Autor Tema: Fudbal, nogomet i još ponešto  (Posjeta: 661094 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6510 : 29.05.2016. 15:02:04 »
Taj lik je valjda jedini golman koji je uspio ispast tragičar na penalima...nije on zdrav baš
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6511 : 29.05.2016. 15:26:27 »
Hahah, ja reko sad ce me sacekat komentara...


Kakvo razocarenje. Simeone je naporan postao, krivac za Atletikov poraz.


Ronaldo opet bio kljucan u finalu... Big game player veli Squawka, 2008 scored, 2014 scored, 2016 penalty winner.
Vec sad krece medijska masina za zlatnu loptu. Najvise me razocaravaju ljudi koji su u fudbal bili neko i nesto, a sad takve gluposti bacaju da se pitam da li oni ista znaju o fudbalu...

Rio Ferdinand on Cristiano Ronaldo: "That's what great players do, they stand up and produce the great moments."

Sjedi, jedan.

Konacno, Ronaldo ce dobiti najvece pohvale jer je REALIZOVAO PETI PENAL! Veli to su veliki igraci, kad treba, oni istupe...  :dash :dash :dash

Svaka cast Vaskezu sto je prvi uzeo da puca. Oblak sramotan, kada su panj postavili... Nikad ne krivim golmana kod penala (normalno je l te) al se barem baci druze, potrudi se, a on ka jedan obicni panj ne pomjera se.
Sjecas se eura 2012 tako je isto htio napraviti u polufinalu, ali nije ni stigao pucati hahahha. Sad mu se isplatilo, ali to ne mijenja cinjenicu da ga nigdje nije bilo 120 minuta kao i u svakoj vecoj/bitnijoj utakmici. Ove sezone jedino sa cime se ima pohvaliti je jebeni wolfsburg hahahha. U svim svojim finalima bio igrac manje kao i polufinala.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6512 : 29.05.2016. 16:28:59 »
Hahah, ja reko sad ce me sacekat komentara...


Kakvo razocarenje. Simeone je naporan postao, krivac za Atletikov poraz.


Ronaldo opet bio kljucan u finalu... Big game player veli Squawka, 2008 scored, 2014 scored, 2016 penalty winner.
Vec sad krece medijska masina za zlatnu loptu. Najvise me razocaravaju ljudi koji su u fudbal bili neko i nesto, a sad takve gluposti bacaju da se pitam da li oni ista znaju o fudbalu...

Rio Ferdinand on Cristiano Ronaldo: "That's what great players do, they stand up and produce the great moments."

Sjedi, jedan.

Konacno, Ronaldo ce dobiti najvece pohvale jer je REALIZOVAO PETI PENAL! Veli to su veliki igraci, kad treba, oni istupe...  :dash :dash :dash

Svaka cast Vaskezu sto je prvi uzeo da puca. Oblak sramotan, kada su panj postavili... Nikad ne krivim golmana kod penala (normalno je l te) al se barem baci druze, potrudi se, a on ka jedan obicni panj ne pomjera se.
Sjecas se eura 2012 tako je isto htio napraviti u polufinalu, ali nije ni stigao pucati hahahha. Sad mu se isplatilo, ali to ne mijenja cinjenicu da ga nigdje nije bilo 120 minuta kao i u svakoj vecoj/bitnijoj utakmici. Ove sezone jedino sa cime se ima pohvaliti je jebeni wolfsburg hahahha. U svim svojim finalima bio igrac manje kao i polufinala.

http://www.espnfc.co.uk/blog/tactics-and-analysis/67/post/2879185/cristiano-ronaldo-greatness-is-unquestioned-but-he-needs-a-career-defining-moment


Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6513 : 29.05.2016. 16:46:19 »
11 puta šampioni Evrope. Najveći fudbalski klub na svetu.
Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6514 : 29.05.2016. 17:24:07 »
Hahah, ja reko sad ce me sacekat komentara...


Kakvo razocarenje. Simeone je naporan postao, krivac za Atletikov poraz.


Ronaldo opet bio kljucan u finalu... Big game player veli Squawka, 2008 scored, 2014 scored, 2016 penalty winner.
Vec sad krece medijska masina za zlatnu loptu. Najvise me razocaravaju ljudi koji su u fudbal bili neko i nesto, a sad takve gluposti bacaju da se pitam da li oni ista znaju o fudbalu...

Rio Ferdinand on Cristiano Ronaldo: "That's what great players do, they stand up and produce the great moments."

Sjedi, jedan.

Konacno, Ronaldo ce dobiti najvece pohvale jer je REALIZOVAO PETI PENAL! Veli to su veliki igraci, kad treba, oni istupe...  :dash :dash :dash

Svaka cast Vaskezu sto je prvi uzeo da puca. Oblak sramotan, kada su panj postavili... Nikad ne krivim golmana kod penala (normalno je l te) al se barem baci druze, potrudi se, a on ka jedan obicni panj ne pomjera se.
Sjecas se eura 2012 tako je isto htio napraviti u polufinalu, ali nije ni stigao pucati hahahha. Sad mu se isplatilo, ali to ne mijenja cinjenicu da ga nigdje nije bilo 120 minuta kao i u svakoj vecoj/bitnijoj utakmici. Ove sezone jedino sa cime se ima pohvaliti je jebeni wolfsburg hahahha. U svim svojim finalima bio igrac manje kao i polufinala.

http://www.espnfc.co.uk/blog/tactics-and-analysis/67/post/2879185/cristiano-ronaldo-greatness-is-unquestioned-but-he-needs-a-career-defining-moment
Izvrstan clanak!!!

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo

Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6516 : 30.05.2016. 01:50:46 »
Hahaha nije "BOOOO" već "SIUUUUU", pozdravljali su ga, to je postao zaštitni znak izmedju Ronalda i navijača.
Ali dobro, današnje novinarstvo...
Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6517 : 30.05.2016. 18:08:05 »
http://sportske.jutarnji.hr/video--za-ne-vjerovati-navijaci-izvizdali-ronalda-na-doceku-u-madridu-iako-im-je-donio-naslov-/1574940/ haha
Ocekivano jer im se zamjerio jos na pocetku sezone kad mu se nije dalo igrati. Svaka cast tim navijacima sto su se usudili razmazenog bogatasa tako izvizdati.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6518 : 30.05.2016. 18:21:22 »

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6519 : 30.05.2016. 18:34:11 »
Zvezda ima 55 Dinamo 50 a nema ih na spisku... Muka mi je od tih velikih pod znacima navoda klubova da nekazem mafijaskih....

Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6520 : 30.05.2016. 19:12:36 »
Barcelona nema 83 trofeja već 85. Ali ni to nije najviše, pošto je najtrofejniji evropski klub Rangers, potom Linfield iz Irske a na trećem mestu je Celtic. Podržavam ovo što kaže groznim84, fudbal je malo je reći u krizi. Finale UCL u subotu je to pokazalo. Pare, pare i pare, samo im je to važno.
Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6521 : 30.05.2016. 19:37:51 »

Barca ima 90 jer u sezoni 2012/2013 smo osvojili 83 trofeja, a od tada smo osvojili 7 trofeja https://cdn1.lockerdome.com/uploads/5587628285241362_b9b9a46ec0388333331b08369615a50acb1d6598b764e7e984681f29cddcadd8_large



To je liga petice

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6522 : 30.05.2016. 19:47:15 »
Da, al vidiš kaj piše, UEFA recognized, znači da ona svjetska prvenstva ne upadaju pod to i vjerojatno još poneki naslovi, a Englezima vjerojatno ne liga kup. To je moja pretpostavka.

Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6523 : 30.05.2016. 19:51:02 »
ko pricamo o ligi petici, mada je to apsurdno ali ajde, ovo je zvanicna statistika. Dakle zvanicno osvojeni trofeji koje priznaje Evropska fudbalska federacija.

Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6524 : 30.05.2016. 20:00:04 »
Da, al vidiš kaj piše, UEFA recognized, znači da ona svjetska prvenstva ne upadaju pod to i vjerojatno još poneki naslovi, a Englezima vjerojatno ne liga kup. To je moja pretpostavka.
Mislim da spada jer smo imali 2012/2013 83 trofeja, a od tada smo osvojili 7 trofeja i u tih 7 je jedno svjetsko klupsko prvenstvo. A i da se to ne racuna, opet 89  :)

http://net.hr/sport/nogomet/pred-juventusom-je-vazan-tjedan-zvijezda-barcelone-sve-dogovorila-sa-starom-damom/

Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6525 : 30.05.2016. 20:23:15 »
I Real Madrid ima takvu statistiku koji vodi, ako ides tom stazom. Oni tvrde da imaju 92 trofeja, sa ovim u subotu to bi bilo 93. Medjutim to je nonsens jer postoje nepriznati trofeji i oni se nikako ne mogu ubrajati.


Primera radi u 5 trofeja koji se Barceloni ne priznaju su 3 osvojena Fairs kupa i 2 Latino kupa. Medjutim ta takmicenja nisu priznata. Fairs kup je bilo takmicenje prijateljskih utakmica, pandan danasnjim letnjim kupovima. To takmicenje nije zvanicno takmicenje.
Onda, Latino kup je takmicenje koje su osnovale tri zemlje, Spanija, Portugalija i Francuska. Takmicenje sa politickom pozadinom, osvajali su ga i Real i Barcelona po dva puta. Tako da ako priznajes Barcine trofeje u Latino kupu moras priznati i Realove. Ali to je ponavljam nonsens, koji niko ne priznaje. Cak ni zvanicni klubovi to ne priznaju kao zvanicne trofeje.


Ovo govorim potpuno objektivno i potkrepljeno cinjenicama, a sad ko zeli da cita i procita nije tesko. Nije tesko ni da pronadju zvanicni podaci, 21 vek je. Ko ima bar dve isprave mozdane vijuge moze to da uradi, i upozna fudbalsku istoriju. Ko nema, sta da se radi. Neka radi ono sto voli i ono sto mu odgovara.  :)
Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6526 : 30.05.2016. 20:29:42 »
Da, al vidiš kaj piše, UEFA recognized, znači da ona svjetska prvenstva ne upadaju pod to i vjerojatno još poneki naslovi, a Englezima vjerojatno ne liga kup. To je moja pretpostavka.
Mislim da spada jer smo imali 2012/2013 83 trofeja, a od tada smo osvojili 7 trofeja i u tih 7 je jedno svjetsko klupsko prvenstvo. A i da se to ne racuna, opet 89  :)

http://net.hr/sport/nogomet/pred-juventusom-je-vazan-tjedan-zvijezda-barcelone-sve-dogovorila-sa-starom-damom/

U redu mi je to jer dolazi besplatno, ima preko 30 godina i sezonu-dvije možda čak i više kao Evra može odigrati na super razini. A ovo očito znači da Cuadrado neće ostati no možda i ne jer je i Lichtsteiner napunio 30, ali Conte želi Cuadrada u Chelsea tako da vrlo vjerojatno naši traže novo rješenje na desnome beku. Nisam neki posebni ljubitelj Alvesa, ali u redu je za lov na Ligu Prvaka kao prvo pojačanje  smileyNO1

Citat:
Alves bi u Torino trebao stići kao slobodan igrač, potpisat će ugovor na dvije godine, uz opciju i treće, a godišnje bi trebao zarađivati oko četiri milijuna eura.

To je to, Marottin način, iako ova četiri milijuna izgledaju puno u odnosu na dosadašnje plaće Juveovih igrača no dobro sada je druga financijska situacija u odnosu na koju godinu unazad. Dvije godine je ono što i očekujem i onda ako ostane na razini mogućnost treće, kao Evra.

Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6527 : 30.05.2016. 20:43:15 »
Agostino di Bartolomei - Un capitano vero


Fudbal je u svojoj suštini uvek bio i ostaće igra, ono što donosi najčistiju dečju radost, a on je bio tužna, neshvaćena umetnička duša. Kao čovek van svih banalnosti koje ova igra sa sobom nosi početkom osamdesetih – može se objasniti i činjenicom da je dete iz srca Rima – imao je sve potrebno da postane „osmi kralj“ svoga grada. Danas to zovu Princ Rima, a titula je oličena u još jednom velikom asu – Frančesku Totiju. Agostino di Bartolomei, prvi pravi Rimljanin kapiten u istoriji Rome, ili kako to Italijani vole da kažu Un capitano vero, udario je temelje kulta kapitenstva koji u 21. veku ovaj klub izdvaja od ostalih i čini ga posebnim.

Ima nešto specifično u tim okorelim Romanistima. Skloni su krajnostima. U igrača se zaljubljuju na prvi pogled ili ga nikada ne prihvate kao svog. Idolopoklonstvo je posebna priča i taj greh s njihove strane malo igrača je doživelo. Agostino di Bartolomei, za navijače i prijatelje Diba, Nino ili Ago, tu ljubav na prvi pogled nije doživeo. Kada je ušao u prvi tim, trener Vučice bio je Nils Lidolm, glavna poluga onog čuvenog Milanovog trija Gre-No-Li (Gren-Nordal-Lidolm). Prepoznavši u osamnaestogodišnjem momku strašan potencijal, gurnuo ga je u vatru po cenu izbacivanja iz ekipe kapitena i ljubimca navijača Franka Kordove. To nije moglo da prođe tek tako...

Na povratku s jednog od gostovanja Juventusu, automobil u kojem je bio Di Bartolomei presretnut je na putu. Diba je, kaže legenda, dobio nekoliko šamara, jer je iz tima istisnuo klupsku legendu. Klinac je posle toga poslat na kaljenje u Vičencu, a Kordova nazad u prvih 11. Niko tada nije nije mogao ni da zamisli da će taj isti kapiten preći u Lacio, odnosno da će Di Bartolomei postati njegov naslednik.

"Bio sam introvertan od detinjstva. Nisam igrao fudbal s ostalom decom, šutirao sam loptu u zid i tako trenirao. Tek kasnije grupa je za mene postala nešto normalno", prepričavao je Diba svoje detinjstvo u jednom od retkih intervjua koje je dao.

Baš ta povučenost bila je njegova najveća prepreka na putu do pijedestala koji mu je pripadao. Mnogi su to videli kao nepotrebnu gordost, nadmenost... On je voleo muzeje, Dostojevskog, operu, a da bi za života postao fudbalska ikona „nedostajali su mu teleći pogled i agresivnost Frančeska Gracijanija“. Tako je napisao Đani Mura, legendarni italijanski novinar.

"On se nikada na terenu nije pomerio ako za to nije bilo neke preke potrebe".

Italijani ga danas, 20 godina nakon smrti, porede s Andreom Pirlom. Sva ta jednostavnost u pokretu i potezu zapravo se odjednom pretvorila u genijalnost. I više niko ne pominje brzinu. Nije je imao. Zbog toga nikada nije doživeo da zaigra za nacionalni tim... 

"Ago je za mene bio i ostao prvi i jedini kapiten Rome. Čak više nego Toti. Kažu da je previše ćutao? Pa ćutao je kada nije imao šta pametno da kaže! Ja samo znam da se za svoje saigrače borio više nego iko. Pravi kapiteni nikada ne umiru", rekao je Emilijano Fabri, autor mnogih knjiga i priča o Romi. 



GDE JE BIO FALKAO?

A sve ono kapitensko, ono što jedan vođa mora da ima – a nisu u pitanju krici i urlici s pozivom u boj – Diba je pokazao u utakmici koja je trebalo da Romu svrsta u društvo najvećih klubova Evrope.

Bila je Vučica jača od Rimskog carstva u sezoni 1983/1984. I finale Kupa šampiona igralo se na Olimpiku. Zbog svih okolnosti ispostaviće se da je to meč koji je Agostinu di Bartolomeiju došao glave. Posle 120 minuta velike borbe na Olimpiku s Liverpulom rezultat je bio 1:1. Penali je trebalo da odluče ko će biti novi šampion Evrope. Italijanski izveštači zabeležili su da se tišina uoči prvog šuta Stiva Nikola na Olimpiku ne može meriti ni s onom tokom uskršnje mise. Promašaj! Gracijani je već počeo da plače, on je prvi određeni izvođač za Romu. Ide prema golu, a na putu ga presreće Di Bartolomei i otima mu loptu. Lidolm je samo mahanjem glavom odobrio.

Čudno je Diba izvodio penale – zaleti se, pa skoro da stane pre udarca i opali iz sve snage, a telo ostane onako pod 90 stepeni – ali lopta se bez greške uvek zarila u mrežu. Taj čudesni Grobelar, koji će potom odbraniti udarce Bruna Kontija i Gracijanija u ključnom momentu, nije imao nikakvih šansi.   

Bilo je jasno od samog početka da Čičo Gracijani nije igrač za ovakve utakmice. Ali morao je da šutira odlučujući penal. Morao je, jer je Falkao to odbio da uradi. Taj budući „osmi kralj Rima“... Gracijani je loptu poslao preko gola Liverpulovog brke, a Kenedi je pogodio bez problema. I Rim je ponovo pao.

Danas je svima jasno – za mađioničara iz Brazila to je bio samo posao koji nije želeo da obavi loše, jer nije verovao u sebe, a za Agostina di Bartolomea to je bilo mnogo više. Šta se dogodilo u svlačionici posle utakmice verovatno se nikada neće saznati. Priča se da je Diba čak potegao pištolj na Falkaa...



PUCANJ U SRCE

Smrt? Usledila je 10 godina nakon ovog čuvenog meča. Na isti dan. Bio je 30. maj 1994. Di Bartolomei se iz Rima preselio u San Marko, nadomak Salerna, gde je živela porodica njegove supruge. Tu je kupio kuću i završio karijeru u trećeligašu Salernitani. U svom novom domu, na balkonu, izvršio je samoubistvo. Ustao je rano, ispratio sina Luku u školu i jednim od svoja dva pištolja „Smit i Veson“, kalibra 38, pucao u srce. Ostao je na mestu mrtav.

Dan na koji je Di Bartolomei izvršio samoubistvo jasno je ukazivao na razloge ovakvog postupka, ali pre svega toga Ago je doživeo i previše poniženja – fudbalski svet oko njega u isto vreme toliko se promenio da mu je postao stran – pa je zapao u ozbiljnu depresiju. Iz Rome je, takoreći, najuren. Tog dana nešto je puklo između između njega i Rima. Ugovor s Romom mu je na kraju 1984. isticao, a bio je previše ponosan da bi sam zatražio razgovor kod nadležnih. Bilo je jasno da se Lidolm vraća u Milan, odnosno da na klupu dolazi kuražni Sven Goran Erikson, kome ne trebaju „bivši igrači“.

"Zašto odlazim? Nemam pojma. Znam samo da se osećam kao nakaza".   
Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6528 : 30.05.2016. 20:43:44 »
Da, al vidiš kaj piše, UEFA recognized, znači da ona svjetska prvenstva ne upadaju pod to i vjerojatno još poneki naslovi, a Englezima vjerojatno ne liga kup. To je moja pretpostavka.
Mislim da spada jer smo imali 2012/2013 83 trofeja, a od tada smo osvojili 7 trofeja i u tih 7 je jedno svjetsko klupsko prvenstvo. A i da se to ne racuna, opet 89  :)

http://net.hr/sport/nogomet/pred-juventusom-je-vazan-tjedan-zvijezda-barcelone-sve-dogovorila-sa-starom-damom/

U redu mi je to jer dolazi besplatno, ima preko 30 godina i sezonu-dvije možda čak i više kao Evra može odigrati na super razini. A ovo očito znači da Cuadrado neće ostati no možda i ne jer je i Lichtsteiner napunio 30, ali Conte želi Cuadrada u Chelsea tako da vrlo vjerojatno naši traže novo rješenje na desnome beku. Nisam neki posebni ljubitelj Alvesa, ali u redu je za lov na Ligu Prvaka kao prvo pojačanje  smileyNO1

Citat:
Alves bi u Torino trebao stići kao slobodan igrač, potpisat će ugovor na dvije godine, uz opciju i treće, a godišnje bi trebao zarađivati oko četiri milijuna eura.

To je to, Marottin način, iako ova četiri milijuna izgledaju puno u odnosu na dosadašnje plaće Juveovih igrača no dobro sada je druga financijska situacija u odnosu na koju godinu unazad. Dvije godine je ono što i očekujem i onda ako ostane na razini mogućnost treće, kao Evra.

Sad sam provjerio. Barca je sluzbeno najtrofejniji klub (90) ocekivano i uvjerljivo najbolji u zadnjih 25 godina od osnutka lige prvaka hoces lige hoces ligu prvaka i ostale kupove pa igrace, skolu. Fantasticno!!!  clapp steta za juve da nisu osvojili vise ligi prvaka pogotovo u 90-ima.

Alves ce sve dati od sebe. Jedan od rijetkih prgavih igraca, a da mi je simpatican. Izgubit cete zivce sa njegovim nabacivanjima, ali trcat ce ko lud cijelu tekmu i probijat po strani. Jedan od najboljih desnih bekova u povijesti.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6529 : 30.05.2016. 21:17:22 »
Da, al vidiš kaj piše, UEFA recognized, znači da ona svjetska prvenstva ne upadaju pod to i vjerojatno još poneki naslovi, a Englezima vjerojatno ne liga kup. To je moja pretpostavka.
Mislim da spada jer smo imali 2012/2013 83 trofeja, a od tada smo osvojili 7 trofeja i u tih 7 je jedno svjetsko klupsko prvenstvo. A i da se to ne racuna, opet 89  :)

http://net.hr/sport/nogomet/pred-juventusom-je-vazan-tjedan-zvijezda-barcelone-sve-dogovorila-sa-starom-damom/

U redu mi je to jer dolazi besplatno, ima preko 30 godina i sezonu-dvije možda čak i više kao Evra može odigrati na super razini. A ovo očito znači da Cuadrado neće ostati no možda i ne jer je i Lichtsteiner napunio 30, ali Conte želi Cuadrada u Chelsea tako da vrlo vjerojatno naši traže novo rješenje na desnome beku. Nisam neki posebni ljubitelj Alvesa, ali u redu je za lov na Ligu Prvaka kao prvo pojačanje  smileyNO1

Citat:
Alves bi u Torino trebao stići kao slobodan igrač, potpisat će ugovor na dvije godine, uz opciju i treće, a godišnje bi trebao zarađivati oko četiri milijuna eura.

To je to, Marottin način, iako ova četiri milijuna izgledaju puno u odnosu na dosadašnje plaće Juveovih igrača no dobro sada je druga financijska situacija u odnosu na koju godinu unazad. Dvije godine je ono što i očekujem i onda ako ostane na razini mogućnost treće, kao Evra.

Sad sam provjerio. Barca je sluzbeno najtrofejniji klub (90) ocekivano i uvjerljivo najbolji u zadnjih 25 godina od osnutka lige prvaka hoces lige hoces ligu prvaka i ostale kupove pa igrace, skolu. Fantasticno!!!  clapp steta za juve da nisu osvojili vise ligi prvaka pogotovo u 90-ima.

Alves ce sve dati od sebe. Jedan od rijetkih prgavih igraca, a da mi je simpatican. Izgubit cete zivce sa njegovim nabacivanjima, ali trcat ce ko lud cijelu tekmu i probijat po strani. Jedan od najboljih desnih bekova u povijesti.

Da, stvarno šteta, a vjerujem da bi da nije bilo onoga 2006. i osvojili koju.

E pa to, i da probija po strani i da ima centaršut, a da nije propuh u obrani poput Cuadrada. Dosad Licht trči ko lud, ali ne zna centrirati. U obrani je dobar. Cuadrado je odličan u prodorima i u napadu, ali u obrani je slabiji tako da Alves ako ga godine ne zajebu bit će super pojačanje.
Meni nije nešto posebno simpatičan, ali ako dođe i bude dobar vjerujem da će se to promijeniti. Marotta je navodno potvrdio nekom novinaru da je Alves pred potpisom tako da bi trebalo biti točno, vidjet ćemo još...

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6530 : 31.05.2016. 13:31:07 »
U novom formatu LS, Real Madrid ih je osvojio najvise - 5. Barsa - 4.

Gleda sam i ja trofeje ove Barsine, meni je nejasno sta je ovo Copa Duarte i Copa de la liga? Mislio sam da je to bio Kup Kralja prije Kupa Kralja, ali Copa Del Rey je poceooo davno prije njih...
A ima i nekakvi Inter-Cities fairs...
Uglavnom, pomalo nebitnih trofeja... One najvaznije (liga i liga sampiona) ima Real vise, a nadam se da ce doc vrijeme da i to dostignemo (-8 i -6, mada nije to ni malo lako)...  >:dj

Ne znam sto da ocekujem od Alvesa u Juve, meni se ne svidja sto Juve dovodi tako starog igraca. Dosta je oslabio defanzivno, ali ofanzivno dodje kao cetvrti vezni, upravo zbog toga mi je zao sto napusta Barsu, moga je dosta vise njoj da ponudi nego bilo kojem drugom timu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6531 : 31.05.2016. 14:17:00 »
Posljednjih 25 godina 5 lige prvaka i 14 liga i vise kupova. Deremo Real, a sveukupno smo najtrofejniji klub iz liga petice. Cinjenica.

Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6532 : 31.05.2016. 15:31:43 »
U novom formatu LS, Real Madrid ih je osvojio najvise - 5. Barsa - 4.

Gleda sam i ja trofeje ove Barsine, meni je nejasno sta je ovo Copa Duarte i Copa de la liga? Mislio sam da je to bio Kup Kralja prije Kupa Kralja, ali Copa Del Rey je poceooo davno prije njih...
A ima i nekakvi Inter-Cities fairs...
Uglavnom, pomalo nebitnih trofeja... One najvaznije (liga i liga sampiona) ima Real vise, a nadam se da ce doc vrijeme da i to dostignemo (-8 i -6, mada nije to ni malo lako)...  >:dj

Ne mozes da kazes da su Barcini trofeji nevazni. To su sve jako respektabilna takmicenja. Pazi listu:

- Spanska liga 24
- Spanski kup 28
- Spanski super kup 14
- Spanski liga kup 2
- Liga sampiona 5
- Superkup evrope 5
- Kuo pobednika kupova 4
- Svetsko prvenstvo 3

Ukupno 85 trofeja, vise od Reala. Sad Real ima tih magicnih 11 titula prvaka evrope sto je nestvarno, ali ni Barcinih 5 nije mala stvar.
Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6533 : 31.05.2016. 15:47:03 »
Ne znam sto da ocekujem od Alvesa u Juve, meni se ne svidja sto Juve dovodi tako starog igraca. Dosta je oslabio defanzivno, ali ofanzivno dodje kao cetvrti vezni, upravo zbog toga mi je zao sto napusta Barsu, moga je dosta vise njoj da ponudi nego bilo kojem drugom timu.

Pa zato jer Cuadrado vrlo vjerojatno odlazi natrag u Chelsea i onda treba drugi desni bek uz Lichtsteinera, bio je dugo vremena spominjan Vrsaljko iz Sassuola, ne znam, možda i dođe kao zamjena jer je mlad, ali kao kratkotrajno rješenje u lovu na Ligu Prvaka Alves je kao besplatan igrač super ulov.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6534 : 31.05.2016. 15:52:08 »

Ne znam sto da ocekujem od Alvesa u Juve, meni se ne svidja sto Juve dovodi tako starog igraca. Dosta je oslabio defanzivno, ali ofanzivno dodje kao cetvrti vezni, upravo zbog toga mi je zao sto napusta Barsu, moga je dosta vise njoj da ponudi nego bilo kojem drugom timu.
Vidjet cemo za Vidala kakav ce nam ispasti. Treba mu dat jos jednu priliku, samo da se uklopi, a nije zaboravio igrati nogomet.

Sad sam se sjetio svih onih zlocinackih trofeja sa fasisticki Francov klub. Kad im je bio Franco, prakticki svaki trofej osvojili na kradu. Zato i mnogi zele da im se brisu one lige prvaka iz doba Di Stefana kad se puno lakse dolazilo do trofeja.

Ali ono sto je fascinantno je da otkad se pojavio Messi, Barca je prestigla Real po trofejima, a bili su u zaostatku. Messi 28 trofeja  clapp

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6535 : 31.05.2016. 18:16:25 »
Ne znam sto da ocekujem od Alvesa u Juve, meni se ne svidja sto Juve dovodi tako starog igraca. Dosta je oslabio defanzivno, ali ofanzivno dodje kao cetvrti vezni, upravo zbog toga mi je zao sto napusta Barsu, moga je dosta vise njoj da ponudi nego bilo kojem drugom timu.

Pa zato jer Cuadrado vrlo vjerojatno odlazi natrag u Chelsea i onda treba drugi desni bek uz Lichtsteinera, bio je dugo vremena spominjan Vrsaljko iz Sassuola, ne znam, možda i dođe kao zamjena jer je mlad, ali kao kratkotrajno rješenje u lovu na Ligu Prvaka Alves je kao besplatan igrač super ulov.

Ah da, zaboravio sam na Kvadrada... Sto li ce ucinjet Konte u Celzi pitam se... Vrsljako cuh da ce u Atletiko, dobra kupovina.


Ne znam sto da ocekujem od Alvesa u Juve, meni se ne svidja sto Juve dovodi tako starog igraca. Dosta je oslabio defanzivno, ali ofanzivno dodje kao cetvrti vezni, upravo zbog toga mi je zao sto napusta Barsu, moga je dosta vise njoj da ponudi nego bilo kojem drugom timu.
Vidjet cemo za Vidala kakav ce nam ispasti. Treba mu dat jos jednu priliku, samo da se uklopi, a nije zaboravio igrati nogomet.

Sad sam se sjetio svih onih zlocinackih trofeja sa fasisticki Francov klub. Kad im je bio Franco, prakticki svaki trofej osvojili na kradu. Zato i mnogi zele da im se brisu one lige prvaka iz doba Di Stefana kad se puno lakse dolazilo do trofeja.

Ali ono sto je fascinantno je da otkad se pojavio Messi, Barca je prestigla Real po trofejima, a bili su u zaostatku. Messi 28 trofeja  clapp

Lucho je tvrdoglav lik, okomio se na momka jer se povrijedio na treningu kad su igrali kosarke i od tada ovaj dobija neki silent treatment, a meni se bas svidja, samo mu treba dat priliku. Nece imat razumijevanje sa Mesijem kao Alves i tako to, ali ko oce?

Iz doba Di Stefana koji je trebao bit Barsin igrac, eeeh! :) Ma tada LS je bila sprdnja, cini mi se da je ono pobjednik bio direktno u finale il tako nesto... uglavnom, neozbiljno takmicenje.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6536 : 31.05.2016. 21:07:49 »
Mundo veli da se agent Vidala (Barsinog) sastaje sa Milanom oko prelalska na pozajmicu ili za stalno...

Tek cete vi da vidite kako ce Daglas sledece sezone da eksplodira!!!

Stvarno ako se ovo desi... ajde Alves ide da bi se malo skresale plate igraca, moguce i Maskerano da ide... ali sto Vidala covjece, ali je zato zapeo za Adrijana da ostane pa da ostanee... Ponekad me dosta nervira ovaj Lucho, pitam se dje ce posle Barselone, a svidjalo mi se posle Martina da on preuzme ekipu...

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6537 : 31.05.2016. 21:12:25 »
Ne znam sto da ocekujem od Alvesa u Juve, meni se ne svidja sto Juve dovodi tako starog igraca. Dosta je oslabio defanzivno, ali ofanzivno dodje kao cetvrti vezni, upravo zbog toga mi je zao sto napusta Barsu, moga je dosta vise njoj da ponudi nego bilo kojem drugom timu.

Pa zato jer Cuadrado vrlo vjerojatno odlazi natrag u Chelsea i onda treba drugi desni bek uz Lichtsteinera, bio je dugo vremena spominjan Vrsaljko iz Sassuola, ne znam, možda i dođe kao zamjena jer je mlad, ali kao kratkotrajno rješenje u lovu na Ligu Prvaka Alves je kao besplatan igrač super ulov.

Ah da, zaboravio sam na Kvadrada... Sto li ce ucinjet Konte u Celzi pitam se... Vrsljako cuh da ce u Atletiko, dobra kupovina.


Conte jako voli Cuadrada i htio ga je još dok je ovaj bio u Fiorentini, a on u Juventusu. Također, Conte je zainteresiran i za našeg Kwadwa kojeg zadnje dvije sezone užasno muče ozljede, ali sad je izgleda napokon sretan što ima Abramoviča pa da može trošiti i trošiti para pa ako nam da preko 20 milijuna za Asamou, ma slobodno, samo uzimaj, dragi...

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6538 : 31.05.2016. 21:42:32 »
Konte je lud, oce Seriu A u PL.

Vidjeste li Vilijana prasicu?


Kako ste zadovoljni ovim spiskom Hrvatske za EURO? :D
Nema Halilovica, al zato pozvani Rog, Coric i Pjaca? Ajde, Pjacu sam gleda nekoliko puta, spic je i nije los pa nema veze (mada ih i ovako imate Mandzukic, Kalinic i Cop - sto ce on tu? Pojma nije imao za Malagu), ovaj Coric je neki talenat cuh, a za Roga nisam uopste... Uglavnom, zar su momci zasluzivali poziv prije Halilovica? Ili je ovo Mamic bussines da se uzme neka para...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #6539 : 31.05.2016. 21:52:02 »
Ne znam tko od normalnih navija za tu mafijasku organizaciju. Samo plemeniti Francuzi nadam se da osvajaju.

Tags: