Autor Tema: Fudbal, nogomet i još ponešto  (Posjeta: 661036 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1680 : 30.08.2010. 21:58:17 »
 rofl
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1681 : 01.09.2010. 15:06:33 »
Natpis na skoli u kojoj radi majka vladimira stojkovica    rofl rofl

www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški

Offline bauk13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • Are you my Caucasian?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1684 : 02.09.2010. 16:36:52 »
Protiv, ne trebaju nam stranci, iako trenutno nemamo dobre napadače, treba raditi sa talentovanim klincima. Šta je poenta reprezentativnog fudbala ako nas reprezentuju igrači iz drugih zemalja?

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1685 : 02.09.2010. 16:57:31 »
Protiv, ne trebaju nam stranci, iako trenutno nemamo dobre napadače, treba raditi sa talentovanim klincima. Šta je poenta reprezentativnog fudbala ako nas reprezentuju igrači iz drugih zemalja?

+1

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1686 : 02.09.2010. 17:02:33 »
Protiv, ne trebaju nam stranci, iako trenutno nemamo dobre napadače, treba raditi sa talentovanim klincima. Šta je poenta reprezentativnog fudbala ako nas reprezentuju igrači iz drugih zemalja?
Znači da ako danas nema mesa, treba da pocrkamo od gladi.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1687 : 02.09.2010. 17:04:09 »
Pa nije valjda da meso mora da se jede svaki dan?

Offline bauk13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • Are you my Caucasian?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1688 : 02.09.2010. 17:35:21 »
Macondo objasnio.  clapp clapp

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1689 : 02.09.2010. 18:58:14 »
Macondo objasnio.  clapp clapp

Samo se ti raduj, u tvom sistemu se jede kao u Etiopiji  rofl

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1690 : 02.09.2010. 19:23:02 »
Ma koliki god da sam Partizanovac, vise sam protiv nego za. Ja mislim da je Kleo sad samo u odlicnoj formi, da ima dosta srece, i da ce to vremenom splasnuti i prc. Ne moze on non stop pruzati ovakve partije, zato je bolje da se forsiraju nasi mladji napadaci. 

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1691 : 02.09.2010. 19:28:07 »
npr. Sulejmani, Kaludjerovic...

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1692 : 02.09.2010. 20:23:13 »
A kako neko prestaje da bude stranac prema tim vašim shvatanjima? Tako što pređe u pravoslavlje, odabere slavu, pa tek njegovo čukununuče može da se smatra državljaninom bajne nam zemlje. Ili čak ni tako? Državljanin je samo onaj koji je rođen ovde? A šta ćemo sa, recimo, Zdravkom Kuzmaniovićem? On je rođen u Švajcarskoj. Ili, možda treba da pokaže da mu je i čukunbaba Srpkinja? Avaj, onda bi Miralem morao da otpadne. Mislite malo šta pišete...
Zar ne treba da nam imponuje što neko ko je rođen u Brazilu kaže da bi igrao za reprezentaciju Srbije? To se ne plaća, čovek to želi!
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Captain America

  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1693 : 02.09.2010. 20:44:34 »
I ja sam da Cleo igra za reprezentaciju jer je u ovom trenutku igrac koji pravi razliku. To da li ce on dogodine biti u formi ili nece mi ne mozemo da znamo, ali svakako ga treba maksimalno iskoristiti sada.

Da je bilo pameti sad bi i Bo McCalebb igrao za kosarkasku reprezentaciju Srbije, a ne Makedonije i sa Teodosicem bio najbolji par plejmejkera na sampionatu. Raalno Bo je od Markovica bolji i kad spava.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1694 : 02.09.2010. 20:53:00 »
Toliko mlade dece igra fudbal kod nas. Poenta reprezentacije nije da pobeđuje i bude najbolja već da reprezentuje svoju zemlju i njene građane. Bolje da izgubimo svaku sa našom decom nego da budemo šatro dobri sa ,,francuskim'' crncima.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1695 : 02.09.2010. 20:55:19 »
Toliko mlade dece igra fudbal kod nas. Poenta reprezentacije nije da pobeđuje i bude najbolja već da reprezentuje svoju zemlju i njene građane.

Ne. Ti jedno pišeš a drugo misliš. Kad kažeš "svoju zemlju i njene građane" misliš "isključivo Srbe". Za mene, kad neko uzme državljanstvo neke zemlje, on postaje njen građanin.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline bauk13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • Are you my Caucasian?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1696 : 02.09.2010. 20:57:03 »
A kako neko prestaje da bude stranac prema tim vašim shvatanjima? Tako što pređe u pravoslavlje, odabere slavu, pa tek njegovo čukununuče može da se smatra državljaninom bajne nam zemlje. Ili čak ni tako? Državljanin je samo onaj koji je rođen ovde? A šta ćemo sa, recimo, Zdravkom Kuzmaniovićem? On je rođen u Švajcarskoj. Ili, možda treba da pokaže da mu je i čukunbaba Srpkinja? Avaj, onda bi Miralem morao da otpadne. Mislite malo šta pišete...
Zar ne treba da nam imponuje što neko ko je rođen u Brazilu kaže da bi igrao za reprezentaciju Srbije? To se ne plaća, čovek to želi!

Kako nađe vezu između nekog Brazilca i Zdravka Kuzmanovića? Babe i žabe. Čovek je Srbin i odlučio je da igra za nas, nema tu priče (valjda ti je poznat pojam dijaspora). Drugo, Miralem je rođen i odrastao u Beogradu, ne znam da li se izjašnjava kao Srbin, Albanac ili nekako drugačije, ali čovek ima puno pravo da igra za reprezentaciju zemlje u kojoj je rođen i u kojoj je živeo celoga života (to pravo bi imao i Marsovac u sličnoj situaciji). Kada kažem stranac, mislim na one koji nisu rođeni i/ili odrasli u Srbiji, a pritom nisu Srbi niti su na bilo koji način imali veze sa Srbijom, već ih je puka slučajnost (karijera) usmerila na ovu vodenicu.

I ne, ne treba da nam imponuje što bi jedan Kleo hteo da igra za nas, u toj "transakciji" bi on više dobio, jer svakom reprezentativcu zemlje koja koliko-toliko redovno igra na SP-u značajno raste cena. Pritom (za moj stav nebitno, ali za diskusiju interesantno), Kleo nije potvrdio kvalitet u nekoj ozbiljnoj ligi i takmičenju, ovu našu Jelen beton ligu ne mogu da smatram merodavnom.

I ne može se tako lako postati domaći, naročito ne za 2 godine.


Citat:
Da je bilo pameti sad bi i Bo McCalebb igrao za kosarkasku reprezentaciju Srbije, a ne Makedonije i sa Teodosicem bio najbolji par plejmejkera na sampionatu. Raalno Bo je od Markovica bolji i kad spava.

Ne daj bože, daleko bilo. Prvo, Teo je mozak ekipe i njemu ravnog nema. Drugo, Marković je u odbrani ono što je Teo u napadu, Mekejleb je tu veeeliki višak.

Offline Captain America

  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1697 : 02.09.2010. 21:06:29 »
Toliko mlade dece igra fudbal kod nas. Poenta reprezentacije nije da pobeđuje i bude najbolja već da reprezentuje svoju zemlju i njene građane. Bolje da izgubimo svaku sa našom decom nego da budemo šatro dobri sa ,,francuskim'' crncima.
Pa najbolje ce je reprezentovati pobedama. Koga boli upatka za gubitnike.


Ne daj bože, daleko bilo. Prvo, Teo je mozak ekipe i njemu ravnog nema. Drugo, Marković je u odbrani ono što je Teo u napadu, Mekejleb je tu veeeliki višak.
Koliko su prodora imali zajedno Teodosic i Markovic? Mozes da izbrojis na prste jedne ruke. Da je Bo u reprezentaciji to bi znacilo dodatnih 10-15 poena po utakmici svaki put i prema tome nemoj da te tvoja mrznja prema Bou zato sto je igrao za Partizan nagoni da pises budalastine.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1698 : 02.09.2010. 21:07:18 »
Vi ovde, u stvari, izražavate svoje političke stavove koji nemaju veze sa sportom. Po pravilu ste mlađi od 25 godina i simpatičan vam je nacionalizam. Sebe smatrate velikim patriotama, ali ste ljubav prema zemlji pomešali sa netrpeljivošću prema "drugima". Kažem "po pravilu", jer ne želim da uopštavam do kraja, samo navodim statistiku.
Bauče, ako još jednom pročitaš svoj post, videćeš da jednu rečenicu pobijaš drugom. Pošto si sam sebe demantovao, nema potrebe da napišem bilo šta.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Captain America

  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1699 : 02.09.2010. 21:15:00 »
I ne može se tako lako postati domaći, naročito ne za 2 godine.
Sad se za Clea svi bune i pricaju kako ne treba da igra jer ce to da steti domacim igracima, a za Adrianu Limu se niko nije bunio.

Pa pogledaj Nemacku reprezentaciju i ko su im glavni igraci.

Offline bauk13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • Are you my Caucasian?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1700 : 02.09.2010. 21:20:26 »
Kapetane, pišeš koješta, nema veze ovde Zvezda-Partizan, bar ne kod mene, možda je tebi to prioritet, ali meni sigurno nije.

Igniss, u mom slučaju si debelo omanuo, ali dobro, nema svako isti pojam argumentovane diskusije. Ja sam lepo objasnio svoj stav, nema ničeg kontradiktornog kod mene, ali nešto ne videh ovde tvoje argumente za iskazani stav. Plus, objasni mi malo da li je za tebe klub i reprezentacija isto?

I ne može se tako lako postati domaći, naročito ne za 2 godine.
Sad se za Clea svi bune i pricaju kako ne treba da igra jer ce to da steti domacim igracima, a za Adrianu Limu se niko nije bunio.

Pa pogledaj Nemacku reprezentaciju i ko su im glavni igraci.

Kakva Adrijana Lima, o bože... rofl

A kakve veze imaju Nemci sa nama? Jel to po onoj staroj: Ako neko skoči u bunar, ajd i ja za njim?

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1701 : 02.09.2010. 21:25:08 »
Argumente za šta? Napisah da je za mene građanin Srbije onaj ko je prihvatio državljanstvo. Samim tim mislim da treba da ima ista prava kao i ja. Ipak je retkost da neko uzima naše državljanstvo, uobičajeniji je proces bežanije iz mile nam i jedine zemlje.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1702 : 02.09.2010. 21:28:14 »
Toliko mlade dece igra fudbal kod nas. Poenta reprezentacije nije da pobeđuje i bude najbolja već da reprezentuje svoju zemlju i njene građane. Bolje da izgubimo svaku sa našom decom nego da budemo šatro dobri sa ,,francuskim'' crncima.
+1
slicnog sam misljenja... :)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1703 : 02.09.2010. 21:33:46 »
Mi smo ponosni na Eduarda da Silvu, da mu nije onaj krvnik slomija nogu bili bismo prvaci Europe '08... eto. Mislim da je u ovom vremenu globalizacije bespredmetno govoriti o takvim stvarima.
Dabogda nam još tri Eduarda došla...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1704 : 02.09.2010. 21:41:41 »
Mi smo ponosni na Eduarda da Silvu, da mu nije onaj krvnik slomija nogu bili bismo prvaci Europe '08... eto. Mislim da je u ovom vremenu globalizacije bespredmetno govoriti o takvim stvarima.
Dabogda nam još tri Eduarda došla...


 clapp

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline bauk13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • Are you my Caucasian?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1705 : 02.09.2010. 21:44:31 »
Nemam ja ništa protiv da neko dobije naše državljanstvo, ali to valjda mora nečim da se zasluži. To prihvatio kao dovoljan uslov meni jako smeta. Probaj recimo da odeš u Švajcarsku (da je uzmem za primer uređene države kakvoj mnogi ovde teže), radiš tamo nešto 2 godine pa zatražiš državljanstvo. Nećeš ga dobiti sigurno, nego moraju da prođu godine, da vadiš milion papirčina pa i onda je pitanje kad ćeš i da li ćeš ga dobiti. Nema spora da je naša država u lošem stanju, ali ako se večito ponašamo kao banana republika tako će nas doveka i tretirati. Ne znam šta je taj Kleo uradio da zasluži naše državljanstvo osim što je izrazio želju. Jedna od retkih stvari koju ne bih menjao u Srbiji je osećaj koji mnogi od nas imaju kad gledaju u dresu reprezentacije Vidića, Žigića, Obradovića, Ivanovića, Kolarova, nekada Kežmana, Mijata, Ilića, Duljaja (mog komšiju ;D )... Za njih mogu da navijam, njih mogu i da psujem kad ne ide, a Kleo, Kizito, Kadu, Savio, Moreira... oni su samo igrači kojima je (dok ne dokažu suprotno) jedini motiv novac, što je sasvim legitimno, ali nikako dovoljno da se igra za reprezentaciju.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1706 : 02.09.2010. 21:48:12 »
Bauče jesi li ti iz Topole?
Koliko se plaća igranje za reprezentaciju?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1707 : 02.09.2010. 21:48:17 »
Toliko mlade dece igra fudbal kod nas. Poenta reprezentacije nije da pobeđuje i bude najbolja već da reprezentuje svoju zemlju i njene građane.

Ne. Ti jedno pišeš a drugo misliš. Kad kažeš "svoju zemlju i njene građane" misliš "isključivo Srbe". Za mene, kad neko uzme državljanstvo neke zemlje, on postaje njen građanin.

Ne, mislim i na Sulejmanija i na Ljajica... Uopste ne izražavam svoje političke ideje već jednostavno se borim za SPORT. Pravi i čist sport u kome jednu državu predstavljaju njeni sportisti a ne kao Nemačku turci, Francusku Afrikanci itd.

I opet ponavljam, za reprezentaciju pobede nisu merilo i zato se razlikuju od klubova.

Offline bauk13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • Are you my Caucasian?
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1708 : 02.09.2010. 21:49:42 »
Jesam, da nisi i ti?

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #1709 : 02.09.2010. 21:53:31 »
Ja sam iz Beograda, ali sam do punoletstva živeo u Natalincima.
Nego, neka si mi zemljak sto puta, kad se ne slažem s tobom. ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Tags: