Autor Tema: Calcio  (Posjeta: 171494 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #990 : 11.06.2012. 14:29:59 »
sampdoria se vratila u serie a


Citat:
Vezni nogometaš Leccea Christian Obodo (28) otet je u subotu ujutro u gradu Effurunu u rodnoj Nigeriji...

Bivši nigerijski reprezentativac je bio u posjetu obitelji nakon čega je vlastitim automobilom krenuo prema crkvi. Otmičari su ga u jednom trenutku izvukli iz vozila i ostavili automobil, a nekoliko sati kasnije su se javili obitelji, tražeći 150.000 eura otkupnine. Prema izjavi Obodova šogora, nogometaševa majka je odgovorila da trenutno ne može doći do novca jer je subota i banke ne rade.

Lokalna je policija također potvrdila otmicu, dok Nigerijski nogometni savez nije želio komentirati slučaj.

Obodo je igrač Udinesea koji je prošlu sezonu proveo na posudbi u Lecceu. Ranije je bio član Perugije, Fiorentine i Torina.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #992 : 22.06.2012. 13:09:41 »
rofl rofl

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Calcio
« Odgovor #993 : 03.07.2012. 21:50:38 »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Calcio
« Odgovor #994 : 03.07.2012. 21:52:55 »
Kad juve ovo vidi, strest će ga kap. ;D Evo vam smajli s kojim mu možete malo kidati živce.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #995 : 04.07.2012. 10:25:11 »
vidio sam to  :P

nego:

  :'( :'( thumb-down

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #996 : 04.07.2012. 13:27:34 »
 rofl rofl rofl rofl rofl

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Calcio
« Odgovor #997 : 04.07.2012. 13:40:00 »
Sabatini Zemanu : "Treneru, brine me odbrana"
 Zeman : "Nemoj da te brine, napadacemo"



 smileyNO1
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #998 : 05.07.2012. 15:27:28 »

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Calcio
« Odgovor #999 : 05.07.2012. 19:56:16 »

Vidi juveta sto voli da se sali na svoj racun  ;D

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Calcio
« Odgovor #1000 : 05.07.2012. 22:46:42 »
nemoguce, sigurno mu netko hakirao profil  rofl rofl

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Calcio
« Odgovor #1001 : 06.07.2012. 12:53:14 »


Juve, jesi to ti?  ;D
Mora da je zbog toplote...  ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1002 : 07.07.2012. 00:19:14 »
Imali smo hitan sastanak u teretani što nikad neću zaboraviti. Mođi se pojavio. Spolja je izgledao kao i obično , lijepo obučen i dominantan. Ali bio je to neki drugi Mođi... Dirnulo me je kada je on zaplakao. Želudac me zabolio. Nikada ga tako slabog nisam vidio. Uvijek se mogao kontrolisati. Zračio je snagom i moći. Ali tada...kako da objasnim? Ne tako davno gospodario je sa mnom, moj ugovor proglasio nevažećim i tako dalje. I sada odjednom ja bih ga trebao sažalijevati. U jednom trenu se poremetio cijeli sistem vrijednosti, možda se ja uopste ne bih trebao brinuti o njemu, i reći mu otvoreno: ''Sam si kriv''. Ali stvarno mi ga je bilo žao. Boljelo je gledati čovjeka poput njega koji je na koljenima ! I kasnije sam puno razmišljao o tome, ne na način: ''Ništa ne traje vječno'' ! Isplivale su na vidjelo neke stvari vezane za mene. Naprimjer, zašto je on uvijek odlagao pregovore o novom ugovoru? Zašto je petljao sa tim? Je li bilo zbog toga da me zaštiti? Počeo sam vjerovati u to. Nisam znao, ali sam izabrao da to tako tumačim. On mora de je već tada znao šta će se desiti. Mora da je tada shvatio da Juventus više neće moći biti isti tim kao što je bio, i da bi za mene bila propast ako bi me vezao za klub. Tada bih morao ostati u klubu bez obzira na sve okolnosti. Vjerujem da je mislio na te stvari. Mođi možda nije uvijek znao prikočiti na crveno, a nije ni slijepo slijedio pravila. Ali bio je sposoban u svojoj struci, brinuo se o svojim igračima, znam to dobro, i moja karijera bi bila upropaštena da nije bilo njega, i kad ga čitav svijet kritikuje ja sam na njegovoj strani.
VOLIO SAM LUCIANA MOGGIA.
Zlatan Ibrahimović !


 :-X :-X

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1003 : 13.07.2012. 15:17:28 »
SportMediaset" (jedan od utjecajnijih medija u Italiji, koji nam i nije baš naklonjen) donosi dio priče oko famozne optužbe bivšeg igrača Siene (Carrobia) oko dogovaranja rezultata na račun Contea!
U javnost je izišao vrlo važan detalj, čini se da se ta mržnja rodila kada Conte kao trener Siene nije dozvolio da Carrobio (dan prije utakmice) bude uz ženu koja je bila trudna !
Nekoliko mjeseci kasnije na jednoj zabavi je došlo do sukoba (točnije napada), Carrobieva žena je pred svima izvrijeđala Conteovu zbog te prethodne situacije!
Dalje se navodi da tijekom saslušanja Carrobio nikako nije spominjao Contea,tek na trećem saslušanju je prvi put spomenuta utakmica Siena - Novara 2-2. Carrobio tvrdi da je Conte u svlačionici igračima rekao da je rezultat dogovoren. Da je to suludo pokazuju svjedočenja svih ostalih igrača i pomoćnih trenera koji su bili u svlačionici koji se samo sjećaju Conteovog poznatog ADRENALINSKOG govora i traženja pobjede!
Bitno je napomenuti da se nakon prve optužbe dobrovoljno javila cijela momčad Siene kao mogući svjedoci obrane (iako nakon saslušanja neće biti ništa više), a predsjednik Mezzaroma je kratko rekao; "Carrobio laže"!


a kolko se bezveze napadalo...  :-X

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Calcio
« Odgovor #1004 : 13.07.2012. 16:13:09 »
Juve, očekivanja u LP?  :)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1005 : 13.07.2012. 16:26:47 »
ako juve nesto ne namjesti milan osvaja  :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Calcio
« Odgovor #1006 : 13.07.2012. 16:40:32 »
 rofl rofl rofl rofl rofl

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1007 : 26.07.2012. 22:01:23 »
‎2. kolo: Udinese - Juventus
3. kolo: Genoa - Juventus
4. kolo: Juventus - Chievo
5. kolo: Fiorentina - Juventus
6. kolo: Juventus - Roma
7. kolo: Siena - Juventus
8. kolo: Juventus - Napoli
9. kolo: Catania - Juventus
10. kolo: Juventus - Bologna
11. kolo: Juventus - inter
12. kolo: Pescara - Juventus
13. kolo: Juventus - Lazio
14. kolo: Milan - Juventus
15. kolo: Juventus - Torino
16. kolo: Palermo - Juventus
17. kolo: Juventus - Atalanta
18. kolo: Cagliari - Juventus
19. kolo: Juventus - Sampdoria

a prvo kolo parma doma...

isto tako prvo kolo milan doma protiv sampdorije, roma protiv catanie, a inter u goste kod pescare :)

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Calcio
« Odgovor #1008 : 27.07.2012. 00:01:11 »
1^ Roma-Catania: 26 agosto, 13 gennaio
 2^ Inter-Roma: 2 settembre, 20 gennaio
 3^ Roma-Bologna: 16 settembre, 27 gennaio
 4^ Cagliari-Roma: 23 settembre, 3 febbraio
 5^ Roma-Sampdoria: 26 settembre, 10 febbraio
 6^ Juventus-Roma: 30 settembre, 17 febbraio
 7^ Roma-Atalanta: 7 ottobre, 24 febbraio
 8^ Genoa-Roma: 21 ottobre, 3 marzo
 9^ Roma-Udinese: 28 ottobre, 10 marzo
 10^ Parma-Roma: 31 ottobre, 17 marzo
 11^ Roma-Palermo: 4 novembre, 30 marzo
 12^ Lazio-Roma: 11 novembre, 7 aprile
 13^ Roma-Torino: 18 novembre, 14 aprile
 14^ Pescara-Roma: 25 novembre, 21 aprile
 15^ Siena-Roma 2 dicembre, 28 aprile
 16^ Roma-Fiorentina 9 dicembre, 5 maggio
 17^ Chievo-Roma 16 dicembre, 8 maggio
 18^ Roma-Milan 22 dicembre, 12 maggio
 19^ Napoli-Roma 6 gennaio, 19 maggio
 

Ja sam zadovoljan ovim rasporedom. u 6 kolo peglamo Rubentus.  ;)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Calcio
« Odgovor #1009 : 27.07.2012. 00:20:03 »
Dajte link za ceo raspored.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1010 : 27.07.2012. 01:09:26 »
Dajte link za ceo raspored.

http://www.soccerway.com/national/italy/serie-a/20122013/regular-season/

atalanta opet u minisi :D prosle godine bilo 6, ove 2 boda ;D

Offline Nextt

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Calcio
« Odgovor #1011 : 27.07.2012. 11:25:30 »
‎2. kolo: Udinese - Juventus
3. kolo: Genoa - Juventus
4. kolo: Juventus - Chievo
5. kolo: Fiorentina - Juventus
6. kolo: Juventus - Roma
7. kolo: Siena - Juventus
8. kolo: Juventus - Napoli
9. kolo: Catania - Juventus
10. kolo: Juventus - Bologna
11. kolo: Juventus - inter
12. kolo: Pescara - Juventus
13. kolo: Juventus - Lazio
14. kolo: Milan - Juventus
15. kolo: Juventus - Torino
16. kolo: Palermo - Juventus
17. kolo: Juventus - Atalanta
18. kolo: Cagliari - Juventus
19. kolo: Juventus - Sampdoria

a prvo kolo parma doma...

isto tako prvo kolo milan doma protiv sampdorije, roma protiv catanie, a inter u goste kod pescare :)

Spoiler for Hiden:
Zašto si napisao Inter malim slovom  ;D
Njegove oči boje meda, modre i zelene, nosile su sav moj bol s vetrom uz lice. U samo par godina za nas dao nam je ljubav, zemlju, krug, novac u rukama. Rekao je budi sam na ulici, pored mene dok sanjam sarajevo kristalna sećanja.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1012 : 27.07.2012. 16:22:11 »
‎2. kolo: Udinese - Juventus
3. kolo: Genoa - Juventus
4. kolo: Juventus - Chievo
5. kolo: Fiorentina - Juventus
6. kolo: Juventus - Roma
7. kolo: Siena - Juventus
8. kolo: Juventus - Napoli
9. kolo: Catania - Juventus
10. kolo: Juventus - Bologna
11. kolo: Juventus - inter
12. kolo: Pescara - Juventus
13. kolo: Juventus - Lazio
14. kolo: Milan - Juventus
15. kolo: Juventus - Torino
16. kolo: Palermo - Juventus
17. kolo: Juventus - Atalanta
18. kolo: Cagliari - Juventus
19. kolo: Juventus - Sampdoria

a prvo kolo parma doma...

isto tako prvo kolo milan doma protiv sampdorije, roma protiv catanie, a inter u goste kod pescare :)

Spoiler for Hiden:
Zašto si napisao Inter malim slovom  ;D

kopiro sam to :P al je s juventusove str ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1013 : 31.07.2012. 13:27:27 »
Claudio Zuliani, navijač Juventusa i poznati novinar, preko svoje facebook stranice je prokomentarisao trenutnu situaciju scommessopolija.

"Federalni tužilac Palazzi je izdao preporuke u vezi sa istragama u Bariju i Cremoni, i to je još jedan udarac ka nama. Nije da nijesmo očekivali, ali svakako smo bijesni."

"U suštini, Conte i dio njegovog osoblja su prema članu 7, stav 7 CGS-a, optuženi za neprijavljivanje namještanja dvije utakmice, i to mečeva Novara-Siena i AlbinoLeffe-Siena. Isti slučaj je i sa Pepeom, s tim što se ovdje radi o utakmici Udinese-Bari, dok je Leonardo Bonucci za istu utakmicu kao i Pepe teže optužen, jer se navodi da je on učestvovao u ilegalnim radnjama (član 7, stavovi 1, 2 i 5)."

"Da govorimo o događajima koje savezni tužioc ima protiv naših igrača? Hajdemo..."

"Novara-Siena: cmizdravac Filippo Carobbio, nakon što je priznao da je učestvovao u namještanju utakmica još dok je igrao za Albinoleffe, Grosseto, Piacenza i ko zna još koga, zajedno sa svojim prijateljem Gervasonijem, dolazi u Sienu i govori da su utakmicu, utakmicu sa kojom on nije imao nikakve veze, dogovorili predsjednici dva kluba. Dokaz? Fantomski susret prije meča, kada Conte objašnjava ekipi da je remi dogovoren. A zanimljivo je da ovaj meč nije dosuđen sudu u Cremoni, već tužiocu Palazziju. A 23 (!) dokaza da meč nije namješten se ne važe, jer, kako Palazzi navodi, Carobbio ima sjajne argumente."

"Zanimljivo je takođe i to, što se meča Siena-Piacenza tiče, da isti Carobbio javlja da je predsjednik Mezzaroma, preko neimenovanog posrednika, zatražio od golmana Coppole da prenesi ekipi da izgube meč kako bi dobio mnogo para na kladionici. Čudno je to što se optužbe za ovaj meč ne odnose na predsjednika Mezzaromu. Teledirigovani kredibilitet? Zanimljivo je i to da su za ovaj meč optuženi samo Conte i osoblje, a da je čitava uprava ostala. Očigledno, prema tužiocu, priču o namještanju su čuli samo Conte i njegovo osoblje, trenutno u Juventusu, dok su ostali na svom iPod-u slušali muziku na najjače pojačanu..."

"AlbinoLeffe-Siena: čak i ovdje cmizdravac Carobbio (možda je on top igrač Milana, intera, Napolija i Rome?) izjavljuje da Conteov saradnik, Stellini, nakon prvog meča, traži od njega i Terzija da izmijene tok druge utakmice i dozvole AlbinoLeffeu pobjedu, pobjedu koja Sieni više nije potrebna. Na dan utakmice, odlučeno je da se pobjeda prepusti AlbinoLeffeu. U suštini, prema Carobbiu, Siena je dobrovoljno odlučila da izgubi utakmicu kako bi završila prva i dobila nagradu za to. Nepotrebno je reći da u ovom slučaju niko nije potvrdio Carobbievu izjavu. Prema Palazziju, činjenica da je Stellini ovo zatražio od igrača automatski znači i to da Conte 'nije mogao a da ne zna' za namještanje. Šteta što isto obrazloženje nije načinjeno 2007. kada je Moratti saslušavan, već je krivica svaljena na već pokojnog Facchettija, dok Morattiju nije suđeno zbog nedostatka dokaza."

"Udinese-Bari: ovdje se javlja drugi cmizdravac, Andrea Masiello, koji tvrdi da se dogovorio sa ugostiteljom i vlasnikom neke kladionice da će meč biti završen remijem sa više od 3 gola. Masiello je ponudio nagodbu svojim kolegama u odbrani Belmonteu, Parisiju, Salvatore Masiellu i Bonucciju koji su prihvatili. Onda se traži neko iz Udinesea, Pepe je kontaktiran, ali on odbija. Štaviše, 'vjerodostojni' cmizdravac navodi da se sat prije vremena meča nije znalo da li će se završiti 2:2 ili 3:3. Dakle, ekipa izlazi iz autobusa, ide na stadion da odigra namještenu utakmicu, utakmicu bez saglasnosti protivnika. A još, rezultat 3:3 dolazi u 92. minutu golom Almirona... Najčudnija stvar je iznos koji je Masiello dobio za ovo namještanje: 8.000 eura od kojih 2.000 idu saradnicima. Zvuči kao šala, ali nije..."

"Ovo su samo činjenice, a sada dolaze procesi koji su, kao što svi već znamo, samo farsa. Presude i osude su skoro sigurne, čak i zbog toga što ne postoji način da se oprosti nešto. Dodaću još jedan detalj: Savezni tužilac u rukama drži izjavu golmana Gianella koji govori kako je ponudio novac Paolu Cannavaru i Gravi kako bi uticali na meč Sampdoria-Napoli, ali kaže kako će ih ispitati u nekom drugom trenutku. Čudno?"

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Calcio
« Odgovor #1014 : 31.07.2012. 18:42:06 »
Balzareti u Romu za 4.5 miliona.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1015 : 02.08.2012. 21:55:12 »
ova italija je fakat u kurcu, pa jbt  :facepalm :facepalm :facepalm

dogovori se conte s tuziteljem i sudac odbije nagodbu, sad ce dobit 15 mjeseci zato jer je cuo da ce bit namjestanja a nista nije reko  :facepalm :facepalm i to navodno... a dokazi protiv se lako odbacuju  :facepalm :facepalm :facepalm ko i prije 6 godina  :facepalm

Spoiler for Hiden:

fraer prizno da je  namjestio dobio 4 mjeseca, conte odlucio se nagodit i rec da je znao, ne namjesto, nista, to odbiju, bit ce 15 mjeseci... pakakve su to prevare strasno

Spoiler for Hiden:
Citat:
"Rezultati raznih obavještenja pokazuju velike kontradikcije, i okrenuti su isključivo na to da su ta krivična djela počinjena. To je paradoksalno, i ne može biti prihvaćeno."

"Jučerašnja odluka od strane Disciplinskog Komiteta FIGC-a, koji je bez ikakvog razloga odbio nagodbu razmotrenu i odobrenu od strane Saveznog tužioca, dokaz je totalne neadekvatnosti sportskog pravnog sistema i Saveza u okviru kojeg se i posluje. Ponovo napominjem nemogućnost da se protumače savremeni zahtjevi koji su dokaz visokog nivoa profesionalzma. Čak iako smo izabrali pogodbu, protiv svakog pravnog instikta i sa željom da dođemo do čistog kompromisa, kako bismo umanjili štetu od zastarelog i kontradiktornog sportskog suda, sa druge strane nas čeka diktatorski sistem koji lišava tim i njegove zaspolene ikakvim pravom na odbranu ugleda."

"Ugled pojedinca je u opasnosti, i na njima je da daju konačnu riječ o odlukama koje se trebaju preduzeti, ali neka budu svjesni da će ih Juventus podržati u svim slučajevima."
 
   

Citat:
Juče je sve bilo spremno za nagodbu, Juventus je želio da izbjegne komplikacije, jer kako kažu: sportski sudski sistem u Italiji ne zahtijeva da odbrana dokaže krivicu, već da optuženi dokaže nevinost. Međutim, sada bi mogli dobiti teže kazne...

U čitavom slučaju je zanimljivo to što su 23 igrača su negirali da je Conte znao bilo šta, niti da im je rekao da će meč završiti remijem, ali glas Carobbia izgleda vrijedi više. Carobbio je priznao da je namještao mečeve u korist kladioničarske mafije kada je Conte bio na klupi Siene, i za to je dobio samo 4 mjeseca suspenzije.

Conte koji tvrdi da nema ništa sa namještanjem, ponudio je juče nagodbu, ali ona je odbijena, i sada tužilac Palazzi traži čak 15 mjeseci suspenzije! Enormno mnogo za nekoga kojeg brani 23 bivša igrača, a napada samo jedan. Ipak, izgleda da je na strani tog jednog, bez ikakvih dokaza, i čitav pravosudni sud.
 

pa sprdaju se jbt, nevjerojatno  u_jeeeeeeeeee

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1016 : 05.08.2012. 06:30:30 »
Citat:
Pravni zastupnici Leonarda Bonuccija iznijeli su niz činjenica koje više nego jasno ukazuju da njihov klijent nije ni na koji način učestvovao u namiještanju meča Udinese-Bari.

Italijanski internacionalac tereti se da je, za vrijeme igranja u Bariju, učestvovao u namiještanju meča sa Udineseom.

Optužbe protiv fudbalera Juventusa iznio je njegov bivši saigrač Andrea Masiello a Bonuccijev advokat medijima je objasnio zbog čega će od suda zatražiti oslobađajuću presudu za svog klijenta.

"Iako Masiello pokušava da sklopi priču koja će odgovarati tužiocu, njegove tvrdnje do te mjere su postale kontradiktorne da više ne znamo koju je ulogu Leonardo Bonucci imao u tom susretu", počeo je Gianpietro Bianchi, Bonuccijev advokat.

"Masiello je dva puta svjedočio pred tužiocima iz Cremone. Najprije nije pominjao Bonuccija, ali je potom i sam bio optužen za namiještanje što ga je natjeralo da umiješa i mog klijenta", dodao je Bianchi.

"Međutim, i pored toga Masiello ne uspijeva da osmisli svoju priču. Tvrdnje da je nedelju dana pred susret sa Udineseom bilo dogovora u namijeeštanju u kome je, navodno, učestvovao i Bonucci ne piju vodu iz prostog razloga što je moj klijent tada bio sa reprezentacijom. Uslijedilo je i četvrto svjedočenje koje je poslužilo da se utanače svi detalji oko ove farse", zaključio je pravni zastupnik Leonarda Bonuccija.

Tužilac Palazzi je tokom današnjeg suđenja više puta tražio pauzu kako bi još jednom razmotrio sve navode iz optužnice što je mnoge navelo da veruju da mu se slučaj oko nameštanja meča Udinese-Bari urušava.

Bonucci bi u konačnoj presudi mogao da bude osuđen na najviše tri godine i šest mjeseci zabrane bavljenja fudbalom, ali, kako sada stoje stvari, od toga neće biti ništa.

sportske.net

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1017 : 10.08.2012. 13:16:53 »
sluzbeno, contu 10 mjeseci suspenzije, bonucci i pepe oslobodjeni

a od ostalih stvari, cijeli udinese, di vaio i jos neki manje poznati igraci su oslobodjeni... lecce izbacen u trecu ligu sa -6, a od ovih u prvoj ligi sieni -6, a sampdoriji i torinu -1  :)

;D ;D ;D
« Zadnja izmjena: 10.08.2012. 14:01:24 forzajuve »

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Calcio
« Odgovor #1018 : 20.08.2012. 22:11:20 »
rofl rofl zeman  rofl

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Calcio
« Odgovor #1019 : 21.08.2012. 02:42:56 »
Makse smradu, vidjecemo ove sezone dje cete vi biti...  ;)


I inace Zeman je osvojio 3 titule.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Tags: