne uspijeva opet da ga ucita.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #567 : 09.11.2012. 23:28:40 »
Mislim da mora biti titl snimljen kao *.srt.

Također neki TV ne učitavaju titl automatski već moraš ručno pokrenuti titl.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #568 : 10.11.2012. 00:42:46 »
Mislim da mora biti titl snimljen kao *.srt.

Također neki TV ne učitavaju titl automatski već moraš ručno pokrenuti titl.

upravo je zbog toga bio problem taj nastavak srt,sad hoce hvala  :rose:

I usput da li postoji velika razlika između 1080p i 720p na 32 inca tv-u.Posto samo skidam filmove koje rade yify jer sam prezadovoljan kako slikom tako i malom velicinom da li bi onda umjesto 700 mb bilo bolje da skidam 1080p od nekih 2 gige naravno ako je drasticno bolja kvaliteta.
« Zadnja izmjena: 10.11.2012. 14:52:27 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #569 : 25.12.2012. 00:13:56 »
Uđoh u HD klub, uzeo sam Samsung 32ES5500  drinks

Spoiler for Hiden:
Dijagonala ekrana: 32`/82cm
Format ekrana: 16:9
Rezolucija: 1920 x 1080
Smart TV
Dinamički kontrast: Mega Contract
Picture Engine: HyperReal Engine
Wide Color Enhancer Plus
Audio: 
Dolby: Dolby Digital Plus / Dolby Pulse
SRS: SRS TheaterSound HD
dts 2.0 + Digitalni izlaz
Zvučni izlaz (RMS): 10W x 2
Karakteristike: 
ConnectShare™ (USB2.0): film
Anynet+ (HDMI-CEC)
Channel List USB-Clone
Automatsko pretraživanje kanala
EPG
Teletext (TTX)
OSD Language
Auto Volume Leveler
Automatsko isključivanje
Sat & On/Off Timer
Sleep Timer
Game Mode
Picture-In-Picture: 1 tuner PIP
Sistem: 
HD Tuner ugrađen
DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T/C
CI+
Priključci: 
HDMI: 4
USB: 2
Komponentni ulaz (Y/Pb/Pr): 1
Kompozitni ulaz (AV): 1 (Common Use for Component Y)
Digital Audio izlaz (Optički): 1
PC ulaz (D-sub): 1
CI Slot: x1
Scart: x1
RF ulaz (Terrestrial/Cable Input): 1
Slušalice: 1
PC Audio ulaz (Mini Jack): 1
DVI Audio ulaz (Mini Jack): 1 (Common Use for PC Audio)
Potrošnja u radu/stand-by: 80W / ispod 0.3W
Boja: crna
garancija 2godine

Sad sam uzeo manji tv za manju sobu, a kad bude viška para uzeću i jedan od 40" za veću sobu. Tv je odličan, slika perfektna, uglovi gledanosti jako dobri. Internet još nisam spojio, moram da vidim da li može običan wifi adapter, a ne skupi Samsungov. Takođe ima podršku za miša i tastaturu, nadam se da bar to može obično (jeftino  ;D )

Ako je nekom bitno, platio sam 400 evra, kod švercera, inače košta dosta više u redovnoj prodaji, obično 80-120 evra više, a negde čak i dosta više.

http://relianttv.s3.amazonaws.com/p/l/UE32ES5500.jpg

Tags: