Autor Tema: Torchwood  (Posjeta: 26557 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline savica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Ovisnik o fantastici
Odg: Torchwood
« Odgovor #60 : 11.09.2011. 22:54:57 »
Slažem se Ima Nas........
Treča sezona bila je mrak, a četvta će pričekati još malo i nadam se......

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #61 : 11.09.2011. 23:01:40 »
Da znaš kakva je četvrta, ne bi čekala(o?) ni sekunde.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Matricar

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
    • Vila Design
Odg: Torchwood
« Odgovor #62 : 15.09.2011. 01:14:39 »
ja čekam prevode, čim budu počinjem sa gledanjem jer vjerujem da četvrta sezona odlična  ;)

Offline miodrag75

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: Torchwood
« Odgovor #63 : 18.09.2011. 14:15:59 »
Nisam trebao da gledam orvu epizodu sad mi se gledaju i sve ostale epizode u 4 sezoni,ova sezona produkcijski nema veze sa ostalim sezonama razbili su ga

Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Torchwood
« Odgovor #64 : 19.09.2011. 17:22:14 »
Normalno, kad su franšizu prodale Amerima.

Offline Shieldmaiden

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Torchwood
« Odgovor #65 : 19.09.2011. 21:10:27 »
Franšiza nije prodata, nego je u pitanju koprodukcija.
Četvrta sezona je, nakon odlične treće, veliko razočarenje. Mnogo potencijala i zanimljivih ideja, sporednih glumaca sa geek cred-om i tu i tamo koja dobra epizoda (naročita ona koju je pisala Jane Esperson) i fuck yeah! scena. Međutim, atmosfera neujednačena, ton pogrešan, muzika je strahovito kvarila neke scene, Jack Harkness upropašten kao lik. Ja razumem da je Jack nakon crnih događaja iz Children of Earth postao mračniji, ali potpuno je izgubio ono što ga je činilo zabavnim likom. I od kada je on ekskluzivno gej? Koliko se sećam, on bi trebalo da je omniseksualan.
Shvatila sam da je Russel T. Davies potpuno pogrešan čovek za showrunnera ove serije. Treba im neko kao Mofat.
« Zadnja izmjena: 19.09.2011. 21:12:20 Shieldmaiden »

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #66 : 20.09.2011. 13:05:10 »
Džek nije "ekskluzivno gej". U trećoj sezoni se to najbolje videlo
Spoiler for Hiden:
Ima i dete i unuče
. Jednostavno Gej zajednica je verovatno jedan od glavnih finansijera serije, pa se njegovo pederisanje tu propagira. Meni je četvrta sezona najbolja do sada.
E sad, što se tiče omniseksualnosti... šta bi to bilo??? Čuo sam za homo, hetero, bi, trans pa čak i za metro seksualce (ovi zadnji nisu seksualna orijentacija) ali omni mi je nešto novo.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Torchwood
« Odgovor #67 : 20.09.2011. 14:35:12 »
Panseskualnost (poznata još kao omniseskualnost ili poliseksualnost) odnosi se na seksualnu privlačnost prema svim spolnim identitetima i biološkim spolovima. Neki panseksualci sebe nazivaju spolno slijepima, na način da je spol nebitan i nevažan u odlučivanju dali će im netko biti privlačan ili ne. Panseksualnost može značiti i privlačnost prema osobnosti osobe više nego o fižičkom izgledu ili spolu.

Ideja panseksualnosti namjerno odbacuje činjenicu da postoje samo dva spola, zato jer su panseksualci otvoreni za veze s osobama koje se ne identificiraju niti kao žene niti kao muškarac.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #68 : 20.09.2011. 14:44:39 »
Nešto kao privlačnost prema Asarijima iz Mass Effect Serijala?? :P
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Torchwood
« Odgovor #69 : 20.09.2011. 14:46:14 »
Taj fazon. :P

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #70 : 20.09.2011. 19:27:54 »
Panseskualnost (poznata još kao omniseskualnost ili poliseksualnost) odnosi se na seksualnu privlačnost prema svim spolnim identitetima i biološkim spolovima. Neki panseksualci sebe nazivaju spolno slijepima, na način da je spol nebitan i nevažan u odlučivanju dali će im netko biti privlačan ili ne. Panseksualnost može značiti i privlačnost prema osobnosti osobe više nego o fižičkom izgledu ili spolu.

Ideja panseksualnosti namjerno odbacuje činjenicu da postoje samo dva spola, zato jer su panseksualci otvoreni za veze s osobama koje se ne identificiraju niti kao žene niti kao muškarac.

bisex  :facepalm

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Torchwood
« Odgovor #71 : 20.09.2011. 20:21:05 »
Ne bas, bar wiki kaze tako... imas tamo ceo teks pa citaj ako te ne mrzi.

Offline Shieldmaiden

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Torchwood
« Odgovor #72 : 20.09.2011. 22:14:36 »
Džek bi kresno čoveka, ženu, vanzemaljca, ameboida, da citiram "Jack would fuck anything gorgeous"... . Mislim da je njegovo ograničavanje na mužjake homo sapiensa rezultat toga što je Russel T. Davies, showrunner serije, obožavatelj istih. Ne smetaju meni gej elementi uopšte, nego to što je Džek ovako manje interesantan. Jedostavno, više volim originalnog Moffatovog Džeka koji flertuje sa svim živim i mrtvim.

Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Torchwood
« Odgovor #73 : 22.09.2011. 10:58:50 »
Da, moja greška, nije prodaja nego koprodukcija. Sad da je Jack postao čisti gay ne iznenađuje, kad su prste umješali ameri. Taman su nekako prihvatili homoseksualnost i ne skaču do plafona, vi bi njima sada uterali Jacka, koji bi ga utero u sve šta ima barem jednu rupu. Čekajte deceniju do trideset, da ameri to upišu u listu politične korektnosti.

Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Torchwood
« Odgovor #74 : 28.09.2011. 09:17:12 »
Reskirat ču ljutnju admina i ostalih vlasti i svejedno pitati, dal da čekam prijevode ili da odustanem i idem gledati sa engleskimi? Zahvalan sam svim borcima, koji za nas ljenštine prevodu ali vidim, da ova serija nikome baš ne miriše, pa me stoga samo zanima.  pionir

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #75 : 28.09.2011. 15:07:10 »
Slobodno gledaj sa eng. prevodima. Prevoda neće biti. Odnosno, moglo bi se desiti da se pojave ali se niko nije toga prihvatio. Tako da ne nadaj se ili čekaj još cca godinu dana, a onda resetuj ADSL ruter, napravi novi nalog i opet pitaj.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Torchwood
« Odgovor #76 : 28.09.2011. 21:02:28 »
Eto, to je sve što me zanimalo. Ajmo sa engleskimi.
Šteta što nemam ADSL routera, rasvetlili me, teram net na svijetlost.  smileyNO1  :andjelak

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Torchwood
« Odgovor #77 : 28.09.2011. 21:15:03 »
Hoce da ti kaze da ces da dobijes bananu zbog ovakvih pitanja! :P

Mozes opusteno da gledas i bez prevoda, za razliku od predhodnih sezona nema/ima jako malo britanskog slenga (bar je meni ovo pre bio broblem). :)

Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Torchwood
« Odgovor #78 : 29.09.2011. 15:59:38 »
Meni je engleski engleski čak i draži, problem mi je, da imam malu dijecu i jako loše čujem a sa engleskim podnapisima mi je smiješno gledat. Preživjet ču.  :)

Razumio sam ono o banani. :andjelak

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #79 : 30.09.2011. 13:00:12 »
Naravno, niko ti neće zameriti ako uzmeš da prevedeš koju epizodu, štaviše, predložio bih da napravimo zajednički aranžman, pa prevedemo po 15 minuta jedne epizode, nas nekoliko (ja nemam više vremena za prevođenje od 15 min po epizodi, probao sam i ustanovio da mi za to treba oko sat vremena, a posle nemam više volje. Zbog toga se još više divim full prevodiocima)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Torchwood
« Odgovor #80 : 03.10.2011. 15:01:06 »
Hočeš lektorirati moj Slovensko - Hrvatsko - Srpski?

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #81 : 03.10.2011. 15:34:03 »
Sa zadovoljstvom, obzirom da sam rođen i odrastao u Hrvatskoj, a već 18 godina živim u Srbiji, samo treba da se dogovorimo koji će to jezik biti (mada meni više odgovara Srpski)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Torchwood
« Odgovor #82 : 03.10.2011. 20:21:38 »
Što če izač, mene niti ne zanima puno, za čitanje mi idu oba, iako mi je hrvatski bliže, pošto sam dosta dugo proveo na brodima sa Hrvatima.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #83 : 03.10.2011. 23:03:00 »
onda smo se dogovorili, ti odradi crnački posao, a ja profesorski i svi srećni :)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline savica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Ovisnik o fantastici
Odg: Torchwood
« Odgovor #84 : 28.10.2011. 23:01:25 »
Hvala shrvoic na prijevodu 4x02. Čovječe potpiši svoj prijevod unutar titlova, pa ipak si se ti namučio sa dosta zeznutim britanskim engleskim i njihovim slengom. Izvrstan posao i nastavi tako. clapp

Offline toponipi9

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #85 : 11.11.2011. 18:19:28 »
Poćeo sam gledati ovu seriju i zadovoljan san, iako nisan ljubitelj ovih SF žanrova. Zna li slućajno tko hoće li biti još sezona ili je 4. zadnja???  smileyNO1

Offline djoksb86

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Torchwood
« Odgovor #86 : 11.11.2011. 19:22:36 »
dali iko zna sta je ovo
Torchwood: Web of Lies

Offline Dreammaker

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Torchwood
« Odgovor #87 : 11.11.2011. 22:33:06 »
Nije se "shrvoic" bas mnogo namucio.Ceka da izadje Klenov prevod na jednom drugom sajtu, pa ga prepise.
« Zadnja izmjena: 11.11.2011. 22:40:03 Dreammaker »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #88 : 11.11.2011. 22:40:24 »
Nije ga prepisao, već prebacio bez ikakvih intervencija. Identičan je originalu. Titl zadovoljava minimalna pravila ovog sajta i još je uz to ostavio potpis originalnog prevoditelja.

Offline ixenio

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
Odg: Torchwood
« Odgovor #89 : 06.04.2012. 21:28:51 »
Hvala Kliu na prijevodima za zadnje 3 epizode 4 sezone
Bibere humanum est, ergo bibamus - Piti je ljudski, zato pijmo

Tags: