Autor Tema: The Night of the Following Day (1968)  (Posjeta: 1072 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The Night of the Following Day (1968)
« : 22.04.2016. 00:47:43 »

Opis:
Mlada bogatašica (P. Franklin) slijeće na pariški aerodrom gdje je čeka vozač (M. Brando) s luksuznim automobilom. Vozač Bud ustvari je kriminalac koji je sa svojim partnerima pomno isplanirao otmicu djevojke kako bi od njezinog bogatog oca zatražili otkupninu. U početku se sve odvija po planu. Bud odvozi djevojku u napuštenu kuću gdje će je neozlijeđenu držati do isplate novca, no vrlo brzo stvari počnu izmicati kontroli. Budova ljubavnica Vi (R. Moreno) uzima drogu i zbog toga postaje nepouzdana, a sadistički nastrojeni Leer (R. Boone) ponaša se nasilno prema otetoj djevojci. Što je najgore, u susjedstvu živi sumnjičavi policajac koji kao da prati otmičare u stopu. Kako se vrijeme isplate bliži, ukućani postaju sve nemirniji i razdražljiviji, a Bud polako gubi strpljenje i čak razmišlja o tome da odustane od plana...

Izvor: TvProfil

Žanr: akcija, kriminalistički, drama, triler
Zemlja: UK
Jezik: engleski, francuski
Trajanje: 93 min
Režija: Hubert Cornfield, Richard Boone
Scenarij: Hubert Cornfield, Robert Phippeny, Lionel White
Glumci: Marlon Brando, Richard Boone, Rita Moreno, Pamela Franklin, Jess Hahn, Gérard Buhr, Jacques Marin, Hugues Wanner, Al Lettieri, Lucien Desagneaux...

IMDb

« Zadnja izmjena: 22.04.2016. 07:56:36 zkarlov »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Night of the Following Day (1968)
« Odgovor #1 : 28.04.2016. 00:29:18 »
Imao sam visoka očekivanja, ali ispalo prosjek. Loš scenarij, tako da su mi one konfrontacije članova bande kad su im već pomalo počeli pucati dobri odnosi bile slabe. Režija je prosječna. Da je ona bila malo bolja, možda bi mogla spasiti film. Također i onaj komplicirani plan dostavljanja novca. Gluma mi se isto nije svidjela, ni Brando se nije dobro uklopio; bio je samo seksi u onoj crnoj odjeći. Film od ispodprosječnosti spašava zanimljivi završni obračun, ono je baš bilo lijepo snimljeno.
Ne razumijem završnu scenu ...
Spoiler for Hiden:
...kada se oteta cura probudi u istom avionu s početka. Je li sad cijeli film san ili neko zamišljanje kako je moglo biti...?
Čudan svršetak zbog kojeg mi je još malo umanjena vrijednost.
« Zadnja izmjena: 28.04.2016. 13:02:31 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune