Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764383 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3630 : 28.04.2019. 21:05:14 »
posle prve dve epizode osme sezone:


Spoiler for Hiden:
utisak je jako los...prvo mislim da su napravili gresku sto smo cekali dve godine na novu sezonu...ok,hteli su veci vajb i jos vise love,ali mislim da su stvorili suprotan efekat..
Arya-sad kad se sve sabere,jedan od gore uradjenih likova...u knjizi jos i nekako,ali ovo sad sa ljubavnim scenama je prevrsilo svaku meru...zasto im je to trebalo ??? Inace,generalno sam protivnik takvih scena i pateticnih ljubavnih prica u ozbiljnim serijama(trileri,drame,itd) ..Ako mi se gleda ljubavni film,gledacu ljubavni film...sto me dovodi do zakljucka da je GoT postao cista zabava za porodicu i siri auditorijum...Prva sezona je stvarno bila nesto novo i drugacije,bez mnogo patetike...dok su prethodna sezona,i ova...uzasno lose napisane..Davos je ispao neki duhovit lik,kao lupa neke fore...Deneris i Sansa kao da su u spanskoj seriji...svadjaju se oko Dzona...bas glupi dijalozi...Onda ona mala Mormontica...takodje smesne scene...prosle sezone i bila donekle zanimljiva,ali ovo sada kad se svadja sa Dzorom... rofl ...Sad kad bih opet pustio prve dve epizode,siguran sam da bih nasao jos gomilu pateticnih scena...sad mi padaju na pamet...Sersei i Juron...kada ova krene u svoje odaje,pa se kao odjednom predomisli,i ipak pristane na sex...bas jadno nekako...pa onda u dr.epizodi..kao ko ce da cuva Brena kod cuvardrva..pa se kao javi Teon..."Me and my Ironborn"...oni ce kao da ga cuvaju,a Teon izgubio svaku mogucu borbu koju je imao..(osim one tuce na plazi sa jednim od svojih)...Ali ajde...serija je postala globalni fenomen...deo popularne kulture..i tako je treba shvatiti..kao zabavu..
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline DJ DEDO

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • Call me if you need me :D
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3631 : 29.04.2019. 12:58:20 »
Sto reci nakon s08e03
Spoiler for Hiden:
Ocekivao sam vise.. Pocetak same borbe :facepalm:  Zasto su oni dotrakiji samo jurisali na ove.. a nisu ih ni vidili? Zar nisu skuzili da vatra ne djeluje na ove mrtve? Jer kad pridje nocni kralj sa onom olujom il sta je vec se vatra sama ugasi? Neokaljani se zrtvovali da svi mogu pobjeci unutar dvorca.. Nekoliko glavnih likova padaju u traume i samo se prestanu boriti (clegene, onaj glavni iz neokaljanih), onaj juris snowa na kralja...  :vid-ga: , ocekivao sam i da se iskoriste zmajevi vise u obrani bar dok se kralj nije pojavio sa svoijim. Arya se sinoc j.... a vamo ubija kralja. To me iznenadilo jer nisam mislio da ce ga ubiti tako rano. Sad se ocekuje napad na Cersei i nekako si mislim da ce ih ona sve nadmudriti.
Eh.. kako bih volio da nam se Mulder vrati pa da citam njegova zapazanja.  :drugari

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3632 : 29.04.2019. 21:46:30 »
Antiklimaks!

Ne znam sta bih rekao, holivud je upao u zescu krizu ili su jednostavno postali lijeni poslije silnih marvelovih, novih star wars filmova itd. jj abrams and co. prodavaca CGI magle. ocito se ljudi na to loze. Avengersi filmici za djecicu zaradi preko vikenda milijardu dolara.. te pare ni Kum, ni legenda o jeseni niti bilo sta ne bi mogli zaraditi. mislim (i nadam se) da ova prica o nightkingu i ekipi nije zavrsena, ako jeste onda su se posrali od Prologa 2011. godine do danas. (serija je trebala zavrsiti sa ubistvom Jon Snow-a gdje prestaju knjige). 8. sezona bolja od 7. ali su GoT uspjeli da dovedu do prosjecnosti koje svakodnevno gledamo na televiziji

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3633 : 29.04.2019. 22:37:47 »
Jako dosadno, neočekivano loše, i u pojedinim scenama nelogično.  u_jeeeeeeeeee
Kad se samo setim kako je serija iz sezone u sezonu gradila dobru priču.
Odgledaću ovu poslednju tek da bih odgledao.
Posle ove tri epizode potpuno sam razočaran.  :ne-zna
Hollywood je na žalost pobedio!!!

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3634 : 29.04.2019. 23:36:12 »
Odlicna epizoda, osim sto je

Spoiler for Hiden:
Night King prerano ubijen. Jos se nadam da prica oko Belih hodaca i Trookog gavrana nije skroz zavrsena.
Makar objasnjenja koja su nama gledaocima ostala uskracena u ovom trenutku (zavrsetkom trece epizode)...

Offline zvoneM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3635 : 30.04.2019. 02:31:04 »
Svemu se može naći mana, ništa nije savršeno itd itd... ali ova osma sezona, do sada, definitivno je najbolje što je televizija ikad iznjedrila. Od dinamike, odnosa između likova, muzike.... Sad sam završio s gledanjem treće epizode i jedina mi je želja pogledati je opet. I opet. I onda opet... Puno je upitnika još ostalo ali pretpostavljam kako ...
Spoiler for Hiden:
će sada Cersei iskoristiti priliku i pregaziti, ili bar pokušati pregaziti ove ostatke ostataka vojske Sjevera.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3636 : 30.04.2019. 09:09:15 »
Stvarno više ne znam. Odavno to više nije to, i ide sve gore.  Dijalozi su stvarno postali prosječni do loši. Rješenja traljava. Likovi su mi nezanimljivi postali, a kemija između Deneris i Džona, pa ne postoji, isto su brat i sestra. Em kad je počne zvat Deni... kolutam očima. Prve dvije epizode ove nove sezone užasne, ova treća pa ok. AL sve to nekako neuvjerljiv i prelak okus ostavi.
E da,
Spoiler for Hiden:
sudar zmajeva
me nasmijao.
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3637 : 03.05.2019. 19:39:43 »
Nisam nimalo zadovoljan epizodom.
Spoiler for Hiden:
Strategija loša. Pola stvari se ne vidi/kuži zbog mraka i mećave, veoma kaotično. Traljavo odrađeni scenarij, zombiji pomeli lakoćom sve živo osim glavnih likova...
Jon Snow okružen hrpom zombija sa svih strana, a scena nakon toga samo njih 10-ak ga napada i to samo s jedne strane, a to je samo jedan primjer... Scene sa zmajevima nerazumljive...
Night King ispao najobičniji papak.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3638 : 04.05.2019. 22:14:23 »
izvrsna i treća...junački odrađena noćna bitka, vrlo slojevito, prikazano je 15-20 "glavnih" glumaca u najdužoj borbi ikad snimanoj. nedostajalo je "malo" više krvi ( stradala samo jedna obitelj )...e sad primjedbe tipa nije se dobro vidjelo po noćnoj mećavi ??? ??? ...obrnuto  bi se pretvorilo  u: vidjelo se u noćnoj mećavi kao u podne...ili kad se krene u serijama tipa: zmajevi, magija, izmišljeni svijet, živi mrtvaci,...pričati o nelogičnostima....WTF......e sad o logici u kojoj je najvažnija bitka ona protiv cersei ( ispada da je cersei veći negativac od night kinga )...o tome se može...


Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3639 : 05.05.2019. 23:56:50 »
Spoiler for Hiden:

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3640 : 06.05.2019. 00:19:08 »
Ko sto rece Maestro - Holivud je pobedio. :)

Ja bih dodao jos i da su realno u stvari pobedili svi nazovi dušebrižnici I foliranti koji su vec od trece sezone izvojevali pobedu.
Verovatno su sada zadovoljni razvojem situacije. Trljaju ruke I cekaju novu zrtvu.

Naime, jos od trece sezone su malocas pomenuti poceli prvo sa uzasom u njihovim ocima u vidu sisa, dupeta i sex scena pa su
digli toliku dzevu da su se i oni isto tako prilicno debilni sto „samo da je mira u svetu, sacuvajmo kitove...” pridruzili svom silom.
Rezultat je da je moralo sve da se doradjuje a vise od pola i da se potpuno menja! Scenario, prica, kadrovi, mizanscen, dijalozi,
fotografija, sminka... sve je to na bazi pomenutih pretvorilo rad na seriji u pravi pakao. A rezultat je ovo sto sada gledamo.

Nije mesto ali… doci ce nam glave to lazno duzebriznistvo o sveobuhvatnoj svetskoj populaciji. Moralisanje kad je lazno I forsirano
moze da bude - I jeste veoma opasno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3641 : 06.05.2019. 19:50:25 »
koji trash od epizode  :facepalm


Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3642 : 06.05.2019. 22:20:59 »
epizoda 8x4

Spoiler for Hiden:
ukratko,ovo je sve gore i gore...prvih pola sata kao neka ljubavna serija...svi se sa svima ljubakaju,rastaju,tuguju...bas pateticno...pa onda onaj razgovor kod Cuvardrva..Dzon,Arja,Sansa i Bren...pa ono je najgora scena u celoj seriji...izgledalo je kao neka teen serija,i kao neka grupa klinaca koji su pobegli sa casa...ono je bilo pravo mucenje za gledati..Dzon koji je inace po meni uzasan glumac,uz ovako los scenario je dno dna...i onda pomislis kako je ipak scenario najbitniji za jednu seriju...dzabe svi efekti,reklama...ali ovo je uzas...Od Tormunda su napravili sprdnju...ok,Dzejmi i Brijena..vec i ranije se suskalo da ce se nesto desiti izmedju njih...po meni,bas je jeftino izgledalo..u rangu sa Arjom i Dzendrijem...vec sam pomenuo da su Arju upropastili sa ulogom koju ima u seriji...Sansa jos i nekako..Ali Arja je postala SF lik ...Onda,borba Jurona i zmajeva...ajde sto su ovog jednog zmaja kao oborili onako lagano..Ali zasto Deneris nije jednostavno otisla na drugu stranu i napala ih sa ledja ???
I na kraju...jedan stvarno dobar dijalog izmedju Tiriona i Kiburna...tek tada je pocela zanimljiva radnja,sa dva dobra glumca koja mogu da iznesu..i onda scena sa Misandei...mislim da su hteli da ponove efekat kao sa Nedom Starkom u prvoj sezoni,kad su mu odrubili glavu...kao,moralo je da izgleda teatralno,da bi se publika shokirala i pricala o tome narednih dana...Medjutim,cinjenica je da su poslednje dve tri sezone uzasne..da je prva sezona daleko najzanimljivija...jer,desavali su se obrti koje nismo ocekivali..Dzejmi kad je gurnuo Brena,Maloprstic kad je izdao Neda...i to odrubljivanje glave...verovatno sam i propustio nesto da pomenem..ali te tri scene iz prve sezone su stvarno bile drugacije..i nekako,scene koje te teraju da gledas celu sezonu...toga vise nema poslednjih sezona...i za proslu sezonu sam pricao da su Davosa upropastili...kao da gledam nekog lika iz Mucki...koji dogovara posao sa Del Bojem...



"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3643 : 06.05.2019. 22:40:26 »
pa jel moguće da NITKO od ovih kojima se serija/sezona ne sviđa ne znaju napisati suvisli komentar.  da sam zločest pomislio bih da se nemaju kome pojadati pa šibaju po forumu: "... majka pita što si bisan, zašto konje tučeš sine..."

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3644 : 06.05.2019. 23:05:50 »
pa jel moguće da NITKO od ovih kojima se serija/sezona ne sviđa ne znaju napisati suvisli komentar.  da sam zločest pomislio bih da se nemaju kome pojadati pa šibaju po forumu: "... majka pita što si bisan, zašto konje tučeš sine..."

pa ti si taj troll i sad triggerovan rofl nemoj da ti se to desava :D

sta se ima komentarisati, kad se nista zivo nije desilo, a ono sto jeste izgledalo je naivno i glupo.. GoT dozivljava sudbinu LOST-a

Offline Frankie Martino

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3645 : 07.05.2019. 13:22:52 »
Kazu da je kraj leakovan i to izgleda znaci ovako:
Spoiler for Hiden:
Ovo se pojavilo jos u petak:
- Juron ubija Regala.
- Dzejmi izdaje Sever.
- Misandi je zarobljena.
- Sansa govori Tirionu za Dzona, Tirion govori Varisu.
- Varis izdaje Deneris.
- Planina odseca glavu Misandi.
- Deneris naredjuje da ubiju Varisa.
- Deneris napada Kraljevu luku i unistava je.
- Tirion moli Deneris da pokaze milost.
- Deneris zarobljava Dzejmija.
- Tirion oslobadja Dzejmija.
- Drogon spaljuje Juronove brodove.
- Dzejmi ubija Jurona, ali je tesko ranjen.
- Dzejmi stize do Sersei, oboje umiru.
- Planina i Pseto se bore. Oboje umiru.
- Deneris osudjuje na smrt mnogo ljudi i pocinje da ih ubija.
- Dzon i Tirion je mole da prestane.
- Deneris naredjuje da se Tirion uhapsi zbog izdaje i oslobadjanja Dzejmija.
- Tirion razgovara sa Dzonom i govori mu da on i njegova porodica nikada nece biti sigurni zbog Deneris.
- Dzon pokusava da razgovara sa Deneris, ona opravdava sebe.
- Dzon kleci pred njom u nameri da je prizna kraljicom, i ubija je na prevaru.
- Formira se cetvoroclani savet koji odlucuje ko treba da bude kralj. Savet cine Tirion, Sem, Davos i Bron.
- Tirion drzi govor i predlaze Brena za kralja. Ostali prihvataju.
- Dzon oblaci crno i ide na Zid.
- Sansa vlada Vesterosom.
- Arja odlazi na Zapad.

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3646 : 07.05.2019. 22:34:38 »
Spoiler for Hiden:
- Dzon oblaci crno i ide na Zid
A što na zid? Zid je valjda srušen a više i nema opasnosti od Divljana i Belih hodača.
Ma kako god da se završi, nije me više briga. Davno su upropastili ovu seriju. Sad gledam čisto da okončam ovu muku. A možda i nije tako loša jer imam snage da je odgledam do kraja.  :P TWD na primer ne mogu više da gledam još odavno.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3647 : 08.05.2019. 00:04:00 »
Auuu ljudi al je ovo zbrzano... :nema:

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3648 : 14.05.2019. 00:34:36 »
Spoiler for Hiden:
Utociste kurvi, lopova,prevaranata, incestoidne aristokracije, najveceg sljama vesterosa a i sire su konacno dobili ono sto su zasluzili!

sezona je tanka i night kinga im nikad necu oprostiti, ali sam uzivao u paljenju svega i svacega :D  drinks :mjuza

prigodna :D


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3649 : 14.05.2019. 08:22:37 »
Najbolja sezona.  kokicekola

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3650 : 14.05.2019. 09:23:39 »
Meni jedino nije jasno koliko je ovo kaj smo gledali od 5 sezone naovamo uopće ono što je zamislio Martin.

Sjećam se da sam gledao razgovor sa njime kad su snimili sve što je bilo u knjigama i da je on rekao da je posjeo ova dva mulca i ispričao im svoj plan buduće radnje.

Pa ako je to istina imamo dvije mogućnosti:
1. Rekao im je da to ne smiju koristiti jer će on tako to napisati u knjigama.
2. Mogli su to sve iskoristiti ali su se odlučili za OVO?!?

Ako je bilo ovo prvo, onda im mogu oprostiti, ne znaju bolje.
Na ako je bilo ovo drugo treba ih sve objesit za jajca nekamo...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3651 : 14.05.2019. 14:12:07 »
Auuu ljudi al je ovo zbrzano... :nema:

Ma nije, cini ti se. To su oni sa sjevera avionom spicili do glavnog grada.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3652 : 14.05.2019. 19:26:05 »
Pa ako je to istina imamo dvije mogućnosti:
1. Rekao im je da to ne smiju koristiti jer će on tako to napisati u knjigama.
2. Mogli su to sve iskoristiti ali su se odlučili za OVO?!?

3. Znali su generalni smjer priče, ali bez predloška nisu znali sve one finese koje GRRM-a čine velikim, a pri tom ne mislim na vagu već na sve one unutarnje motive i konflikte, granice koje likovi sebi postavljaju, način na koji ih pomiču i detalje koji do toga dovode, a što u knjigama doznajemo kroz akcije, dijaloge i unutarnje monologe likova. Dok su imali taj materijal, priču su uspijevali prilagoditi za TV, a kad im je taj materijal nestao, prvo su nastavili s inercijom, a kasnije su im se doslovno vlastiti likovi otuđili.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3653 : 15.05.2019. 10:17:14 »
Pa ako je to istina imamo dvije mogućnosti:
1. Rekao im je da to ne smiju koristiti jer će on tako to napisati u knjigama.
2. Mogli su to sve iskoristiti ali su se odlučili za OVO?!?

3. Znali su generalni smjer priče, ali bez predloška nisu znali sve one finese koje GRRM-a čine velikim, a pri tom ne mislim na vagu već na sve one unutarnje motive i konflikte, granice koje likovi sebi postavljaju, način na koji ih pomiču i detalje koji do toga dovode, a što u knjigama doznajemo kroz akcije, dijaloge i unutarnje monologe likova. Dok su imali taj materijal, priču su uspijevali prilagoditi za TV, a kad im je taj materijal nestao, prvo su nastavili s inercijom, a kasnije su im se doslovno vlastiti likovi otuđili.
Moguće da je tako, no pošto i dalje piše da je Martin nekakav producent ili što već, mogli su ga pitat što da rade s vremena na vrijeme. Sigurno bi im pomogao, da ne zaseru motilku kako su je zasrali jer nisu pitali zs pomoć...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3654 : 15.05.2019. 13:03:10 »
Pa ako je to istina imamo dvije mogućnosti:
1. Rekao im je da to ne smiju koristiti jer će on tako to napisati u knjigama.
2. Mogli su to sve iskoristiti ali su se odlučili za OVO?!?

3. Znali su generalni smjer priče, ali bez predloška nisu znali sve one finese koje GRRM-a čine velikim, a pri tom ne mislim na vagu već na sve one unutarnje motive i konflikte, granice koje likovi sebi postavljaju, način na koji ih pomiču i detalje koji do toga dovode, a što u knjigama doznajemo kroz akcije, dijaloge i unutarnje monologe likova. Dok su imali taj materijal, priču su uspijevali prilagoditi za TV, a kad im je taj materijal nestao, prvo su nastavili s inercijom, a kasnije su im se doslovno vlastiti likovi otuđili.
Moguće da je tako, no pošto i dalje piše da je Martin nekakav producent ili što već, mogli su ga pitat što da rade s vremena na vrijeme. Sigurno bi im pomogao, da ne zaseru motilku kako su je zasrali jer nisu pitali zs pomoć...

Oni apsolutno nisu hteli pomoć. GRRM nije bio zadovoljan što su gomilu priča i likova izbacili još ranije (oko 4. sezone) i tad je počeo da naglašava da serija i knjige nisu isto. Posle 5. sezone on im je otkrio šta je  zamislio da se desi na kraju sa ključnim likovima. Oni su to shvatili kao listu zadataka koji treba da ispune/situacija u koje treba da smeste likove da bi ih doveli do takvog kraja. GRRM  je smatrao da je  trebalo biti po 10 epizoda i u zadnje dve sezone, HBO im je davao neograničen budžet da produže sezone ne bi li priča delovala koherentnije, a ne zbrzano. Oni nisu hteli jer su potpisali da rade sledeća 3 nastavka StarWars sage i hteli su da pređu na taj i ostale projekte. Nisu hteli ni da pregovaraju o tome da neko drugi završi umesto njih, ili odradi dodatne epizode. Zato je serija zbrzana, verujem da je GRRM uvek hteo likove da dovede na isto mesto*, ali da je napisao knjige na vreme ili da je snimljeno više epizoda gde bi se tranzicija, pre svega likova iz jedne u drugu krajnost, mogla videti, delovati prirodnije, možda bismo dobili bolji kraj. Ovako, vi bukvalno imate scenu
Spoiler for Hiden:
gde Dany upozoravaju na Železnu flotu, u sledećoj sceni ona je zaboravila a na njih ili imate Jaimija za kojeg znamo da je ubio kralja da spasi nevine ljude i koji se bukvalno borio s hordom mrtvih jer mu je stalo do ljudi u prethodnoj epizodi, kaže u ovoj da ga briga za njih i da nikad nije preterano mario za obične ljude.  ???
.

*To ne važi za Night Kinga. U knjigama ne postoji nikakav kralj belih šetača, tako da je rešavanje te priče kompletno njihovo maslo.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3655 : 15.05.2019. 15:37:27 »
Spoiler for Hiden:

 rofl rofl rofl

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3656 : 15.05.2019. 16:59:23 »
Ovo će biti najlošiji i najgluplji kraj jedne serije. Uništili su sve što su pravili do ove osme sezone.  :facepalm

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3657 : 15.05.2019. 17:02:00 »
Ne može biti gluplji i lošiji od Losta.  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3658 : 15.05.2019. 18:00:15 »
Ovo će biti najlošiji i najgluplji kraj jedne serije. Uništili su sve što su pravili do ove osme sezone.  :facepalm

 :facepalm Šteta. Pitam se kako će serija smeštena u isti svet proći kod publike... 

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3659 : 15.05.2019. 20:16:08 »
nisam još gledao osmu sezonu, ali index.hr redovito objavljuje spojlere u naslovima pa sam dosta toga nenamjerno saznao i sviđa mi se kako ide radnja. ovo s daenerys mi je prilično zakon.

scenarij, doživljaj, plotholove i ostalo ću komentirat poslije.

mislim da će ovo biti win-win situacija: Martin fino napiše drugi kraj u knjizi pa nek si svatko bira koji mu je draži. bit će problem samo ako ne dovrši knjige :/