Autor Tema: Fudbal, nogomet i još ponešto  (Posjeta: 661062 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6660 : 06.07.2016. 14:41:51 »
Messiju 21 mjesec zatvora...

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6661 : 06.07.2016. 15:18:03 »
"Zatvora" :D

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6662 : 06.07.2016. 15:42:51 »
Baš me zanima koliko bi za taj slučaj zatvora dobila osoba koja nije Leo Messi  ;D
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6663 : 06.07.2016. 15:54:56 »
Dobio onaj Pistorius danas isto za ubojstvo cure 6 godina...

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6664 : 06.07.2016. 15:57:40 »
Spanish penal code: <2 year sentence for 1st offenders may be suspended

2002 study: 98.5% SS, 1.5% jail


Ma Mesi im je platio dugovanja and then some. Ili je ipak on criminal mastermind od 19. godine... ko ce ga znat.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6665 : 06.07.2016. 23:28:43 »
Mislim da će pasti "nagodba" teška oko 4 milke, za njega i oca.
Sa španskim sudskim sistemom nije se zajebavati...
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6666 : 06.07.2016. 23:33:36 »
Vidim kako nije, čim su ga poslali na uvjetnu. Sračunali su da više para na njemu zarađuju kad je na slobodi, a ne u zatvoru.
Mrzim lopatare i limune

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6667 : 06.07.2016. 23:42:03 »
Bato, utaja poreza je vrlo hebena stvar. A ima član da ako je presuda manja od 24 meseca za ovo "krivično delo" ide malo "paprenija" nagodba.  Tako je po zakonu. U svakom slučaju može da bira, ne samo on, nego i bilo ko drugi. Pa šta misliš, kako su popadali mnogi nama poznati "biznismeni". Kad bi humani sudski sistem skandinavskih zemalja bio izložen tolikom stepenu kriminala (70-80% gudre u EU ide preko Španije) i tolikim mutljavinama domaćih i međunarodnih "biznismena" kao u Španiji, raspao bi se za tri dana.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6668 : 07.07.2016. 00:41:01 »
Spanish penal code: <2 year sentence for 1st offenders may be suspended

2002 study: 98.5% SS, 1.5% jail


Ma Mesi im je platio dugovanja and then some. Ili je ipak on criminal mastermind od 19. godine... ko ce ga znat.
Ma kakav Messi, sve su to drugi ljudi. Je, kak da ne da igrač koji svakodnevo trenira, igra dvaput tjedno utakmice taji porez i doma u tišini svojeg doma glumi nekakvog masterminda  rofl rofl rofl rofl rofl




 rofl rofl rofl rofl rofl

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6669 : 07.07.2016. 00:47:27 »
Ma naravno Muldere, on je zaposlio krive ljude, ili je mozda vec sa 19-20 god bio mastermind pa poceo da taji na porezu... ;)

Razlika izmedju Mesija i Madridjana je sto Madridjani nisu prolazili kroz ovaj public shaming da bi se naskodilo slici Mesiju. ;)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6670 : 07.07.2016. 09:11:22 »
Gde god stavis svoj potpis ti si kriv... sad se pravi nevinasce kao nisam cito.... ma ko ga je...e, ja bi ga ostavio da truli u zatvoru malo...

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6671 : 08.07.2016. 23:15:42 »


Daj, molim te, napiši koji je izvor ovoga što si okačio, jer odavno nisam čuo da se neko ovako nalupetao.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6672 : 09.07.2016. 04:19:49 »
Ma naravno Muldere, on je zaposlio krive ljude, ili je mozda vec sa 19-20 god bio mastermind pa poceo da taji na porezu... ;)

Razlika izmedju Mesija i Madridjana je sto Madridjani nisu prolazili kroz ovaj public shaming da bi se naskodilo slici Mesiju. ;)
Marca nam je svima poznata  ;D

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6673 : 12.07.2016. 23:14:01 »
Eh, da... ovo je u stvari pokupljeno sa fejsbuk naloga nekog navijača Barse, i to mesec dana pre izricanja presude, pa me i ne čudi tolika količina gluposti i netačnih podataka. A i sumnjao sam da bi iole ozbiljniji sportski novinar sebi dozvolio tako nešto.

Danas pročitah na isto toliko realnom njuz netu ovo, pa sam se baš nasmejao:  link
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6674 : 13.07.2016. 00:19:12 »
I wwin, kako ti se svidio Umtiti na prvenstvu? Meni jako dobar bio, čvrst i jak u duelima. Jedva ga čekam vidjeti u Barci.

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6675 : 13.07.2016. 01:19:05 »
Super. 25m u danasnje trziste za mladog prospecta je odlicno.
Brz je, nije previsok a odlican u vazduhu. Pas ima fin, i to ne samo zato sto je ima 95% uspjesnosti nego je vise puta probija kroz linije sto je u Barsu must, vidjecemo kakve duge daje jer je tu Maske vrlo dobar.
I Digne ce u Barsu, lijevi bek proveo na pozajmicu u Romu prosle sezone iz PSZa. 16 miliona, svidja mi se sto se Barsa naucila pa dovodi ove mlade koji se mogu prodat posle ako ne valjaju, a ne da budu deadweight kao Matije, Vermalen, Adrijano.
A MaTS sledede godine golman broj jedan.
Znaci, MaTS #1, Umtiti long term zamjena za Maskea, Digne konkurencija Albi i Denis Suarez long term solution. Perfektno za sad, 8/10 transfer period. 8 jer je Alves otisao. :( Velik zadatak za Serdji Roberta i Vidala sledece sezone...

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6676 : 13.07.2016. 01:20:03 »
Digne  rofl rofl rofl

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6677 : 13.07.2016. 01:21:25 »
Dzoni, sto su tacno netacni podaci? :)

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6678 : 13.07.2016. 01:22:37 »
Toliko je los Digne, a forza? :D
Ja se samo sjecam da je dosao kao ozbiljan talenat u PSZ, vidjecemo kako ce se snaci u Barsu. ;D
Nisam ga gleda u Romu, tako da ono, napisi koju recenicu. :)

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6679 : 14.07.2016. 22:03:21 »
Ajmo crni ale!
Miliću treba noge polomit, rijetko hendikepiran igrač.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6680 : 14.07.2016. 22:16:04 »
Ma Digne je debil. A kao igrač je igrač baš za tako neki klub poput Rome, ništa više. Moje mišljenje.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6681 : 16.07.2016. 00:11:30 »
Dzoni, sto su tacno netacni podaci? :)

Kao prvo, uopšte nije tačno da nisu hteli nagodbu nudili su mu, i pre i posle i na kraju je nagodbom i završeno, a medijska hajka je upravo i započeta zato što su ovakvi "pacijenti" koji pokušavaju da dokažu ne-znam-već-šta pokušavali da ga "brane" pišući ovakve gluposti čim je dignuta optužnica i pre nego što je suđenje i počelo. Nemojte ga više tako braniti, k'o boga vas molim!

Dalje, ako je imao 18 godina tada, nema i dalje 18. Valjda je malko odrastao i shvatao šta se dešava i dešavalo.

Ne znam za Ćabija i Kasiljasa, ali za Murinja i Nadal se itekako čulo.

Ovo za princezu Kristinu, rođenu mlađu sestru španskog kralja je bezveze. Ako je iko stavljen na stub srama i medijski izblaćen poslednjih godina to su ona i njen suprug (bivši rukometaš, nije "plave krvi"). Preti joj kazna zatvora od 8 godina, za saučesništvo i neprijavljivanje zloupotrebe fondova i finansijskih malverzacija za "firmu" koju u stvari vodi njen muž! (barem po papirima i odgovornosti funkcije)

Španija i njeno društvo možda imaju gomilu mana, ali dve stvari barem za sada stvarno funkcionišu sjajno zato što imaju sjajan sistem mehanizama koji obezbeđuju njihovo dobro funkcionisanje, a to su zdravstvo i sudstvo. Za potvrdu jednog od najboljih (ako ne i najboljeg) zdravstvenog sistema u svetu su dovoljni konkretni podaci. 2. najduži životni vek u svetu (odmah posle Japana), dostupnost zdravstvene zaštite svima, najkraće vreme čekanja na organe i najveći broj doniranih organa po stanovniku u svetu, najmanja smrtnost novorođenčadi, itd.
Sudstvo je takođe vrlo efikasno, ali to ne može da se dokaže ciframa, osim po broju završenih procesa po stanovniku po godini (1. u EU) što omogućava sistem gde je istražni sudija, vođa tima sastavljenog od policije, forenzičara, agenata, i kasnije državni tužilac često integrisan u jednoj osobi/funkciji, itd. I sudstvo je zaista prilično nezavisno imajući u vidu ogroman stepen korupcije i nepotizma u zemlji. Dokaz za to je upravo i to što kraljevska porodica (da li zbog pritiska medija i sudstva ili nečeg drugog, nebitno) ne sme da se meša ni u kakve sudske procese, pogotovo ovaj sa članicom kraljevske porodice i to je jedan od pokazatelja i razloga zašto sam rekao da se sa njihovim sudstvom nije za zajebavati. I kad nije jednoj princezi ne vidim zašto bi bilo i jednom Mesiju, a pogotovo nekim negovim navijačima koji njegov slučaj pokušavaju da iskoriste za postizanje sopstvenih političkih ciljeva. A imaj u vidu da se još i sam informišem najčešće preko El Paisa, lista koji je oduvek blago levičarske (poput mene) orjentacije.

Ovo za gđu Lapuerta je totalno nisko i bezveze, jer ako ćeš terati mak na konac, apsloutno svakom u Španiji ili bilo gde u sveti ćeš naći nekog člana familije koji je bio neki "činovnik na pogrešnom mestu u pogrešno vreme". Glavu dajem i da je i Mesiju neko bio "Peronista na visokom položaju". I šta onda?

A i ovaj poslednji pasus je bespotrebno komentarisati, jer je sve samo stvar u tome da li neko jeste ili nije dostupan španskim organima gonjena, a ne neke "nebeske pravde". Jeste, odvratni su poreski rajevi i te drparoše koji tamo priajvljuju ofšor firme treba nekako odrati, ali to može samo na međunarodnim nivou. A kakve to veze ima sa tužiocima u Španiji? Nisu oni krivi što je to dozvoljeno i što Florentino može da registruje tamo firmu i sve ih zezne, a da mu ništa ne mogu. Jeste, nepravda je. Ali i Mesi igra u Primeri, i te pare koje zarađuje u Španiji, tu i plaća porez, dakle Španiji. Ništa čudno. Ako neće da plaća porez, neka onda igra za klub u prvoj ligi Kajmanskih ostrva ili Arube, samo bojim se da se tek to upravo njemu neće isplatiti.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6682 : 16.07.2016. 00:52:35 »
https://grup14.com/article/explaining-lionel-messi-s-problems-with-the-spanish-tax-agency

Evo jedam clanak, upravo danas iskocio i ne vodi se Mesi kriminalac-Mesi nevinasce pogledom.

Nesto se ne slazem da se za ostale sportiste toliko culo, a i ovo se proizvelo iz ovih crno-bijelih pogleda na slucaj.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6683 : 16.07.2016. 01:35:55 »
Bravo wwin, upravo to. Dobar članak.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6684 : 16.07.2016. 01:43:43 »
Pa članak je samo malo ublaženo i malo prošireno izdanje onog što je i Mulder okačio. I to opet od strane Barsinog fana, tako da sve što sam već napisao, stoji i za ovo, manje-više.
Samo da razjasnimo nešto nevezano za dalje: Princeza kristina NIJE oslobođena većeg dela optužbi.

Treba samo da uporediš datume, biće ti sve jasno. Upravo je takva reakcija navijača Barse izazvala reakciju novinara i državnog tužioca.
Već sam ti rekao:
Slučaj je tekao kao i svi drugi i sa osnovnim tužilaštvom je i pored negiranja utvrđene krivice oca nagodba već bila gotova. (to je i ovaj napisao) A onda su ovi počeli da ga "brane", u stvari pokušavajući da dokažu neki svoj fazon. E onda je stvar uzeo državni tužilac i...

"Therefore, the threat of prison is commonly used to achieve a deal that avoids the trial and thus accelerates the payment to the Treasury of the defrauded sum. In this case, however, the State Attorney sought the prison sentence, which is unusual."

Samo ne znam šta mu je tu "unusual". Zatvorska kazna i jeste određena za primer, samo što je namerno ostavljena manja od 24 meseca, što znači da je efektivno ostala ista kao i u nagodbi sa osnovnim tužilaštvom, samo što je ovim ubrzana isplata i dato do znanja ovim "braniteljima" da prestanu da se zajebavaju.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6685 : 16.07.2016. 01:46:33 »
Mene eto ne zanima Messi ni ova princeza il šta je već, samo me zanima otkud ti podatak da je Španjolska druga u svijetu po očekivanom životnom vijeku, odmah nakon Japana ?

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6686 : 16.07.2016. 02:06:42 »
Pre neki dan sam gledao neki dokumentarac na TVE o tome.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6687 : 16.07.2016. 02:11:43 »
Prvi glas. I baš me zaintrigiralo i malo sam guglao i ne ispada. Je u nekim popisima pri vrhu, ali nigdje baš tako visoko.



http://www.mytop10.bajweb.com/10-countries-with-longest-live-span/

Skoro svugdje gdje nađem ispadne mi Monako prvi...

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6688 : 16.07.2016. 02:17:30 »
ajde, npr...

http://www.thelocal.es/20150417/spaniards-have-highest-life-expectancy-in-europe

A misilim da su u dokumentarcu pomenuli da su podaci UN za ovu godinu, ili tako nešto.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6689 : 16.07.2016. 02:22:50 »
  rofl rofl rofl rofl

Tags: