Autor Tema: Fudbal, nogomet i još ponešto  (Posjeta: 661050 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6540 : 31.05.2016. 21:53:12 »
Na današnji se dan prije sedam godina moj najdraži igrač iz djetinjstva umirovio, legenda kojoj nije bilo ni u Serie B teško igrati zbog Juvea  srcesmajli



Citat:
“Mislim da su me navijači voleli zbog mog stila igre.”

“Uvek sam davao sve od sebe i ljudi su to videli. Mogli su to da cene.”

“Pomogao sam i kad sam ostao u Seriji B. Bili smo nas petorica. Mogli smo da odemo bilo gde, ali odlučili smo da ostanemo.”

“Tada smo postali besmrtni u očima navijača. Ipak, ja sam mislio da je to normalno. Klub je prolazio kroz teška vremena i samo smo vratili dug klubu. Drago mi je da smo se vratili u Seriju A sledeće godine.”

“Nekada ne treba da mislite na karijeru i treba da slušate srce. Uvek sam imao sve u Juventusu i ništa mi nije nedostajalo. Bila je dužnost da ostanem i u Seriji B.”

“Ne treba da gledate sve kroz kalkulator u glavi. Ukoliko pratite srce ne možete da pogrešite. Ako izgubite sve, bar ste imali dobar osećaj vezano za sebe i to nije greška. Možda je to razlog zbog kog sam u upravi Juventusa.”

“Imao sam talenat, naravno, ali presudni su volja i istrajnost.”

“Kada pratite svoje snove, možete da postignete sjajne stvari i ništa vam nije previše.”

“Uvek sam se zabavljao tokom treninga tako da nisam imao krize.”

“Govorio sam sebi da sam želeo da živim kao normalan dečak. Imao sam neka iskustva van terena, ali ne mnoga. Kajao sam se ponekad, ali kad pogledam unazad, sve je to prošlo.”

“Da, fudbal boli. Nekad sam bio bolestan i iscrpljen. Jedva sam se vraćao kući. Međutim, ako želite da igrate, morate da znate da će boleti. Zeman me je stalno podsećao na to, njegovi treninzi su bili veoma zahtevni.”

“U Juventusu sam morao da se dokažem. Bila je velika motivacija to što moram da pokažem da nisu pogrešili.”

“Kako se moja karijera bližila kraju, želeo sam da igram na određenom nivou i nisam osećao da ću praviti razliku na terenu. Nisam više mogao da budem pokretač.”

“Biti negde dve godine samo zbog plate nije moj stil. Bilo je bolje završiti. Bio sam iscrpljen i završio sam karijeru zadovoljan. Dao sam sve od sebe tako da sam miran.”


http://www.football-italia.net/74888/%E2%80%98our-duty-follow-juve-b%E2%80%99


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6541 : 31.05.2016. 21:56:18 »
Ne znam tko od normalnih navija za tu mafijasku organizaciju. Samo plemeniti Francuzi nadam se da osvajaju.

+1, niti me zanima tko igra za tu prćiju niti se nadam bilo čemu od njih.

Ja ću probati pratiti Italiju no dosta sam razočaran i sa pozvanim igračima i sa samom kvalitetom ekipe. Thiago Motta nova desetka  :facepalm

Ali naravno osim ostalih Juventina, prvenstveno za Gigija da osvoji i Euro koji mu jedini fali osim Lige Prvaka, očito nikako da postane europski prvak ;D A bio po dvaput u finalima ;D

Ako Francuska osvoji također neću imati ništa protiv, naravno, zbog Pogbe, pa i Evre, a i ovako mi je trenutna njihova momčad simpatična. O, da, naravno, i Deschamps, njega obožavam kao trenera i jako bih volio da se jednoga dana vrati u Juve.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6542 : 31.05.2016. 22:45:50 »
Halilović se prodao, Ćorić i Rog nisu :) Glavni razlog zašto su ispred Halilovića koji je da se razumijemo razmažena pizda, al igro je više u La Ligi ove sezone neg Ćorić u HNLu.

Evo Mamić skoro danas pogino...znači napredujemo. Očekujem da se do 2030 vrati stara atmosfera što se reprezentacije tiče :D
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6543 : 31.05.2016. 23:10:35 »
Ne znam tko od normalnih navija za tu mafijasku organizaciju. Samo plemeniti Francuzi nadam se da osvajaju.

+1, niti me zanima tko igra za tu prćiju niti se nadam bilo čemu od njih.

Ja ću probati pratiti Italiju no dosta sam razočaran i sa pozvanim igračima i sa samom kvalitetom ekipe. Thiago Motta nova desetka  :facepalm

Ali naravno osim ostalih Juventina, prvenstveno za Gigija da osvoji i Euro koji mu jedini fali osim Lige Prvaka, očito nikako da postane europski prvak ;D A bio po dvaput u finalima ;D

Ako Francuska osvoji također neću imati ništa protiv, naravno, zbog Pogbe, pa i Evre, a i ovako mi je trenutna njihova momčad simpatična. O, da, naravno, i Deschamps, njega obožavam kao trenera i jako bih volio da se jednoga dana vrati u Juve.

A koji Desamp... Kad lik zove i Zirua i Zinjaka, a ne zove Gameira, Lakazeta... Ja sam vazda za mladost-ludost tako da bih poceo sa Koman-Marsijal-Grizman, a nesto sam siguran da ce pocet sa Ziruom... Pogba je isto sigurica, Paje bi trebao, lik je nevjerovatan, ali vidjecemo moze li da trpi vezni takva dva majstora... mozda ako stave Kantea iza njih...  ;D Mada opet ocekujem Mautidi nekako da se nadje u prve ili Diarra...
Zato im je odbrana TROP, tu nije on kriv, Zouma ACL pokidao, Laporte i Varan se povrijedili...

Mislim da bi mogli Englezi daleko dogurat, samo ako Roj krene sa mladost-ludost i baci Runija na klupu.  ;D
Ovako najveci favoriti - Francuska, Spanija i Njemacka...
Iz sijenke - Belgija, Engleska, Italija

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6544 : 01.06.2016. 13:25:45 »
Random football fact: Maxwell ima 33 titule!  :o Ako ostane u PSZ i nastavi se njihova dominacija, bice prvi da prestigne Giggsa po broju trofeja...  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6546 : 01.06.2016. 23:56:07 »
Slažem se, dalje takvi od Juvea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6547 : 02.06.2016. 19:08:47 »
Zbogom, Alves! Hvala ti na svemu! http://www.goal.com/en/news/722/la-liga/2016/05/31/24108642/farewell-dani-alves-messis-chief-assistant-and-the-best-full

Evo pospanko pogledaj ovaj video.


A njegovo razumijevanje sa Messiem strasno.




Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6548 : 02.06.2016. 19:18:11 »
Pišu da je potpisao s Juveom, znači 90% da dolazi  smileyNO1 Malo iskreno velika plaća za igrača od 33 godina, ali već sam ranije sve rekao što mislim...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6549 : 02.06.2016. 21:10:49 »


Messi, Iniesta, Pike i Biskvit sigurno ostaju, a za Masca jos treba vidjeti.

Citat:
Dani: "Odlazim, ali vratit ću se. Ja sam vječiti Culé."

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6550 : 02.06.2016. 21:47:35 »
Maskerano ce ostati. :)


Dani Alves je brat!!! Najbolji bek/vezni/krilo ikad, jedna od najboljih kupovina Barselone u istoriju!

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6551 : 02.06.2016. 22:01:21 »
A Juve se nakupovao ili bolje rečeno nadovezao Brazilaca ove sezone, više nego prijašnjih šest godina i to tri puta. Sad me baš zanima kako će to izgledati i hoće li Licht i dalje imati prednost na desnome beku tj. onoj desnoj poziciji u 3-5-2 ili će Alves biti prvi izbor.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6552 : 02.06.2016. 23:27:25 »
A Juve se nakupovao ili bolje rečeno nadovezao Brazilaca ove sezone, više nego prijašnjih šest godina i to tri puta. Sad me baš zanima kako će to izgledati i hoće li Licht i dalje imati prednost na desnome beku tj. onoj desnoj poziciji u 3-5-2 ili će Alves biti prvi izbor.

Dako se Max makne od smaracke 3-5-2. :P Ima potencijala... :)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6553 : 02.06.2016. 23:29:00 »
Zašto je to smaračka formacija? Prati malo Juve pa ćeš vidjeti da uopće ne igra smarački.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6554 : 02.06.2016. 23:55:28 »
Nisam mislio na Juve, no generalno na tu formaciju. Onako u teoriji moze proci, u praksi ne i jedino se forsira u Italiju.

A i Juve ponekad igra smaracki s njom, gleda sam neke utakmice protiv Lacija (prvenstvo, kup) pa i sa Fiorentinom, branjenje i kontra, meni je to dosadno kao i citav Italijanski fudbal...

Mada sto jes jes, 3-5-2 prolazi u Seriu A i to Max fenomenalno koristi, a za razliku od Kontea naucio je da u Evropu mora vise da se adaptira i da mijenja pristup.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6555 : 03.06.2016. 00:25:30 »
Da, slazem se. Zato i rijetko gledam talijanski nogomet dok ga prije nisam propustao.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6556 : 03.06.2016. 00:33:49 »
Juve niti se brani niti dosadno igra, uostalom branjenje i biti dobar u obrani nije isto.

Znači ne vjerujem što si sad rekao, da se Juve brani protiv Lazia i Fiorentine hahahaha.

Evo pa sam si uzeo malo da pogledam baš tko je uopće igrao u toj kup utakmici jer Juve nikada niti ne igra s prvom postavom u kupu niti je to bila izolirana utakmica da bi iz bilo kojeg razloga igrali s udarnom postavom i jurcali ih razbiti.



Osim što tradicionalno u kupu ne igra prva postava, također je i primarni cilj bila utakmica protiv Rome nekliko dana kasnije.

Iduće gledam postavu, Bonucci, Pogba, Marchisio, Chiellini jedini prvotimci koji su startali uz Lichta koji je pola-pola sa Cuadradom.

I onda statistika: U kojoj se Juve navodno branio i igrao samo na kontre, na najdosadniji mogući način, naravno.

Ova Fiorentina je pretpostavljam zadnja utakmica u kolu u kojem se osigurao naslov prvaka, znači i iz toga je zaključivanje kako se radi o dosadnoj postavi i kao čitav talijanski nogomet, u utakmici koja je bila puna prigoda, tri gola, promašen jedanaesterac na samom kraju i prečka Kalinića u zadnjoj minuti.

I treće uzvrat protiv Lazia kod kuće i glatkih 3:0 uz potpunu statističku dominaciju:

Bubnuo si iz vedra neba da je 3-5-2 smaračka formacija jer eto igra je Juve, a Juve je talijanski klub pa naravno Talijani ne znaju ništa drugo osim braniti se i valjda kad igraju međusobom samo se brane obje ekipe i smaraju. Ukratko, glupost. Mogu čak možda i popušiti da je Juve više prepustio inicijativu protivniku pogotovo u ovom drugom dijelu sezone kad bi Hernanes igrao ili Hernanes i Lemina zajedno u vezi, pa ajde neka bude dok nema Marchisia, ali reći da je 3-5-2 smaračka postava je totalna glupost. Pa Juve je u sezoni 2011./12. kada je Conte prvi puta uveo tu postavu bio u top 5 u ligama petice po posjedu lopte i po broju udaraca prema protivničkom golu. Da se radi o klubu iz bilo koje druge države ne bi tako pričao, a ovako je to obična predrasuda da se Talijani samo brane.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6557 : 03.06.2016. 00:39:23 »
Dobro to za branjenje, ali ne mozes reci da je glupost ako netko misli da igra dosadno. Ako mu je dosadan talijanski nogomet, ne vidim kako je to glupost jer se tu radi o subjektivnom dojmu. Pa da pitas ne znam, tisucu ispatinika gdje se igra najdosadniji nogomet iz liga petice, ja sam siguran da bi talijani bili prvi. I tako je kroz povijest uvijek bilo. Njihove taktike i slicno. U vecini slucajeva talijani nikad nisu igrali atraktivno. To je onak, opceprihvaceno.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6558 : 03.06.2016. 00:50:01 »
Pa dobro to je više i etiketirano da to što su dobri u obrani znači da je i dosadno. Ja recimo volim taj način igre gledati i iako gledam vrlo rijetko neke druge utakmice osim Juvea, ove sam godine više puta upalio utakmicu tipa Empoli-Sassuolo nego bilo koju drugu ligu i nisam zaspao od dosade jer su se oboje branili i igrali na kontre.

Mislim to je obična etiketa da Talijani ne znaju ništa drugo osim igrati obranu i da ne zabijaju golove i onda se svako malo dogodi da imaš neku talijansku ekipu koja igra super atraktivno po toj definiciji ili da Serie A završi druga po postignutim golovima od liga petice no etiketa ostaje koliko god bila netočna.

Ne mogu si zamisliti u kojem bi svijetu Juve igrao bunker protiv npr. Liverpoola kao što je to Chelsea učinio prije dvije godine, ali jbg Chelsea je engleski klub ipak se tamo igra super aktraktivno i njihov bunker je super zanimljiviji od talijanskih smarača koji samo obranu igraju jedni protiv drugih. Ali stvarno, možda ja čak i te Talijane ne gledam dovoljno u Europi eto recimo da nemaju doma protiv koga igrati bunker i onda se zadnje sjećam Milanovog bunkera protiv Barce i ranije Interovog tj. Mourinhovog.

A to da je subjektivan dojam se slažem, ali Talijane se etiketiralo kao dosadne koji se samo brane i onda ekipa misli da se oni uvijek brane i još pogotovo tako nešto reći za Juve je apsurdno. Meni osobno je nešto najdosadnije bilo kad je Barcelona imala 75% posjeda lopte i kad su se non-stop dodavali i praktički ušetavali u gol s loptom, jbg.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6559 : 03.06.2016. 01:52:45 »
Uh, dje mu udarih na Juve...  ;D


3-5-2 je smooooooooooor. Ka sto rekoh, to u teoriju izgleda dobro, kad si u odbranu prebacas se na petoricu nazad i bolje se branis, a kad ides u napad onda imas sedam igraca u napad... U praksi, to ne izgleda tako, nego su upravo sredina i napad odsjeceni, uglavnom. Nije za dzabe Juve stiza do finala lige sampiona kad je igra drugacije. :)

Italijani su meni smor za gledat i tako je kako je, kao i vecini... Meni su Englezi najzanimljiviji za gledat, ali mi nisu najbolja liga na svijet. Ako se u Englesku igra "trista" na sat ili ti sa veoma brzim tempom da ponekad i izgledaju ka muve bez glave (zbog cega ih i Spanci kidaju) onda kad gledam Seriu A to meni izgleda kao da se vucaraju po terenu.

Barselona je bila smor i meni gledat kad su nas Martino i Roura vodili...

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6560 : 03.06.2016. 21:44:32 »
Bartra u Dortmund za 8M.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6561 : 03.06.2016. 22:43:12 »
Uh, dje mu udarih na Juve...  ;D


Više je radi općenitog podcjenjivanja Talijana nego radi Juvea.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6562 : 05.06.2016. 02:02:43 »
My summer plans  8)




Steta sto od 13. do 20. necu biti tu + neta bez tako da ce se propustit Kopa jer nema na TV...  :\)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6563 : 05.06.2016. 02:04:42 »
Tako i kod mene nekako. Osim ovog dijela sto ces propustit  ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6564 : 05.06.2016. 02:05:05 »
Ja bih osobno volio da nogomet bude na većoj razini na Olimpijskima, ovako ne sjećam se da sam ikad pogledao uživo utakmicu sa OI, potpuno neprimjećeno prođe i ode. Nije da mi je to nešto čudno jer su važnija SP i kontinentalna natjecanja, ali opet...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6565 : 05.06.2016. 02:08:19 »
Olimpijske su prije bile puno veci dogadaj. Sad su stvarno zaboravljene i rijetko ih tko prati. Tu mislim nogomet na olimpijskim igrama.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6566 : 05.06.2016. 02:12:08 »
Ja sam 2008 pratio Argentince, kako su Mesi i Di Maria kidali...  ;D Tada mi se bas Di Maria svidio kako igra, bio je impresivan...

A bogomi sjecam se tada i prvi put Zervinja, izgledao je impresivno, jaci i brzi nego ostali, mislio sam imace bolju karijeru, ali...

2012 samo finale i osvajanje Meksika. Eh, kakva druzina Brazilaca bijase (koliko mi se cini) - Pato, Nejmar, Hulk, Damiao, Ganso...  ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6567 : 05.06.2016. 02:16:02 »
Pa jbt ja se sjećam 2012. Olimpijske još nisu ni počele, a nogometni dio je dva dana ranije krenuo i odigran je dobar dio utakmica. Pa kako očekivati da će itko pratiti taj nogomet na OI kad i on sam krene nekoliko dana ranije od službenog otvaranja i ne sjećam se da su uopće to prenosili kod nas na HRT-u, a prenosit će po cijele dane sve vrste sportove kad krenu. OI je velik događaj i stvarno je žalosno da u nogometu praktički ništa ne znače, veću važnost mislim čak i onaj kup konfederacija ima.

I da, sve mi se čini da jedino Meksikanci uzimaju za ozbiljno Olimpijske... A realno ne može ni biti isto kad ti na OI imaš Ujedinjeno Kraljevstvo i onda ti Giggs tamo dobije priliku igrati, a ovako na Euru i SP-u ti igraju te četiri države odvojeno...
« Zadnja izmjena: 05.06.2016. 02:19:09 forzajuve »

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6568 : 05.06.2016. 23:15:09 »
Ahahahah koliko se ismijah, bijase SoccerAid2016 - charity match i dosle zvijezde iz fudbala i ovako "zvijezde" i bezveze listam tviterom i sve tvitovi oko 1D membera...  rofl

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6569 : 08.06.2016. 16:59:13 »


4 Juve, 3 Milan i Barca

Tags: