Općenito > Pomoć

Windows 10 i Subtitle Workshop?

(1/9) > >>

srdjan1995:
Pozdrav narode. Kako ste? Ima li ovde neko ko koristi Subtitle Workshop (bilo koju verziju) na Windows 10? Ima li ovde uopste iko da koristi Windows 10?

Od kad sam instalirao SW na Win 10, imam jedan problem koji nikako nisam uspeo da resim, a ocigledno ne znam ni kako. Naime, imam problem sa ona tri polja, u donjem levom uglu, za tajming (show/hide/duration polja).
Ako stisnem na one dve strelice koje skracuju/produzavaju liniju za 100ms, sve je ok. Ali, ako kliknem na vreme napisano u tom polju, kako bih manualno izmenio duzinu, te brojke se pomere i vidim samo zadnja dva broja i zareze, i jednostavno ne mogu da promenim tako. Moram stalno na strelice, a nekad mi treba npr. svega 10ms gore/dole, a ja to ne mogu.

Evo kako to na slici izgleda:


Dakle, bilo da kliknem na show, hide ili duration polje, sa sva tri imam isti problem (na slici sam kliknu na show polje, i vidite kako se sve poremetilo).
Da napomenem, ovo mi se desava samo u SW, bilo koja verzija (Subtitle Edit i ostali programi tog tipa ne prave takav problem).

Da li je to mozda do Win 10, ili do SW-a? Da li je iko imao takav ili slican problem, i da li je moguce resiti? Pomoc bi bila pozeljna sto pre, ako je moguce. Hvala svima unapred. :)  :volim

Aleks@:
Koristim SW na win10 i nisam viđao ovakav problem,a stalno čačkam po tajminzima. Nemam ideju šta je. Probaj da ponovo instaliraš SW ili skini portable verziju pa vidi.

srdjan1995:

--- Citat: Aleks@ - 10.11.2015. 22:24:09 ---Koristim SW na win10 i nisam viđao ovakav problem,a stalno čačkam po tajminzima. Nemam ideju šta je. Probaj da ponovo instaliraš SW ili skini portable verziju pa vidi.

--- Kraj citata ---

Sta sve brate nisam probao. Reinstalirao sistem, reinstairao SW (vise verzija, 2.51, 2.52, 6.0). Ne secam se da li sam portable probao, sad cu to probati. Na Win 7 nemam ovaj problem.

JethroTHR:
To se događa kad ti je odabrani font prevelik za prozorčić prikazivanja.
Odi u postavke (Alt+S) i pod izgled programa (Look - Program) smanji Font.

I da razvuci malo prozorčiće po širini. :)

srdjan1995:

--- Citat: JethroTHR - 11.11.2015. 00:04:31 ---To se događa kad ti je odabrani font prevelik za prozorčić prikazivanja.
Odi u postavke (Alt+S) i pod izgled programa (Look - Program) smanji Font.

I da razvuci malo prozorčiće po širini. :)

--- Kraj citata ---

Nazalost, ni to ne pomaze. :(

Ne mogu da ih razvucem. Probao, ali jednostavno nema mogucnost. Ili ja ne znam.

@Aleks@, isti problem i sa portable verzijom.
EDIT: Skinuo SW 6.0, razvukao prozorcice, ne pomaze ni to. Na SW 2.51 ne mogu da razvucem.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju